Cadzand snakt naar winterstop PZC Monsterscore voor De Bruinvis Edwin de la Rueile is in vorm Rijke oogst voor driebandenteams Korfballers kennen slechte start in de zaalcompetitie Boukje Buzeijn loodst Aardenburg naar overwinning De Sjuttul is nog altijd zonder zege uitslagen Spui wint Zeeuws-Vlaamse derby in de vierde klasse met 2-4 Bordeaux stelt alweer teleur in Frankrijk Mario van Dam sneuvelt net voor de finish maandag 13 november 2006 z20 door Wim de Vos TERNEUZEN - Zo eenvoudig Edwin de la Ruelle het na al- loop van de Bodylineloop in Terneuzen vertelde, zo gemak kelijk leek het hem ook te zijn afgegaan tijdens de wedstrijd zelf. De atleet uit Koewacht maakte van de ruim vijftien kilo meter lange loop een ware solo- tocht. door Peter van Kouteren CADZAND - Voor het door bles sures geplaagde Cadzand kan de winterstop niet snel genoeg beginnen. De formatie van Ruud Cornelis vergaarde acht plinten uit de eerste vijf com petitieduels, maar incasseerde zaterdag op eigen veld tegen Spui de vierde nederlaag op rij: 2-4. Cadzand gleed in de vierde klas se van het zaterdagvoetbal door dat verlies verder omlaag. Ruud Cornelis, die vorige week zelf ge blesseerd uitviel en rond zijn düg-out door maar liefst vijf ge blesseerde vaste krachten-werd vergezeld, zag in de tweede helft ook nog eens Johnny van dé Voorde en Peter Nieskens niet een blessure afhaken. De trainer, die al weken een beroep doet op spelers uit het tweede elftal of spelers die nauwelijks trainingsarbeid in de benen heb ben. complimenteerde zijn selec tie. „Als we compleet zijn, hebben we een degelijk elftal. Al die te genslag wordt goed opgepakt, maar het blijven noodoplossin gen", zei hij. „Er is in de eerste helft heel hard gewerkt, maar Spui heeft meer ervaring en rou tine." Cadzand begon sterk en kwam na vijf minuten door Marnix Martlé op voorsprong (1-0). Lang kon de thuisploeg daar niet van genieten. Christian Ver- cóuteren kopte uit een hoek schop in eigen doel (1-1). Spui kwam daarna wat beter in de wedstrijd en door een leep hakje van Mark Otterloo op voor- door Peter Snelders TERNEUZEN - De vrouwen van Aardenburg wonnen in de vierde klasse van het zaterdag voetbal met 2-1 bij FC Dauwen- daele. Zaamslag speelde een klasse lager gelijk (2-2) bij SVD. FC Dauwendaele-Aardenburg i-2: Na rust golfde het spel op en neer. met de beste kansen voor Aardenburg. Boukje Buze ijn zorgde voor 0-1. Even later ibvam FC Dauwendaele langszij en ontwikkelde toen een offen sief. Veel gevaar leverde dat niet op. OOSTBURG - De Sjuttul uit Oostburg wacht nog steeds op de eerste competitiezege in de tweede klasse van de badminton- competitie district Zuid- West. In de laatste competitieronde verloor het met 3-5 van The Flying Shuttle 3 uit Baren- drecht. De vrouwen van De Sjuttul had den een makkelijke dag. De te genstandsters waren te zwak. Jo- landa - van Pamelen won met twee keer 21-12 van Elvira Du- pont en Marije Pfaff versloeg met 21-5 en 21-10 Paola Blinde. Ook het damesdubbel werd een prooi voor de thuisploeg. Daar voor moest het tweetal Jolanda van Pamelen/Marij Pfaff wel iets dieper gaan. Het werd een driesetter. De eerste set werd met 21-17 gewonnen, maar de tweede leverde verlies op (16-21). In de derde trokken de vrouwen van De Sjuttel de winst met 21-15 naar zich toe. Het waren de enige winstpar tijen. De mannen verging het minder goed. Erik Stoel was in zijn eerste set nog wel dicht bij succes (19-21), maar moest in de tweede royaal buigen (13-21) voor Peter Bommelijn. Piet van Hoorn kreeg geen kans tegen Hans Blinde (15-21 en 8-21). In de dubbelspelen was er even eens sprake van aftekening. Ze werden in twee sets in het voor deel van de bezoekers beslist. Niemand was in staat het hoge tempo van De la Ruelle te vol gen. De best of de rest was Pa trick van Remortel, maar de Hul stenaar moest wel ruim tweeën halve minuut toegeven. Voor Edwin de la Ruelle was de Body lineloop van Terneuzen de laat- sprong (1-2). Op slag van rust bracht Peter Nieskens de thuis ploeg uit een strafschop weer op gelijke hoogte (2-2). Na rust was Spui meer in balbe zit. Dat leidde tot mogelijkhe den, maar pas in het laatste kwartier beslisten de bezoekers het duel in hun voordeel. „We begonnen weer niet scherp, maar hebben na rust beter ge voetbald", vond Eric van Brit som. „Die strafschop was een ca deautje van de scheidsrechter, waardoor Cadzand er natuur lijk toch lang in bleef geloven. Ik vind dat we verdiend hebben gewonnen." Ludwig Kalisvaart schoot Spui uit een vrije trap naar 2-3. Rem- co Hamelink rondde in een fase dat Cadzand voor een slotoffen- sief aanzette en achterin risico's nam een fraai uitgevoerde tegen stoot af (2-4). Cadzand-Spui 2-4 (2-2). 5. Marnix Martlé 1-0, 10. Christian Vercaute- ren (e.d.) 1-1, 25. Mark Otterloo 1-2, 45. Peter Nieskens (straf schop),74. Ludwig Kalisvaart 2-3, 80. Remco Hamelink 2-4. Scheids rechter: Saritas (Terneuzen). Gele kaart: Christian Vercauteren (Cad zand). Aantal toeschouwers: 100. Cadzand: Thijs van de Heuvel; Joh nny van de Voorde (60. Bart de Ko ning), Jurgen de Jonge, Philip Keij- mel, Gerrie de Smidt; Christian Vercouteren, Marnix Martlé, Peter Nieskens (63. Marlijn de Koning), Michiel Standaert; Patrick Vercou teren, Junior van de Acker. Spui: Frank Holtus; Michel Fieret (65. Danny van Waes), Jurgen Meijer, Hugo Meeusen, Jorg van de Mark; Arjen Kalisvaart (46. Martin Kalisvaart), Johan Meid broek, Ludwig Kalisvaart; Mark van Minnen, Remco Hamelink (83. Wim de Feijter), Mark Otterloo. Boukje Buzeijn zorgde in de tachtigste minuut voor de beslis sende 1-2. SVD-Zaamslag 2-2: Zaamslag begon sterk, maar paal en lat en slordigheid in de afwerking wa ren er debet aan dat Zaamslag niet op voorsprong kwam. Tien minuten voor rust werd het 1-0 door Jeanette van den Dries. Toen het in de 70e minuut ook nog 2-0 werd door een gemakke lijk gegeven strafschop, benut door Mira Platschorre, leek Zaamslag geklopt. Het toonde echter karakter. Vijf minuten voor tijd liet Car men de Brouwer na een mooie aanval 2-1 noteren en drie minu ten later zorgde Karin Schelle- kens met een fraai schot voor 2-2. Zondagvoetbal Steen-Zundert 0-2: Zundert had vrijwel de gehele wedstrijd een licht veldoverwicht. Steen kreeg ook wel enkele kansen, maar liet die liggen. Daarnaast had het pech dat Roos de Wulf, bij de stand 0-1, tegen de lat schoot. De doelpunten van Zun dert werden na rust gescoord door Nicole Buijnsters en Anke Daamen. Clinge-Marjola Girls 2 1-3: Op de zege van Marjola Girls 2 viel weinig af te dingen. Het team had een betere veldbezetting en was ook feller in de duels. Daar naast was het slagvaardiger. Het kwam op voorsprong door Anique Geuze. Nog voor rust be nutte Petra Gelton één van de vele kansen die Clinge kreeg. In de tweede helft liepen de bezoe kers uit naar 1-3 door doelpun ten van Karen van Loon. Dosko-Hulsterloo 4-1: Ge steund door het windvoordeel deed Hulster!oo in de eerste helft goed mee. Het kon echter niet voorkomen dat koploper Dosko op 2-0 kwam door doel punten van Maaike van Toledo en Jessica Rommens. Rond de dertigste minuut scoorde Ines Mahu tegen. Toen Dosko op slag van rust weer op een marge twee kwam (3-1) via Josefien Almekinders, was het duel beslist. Toch kreeg Hulsterloo in de tweede helft nog enkele kansen, maar die werden gemist. In de slotsecon den bepaalde Maaike van Tole do de eindstand op 4-1. ste testcase voor de Zevenheuve- lenloop die komende zondag wordt gelopen in Nijmegen. „Dat is ook een wedstrijd over zo'n vijftien kilometer. Daarom was deze loop een goede test om te kijken hoe ik er voor sta in de aanloop naar Nijmegen"; vertel de De la Ruelle zaterdagmiddag na afloop. Hij liep soepel en hard. „Ik stond er wel van te kijken toen ik zag dat ik met een gemiddel de van zeventien kilometer per uur had gelopen. Dat is behoor lijk hard en daarom ben ik erg tevreden alhoewel de Zevenheu- velenloop qua parkoers niet te vergelijken is met de loop van vandaag. Daar is het glooiend", aldus De la Ruelle. Hoe dan ook: Edwin de la Ruel le toonde zaterdag een uitsteken de vorm. „Ik heb niet achterom gekeken maar al kort na het ver trek hoorde ik geen stappen meer achter me. Ik dacht: dit gaat goed." Het verschil groeide tot meer dan een minuut en toen hij helemaal op stoom was ver dubbelde hij die voorsprong. De strijd om de tweede plaats was boeiender. Daar vochten Pa trick van Remortel en Marco Ot- tjes een gevecht dat in het voor deel van de eerste werd beslist. door Jan Roovers TERNEUZEN - De korfballers van Zaamslag en BKC zijn de zaalcompetitie slecht begonnen. Zaamslag leed zaterdag in de thuiswedstrijd tegen KVK Ka- pelle de tweede nederlaag op rij (10-12). BKC verloor met 4-8 van Atlas. Zaamslag-KVK 10-12. Zaam slag begon goed. Na de bliksems- tart stond het in een mum van tijd 3-0. Bij 6-2 leek het team van coach De Herdt op weg naar een makkelijke overwin ning. Maar een rommelig twee de kwart, waarin slordig werd omgegaan met de scoringskan sen, bood de bezoekers de gele genheid om in de wedstrijd te komen en zelfs met een 7-6-voor- sprong te gaan rusten. In een dramatisch slechte tweede helft lag Frans Verpoorte voortdu rend verbaal in de clinch met ar biter Postema, kon Joris de Bree zijn tegenstander alleen foutief door Joop van den Oudenhoven SAS VAN GENT - De teams, die in de vierde divisie drieban den uitkomen, behaalden een overwinning. Café Biljart Rese da won met 2-6 bij Aartsbouw 4 en De Geslootene Boom ver sloeg Veilingzicht in Ouden bosch met 3-5. Bij Reseda toonde Theo Plat- jouw zijn klasse en versloeg Jan Vergouwen gedecideerd met een moyenne van 0.882. Carlo van Dam mocht zich dit keer bij de kleppers van het team rekenen. Hij klopte Ben Raaijmakers even verrassend als overtui gend. Goede partijen winnen is geen kunst. Slechte winnen wel, moet Terneuzen. Bodylineloop, 15,2 kilo meter. Mannen: 1. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 53.44, 2. Patrick van Remor tel (Hulst) 56.19, 3. Marco Ottjes (Osse- nisse) 56.28, 4. Stijn Verreth (B) 58.07, 5. Frank Boerebach (Hoek) 58.22, 6. Ron- ny d'Hont (B) 58.53, 7. Alain de Schacht (B) 58.57, 8. Pascal Kool (Terneuzen) 59.12, 9. Wilfried de Kort (Axel) 1.01.34, 10. Frits Vervaet (Walsoorden) 1.01.42. Vrouwen: 1. Monique Allefs (Hulst) 1.10.35, 2. Carla Zegers (Koewacht) 1.15.19, 3. Els Zweistra (Terneuzen) 1.21.56. 7,6 kilometer, mannen: 1. Freddy van Landeghem (B) 27.37, 2. Mi chael den Hamer (Terneuzen) 28.33, 3. Tonny Lauret (Zaamslag) 28.43, 4. Mar lon Roels (Terneuzen) 28.57, 5. Michel Albertijn (B) 29.17. Vrouwen: 1. Wendy van de Velde (B) 36.26, 2. Monique Wau- ten (B) 38.19, 3. Marina van Royen (B) 38.56. 4 kilometer, mannen: 1Antho ny Masson (B) 14.30, 2. Jos Goossens (B) 14.44, 3. Albert Platteeuw (Terneu zen) 15.16, 4. Patrick Temmerman (B) 15.53, 5. Bennie Bouterse (Terneuzen) 16.31. Vrouwen: 1. Liselot Kaijser (Ter neuzen) 17.04, 2. Dascha van den Hout (Biervliet) 17.07, 3. Brenda Ottjes (Osse- nisse) 18.08. Jeugd, jongens: 1. Tim van Beljan (Kloosterzande). Meisjes: 1. Julie de Schacht (B). Futsal Hulst. Rayoncompetitïe. A-klasse: Café Santé-Max Korting 3-7, Garage Casteels-Kast 4-3. Stand: FC De Top van onze sportredactie BORDEAUX - Girondins Bor deaux blijft zijn supporters te leurstellen. De laatste tegenstan der van PSV in de groepsfase van de Champions League kwam zaterdagavond voor ei gen publiek tegen Auxerre niet verder dan 0-0. Bordeaux is in de Franse competitie nu tiende, op liefst vijftien punten van kop loper Olympique Lyon. Auxerre pakte een punt maar verloor Lionel Mathis. De dit sei zoen vaak excellerende midden- WALSOORDEN - Mario van Dam van HGL/KOT'86 werd bij het kampioenschap libre vierde klasse in Walsoorden derde. In de slotronde werd hij voorbijge streefd door Wim de Jonge van d'Eule uit Oosterland. Mario van Dam ging na vier ron den aan de leiding. Om de titel te grijpen was winst in de slot ronde echter wel vereist. Het liep anders. In die slotronde won zijn enig overgebleven con current De Jonge van streekge noot Huib Kuijten van de Graan- afstoppen (het kostte een paar stippen) en liet aanvoerder Mar co van Reeuwijk opgelegde sco ringskansen onbenut. KVK werd de verdiende winnaar. Scores Zaamslag: Marco van Reeu wijk 3, Marjan Verhage en Marcel van Zuidam 2, Debby Cerpentier, Anette Scheele en Frans Verpoorte 1. 1 BKC-Atlas 4-8. De uitslag i maakt duidelijk dat scoren niet e het beste onderdeel van beide ploegen was. BKC kwam daar in de eerste helft (0-4) zelfs hele maal niet aan toe. Coach Wim i Voorneveld: „Onze eerste aan- val miste te veel. Bovendien 2 werd Michiel Roest door zijn di- it recte tegenstander uit de wed- i) strijd gehouden. Dan weet je s dat het moeilijk wordt." Een ii korte opleving in de tweede 1 helft bracht BKC nog naar 6-4, k maar verder lieten de bezoekers ii het niet komen. Scores BKC: Jolanda Dees 2, Na- tasja Boone en Michiel Roest 1I Rob Duitemeyer hebben ge dacht. Die kunst verstond hij als geen ander. De Geslootene Boom boekte een magere zege op Veilingzicht 4 uit Oudenbosch. Etienne van Damme onttrok zich als enige aan het ondermaatse niveau. Hij ■won gemakkelijk zijn partij. Aartsbouw 4-Cai'é Biljart Reseda 2-6: Jan Vergouiven-Theo Plat- jouw 19-30, 34; Ben Raaijma- kers-Carlo van Dam 20-25, 42; Jo van Vlimmeren-Johan van der Dussen 25-7, 36; Toon Boeren-Rob Duitemeyer 15-20, 70. Veilingzicht 4-De Geslootene Boom 3-5: C. Lambregts-Etiemw van Damme 19-30, 50; A. Crielaard-Albert Lacante 25-25, i 76; T. Broos-Willie van Dorst 21-25, 66; A. Hellemons-Ben de Waal 20-18, 74. 6-18, Ivens Rijschool 7-18, Kabalt/De Vest 6-15, Kast 8-15, Garage Casteels 8-15, Max Korting 8-15, De Smet ac countants 7-4, Café Santé 8-4, OJB/Santé 7-3, Tènce/Zaman Sport 2 7-0. B-klasse: Café Ambiaiv ce-Neckermann/Stuntmarkt 10-1, Café De Landbouw-Morres 5-2, Don- ckers-Sporting HTN 3-0, IZV/IS 2-Ruedu Nord/MicroZ 3-3, Café 't Zoutvat- je-IZV/IBS 7-0. Stand: Café 't Zoutvatje 8-22, Café De Landbouw 8-21, Donckers 7-12, Cafe Ambiance 8-12, Sporting HTN 8-12, Neckermann/Stuntmarkt 7-10, Morres 8-9, IZV/IBS 8-7, Rue du Nord/MicroZ 8-4, IZV/IBS 2 8-4. Sas van Gent. Recreatieve competi tie. Vrouwen: Esplanada 2-Savok/Johan de Block 0-3 (22-25, 24-26, 10-18); Esplanada-Swagemakeis 1-2 (21-25, 24-26, 23-19): Savok/Reseda-Stoffels Cleaning 0-3 (21-25, 17-25, 11-25). Stand: Stoffels Cleaning 5-13,5; Savok/Johan de Bloei 5-12,5; Esplanada 2 5-6; Swagemakers 5-6; Esplanada 5-5; Savok/Reseda 5-2. Gemengd: 't Kliekske-Robs Jobs 1-2 (14-25,18-25, 25-17); Garage Bode-Acke 2-1 (17-25, 27-25, 20-18); Doeland West dorpe-C Line 1-2 (25-21, 16-25, 17-25). Stand: Savok/Outokumpu 4-10, Acke 4-8, Garage Bode 4-7, Robs Jobs 3-5, Doeland Westdorpe 3-3, 't Kliekske 3-3, C Line 4-2. velder brak in de slotfase een scheenbeen door een ongelukki ge botsing met doelman Ulrich Ramé. Hij is naar verwachting drie maanden uitgeschakeld en mist de rest van de groepsfase van het Uefa Cup. De Fransen spelen op 23 november eerst te gen Glasgow Rangers. Lens, een Europese opponent van SC Heerenveen, kwam te gen Rennes evenmin tot scoren, maar is voorlopig wel tweede achter Olympique Lyon, dat vrij dag al ternauwernood in de slot fase langs Valenciennes gleed (2-1). ANP beurs, waardoor Van Dam ge dwongen was ook te winnen van Jürgen Krottje. Een lastig tegenstander had eer der ook De Jonge ondervonden, maar die ontsnapte nog net. Dat nu lukte Van Dam net niet. In een zenuwslopende finale won de Souburger en bleef Van Dam met lege handen achter. Brons werd zijn deel. Alleen de troostprijzen restten voor de man uit Sas van Gent. Hij tekende voor de hoogste toer- nooiserie met 16 en de hoogste partij met 2.85. Spui-aanvaller Junior van den Acker laat Ludwig Kalisvaart achter zich. foto Wim Kooyman door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpo- loërs van De Schelde speelden zaterdag een goede wedstrijd. Desondanks ging de wedstrijd tegen derdeklasser Alkemade verloren: 8-6. Alkemade-De Schelde 8-6: De Schelde begon brutaal en hield Alkemade in de eerste periode op 1-1 en nam in het begin van de tweede periode zelfs een 2-1-voorsprong. Ook in de der de periode hield de Terneu- zense formatie gelijke tred: 4-4. Toen schakelde de thuis ploeg een tandje bij en liep uit naar 7-4. De Schelde gaf zich echter niet gewonnen en knok te zich weer in de wedstrijd naar 7-6. Even werd er aan een punt gedacht, maar vijftig se conden voor tijd was het Alke made dat de wedstrijd besliste 8-6. Scores De Schelde: Cees van Hou- welingen 2 en Jelco Sweegers, Ke vin Hondsmerck, Chris Eijsebae- rt en Sven Schieman allen 1 Dokkelaers-De Schelde 2 9-4: Koploper Dokkelaers won in de derde klasse van het district alle wedstrijden tot nog toe met grote cijfers en versloeg za terdag ook De Schelde 2. Pas na de tweede periode en een 5-1-achterstand ging De Schel de 2 iets beter spelen. Scores De Schelde 2: Jeroen Ble- ijnberg, Joost van de Rest, Jean Jack van de Vijver en Adjan Hos te aflen 1. TRB/RES 2-De Schelde 6-11. De Scheldevrouwen speelden een puike pot polo. Hoewel het in de eerste periode nog niet in de score tot uitdrukking kwam, was de Terneuzense for matie de betere ploeg. Er werd alleen slordig met de kansen omgesprongen. De Schelde liep in de de daaropvolgende periodes uit. Door de winst is De Schelde een goede midden moter. Scores De Schelde: Jessica Kos ter 4, Jessica Koster 3, Inge Tang- he, Suzan Tanghe, Karlijn van de Worp en Marinda van IJk allen 1. De Bruinvis-OZC'57 15-1. Tegen het laaggeklasseerde OZC'57 had vierdeklasser De Bruinvis geen enkel probleem. De ploeg uit Sas van Gent had een prima start en nam in de eerste periode een 3-0-voor- sprong. OZC'57 was een maat je te klein en De Bruinvis kon naar hartelust aanvallen en uit lopen naar een monsterscore. Scores De Bruinvis: Danny Soe- ters en Gert Jan Ramondt 5, Jan Willem Ramondt 3 en Bart En gels 2. -m -■ '||f «s Een verdediger van De Bruinvis (witte cap) weerhoudt een aanvaller van OZC'57 ervan om bij de bal te komen. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44