Geen andere club had dit overleefd PZC Schakers in de rij voor HZ-toernooi 17 E Mathijsen aanvoerder AZ Goed begin Huising in Nieuwerkerk Geblesseerde Arron zegt af Tumor bij Briatore verwijderd Chardon kopman op WK Ludewig op zijspoor na rare fax Van Damme zet j concurrentie op j grote achterstand uitslagen Timman houdt spreekbeurt Nederlaag SSV tegen het lager spelende RCS agenda Veldman op WK in achterhoede donderdag 3 augustus 2006 AZ-voorzitter Dirk Scheringa is boos en blij bij opening stadion Met vier jaar vertraging vanwege protesterende winkeliers kan *){rk Scheringa eindelijk 'zijn' nieuwe stadion openen. De vertra- ing heeft het volgens de preses dertig miljoen euro duurder ge makt. „Het is triest dat je in dit land trots moet zijn omdat je het V' zegt de voorzitter van AZ. kosten van tekeningen die werden afgekeurd vanwege al lerlei bezwaren van de winke liers uit Huiswaard Overstad. Het is de prijs die je betaalt voor schijndemocratie in Neder land. Als DSB (Dirk Scheringa Bank) er niet was ingesprongen, had AZ niet meer bestaan. Geen andere club had dit kunnen overleven." „Ik ben een knokker. En weet daarom dat je heel veel dingen zelf kunt beïnvloeden. Maar hier hadden we te maken met een ondemocratische vijand. Er lagen voetangels en klemmen op de weg. We hebben niets kun nen omzeilen maar moesten er dwars doorheen. Soms was de muur waar we op botsten tien meter dik. En als we die hadden geslecht, stond erachter weer een andere. De Raad van State, de provincie, we hebben overal gezeten. En óveral kregen we ge lijk." „Deze strijd was zwaarder dan het rijden van een Elfsteden tocht. Omdat die beheersbaar is en dit gevecht niet. Een gevecht tegen juristen die zich achter wetten konden verschuilen en op die manier een soort van con currentievervalsing op konden zetten die zijn weerga niet kent. We leven in een land waar vrij heid van meningsuiting bestaat. Maar niet de vrijheid om te on dernemen. Er wordt via wetten alles aan gedaan om dingen on mogelijk te maken. In Amerika is er wetgeving om dingen juist mogelijk te maken. Bij ons be ginnen zeven van de honderd af gestudeerden aan de universitei ten een eigen bedrijf. De andere 93 dus niet. Op termijn is dat do delijk voor de Nederlandse eco nomie. Als je ziet hoe China en India groeien, daar moeten ze af remmen. We moeten oppassen. Anders is Europa over tien jaar een natuurpark of openlucht theater waar andere wereldde len de dienst uit gaan maken. Hoor Ruud Ramler ALKMAAR - Omkijken heeft niet altijd zin. Maar als Scherin ga achterom kijkt, komen de her inneringen weer boven aan de momenten dat hij dacht 'het feest gaat niet door'. „Het is on derweg wel eens spannend ge weest. We hebben heel hard ge knokt en heel veel geld uitgege ven. Oók emotioneel is er geïn vesteerd. Bij veel tegenwind ben ik ijzersterk. Dat is een aparte eigenschap van me. En bij on recht krijg ik iets onverzette lijks over me." jj\Ye waren al toe aan de zesde itekening van hoe het stadion (moest worden. We hebben on- jdertussen wel zeven miljoen 'euro af moeten schrijven aan DE LUTTE - Joris Mathijsen is de nieuwe aanvoerder van AZ. Hij volgt Denny Landzaat op die is vertrokken naar Wigan Athletic. Louis van Gaal heeft dit keer niet de spelers laten kie zen maar zijn nieuwe verleng stuk in het veld persoonlijk aan- Van Gaal heeft tijdens het trai ningskamp in het Overijsselse ■De Lutte ook zijn basisformatie prijsgegeven voor het oefenduel met Arsenal, morgen bij de opening van het nieuwe stadion. Daarin is vooralsnog geen plaats voor Barry Opdam en de nieuwelingen David Mendes da Silva, Joey Gudjónsson en Maar ten Martens. Op hun posities heeft Van Gaal voorlopig de voorkeur aan Joris Mathijsen, Gijs Luirink, Demy de Zeeuw en Simon Cziommer. Stijn Schaars, is door een enkelblessu revoor morgen nog een vraagte ken. GPD Dirk Scheringa op de middenstip van het nieuwe stadion, dat met bloed, zweet en tranen van de grond is gekomen. Wat wij hebben ondervonden, is slechts een klein voorbeeld van hoe je dingen dwars kunt zitten. Ik wil er niet te veel woorden meer aan vuil maken. Maar het hoofdstuk wat geweest is, zal nooit helemaal gesloten zijn. Ik zal nóóit vergeten dat een van de tegenstanders het nodig vond met een lijkauto te'kómen om mij op een symbolische manier 'zwart te maken." Noodscenario „AZ had in 2002 al in een nieuw stadion'moeten voetballen. Des kundigen zeggen dat vier jaar vertraging nog meevalt. We heb ben wel over moeten schakelen op het noodscenario zonder winkels als kostendragers. We hebben gezegd 'eerst het sta dion, zodat we kunnen spelen'. In september gaan we ons over de rest van de invulling buigen. Dan hebben we ook een eerste beeld over hoe het voetbal hier beleefd wordt. En kunnen we verder gaan denken aan uit breiding naar 23.000 of 30.000 plaatsen. Daar is rekening mee gehouden, de fundering is aan wezig. Maar er moet ook behoef te voor zijn. Want we hebben het wel over een enorme investe ring die je niet doet als het toe schouwersaantal slechts groeit van 17.000 naar 18.000 men sen." De openingshandeling van de nieuwe speelplaats zal eenvou dig worden, zegt Scheringa. „We hebben het globaal door genomen. Er komt niet zo veel symboliek bij kijken als bij het afscheid van de Hout. Het liefst was ik met alle medewerkers van AZ arm in arm op het veld gaan staan. We hebben er sa men hard aan gewerkt en nu is het open. Dat schijnt niet te kunnen omdat iedereen andere werkzaamheden heeft. Dan stoppen ze daar toch eventjes mee? Maar dat is kennelijk las tig." Hier spreekt de mens Dirk weer. De vaderlijke voorzitter die kan begrijpen dat zijn spelers door andere, grotere ciubs worden be- foto Hans van Weel/GPD naderd omdat ze zich bij AZ en het Nederlands elftal in de kijker hebben gespeeld. „Want we hebben de laatste jaren alle maal een enorme ontwikkeling doorgemaakt. En als je een mooie selectie hebt staan, schijnt het erbij te horen. Maar ik heb er grote moeite mee. Het is emotioneel bijna niet te ver werken. We hebben een prachti ge ploeg, het zijn allemaal knuf fels van me. En spelers die ver trekken, daar kan ik geen bier tje meer mee drinken. Ik weet dat ik het menselijke en sportie ve aspect moet scheiden. Dat is lastig. Soms heb ik helemaal geen zin om zakelijk te zijn." GPD NIEUWERKERK - Daniel Huising is het Gruttepikkers- toemooi in Nieuwerkerk goed van start gegaan. De tennis ser uit Middelharnis won op de banen van tennisvereni ging Duiveland zijn eerste partij in de vierde categorie bij de mannen met 6-0 en 6-3 van Jens de Koster van 't Halve Maantje uit Goes. Voor Huising rest nu nog één wedstrijd in de driemans poule, die tegen lokale favoriet Mark Passchier. Huising en Passchier treffen elkaar vandaag in de strijd om een fi naleplaats. In cle derde categorie van het mannendubbelspel hadden Jaco Meerman en Erwin Verbraak twee tiebreaks nodig om hun eerste partij winnend af te sluiten. Thuisspeler Verbraak en Meerman, lid van Vrouwenpolder, ver sloegen met 7-6 en 7-6 Patrick Meuldijk en Chris Schone- GÖTEBORG - Christine Arron neemt volgende week niet deel aan het Europees kampioenschap atletiek in Göte- borg. De Franse houdster van het Europees record op de 100 meter (10,73) ontbreekt wegens een liesblessure. De 32-ja- rie Arron beschouwt deelname aan het EK in de Zweedse havenstad als een te groot risico. ANP ROME - Artsen hebben bij Flavio Briatore een kwaadaar dige tumor in zijn nieren verwijderd. Dat heeft de team baas van Renault gisteren zelf bekendgemaakt in een in terview met het Italiaanse tijdschrift A. Het gezwel werd geconstateerd tijdens een medische rou- tinecontrole in Indianapolis, begin juli. De 56-jarige Bria tore gaf meteen te kennen zijn leven te veranderen: „We voelen ons onsterfelijk", sprak de Italiaanse macho. „Ter wijl we juist de Schepper elite dag moeten bedanken dat we ons weer mogen scheren.ANP/SID ERMELO - IJsbrand Chardon is als verwacht de kopman van de Nederlandse formatie van vierspanners op de We- reldruiterspelen in Alten, die half augustus beginnen. Chef d'equipe Edithe van Roosmalen wees naast de drie voudig wereldkampioen uit Schipluiden verder Koos de Ronde (Hoogvliet) en Theo Timmerman (Putten) aan. ANP DÜSSELDORF - T-Mobile maakt dit wielerseizoen geen gebruik meer van Jörg Ludewig. De ploegleiding kwam tot het besluit omdat Ludewig in 1998 probeerde doping aan te schaffen. „Ik ben overal toe bereid", schreef de der tigjarige Duitser destijds in een fax die de organisatie van de Ronde van Frankrijk onderschepte en openbaar maak te. Ludewig bevestigt dat hij de fax heeft opgesteld, maar gaf tevens aan afgezien te hebben van verboden midde len. Zijn contract loopt komend jaar af. Eerder kwam Lu dewig ondermeer uit voor Gerolsteiner en Domina Vacan- ze. ANP/DPA I van onze sportredactie VLISSINGEN - Jeroen van Damme uit Roosendaal was op de Vlissingse boulevards duide- lijk een maatje te groot voor de (Zeeuwse) concurrentie. Meer Ign dan een minuut was zijn voor- r sprong op Morris Mols uit Maasdijk, die vorig week in Burgh-Haamstede nog de snel- ste was. Niels Koole, die derde werd, bleef circuitwinnaar Ar- !ld jan Beije een paar tellen voor. In de afgelopen weken was het de vraag of het parkoers moest j Worden ingekort vanwege de ex treme warmte. Op de boule vards van Vlissingen heerste de goden van de regen en de wind, waardoor de 240 atleten getrak- jtèerd werden op bijzonder on aangename omstandigheden. Meteen na de start spoot Van Damme ervandoor, gevolgd door een pelotonnetje met onder meer Wols, Koole, Beije, Remy Vasseur en Wim Nieuwkerk. Bij de vrouwen liep onopvallend 1 Marissa Hopmans aan de lei- 'ding, voor Marianne de Kok en Annet van der Linde. Met een straatlengte voorsprong en met een scherpe tijd (22.37) passeerde Van Damme de finish lijn. Zijn achtervolgers waren toen net het standbeeld van Michiel de Ruyter voor de tweede keer langsgegaan. Wols kwam uiteindelijk als tweede aan, gevolgd door Koole, die wij baan kreeg van Beije. Overigens verspeelde Beije bijna zijn vierde plaats omdat hij zijn startnummer op de kop j had opgespeld. De jury streek echter over het hart en klasseer- j de de atleet uit Burgh-Haamste- j de op de plaats waar hij recht I op had. Adrie Faes moest bij de masters j H40 zijn meerdere erkennen in Ron van den Berg uit Vlaardin- -tóf ëen- Voor de stand van het i PZC-stratenloopcircuit maakte het niet, Faes was na vier van de vijf wedstrijden al zeker van de j zege. Jan Faes uit Dordrecht was de sterkste bij de masters j H50. Rinus j00se (av'56) pakte zijn vierde zege op rij in de klas- 1 se H60. Bij de vrouwen was de derde j plaats van Annet van der Linde (AV'56) voldoende om de eindze- ge binnen te halen. Sjaan Maar- tense (AV'56) bleef Jeaninne van Overveld (Thor) voor en i won met overmacht het circuit bij de vrouwenmasters D40. Tiende editie met minstens elf grootmeesters door Koen de Vries VLISSINGEN - Het organise ren van een sterk bezet schaak toernooi is net zoiets als bood schappen doen. De marktprijs van de deelnemers wordt be paald door vraag en aanbod. Voor Hans Groffen, de 47-jarige Vlissinger die de toppers voor het HZ-schaaktoernooi aan trekt, is het prettig dat het aan bod groter is dan de vraag. Voor cle tiende editie, die van zater dag 5 tot en met 12 augustus in de Hogeschool Zeeland gehou den wordt, stonden sterke spe lers uit allerlei windstreken in de rij. Er waren zelfs reclame aanbiedingen. In de zomermaanden doet de halve schaakwereld mee aan een enorme stoelendans. De spe lers trekken in de jacht op suc ces en geld van toernooi naar toernooi. Wie wint, verdient een aardig bedrag, maar krijgt mis schien toch minder dan een spe ler die lager eindigt. Dat komt door mensen als Flans Groffen. Degenen die spelers aantrekken beschikken over een beperkt budget. Groffen wil graag schakers met een elo-ra- ting van meer dan 2500 naar Vlissingen halen en is daarvoor bereid de portemonnee te trek ken. Zij krijgen een startpremie en worden een week lang in de watten gelegd. Als de beurs leeg is, blijken er soms toch nog top pers te zijn die mee willen doen. Zo meldde zich kortgeleden de Chinees Li Shilong (rating 2540), met de vraag of er nog plaats was. Die was er wel, maar het geld om het verblijf van de in Rotterdam verblijven de Chinees te veraangenamen was op. Desondanks zit hij zater dag achter het bord. Hetzelfde scenario gold voor grootmeester Dibyendu Barua uit India. In de beginjaren profiteerde Groffen er naar eigen zeggen van dat hij zelf actief is in de schaakwereld. Als speler van Het Witte Paard uit Sas van Gent kwam hij met tal van bin nen- en buitenlandse toppers in contact. „Misschien vonden ze mij wel een prutser, maar het heeft zeker geholpen dat ik zelf schaak. De afstand wordt klei ner omdat ik tegen hen speel. En ook weet ik uit ervaring wat ze verwachten op een toernooi. Dat vinden ze wel prettig." Inmiddels profiteert Groffen veel meer van het feit dat het evenement een prominente plaats heeft veroverd in de schaakwereld. Het HZ-toernooi is één van drie Nederlandse top toernooien in de zomer. Hoewel elders in Europa gelijktijdig zo'n veertig schaaktoernooien worden gehouden, wordt de Vlis singer regelmatig gevraagd of er nog een plekje vrij is. Zo werd hij eind vorig jaar tij dens een toernooi op het Isle of Man aangeschoten door ene me neer Negi, de vader van een groot schaaktalent uit India. Hans Groffen organiseerde toch dat toernooi in Vlissingen? Kon zijn zoontje daar niet aan mee doen? Zodoende schaakt het der tienjarige ventje dat zich sinds vorige maand de op één na jong ste grootmeester ooit mag noe men op het HZ-toernooi. Tijdens een toernooi in Cuba werd Groffen vorig jaar aange sproken door een hoge ome van de Cubaanse schaakbond. Hij dacht dat het leuk zou zijn als een sterke Cubaan in Vlissingen acte de présence gaf. Hét leek ook Groffen een aanlokkelijk idee en toen hij enkele maanden geleden zag dat Cuba's nummer één Lazaro Bruzon voorafgaand aan het HZ-toernooi in Zwitser land speelt, stuurde hij een mail- tje naar Cuba waarin hij aan het gesprek met de bondsofficial herinnerde. Binnen de kortste keren stond Bx-uzons naam op de deelnemerslijst. Hij is met een rating van 2667 op papier zelfs de sterkste speler die in de tiende editie van start gaat. Visum Er dreigt echter een ldnk in de kabel. Het visum voor Bruzon is nog niet rond. Dezer dagen voert Hans Groffen druk over leg met het ministerie van Bui tenlandse Zaken in Den Haag en de Nedeiiandse ambassade in Bern. Om te voorkomen dat er een lege plaats is wanneer Bruzon onverhoopt niet komt, is Groffen op zoek naar een waar dige vervanger. Ook voor de Bra ziliaan Giovanni Verscovi (ra ting 2619) zoekt hij een ander. De vrouw van de de Zuid-Ameri kaan ligt in het ziekenhuis en dus blijft hij thuis. Groffen heeft contact met ver schillende spelers die deze week in het Zwitserse Biel actief zijn en hoopt als dat nodig is een de zer dagen andere sterke spelers te kunnen presenteren. De 'spelersmakelaar' heeft het soms ook makkelijk. Enkele schakers zijn vaste gast in Vlis singen, zoals de Rus Ikonnikov die elk jaar van de partij is en in huize-Groffen logeert. Ook Am sterdammer Friso Nijboer is al tijd welkom. Hij staat nooit als hoogste genoteerd, maar is al verschillende keren met de eind zege aan de haal gegaan. „Nij boer is een aardige vent en zorgt altijd voor spektakel", is het ar gument van Groffen om Nijboer steeds een plaats te gunnen. Het zelfde geldt voor Daniël Stellwa- gen, de schaker uit Soest die twee jaar geleden in Vlissingen zijn derde grootmeesterresul taat haalde. Een andere topper die aan de start komt is de Pool Krasen- kow. Hij staat tweede op de sterktelijst. Groffen: „We zoch ten nog naar een sterke 2600- speler en Krasenkow had al ver schillende jaren geïnformeerd. Toen kwam dat steeds slecht uit, nu hebben we hem beloond voor zijn belangstelling." Er staan dertien grootmeesters op de startlijst, die in totaal 250 namen kent en achttien nationa liteiten. Of' het er ook dertien blijven, hangt onder meer af van de komst van Bruzon en de zoektocht naar vervangers. Het HZ-toernooi heeft negen speelronden, dagelijks van 18.30 uur tot 23.30 uur. Zondag is een extra ronde van 11.30 uur tot 16.30 uur. De slotronde is op zaterdag 12 augustus van 11.30 uur tot 16.30 uur. De toernooi- zaal is het atrium van Hoge school Zeeland in Vlissingen. VLISSINGEN - De tiende editie van het HZ-schaaktoernooi wordt morgenavond geopend door Jan Timman. De voormalige nummer twee van de wereld houdt in hotel Arion een voordracht over een nog onbekend schaakonderwerp. Timman (54) was voor de laatste keer in 1970 in Vlissingen actief tijdens de schaakinterland Nederland-Engeland. Hij houdt het nu bij een spreekbeurt omdat hij al had toegezegd aan een toernooi in Engeland mee te zullen doen. De bijeenkomst in Arion begint om 20.15 uur. foto Olaf Kraak/ANP ESSÜHHHB Vlissingen. Boulevardloop van 7,2 km, PZC-stratenloopcircuit. Mannen. H20: 1. Jeroen van Damme (Roosendaal) 22.37, 2. Morris Wols (Maasdijk) 23.42, 3. Niels Koole (Dyna mica) 23.51, 4. Arjan Beije (DeltaSport) 23.53, 5. Remy Vasseur (Dynamica) 24.06, 6. Wim Nieuwkerk (Fijnaart) 24.08, 7. Jack Hopmans (Spado) 24.16, 8. Willem Lenting (Monster) 24.42, 9. Alex van Tilburg (Spado) 24.49, 10. Ke vin de Pagter (Dynamica) 24.56. H40: 1. Ron van den Berg (AV Waterweg) 25.09, 2. Adrie Faes (Dynamica) 25.29, 3. Rachid Guigui (AV'56) 25.39, 4. Rini Bruggeman (AV'56) 25.46, 5. Michel v d Bos (DeltaSport) 26.17. H50: 1. Jan Faes (Parthenon) 26.21, 2. John Over- weel (Dynamica) 26.31, 3. Pieter v Hors- sen (Dynamica) 26.38, 4. Piet Hopmans (LTES) 26.42, 5. Hans Schrier (Vlissin gen) 28.19. H60: 1. Rinus Joosse (AV'56) 31.17, 2. Karei vd Gruiter (Dyna mica) 31.37,3. Pieter Verhage (Dynami ca) 32.28. Vrouwen. D20: :1. Marisa Hopmans (Spado) 27.22, 2. Marianne de Kok (LPK Lewedorp) 27.31, 3. Annet v d Linde (AV'56) 30.00, 4. Andrea Palella (Naper- ville USA) 30.57, 5. Sandra Joziasse (Vlissingen) 33.36. D40: 1. Sjaan Maar- tense (AV'56) 30.04, 2. Jeanine Overvel (Thor) 31.19, 3. Janneke vd Linde (Del taSport) 32.44. Eindstanden. Mannen. H20: 1. Arjan Beije (DeltaSport) 1199, 2. Niels Koole (Dynamica) 1198, 3. Remy Vasseur (Dy namica) 1191. H40:1. Adrie Faes (Dyna- COLIJNSPLAAT - SSV'65 heeft het gisteravond niet kun nen bolwerken tegen het twee klassen lager spelende RCS. De zaterdag-hoofdklasser uit Goes verloor in Colijnsplaat met 1-0 van de zondag-tweedeklasser uit Oost-Souburg. „Vooral onze eerste helft was niet goed", zei SSV-trainer Mar co Groeneveld na het vriend schappelijke duel, waarin Joey van der Zweep al na een kwar tier de eindstand vastlegde. „RCS heeft met Dennis en Gérard de Nooijer een heel goed voetballende ploeg en was veel gevaarlijker. Na rust bleek dat wij al wat langer in training zijn en op basis van het conditionele voordeel konden we domineren. Maar tot veel kansen leidde dat niet." Flet past in het beeld van de voorbereiding van SSV tot dus ver: conditioneel en verdedi gend redelijk op peil, aanval lend nog ondermaats. „Maar dat is niet iets om ons al zorgen over te maken", stelde Groeneveld. „Tot dusver lag de nadruk in de voorbereiding op conditionele arbeid. Vanaf vrijdag (morgen), als we op trainingskamp naar Breskens gaan, worden er lang zamerhand andere accenten ge- mica) 1200, 2. Rini Bruggeman (AV'56) 1197, 3. Michel v d Bos (DeltaSport) 1189. HI5Q: 1. Wim Besuyen (Dynamica) 1200, 2. Pieter v Horssen (Dynamica) 1196, 3. Jan Faes (Parthenon) 1193. H60: 1. Rinus Joosse (AV'56) 1200, 2. Karei vd Gruiter (Dynamica) 1197, 3. Pie ter Verhage (Dynamica) 1193. Vrou wen. D20: 1. Annet v d Linde (AV'56) 1200, 2. Angelina Fondse (Dynamica) 1196, 3. Petra Verhulst (Dynamica) 894. D40: 1. Sjaan Maartense (AV'56) 1200, 2. Janneke vd Linde (DeltaSport) 1196, 3. Huquette Declercq (Dynamica) 1192. Alemannia Aachen-PSV 1-1 (O-O). Doelpunt PSV: Koné. Heerenveen-Veendam 4-2 (1-2). Kol der 0-1, Kolder 0-2, Yildirïm 1-2, Tarva- jarvi 2-2,Tarvajarvï 3-2, Nilsson 4-2. Ronde van Duitsland. Eerste etap pe: Düsseldorf-Bielefeld. 1. Bazajev (Kaz) 198 kilometer in 4.43.06, 2. Napoli- tano (Ita), 3. Zabel (Dui), 4. Greipel (Dui), 5. Oesov (WRu), 6. Corioni (Ita), 30. Löwïk, 106. Boven, 114, Wielinga, 126. Thomas Dekker, 136. Reus. Alge meen klassement: 1, Goesjev (Rus) 4.49,48, 2. Gerdemann (Dui) 0.01, 3. Lang (Dui) 0.02, 4. Bodrogï (Hon) 0.05, 5. Markov (Rus) 0.09, 6. Finot (Fra), 17. Thomas Dekker 0.15, 29. Löwik0.21, 59. Reus 0.31, 75. Boven 0.34, 86. Wielinga 0.38. Boedapest. EK. Mannen. 200 m vrij: 1. Van den Hoogenband (Ned) 1.45,65, 2. Rosolino (Ita) 1.47,02, 3. Magnini (Ita) 1.47,57. Vrouwen. 100 m vrij: 1. Steffen (Dui) 53,30, 2. Veldhuis (Ned) 54,32, 3. Niangkouara (Gri) 54,48. donderdag Tennis Van Belle Open Scheldetoernooi. Lo catie: tennisvereniging De Schelde te Vlissingen. Aanvang: 15.30 uur. Vliegende Hollandertoernooi. Loca tie: tennisvereniging Animo te Terneu- zen. Aanvang: 9,00 uur. De Biet Gruttepikkerstoernooi. Lo catie: tennisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk. Aanvang: 11.00 uur. Reimerswaalveteranentoernooi. Lo catie: tennisvereniging Kruiningen. Aan vang: 16.00 uur. Voetbal Oefenduels. Terneuzen-Veere (19.30), Steen-SDO'63 (19.30) Beachvoetvolleytoernooi Zoutelan- de. 13.00-20.30 uur: pouleduels. Locatie: Langstraat in Zoutelande. GOES- Zeiler Stephan Veldman uit Middelburg houdt zich tij dens het WK lader radial in Cali- fornië op in de achterhoede. Na zes races van de twaalf wed strijden staat de 25-jarige Veld man op de 61e plaats. In totaal doen er 71 zeilers aan het evene ment voor de kust van Los Ange les mee. Morgen zijn de laatste races. V. Anand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33