Hill kadima wint verkiezingen Israël 1111IÏI Raciaal geweld bij Franse betogingen PZC ©ft) Fashion Event Luid protest tegen ontpolderen in Terneuzen oorsprong op Arbeiderspartij is kleiner dan verwacht ans op gratis izen met 'reekbussen Ondernemer 21 Bellen in buitenland goedkoper Hoestdrank kan als drug werken Benfica en Barcelona scoren niet Generaal verbiedt porno op schepen en in kazernes Politievest zou gatenkaas zijn I L LL middag midd W\4 jenvelden, in de middag ook af en 5'Iwn.Maxima tot 11 graden bij een [enwind, kracht 4 tot 5. je jaargang no. 75 is ensdag 29 maart 2006 nummer 1,25 vrijdagavond 31 maart 2006 20:00 uur - Grote Kerk - GOES Een echt avondje uit! www.fashioneventgoes.nl internet: www.pzc.nl rHans Heijt iobert Bloemen de jUZALEM - De nieuwe immrechtse partij Kadi- iheeft gisteren de Israëli- parlementsverkiezin- gewonnen. Volgens de ee ite prognoses na sluiting de stemlokalen sleept partij van waarnemend mier Olmert 29 tot 32 ze de wacht. jièefetse partij Likud van l premier Netanyahu haalt elf veertien zetels in het 120 ze tellende parlement, linkse Arbeiderspartij, de lelijke coalitiepartner van jma, komt volgens de prog- Ijs uit op twintig tot 22 ze- ,3 procent kenden de par- Hi entsverkiezingen van giste- de laagste opkomst in de ge- iedenis van de joodse staat, ers b de centrale kiescommissie eravond. rrassing zeer rechtse Yisrael Beite- dat steunt op joden uit de ner imalige Sovjet-Unie, zorgt een grote verrassing. Vol de peilingen is Yisrael geienu goed voor dertien of 'E- dien zetels. De partij maakt de kans de derde partij te ne- den na Kadima en de Arbei- !j® martijWaarnemers voor in !den voorafgaand aan de nbusgang al dat Likud stern- zou verliezen aan Yisrael B tenu. ES - Reizigers kunnen van- g gratis met de streekbussen j 2 ir Zeeland en de rest van Ne- 10. land reizen. Mit? de chauf- rlid is van de FNV. i -28 reizigers moeten zich dan Isolidair tonen met een actie -FNV Bondgenoten en Abva- Èi ki FNV. Met deze landelijke (ie willen de FNV-vakbonden garantie afdwingen van mi- ski er Peijs van Verkeer dat themers hun loon behouden zij moeten overstappen naar 3-6 ander vervoersbedrijf. Dat gebeuren als hun oude werk te het stads- en streekver- ih een bepaalde regio ver- itaan ..een concurrent, die reden vragen de V-chauffeurs vandaag niet ir het vervoersbewijs als de sagiers de flyer laten zien op verschillende treinsta- s worden verspreiden. Met speciale bon uit een aantal tendbladen kunnen zij vol- woordvoerder van de ook hun solidariteit tonen. n Opmeer van Connexxion be- kukt echter dat de CNV- ittffeurs niet meedoen aan de Kadima is opgericht door pre mier Sharon die al maanden in coma ligt. Sharon brak eind vo- rig jaar met Likud. Voor de ver kiezingen had waarnemend pre mier Olmert. gezegd dat hij te leurgesteld zou zijn als hij min der clan 3 6 zetels zou winnnen. De afgelopen weken zei Olmert in vraaggesprekken dat hij in de komende vier jaar de defini tieve grenzen voor Israël wil vastleggen. In de periode tot 2010 wil hij onder meer duide lijkheid scheppen over het om streden gebied tussen Jeruza lem en de nederzetting Maale Adumim op de Westelijke Jor- daanoever. Dat Kadima hoogstwaarschijn lijk niet aan het door Olmert be oogde minimum van 36 zetels komt, is niet echt een verras sing. In de peilingen zakte Kadi ma de afgelopen maanden al te rug van 44 zetels naar 34 zetels. Kadima wordt echter wel de grootste partij en heeft een aan tal coalitiemogelijkheden. Het meest voor de hand ligt een rege ring met de Arbeiderspartij van Peretz. Die voelt wel wat voor Kadima en heeft een coalitie met de rechtse Likud al uitgeslo ten. ANP Boeren luisteren naar het betoog van gedeputeerde Kramer in het Scheldetheater in Terneuzen. door Rinus Antonisse TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen wil niks weten van ontpolderen. Ook al is het besluit gevallen, boeren én burgers zijn en blijven tegen het teruggeven van kostbare landbouwgrond aan het water. Deze ondubbelzinnige boodschap kreeg gedeputeerde M. Kramer (PvdA, natuur en water) gisteren luidruchtig aangereikt tijdens een chaotisch verlopen informa tie-avond over de natuurontwikkeling Westerschelde in het Terneuzense Schel detheater. Zo'n 250 vooral boze mensen waren-sa mengestroomd om hun ongenoegen over de plannen voor ontpoldering kenbaar te maken. De zaal was veel te klein en flink wat belangstellenden dreigden naar huis gestuurd te worden. Dat pikten degenen die een stoel veroverd hadden niet: zij er in, of wij eruit klonk het. Eind van het liedje was clat cle verga dering geïmprovi seerd werd voortgezet in cle bovenfoyer en gangen van het theater. Van voorlichting verstrekken kwam niet veel. Gedeputeerde Kramer ondernam een dappere poging, maar hij praatte tegen dovemansoren. Hij werd herhaaldelijk onderbroken en herinnerd aan zijn verleden als natuurbe schermer. De kreet 'groene rakker' ont lokte applaus en gejoel. Enkele voormannen van standsorganisa- foto Peter Nicolai tie ZLTO mochten hun zegje doen. E. de Buck zong een persiflage op het Zeeuws-Vlaamse volkslied (ontstaan uit het verzet tegen de Belgische annexa tiepogingen in 1919) en M. Vinke ging cle aanwezigen voor in het zingen van dat volkslied, waarvan strofen wijzen op het scheppen van land uit schor en slik. pagina 15 ontpolderen is kapitaalverlies lige week werd bekend dat 3-2, sister. Peijs bereid is om met iakbonden te praten over de aten van buschauffeurs, ir het CNV was het nacler =21! ïleg genoeg om de acties af 'lazen. „Wie als reiziger dus 1^1 iCNV'er achter het stuur van 'bus aantreft, moet gewoon blen", aldus Opmeer, [sluit ook niet uit dat de be- ïfsleiding besluit om een dag I loon in te houden van de -19. 'uffeurs die meedoen aan de «van de FNV. door Robert Bloemen PARIJS - De krachtmeting tus sen de Franse regering en jonge ren over een omstreden arbeids wet heeft gisteren een hoogte punt bereikt. Ruim een tot drie miljoen studenten, scholieren en sympathisanten gingen overal in Frankrijk de straat op om te gen de versoepeling van het ont slagrecht voor jonge werkne mers te betogen. Uit solidariteit werd op veel plaatsen gestaakt. Het was landelijk de grootste op komst tegen de omstreden plan nen sinds het begin van de ac ties vorige maand. Tijdens som mige protestmarsen kwam het tot opstootjes. Er werden vier honderd mensen opgepakt. In de Franse hoofdstad Parijs, waar volgens de bonden hon- Advertentie) Woensdag 5 april a.s. verschijnt de Ondernemer Met o.a. de volgende onderwerpen: Interview Luit Ezinga o Woonexpo Zeeland Maritieme Dagen Zeeland Arbeidscommunicatie clerdduizenden mensen op de been waren, gooiden gemasker de jongeren de ramen van een ca fé in nadat de bestorming van een supermarkt was mislukt. Ook probeerden de relschoppers van demonstranten hun mobiele telefoons, fotocamera's en hand tassen af te nemen. Verder gin gen raddraaiers en ordetroepen van de vakbonden elkaar te lijf. In de hoofdstad waren vierdui zend politieagenten ingezet om ongeregeldheden in de kiem te smoren. Allochtonen Minister Sarkozy van Binnen landse Zaken had gewaar schuwd dat groepen jongeren, uit de arme buitenwijken de de monstrerende menigte zouden infiltreren. In het najaar vorig jaar kwam het nog tot omvang rijke rellen door allochtone jon geren in de voorsteden. Met een landelijke staking wil den de actievoerders het open baar vervoer, de bouw en de ge zondheidszorg platleggen. Ook de luchtvaart, scholen en andere openbare instellingen waren doelwit. Het internationale treinverkeer werd nauwelijks ge troffen. Premier De Villepin benadrukte aan de vooravond van de natio nale actiedag nog eens dat hij zijn plannen niet intrekt. Wel zei hij dat hij openstaat voor wij zigingen, die niet bij wet hoeven worden vastgelegd. Hij nodigde de leiders van vakorganisaties en studentenbonden uit van daag te komen praten, maar die gingen daar niet op in. De bon den bleven bij hun eis dat de wet die het eenvoudiger maakt om jongeren onder 26 jaar te ont slaan, van tafel moet. De Villepin hoopt met de nieu- Allochtone jongeren uit de arme voorsteden van Parijs molesteren een Franse student. foto Thierry Roge/RTR Ari Marcopoulos in Eindhoven Mobiel bellen in het buitenland wordt vanaf volgend jaar zomer waarschijnlijk een stuk goedkoper. Europees Com missaris Reding werkt aan een wetsjvoorstel waarmee cle telecommunicatiesecor wordt gedwongen de prijzen naar beneden bij te stellen. De kosten van mobiel bellen in en naar het buitenland verschillen nu nog enorm. De prijzen lopen uiteen van 20 cent per vier minuten, tot meer dan 13 euro in de verschillende lidstaten van de Europese Unie. Ook in Zeeland zijn er jongeren die hoestdrankjes als drug gebruiken. Hoestdrank bevat een bepaalde stof met een hallicunerende werking. Wie grote hoeveelheden ach teroverslaat, kan er aan verslaafd raken. i Afkicken van de hoestdrank is net zo moeilijk als het overwinnen van een heroïneverslaving, M waarschuwen deskundigen. Het duel in de kwartfinale van de Champions League tussen twee Nederlandse trainers eindigde gisteravond zonder winnaar. Het Benfica van Ronald Koeman bedwong het favo riete Barcelona van Frank Rijk aard: 0-0. Arsenal was in Londen met 2-0 te sterk voor Juven- 0$ tus. I 5# Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 18 en 19; Kunst: 21, 22, 23 en 25; Uit: 27, 28 en 29 we arbeidswet de hoge werkloos heid onder jongeren terug te dringen. Omdat jongeren in hun eerste baan gedurende twee jaar zonder opgaaf van reden kun nen worden ontslagen, zouden werkgevers sneller geneigd zijn jongeren aan te nemen, is zijn re denatie. ANP DRIEBERGEN - De veiligheids- vesten van vier politiekorpsen voldoen niet aan de eisen. Zij zijn sinds 2002 in gebruik. Uit een reguliere schiettest van TNO bleek dat kogels te diep in de vesten doordrongen of die zelfs doorboorden. Dat liet een woordvoerder van het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD) gisteren weten. Het gaat om een paar duizend vesten van de drie politiekorp sen in Noord-Brabant en het korps Limburg-Zuid. Het KLPD onderzoekt nog hoe de schiettest af kan wijken van de resultaten van de proef die voor cle aanschaf is gedaan. De politie gebruikt veiligheids- vesten en kogelvrije exempla ren. Het veiligheidsvest be schermt tegen kogels uit vuist vuurwapens, messteken en ste ken met naalden. Voor bescher ming tegen kogels uit zwaardere wapens zijn er kogelvrije ves ten. ANP door Jaco van Lambalqen DEN HAAG - In publieke ruiin- tes op marineschepen en in ka zernes mogen geen pornofilms meer worden gedraaid. Er mo gen in de hele krijgsmacht geen middelen van Defensie gebruikt worden om pornofilms te verto nen. Dat staat in een dagorder die de commandant van de krijgsmacht, generaal Berlijn, gisteren naar alle eenheden heeft gestuurd. De order is een direct gevolg van de berichten over verkrach ting en aanranding aan boord van het marineschip Tjerk Hid- des. Staatssecretaris Van der Knaap sprak gisteren in het vra genuur in de Tweede Kamer zijn 'afkeer en afkeuring' uit over de incidenten. „Dit kan niet worden getolereerd." Voor degenen die van dit soort wan daden hebben geweten en het niet gemeld hebben, is geen plaats bij Defensie, zei Van der Knaap. Overigens zijn er nog geen maat regelen genomen tegen beman ningsleden van het fregat, om dat er een onderzoek naar de ge beurtenissen loopt. Dat wil Van der Knaap eerst afwachten. Daarnaast doet een commissie onderzoek. Generaal Berlijn heeft alle mili tairen laten weten dat hij het voorval op de Tjerk Hiddes zwaar opneemt. In alle openba re ruimtes van de krijgsmacht, dus ook in kazernes en bij troe pen op vredesmissie, is met in gang van gisteren het vertonen van pornofilms verboden. Het verhaal ging dat er op het mari nefregat tijdens het' ontbijt der gelijke films gedraaid werden. „Een algeheel verbod is heel moeilijk te regelen", zei Van der Knaap. In privékamers mag, mits ge draaid op eigen apparatuur, wel naar porno worden gekeken. Het gaat erom dat anderen er geen aanstoot aan kunnen ne men, aldus een woordvoerder van de marine. GPD Advertentie Npg (post)bankrekenmgnummer: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 daarbij éénmalig toestemming voor automatische it rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehatl. kJ Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso (6 20,55)". O per kwartaal met automatische incasso 59.75)'. per jaar met automatische incasso 229.20)*. mei gratis PZC-paraplu Kijk op iMfAv.p2c.nl/abonneien. bel gratis "9- 0231231 ol stuur dere bon naar: PZC, aldeling lezersservice Antwoordnummer 713. MBO WB Goes 8"711688"555530 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1