tamer eist behoud koopkracht IC B Veel raadsels na vrijlating Melchers PZC Recherche pakt in Vlissingen tien mensen op PZC Auto ravmoncto maandmenu 23,50 rijsstijging gas en elektra moet geheel gecompenseerd ersoneels- unctionaris Rake klappen bij oefening voor WK voetbal Kleine piepers drijven prijs van frites op Donner houdt zich staande Rioolpersleiding lekt nog steeds Magere resultaten Nederlandse clubs Motorrijder laat het leven op Deltaweg SftsKjjH lezen we zeeuws 20° gA. |l4° W 4 yee wolken «hlkenvelden en vooral vanavond regen, westenwind. Maxima tot 20 gra- üO. 219 Sag16 september 2005 isnummer 1,25 ,-li Vooraf een scholfilet)e Dan volgt een malse Als afsluiting een (gegrild,gebakken of entrecóte overgoten heerlijke bavarois gefrituurd) op een met een rode portsaus met verse aardbeien heerlijke salade met een op een bedje van verse en slagroom tomaten dressing seizoens groenten r«m redactie binnenland „VHAAG - Een Kamer- «taheid van CDA, I WD en PvdA wil de gjngvan de gas- en elek- iteitsnota volledig com- om de koopkracht behouden. Het CDA wil l het kabinet de energie- j, 'ecotaks' op gas elektriciteit verlaagt. tere fracties laten de manier uop de compensatie wordt nancierd open. De PvdA [t eerder dit jaar gepleit voor iextraatje' van 200 euro per dunden. Het CDA wil ook midden- en kleinbedrijf tege nkomen. iare druk energierekeningen staan on zware druk door de hoge Êprijs. De prijs van aardgas is oppeld aan die van olie. De Middelde jaarnota van een shouden valt daardoor enke- londerden euro's hoger uit en de koopkracht onder druk. el kabinet houdt ons allerlei de koopkrachtplaatjes voor, ar die moeten wel standhou- aldus CDA-fractieleider agen. Balkenende heeft ge- i dat de meeste mensen er ;end jaar op vooruit zullen n,maar in de kabinetsplan ivoor 2006 is geen rekening ouden met de hogere gas- en Iriciteitsnota's. lagen wil de verlaging van jiergiebelasting (ecotaks) be- (Advertentie) talen uit de extra inkomsten uit aardgas. Die zijn evenzeer een uitvloeisel van de hoge olieprijs. Naar verwachting zal minister Zalm van Financiën daar grote bedenkingen tegen hebben. Hij en het kabinet hebben als stelre gel dat extra inkomsten alleen mogen worden gebruikt voor de verlaging van de staatsschuld en voor extra investeringen in onder andere wegen. D66-leider Boris Dittrich meldde gisteren dat hij volgende week tijdens de algemene beschouwingen de ar- beidskorting voor werkenden noepwinkel in WEEKEND-HULPEN Zie rubrieksadvertentie ij de subrubriek winkelpersoneel) (Advertentie) VACATURES Bent u de die xholengemeenschap Nehalennia zoekt? Kijk morgen in de WEEZE - Nederlandse (voorgrond) en Duitse ME'ers bereiden zich voor op een confrontatie met voetbalsup porters. Een gezamenlijke oefening gisteren van de Duitse en Nederlandse politie als voorbereiding op het WK voetbal, is niet vlekkeloos verlopen. Opgescho ten Nederlandse scholieren die naar het Duitse vlieg veld Weeze waren gekomen om relschopper te spelen, richtten echte vernielingen aan. De Nederlandse begeleiding waarschuwde hen dat de politie echte aanhoudingen zou verrichten als er nog meer ruiten en deuren in het verlaten dorp op het vliegveld vernield zouden worden. De scholieren klaagden anderzijds over rake tikken die de mobiele eenheid uitdeelde. Tien Nederlandse scholieren liepen verstuikte enkels, kneuzingen, blauwe plekken en schaafwonden op. Eén scholier liep een hersenschud ding op. Een Nederlandse politiewoordvoerder legde uit dat de deelnemers wisten dat de ME mocht slaan om de oefe ning zo realistisch mogelijk te maken. Aan Duitse zij de raakten vijf 'supporters' lichtgewond. Aan politie zijde vielen vier gewonden. Met name in het tweede deel van de oefening - waarin de supporters zich tegen de politie keerden - liep het uit de hand en kwam het tot een serieuze confrontatie met de ME. Vooral de Duitse politie greep daarbij hard in. foto Phil Nijhuis/GPD het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. door Carine Neefjes AMSTERDAM - De politie staat voor raadsels na de vrijlating van Claudia Melchers. De ont voerders hadden 300 kilo cocaï ne bij wijze van losgeld geëist, (Advertentie) maar volgens de familie en de politie is er niets overhandigd. Het is nog onduidelijk waarom de ontvoerders geen baar geld maar drugs eisten en waarom ze de vrouw hebben laten gaan. De politie zoekt met zestig man naar de ontvoerders. De vrouw heeft twee dagen vastgezeten in het oosten van het land en is in de nacht van woensdag op don derdag kort na middernacht in Park Sonsbeek in Arnhem vrij gelaten. De daders zijn vermoedelijk twee Zuid-Amerikaanse man nen en één negroïde man, die te gen Claudia Engels spraken. Vol gens het hoofd van de centrale recherche in Amsterdam, Wil lem Woelders, was er gister avond nog altijd geen spoor van de verdachten. De dochter van multimiljonair Hans Melchers werd maandagavond uit haar huis in Amsterdam-Zuid ont voerd. De daders hadden eerder op die avond gebeld om een af spraak te maken in verband met haar cateringbedrijf CMC. Een maal binnen bij Claudia Mel chers thuis bleken de drie man nen andere bedoelingen te heb ben. Ze bedreigden Claudia, haar twee kinderen en een man nelijke kennis van Claudia met vuurwapens en bonden de man vast. Melchers zelf werd even eens gekneveld en in een plastic bak met deksel gestopt. Ze werd het huis uit gedragen en in een wagen gezet. In het huis werd een Engelstalig briefje achterge laten waarin 300 kilo cocaïne - straatwaarde vijftien miljoen eu ro - voor haar vrijlating werd geeïst. De daders reden met Claudia naar een nog onbeken de plek in het oosten van het land, waar de gijzelaarster een pand werd binnengebracht. Daar werd ze uit de bak gehaald en naar de bovenetage gebracht. De woning, waarin de vrouw op de eerste etage werd vastgehou den, ligt vermoedelijk in een rus tige omgeving. De ramen waren geblindeerd en de radio stond doorlopend aan. Het slachtoffer werd permanent bewaakt en naar eigen zeggen goed behandeld. Ze kreeg eten en schone kleding en ze mocht ook douchen. Een reden voor de ontvoering kreeg ze van de man nen niet te horen. Woensdagnacht werd Claudia geblinddoekt door de ontvoer- KIEUW OP DE DIGITALE SNELWEG VAN ZEELAND: DELTA DIGITALE TV EN RADIO önlangsis de digitale snelweg van Zeeland vijf keer zo snel geworden. Die enorme GP3citeitvan de Zeeuwse kabel zetten we nu ook in voor digitale tv en radio. Voor ^haarscherpe beeld en supergeluid van DELTA DIGITALE TV en RADIO hebt u - naast uw bestaande kabelabonnement - alleen een digitale ontvanger en een DELTA startpakket met Smartcard nodig. U koopt deze bij de elektronicawinkel bij u in de buurt. Klanten met, een kabelabonnement (volledig pakket) betalen voor DELTA DIGITALE TV. en RADIO geen extra abonnementskosten. Wilt u meer informatie, ga dan naar de winkel, kijk op www.deitadigitaletv.nl of bel 0800 - 5511 550. door Ben Jansen GOES - De aardappeloogst 2005 levert weinig kloeke piepers op. De organisatie van aardappelte lers in Noordwest-Europa (NEPG) verwacht een tekort aan grote aardappelen voor de fritesindus- trie. Akkerbouwwoordvoerder W. van der Zee van de boerenorganisatie ZLTO in Zeeland bevestigt de oogstraming van de NEPG. De groeiomstandighe- den waren dit jaar van dien aard, dat veel kleine knollen zijn ontstaan. Ook is er sprake van veel flesvormige aardappelen en is doorwas opgetre den (de ontwikkeling van late extra knollen). Van der Zee: „De meeste kilo's zitten duidelijk in de kleinere sorteringen. Dat betekent dat de fa brieken kleinere frietjes zullen moeten maken." Zo'n vaart loopt het volgens C. Meijer van Lamb-Weston Meijer in Kruiningen nog niet. Zijn bedrijf betrekt aardappelen uit Nederland, Bel gië, Noord-Frankrijk en het westen van Duits land. Dat gebied is groot genoeg om voldoende aardappelen te vinden die aan de standaardeisen van de fritesfabriek voldoen. Hij gaat er wel van uit dat frites wat duurder zullen worden. foto Peter Nicolai Luxe verbloemt de malaise wil verhogen met 50 euro. Dat zou, afhankelijk van het inko men, maximaal 26 euro netto per jaar schelen. GPD Minister Donner van Justi tie heeft zich zonder veel moeite staande gehouden tijdens het Kamerdebat over de moordzaak rond Nienke Kleiss. Hij beleed schuld en beloofde een klachtencom missie voor de politie. *3 Het lek in de rioolpersleiding onder de Middelburgse Mor- tiere is nog steeds niet gedicht. Gisteravond rond kwart voor zeven werd weer rioolwater door de buis gepompt, maar een uur later bleek de leiding wederom te lekken. Het Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft nu een pomp geplaatst om te voorkomen dat de riolen «tfj 1 overlopen. De vier Nederlandse ploe gen die uitkomen in de Ue- fa Cup hebben in de eerste ronde tamelijk teleurstel lend gepresteerd. Feye- noord (foto) speelde met 1-1 gelijk in een sfeerloze Kuip; AZ, Heerenveen en Willem II verlo ren hun uitwed- strijden. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 9; Radio televisie: 11; Zeeland: 13, 15, 17, 18 en 19; Sport: 21, 22 en 23; Redactie Reac tie: 24; Auto: 25 en 27 ders in een auto gezet en naar park Sonsbeek gebracht, waar ze werd vrijgelaten. Volgens re cherchechef Woelders is het een raadsel waarom de ontvoerders haar opeens vrijlieten. GPD pagina 3 cocaïne-eis bevreemdt deskundigen KATS - Een 39-jarige motorrij der uit de gemeente Vlissingen is gisterochtend om het leven ge komen bij een ongeluk op de Deltaweg tussen Kats en Goes. Een 23-jarige bestuurder van een vrachtauto uit 's-Gravenpol- der reed in de richting van Goes. Hij zag vermoedelijk te laat dat het verkeer net na de Zandkreekbrug langzaam reed en moest hard remmen. Hier door schaarde de combinatie en kwam dwars over de weg tot stil stand. Nog niet bekend is of de motor rijder, die uit tegengestelde rich ting kwam, tegen de geschaarde combinatie botste of de combi natie ontweek en ten val kwam. Een 43-jarige automobilist uit Antwerpen, die achter de motor rijder reed, probeerde nog uit te wijken, maar raakte de dwars op de weg staande combinatie en oplegger. De motorrijder overleed ter plekke aan zijn ver wondingen. De automobilist en de bestuurder van de vrachtau to bleven ongedeerd. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Naar aanlei ding van een aantal schietpar tijen in Vlissingen heeft de re cherche Walcheren van de poli tie Zeeland in totaal tien perso nen in de leeftijd van 18 tot en met 33 jaar aangehouden. De re cherche gebruikte voor deze ac tie de naam Mokerslag. Een van de incidenten gebeurde op 3 juni in de Sottegemstraat, waarbij een persoon gewond raakte. In verband daarmee werden twee Vlissingers, van 21 en 26 jaar aangehouden. Zij zitten nog vast. Daarna volgde een onderzoek van enkele maanden, waarbij huiszoekingen werden gedaan in een tiental woningen in Vlis singen, Yerseke, Wolphaartsdijk en Middelburg. In een van de woningen werd ook een kleine hennepkwekerij aangetroffen. Bij de huiszoekingen werden (vuur)wapens en munitie in be slag genomen waaronder twee automatische vuurwapens. Een 26-jarige Vlissinger en een 32-jarige inwoner van de ge meente Noord-Beveland wor den gezien als de wapenleveran ciers. Ripdeal De recherche loste tevens een ripdeal op waarbij iemand die drugs wilde kopen, werd be roofd van zijn geld. Een 26-jari- ge Vlissinger zit hiervoor in voorrarrest. De anderen zijn na door de poli tie te zijn verhoord weer in vrij heid gesteld. (Advertentie) IS, nummer: 1 plaats: 1 telefoon; 1 (post)bankrekeiiingnummer: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14.95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen nroefabonnemem gehad O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Q per maand met automatische incasso 19,95), per kwartaal met automatische incasso 58,00). O per jaar met automatische incasso 222.50). PZC bv gaal zorgvuldig om met persoonsgegevens. 1 Kijk op www.pzc.nl/abonneren, bel gratis 0800 -0231231 of stuur deze bon naar. 1 PZC. afdeling lezersservice 1 Antwoordnummer 713,4160 WBGoes 8"711688"555530 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1