Het Steiger wordt gezelliger PZC Stavenissenaren willen praathuisje bezoektijden PZC agenda geslaagd lezers schrijven Theater II Theater III Bos Windscherm bij nader in/ collecte Alzheimerca in Terneuzei dinsdag 28 juni 2005 Zeeland Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, i 4382 EE Vlissingen tel.(0118)425000 dag 15 00-20.00 uur Bezoek: Kinderafd. ouders gehele dag, overig bezoek 14.00-19.00 uur. afd Psychiatrie dag 19.00-20.00 uur en woe. za en zo 14.00-16.30 uur. afd. IG'CCU en Stroke Unit CVA dag. 15.00 -16.00 en 19.00-20.00 uur. Oosterscheldeziekenhuis 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes, tel. (0113)234000 dag. 13.00-13.45 en 18.30-19.45 uur Afdeling A/B (kinder/kraamafdeling); dag. 14.30-19.30 uur Afdeling H (IC/MC): dag. 11.00-11.30, 14.00-14.30 en19.00-19.30 uur Afdeling F (neurologie): 14.00-20.00 uur Max 2 personen per patiënt. Lindenhof revalidatie 's Gravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes, tel. (0113)236236 ma t/m vrij: 14.00-21.00 uur zat en zon: 12.00-21.00 uur Emergis Oostmolenweg 101 4481 PM Kloetinge, tel. (0113) 267000 woe, zat en zon: 14.00-21.00 uur ma, di, do en vrij: 18.30-21.00 uur Zeeuws-Vlaanderen Locatie de Honte Wielingenlaan 2 4535 PA Terneuzen, tel. (0115) 688000 Afd. A1, A2, B1, B2, C1Obstetrie en Gynaecologie dag. 14.30-1600 en 18.30-20.00 uur; afd. Psychiatrie ma, di, do en vrij 18.00-20.OOuur, woe, weekeinde, feestdagen 14.00-16.30 uur en 18.00-20.00 uur; afd. IC/CCU dag.14.30-15.15 en 19.00-20.00 uur. 1 Kinderafd. 14.00-19.00 uur Locatie Antonius Pastoor van Genklaan 6 4501 AJ Oostburg, tel. (0117) 459000 afd.2:14.30-16.00/18.30-20.00 uur; afd.4: 09.00-21.00 uur. Goeree-Overflakkee Ziekenhuis Dirksland Stationsweg 22 3247 BW Dirksland, tel. (0187) 607300 dag. 16.00-17.00 en 17.45-19.30 uur, zo idem tot 20.00 uur Bergen op Zoom Ziekenhuis Lievensberg Boerhaaveplein 1 4624 VT Bergen op Zoom, tel. (0164) 278000 dag. 14.30-15.15 en 18.30-20.00 uur za en zo 14.30-16.00 en 18.30-20.00 GGZ Westelijk Noord-Brabant Hoofdlaan 8 4661 AA Halsteren, tel. (0164) 289100 woensdag, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur Rotterdam AZR-Dijkzigt Dr. Molewaterplein 40 3015 GD Rotterdam, tel. (010) 4639222 (voor inlichtingen bezoektij den van alle afdelingen) AZR-Sophia Dr. Molewaterplein 60 3015 GJ Rotterdam, tel. (010) 4636363 Bezoektijden ouders: 07.00-12.00 uur Bezoektijden iedereen: 14.00-20.00 afd. Verloskunde: dag. 11.00-12.00 en 18.00-20.00 uur Voor partner/echtgenoot: 09.00-12.00 en 15.00-21.00 uur. AZR-Daniël den Hoed Groene Hilledijk 301 3075 EA Rotterdam, tel. (010)4391911 dag. 16.00-20.00 uur België Algemeen Ziekenhuis Sint Jan Brugge Ruddershovelaan 10 tel. (0032) 50 452111 dag. 14 00-20.00 uur (muv IC en hart- bewaking) Algemeen Ziekenhuis Sint Lucas Brugge Sint Lucasiaan 29 tel (0032) 50 369111 dag. 14.00-20.00 uur (muv IC en hart- bewaking) Universitair Ziekenhuis Gent I De Pintelaan 185 tel.(0032)9 2402111 dag. 14.30-20.00 uur Universitair Ziekenhuis Antwerpen Wilrijkstraat 10 I 2650 Edegem tel (0032)3 8213000 Alg. bezoekuren: werkdagen 16.00-20.00 uur, weekeinde en feest- 1 dagen 14.00-20.00 uur Afd B1 (cardiologie) dag. 16.00-17.30 en 18.30-20.00 uur. Afd. IC dag. 14.00-14.30 en 19.00-19.30 De Provinciale Zeeuwse Courant -waarin opgenomen de Middelburg- sche, Vlissingsche,Goesche en Bres- kensche Courant, Vrije Stemmen en de Zierikzeesche Nieuwsbode - is een onafhankelijk dagblad, dat zich niet bindt aan levensbeschouwelijke en politieke opvattingen, stromin gen of partijen. BRONVERMELDING De redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant maakt- naast de eigen nieuwsgaring gebruik van de volgende bron nen: Geassocieerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Nederlands Persbureau (ANP), Associated Press (AP), Bridge, Deutsche Presse Agentur DPS, Agence France Presse (AFP), Reuters (RTR), Belga en European Press-Photo Agency (EPA). BEELDRECHT De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aange sloten bij een CISAC-organisatie zijn J geregeld met Beeldrecht te Amstel veen. door Inge Heuff Om de uitstraling van het Steiger, een kade in het hart van Rotter dam. te verbeteren zijn er achttien licht bakken geplaatst. Deze zijn gemaakt door kunstenaars die hun visie op het thema veiligheid geven. Als het donker wordt, zullen de lichtbakken hun bood schap uitstralen. Het is de bedoeling dat ze ten minste vijf jaar blijven han gen. De achterkant van een winkelstraat le vert meestal niet het aantrekkelijkste straatbeeld op. Het Steiger, een kade in een bocht van de Rotte in het hartje van Rotterdam, is hierop geen uitzondering. Hier hebben de winkeliers uit de Korte Hoogstraat en de Hoogstraat hun ach teringang voor de aanvoer van hun wa ren. Zo levendig en gezellig de voorkant van de panden is, zo onaantrekkelijk ziet de achterkant eruit. De gevels zijn hele maal toegerust voor het laden en lossen. De ramen die laag zitten zijn voorzien van tralies om diefstal en vandalisme te gen te gaan. Graffitispuiters nemen hun kansen waar door er hun 'tags' neer te zetten. Bovendien wordt er vlakbij al een tijd gewerkt aan een grote woonto ren waardoor de sfeer er nog ongezelli ger is geworden. Er was hier tot voor kort niets fraais te ontdekken. Maar nu deze woontoren zijn voltooiing nadert, heeft de gemeente besloten iets aan de uitstraling van de buurt te doen. De bestrating wordt verbeterd, lanta renpalen aangepast en ook deze achter gevels aan het Steiger zouden verleven digd moeten worden, liefst door iets dat met kunst en cultuur te maken heeft. „De gemeente had gedacht aan verlich te vitrines waar kunstenaars posters voor zouden maken", vertelt Joost ten Bruggencate Hij werkt bij Mothership, een zelfstandig bedrijf op het gebied van samenwerking bij het uitvoeren van kunst- en mediaprojecten in bin nen- en buitenland. De gemeente heeft Mothership betrokken bij de verbete ring van het Steiger. Stoer Ten Bruggencate: „Die posters zouden dan elke maand vervangen moeten wor den door nieuwe. Dat werd echter veel te bewerkelijk. Wij zijn toen met het idee van deze lichtbakken gekomen. We vinden de lichtbakken ook wat stoerder en passender bij deze omgeving dan een vitrine met een lampje." De lichtbak ken zijn allemaal tien centimeter diep. Het staande model is ruim een meter bij 1.65 meter en het liggende model ruim twee meter bi] 1.20 meter. De opzet van het project was de lage, ge traliede ramen te voorzien van de licht bakken die aangaan als het donker wordt. Ten Bruggencate inventariseer de welke winkeliers wilden meedoen aan de gevelverfraaiing. „Niet iedereen zag het zitten. Bovendien wilden sommi gen hun ramen kunnen openen voor fris se lucht. Maar uiteindelijk hebben we achttien lichtbakken kunnen plaatsen bij acht winkelpanden. Daarvan staan er twee op de kop van het blok huizen zodat de serie eigenlijk een soort intro ductie krijgt als je aan komt lopen." Achttien kunstenaars werd gevraagd hun visie op veiligheid te geven. Dat is zowel figuratief gebeurd als met tek sten. Sommige van hen kwamen met de zelfde ideeën maar met een geheel eigen uitwerking. Andere hadden een specifieke invals hoek. Zo leverde een kunstenaar kritiek op de slagzin van de Rotterdams cam pagne voor veiligheid (Waarom, daar om) door een lichtbak te maken met de kleuren van het Rotterdamse wapen en de opmerking 'daarom' is geen reden. „Veel van deze kunstenaars komen uit de graffiti-scene zowel uit Rotterdam als uit de rest van Nederland, maar ook uit Berlijn, San Francisco en Parijs. Dat maakt het een gemêleerd gezelschap." De winkeliers waren in het begin zeer sceptisch over het project, maar Ten Bruggencate heeft inmiddels allerlei po sitieve reacties gekregen. Ook de bewo ners zijn enthousiast en passanten heb ben instemmend commentaar geleverd tijdens het aanbrengen van de lichtbak ken. Alleen heeft vrijwel nog niemand de lichtbakken met licht gezien. „Er is nog geen permanente stroomtoevoer naar de lichtbakken", vertelt Ten Brug gencate. „Voor de officiële opening heb ben we wel elektra gekregen maar nu moeten we eerst wachten tot de straat verlichting is aangepakt. Dan wordt te gelijkertijd ook de stroomvoorziening naar de lichtbakken verzorgd. Maar de dagen zijn zo lang, dat het niet echt op valt dat de lichtbakken nog niet kunnen branden. Tegen de tijd dat de avonden langer worden, is dat wel geregeld." De lichtbakken zullen zeker vijf jaar blijven hangen. Daarna wordt bekeken of een nieuwe groep kunstenaars wordt uitgenodigd om iets voor de lichtbak ken te ontwerpen. In het Steiger in Rotterdam zijn lichtbakken geplaatst om het gebied meer uitstraling te geven. foto Joost ten Bruggencate Kim Verheyden uit Clinge is aan de Ho geschool van Utrecht afgestudeerd als bachelor of applied sciences, richting zoölogie. Geslaagden ROC Zeeland, cluster Welzijn in Goes: Dhbo Esmay Alexander, Middelburg; Maudy Bom, Burgh-Haamstede; Yvonne Bom, Zierikzee; Laïla Boutchich, Vlissingen; Samantha van den Brink, Heinkens- zand; Suzanne van den Brink, Heinkens- zand; Marika Burm, Sint Jansteen; Zu- hal Coban, Middelburg; llsanne Dage vos, Wemeldinge; Monique Dorst, Goes; Annel Duivenvoorden, Goes; Joy ce van Dullemen. Middelburg; Chantal Egter van Wissekerke, Kloetinge; Jordi Fliers, Middelburg; Sylvia Geraerts, Vlis singen; Tessa Grefkens, Burgh-Haam stede, Renate den Haan, Zierikzee; Jo- rien Haartsen, Schoondijke; Homeira Habib, Vlissingen; Eveline Hamelink, Middelburg; Ilse Hamelink, Middelburg; Claire Hartingsveldl, Hoedekenskerke; Daisy Hendrikse. Vlissingen, Rik Henge- veld, Veere: Famke Hengeveld, Middel burg; Kees van Hoepen, Kats; Eva Hol- lestein, Kapelle; Dennis Hoonden, Hein- kenszand; Vera van Hoorn, Goes; Ju dith Kamstra, Middelburg; Patricia van Keulen, Middelburg; Anouk Killestein, Vlissingen; Cindy Kremer. Goes; Esther van Kuppevelt, Middelburg; Frangois Lots, Heinkenszand; Nathalie Maes. Borssele; Karin Marijs, Sirjansland; Eli- ne Matthijsse. Middelburg; Jennifer Meddeler, Burgh-Haamstede; Saskia Meijer, Middelburg; Rosanne Mol, Hein kenszand, llonka de Molennaar, Nieu- werkerk; Denice de Muynck, Middel burg; Amanda Onderdijk, Wemeldinge, Andrea Onderdijk, Wemeldinge, Caroli ne Oostdijk, Kruiningen; Lorinda Oost- dijk, Kruiningen; Anne van Peet, Middel burg; Marjolein Puijpe, Nieuwdorp Zld; Dominique Riddersma, Middelburg; Marjo Riedijk, Krabbendijke; Natascha Rooda, Burgh-Haamstede; Marjolein Roskam, Kerkwerve; Renee Schiettekat- te, Zierikzee, Hanneke Schilperoort, Kerkwerve; Nadia Schot, Nieuwerkerk; William Schouwenaar, Wemeldinge; Marianne Segaar, Kattendijke; Myrthe van Sluijs, Middelburg; Benthe Som men, Wemeldinge; Sthephanie de Sou- za Nascimento, Middelburg; Kim Speel man, Zierikzee; Ellen Stavenuiter, Mid delburg; Chantal Traas, Nieuwdorp Zld; Maaike Vaes, Middelburg; Aafje van de Velde, Middelburg; Iris Visser, Renesse; Margie van Vredegem, Goes; Jochem Vreeke, Goes; Nolan Wanjon, Vlissin gen, Carolien van der Welle, Zierikzee; André de Wijze, Middelburg; Xenia Wol- fert, Sint Jansteen; Kirsten Zwanen burg, Kapelle. Helpende Welzijn - BOL Iman Al Ashqar, Goes; Priscilla van Ast, Brouwershaven; Wendy Barentsen, Veere; Carina den Boer, Kerkwerve; Marlies Borgo, Kruiningen; Deborah Bo terhoek, Oudelande; Angelique van Bo ven, Vlissingen; Joyce van Dam, Oost - Souburg, Amy Davidse, Middelburg; Stephanie de Fretes, Middelburg; Miran da Gommers, Zierikzee; Leone de Haan, Goes; Kees van der Heiden. 's-Graven polder. Anouk Hozeman, Wolphaarts- dijk; Jacqueline Hulleman, Goes; Dayha- na Jimenez, Vlissingen; Guilan Liang, Middelburg, Kim Meerman, Arnemui- den, Daniëlle Moens, Oost-Souburg; Sharon Pruijssers, Goes; Natascha Schot. Zierikzee; Jasmijn Schieman, Veere, Irma Steketee, Yerseke; Veroni- que Visser, Vlissingen; Sabine de Vlie ger, Zierikzee; Ivonne Wattel. Middel burg; Marije Willeboordse, Nieuw- en Sint Joosland; Leon Zijlstra. Oost - Sou burg. Sociaal Dienstverlener niv. 3 - BOL Miglena Atanasova, Middelburg; Janne- ke Bijzet, Nieuwerkerk; Gisela Buteijn, Nieuwdorp. Samantha Goring, Vlissin gen, Adva Harel, Vlissingen; Debby van Oost, Middelburg; Fernando Persijn. Vlissingen; Dinanda Scheele, Kapelle; Rachelle Schout, Rilland; Bonnie Veer- hoek, Hoedekenskerke; Mireille Werkho ven, Borssele; Soc. Ped. Werker niv. 3 - BBL (2-ja- rig) Sissy Aubert, Vlissingen; Utsava van den Bekke, Middelburg; Corrie Blan- kenstijn, Heinkenszand; Marjo Brasser, Koudekerke; Manuela de Bruijn, Wemel dinge; Coba van der Burgt, Goes; Jac queline Dhooge, Middelburg; Nathalie Dooms, Vlissingen; Laura Geljon, Mid delburg; Anne Koops, Middelburg; Shei la van Liere, Wolphaartsdijk; Farida Mo- hamedhoesien, Scharendijke; Kirti Mo han, Vlissingen; Goya Smits, Zuidzan- de; Petra Verburg, Wemeldinge; Hansje Weststrate, Yerseke. Soc. Ped. Werker niv. 3 - BBL (3-ja- rig) Sylvia Anröchte, Kloetinge; Safia Ben- moussa, Middelburg; Tineke Bruel, Goes; Ria Doense, Oost - Souburg; Henk van Donk, Brouwershaven; Mi chel Hoornick, Goes; Nathalie Joziasse, Oost - Souburg; Anja van Putten, We meldinge; Ria Sjardin, Oost - Souburg; Janny van Slooten, Vlissingen; Ellen Spruijt, Vlissingen; Nathalie van der Vel den, Vlissingen; Petra Visser, Vlissin gen; Femke Weezepoel, Goes Soc. Ped. Werker niv. 3 - BOL Rebecca Bakker, Oost - Souburg; Marjo- ke de Bat, Oostdijk; Anika Beard, Vlissin gen; Lianne van Beek, Koudekerke; Wil- lemijn Beekman, 's-Gravenpolder; Jan- neke van den Biggelaar, Kloetinge; Eri- ka van der Bliek, Aardenburg; Leonie de Bock. IJzendijke; Marjon Boogerd, Burgh Haamstede; Anneke Borgs, Vlis singen; Maartje van den Bos, Renesse; Bert Bosscha, Middelburg; Jacomijn Borgers, Vlissingen; Amanda van Bo ven, Koudekerke; Lydia Brouwer, Melis- kerke; Mariska Brouwer, Ouwerkerk; Wietske Butijn, Vlissingen; Sabijn de Cocker, Breskens; Esther Corijn, Bres- kens; Mariëlle Dekker, Noordgouwe; Veronique van Deutekom, Goes; Nelly Dieleman, 's-Gravenpolder; Debbie van Eekelen, Goes; Hakima Elfassi, Middel burg; Leontien van Ertvelde, Hans- weert; Jacqueline Fonteijne, Burgh-Haamstede; Olga Fonteine, Brou wershaven; Elma Francke, Middelburg; Joyce de Gardeijn, Zuidzande; Marijn Gerretsen, Vlissingen; Lianne Gideon- se, Vrouwenpolder; Ireen Gijssel, Goes; Narhea Goossens, Middelburg; Lianne de Groot, Koudekerke; Jolanda van Ha- veren, Vlissingen; Angelina van der Heij den, Vlissingen; Brenda van Hoewijk, Zierikzee; Marian op 't Hof, Nieuwer kerk; Carine Holmes, Veere; Linda de Hond, 's-Heerenhoek; Sabrina Hoon- dert, Wolphaartsdijk; Anja Jansen, Krui ningen; Eline de Jong, Kapelle; Mireille de Jong, Oost - Souburg; Esther Kake- Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. We hoeven geen A-theater meer, het is er al: het Stadskantoor. Hier wordt het treurspel 'Geen Vertoning' opgevoerd. Het aan tal bedrijven is onbekend. Men is nu toe aan de episode 'bureau Toornend en Partners'. Het be gint zo. Een snelle man met een laptop in zijn hand zegt namens het col lege: 'de schade aan de bouwput is zo groot dat er niet één oor zaak of één schuldige valt aan te wijzen' (PZC 24-06). De raad reageert, de leden zijn ontzet en roepen uit: 'Hier schrikken we van'. De VVD-fractievoorzitter die als mannetjesputter meespeelde in alle bedrijven, als gelduitge- ver namens ons, verzucht: 'Het geld is op'. De omwonenden mompelen: 'We zijn onze huizen kwijt de verzekering betaalt niet'. De bevolking roept: 'Stop met de bouw van dit theater, zo niet onderzoek dan eerst het vol gende: Hoe kon het dat een amb tenaar de beoogde locatie - Ach ter de Houttuinen - verkocht? Waarom werd een verkeerde bouwmethode gekozen? Waar om kreeg de aannemer na tegen vallers geld toegestopt? Waarom zijn de bouwrisico's niet goed verzekerd? Waarom weet de be trokken wethouder dat we hem niet zien als hoofdschuldige? Wie is/ zijn het dan wel? De bevolking vervolgt: 'Als dit uitgezocht is met de rapportage van de commissie bouwfraude in de hand dan wachten we tot de verkiezingen. Vervolgens or ganiseren we een referendum over de bouw van een eenvoudig A-theater passend bij de kwali teit van de nieuwe bestuurders. Een openluchttheater op het Hof van Tange?' Wordt ver volgd. J. W. Minderhout Haymanstraat 7 Middelburg Bij een hoofdstad hoort een thea ter (PZC 24 juni). Een zieken huis hoort ook bij een hoofd stad. Dat is er ook niet. Betaal eerst de mensen de scha de en wacht dan tot er geld ge noeg is voor een theater, al zal dat een tijdje duren. Theaterlief hebbers kunnen ook naar Vlis singen, Goes, Terneuzen, enzo voort. Gooi de put maar dicht en maak er een eenvoudig park je van. J.S. Slingerland-Memelink Valeriusstraal 1 Veere Bos wil verkiezingen (PZC 24-6). Niet alleen Bos, maar het merendeel van Nederland zou dit graag willen. Toen Bos rus tig was. kreeg hij op zijn kop: je hoort hem niet. Nu je hem wel hoort, krijgt hij ook weer commentaar van mijn krant. U vraagt in uw commen taar of Bos het beter had gedaan dan dit kabinet. Daar kreeg hij de kans niet voor. U schrijft: Bos geeft niet aan hoe het wel moet. Dat is wel gedaan bij de formatie maar ja, als je tegen rood bent dan zorg je er wel voor dat deze niet aan de bak komt. U eindigt ermee dat Bos nog geen steek heeft gebreid. Hij kreeg de kans niet om steken te laten vallen want hij mocht niet eens breien. Mijn moeder zali ger heeft vroeger veel kousen ge breid en die liet ook wel eens een steek vallen en wat deed ze dan? Ze trok het gebreide stuk weer uit, raapte de steek op en begon opnieuw te breien tot er een prachtige kous tevoorschijn kwam. Maar als je steken laat vallen en je breidt maar door dan krijg je iets heel lelijks, niet om aan te zien en dat doet dit ka binet al twee jaar. Jan Hoogstrate Karei Doormanplein 14 Goes Welk een zinloze geldverspil ling, een zinloos windscherm, (PZC 24-6) dat alleen de twee leeuwen van de leeuwentrap uit de wind houdt. Die kunnen wel tegen een stootje. En dan ook nog de afvoerstraat van de Bou levard weggehaald, wat nu juist zo handig was met het verlaten van de Boulevard om een par- keerplaatsje te vinden en de Boulevard te ontlasten. Eigen lijk heb ik vreselijk medelijden met diegene die zoiets verzint, en er ook nog in gelooft. Meer dan belachelijk. Zinloos, geld weggegooid. Harry MZ Boer Westerzïcht 445 Vlissingen EVENEMENTEN GOES - Grote Kerk, 12.30 uur Zomer- concert organist Kees van Eersel; MIDDELBURG - De Mug, 21.30 uur Optreden Straight (on the rocks), Abdij, 18.45 uur: Beiaardconcert Malgoi- sa Fiebig en Bauke Reitsma. FILMS beeke, Kruiningen; Cathalijne Katsman, Heinkenszand; Rienke Kempe, Vlissin gen; Annabel Kieboom, Vlissingen; Ja- colien Kiesenberg, Renesse; Lisette Klei- nepier, Middelburg; Helmya Knuist, Sta- venisse; Leonie de Kok, Vlissingen; Inge borg Krijger, Middelburg; Marlijn Krij ger, Middelburg; Esmé Krikke, Middel burg; Jolanda Krikke, Middelburg; Mar leen Kruit, Vlissingen; Mirjam Laden- berg, Vlissingen; Kim Leliveld, Kloetin ge; Lotte Linck, Middelburg; Rachaél Linders, 's-Gravenpolder; Evelien Lob- bezoo, Lewedorp; Nelianne Lodders, Zierikzee; Maartje Loerakker, Goes; Mar- tine Louwerse, Yerseke; Carolien Lute- ijn, Koudekerke; Linda de Maaijer, Zie rikzee; Kimberley Maliepaard, Middel burg; Shawn Manders, Oost - Souburg; Annelies Minnaard, 's-Gravenpolder; Renate Moerland, Arnemuiden, Carlien Murre, Goes; Ilse Nagtegaal, Oost - Sou burg; llyana Nelis, Hansweert; Harm Nomden, Hoogerheide; Rosita de Nooijer, Vlissingen; Ramona Ooster ling, Dreischor; Diana Osmanovska, Breskens; Wendy Oubrie, Breskens; Wil- ma Oudesluijs, Sint Maartensdijk; Patri cia Peelers, Kwadendamme; Dorien Poortvliet, Vlissingen; Joélla Reynierse, Middelburg; Romana de Ridder, Vlissin gen; Lieneke Riemens, Meliskerke, Ma- nita de Rijke, Vrouwenpolder; Petra Rijn, 's-Heer Hendrikskinderen; Fiona de Ritter, Kruiningen. Djelay Sadloe, Vlissingen; Annette Schijve, Groede; Jacqueline Schipper, Middelburg; Dia na van Sighem, Westkapelle; Patrice Smits, Heinkenszand; Anouk Steur, Mid delburg; Karlijn Stolker, Vlissingen; Sie- neke Stoutjesdijk, Niewerkerk; Paulien Suijkerbuijk, Goes, Irene Suk, Rilland; Cindy de Valcke, Sint Kruis; Nadine van Vossen, Kapelle; Angelique van de Waart, Zierikzee Laura Waterman, Oost - Souburg; Nanne van der Weele, Wilhelminadorp; Nicole van der Weele, Colijnsplaat; Nina van 't Westende, 's-Heerenhoek; Guido Weststrate, Oost - Souburg; Zemelia Wevers, Vlissingen; Marjolein Willeboordse, Vrouwenpol der; Petra de Winter, Baarland, Melanie de Wit, Axel; Wiesje Wullschleger, Vlis singen; Suzanne Zoeteweij, Colijns plaat. Soc. Ped. Werker niv. 4 - BOL - Woonbegeleiding Ellen Back, Hansweert; Linda van den Berg, Tholen; Elise Bodderij, Sluis; Mi- lou Bos, Yerseke; Erika Bosman, Middel burg; Chantal Bruijnzeel, Nisse; Mireille Cevaal, Ritthem; Inge Coppoolse, Oost - Souburg; Rob Dollenkamp, Grijpskerke; Marjolein de Dreu, Oost-Souburg; Elize Elenbaas, Goes; Thirza Faase, Middel burg; Reinier de Feijter, Schoondijke; Nena Hamelink, Wemeldinge; Nelleke Hamelink, Ouwerkerk; Ingrid Jacobse, Oost-Souburg; Lisanne Jansens, Oude lande; Merel van der Jeugd, Zierikzee; Cristel van Kerschaver, Sluis; Ariëlla Korstanje, Arnemuiden; Mirjam Kruit, Vlissingen; Deborah Louws, Oostkapel- le; Krista Oosthoek, 's-Heerenhoek; An nelies Polak, Vlissingen; Hanneke Rie mens, Meliskerke; Marinda Roelse, Westkapelle; Marijke Roobol, Vlissin gen; Elsa Smids, Middelburg, Nadia Ta bla, Middelburg; Wendy Verdam, Mid delburg; Charlotte Wierikx, Oost - Sou burg; Arenda Wisse, Aagtekerke Soc. Ped. Werker niv. 4 - BOL Mirjam de Bel, Zierikzee; Annelies Dek ker. Koudekerke, Greetje van Deurzen, Vlissingen, Bernadette van den Driest, Serooskerke Els van Duijn, Noord- welle; Marjo Geerts, Kapelle; Willemijn Geschiere, Middelburg; Brenda van Graefschepe, Eede, Karin Kloet, Tholen; Francineke de Koeijer, Kapelle; Antoi nette de Kok. Domburg; Wendy de Lan ge, Middelburg; Marjon Lefers, Koude kerke; Corina Lindhout, Stavenisse; Jen nifer Looff, Kortgene, Louise Mulder, Middelburg; Samantha Nagtegaal, Mid delburg; Hanneke Pieper-Jobse, Ril land; Marijn de Ridder, Arnemuiden; Ja- nienke van Vliet, Kapelle; Job van der Wal, Vlissingen. BERGEN OP ZOOM - Cinemactueel. Batman Begins: 20.00 uur; Madagascar 20.00 uur; Million Dollar Baby 20.30 uur; HULST De Koning van Engeland, Ma dagascar: 20.00 uur; Batman Begins: 20.00 uur; Guess Who; 20.15 uur; Hou se of Wax. 20.15 uur; Stars Wars 3: 20.15 uur; MIDDELBURG - Schuttershof, Vera Drake: 20.00 uur; VLISSINGEN Cine City, Unleased: 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur. A lot li ke love: 16.15 en 19.00 uur; Batman be gins: 13.30, 15.30, 18.45 en 22.00 uur; Guess who: 16.1,19.00 en 21.45 uur; Ho- stageel.45 uur; Kingdom of heaven: 18.45 uur; Madagascar(nl): 13.45 en 16.15 uur; Madagascar(nl): 13.45, 16.15, 19.00 en 21.30 uur; Poeh's Lollifanten- film: 13.45 en 16.30 uur; Sin City: 21,30 uur; Star wars ep3: 13.30, 18.45 en 21.45 uur; The Pacifier: 13.45 uur. j TENTOONSTELLINGEN BORSSELE - Covra, 8.30-17.00 uur: Piet Meeuwse, schilderijen en beelden (t/m 15/9); BRUINISSE - De Bruse Oudheidkamer, 14.00-17.00 uur: Kinderkleding uit 1900; Visserijmuseum, 14.00-17.00 uur: Werk van kunstschilder Piet Hoek; BURGH-HAAMSTEDE - De Bewaer schole, 13.30-16.30 uur: Marinus van Dij- ke, intimiteiten (t/m26/6); De Burghse schoole, 13.30-16.00 uur: Kennis der natuur en In- en rond het kasteel; DOMBURG Galerie Art Aurum, 10.30-18.30 uur: Tien internationale sie- radenontwerpers, tekeningen van Wiez Glasenapp von Elverfeldt, beelden Etus- chka B. en ringen van giethars van Ste- fanie von Scheven (t/m 27/8); Duingalerie, 12.00-21.00 uur: Kunst aan de kust, schilderijen van Peter Smit, beelden van René Stoffels (t/m 7/8); Gemeentehuis, 9.00-16.00 uur: Werk van Ollo Feenstra (t/m 29/7); Marie-Tak van Poortvliet museum, 13.00-17.00 uur: Verstilde wereld, olie verfschilderijen en aquarellen van Hans Heeren (t/m6/11); Galerie Het Noorderlicht, 13 00-17.00 uur: Jan Toorop (1858-1928). Sporen van een leven (t/m 2/10); Zomer-Salon met diverse kunstenaars (t'm 18/9); Voormalig Stadhuis, 13.00-17.00 uur: Jan Toorop. Sporen van een leven (t/m 2/10); GOES Centrum, Kunstwandelroute, 600 jaar handelsgeschiedenis, startpunt bij de Koperen Tuin(t/m 28/8); Galerie De Kaai, 9.00-16.00 uur: Els de Ruiter, Ester Verhoeven en Thea Boss, schïlderijen(t/m 31/8); Grote Kerk, 10.00-17.00 uur: Hoeden ge maakt t.b.v. 600 jr Goes (t/m 30/6); KATS Zeeuwse Rozentuin, 10.00-17.00 uur: Werk van o.a. Helene Briels, Sjoerd Buisman, Mathilde Cuij- pers en Nicolas Dings met als thema: Roos (t/m 18/8); MELISKERKE Zijdemuseum, 10.00-17.00 uur: Jan de Boo, Chinese kleding anno 1870-1910 (t/m 31/8); MIDDELBURG - Borneo (kuiperspoort) 9.00-17.00 uur: Creative natures, schil derijen Henk Schiffmacher (t/m 19/8); Galerie Caesuur (vensterpresentatie), Restricted Art Zone, installaties van Jan Verhaeghe (t/m 17/7); Centrum Beeldende Kunst, 9.00-17.00 uur: Bert Frijns exposeert glazen objec ten en werkatelier goud- en zilversmid Barbara Voit (4/9); De Drukkerij, 9.00-18.00 uur: Schilde rijen van Hans Heeren (t/m 6/8); Foto's Acda en de Munnik van Bob Bronshoff (t/m 4/7);Artlas' van leerlingen Teeken Akademie Middelburg (t/m 4/7); Gallery Maritime, 12.00-17.00 uur: De Kunst van passagieren, schilderijen en sculpturen van o.a. Tineke van de We- ijer en Caroline Ruizeveld (t/m 30/7); Nieuwe Kerk, 10.30 - 17.00 uur: Messa cum Populo, figuratieve kunst Janpeter Muilwijk (t/m 21/8); Rechtbank, 9.00-17.00 uur: len van den Berg, kunstweefwerk (t/m 19/8); Revolution 10" gallery, 13.00-17.00 uur: Dirk Braeckman, foto's en William Vers- traeten, schilderijen(t/m 5/7): De Vleeshal, 13.00 - 17.00 uur: Ensem ble, werk van diverse kunstenaars (t/m 28/8); Zeeuwse Bibiliotheek, 10.00-21 00 uur: Josina Buijs, schilderijen(t/m16/7), Jo- sua Reichert, typografische beelden en drukken (t/m 2/7); Zeeuws musl pendance Bogardstraat 13.00-1E De Wonderkamer met wisselef ma's (t/m 3/7); OUWERKERK Watersnoodi 13.00-17.00 uur: Werken van Wolff (t/m 1/7); RETRANCHEMENT trum 't Zwin, 12 00-17.00 uur heimzinnige wereld van de pat RITTHEM Fort 13.00-17.00 uur: Keramiek var en Foto's, vier seizoenen v kens. Jaap Klein en Karen v.d. I SINT ANNALAND 14.00 - 17.00 uur: Om de beu schippers op Tholen en Sim land; SINT ANNA TER MUIDEN meentehuis, 13.30-17.30 uur Hoogerwerf, schilderijen (t/m3/ SLUIS - Raadskelder. 14.00-1 Schilderijen en collages van Ni tingen (t/m 3/7), VEERE Gemeentehuis, 9.00-1 Ollo Feenstra, sculpturen van ke materialen(t/m 29/7); Grote Kerk. 11 00-16 30 uur. Ge Rooij, beelden (t/m 4/9); d'Oude Lantaarn, 11.00-17.301 ner Laumer, aquarellen (31/8); Museum De Schotse 12.00-17.00 uur. Oeuvre tentoo Dirk Jan Koets (t/m 30/10) en In zwart, rouwkleding en rouwj op Walcheren eind 19e en li eeuw (t/m 31/10); Stadhuismuseum De 13.00-17.00 uur: Benoemd en b beelden van Marie-Louise I (t/m 27/8); VLISSINGEN - Bibliotheek 10.00-18.00 uur: Frida Smeeing ty Vromans, schilderijen (t/m Zeeuws Maritiem Mi 10.00-17.00 uur: Werk in uitvoi keningen van Jan Sanders; van Maritiem Vlissingen, zeeg en stadsgezichten; Beelden vi tiem Zeeland, scheepsbouw ir '50 en veerverbindingen; WESTKAPELLE Pol 10.00-18.00 uur. Foto's van Ev< en W.F. Heemskerkck-Düker ei toonstelling Op z'n boers'; IJZENDIJKE Streek' 13.00-1700 uur: Foto's van Vlaanderen en de expositie kaï buitenplaatsen; YERSEKE - Oosterschelden 9.00-12.30 en 13.00-16.00 uur: ken dorpen in Zeeland; ZIERIKZEE - Bibliotheek, 13.3 uur. Onderwijs in Zeeland jare 70 (t/m 28/6); Gemeentehuis, 8.30-17.00 i wen zien. foto's van Petra Ro (t/m 1/7). HULPCENTRA Alarmnummer: tel 112. Centraal Meldpunt Milieukladi land, tel. 0118-412323. SOS Telefonische hulpdienst tel 0118-615551 of 0900-0767. Stichting Blijf van m'n lijf Zeel 0118-469869. Hulp- en advieslijn Blijf van m'r land, tel. 0118-467003 (ma 9.00-17.00 uur) Kindertelefoon Zeeland, tel 0: (gratis, dag. 14.00-20 00 uur). Advies Meldpunt Kinderm ling, tel. 0900-1231230. Aids Infolijn, tel. 0118-638384. Ouders en verwanten van c' slaafden, tel. 0900-5152244 (nt 10.00-22.00 uur). Palazzoli Huis, Voor mensen i ker. tel.0118-413932. Dierenambulance Bevelandi 0623466221 (24 uur bereikbaarl Dierenambulance/Dierenbeschi (24 uur bereikbaar), tel. 0900-76 Zorginfo Klaverblad Zeelan 0113-212783 (ma t/m vr 9.00-13 In het artikel over het nii Meisje (PZC 27 juni) is een fo pen. Het Zeeuwse Meisje droej derne variant op de Zeeuwse st' ze is ontworpen door Sarah van de Hogeschool in Gent en door studenten van het Amster hion Institute. Epilepsiefonds: Breskens 949,0 Handicap.nl: Arnemuiden 119f door Mariëtte den Engelse SINT MAARTENSDIJK - Oude ren in Stavenisse willen een praathuisje. Om dat voor elkaar te krijgen, overhandigde M. Geu ze uit het dorp ruim tweehon derd handtekeningen aan de commissie samenleving. „We willen graag dat de raad geld reserveert voor een praat huisje aan de haven. In veel an dere woonkernen staat al zo'n huisje", stelde Geuze. „Vorig jaar hebben we al eens met wet houder Velthuis hierover gespro ken maar toen was er niet ge noeg geld. Maar we hebben be grepen dat de gemeenteraad nu geld heeft gereserveerd voor de kleine kernen." Vroeger maakten de ouderen van Stavenisse gebruik van de bovenverdieping van het voor malige stadhuis aan de Voor straat. „Dat was toen een ont moetingsruimte. Maar dat kan nu niet meer gebruikt worden", stelde wethouder Velthuis. „De verdieping is afgekeurd door de brandweer. Bovendien is het de eerste etage en dat is voor oude ren niet altijd makkelijk te be reiken." Volgens Velthuis is er wel dege lijk budget voor een praathuis je. „Het is alleen niet toerei kend. Als gemeente hebben we meen ik vijfduizend euro be schikbaar gesteld. Daar kun je geen praathuisje van bouwen. Er is toen gezocht naar zelfwerk zaamheid binnen de gemeen schap van Stavenisse. En uitein delijk bleek dat er gewoon te weinig handen waren om' pen." Geuze is bereid naai soring en vrijwilligers tei voor de bouw van het pras je. De commissie samenleriq het idee van Geuze sympi In de eerstvolgende va ring, in september, stal praathuisje op de agenda. TERNEUZEN - Het Alzhi café Zeeuws-Vlaanderen I maandag 4 juli een bijeenl rond het thema 'commun met iemand die dementeei Het Alzheimercafé gaat dl Brasserie Xieje aan de Va de Van Steenbergenlaan u neuzen en opent de deun 19.00 uur. Het informatie deelte begint om 19.30 uu 21.00 uur wordt de avond sloten en is er nog gelegf om na de praten. De toegl gratis. De bijeenkomst wordt inh lijk verzorgd door het Exp centrum voor dementie dox. Enkele fluitisten 2 voor muzikale onderstel Voor nadere informatie men contact opnemen me bri van Esch, telefoon 563015. Vanwege de vakantie is hl zheimercafé in augustus j ten. Het nieuwe seizoen maandag 5 september vans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 16