PZC Driehoekjes en lange floddershorts i Vrouwe in den Polder: creatief en betaalbaar Huidbescherming Redactie bijlagen: UTl3-3lb68U ,»v.pzc nl E-mail:redactie a pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 22 mei 2004 Sjieke bikini van Speedo. Dé mannenhit voor deze zomer: de té grote en té lange floddershort (Protest). Fluorescerend jaren tachtig model letje (Banana Moon). De aloude strakke zwemboxer kan altijd. Deze is van HOM. Mix and match bij Protest mét hip bijpassend vissershoedje en pareo. Sportieve zwemshort van Speedo. Sexy en sportief van Reebok. Biologisch geteelde Edel weiss uit de Zwitserse Al pen vormt de basis van de nieuwste zonverzor- ging van Weleda. Dit wollige bloempje staat in de plantenkunde bekend om zijn huidbeschermen- de en verzachtende ei genschappen. Bovendien bevat het een natuurlijke UV-filter: factor 15 in de lotion en factor 20 in de crème. Edelweiss Zonver- zorging is er vanaf 5,75. Dat het noodzakelijk is de huid te beschermen tegen de schadelijke effecten van de zon, is inmiddels goed doorge drongen tot de mens. Toch is een bruin kleurtje kweken voor velen nog steeds het hoogst bereikbare ideaal in de zomervakantie. De fabrikanten werken zich een slag in de rondte om de zonaanbidders te voorzien van de juiste fac tor in de meest handige verpakkingen. De nieuwste pro ducten op een rijtje. De nieuwste verpak kingstrend in zonne brandproducten: een fles met een enorm spuitstuk a la Glassex moet de huid bescher men tegen zonne brand. Volgens het merk Collistar, dat claimt een van de eer sten te zijn met een plantenspuitstuk op de flessen, is het vooral bedoeld om het ge bruiksgemak te verho gen. Deed een gezin het vroeger nog met één fles zonne brandmiddel, tegenwoordig moet ieder zijn eigen fles hebben. Een teer babyvelle tje heeft immers een heel ander soort bescherming nodig dan de huid van een volwassen man die al heel wat zomers aan de zon is blootgesteld, aldus de fabri kanten. Ambre Solaire komt met een mannenproduct dat water- en zweetproof is. Vichy heeft een zonnemelk voor kinderen die tot factor 60 gaat. Eén zonnebrandmelk die zowel factor 2 als factor 30 in huis heeft. Vitexsun, zo heet het product, bestaat uit een fles en twee navullingen die apart verkrijgbaar zijn. Door het draaien aan de knop op de buik van de fles wordt de in houd gemixt tot de juis te beschermingsfactor is bereikt. Vitexsun is ver krijgbaar bij apotheek en drogist vanaf €12,99. De beugelbikini met schouderbandjes moet het als meest populaire bovenstukje afleggen tegen de driehoekjes en haltertops. De damesbroekjes zijn dit jaar piepklein, terwijl de herenzwembroeken ieder seizoen groter lijken te worden. Door MACHTELD LEISTRA Piepkleine, superlage heuptangaatjes met strikjes, ruches, kraaltjes of houten ringen aan de zijkant met een al dan niet verschuif bare driehoekjes beha zijn het helemaal zo mer 2004. Voor de hipste bikini's is dus wel een superstrakke body vereist, anders puilt het overtollige vlees er aan alle kanten uit. Dan hebben de mannen het maar gemakke lijk. Niets zo hip namelijk als een zakkerige surfshort die tot op de knieën en zelfs soms tot bijna op de enkels hangt. Alhoewel de badmode behoorlijk bloot is, betekent het niet dat het bovenstukje weer vrijelijk afgegooid kan worden. Wie erbij wil horen, houdt de bikini gewoon aan. Sterker nog: bijpassende kleding is haast een must. Bij een bikini hoort ook een rokje, topje, bloesje, jurkje, shortje, vissershoedje of op zijn minst een (mini) pareo in dezelfde stijl. Het is niet allemaal ieniemienie wat de klok slaat. Het mix match principe wordt nog steeds vrolijk toegepast en dat betekent niet alleen een mix van dessins, maar ook van verschillende kledingstukken. Een heup broekje met daaronder een string in een an dere kleur die er bovenuit piept: supertren dy. Ook mogen de bovenstukjes naar harte lust gecombineerd en over elkaar gedragen worden. Beugels Zo'n gordijntjesbikini is natuurlijk niet echt geschikt voor grotere maten, maar gelukkig zijn er ook veel driehoekige bovenstukjes 3 "Ti?' waarin toch stiekem beugels verwerkt zijn. En ook de haltertops a la jaren vijftig zijn lekker stevig met een flink brede band die achterin de nek vastgehaakt of geknoopt wordt. Hierbij hoort een flinke heupslip met ceintuurtje. Opvallend is dat veel badkleding een heel sjieke uitstraling heeft. De bikini's en badpakken van het in Nederland nieuwe Italiaanse merk Verdissima Mare, bijvoor beeld, lijken ontworpen voor de jetset. Sportief is met het oog op de Olympische Spelen helemaal in. Dat betekent veel details zoals strepen, nummers en emblemen. Ook de snit mag behoorlijk sportief zijn, mits het maar sexy blijft. Langzaam maar zeker zal het strakke Speedo-broekje (de zogenaamde ballenknijper) weer terugkeren, maar de he ren kunnen vooralsnog opgelucht ademha len en kiezen voor de oversized short met bonte Hawaii-prints of de aloude en ver trouwde sportieve strakke boxer. Hoe miniem de hoeveelheid stof ook is, de dessins zijn er niet minder uitbundig om. Veel heftige bloemmotieven, strepen, stip pen en jaren tachtig prints met fluoresceren de accenten. Hier geldt in ieder geval de stelregel: hoe kleurrijker, hoe beter. Veel bikini's zijn dit jaar versierd. Met pailletten, kralen, kantjes, ruches, kettinkjes, ceintuurtjes. Je kunt het zo gek niet bedenken. Soms is het nog maar de vraag of je er wel daadwerkelijk het wa ter mee in leunt. Dus altijd even het wasla- beltje lezen! KtH St. ■JSK SB Exotische bloemenbikini met houten ringen en bijpassende blouse van Banana Moon. Sjieke haltertop met gekleed rokje van het nieuwe Italiaanse merk Verdissima Mare. Door Rien van Reems Vier jaar geleden kwamen Bianca Nieuwpoort en Marco Doeleman als jonge uitbaters in Restaurant Vrouwe in den Polder aan de voet van de aanwassende duinen op de Veersegatdam. Met een mooie kaart wilden zij naast passanten ook fijnproevers aantrekken. Een ambitieus plan, waarin ze geslaagd lijken te zijn. Na de eerste jaren de markt te heb ben afgetast, hebben ze nu duide lijk structuur in de zaak gebracht. Koffiedrinkers op doorreis en wan delaars die even uitblazen bij een kop soep of een snack vinden er een warm welkom in het rechter gedeelte van het langgerekte res taurant, terwijl de gasten die a la carte willen eten links terecht kun nen. En waar je ook zit, steeds is daar het boeiende Zeeuwse panora ma, uitzicht op het Veerse Meer met in de verte het silhouet van het stadje Veere. Het zakelijk-strakke gebouw laat veel licht toe dat warm wordt weerkaatst door een opvallend ro de achterwand. Smalle stroken tex tiel verzachten de contouren van de raamlijsten. Op de houten tafels liggen linnen lopers. Ik nestel me in een comfortabele stoel bij het raam en zie het eerste wild ver schijnen tussen de duindoornstrui ken: een fazantenhaan. De wildtijd is echter voorbij en de kaart weer spiegelt de overgang naar de lente. Ik herken ook een voorzichtig ma noeuvreren tussen de klippen van creativiteit en betaalbaarheid. De keuken houdt rekening met de ver schillende diktes van de portemon nees. Zo is er een menu van drie gangen voor €24 en kosten vier gangen 29. De wijnsuggestie daarbij behelst een Saint Veran 27,50) die ook als halve fles 15) kan worden besteld. Chefkok John Net werkt al vijftien jaar op deze plek en hij heeft de dam onder zand en helm zien ver dwijnen. Met Marco die, voor zover het gastheerschap dat toelaat, nog graag in de keuken vertoeft heeft hij een kaart samengesteld die zo wel culinair als prijstechnisch crea tief genoemd mag worden. Enkele voorbeelden van voorgerechten: gerookte sprotjes op een frisse aardappelsalade met yoghurt en komkommer 6,50), combinatie van gerookte Oosterscheldepaling en gerookte palingbouillon (€11), gebakken scampi met knoflook saus en gegratineerd met Par mesan 10). Maar ook: ganzenle verterrine op getoast rozijnen brood en een lauwwarme uiencon- fit 13,50) en voor dezelfde prijs gebakken coquilles met bloem koolmousseline en een aceto-balsa- micojus. De huisgemaakte garnalenkroket ten met citroen 7) zien er aan de buitenkant voortreffelijk uit, lek ker bruin, krokant en een beetje bol. Het inwendige bestaat uit een zachte blanke roux met duidelijk herkenbare Noordzeegamaaltjes. De smaak tenslotte stelt allerminst teleur, garnaal is prominent aan wezig, een goed begin. De twee kroketjes zijn voorafgegaan door het huisaperitief: witte wijn met perziklikeur. Bianca heeft daar een smakelijke amuse naast gezet in de vorm van een waterkerssoepje. Zowel bediening als keuken vor men een hecht, goed op elkaar in gespeeld team. Vandaag kookt voor mij het jongste lid van de witte bri gade, Vincent Colauto. Hij doet dat voortreffelijk. Als hoofdgerecht heb ik een specialiteit van het huis gekozen: gebakken paling gecara- meliseerd met appelstroop en een hutspotje (€21). Het is een oud ge recht dat vroeger in vissersfamilies op tafel kwam. De appelstroop, ge mengd met wat honing neutrali seert het vet van de paling en het resultaat is een heel nieuwe smaak. Bianca serveert er een glas Fleurie 2001 bij, een Beaujolais met een vleugje tannine. Ook in hoofdge rechten biedt Vrouwe in den Pol der een ruime keus voor elke por temonnee. Naast gebakken zeetong a la meu- nière met remouladesaus 30) en met spek omwikkelde gebakken zeeduivel en een citroenbotersaus (€22) bijvoorbeeld ook gebakken heilbot met scampi en een garna lensaus 15) en gegrilde kipfilet op mierikswortelpuree en een ace- to-balsamicojus 15,50). De wijnen zijn heel betaalbaar en met zorg gekozen. Naast de droge witte huiswijn is er ook een licht zoete Duitse Moezelwijn, die net als de rode Merlot uit de Pays d'Oc 2,80 per glas kost. De rosé en Ta- vel gaat per halve of hele fles (€21/€ 12,75). De nagerechten kos ten rond de 4 en bij mijn krokan te beignet van geitenkaas met ho ning smaakt een glaasje colheita port Kopke 1988 (€6) bijzonder lekker. Restaurant Vrouwe in den Polder Vrouwenpolderseweg 81 4354 ND Vrouwenpolder Tel. 0118-591900 Fax 0118-591965 Gesloten op maandag Keuken open van 11.00 tot 21.00 uur Creditcards: Visa, Mastercard en pinnen Kinderen: halve porties en 3 kinderme nuutjes Vegetarisch: 1 voor- en hoofdgerecht op de kaart, verder op aanvraag Rolstoel: goed toegankelijk Roken: niet gescheiden, rookvrije plek kan V-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31