Voor wie kunst wil zien JW^SCH Islf Tiende editie van de Kunstschouw 32 donderdag 12 juni 2003 WESTENSCHOUWEN BURGH HAAMSTEDE NIEUW-HAAMSTEDE RENESSE ELLEMEET NOORDWELLE BURGHSLUIS ZONDAG WOENSDAG Oude meesters, tuinen vol beelden, opmer kelijke perspectieven op de camping, design meu belen naast unieke siera den in zilver en goud, de computer als verlengstuk van de drukpers, de mooi ste exemplaren uit een textiel-atelier-galerie, een demonstratie raku- stoken, een selectie kunst- ontwerpen van de Zeeuw se schooljeugd. Het is slechts een kleine greep uit het overweldigende programma-aanbod van de tiende Kunstschouw Westerschouwen die van zaterdag 14 tot en met zondag 22 juni in de West hoek van Schouwen-Dui- veland wordt gehouden. Een extra uitdaging is dit keer uitgegaan naar jon geren binnen het voortgezet onderwijs in de provincie. Zij zijn uitgenodigd een kunst werk te maken met als thema 'Leven aan het water'. De mogelijkheden zijn legio: schilderijen, beelden, kle dingstukken of zelfs toneel presentaties. Alle inzendin gen worden gepresenteerd in galerie 't Oude Raadhuis aan de Ring in Haamstede. Daar verricht wethouder A. van der Wouden vrijdagmiddag 13 juni om 17.00 uur ook de officiële opening. De Kunstschouw is bij de tiende editie uitgegroeid tot een manifestatie met grote faam. Fanatieke kunsthap- pers stemmen er zelfs hun va kantie op af om gedurende, tien dagen vrijwel alle 43 ló- caties te kunnen bezoeken. Zij treffen op de meest ver rassende plekjes in de kernen van de Westhoek beeldende kunst in alle mogelijk denk bare verschijningsvormen. Wie minder tijd heeft, doet er goed aan een bewuste selec tie te maken. Het bijna onge breidelde aanbod moedigt aan daarbij niet voortduren de de eigen voorkeuren te zoeken, maar ook eens een blik te werpen op andersoor tige kunstuitingen. De uitge kiende combinatie van cul tuur en natuur geldt als meerwaarde. De Kunstschouw ontsproot destijds uit de wens van twee kunstminnende ambtenaren in de toenmalige gemeente Westerschouwen te laten zien dat de Kop van Schou- 1 Camping Duinoord 2 Excursieschuur 3 Boswachterij Tuin Hoge Hilleweg 4 Atelier Elly Mes 5 Atelier Danielle Orelio 6 Atelier J. van Nugteren 7 De Schouwse Hoeve 8 N.H. Kerk 9 Galerie Borsboom 10 De Burghse Babbelaar 11 Blue and Green Vijvercentrum 12 Showroom Noordhoek 13 Pannekoekenmolen De Graanhalm 14 De Tent 15 De Bewaerschole 16 Atelier't Zuuddek 17 Acanthus Antiek 18 Atelier Jan Eikenaar 19 Pension Zuidstraat 20 Showroom Dijkman 21 Hotel Bom 22 Galerie Haamstede Kunst geen Kunst 23 Atelier Corry van Rees 24 Tuin van Bemmelen 25 Duinoord Arcus locatie 26 Het Witte Huis 27 Molenbosch 28 Atelier Duinroos 29 Beeldentuin Wolf 30 Duinhotel Haamstede 31 Atelier Cees van Oostmalle 32 Atelier de Bovenkamer 33 De Torenhoeve 34 Beeldentuin Derijcke 35 Beeldentuin Van Puyvelde 36 De Zeeuwse Stromen 37 Dorpshuis Renesse 38 N.H. Kerk Renesse 39 Hotel De Logerij 40 Hoeve Batenburg 41 N.H. Kerk Noordwelle 42 Atelier Hetty de Wette 43 Hofstede Mon Plaisir wen-Duiveland naast strand en zee veel meer te bieden heeft dan friet en bier. De be scheiden opzet met tal van exposities gedurende één weekeinde groeide al snel uit. De meetlat voor het aanbod werd wat hoger gelegd en het werd internationaler, het aantal locaties groeide en één weekeinde werd tien dagen. Niet slechts de kunstkenner, maar elke bezoeker vindt hier en daar iets van zijn ga ding. Wie gevoelloos blijft bij de oude meesters in galerie Borsboom in Burgh, vindt bij 't Opstapje in Dorpshuis Re nesse modernere techniek van Aad Schram uit Helle- voetsluis. „Ik gebruik mijn computer als verlengstuk voor mijn drukpers. Al het tekenwerk gebeurt daarbui ten en voor dat tekenen ge bruik ik allerlei materialen: penselen, borstels, gaas, maar ook in inkt gedoopt vliegertouw." Het afdrukken via geavanceerde printtech nieken waarbij de inkt als het ware op het papier wordt ge spuugd, heet in de juiste be naming 'piëzografie'. Keramiste Colja de Roo uit Delft biedt op haar stek bij Hoeve Batenburg in Elle- meet de bezoekers demon straties raku-stoken. De kunststukken worden in een speciale oven onder een tem peratuur van circa duizend graden gebakken en worden daarna direct afgekoeld in een soort bad van zaagsel. In showroom Dijkman in Haamstede biedt galerie Thyade uit Rotterdam schil derijen en beelden van Con nie Vlasveld, Gerda Euwals, Lukie de Bree en Ed van der Hoek. Bij galerie Kunst geen Kunst in Haamstede is boei end abstract schilderwerk te zien van onder meer Iris Slock. In feite is het nauwe lijks te doen namen te noe men. Het speciale Kunst schouw Magazine biedt houvast voor iedereen die een integraal overzicht wil hebben. Ali Pankow Kunstschouw Westerschou wen: 14 t/m 22 juni, ope ningstijden op maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Miniconcert Het Zeeuws Byzantijns Koor 'Sretsenije' en Gemengd Koor'Ki rale' treden op. Het miniconcert is bedoeld voor Vrienden van Sretsenije. Eris Russisch-orthodoxe kerkmuziek en Nederlands- en anderstali ge muziek te horen. Martinuskerk, West-Souburg, 20.00 uur Slot Piekseizoen Laatste Flexability van het seizoen. Hiphopliefhebbers kunnen voor de laatste maal dit seizoeninD« Piek terecht bij de Flexability oldskool edition. Vanaf 20.30 uur draait er de filmBeatstreets, gevolgd door een optreden van24K Live DJ's sluiten de avond af. De Piek, Vlissingen, 20.00 uur Schelde Jazz festival In de Grote Kerk is er een jazzdienst. De New City Voices treden een uur lang op tijdens een muzikale dienst.- Grote Kerk, Terneuzen, 11.00 uur Jam Session. Jam Session in Porgy en Bess van 17.00 tot 20.00 uur. Porgy en Bess, Terneuzen, 17.00 uur Op het marktpodium zijn optredens. Carmen Gomes Inc. feat Rinus Groeneveld treedt op van 14, tot 15.30 uur. Om 16.00 uur bezet Rumbat 'Big Band goes Colom. bia'het podium. Podium Markt, Terneuzen, 14.00 uur Op het podium in de Graanbeurs zijn optredens. The Scat Cats treden op van 14.00 tot 16.00 uur. Champagne Charlie volgt tot 18.00 uur. Graanbeurs Podium, Terneuzen, 14.00 uur Het slotoptreden is op het Terras Westkant. The N.O. Longfield Jazz Crackers sluiten het jazz festival af om 14.30 tot 17.00 uur. Terras Westkant, Terneuzen, 14.30 uur Jazzweekend Er zijn diverse ochtend- en middagoptredens. Tijdens het Philip Morris Holland Jazzweekend spelen Jack van Poll Chantal Willie en de Deaf Quartle Jazzband in de Gertru- diskerk (10.00 uur). Om 12.00 uur staat combo CKB op het Beursplein. Om 13.30 uur is het de beurt aan het Bill Bounders Orchestra. Gevolgd door Hotclub Violince om 15.00 uur. Blue Move speelt om 17.00 uur op het Beursplein. Op de Grote Markt is er een Rabobank Sunday Afternoon. Om 11.15 uur speeltNag- uine. Om 14.00 uur is het de beurt aan Brandaris. Chantal Willie zingt onder begeleiding van Jack van Poll, Hein van der Geynei Hans van Oosterhout. Zij treden op om 15.15 uur. Het slotoptre den wordt verzorgd door Joep Peeters met 'Bergse Bix, da's niet niks' om 16.45 uur. Diverse locaties, Bergen op Zoom, 10.00 tot 18.30 uur Zeeuwse Komedie Jongeren van de Zeeuwse Komedie spelen 'Versteend'. 'Versteend' is de tweede productie van de Jongerengroep van to neelgroep de Zeeuwse Komedie. Het toneelstuk gaat over de achttiende verjaardag van Bianca van Haversloot. Theater Vestzak99, Vlissingen, 15.00 uur Manhuistuinconcert Het Jeugdorkest van muziekvereniging 'Euphonia' treedt op. Het concert wordt in de Manhuistuin gegeven. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de Maria Magdalenakerk. Manhuistuin, Goes, 12.30 uur Ovezandse kermis Big Chief Sugar treedt op in Ovezande. De Vlissingse bluesrockband Big Chief Sugar staat om 15.30uur op de planken in soos De Klomp. De band heeft covers van Jimi Hendrix, The Rolling Stones, Stevie Ray Vaughan, Steve Miller en ZZ Top in hun repertoire. Later in de middag is er nog een op treden in de soos om 17.10 uur. Soos De Klomp, Ovezande, 15.30 en 17.10 uur Ovezandse kermis Rob van Holland treedt op. Het avondprogramma in café De Zak wordt verzorgd doorEoi van Holland. Café De Zak, Ovezande, 19.00 uur Voorleesmiddag Stadsdichter Chawwa Wijnberg draagt voor. De stadsdichter van Middelburg draagt gedichten, verhalen en columns voor uit eigen werk tussen 16.00 en 17.00 uur. De voor dracht sluit aan bij de expositie 'Mensen op drift' die momenteel in de Nieuwe Kerk tentoongesteld wordt. Chawwa's joodse ach tergrond is een belangrijk en telkens terugkerend thema in haar werk. Kenmerkend voor haar poëzie zijn de weerbaarheidenhu- mor waarmee ze over ervaringen van zichzelf en andere overle venden van de holocaust schrijft. Nieuwe Kerk, Middelburg, 16.00 uur Anywave festival Diedrie treedt op met 'Hier komt de band' Een popconcert voor kinderen. Brogum, Zierikzee, 14.00 uur 3 Musketiers, de musical Joop van den Ende brengt deze nieuwe musical in een eigentijdse, spectaculaire vorm. Muziek Rob en Ferdi Bolland. Met o.a. Bastiaan Ragas, Pia Douwes, Stanley Burle son, Henk Poort. do. vr. za. di. wo. Nieuwe Luxor Theater - 20.00 uur, zo 14.00 en 20.00 uur. Salsa On the beach Salsa dansen op het strand in hartje centrum Rotterdam. Salsa DJ's zor gen voor sfeer en het terras van het strandpaviljoen wordt omgetoverd tot dansvloer. do. Boompjes - 19.00-22.00 uur Internationale Architectuur Biën nale Rotterdam Thema: Mobiliteit. Verspreid over de stad vinden twee maanden lang tentoonstellingen, lezingen, excur sies en andere activiteiten plaats. Het NAi vormt het zenuwcentrum van de biennale en is een van de twee hoofdlocaties, naast het pak huis Las Palmas op de Kop van Zuid. dagelijks, diverse locaties Crime Jazz De muzikale cross-overs worden verzorgd door twee Nederlandse bands. De organische live fusion van hip hop, soul en jazz van Nu- Clarity, zet de ideale ambiance neer voor een warme avond poetry, vr. Oude Luxor Theater - 20.00 uur Beethoven Festival 'Reprise van het concert van 22 juni 1808'. Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart m.m.v. Antje Weithaas, viool, Quirine Vier- sen, cello, Jonathan Gilad, piano. Beethoven - Ouverture Coriolan; Tripelconcert voor viool, cello, pia no en orkest; Symfonie nr.3 'Eroica'. za. Doelen - 20.15 uur; zondag 14.15 Rotterdam World Juggling Day World Juggling Day is een wereld wijd evenement: in 37 landen is het 14 juni World JugglingDay! Dehele dag komen in het Park bij de Euro mast jongleurs samen om met el kaar een balletje op te gooien. In de avond is een jongleerprogramma en vuurshow te zien, met artiesten uit binnen en buitenland. Rotterdam World Juggling Day is onderdeel van de Rotterdamse Zomerfesti vals. za. Park bij de Euromast 34e Poetry International Festival Festivals met voordrachten van be kende en nog niet bekende interna tionale dichters. za. zo. ma. di. wo. R'damse Schouw burg - diverse tijden Snel weg met de natuur Het Rijdende Natuurgebied van ar chitect Ton Matton is een RET-bus die geheel is omgebouwd tot na tuurgebied. De bezoeker hoeft de bus dus niet meer uit om frisse lucht op te doen. De excursie brengt juist een bezoek aan de stedelijke plek ken in de stad, want de deelnemer neemt de natuur zelf mee. zo. Vertrek NAI - 13.00-15.00 uur Ilse de Lange Clean up...The Tour. ma. Nieuwe Luxor Theater - 20.00 De Parade Een binnenstebuiten gekeerd circus met het publiek in de piste en de ar tiesten eromheen. Theater, film, dans, opera, muziek en variété. wo. Museumpark - 15.00-01.00; 18 en 19 juni open vanaf 18.00 uur ANTWERPEN Het Kouwe Kind Komedie van Marius von Mayen- burg waarin de duistere kanten van het familieleven worden belicht, over trieste maar sympathieke figu ren door Toneelhuis in een regie van Luk Perceval. do. vr. za. di. en wo. Bourla 20.00 uur Ilse de Lange treedt maandag op in het Nieuwe Luxor Theater in Rotter dam. Chocoladetongen Theatervoorstelling en bitterzoete komedie naar tekst van Philippe Blasband, over drie vrouwen, die verslaafd zijn aan chocolade, hier voor in groepstherapie gaan, die echter al spoedig uit de hand loopt, do. vr. en za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur Nieuwe Productie Project met verschillende produc ties met eigen ensemble en gasten in het Palace omgebouwd tot danspa leis en variététheater, do. vr. en za. Zuidpool 20.00 uur Klassiek Concert Concert met werken van Hugo Wolf, Richard Strauss en Gustav Mahler door Koninklijke Filharmonie van Vlaanderen o.l.v. dirigent Daniele Callegari m.m.v. sopraan Marina Shaguch. vr. Kon. Elisabethzaal 20.00 uur, in leiding 19.15 uur Liefde en Dood Promenadeconcert door deFilhar- monie o.l.v. Daniele Callegari m.m.v. Marina Shaguch. za. Kon. Elisabethzaal 15.00 uur GENT Drie Kleuren Wit Een theaterstuk op tekst van Yas- mina Rezamet een confrontatie van drie mannen op het breekpunt van hun relatie, waarin kunst een be langrijke plaats inneemt door Olympicyre Dramatique do. vr. en za. Vooruit-Minard 20.00 uur Trilogie van het Weerzien Tragikomedie naar Botho Strauss over een dozijn mannen en vrouwen die ronddolen op de vooropening van een tentoonstelling; door De Tijd Het Toneelhuis in een regie van Lucas Vandervost en een pro ductie van Vooruit, do. vr. za. en wo. S.M. A.K. 20.00 uur De Vier Seizoenen Theatervoorstelling door Tonel- groep Ceremonia. do. vr. en za. Nieuwpoorttheater 20.30 uur The Lover Engelstalig theater naar de auteur Harold Pinter door Belusa. vr. en za. Theater Tinnenpot 20.00 uur, zo. 18.00 uur Gentse Strijkkwartetten Mezzanineconcert met werk van Roels, Hanssens en Femy door het Gaggini Kwartet, zo. Bijloke Mezzanine 11.00 uur La Traviata Opera van Giuseppi Verdi naar de roman La Dame aux Camélias van Dumas o.l.v. Ivan Törzs. do. za. en di. Vlaamse Opera 20.00 uur BRUGGE Steve Swallow Paolo Bellitani Concert door de Amerikaanse jazz- bassist Swallow en de Braziliaansf gitarist Bellitani in een muzikalt ontmoeting. do. Concertgebouw 20.00 uur Anima Eterna Concert met werk van Bach, Boe- cherini en Haydn door Aima Eterns Roel Dieltiens op cello o.l.v. Jos van Immerseel. vr. Concertgebouw 20.00 uur Het Collectief Concert met en symbiose tussen ou de en nieuwe muziek met werk var Bach, Berio, Boulez en Ligeti; doo: Toon Fret, fluit, Benjamin Diel- tjens, klarinet, Martijn Vink, cello Thomas Dieltjens, piano, Kimik' Nishi, klavecimbel en YannickWil- lox, elektronica, za. Concertgebouw 20.00 uur Vespers Concert door het Vlaams Radioko® o.l.v. Kaspar Putnis. vr. Kapel O. L. V.-van de Potter» 20.00 uur Orgelconcert Concert door Inge Feyen. zo. Sint-Walburgakerk 11.00 uur Bachconcert Concert ter ere van de heropend van de gerenoveerde Begijnhof®® door Inge Zutterman, sopraan, b' trick Beuckels, traverso en Pd® Ledaine, orgel, zo. Begijnhofkerk 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32