PZC
Adrie van Hanegem
vergroot voorsprong
Ploegen voor Driedaagse
van Axel stromen binnen
Milou Geensen toont overmacht
Mannen De Schelde
boeken knappe zege
topscorer
17
Dressuur in
Heikant met
hoge scores
Rally racer voor het eerst na vijftien jaar op één
WW
m
Ludieke loting
Van Acker met
team winnaar
van Springcup
Terneuzen deelt
de punten in
vrouwenvoetbal
«ïrFc BerSen 8"° <4"°>:
Van Lare wint
in Isbergues
Hulst geeft
wielerkoers
groen licht
dinsdag 8 april 2003
Mi' MB - MMMMMMMMMM
Nieuw bestuur
Concurrenten
uitslagen
VLISSINGEN - Jean-Paul van
Acker uit IJzendijke en Karin
Krappen uit Vlissingen hebben
met de Nederlands dartteams in
Oostenrijk de Springcup ge-
wonnen.
Hetmannenteam won zes wed
strijden. Het vrouwenteam was
wel op topsterkte en dat kwam
in de duels tot uiting: ook zes
keer winst.
In het enkeltoernooi ging het
minder voortvarend met beide
Zeeuwse deelnemers. Krappen
en Van Acker werden in de eer
ste ronde uitgeschakeld en mo
gen nu niet meedoen aan de
Winmau World Masters.
HEIKANT - Een groot aantal
J combinaties, dat in Heikant af
scheid nam van het indoorsei-
zoen dressuur, is weer één of
ij twee winstpunten rijker. Top
scorer in het hippisch centrum
Heikant was de Axelse Mia
Cambier. De amazone reed in de
klasse LI met Novelle 181 pun
ten bij elkaar. Dat was goed
voor de overwinning.
Krijger kan nu ook winnen
'indeklasse LI bleek ruim ze
ventig procent van de proeven
voldoende voor een bonuspunt.
Mia Cambier was met de goed
bewegende Nouvelle een maat j e
te groot voor de concurrentie.
Ze haalde maar liefst vijftien
punten meer dan haar naaste
concurrente Jolanda de Smet
met Renette van de Riethoeve
uit Sint Jansteen.
Ophet hoogste niveau, de klasse
Z2, toonde Maartje Eibers zich
de beste. De amazone uit Osse-
nisse haalde met Julano 191
punten. Na lange afwezigheid
wegens de blessure van haar
paard Keban kon Linda Wille
op een uitstekend optreden te
rug zien. De amazone uit Axel
wasgoed voor 188 punten.
.Carmen van Veen kwam in de
klasseL2 tot een totaal van 169
punten. De Koewachtse amazo-
ne bracht daarmee haar pun-
Jj tentotaal op dertien.
door Henk de Winter
VALKENSWAARD - Dick Krij
ger heeft er vijftien jaar op ge
wacht. In de openingsrace van
het NK Rallyracing op het Val-
kenswaardse circuit was het
eindelijk zover. De uit Wol-
phaartsdijk afkomstige Krijger
reed met zijn Opel Astra OPC
naar zijn eerste zege in vijftien
jaar autoracen.
„Het is een geweldig gevoel",
bekende Krijger na de race.
„Tweede en derde plaatsen heb
ik in die vijftien jaar genoeg be
haald, maar een wedstrijd win
nen... Ik moet zeggen, dat
smaakt naar meer.
De wedstrijd begon voor de
Wolphaartsdij kenaar in mineur.
Een stuurfout in de eerste man
che werd keihard afgestraft. De
Opel Astra knalde vol tegen de
betonnen circuitafscheiding.
Met forse schade aan de voorzij
de van de auto werd de wagen
van Krijger naar het renners
kwartier afgesleept.
Er kwam zwaar gereedschap
aan te pas en met een paar nood
grepen werd de Astra weer race-
klaar gemaakt. Een klein uurtje
later zette Krijger in de tweede
manche een derde tijd op de
klokken. In heat drie was hij de
snelste coureur bij de Produc-
tioncars.
In de A-finale was Krijger een
fractie eerder bij de eerste bocht
dan de Belg Dave van Beers in
de Renault Clio en Frans Hoef
nagels in de Citroën Xsara. „Ik
kon net voor Van Beers het gat
dichtgooien en de bocht indui
ken. Het was op het nippertje,
dat wel. Eenmaal op kop heb ik
in de race niets anders gedaan
dan verdedigend gereden. Te
gen het eind werd het nog span
nend. Maar ik heb het gered."
De Terneuzense Tineke de Poor
ter kende een pechdag op het
Eurocircuit. In de eerste man
che viel ze stil met problemen
aan de elektronica van haar
vierwiel aangedreven Coupé Fi
at. In de tweede en derde man
che kwamen daar nog eens pro
blemen met de oliedruk bij. De
Poorter finishte als tiende bij de
Supercars.
1 van onze sportredactie
VLISSINGEN - Hij miste in de
«etste helft een strafschop,
maar diep in de blessuretijd van
bet duel tussen IJzendijke en
Aardenburg (1-1) sloeg Adri van
Hanegem weer toe. De aanval
ler sloeg daarmee twee vliegen
inéénklap: hij bezorgde IJzen-
dijkeeen punt én vergrootte zijn
'oorsprong in het Zeeuws top
scorersklassement.
Van de directe achtervolgers
kwamen Robbie van de Wijnc-
Itel (Breskens) en Patrick Kop-
pejan (De Meeuwen) niet tot
Wren. Marcel Lourens scoorde
ra keer namens Zeelandia
(Middelburg, bracht zijn totaal
negentien doelpunten en
PBNEUZEN - De voetbalsters
«n Terneuzen kwamen in de
"erde klasse tegen het ook hoog-
Seklasseerde DIA niet verder
taneenl-i-gelijkspel.
HlA-Terneuzen 1-1 (0-0): De
nuisploeg kreeg de meeste en
e re kansen, maar trof een
stekend spelende Terneuzen-
eePster Saskia Smolenaers op
aar weg. Voor Terneuzen
scoorde Petra de Braai uit een
Pass van Mandy Heppener.
r?-St<*n 0-13 (0-8): Esther Ver-
Hrl u Sas/da Blommaert
son r E3germont (2x), Muriël
»in j0"' Hanneke Francke en een
^doelpunt.
Vot t Pereis (2%), Tatjana de
amara Verbraeken, Catelijnë
mJenBroos' Ines Mahu, Ellen
"'"dePerre, eigen doelpunt.
3-(UiUnense Boys-Zaamslag
Een met enkele jeugd-
zm!S!ers Afkomend Terneu-
e e%s had tegen Zaamslag
kwtPi°t' veW°verwicht. Toch
sin» f f moeite om de beslis-
stmÜt eren- Na 45 minuten
akt, n°g nraar 1-0 door een
Bok p hot van Saskia de
de tii aS !n tweede helft nam
via nUlL?'oeS definitief afstand
Eeden Bakker en wies van
■RK
W, -
-
Dick Krijger hield met zijn Opel Astra op het circuit in Valkenswaard alle concurrenten achter zich.
foto Henk de Winter
door Frits Bakker
AXEL - De Juniorendriedaagse van Axel,
die op 23, 24 en 25 mei wordt gereden, kan
zich verheugen in een grote belangstelling
van buitenlandse ploegen. De inschrijvin
gen stromen de laatste weken binnen. De
opvallendste landenteams zijn die van Wit-
Rusland, Rusland en USA.
De wedstrijd telt mee voor de Coupe du
Monde voor junioren. Het parkoers is vrij
wel hetzelfde als vorig jaar. De eerste etap
pes worden in Zeeuwsch Vlaanderen gere
den, de slotdag in de Vlaamse Ardennen.
Alleen de start en finish in Axel zijn verlegd
van De Halle naar de Westsingel.
Het bestuur van de Driedaagse is iets gewij
zigd. Jan van de Broecke uit Axel is de nieu
we penningmeester. Otto de Waele gaat zich
bezighouden met de beveiliging en Jack
Breepoel is als versterking van het bestuur
aangetrokken.
De ingeschreven ploegen tot nu toe zijn:
USA, Noorwegen, Denemarken, Neder
land, België, Duitsland, Wit Rusland, Rus
land, Sweet Paradise Belgium, Wac Team
Belgium, Mix Team Belgium, Wielerteam
Waasland, Victoulic Europe Cycling België,
Maas Kokzijde, WSV Deerlijk. Verder ko
men alle Nederlandse districtsploegen en
een aantal clubsteams aan de start.
staat nu samen met Koppejan
op de gedeelde derde plaats.
Het Zeeuws topscorersklassement
ziet er als volgt uit:
1. Adri van Hanegem (IJzendijke) 24
doelpunten; 2. Robbie van de Wijnc-
kel (Breskens) 21; 3. Patrick Koppe
jan (De Meeuwen) en Marcel Lou
rens (Zeelandia Middelburg) beiden
19; 5. Niek van Sprundel (Aarden
burg) en Lunven Vermeer (VC Vlis
singen) beiden 17; 7. Arjan Koop-
mans (Rillandia) 16; 8. Jacco den
Hamer (Zaamslag) en Patrick Ket
ting (WHS) beiden 15; 10. Rieno van
Oost (Hoek), Mark Minderhoud
(Noormannen) en Jimmy Pinas
(GPC) allen 14; 13. Niels Paardekoo-
per (Goes), Martin de Hamer
(Nieuwdorp) en Ludwig van Grem
berghe (RIA W.) allen 13; 16. Wilco de
Valk (Kloetinge), Peter Willemse
(Kapelle), Frank Allaart (Seroos-
kerke), Ronald Zwager (Duiveland),
Martin Kiesenberg (ZSC'62) en Cor-
né Nieuwerkerk (VCK) allen 12; 22.
Erik de Groene (Kloetinge), Jacky
de Smit (Arnemuiden), Jean-Paul
Harthoorn (Apollo'69), Esad Osma-
novski (Breskens), Peter van de Lin
de (Oostburg) en Vincent de Rijke
(Walcheren) allen 11; 28. Christiaan
Boon (SSV'65), Tim Louwiesse (Ter
neuzense Boys), Iwan Geense
(Noad'67), Leon Goossen (AZW),
Lex Zwang (Duiveland), Serge Ber-
revoets (Goes), Ronnie Tresonie
(Aardenburg) en Jeroen van Ommen
(GPC) allen 10; 36. Johnny Lensen
(HVV'24), Paul Bom (SSV'65), San-
der Rijswijk (Kapelle), Alberto Con-
de Morgado (Zeelandia Middel
burg), Ruud Hoogesteger (Terneu
zense Boys), Francel Kousemaker
(Tholense Boys), Hakim Didi (Ril
landia), Niels van de Moezel
(ZSC'62), Jacob van de Berge (Bruse
Boys), Peter Drumont (Clinge), Joël
le Due (MZVC) en Adriaan van de
Plasse (Kruiningen) allen 9.
ISBERGUES - Terèse van Lare
heeft in het Franse Isbergues
een duatlon over 6 kilometer lo
pen, 35 kilometer fietsen en 7,3
kilometer lopen gewonnen.
Het golvende landschap en de
sterke wind maakten er een slij
tageslag van. Na de openings
run kwam de veterane uit Sluis
als derde in de wisselzone op 1
minuut en 15 seconden van de
Francaise Jessika Niemierz.
Een ijzersterk fietsonderdeel
bracht haar aan de leiding met
een voorsprong van vijf minu
ten. Van Lare gaf die positie niet
meer uit handen en finishte in
1.43.29 uur. Caroline le Que-
ment werd tweede op ruim vier
minuten. Bij de mannen won Je
remy Boulogne in 1.23.45.
■MNlBgé
GOES - Op ludieke wijze werd gisteravond in Goes de loting
voor de Delta Zeeland Cup verricht. Namens de vier deelnemen
de voetbalverenigingen mochten Jos Alberti, Maarten Rink-
houd, Piet Louwerse en Kees de Feijter (vlnr) van respectievelijk
Terneuzen, SSV'65, Kloetinge en Hoek de naam van hun club uit
een taart tevoorschijn toveren.
Kloetinge werd daarbij gekoppeld aan Hoek en Terneuzen aan
SSV'65. De voorronde wordt op donderdag 14 augustus afge
werkt aan de Irislaan in Vlissingen. De finale en de wedstrijd om
de derde plaats vinden plaats op zaterdag 16 augustus. De eerste
editie werd vorig jaar gewonnen door Hoek, dat Kloetinge in de
eindstrijd versloeg. Van de honderd Zeeuwse clubs die waren
uitgenodigd, kwamen er maar negentien opdagen. Zij werden
elk aan een van de vier deelnemers gekoppeld. Wint 'hun' club
het toernooi, dan mogen ze de recette onderling verdelen.
foto Dirk-Jan Gjeltema
door Nora van Bambost
HULST - Milou Geensen liet tijdens de laat
ste Speedowedstrijd voor Zeeuws-Vlaamse
zwemclubs zien op eenzame hoogte te
staan. De twaalfjarige zwemster van De
Schelde uit Terneuzen won in de meisjes mi-
nioren 6-categorie drie afstanden met grote
overmacht.
Bij de jongens in deze categorie was het
Marlon van Gremberghe van ZC Koewacht,
die verrassend de winst binnenhaalde op de
200 meter wisselslag en de 100 meter rug
slag. Samen met Peter Cornelis (Scheldes-
troom), Edwin de Jong en Lorenzo van Poele
(beiden van De Schelde) maakte Van Grem
berghe er een spannende strijd van. Het
viertal gaf elkaar weinig toe en Marlon van
Gremberghe kwam tweemaal als winnaar
uit de strijd. Op de 100 meter vrije slag ging
de winst echter naar Edwin de Jong. Het
tienjarige zwemtalent Mitchell Kappetein
van De Schelde uit Terneuzen won met
groot gemak zijn afstanden bij de jongens
minioren 3-4. Kappetein zegevierde op de
100 meter wisselslag, de 100 meter school
slag en de 100 meter vrije slag. Met zijn ge
zwommen tijden schaarde hij zich bij de
besten van Nederland.
Bij de minioren 5 was Roderick van Doe
selaar van het organiserende ZC Koewacht
niet te verslaan. De tot de landelijke subtop
behorende Van Doeselaar won beide afstan
den: de 50 meter vlinderslag en de 100 meter
schoolslag.
Bij de meisjes ontwikkelde zich bij zowel de
minioren 3-4 als bij de minioren 5 een span
nende strijd. Bianca de Pooter van De
Schelde was tweemaal de snelste, maar
door Ko Mechielsen
VLISSINGEN - De walerpo-
loërs van De Schelde, die het
met acht spelers moesten doen,
waren toch te sterk voor Posei
don (9-7). De vrouwen van de
Terneuzense club verloren van
DZT: 4-3.
Stormvogel-TRB/RES 6-11:
Het missen van kansen was voor
Stormvogel opnieuw de oor
zaak van de 3-0-achterstand
aan het eind van de eerste perio
de. De ploeg uit Tilburg brak
snel uit en strafte de missers van
Stormvogel genadeloos af.
Stormvogel bleef achter de fei
ten aan lopen, zodat het 5-1 was
aan het eind van de tweede pe
riode.
In de derde periode kwam
Stormvogel sterk terug, maar
bij 4-6 misten de Vlissingers op
nieuw enkele kansen en daarna
werd het alweer snel 4-8. In de
laatste periode ontbrak het
Stormvogel aan kracht, zodat er
met 11-6 verloren werd.
Scores Stormvogel: Danijel Ga-
vranovic 2, Ad van't Westende, Jan
Kees Mol, Sjaak Leijnse en Patrick
Vader allen 1.
Poseidon-De Schelde 7-9: On
danks het feit dat De Schelde
slechts acht spelers in kon zet
ten was Poseidon geen al te
moeilijke tegenstander. De
Schelde begon goed en nam in
de eerste periode een 3-2-voor
sprong. Poseidon kwam in de
tweede periode nog op gelijke
hoogte, maar de Zeeuws-
Vlaamse kampioen nam in de
derde periode een beslissende
7-5-voorsprong. In de laatste
periode liet Poseidon de wed
strijd min of meer lopen en be
haalde De Schelde een simpele
9-7-zege.
Scores De Schelde: Chris van Roy en
3, Michiel Wondergem en Bas Wes-
dorp beiden 2, Chris Eijsebaert en
Cees van Houwelingen beiden 1.
DZT-De Schelde 4-3: De vrou
wen van De Schelde speelden in
Deurne een rommelige wed
strijd, maar hadden wel steeds
het initiatief. In de eerste perio
de nam de ploeg een 1-0-voor-
sprong, waarna DZT terug kon
komen: 1-1. De spannende
tweede periode bleef doelpunt
loos en in de derde periode was
het opnieuw De Schelde dat
scoorde: 1-2.
Voor het einde van die periode
kwam DZT echter opnieuw
langszij. In de laatste periode
was het DZT dat als eerste
scoorde en daardoor kreeg De
Schelde het lastig. Het kwam
nog op gelijke hoogte, maar
DZT besliste in de laatste mi
nuut de wedstrijd: 4-3.
Scores De Schelde: Jessica Koster 2
en Rowena Witkamp.
HULST - Hulst heeft weer een
eigen wielerkoers. Op maan
dagavond 2 juni zal de binnen
stad het toneel zijn van de Inter
nationale Grote Prijs van Hulst.
De vergunningen zijn afgegeven
door de gemeente.
De binnenstad zal voor enkele
uren afgesloten zijn voor het
verkeer. Het parkoers loopt van
de Grote Markt via de Graauw-
se Poort, de Koolstraat, de Van
de Maelstedeweg, de Stations
weg en de Gentsestraat terug
naar de Grote Markt. De smalle
Graauwse Poort zal met stroba
len worden beveiligd.
De wedstrijd wordt gereden on
der de vlag van Trimbelangen
Midden-Zeeland (TMZ) in sa
menwerking met de Vlaamse
Wielrijders Federatie (VWF).
Ook amateurs A van de KNWU
mogen starten.
Terneuzen. Poolbiljarten, competitie Ka
naalzone. Eerste divisie: ZV All Stars-Di-
no's 6-0, Het paradijs-ZV Untouchables
4-2, Beterdak/De Gravin-De Tukker 1-5,
Het Hoeckhuys-Double or Nothing uitg.The
Underdogs-De President 3-3, The Jef
frey's-® Your Service! uitg, The Jeffrey's-
-Het Paradijs 2-4, The Jeffrey's-De Presi
dent 1-5. Stand: ZV All Stars 20-165, De
Tukker21-160, Beterdak/De Gravin 21-134,
The Underdogs 20-117, De President
21-103, Double or Nothing 19-81, Your
Service! 18-71, ZV Untouchables 19-56, Di-
no's 21-52, Het Paradijs 21-52, Het Hoeck-
h uys 20-45, The Jeffrey's 19-32. Tweede di
visie: Tricky Hot Shots-De Pooligans 3-3,
Dream Team-Team X 4-2, The Riffbitches-
-Roskam 3-3, The Riff—First Ladies 3-3, The
Ivory Ball's-ZVS 3-3.
Darts
Goes. Achtste ranking Zeeuws kampioen
schap. Mannen, singels. Winnaarsronde: 1.
Arjen Verzijl; 2. Eric Jansen; 3/4. Simon
Sijbrands en Eddy Crawfurd. Verliezersron
de: 1. Carl Mese; 2. John Rademaker. Kop
pels. Winnaarsronde: 1. Eddy Crawfurd/Mi-
ke van Belle; 2. Marcel Zwartepoorte/Robert
Scheffer; 3/4. Simon Sijbrands/Gert Tol-
hoek en Atilla Pardon/Peter Visser. Verlie
zersronde: 1. Mike Cordbruning/Jan Hame
link; 2. Rob Scheurs/Heleen Roelof.
Vrouwen: 1. Linda de Kreij; 2. Sandra Roe
lof. Jeugd: 1. Patrick van de Doel; 2. Sören de
Witte.
Heikant. Dressuur Stichting Hippisch Sport
centrum Heikant. Paarden klasse Z2:1. Ma-
qartje Eibers, Julano (Honter.) 191; 2. Linda
Wille, Keban (Oranjer.) 188. Klasse M2: 1.
Evelien de Keset, Sion's Shadowe (Haringr.)
167; 2. Tinie Scheele, Amadeus (Oranjer.)
162. Klasse M1:1. Conny Claessens, Valen
tino (Verrebroek) 179; 2. Suzanne de Plaa,
Milton (Hulst) 168. Klasse L2:1. Carmen van
Veen, Olivia (Oranjer.) 169; 2. Katrien van
Kerckhoven, Machiavelli (Honter) 166. 163.
Klasse L1: 1. Mia Cambier, Nouvelle (Oran
jer.) 181; 2. Jolanda de Smet, Renette van de
Riethove (Sint Jansteen) 166.
Pony's klasse Z2: 1. Stephanie de Frel, Kei
vin HH (Kleppertjes) 191. Klasse Z1: 1.
Stephanie de Frel, First Boy, 179. Klasse M2:
1. Peggy Michielsen, Cigan (Kleppertjes)
154. Klasse M1:1. Gwendoline Behr, Odes-
sa (Eenhoornr.) 158. Klasse L2:1. Daisy van
Pamelen, Pistache (Kleppertjes) 150. Klasse
L1:1. Bart Polfiet, Ardilles (Stekene) 167.
pelle-De Schelde 1-5: llco Eversdijk-Jurjen
Mooibroek 1-6 4-6, Sander van Buren-Sake
Smit 6-3 6-1, Marc Wisse-Rogier van Hous-
selt 4-6 3-6, Jaap Pijpelink-Hans van Slooten
2-6 6-3 2-6, Pijpelink/Wisse-Mooibroek/Hen-
drikse 3-6 3-6, Eversdijk/Van Buren-Van
Housselt/De Loof 7-6 6-7 1-6.
Eerste klasse 2: Game78-Domburg 2-4, Ani-
mo-Zierikzee 4-2, Yerseke-SJEF 0-6, De
Boskreek-DOS 5-1Eerste klasse 3: Jac. Van
Beieren-Bruten 1-5, Souburg-De Bongerd 1-
5, Vogelvlucht-ASOC 5-1
Hoofdklasse 35+. Sluis-Animo 3-3, Tiola-
Tennisse 3-3, SJEF-'t Halve Maantje 4-2,
MLTC-De Schelde 3-3.
Schaken
Oostburg. Zeeuws kampioen D-jeugd. 1.
WZV Oostburg 16 punten, 2. Terneuzen 14,
3. SKS Souburg 13,4. Goes 12,5. Goes 2 5,6.
Terneuzen 2 0.
Sportprïjsvragen
Lucky Day: 9-10-13-19-21-23-27-30-35-37-
40-43-44-48-51-55-58-64-67-77. (onder
voorbehoud)
kreeg op de 50 meter vlinderslag de B-tijd
toegekend en moest daardoor concurrente
Anke de Cock van Scheldestroom voor laten
gaan. Op de 100 meter schoolslag was De
Pooter haar concurrenten wel te snel af.
Bij de minioren 3-4 was het stuivertje wisse
len tussen Kirsten de Boevere (Scheldes
troom), Rowie van der Velden (De Schelde)
en Iris Erpelinck van De Honte uit Klooster-
zande. Op de 100 meter schoolslag was Kir
sten de Boevere de snelste, terwijl Iris Erpe
linck de 100 meter wisselslag en 100 meter
vrije slag won.
Aan de hand van de vier Speedowedstrijden
worden regionale en landelijke ranglijsten
samengesteld. Daarmee kunnen de beste
zwemmers zich plaatsen voor de Kring-en
landelijke Speedofinales. De Kring- en
Speedofinales worden op 21 en 22 juni in
Oostburg afgewerkt. De landelijke Speedo
finales zijn op 29 juni in Dordrecht.
Tennis
Napels. ITF-toernooi vrouwen, 10.000 euro.
Halve finales: Hoogland (Ned/1) - Haidner
(Oos) 4-6 6-3 6-3. Finale: Hoogland - Balsa-
mo (Ita) 6-2 7-5.
Estoril. Mannen, 525.000 euro. Eerste ron
de: Van Lottum (Ned) - Novak (Tsj/1) 6-7 6-4
7-5, Acasuso (Arg) - Sanchez (Spa) 6-3 6-4,
Calleri (Arg) - Rocha (Por) 6-1 6-0.
Casablanca. Mannen, 400.000 euro. Kwalifi
caties, eerste ronde: Kempes (Ned) - Friedl
(Tsj) 5-7 6-4 7-5, Van Scheppingen (Ned)
bye. Tweede ronde: Prodon (Fra) - Kempes
6-4 5-7 6-4, Van Scheppingen - Bowen (VSt)
6-3 6-4. Derde ronde: Prieto (Arg) - Van
Scheppingen 6-3 6-1.
Districtscompetitie. Hoofdklasse.
Sluiskil-Kruiningen 6-0: Dethlef Pieters-Er-
win de Keyzer 6-26-1, Coen Dobbeleir-Peter
Jan Mante 6-0 6-0, Sjakco de Braal-Michiel
Visser 4-6 6-1 6-3, Han Matthijssen-Jeroen
Mante 7-5 7-6, Pieters/De Braal-Mante/De
Visser 6-0 6-1, Dobbeleir/Mathijssen-De
Keyzer/Mante 6-4 7-5. Westerschouwen-
Drive3-3: Robert Kort-Kim Langeraert 1-62-
6, Michiel de Vlieger-Paul Cortvriendt 6-2 6-
1, Arno de Koning-Tony Seen 3-6 3-6, Chris
Schooneman-Frank Hamelink 7-6 6-3, De
Vlieger/Dettingmeijer-Cortvriendt/Hame-
link 6-1 6-1, Geleijnse/Geleijnse-Langer-
aert/Seen 1-6 4-6. Smash-Zierikzee 6-0: Ro
nald van Remortel-Johan van Urk 6-1 6-1,
Alexander Bauwens-lke Joziasse 6-04-6 6-3,
Patrick Vervaet-Robert Praet 4-6 6-3 6-0, Ri
chard Bral-Eric van Schaik 6-2 6-3, Van Re-
mortel/Vervaet-Van Schaik/Joziasse 6-2 6-
2, Bauwens/Bral-Van Urk/Praet 6-3 6-3. Ka-
Legazpia. Ronde van Baskenland. Eerste
etappe, Legazpia-Legazpia: 1. Mayo (Spa)
129 km in 3.20.06,2. Vicioso (Spa), 3. Hamil
ton (VSt), 4. Kirchen (Lux), 5. Astarloa (Spa),
6. Valvertde (Spa), 7. Extebarria (Spa), 8. Re-
bellïn <lta),9. Casagrande (Ita), 10.Vinokoer-
ov (Kaz), 26. Rasmussen (Den), 38. Leiphei-
mer (VSt) 0.15,49. Zberg (Zwi), 95. Lotz 1.36,
96. Boogerd, 127. De Groot 4.55,129. Moe
renhout 6.14,137 en laatste: Dekker9.26.
Zwemmen
Hulst. Speedowedstrijd. Jongens. 25m
vlinderslag minioren 1-2: I.Sjoerd van de
Poele (ZCK) 25,27. 25m vlinderslag minio
ren 3-4:1Bart de Bakker (BRU) 0.32,28.25m
vlinderslag minioren 5: 1. Jeroen Verdur-
men (HON) 0.24,35. 100m vrjie slag minio
ren 6:1. Edwin de Jong (SCH) 1.11,54; 2. Lo
renzo van Poele (SCH) 1.11,81; 3. Marlon
van Gremberghe (ZCK) 1.13,61. 100m
schoolslag minioren 3-4:1. Mitchell Kappet
ein (SCH) 1.45,65; 2. Jordy Visser (ZVS)
1.53,24; 3. Anthony Groosman (ZVS)
1.58,81. 50m vlinderslag minioren 5: 1. Ro
derick van Doeselaar (ZCK) 0.39,04; 2. Den
nis Wolfert (SCH) 0.41,81; 3.Sander Boidin
(ZVS) 0.43,37. 200m wisselslag minioren 6:
1. Marlon van Gremberghe 2.57,57; 2. Peter
Cornelis (ZVS) 2.58,13; 3. Edwin de Jong
3.01,34. 100m wisselslag minioren 3-4: 1.
Mitchell Kappetein 1.31,12; 2. Jonathan
Kayser (SCH) 1.58,93; 3. Wesley Dieleman
(BRU) 2.02,63.100m schoolslag minioren 5:
1. Roderick van Doeselaar 1.36,93; 2.Chris-
toph Bral (ZCK) 1.37,85; 3. Dennis Wolfert
1.42,64. 25m vrije slag minioren 1-2: 1.
Sjoerd van de Poele 0.21,28; 2. Diego de
Meyer (BRU) 0.26,14; 3. Jos Schoonakker
(OTT) 0.26,62.50m vrije slag minioren 3-4:1
Niels Suy (SCH) 0.42,88; 2. Joop Mirrer (SCH
0.44,29; 3. Bas van Broekhoven (SCH)
0.44,57. 50m vrije slag minioren 5:1. Kevin
Doorns (SCH) 0.40,06; 2. Tristan Loof (SCH)
0.41,91; 3. Jeroen Verdurmen (HON)
0.43.57.100m rugsiag minioren 6:1Marlon
van Gremberghe 1.21,88; 2. Peter Cornelis
1.22,92; 3. Edwin de Jong 1.25,78. 100m
vrije slag minioren 3-4: 1. Mitchell Kappet
ein 1.21,07; 2. Niels Suy 1.39,44; 3. Bas van
Broekhoven 1.42,40.
Meisjes. 25m vlinderslag minioren 1-2: 1.
Laura Rejjm (HON) 0.33,61; 2. Nona Vrolijk
(ZVS) 0.35,57. 25m vlinderslag minioren 3-
4:1 .llja van Huffel (HON) 0.24,06; 2. Inez de
Jong (SCH) 0.25,32; 3. Melissa van Assel
(ZCK) 0.25,55. 25m vlinderslag minioren 5:
1.Enia Heyne (HON) 0.25,33. 50m vlinder
slag minioren 6:1Marloes de Gunst (HON)
0.56,38.100m vrije slag minioren 6:1. Milou
Geensen (SCH) 1.10,50; 2. Talitha Ruissen
((ZCK) 1.16,26; 3. Anne van de Velde (SCH)
1.16,45. 100m schoolslag minioren 3-4: 1.
Kirsten de Boevere (ZVS) 1.45,52; 2. Iris Er-
pelinck(HON) 1.45,88; 3. Rowie van der Vel
den (SCH) 1.50,84. 50m vlinderslag minio
ren 5: 1. Anke de Cock (ZVS) 0.47,08; 2.
Bianca de Pooter (SCH) 0.47,08; 3. Lisa Ale-
wijnse (SCH) 0.49,09.200m wisselslag mini
oren 6: 1. Milou Geensen 2.57,37; 2. Anne
van de Velde 3.07,67; 3. Lieke Beezemer
(SCH) 3.15,98.100m wisselslag minioren 3-
4: 1. Iris Erpelinck 1.32,98; 2. Rowie van der
Velden 1.34,69; 3. Kirsten de Boevere
1.36,94. 100m schoolslag minioren 5: 1. Bi
anca de Pooter 1.43,17; 2. Lisa Alewijnse
1.45,83; 3. Nicky Vanhijfte (ZVS) 1.50,83.
25m vrije slag minioren 1-2: 1. Ranï
Rootsaert (ZVS) 0.23,34; 2. Elise Ferket (ZCK
0.25,21; 3. Anna Meerman (ZCK) 0.26,75.
50m vrije slag minioren 3-4:1. Maud Visser
(SCH) 0.42,46; 2. Iris Dieleman (SCH)
0.44,91; 3. Tamara van de Plasse (BRU)
0.46,45. 50m vrije slag minioren 5: 1. Layla
van Driel (SCH) 0.43,60; 2. Beau Verplanke
(SCH) 0.47,40; 3. Enia Heyne 0.47,91. 50m
vrije slag minioren 6: 1. Lizanne Compiet
(HON) 0.46,06; 2. Marloes de Gunst 0.46,67.
100m rugslag minioren 6:1Milou Geensen
1.22,29; 2. Talitha Ruissen 1.29,02; 3. Anne
van de Velde 1.30,48.100m vrije slag minio
ren 3-4:1Iris Erpelinck 1.23,84; 2. Rowie van
der Velden 1.25,24; 3. Kirsten de Boevere
1.26,29.