PZC Goed weekeinde rugbyers Tovaal BV Souburg boekt ruime overwinning Groot verschil fuserende clubs 19 Hansweertse Boys pas in slotfase langs Vivoo Spannende eindstrijd in vierde klasse door verlies Walcheren wb maandag 7 april 2003 Scheidsrechter staakt duel Hoek 2 PWG en GZC in finale dambeker Derde plaats voor jeugddammers Windfall wint laatste Goofie's Race Wielrenners goed in Overijssel Goud Krapp< voor jen en Van Acker Mannen Touwtjes Ongenaakbaar Van de Ven wint ondanks drie ongevallen Vlissingen sterkste in stadsderby jnnrFuaèriede Kok VLISSINGEN - Koploper Wal cheren leed gisteren een gevoe lige nederlaag in de vierde klas se A van het zondagvoetbal. De kampioenskandidaat ging op sportpark Bonedijke met 1-0 onderuit in de derby tegen Vlis singen. Khaled Boufrarie scoor de het enige doelpunt van de wedstrijd. Er stond gisteren veel op het spel in de derby. Bij winst zou Walcheren zo goed als zeker zijn van het kampioenschap. Een overwinning voor Vlissingen zou betekenen dat ze op de eer ste plaats kwamen en in de race s bleven voor de titel. De ploegen begonnen dan ook fel aan de 1 wedstrijd. Direct na de aftrap j was er al een kans voor Walche- ren toen Vincent de Rij ke alleen voor keeper Rinaldo Gilde i kwam. De Rijke scoorde echter niet. Aan de andere kant be- landde vijf minuten later een knap schot van Megabu Sambie op de kruising. Het was type rend voor de beginfase. Het spel ging heen en weer en de ploegen hielden elkaar in evenwicht. Walcheren was fysieker, Vlis singen technisch. Vlissingen kwam in de 26e mi nuut voor. Via een pass van Ru- pesh Baghola kwam Michael Boedhoe volledig vrij op de lin kerkant van het veld. Boedhoe schoot de bal hoog voor het doel en Khaled Boufrahi zorgde voor de 1-0. „Ik scoorde met mijn ogen dicht. Ik ging gewoon om hoog met mijn voeten en volgens mij werkte ik de bal met mijn noppen naar binnen", zei de matchwinner na afloop. Wal cheren kreeg in de eerste helft nog een aantal mooie kansen op de gelijkmaker. Paul Bunnik was tot twee keer toe erg ge vaarlijk maar kreeg de bal niet achter doelman Gilde. Ook in de tweede helft waren er nog goede mogelijkheden voor Walcheren op de 1-1, maar de - door Hans Markusse GOES - De Goese rugbyclub To vaal heeft een succesvol week einde achter de rug. Tovaal versloeg vrijdag het Eindho- venseElephants met 41-10. Za terdag kreeg Tovaal metmoeite het Engelse Yarnbury RFC met 26-19 op de knieën. Tovaal-EIephants 41-10: Na tien minuten opende Menno Huter de score na een actie van Francisco Da Silva Xavier en Eus van Dijk. Tovaal bouwde daarna de voorsprong snel uit. Via tries van Michel Harthoorn en Erik Buijs en drie conver sions van Jan-Joost Wiebrens leidde Tovaal halverwege de eerste helft met 21-0. Elephants kwam iets terug, maar voor rust zorgden Niels van Harn en Buij s voor een 31-5-voorsprong. Mi chel Harthoorn rondde in de tweede helft een vlotte drie- kwartaanval af en Koen Spaas zette Tovaal daarna op 41-5. In de slotfase zette Elephants de eindstand op 41-10. Tovaal-Yarnbury RFC 26-19: In de eerste helft zette Tovaal de Engelse tegenstander vast op ei gen helft. Jacco Korstanje zorg de voor de openingstry: 5-0. Kort daarna werkte Hein Pee- ters de bal over de trylijn en maakte Sjoerd van Benthem het karwei af. Aanvoerder Egon Geeratz schoot zijn team naar een 12-0-voorsprong. Koen Spaas zorgde voor 19-0, waarna Korstanje de ruststand met op 26-0 zette. De Engelsen kwa men een kwartier voor het einde terug tot 26-19. Daarna gaf To vaal geen punten meer weg. spitsen Mike Geljon en Vincent de Rijke hadden hun dag niet. Ze benutten de kansen niet. Walcheren begon een kwartier voor tijd aan het slotoffensief. Bijna iedereen ging mee naar voren, waardoor er in de verde diging af en toe gaten vielen. A- junior Mansour Gader kon daardoor twee keer alleen door naar doelman Peeters, maar die voorkwam een grotere voor sprong van Vlissingen. Zoals het hoort in een derby lie pen de gemoederen tegen het einde hoog op. De goed fluiten de scheidsrechter Van der Sluis had moeite om de vele overtre dingen bij te houden. Vlak voor het fluitsignaal toonde Mike Geljon zich nog een slecht ver liezer door in de loop een klap in het gezicht van verdediger Ja mei Bousambou te geven. De scheidsrechter zag het echter niet en floot voor het einde van de wedstrijd. Vlissingen-trainer Ruud Pen- nings keek tevreden terug op weer een gewonnen wedstrijd van stadsgenoot Walcheren. „De afgelopen twee seizoenen hebben we alle vier de derby's gewonnen. Je zag vandaag dat Walcheren ook een beetje ang stig was." Zijn collega Tom de Quelery van Walcheren deelde de mening van Pennings niet. „We waren absoluut niet bang. Het was niet zoals de vorige keer toen we als een stel makke scha pen op het veld stonden." Door de overwinning is de strijd om het kampioenschap niet ge streden, volgens Pennings. „Wij staan bovenaan, maar hebben twee wedstrijden meer ge speeld. Walcheren heeft nog een aantal moeilijke tegenstanders voor de boeg. Wij krijgen nog de drie onderste ploegen. Dat zijn ook niet de makkelijkste, maar nu doen we nog mee. Anders waren we ons gaan richten op de nacompetitie." Ondanks de nederlaag was de oef enmeester van Walcheren te vreden. „Qua resultaat ben ik wel teleurgesteld, maar ik heb alle lof voor de manier van spe len van mijn mensen. Hun in stelling was formidabel en ze le verden veel strijd. Ik denk dat Walcheren-aanvaller Vincent de Rijke (links) in duel met een verdediger van Vlissingen. foto Ruben Oreel we minstens één punt hadden verdiend. We waren de betere ploeg met de mooiste kansen. We hadden alleen weinig geluk en waren niet trefzeker ge noeg.." Walcheren - Vlissingen 0-1 (0-1). 26. Khaled Boufrahi 0-1. Scheidsrechter: R. van der Sluis (Dordrecht). Gele kaart: Vin cent de Rijke, Mike Geljon (Wal cheren) en Jamal Bouzambou (Vlissingen). Aantal toeschou wers: 150. Walcheren: Lars Peeters; Niels Westerterp (71. Edward Laar man), Marco Schroevers (88. Sjoerd Reynhoudt), Freddy Compeer, Roelof Siereveld; Paul Bunnik, Michel Carol, Mi chel van Dalen; Iemke Kuijper, Mike Geljon en Vincent de Rij ke. Vlissingen: Rinaldo Gilde; Va lentino Blommaert, Ron van Dam, Jamal Bouzambou; Mi chael Boedhoe, Wilco Lievense, Megabu Sambie, Jurjen Mooi- broek (56. Tim van der Vlies); Khaled Boufrahi, Lunven Ver meer en Rupesh Baghola (78. Mansour Gader). HOEK - Het duel tussen Hoek 2 en De Zwerver 2 bleef zater dag beperkt tot zeventig minuten. Halverwege de tweede helft was scheidsrechter Eddy Goormachtig uit Nieuw- en Sint Joosland het commentaar van de Rotterdamse bezoekers op zijn leiding beu en stuurde beide ploegen naar de kleedka mer. Hij staakte het duel. Hoek-trainer Arie Dekker: „De Zwerver was vanaf het begin verbaal wel heel erg nadrukke lijk aanwezig. Hoek 2 leidde op het moment van staken met 2-1. ZIERIKZEE - De strijd om de Zeeuwse dambeker krijgt de zelfde finalisten als vorig jaar. PWG 's-Gravenpolder en de Goes/Zierikzee Combinatie plaatsten zich in Zierikzee voor de finale. PWG 's-Gravenpolder had moeite met Tholen 2. De ploeg begon zelfs met een achterstand nadat Ko Louwerse verloren had van Gerben van de VeldeArj o Kousemaker trok de stand weer recht door een zege tegen Johan van de Velde. Na een gelijkspel in de partij tussen Jaap Veerhoek en Aart Slager zorgde Johnny de Leeuw aan het eerste bord voor de beslissende winstpartij. Hij liet Jan van de Weteringh in tijd nood vastlopen en bracht de eindstand op 7-4. De Goes/Zierikzee Combinatie behaalde een verdiende over winning op Middelburg. Aart Walraven won vrij vlot van Jaap de Jonge en deze achterstand kwamen de Middelburgers niet meer te boven. AMSTELVEEN - Een Zeeuws juniorenvijftal is zaterdag op een knappe derde plaats geëindigd tijdens de nationale jeugddamdag, die in Amstelveen werd gehouden. Het team had in de eindstand twee punten achterstand op West-Hol land en Gelderland. Topscorers bij de Zeeuwen waren Bennie Provoost en Rob Sterrenburg, die beiden hun twee partijen wonnen. Paul Sterrenburg sleepte drie punten in de wacht en Rianka Rentmeester en Jolien de Graag bleven op een punt steken. COLIJNSPLAAT - De Windfall van Michiel Sopers heeft za terdag vanuit de jachthaven van Colijnsplaat de laatste zeil wedstrijd voor de Goofie's Race in de ORC-Clubklasse ge wonnen. De Goesenaar bleef op de Oosterschelde de Sula van Wim Huiszoon uit Middelburg voor, die met de tweede plaats de overwinning in het eindklassement veiligstelde. De derde plek was zaterdag weggelegd voor de Koek's Gang van Luc Feremans. In de IMS-klasse ging de Checkmate van Peter de Ridder met de dagzege aan de haal. De Easy Listening van Rinus de Jonge uit 's-Gravenpolder moest dit keer genoegen nemen met de tweede plaats maar werd winnaar van het eindklassement. De Stortemelk van de Rotterdammer Frans de Vries - Lentz werd derde in de laatste ronde van de winterzeilwedstrijden. GENEMUIDEN - In de ronde van Noord-West Overijssel hebben de nieuwelingen van Middelkamp goede resultaten behaaldIn de eerste klassieker over 81 km met start en finish in Genemuiden werd Rik Lugtenburg uit Goedereede derde. Tim Dees uit Tholen finishte zestiende en Peter Tol uit Kapel- Ie 3 le van de 135 deelnemers. Middelkamp behaalde hiermee de derde plaats in de ploegenrangschikking. door Jeremy Deug VLISSINGEN - Het vrouwen teamvan BC Vlissingen verloor, doordat er aanvallend te weinig initiatief werd genomen. De mannen van Volharding uit Goes hadden hetzelfde pro bleem, waardoor ze verloren van promotiekandidaat Springfield. De Souburgse vrouwen wonnen hun laatste competitiewedstrijd met matig spel. Landslake Lions-BC Vlissingen 61-42: De vrouwen van BC Vlis singen speelden een gelijkop- gaand eerste kwart. Doordat ze in het tweede kwart acht minu ten lang niet scoorden, liep de thuisploeg uit naar een 24-11- voorsprong. Na rust viel Vlis singen goed aan. Omdat Landslake beter gebruik maak te van de lange speelsters, liep BC Vlissingen niet in. In het laatste kwart scoorde Landsla ke acht punten op rij en was de wedstrijd gespeeld: 61-42. Scores BC Vlissingen: Immie Patti- ™»a 14, Nanon Doeland 11, Linda 4e Meij 6, Yolanda Yoosse en Cindy Mie 5 en Marjolijn van de Bossche Springfield-BV Souburg 49-77: Souburg begon scherp met een bijna waterdichte verdediging. De Walcherse ploeg liep hier- ~°or snel uit naar 13-24. BV Souburg begon het tweede kwart slap, waardoor Spring- held weer vat op de wedstrijd «eg en terug kwam tot 22-28. Dichterbij kwam het niet, want Souburg liep vervolgens weer ^ISSINGEN - Karin Krappen 1 vlissingen en Jean-Paul van cker uit IJzendijke hebben dit veekemde met de Nederlands ««teams in Oostenrijk de Spnngcup Het gewonnen. .Jnnenteam won zes wed- Jden. Het vrouwenteam was 8 ,°P topsterkte en dat kwam e duels tot uiting: ook zes keer winst. het enkeltoernooi ging het 7' r voortvarend met beide «euwse deelnemers. Krappen van Acker werden in de eer- trpnr 8 ""-geschakeld en mo- L nu «et meedoen aan de mau World Masters. snel uit naar 38-60. In het laat ste kwart ging het gelijk op. De marge die in de eerste drie kwarten was opgebouwd, zorg de toch voor een ruime overwin ning van 49-77. Scores BV Souburg: Esther Vendrik 18, Ilse Rijnberg 16, Gitta Krayo 15, Nicoline Craste en Wendy Kasander 8, Jacqeline Kooistra 6, Judy Slager 4 en Machtelt Steketee 2. Schijndel-BC Vlissingen 2 41-38: Het tweede team van BC Vlissingen speelde in Schijndel een prima eerste helft. De ploeg bouwde tegen de nummer twee, BV Schijndel, een verrassende 18-30-voorsprong op. BV Schijndel schakelde na de pau ze over op een veel fysiekere ver dediging en Vlissingen bleef daarop het antwoord schuldig. De thuisploeg kwam steeds dichterbij en greep in de laatste minuut de 41-38 overwinning. Scores BC Vlissingen: Ilse Bos 10, Elisa Kuipers 8, Marjolein de Dreu 6, Charlotte Wierikx en Romana de Ridder 5 en Dorien de Witte 4. Volharding-Springfield 71-87: Volharding begon afwachtend en was niet in staat om in de laatste wedstrijd aanvallend het initiatief te nemen. Spring field scoorde makkelijk, waar door de thuisploeg snel flink achter stond. Net voor rust ver kleinde Volharding de achter stand van zeventien naar zes punten. Na rust liep Springfield echter weer flink uit. Volhar ding verloor met 71-87. Scores Volharding: Rim Ranshuij- sen 14, Winston Doesburg 12, Louis PikarcL 10, Kany Nugloze 9, Jacco Barth 7, Frank Vermeulen 7, Ralph Ranshuysen 6, Bas Remijn 4 en Mi chael Schoonen 2. Wizards-BC Vlissingen 74-79: De junioren van Vlissingen speelden de laatste seizoens wedstrijd tegen mededegrada tiekandidaat Wizards. Vlissin gen begon matig en miste veel in de aanval. Het stond na drie kwart wedstrijd dan ook al 54- 40 achter. De ploeg nam, mede dankzij drie driepunters, een voor sprong van 65-67. Wizards maakte toch nog gelijk, waar door een verlenging uitkomst moest bieden. In een zinderende slot trok Vlissingen met 74-79 aan het langste eind. Scores BC Vlissingen: Tomothy Paulissen 17, Jeremy Deug 14, Mi chel Bosters 13, Radjkumar Poetai 12, Robin Bosters 11, Wilfred Klap 8 en Souverein van de Gaag 4. foto Ruben Oreel Een stevig duel in de hockeyderby tussen Middelburg (donkere shirts) en Vlissingen (wit). door Ron de Waal MIDDELBURG - Van een echte derby was gisteren nauwelijks meer sprake. Het krachtsver schil was hiervoor in de hockey wedstrijd tussen Middelburg en Vlissingen in de vierde klasse simpelweg te groot. Voor Mid delburg was het zaak om de schade zoveel mogelijk te be perken. Uiteindelijk was Vlis singen met een 8-0-overwin- ning nog tamelijk mild voor Middelburg. Het zal gistermiddag best wel eens de laatste onderlinge ont moeting tussen beide ploegen geweest kunnen zijn. De man nen van Vlissingen richten alle pijlen nog op promotie naar de derde klasse. Ze zullen dan wel de huidige tweede plaats achter koploper Mistral in handen moeten houden. Een promotie degradatiewedstrijd moet dan uitkomst bieden over een even tuele ontvluchting van de vierde klasse. Daarnaast zijn beide verenigin gen al geruime tijd in de weer om een op handen zijnde fusie te beklinken. Volgens voorzitter Frank Streng van Middelburg zijn de plannen in een vergevor derd stadium. „In mei moet het fusieplan klaar zijn. Wij willen het ter goedkeuring aan onze le den voorleggen, om het plan daarna zo snel mogelijk aan het stadsgewest te kunnen presen teren. De tijd is er rijp voor", vindt de Middelburgse voorzit ter. Ook voorzitter Netty Tiggelman van Vlissingen is enthousiast over het werk dat is verricht. Toch heeft ze haar twijfels over de streefdatum. „Augustus 2004 staat nog steeds voor ons op de kalender, maar dat is mis schien ietwat te optimistisch", denkt ze. „Ons zorgpunt naar de leden toe is dat het misschien wel 2005 zou kunnen worden. Nu is iedereen zeer actief en en thousiast, maar wij willen uiter aard geen dip in het ledenaan tal. Die kans is aanwezig als het steeds verder uitloopt." Ook collega Streng dringt aan op een spoedig besluit. „We ma ken ons toch wel zorgen over de snelheid waarmee het stadsge west de inrichting van de sport- boulevard oppakt. Wij zouden heel graag achter het nieuwe zwembad gehuisvest worden en de beschikking krijgen over drie velden en een clubhuis. Ons sig naal naar het stadsgewest is duidelijk: Wij zijn er klaar voor, dus laat ons niet zitten." Op 17 april zal er voor beide vereni gingen meer duidelijkheid ver schaft worden. Dan spreekt de gemeente zich uit over de sport - boulevard bij Vrijburg. Aan leden zal er bij een fusie geen gebrek zijn, aangezien het totale ledental wellicht de ze venhonderd zal overschrijden. Op sportief gebied zal er echter nog het nodige werk verrricht moeten worden. Dat bleek zondagmiddag zeker aan Middelburgse kant. Het was de thuisploeg die nog wel de eer ste straf corner kreeg. Vervol gens werd er ook nog een treffer van Joep Taminiau afgekeurd, maar daarna werden de touw tjes stevig door Vlissingen in handen genomen. Al in de zesde minuut was het, op aangeven van Pieter Liezen- ga, Marius Versteeg die de score voor Vlissingen opende: 0-1. Middelburg kwam nauwelijks van eigen helft af en zag tien mi nuten later lijdzaam toe hoe Lein Labruyère Vlissingen al op een 2-0-voorsprong zette. Vlis singen had weinig medelijden en bleef druk uitoefenen op de thuisploeg. Vlissingen stevende onder aanvoering van de behen dige Pieter Liezenga af op een royale 4-0-voorsprong bij de rust. Beide keren was Jurjen Schuurmans de afmaker voor de bezoekers. Dat de schade voor Middelburg halverwege nog enigszins be perkt bleef, was vooral te dan ken aan het sublieme optreden van keeper Merijn Ruis. De ster ke goalie kon echter niet verhin deren dat Vlissingen kort na de hervatting via treffers van Ma rius Versteeg, Lein Labruyère en Jurjen Schuurmans uitliep naar 7-0. Vlissingen liet de teugels ver volgens even vieren, waardoor Middelburg een kwartier lang van nieuwe tegengoals be spaard bleef. Jurjen Schuur mans drukte daarna met zijn vierde treffer van de middag de Vlissingse suprematie nog tref fender uit: 0-8. Middelburg-coach Ruud Deugd was duidelijk in zijn commen taar op de ploeg. „De keeper was goed, de rest brandhout." Chris Jiskoot van Vlissingen heeft voor het vervolg van de competitie maar één opdracht voor zijn ploeg. „Die tweede plaats vasthouden." door Jos van Belzen VLISSINGEN - Het zag er lange tijd naar uit dat koploper Hans weertse Boys bij Vivoo kostbare punten ging verspelen, maar kort voor tijd bezorgde Jozef den Hollander zijn ploeg toch nog de volle winst (1-2). Jong Ambon bleef in het spoor van de Boys via een 4-0-overwinning op WVV'67. Lewedorpse Boys-Ouwerkerk 5-0: Lebo kwam voor rust niet verder dan 1-0 via Jan Verton. In de tweede helft was er sprake van éénrichtingsverkeer. Nadat Simon Smits met zijn eerste treffer van dit seizoen voor 2-0 zorgde, liep de thuisclub uit naar een ruime 5-0-zege via Ru ben Blok, Edwin Caljouw en John Stijns. Kwadendamme-FC Bergen 0-3: Een blunder in de defensie van Kwadendamme stelde Patrick Nuijten in staat om na tien mi nuten 0-1 te scoren. Kort voor rust maakte Ronald Scheepers er na een uitval 0-2 van. In de beginfase van de tweede helft leek de 1-2 een kwestie van tijd, maar deze bleef uit. Michiel Sonke besliste de wedstrijd in de zeventigste minuut door 0-3 te maken. Robur-Luctor'88 3-1: Na drie nederlagen op rij boekte de ploeg van trainer Marcel de Nijs weer eens een overwinning en wel tegen zijn vorige club, Luc- tor'88. Doelpunten van Jeroen Gerritsen en Dennis Weijers brachten de stand halverwege op 2-0. Vijf minuten voor tijd scoorde Serge de Blaey nog te gen, maar in blessuretijd bracht Bennie Scholten de marge weer op twee: 3-1. Dreischor-Volharding 5-1: De eerste helft werd afgesloten met 1-0 via een doelpunt van Luciën Vroegh. Frank van de Helm ver dubbelde de voorsprong voor de thuisploeg, waarna Frank Oost- dijk tegen scoorde namens Vol harding. Dreischor liep in het laatste kwartier verder uit naar 5-1 door treffers van Frank van de Helm, Mark van de Linde en Fred van de Helm. Jong Ambon-WVV'67 4-0: De spelers zochten in een eenzijdig duel na 45 minuten de kleedka mers op met een 2-0-stand door doelpunten van Nus Taniwel en Eldridge Pentury. Na rust speel den de Middelburgers de wed- strij d rustig uitZe liepen verder uit naar 4-0 via MarsalRirihena en opnieuw Eldridge Pentury. Vivoo-Hansweertse Boys 1-2: Hansweertse Boys was voetbal lend beter, maar werd na ruim een kwartier wel op achterstand gezet door Roel van der Schot: 1-0. Martin Koelen zette de stand halverwege op 1-1. In de tweede helft zette Hansweert Vivoo sterk onder druk, maar doelpunten bleven vooralsnog uit. Pas in de 81e minuut werd Jozef den Plollander matchwin naar voor Hansweertse Boys door de 1-2 binnen te schie ten. VES'35-Vosmeer 7-0: De Zeeu wen bleken niet in staat om in Oudenbosch de ongenaakbare koploper (slechts één verlies- partij en één gelijkspel) van het kampioenschap af te houden. Eerder dit seizoen werd het in Oud-Vossemeer nog een be nauwde 2-1-zege voor VES'35, maar ditmaal eindigde het duel met een duidelijke 7-0-eind- stand. BUDEL - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft gisteren in Budel beide manches in de voor ronden voor het NK in septem ber gewonnen. Zelfs ongeluk ken in beide manches van de vierde voorronde weerhielden de jongeling er niet van om te winnen. In de eerste manche nam Van de Ven direct de leiding en na vier ronden had hij al een voor sprong van dertig seconden op nummer twee, Nico Boeren. De ronde daarop viel Van de Ven in twee bochten. De voorsprong was echter groot genoeg om die te behouden. De val veroor zaakte wel een mankement in de motor, die te heet was gewor den. Na de repararatie kon de Vlis- singer normaal aan de tweede manche beginnen. En die leek veel op de eersteNa drie ronden had hij twintig seconden voor sprong op Tj anka Koppen, maar daarna ging de koppeling stuk bij een val na een springschans. Vol gas kon hij daarna toch weer de voorsprong houden en de wedstrijd winnen Na vier voorrondes voor het NK staat Van de Ven nu al een straatlengte voor op de nummer twee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 19