PZC Ajax overleeft pijnbank in Rome Telussa wil Terneuzen graag helpen Bestuur vertrekl alweer bij NAC Gullit wordt coach van Oranje 21 jaar Amsterdamse ploeg na gelijkspel bij de beste ploegen van Europa Kwartfinalisten Sterrenploeg Arsenal eruit Fan neemt na 19 jaar pas wraak champions league Van Hartingsveldt in tweede ron Nederlaag badmintonners Clubs akkoord met kunstgras Laros beëindigt loopbaan Westerhof terug als trainer Teun van Vliet presenteert nieuwe ploeg donderdag 20 maart 2003 door Andre Hoogeboom ROME - Ajax is teruggekeerd bij de beste ploegen van Europa. Door AS Roma gisteravond op 1-1 te houden, mag de naam van de Amsterdamse ploeg morgen in de beker voor de loting van de kwartfinale van de Champions League. Mogelijke tegenstan ders zijn Juventus, AC Milan, Barcelona, Manchester United. Dat Ajax gisteren door het oog van de naald kroop deed er niet meer toe. De ploeg streed meer met het hart dan met het hoofd, lag grote fases van de strijd op VLISSINGEN - De acht kwart finalisten in de Champions Lea gue zijn bekend. Spanje en Italië zijn beide met drie clubs vertegenwoordigd. Spanje levert Real Madrid, Bar celona en Valencia, Italië AC Milan, Juventus en Internazio- nale Manchester United en Ajax completeren het veld. De loting is morgen, de wedstrijden worden op 8/9 april en 22/23 april gespeeld. VALENCIA - Arsenal moet op nieuw een jaar wachten op suc ces in de Champions League. De sterrenformatie van Arsène Wenger verdween gisteren uit het meest aansprekende Euro pese bekertoernooi door verlies in en tegen Valencia (2-1). Arsenal had in Spanje voldoen de aan een gelijkspel, Valencia moest winnen om door te gaan. Twee jaar geleden waren de Spanjaarden ook verantwoor delijk voor de uitschakeling van de Engelse grootheid. Toen ge beurde dat in de kwartfinale van de Champions League. Des tijds velde Carew, net als giste ren, het vonnis. Internazionale kwalificeerde zich via een uitze ge bij Leverkusen (0-2) ook voor de kwartfinale van de Cham pions League. ANP LONDEN - Negentien jaar na het verlies van zijn club Plymouth in de halve finale van de FA Cup, heeft een gekwelde fan wraak genomen op de spits die destijd het win nende doelpunt maakte voor tegenstander Wat- ford. Een onbekende man besprong de nu 45-jarige George Reilly en beet hem zijn oor af. Het incident had plaats op een bouwplaats in Corby, waar de voormalige voet baller aan het werk was als metselaar. Plotseling sloeg iemand Reilly tegen de grond, besprong hem en hapte in zijn oor. In zijn andere oor beet hij de bloedende Reilly het woord 'Plymouth' toe. De matchwinnaar voor Wat ford in 1984 moest in al lerijl naar een dokter, die liefst vijftig hechtingen nodig had om het oor weer aan te naaien. „Ongelofe lijk dat iemand na zo veel jaren nog met zo veel wrok leeft", reageerde het geschrokken slachtoffer. RTR Groep A Newcastle United IGBr) - FC Barcelona (Spa) 0-2 (0-0). 60 Kluiven 0-1, 75. Motta 0-2 ScheidsrechterWegereef (Ned) Gele kaan: Bernard (Newcastle), Xavi (Barcelona). Bayer Leverkusen (Qui) - Internazionale (Ita) 0-2 (0-1) 36. Manins Obafemi 0-1, 90. Emre 0-2 Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Gele kaart: Ojigwe, Kleine, Cris LeverkusenManins Obafemi (Inter). Aantal toeschouwers: 22.500. Eindstand: Barcelona 6 5 1 0 16 12- 2 Internazionale 6 3 2 1 11 10-8 Newcastle 6 2 1 3 7 10-13 Leverkusen 6 0 0 6 0 5-14 Groep B AS Roma-Ajax 1-1 (1-1). 1. Van der Mey- de 0-1, 24. Cassano 1-1. Scheidsrechter- Fandel (Dui). Gele kaan: Delvecchio, Cu- fre, Aldair (AS Roma), Van der Meyde, Lobont (A/ax) Aantal toeschouwers: 54.502. Valencia (Spa) - Arsenal (GBr) 2-1 (1-0). 34. Carew 1-0.49. Henry 1-1,57 Carew2 1. Scheidsrechter: Vassaras (Gri). Gele kaan-Carboni, Pellegrino, Aimar (Valen cia), Vieira, Pires senal Eindstand: Valencia 6 2 3 1 9 5-6 Ajax 6 1 5 0 8 6-5 Arsenal 6 14 17 6-5 Roma 6 1 2 3 5 7-8 de pijnbank, maar overleefde puur op wilskracht. Ook dat is een gewonnen kwaliteit, bijge bracht door een trainer die als geen ander de wetten van het topvoetbal kent. De ontlading na het zinderende lijf-aan-lijf- gevecht ontbrandde na de remi se, die zeker in een angstaanja gende slotfase voor de poorten van de hel werd weggesleept. Nog voor de wedstrijd de kans kreeg te verzanden in een voor zichtige dans om de punten, had Andy van der Meyde de zaak al op scherp gezet met een doel punt dat de geschiedenis zal in gaan als een van de snelste goals in de Champions League. Van der Vaart zette de vleugelspits aan het werk en die bekroonde zijn uitverkiezing als basisspe ler met een puntgave treffer. Het spel was gelijk op de wagen. Roma kon niet meer afwachten, moest het initiatief nemen en deed dat beter dan vooraf voor mogelijk werd gehouden. De Romeinen hadden immers slechts twee van hun elf Cham pions League-wedstrijden op eigen bodem gewonnen. Boven dien, wat zou een zo'n povere ploeg, die in de Arena eerder dit seizoen door Ajax met 2-1 werd geklopt en in Amsterdam, nota bene met topschutter Totti (en later Batistuta) in de gelederen, een bleke indruk maakte. De wederopstanding in Europa, door de 3-0-zege in Valencia en de 0-0 op Highbury (Arsenal), had de geplaagde Romeinse ploeg het geloof in eigen kunnen teruggegeven. Dat moest Ajax in het vervolg van het treffen in het Olympisch Stadion aan den lijve ondervin den Roma was zowel fysiek als technisch de baas. Cassano, in de Arena nog een futloze inval ler, had even plotse als gevaar lijke ingevingen; Cafu, de Bra ziliaanse meester, kreeg greep op de rechtervleugel. Ajax kwam steeds minder in de wed strijd. Met name de slag op het middenveld verliep moeizaam. Omdat Van der Vaart, Pienaar en Maxwell niet in hun spel kwamen tegen Tommasi, Emer son en Lima. O'Brien, wankel teruggekeerd na zijn blessure, haalde ook gisteravond zijn ou de vorm niet. Steekpassje De geroutineerde Italianen veerden op en zeker na de gelijk maker. Die kwam tot stand na een gapend gat in de Amster damse defensie, na het geraffi neerde steekpassje van Cande- la, waarna Cassano ineens voor Lobont opdook. De treffer luid de een offensief in, waaronder Ajax bijna bezweek. Het schot van Aldair tegen de lat, de kop bal van Lima. Het waren over tuigende bewijzen van de groei ende Romeinse macht. Ajax schakelde niet goed om, kon dat ook niet omdat het mid denveld maar geen greep op de gebeurtenissen kreeg. Ibra- himovic kon niets beginnen met de lange ballen waarmee hij steeds werd geconfronteerd. Van der Meyde raakte in een iso lement, na zijn voortreffelijke eerste goal. In een soortgelijke situatie was de rechterspits, die tegenwoordig meer op links wordt geposteerd, nog één keer een beetje gevaarlijk, maar het schot ketste af op de handen van Pelizzoli. Ondertussen volgde Koeman gelaten de gebeurtenissen. Zijn strijdplan, met een extra aan valler, Van der Meyde, in plaats van de verwachte controlerende middenvelder. De Jong, had zich al in de beginfase uitbe taald. Strategie telde niet meer. De wedstrijd was terechtgeko men in een grimmig man-tegen- man-gevecht en daarin was Ro ma sterker. Bij de 1-1-stand was er nog steeds niets aan de hand voor Ajax. Roma controleerde, maar dat deden in eerdere Europese ontmoetingen Valencia en Arse nal ook. Ook in die omstandig heden veerde Ajax uiteindelijk op en wist de angel uit de tegen stander te halen. In alle andere duels was echter niets beslis send. Dat was het gisteravond wel en daarom verzaakte Roma niet. Daarom bleef Ajax met de rug tegen de muur, kwam onvol doende in balbezit om de zo noodzakelijke rust in het team te krijgen. Roma vocht met de instelling van een gladiator Niets had de ploeg te verliezen, maar winnen deed het ook niets. AS Roma: Pelizolli; Cufre, Aldair en Panucci; Cafu (80. Fuser), Lima (66. Montella), Emerson, Tommasi (80 Guigou) en Candela; Cassano en Delvecchio. Ajax: Lobont; Trabelsi, Chivu, Pa- sanenen O'Brien (90. Van Damme): Pienaar, Galasek, Van der Vaart en Maxwell: Van der Meyde (72. Si- kora) en Ibrahimovic (90 Witschge). GPD Ajax viert het vroege doelpunt van Van der Meyde. foto Dylan Martinez/RTR door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De afgelopen twee dagen stond hij nog ge woon voor de groep, maar giste ren werd alsnog besloten dat Di- mitri Mbuyu het seizoen niet af mag maken als trainer van Ter- neuzen. Paul Telussa werd aan gesteld als zijn opvolger en de opdracht voor de Souburgse oe- fenmeester is simpel: Terneuzen behouden voor de hoofdklasse. Evenals als Mbuyu moest ook assistent-trainer Walter van Duijse vertrekken bij Terneu zen. „Dimitri en Walter vorm den een eenheid, dus ik vind dat niet meer dan logisch", legde Eddy Dobbeleir het besluit gis teravond uit. Dimitri Mbuyu wilde zelf nog niet reageren op het ontslag. „Ik wil alles eerst even laten bezinken en de reac tie van Terneuzen afwachten. Pas daarna wil ik er best nog iets over zeggen." De voorzitter had zich maandag enigszins verbaasd over de uit spraken van Mbuyu na de 3-0- nederlaag tegen Panningen De Belgische trainer liet weten het eigenlijk niet meer te zien zit ten. „Ik denk dat het nu wel over is. Ik ga daarom eens goed na denken over mijn positie", zei Mbuyu toen teleurgesteld. Ter neuzen leed tegen Panningen de elfde nederlaag van dit seizoen en is negen punten verwijderd van een veilige plaats. Dit sei zoen werden slechts twee over winningen geboekt en de ploeg speelde zes keer gelijk. Waterkans Eddy Dobbeleir liet gisteren weten dat de beslissing hem moeilijk was gevallen. „Want ik heb zoiets nog niet meegemaakt als voorzitter van Terneuzen. Ik heb helemaal niets tegen Dimi- Paul Telussa tri en ik vind hem nog altijd een gentleman. Hij heeft zeer veel kennis van zaken, maar de vonk sloeg gewoon niet meer over. Sommige mensen zullen zeggen dat de beslissing misschien wel te laat wordt genomen. Maar we hebben nog altijd een water kans en die wil ik niet voorbij la ten gaan. Pas als we ons echt niet meer kunnen handhaven, zal ik me erbij neerleggen. En als ik die kans niet zou pakken, dan zou ik mezelf er wel erg makkelijk vanaf maken." De opvolger van Dimitri Mbuyu is een oude bekende voor Ter neuzen. Paul Telussa, die gister avond niet bereikbaar was voor commentaar, was de voorgaan de vijf seizoenen ook al in dienst bij Terneuzen en hij vierde toen grote successen met de club. Te lussa loodste Terneuzen vanuit foto Dirk-Jan Gjeltema Dimitri Mbuyu de derde klasse naar de hoofd klasse, wist zich in het eerste jaar op het hoogste niveau te handhaven en won twee seizoe nen geleden ook nog de dis trictsbeker. „De aanstelling van Paul zal voor weinig mensen een verras sing zijn", zei Eddy Dobbeleir. „Hij kent een groot deel van de groep al en hij heeft dit seizoen ook een aantal wedstrijden ge zien. We hebben er de afgelopen dagen goed en uitgebreid over gesproken en Paul wil Terneu zen graag helpen. Zie het als een vriendendienst. Paul was hier zelf al enige tijd mee bezig, om dat hij nog altijd een Terneuzen- hart heeft." Ook voor aanvoerder Mike But kwam het ontslag van Mbuyu niet als een verrassing. „We hebben twaalf punten, dus dan moet het bestuur iets doen. Dat weet Dimitri ookdaar loopt h j al lang genoeg voor mee. Al is het zeker niet leuk voor hem." Volgens But is Mbuyu eigenlijk op een verkeerd moment bin nengekomen bij de club. „We hadden een aantal goede jaren achter de rug, met een echte vriendenploeg. Het was meer een groep dan dit jaar, met een paar jongens die andere spelers corrigeerden en de groep bij el kaar hielden. Maar deze selectie is gewoon iets moeilijker en ie dereen is, omdat het minder gaat, vooral met zichzelf bezig. Ook Dimitn heeft het daar na tuurlijk moeilijk mee gehad." De schuld van de mindere resul taten ligt volgens Mike But dan ook niet bij de technische staf. „Ze hadden nieuwe ideeën en daar moesten wij aan wennen. AMIENS - Suzanne van Hartingsveldt heeft zich m voor de tweede ronde van het tennistoernooi in hep Amiens. De Goese speelster versloeg de Tsjechische Snajdrova in twee sets: 6-2 en 7-6. Vorig jaar wenjfc tingsveldt nog in de eerste ronde uitgeschakeld od& 10.000 euro gedoteerde toernooi. - EINDHOVEN - De Nederlandse badmintonploegheeltj ren tijdens de wereldkampioenschappen voor landeJ Eindhoven de tweede groepswedstrijd verloren, Depl® bondscoach Martijn van Dooremalen was in groepfii tweede divisie de mindere van Hongkong: 3-2. Dinsda Nederland de eerste wedstrijd met 5-0 van Oekraïne tegen Hongkong was van groot belang voor de po^ Hongkong won eerder al van Duitsland (3-2) en moetj tegen Oekraïne. Nederland heeft promotie naardetoa de wereld niet meer in eigen hand en mag alleen cq koesteren bij een nederlaag van Hongkong. ANP ZEIST - De clubs uit de eerste divisie hebben zich aj verklaard met het spelen van competitieduels op kuasj Door hun instemming kan Heracles Almelo komends proefdraaien met de modernste toepassing ervan, ft heeft de Almeloërs onlangs aangewezen als één var.a clubs in Europa die kunstgras een jaar lang moger.ua ren. Inmiddels hebben ook Cambuur Leeuwardeneni (bij toetreding tot het betaald voetbal) hun interesse» voor een soortgelijk veld, zo meldde de CoöperatieEetJ visie gisteren. Als Heracles Almelo aan het eind van het seizoenpronw moet de NV Eredivisie zich uitspreken over het s$ kunstgras. ANP ARNHEM - Louis Laros heeft een hoop op een tenigki het betaalde voetbal opgegeven. De linksbenige spela Vitesse heeft al bijna een jaar last van zijn knie en sluit® hij ooit nog goed op het hoogste niveau kan presteren! gaat zich toeleggen op het trainerschap. Vorig jaa: speelde hij zijn laatste wedstrijd voor de Arnhems Clubgenoot Rahamat Mustapha moet op zoek naarea we werkgever. Vitesse wil het aflopende contract vani jarige speler niet verlengen. Mustapha doorliep dejeq leiding van Sparta en werd eerder door Vitesse al es RBC Roosendaal verhuurd. ANP HARARE - Clemens Westerhof heeft weer een nieuw gever. De Nederlandse voetbaltrainer is gisteren aana als technisch directeur van de Zimbabwaanse club Sa Lions. De 62-jarige Westerhof krijgt veel bevoegdheda nen de club. Hij is niet alleen verantwoordelijk vou teams, maar moet ook een nieuw jeugdbeleid ontwiij Westerhof was vorig jaar nog even actief als trainen Zimbabwaanse club Dynamos. De voormalige trainer van onder meer Feyenoord,Vt MW en de nationale teams van Nigeria en Zimbabwe^ afgelopen jaar een moeilijke tijd door. Hij was zelfs eve mist. De Nederlander bleek toen wegens privé-probls Harare ondergedoken. RTR door Jochem Lippmann BREDA - De noodlijdende voet balclub NAC moet alweer een nieuw bestuur formeren. Jan- Wolter Wabeke en Jacques Vis- schers zijn gisteren per direct opgestapt. Voorzitter Ben Hen- nekam, Bas van Bavel en Jan Weitering hebben eveneens hun functie ter beschikking gesteld. In afwachting van mogelijke opvolgers blijven de drie over gebleven bestuursleden nog even aan. De vertrekkende bestuursleden Wabeke en Visschers willen geen verantwoording dragen voor de financiële en sportieve gevolgen van de komende sane ring. Volgens Wabeke staat de club er slechter voor dan hij had gedacht. „De club heeft drin gend behoefte aan een eerlijke man die de club durft te redden. Ik ben heel benieuwd of die man ook echt bestaat." Na het vertrek van directeur Roelant Oltmans, het voltallige bestuur en de raad voegal beke zich eind vorig jaara vier bestuursleden die dei ringsoperatie bij NAC Eu gaan leiden. „Ik deeddail een aantal voorwaarden'.! de rechter van het gered in Amsterdam. „Zo moest ik mogelijks zien om van NAC een ga club met een goed fina beleid te maken. Ookv onder meer een aai heidsverzekering voor stuursleden. Ik ben geeai balier en niet overdreven Er kunnen hier nog aliens ken uit de kast komen si Daar ga ik niet vooropd En geloof me, die verzeil komt er voorlopig niet hoor Positief voor NAC is daté meen te Breda hetstadionw club voor ruim 15 miljoen' wil kopen. Na aftrek vandi rugbetaling van de schuld banken en een eerdere le van de gemeente zou dei ruim 4 miljoen euro oved den. ANP foto Wim Kooyman Maar we hebben het niet goed opgepakt en dat zie ik als een manco van deze groep. Daar kan de trainer niets aan doen. Als hij er iemand naast zette, was er ge lijk gezeur en daar word je als groep ook niet beter van. Al met al denk ik dat dat ons een punt of tien heeft gescheeld. Dat Paul Telussa erin zou stap pen, had But niet verwacht. „Maar waarschijnlijk ziet hij toch perspectieven Ik hoop ge woon dat het goed uitpakt, want het zou goed zijn voor het Zeeuwse voetbal wanneer wij in de hoofdklasse blijven." Telussa zal overigens zondag in het uitduel met Vinkenslag nog niet op de bank zitten, omdat hij al een weekeinde in Barcelona gepland had. Het is nog niet be kend wie de ploeg dan zal coa chen. van onze sportredactie ZEIST - Ruud Gullit (40) gaat het Nederlands voetbalelftal voor spelers onder 21 jaar coa chen. Hij heeft dit gisteravond zelf bekendgemaakt. Zijn con tract gaat op 1 juni in en loopt tot en met het WK 2005 dat in Nederland wordt afgewerkt. Een zegsman van de KNVB er kende dat er met Gullit over de functie is gesproken. Een over eenkomst zou echter nog niet formeel rond zijn. Begin deze maand gaf Gullit nog te kennen het leven in de luwte prima te vinden. Via een eigen bedrijf handelde hij onder meer op de beurs. Bij de KNVB was gister avond niemand voor commen taar bereikbaar. Op dit moment is Cor Pot (51) trainer van Oranje onder 21 dat geldt als opleidingselftal voor Jong Oranje. De ploeg kwam op 26 februari voor het laatste in actie tegen Jong Vitesse. Het team verloor het oefenduel bij de KNVB in Zeist met 0-1 Gullit was het laatst actief als trainer bij Newcastle United in het seizoen 1998-1999 Daar stapte hij zelf op Voce komst naar Newcastle was lit actief als speler-traiH Chelsea in de periode 1 1998. GPD BAARLE-NASSAU - Tnu* Vliet stelde gisteren in Ba* Nassau zijn nieuwe juni® wielerploeg WCCS voor. team is gelieerd aan wielen eniging Zeeuws-Vlaandew Dat laatste verklaart het n tief grote aantal Zeeuws* ners in de dertienkoppi? matie. Van Vliet begint coureurs die van hoog té presteren. „Ik denk dat vier van mijn renners bij» bank hadden gereden ploeg was doorgegaan on eigen juniorenploeg' Vliet. Hij denkt daarbij3® neefje) Arjen de Baat. Wierstra. Dennis Mart*4 Jimmy de Bruin.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 46