Beroemd, daar gaat het om PZC P7C oo i onm woensdag 24 april 2002 De wens om beroemd te worden leeft sterk in de jeugdige fantasie. Zeker bij kinderen die een toneelcur sus volgen, zoals bij het Jeugdtheaterhuis in Goes. Het is dan ook niet zo vreemd dat dit onderwerp regelma tig naar voren kwam, toen cursusleidster Josien de Graaf hen had gevraagd hun dromen en verlangens op pa pier te zetten en daar vervol gens vorm aan te geven. Aan leiding was het verzoek een voorstelling te maken die namens Nederland afge vaardigd kon worden naar het zevende World Festival of Children's Theatre van 14 tot 22 juni in de Duitse plaats Lingen. De groep bestaat uit dertien tweede- en derdejaars cur sisten (in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar) die zodanig gemoti veerd zijn, dat ze bereid waren er hun herfstvakantie van vorig jaar aan op te offeren. „Het ma teriaal waar ze mee kwamen, was zo mooi", blikt Josien terug. Zij moest in de maanden daarna al haar kwaliteiten als regisseur aanwenden om dat tot een ge heel fe smeden. „Ik wist dat het voor een inteimationaal gezel schap toegankelijk moest zijn en dus wilde ik een voorstelling te maken die over de hele wereld begrepen kan worden. Kinderen hebben altijd een heel hoog ah- wat-schattig-gehalte. Dat wil de ik overstijgen." Hoewel gesproken tekst, hier en daar ïn het Engels, niet hele maal ontweken werd, kwam de nadruk voor een belangrijk deel op lichaamstaal te liggen. Vele disciplines passeren in de voor stelling de revue: toneel, mime, circusacts, zang, dans en mu ziek. „Ik ben begonnen met het idee van een circusvoorstelling. De kinderen mochten alles laten zien waar ze goed in waren. Zo bleek dat Luc waanzinnig lang op zijn handen kan lopen. Uit de Het moment van de auditie in de voorstelling Later van het Jeugdtheaterhuis. foto Willem Mieras wens van een meisje om mensen aan het lachen te maken, kwam een clownsact voort. We zijn aan de slag gegaan met muziekjes als van Cirque Plume, zoekend naar sfeertjes, maar al snel werd mijn uitgangspunt een droom- melodietje van Wagner. Daar is componist Rieks Veenker op gaan voort borduren. Er zit ook een liedje in: It's my life." Supertalentje Naast het circusgedeelte zijn er tal van andere scènes die dro men en verlangens uitbeelden. Zoals een bibberend jongetje op een startblok dat niet durft te springen, maar wel de wens heeft om de wereld te betoveren. Of een meisje dat bloemblaadjes uittrekt onder het zeggen van: hij houdt van mij, hij houdt niet van mijEn dan het supertalent je Lilian, dat auditie doet en zichzelf daarbij tegenwerkt door niet te durven. Met echte tranen. „Ik vroeg: hoe doe je dat?", zegt Josien, „Dan denkt ze aan iets wat niet leuk is. Ze verzint wat en gaat huilen." „Daar het uiteindelijke doel toch is om beroemd en filmster te zijn, kwam ik op het idee een speelfilmpje te maken als on derdeel van de voorstelling. Het slot is de receptie ter gelegen heid van de première van die film. Ik heb overigens gepro beerd niet al te logische over gangen te maken om het een beetje onverwacht te laten zijn, zoals van een Chippendaler in het circus naar een zielig jonge tje op een startblok of van het applaus dat een meisje met viool moeizaam lospeutert naar het gejuich van een circusact." Zaterdag beleefde de voorstel ling, die de titel Later draagt en inmiddels groen licht heeft ge kregen voor het optreden in Duitsland, de eerste try-out tij dens het Eenakterfestival in De Stenge in Heinkenszand. Het talrijke publiek reageerde en thousiast op spel en vormge ving. „Ze waren er klaar voor en heel gretig om te laten zien wat ze gemaakt hadden. Alles viel op z'n plekje. Je kunt er wel van alles in willen stoppen, maar zij moeten het doen. Toen het doek viel, was het mooi om te zien hoe blij ze waren. En terecht", meent Josien, die verheugd is na de try-out van komende vrijdag in 't Beest in Goes bovendien za terdag 8 juni in de Middelburgse schouwburg te kunnen spelen. „In Duitsland staan ze ook voor een zaal van zo'n 500 mensen." En wordt de droom die Lilian uitdraagt in haar liedje wellicht al een beetje werkelijkheid: „I'm Lilian, famous Lilian." Frans Doeleman Het Jeugdtheaterhuis speelt Later vrijdag in 't Beest in Goes (20.00 uur) en zaterdag 8 juni in de Stadsschouwburg in Middel burg (20.00 uur). Podium ROTTERDAM Transparant Galili Dance. Choreografie: Ro- nit Ziv, Jordi Cortes Molina e.a. Met: Michal Sharon, Sara Wik- torowicz. wo. Schouwburg 20.30 uur Wegwijs in Muziek Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Yaron Traub m.m.v. Emanuel Ax, piano. Debussy - Iberia; Fantasie voor piano en orkest. wo. De Doelen 20.15 uur Titanic Met: o.a. Danny de Munk, Tony Neef en Hugo Haenen. Titanic vertelt het verhaal van de reis van duizenden mensen die dro men van het 'beloofde land' op een sprookjesachtig groots schip. Het noodlot is echter on afwendbaar. wo. t/m zo. Nieuwe Luxor Thea ter 20.00 uur De dans van de reiger Toneelstuk van Hugo Claus, door Het Toneel Speelt. Regie: Victor Low. Met: Reinout Busse- maker, Carine Crutzen, Mark Rietman en Ariane Schluter. 'De dans van de reiger' is, 'een nar komedie in twee delen'. Twee dertigers proberen de crisis in hun huwelijk te bezweren door een luxueuze vakantie op het ei land Mallorca. wo. en do. Schouwburg 20.15 uur Symfonisch Avontuur Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Yaron Traub m.m.v. Emanuel Ax, piano. Debussy - Iberia; Strauss - Burleske voor piano en orkest; Debussy - Fan tasie voor piano en orkest; Strauss - Die Frau ohne Schat ten. do. De Doelen 20.15 uur Noodlot Toneelstuk onder regie van Pe ter Sonneveld. Met: Titus Boon stra, Thomas Oerlemans en Ma- rika van Weelden. Met de jonge acteurs bewerkt Peter Sonne veld Noodlot tot een voorstel ling die balanceert op de grens tussen pathetiek en integriteit, tussen heftige emoties en zui verheid in vorm. wo. t/m za. Schouwburg 20.45 uur Meesters in Harmonie Nederlands Dans Theater I. On der begeleiding van het Neder lands Balletorkest presenteert NDTI werken van drie huischo reografen van het gezelschap: Jiri Kylian, Paul Lightfoot en Hans van Manen, za. Schouwburg 20.15 uur Radio Kamerorkest - Maskera de Radio Kamerorkest o.l.v. Frans Bruggen m.m.v. Nederlands Theaterkoor. Miceal O'Rour- ke, piano. Schubert - Gesang der Geister uber den Wassern D714; Field - Pianoconcert nr.2 in As; Mendelssohn - A Mids ummer Night's Dream op.21/op.61 (complete toneel muziek). za. De Doelen 20.15 uur De helling van de oude wijven Walpurgis. Met: Judith Vinde- vogel (sopraan), Gerrie de Vries (mezzo-sopraan). In deze speel se voorstelling horen we flarden van geluiden die de wereld van de geesten vertegenwoordigen, schimmen, uit een ver en nabij verleden, of stemmen uit een ge droomd toekomst, za. Schouwburg 20.30 uur Van Muiswinkel/Van Vleuten Mannen met Vaste Lasten. Ca baret. za. Theater Zuidplein 20.00 uur 's Werelds grootste pianisten Arcadi Volodos. Schubert - So nate in G D894; Skrjabin - Enig- me op. 52 nr. 2; Flammes sombres op.73 nr.2; Guirlandes op.73 nr.l; Sonate nr.7 op.64 Weisse Messe; Mazurka in e op.3 nr.7; Prelude in B op. 16 nr.l; Feuillet d'Album op.45 nr.l; Prelude in es op. 11 nr. 14; Prelude in bes op.37 nr.l; Prelude in bes op.11 nr.16; Etude op.42 nr.3; Etude op.8 nr.ll en nr.12. zo. De Doelen 20.15 uur Lied in de Schemering Regie: Ton Lutz. Met: Anne-Wil Blankers, David Goddyn, Wil- Podium L. King of Pain Bewerking van Shakespeare's King Lear door Peter en Luk Perceval en Klaus Reichert, ge speeld door internationale cast, Het Toneelhuis/Schaus- pielhannover en Schauspiel Zu rich. wo. t/m za. Stadsschouwburg 20.30 uur CaO'n De groep Fyke brengt totaalthe ater in het project CaO'n, waar in luisteren centraal staat en een muur wordt bepleisterd waar achter kleine microotjes zijn aangebracht. do. De Republiek 20.30 uur De Passie van den Ketter Belgische première van een he dendaags verhaal in concert- vorm vol tegenstrijdigheden over de figuur Jesus door Koen De Cauter en Wannes Van de Velde in een compositie van Myrdinn De Cauter. di. Stadsschouwburg 20.30 uur lem Nijholt, Pleuni Trouw. The ater maken is risico's nemen. Maar met sommige ingrediën ten kan het nauwelijks nog mis lukken. zo. en ma. Schouwburg 20.15 uur Nacht van Oranje Met optredens van o.a. Frans Bauer, Lee Towers, Gerard Jo ling, Sugar Lee Hooper en Jody Bernal. ma. Ahoy' 19.30 uur Films ROTTERDAM Pathé (tel. 010-4111511) - Wo. t/m di. 18.20 en 21.10 u.: A Beautiful Mind; wo. 13.40, 16.10 en 18.40 u., do. t/m di. 13.40, 15.55 en 18.10 u. (za. t/m di. ook 11.30 u.): Cx'ossroads; wo. 13.25 en 15.50 u., za. t/m di. 11 en 13.30 u.: ET (Ned.j; wo. 13.1.5 u., do. t/m di. 13.05 en 15 u. (za. t/m di. ook 11.10 u.): Ice Age (Ned.); wo. 16 en 19.10u.,do. 14.10,16.20,18.50en 21.50 u. (za.t/mdi. 11.40 u. Ice Age (orig.); do. t/m di. 16,18 45 en 21.30 u. (do. en vr. 12.30 u.): K-Pax; wo. 16.20 en 20.30 u., do. t/m di. 20.30 u.: Lord of the Rings; wo. 13.45 u., do. t/m di. 14 u,, za. t/m di. 11,50 u.: Monsters en Co. (Ned.); Wo. 14, 16.30, 19 en 21.30 u., do. t/m di. 16.30 en 19.10 u. (do. t/m ma. ook 21.40 u.): Panic Room; do. t/m di. 12.45, 15.10, 17.20, 19,40 en 22 u.; The Scoipion King; do. t/m di. 13.30, 15.45, 16.50, 19 en 21.20 u. (za. t/m di. ook 11.20 u.): Showtime; di. 21.40: Sneak Preview; wo, 21 u.:. From Hell. Lantaren/Venster Officium Hebdomadae Sanctae en Officium Christenen 2002 Passieconcert - Getijdengezan gen van Thomas Louis da Vito- ria en Eversong door Kathe draalkoor Brugge, vr. St. Salvatorskathedraal 21.00 uur, zo. 16.00 uur Hommage Europese traditie Vlaamse Creatie Het Symfonieorkest van Vlaan deren o.l.v. David Angus speelt de symfonie nr. 5 van Nielsen, Inert reacting substance of van Frederik D'Haene en het Triple Concerto Op. 56 van Beethoven, zo. Concertgebouw 20.30 uur Jazz'Halo Music Days Duo Ben Sluijs Erik Vermeu len - Jazzconcert met piano en altsax. Gilbei*t Isbin - Jazzcon cert met gitaar, waarin homma ge aan Nick Drake wordt ge bracht. Duo Benat Achiary (tel. 010-4361311) - Zo. en ma. 12.30 u.: Pinkeltje; zo. en ma. 15 u.: De gouden voetbal; zo. en ma. 15 u.Ma nken; wo. 15 u.: Een heks in de fami lie; Kuifje en het Haaienmeer; wo. 15.15, 19.30 en 21.45 u., do. t/m di. 19.30 en 22 u. (vr., zo. en ma. ook 13 en 15.15 u): Huit Femmes; wo. t/m di. 19.15 u. (vr. ook 12.30 u.): Fat Girl;wo. 14.30en21u.,do.t/mdi.21 u. (vr., zo. en ma.): Atanarjuat, the fast runner; wo. t/m di. 19.30 u. (vr. en ma ook 13 uNo man's land; wo. t/m di. 21.45 u. (zo. ook 12.30 u.): Vil la des Roses; Vr., za. en zo. 19.30 u., ma. 13 u.: Beyond; wo. t/m zo. en di. 22 u.: Une Hirondelle a fait le Prin- temps;do. 19.30 en zo. 13 u.: De Wit te Walvis; vr. 13 u., ma 19.30 u.: Blood Simple; di. 1.9.15 u.: Les Gla- neurs et la Glaneuse; vr. 15.30 u.: The Butcher Boy; ma. 22 u.: Sneak Preview. Exposities ROTTERDAM Ned. Architectuurinstituut NAI: t/m 5 mei - De Grote Pro jecten. Nederlands Architec- tuurbeleid in perspectief. De initiatieven die de Nederlandse overheid ontplooit als aanzet voor betere architectuur en ruimtelijke ordening in Neder land, worden getoond in het perspectief van het Nederland se landschap. Chabot Museum: t/m 2 juni - Moderne Meesters. Picasso, Klee, Kokoschka, Van Dongen, Ch. Toorop, Chabot e.a. Het Chabot museum toont topstuk ken uit de 'Internationale Schil- Pedro Soler - Pi'oject 'Prés du coeur sauvage', flamenco, wo. De Werf 20.30 uur Creatie 2002 van Rosas Nieuwe dansproductie, waax-in Anna Teresa de Keersmaeker samenwerkt met componist Thierry Mey. di. Concertgebouw 20.30 uur De mythe Europa Internationale literaire ont moeting tussen Andreï Makine en Adxiaan van Dis. ma. Concertgebouw 20.30 uur Seven Joys/Seven Senses Kunstenaars begeleiden Euro pees uitwisselingsproject, zo. Stadshallen en Huis 2002 Perez de Malvenda 20.00 uur De (E)migranten Locatieproject met performan ces door Bernard van Eeghem derijententoonstelling van Mo derne Meesters'. Nederlands Foto Instituut NFI: t/m 5 mei - Luigi Ghirri Retro spectief 1972-1992. Overzichts tentoonstelling van het baan brekende werk van deze be- langxrjke Italiaanse fotograaf die in 1992 in Reggio Emilia op 49-jarige leeftijd overleed. Kunsthal: t/m 1 sept. - Zwart Bloed. Tekeningen van Harry Lammertink (1932-1996). On der het pseudoniem Yrrah te kende hij veertig jaar lang car toons voor onder andere Het Parool, Vrij Nederland en veel buitenlandse bladen, zoals het Amerikaanse tijdschxdft Esqui re. De tentoonstelling laat origi nele, zowel vroege, als late teke ningen zien. t/m 9 juni - Sieraden uit de Ori- ent. De collectie Van der Star. De rode draad die door de collectie loopt zijn de thema's waaxxle en bescherming. Ge toond worden circa 450 stuk ken waaronder hoofdsieraden, neusringen, oorbellen, hals sieraden, halssi ex-a den, rug- sieraden, arm- pn enkelban den. t/m 18 aug. - De blijvende ver lokking. Nederlandse kunste naars in Italië 1800-1940. Met werk van o.a. Cornelis Kruse- man, Johan Philip Koelman en Karei Fx-ans. t/m 30 juni - Ed Valk tekent mensen. In het kader van haar nieuwe tentoonstellingsbeleid (filmmateriaal), Peter Verhelst (installaties), Grazzhoppa Ja- mie (soundscape en graffiti) en Pepijn Lievens (autobiografi sche herinnering), waarin hun relatie tot de stad Bx-ugge wordt uitgebeeld met intei-venties van andere kunstenaars en muzika le afsluiters Ax-k, Koubi, Bher- man en Chaterine Delasalle en het traject (historische wandel route) van Roel Jacobs, wo t/m za. Ark (Kruispoort) en Opvangcentrum 20.00 uur Exposities Koetshuis: tot 28 april - Outside the Multitude, tentoonstel lingsproject van beeldende kunstenaax-s uit West-Vlaande ren en Zeeland. Rijksnormaal School: tot 12 mei - Attachment - Hedendaagse Kunst. Arenlshuis: tot 30 juni - Impact presenteert de Kunsthal Rotter dam veertig modelstudies van Ed Valk (Schiedam, 1962). Het realisme van Ed Valk is direct en verbloemt niets. Vanaf 27 apr.t/m30 juni-Hoog tepunten uit 250 keer Tussen kunst kitsch. Het AVRO tele visieprogramma Tussen Kunst Kitsch is een begrip in Neder land. Naar aanleiding van de 250ste uitzending zullen de ex- pex-ts van het programma een keuze maken uit de bijzondere onderwerpen die de afgelopen jax-en zijn getoond. Mariniersmuseum Rotterdam Tromphuis: Vanaf 25 apr. t/m 8 sept. - Een korps met een missie. De vx-edestaken van het Korps Mariniers sinds 1934. Maritiem Museum: t/m 15 sept. - Nationale Jubileumexpositie VOC 1602-2002. De kleurrijke wereld van de VOC. - Indonesië, Ceyclon en Japan. De expositie vertelt het vex-haal van het ge bruik van specerijen in Eux-opa en van de populariteit van de Japanse Kimono, het interieur toont een aantal Aziatische pronkstukken, etc. Natuurmuseum Rotterdam; t/m 14 juli - Een eeuw nieuwsgierig. 100 jaar Koninklijke Neder landse Natuux-histoxische Ver eniging. t/m 14 juli - Rumphius, de blin de ziener van Ambon, 300 jaar na zijn dood, Oorlogs Verzets Museum R'dam. t/m 31 mei - Verwoeste haxi van Rotterdam. Fototen toonstelling laat zien hoe het hart van Rottex-dam tijdens het bombax'dement van 14 mei 1940 werd verwoest. 1902 Revisited, Brugge 100 jaar geleden. Groeningemuseum: tot 30 juni - Jan van Eyck, De Vlaamse Pri mitieven Het Zuiden. Een nieuwe kijk op Vlaamse Primi tieven. De Burg: tot 18 november - Pa viljoen van Japanse architect Toyo Ito, hedendaagse architec tuur en ontwerp. Huis 2002: tot 18 november - The People Netwerk - Multi- mediapi-oject, computerge stuurde database van gedach ten, dromen, beschouwingen en bedenkingen van mensen over hun leven, hun land en de wereld. Bovenstromen Onderstromen: tot 18 november - Hedendaagse kunst in het Stadsbeeld en Brugge op zijn Kant, Themati sche wandelingen. Ondergrondse Parkings: tot 17 november - Brugge Inside Out, Fototentoonstelling. Station Brugge: tot 18 novem ber - Lost Locations, Intexma- tionale fotogi-afen palmen het station in. Dubbelprogramma l Twee Amerikaanse bands zorgen voor een dubbelprogramma, i Voor het voetlicht treden achtereenvolgens de bands Jasper Stone en Teddy Morgan The Pistolas. De eerste groep zorgt voor rauwe countxypunk, Americana en bluegrass. Ted-1 dy Morgan is als singer/songwxdter vooral verknocht aan de I blues. Porgy Bess, Terneuzen, 22.00 uur ZATERDAG Dijkrock De tweede dag van het festival Dijkrock begint met een open po dium. Beginnende bands krijgen hier de gelegenheid zich te px-esente- i-en. Achtereenvolgens komen aan bod: Jos T Band, Hardball. Backlash, FiveOfive, Master Blaster en de Brabantse band Nixon. Na deze estafette worclt het programma vooi-tgezet met de Brabantse formatie Wicked, de Zeeuwse viermansband Over the Edge, de rockcovex-band Deep Treased, de Gx-oning- se cajunband Cochon Bleu, Up the Irons met een tribuut aan Iron Maiden en tenslotte heavy metal van de band Double Dia mond. Festivalterrein, Rilland-Bath, 11.00 uur Anna van Avalon De Zeeuwse harpiste Anna van Avalon speelt eigen composities. Toen zij vorig jaar na vele omzwervingen terugkeerde naar Zeeuwse bodem ontstond de negendelige compositie Coming Home, die een nauwe verbondenheid verraadt met de zee, de wind, het strand en het land daar achter. DeDrvkkery, Middelburg, 14.30 uur Kunsteducatie De afdeling dans van het Centrum voor Kunsteducatie Vlissin- gen geeft een balletuitvoering. Zie vrijdag. Arsenaaltheater, Vlissingen, 14.30 uur Niet Uit Het Raam De cabaretgroep Niet Uit Het Raam (NUHR) treedt op. Zie vx-ijdag. Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Surinaamse avond In het kader van Cultureel Gekleurd woi-dt een Surinaamse avond gehouden. Medewex-king vexienen de theatergroep Amazone en Sweet Mas ters met salsa en soul. A. Coortelaan 1, Vlissingen, 20.00 uur Oklahoma De Goese Operette Vereniging brengt voor het laatst de musica Oklahoma. Aan deze musical van Rodgers en Hammex-stein werken mee di gastsolisten Marjolein van Zonneveld en Mark McFadyen. Voo: de moeilijke dansen, die een prominente plaats innemen, is di hulp van de Stichting Dansz ingeroepen. ZeelandNet, Kamperland, 20.00 uur Madrigaalkoor Het Madrigaalkoor van de Zeeuwse Muziekschool viert een jubi leum. Het koor werd in 1982 gevormd uit leerlingen en oud-leerlingf en van zangdocente Titia Dijkstra. Het repertoire strekt ziel uit van de Middeleeuwen tot de twintigste eeuw. Medewei king aan het jubileumconcert verlenen het Stxijkex-sensembl van de Zeeuwse Muzxekschool, onder leiding van Rien Hille brand, de bariton Peter Wondergem en pianist Hany vai1 Zweden. Rk Kerk, Zierikzee, 20.00 uur Jeugdorkest Het Zeeuws Jeugdorkest geeft een concert. Ongeveer 50 jongeren tussen 12 en 19 jaar spelen olv Carlo Nat be Iei'se, Schotse en Amerikaanse volksmuziek, klezmer en mu sicalmelodieën. Meulvliet, Tholen, 20.00 uur Zeeuwse Komedie De Zeeuwse Komedie speelt voor de laatste keer de tragikomedi Vuur in de sneeuw. Dit toneelstuk van Sam Shepard gaat over twee families die el kaar nauwelijks kennen.De communicatie gaat moeilijk of me wil elkaar niet begrijpen. Verdriet, woede, onmacht, hilariteite humor wisselen elkaar snel af in deze door Marijke Reusei' gere gisseex'de tragikomedie. Vestzak99, Vlissingen, 20.15 uur Banatul Het groot Roemeens filharmonisch orkest Banatul geeft een con cert. Het gezelschap uit Timisoara speelt de compositie Uit de nieuw wereld van Dvorak en verder werk van Glinka en Rimsky-Ko: sakov. Schouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur Anne Frank Het Middelburgs Theater speelt Het Dagboek van Anne Frank Zie woensdag. Deze voorstelling is uitverkocht. Minitheater, Middelburg, 20.30 uur Djembé Een djembé-workshop wordt afgesloten met een presentatie el een concert. De workshops voor beginners, gevorderden en extra-gevordei den worden tussen 11.30 en 18.00 uur gegeven door de van deN( derlandse Antillen afkomstige zanger/musicus Victor Sams, di lid is van de band GANpercussion. Na de presentatie van de deel nemers aan de workshops geeft deze formatie een concert. Podium 't Beest, Goes, 20.30 uur Harry Sacksioni Gitaarvirtuoos Harry Sacksioni brengt zijn nieuwe programm Helden (2). Daarmee borduurt hij voort op zijn programma Helden en zoel verder naar zijn muzikale wortels. Zo speelt hij zijn interpret! ties en bewerkingen van zijn helden uit de pop-, folk-, chansor en jazzwereld, zoals Stevie Wonder, The Beatles, Paul Simon Queen. Maar ook veel eigen werk. Scheldetheater, Terneuzen, 20.30 uur Counterpart/Urban Conflict De harclcorebands Counterpart en Urban Conflict presenter! een split-cd. Countex-part komt uit Vlissingen en Urban Conflict uit Eindh ven. Als speciale gast werkt Full Court Press uit Belgisch Liii burg aan de avond mee. De Piek, Vlissingen, 22.00 uur Ghalia Benali Timnaa Het gezelschap Ghalia Benali Timnaa treedt op in het kad van Cultureel Gekleurd. Men bx-engt een vlechtwerk van Arabische, Arabo-Andalou, l'l mencó en Indiase klanken, geënt op traditionele thema's, eig composities, volkse melodieën en dansritmes. Het gezicht van groep voxmt de Tunesische Bei'berzangeres Ghalia Benali, Brogum, Zierikzee, 22.00 uur Thoolse kunstroute Negentien kunstenaars uit Tholen en omgeving, enkele beroej kunstenaars en diverse muzikanten maken van Tholen e kunststad. Er zijn optx-edens van het leexiingenorkestvandeK ninklijkeHax-monie Concordia, The Young Smalltown Counti linedancers, de formatie Big Deal en Haayo. Tholen stad, diverse tijdstippen. De Piek In Podium De Piek optx-edens ter gelegenheid van de opening v de expositie van Carina Dumais: Javaanse jaipong, zang en trf ce door Richai'd MD Arzaz, de nieuwe Vlissingse wereld- en p< muziekfonnatie Miles Browning Didge en mondharpspeler nusB. De Piek, Vlissingen, 14 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 22