Real hard op weg naar de finale Terneuzen trekt grote meneer aan na seksuele escapade Eriksson onder vuur Danny Blind tot 2004 bij Ajax Regilio Tuur treft Amerikaan Aanvaller Ni vel op vrije voeten Loroupe mag niet naar WK Veendam zoekt nieuwe directeur Zidane en McManaman vloeren Barcelona in Nou Camp: 0-2 Fifa-baas krijgt Dimitri Mbuyu nieuwe trainer van Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser mes op de keel Transfer Braber gaat niet door Diners Erik de Koeijer blij met komst van Dimitri Mbuyu Fed Cup-team loot gunstig AMSTERDAM - Danny Blind blijft in elk geval tot 2004 bij Ajax. De huidige trainer/coach van A1 van Ajax zal ook ko mend seizoen de leiding van het eerste jeugdelftal op zich ne men. Dat team werd zaterdag landskampioen. Technisch directeur Leo Beenhakker is verheugd dat Blind zijn contract heeft verlengd. „Het is een goede zaak als ie mand met zo'n staat van dienst bij de club betrokken blijft." ANP ARNHEM - Regilio Tuur bokst 2 mei op zijn eigen gala in de Rijnhal in Arnhem tegen een 27-jarige Amerikaan. Het gaat om James Zeikle uit Kansas City, die aan zijn veertigste prof partij begint. Zeikle heeft 34 overwinningen op zijn naam staan. De erelijst van ex-wereldkampioen Tuur (34) telt 4 5 ze ges, vier nederlagen en een onbeslist. Op het boks-, mode- en entertainmentgala, een AvondTuur genoemd naar de bedenker en uitvoerder van het concept, komt ook IBO-wereldkampioen Raymond Joval in actie. De 33-jarige Amsterdammer neemt het in een vrije partij op te gen de Fransman Pacal Miniette. ANP LILLE - De Duitse hooligan Markus Warnecke, die de Franse politieman Daniel Nivel tijdens het WK voetbal 1998 aanviel en zwaar verwonddeis na vier j aar cel voortij dig vrijgelaten Warnecke is na zijn gevangenschap in de Noord-Franse plaats Longuenesse de grens overgezet. Hij keert terug naar zijn ouders in Hannover. Warnecke takelde met andere hooligans agent Nivel tijdens de WK-wedstrijd Duitsland - Joegoslavië in Lens zwaar toe. Nivel lag weken in coma en is sindsdien gehandicapt. War necke kreeg voor zijn aandeel vijf jaar celstraf. DPA NAIROBI - Tegla Loroupe mag niet naar het WK halve mara thon op 5 mei in Brussel. De Keniaanse atletiekbond weer houdt de drievoudig wereldkampioene (1997-1999) samen met negen andere lopers van deelname. De 29-jarige Loroupe kwam vorige zomer in conflict met de bond, toen ze niet naar de WK in Canada mocht, omdat ze zich niet op tijd had gemeld voor een trainingskamp. Loroupe, die in 1998 tijdens de marathon van Rotterdam een beste wereld tijd liep, had er toen mee gedreigd niet meer voor haar land te zullen lopen. AFP VEENDAM - Veendam gaat opnieuw op zoek naar een alge meen directeur als opvolger van Henk Nienhuis. De Groning se club ziet af van voetbaljournalist Johan Derksen. Het be stuur heeft na spoedoverleg besloten een nieuwe procedure te starten. Derksen maakte zondag bekend in de gegeven omstandighe den niets te voelen voor een dienstverband bij Veendam. De hoofdredacteur van het tij dschrift VI, in het velleden zelf spe ler van Veendam, vond onder meer dehem geboden pensioen regeling niet deugen. Derksen noemde het contract „schan dalig en onbeschaamd". Voorzitter Johan Mulder sprak maandagavond van een be treurenswaardige communicatie. „Met iemand die meent op zo'n manier te moeten onderhandelen, kunnen wij met geen mogelijkheid in zee", aldus Mulder. ANP woensdag 24 april 2002 door Anton Lippold BARCELONA - Real Madrid had in ne gentien jaar in Nou Camp geen over winning behaald tegen Barcelona. In de eerste wedstrijd van de halve finale van de Champions League sloeg de Ko ninklijke gisteren keihard toe. Zinedi- ne Zidane en Steve McManaman zorg den voor de verdiende overwinning (0-2) en legden de basis voor een finale plaats. Over een week is de return. Barcelona-Real Madrid was topvoet bal van de bovenste plank, waarin alles zat wat voetbal zo aantrekkelijk maakt. Het was een open, aanvallend duel, met kansen over en weer, veel strijd, emoties en opstootjes, waardoor arbiter Frisk de wedstrijd vaak onder brak. Real maakte over het algemeen de betere indruk. Zeker voor Barcelona is het bereiken van de finale cruciaal. Landskampioen kan de ploeg niet meer worden (die strijd gaat tussen Real en Valencia) en tien jaar geleden werd voor het laatst de grootste Europa Cup veroverd. Op Wembley bezorgde Ronald Koeman met een legendarische vrije trap Barga ten koste van Sampdoria de beker. Real won de voorbije vier jaar twee keer de trofee. In de fase dat de prijzen worden ver deeld rekent Barcelona-trainer Rexach op extra impulsen van zijn vijf Nederlandse spelers. Zij spelen geen WK en dus verwacht Rexach dat juist zij het verschil kunnen maken. Alle vijf speelden tegen Real. Momenten Frank de Boer stond achterin, Reiziger was rechtsback (voor de geblesseerde Puyol), Cocu stond op het middenveld en Overmars en Kluivert in de aanval. Maar zij konden hun stempel absoluut niet drukken. Dat is zelfs zacht uitge drukt. Behoudens wat momenten kwam Kluivert er niet aan te pas en Overmars had slechts een goede voor zet. Hij is niet meer de vleugelflitser die bij Ajax zo imponeerde. Barcelona heeft absoluut geen inge speeld team, zoals Real Madrid. Rexach zet de ene week alle Nederlan ders op de bank en wisselt vaak van speelwijze. Zijn collega Del Bosque houdt altijd vast aan zijn systeem èn zijn spelers. Dat biedt de ploeg hou vast. Real is een hecht team, Barcelona niet. De Catalanen parasiteren op de individuele klasse van Kluivert, Savio- De Madrileense verdediger Michel Salgado (rechts) wint een duel voor het doel van Barcelona-aanvaller Luis Enrique. foto Denis DoyIe/AP la en Rivaldo. Juist zijn afwezigheid liet zich zwaar gelden tegen Real Barcelona had in het dpenmgsKwai \c- - moeten scoren. Kluivert kreeg na ach minuten een enorme kans. Hij werkte zich behendig langs de Real-verdedi- gers, maar doelman Cesar voorkwam de 1-0. Even later kopte Luis Enrique op de lat. Real ontwaakte daarna. De ploeg miste duidelijk de geschorste Figo, architect Zidane was wel op tijd fit. Hij was echter niet de grote anima tor vanaf het middenveld. Spits Raul kreeg in de eerste helft de beste kans, maar keeper Bonano pareerde diens in- zer Tn de 54e minuut toonde Zidane een •van o.e grootste spelers ter were! a te sen s,-, avoigbare goal. Hij be wees clat grote voetballers altijd op staan als ze er moeten staan. Stiftbal Na een pass door het centrum lokte hij Bonano uit het doel, Cocu kon hem niet stuiten en met een prachtige stiftbal lifte hij met rechtervoet vervolgens de bal over de keeper heen. Bonano be roerde de bal nog wel. Daarna ont brandde de wedstrijd volledig Luis Enrique miste de kans op 1 waarna Guti naeer> voorzet van Robertor awos de 2-0 haa moeten maken. Vrij voor Bonano had Guti ruim tien minuten voor tijd opnieuw moeten sco ren. Weer verzuimde hij Barga de gena deklap te geven. Drie minuten voor het eindsignaal had Barcelona-invaller Geovanni de pech dat dat zijn schot op de lat belandde. McManaman bezegel de met een schilderachtig doelpunt, een fraaie lob, in de slotminuut het lot van Barcelona. FC Barcelona - Real Madrid 0-2 (0-0). 55. Zi dane 0-1, 90. McManaman 0-2. Scheidsrech- t'Visk (Zive). Toeschouwers: 100.000. .■eie Kaam L uis Enrique, Overmars, Klui ven. (Barcelona), Salgado, Zidane, Cesar (Real Madrid). FC Barcelona: Bonano; Reiziger (59. Geo vanni), De Boer, Abelardo (73. Christanval), Rochemback; Motta (82. Gabri), Luis Enri que, Kluivert, Cocu; Saviola en Overmars. Real Madrid: Cesar; Salgado, Hierro, Pavon, Carlos; Makelele, Helguera, Zidane, Solari (89. Conceicao);Raulen Guti (80. Mc Manaman). GPD ZÜRICH - Het net rond Joseph Blatter sluit zich. De hoogste baas van de Fifa, de wereldvoet- balfederatie, wordt door zijn vijanden steeds meer in een hoek gedrukt. Zijn voormalige vriend Michel Zen-Ruffinen, de secretaris-ge neraal van de Fifa, liet gisteren weten dat hij op 3 mei tijdens een zitting van het uitvoerend comité met harde bewijzen komt clat Blatter zich schuldig heeft gemaakt aan bedrog en fi nanciële malversaties. Dat is een verrassende ontwik keling. Zen-Ruffinen zei vorige week in de Zwitserse media dat hij Blatter niet meer kan ver trouwen, en dat de topman in 1998 voor de Fifa-presidents- verkiezingen stemmen heeft ge kocht. Blatter reageerde geagi teerd en eiste dat Zen-Ruffinen zijn beschuldigingen zou in trekken. Anders zouden er sanc ties volgen, dreigde de Zwitser. ANP/DPA SALZBURG - De transfer van doelman René Braber naar SV Salzburg gaat niet door. De doelman van amateurhoofd klasser SV Meerssen meldde maandag zelf dat hij een con tract bij de Oostenrijkse prof club ging tekenen. Een woord voerder van SV Salzburg heeft die berichten tegengesproken. „Wij scouten niet bij cam pingelftallen", aldus de Oosten rijker. „En wij kennen deze man niet eens." René Braber (24) zei maandag dat een scout van Salzburg hem tijdens een partijtje met een campingelftal tijdens vakantie in Oostenrijk had gepolst voor een profcontract. Volgende week zou hij in Salzburg me disch worden gekeurd om ver volgens een eenjarige overeen komst te ondertekenen. „Wij hebben contact met de manager van Salzburg", zei Braber giste ren, De club zelf zei van niets te weten. ANP door Jan Dagevos TERNEUZEN - Terneuzen heeft gisteren vol trots Dimitri Mbuyu als nieuwe trainer ge presenteerd. „Hij heeft in de ge sprekken die we met hem heb ben gevoerd een grote indruk op ons gemaakt", stelt technisch manager Fons Baart van de Zeeuws-Vlaamse zondag hoofdklasser. „Hij is zoals ze in België zeggen een grote me neer." Mbuyu (37) heeft een con tract van een jaar getekend en wordt bij Terneuzen de opvolger van Paul Telussa. „Met Mbuyu halen we niet al leen voetbalervaring in huis, maar ook iemand die dicht bij de groep staat", zegt voorzitter Eddy Dobbeleir in een persver klaring. „Hij heeft zelf hoog ge voetbald en heeft verstand van het spelletje. Ik was meteen weg van hem", vult Baart aan. Toch duurde het tot maandag avond voordat beide partijen een akkoord bereikten. Baart: „De eerste contacten dateren van twee weken geleden. Daar na zijn er nog twee gesprekken geweest. Het heeft misschien wat lang geduurd, maar het is natuurlijk geen pakje boter dat je even koopt. Bovendien had den we bij Terneuzen ook nog andere dingen aan ons hoofd. De prestaties waren niet zo goed. Ook nu zijn we nog niet helemaal veilig, maar we von den dat we de knoop moesten doorhakken. Je kunt niet blij ven wachten tot het eind van het seizoen." Voorzitter Dobbeleir: „Velen hebben beweerd dat we veel te lang hebben gewacht, maar vaak draait het om het vinden van het juiste moment. Ik denk dat we met het vastleggen van Mbuyu duidelijk maken dat we wel degelijk weten wat we aan het doen zijn." Dimitri Mbuyu werd op 21 ok tober 1964 geboren. Hij heeft Dimitri Mbuyu ontwijkt als speler van Hoek een tackle. Advertentie een Kongolese vader en Belgi sche moeder, groeide als voet baller op bij Lokeren en werd daar ook prof. Begin jaren ne gentig speelde hij twee inter lands voor België (tegen Bulga rije en Portugal) en verkaste hij naar Standard Luik en later naar Club Brugge. Daarna kwam hij nog uit /oor Waregem, Verbroeder! Lg Geel en Netanya in Israel. Na een periode van twee jaar nietsdoen haalde toenmalig scout Gerrit Emans Mbuyu in 1997 naar Hoek. Hoek had op dat moment een spitsen probleem, omdat Ad Gladdines was gestopt. Mbuyu werd onder oefenmeester Adriaan Nieu- wenhuijse als aanvaller binnen gehaald, maar werd onder Frans Vermeulen tot libero om gevormd. Mbuyu beleefde in het seizoen 1998/1999 zijn grootste succes sen met Hoek. De ploeg werd tweede in de hoofdklasse B en bereikte de finale van de dis- trictsbeker. December 1999 zet te hij een punt achter zijn actie ve loopbaan bij Hoek, nadat hij manager kon worden bij Ver broedering Geel, dat toen nog in de hoogste klasse van de Belgi sche competitie uitkwam. Nog geen maand later werd'hij inte- foto Charles Strijd rim-trainer. Na de komst van Sandor Popovics pakte hij zijn oude professie weer op. In zijn laatste seizoen bij Geel combi neerde Mbuyu de functie van manager met het trainerschap. Werkplezier In novembervan het vorig jaar werd hij ontslagen. Sindsdien zat hij werkloos thuis. Ei wa ren wat contacten met RWDM en Charleroi", vertelt Mbuyu, „maar dat zag er allemaal niet zo gunstig uit. RWDM weet nog niet eens of het een licentie krijgt. Het zijn clubs met pro blemen en ik ben niet het type dat zo maar ergens instapt. Ik wil wel werkplezier hebben." Vervolgens stond Terneuzen in eens op de stoep. Mbuyu: „Ik was totaal verrast. Ik was hele maal niet met een terugkeer naar Nederland bezig. Het klik te meteen. Wellicht omdat we beide heel ambitieus zijn. De mensen van Terneuzen kwamen heel goed op me over. Ik heb daarna nog wat vrienden in Ter neuzen geraadpleegd en die wa ren ook heel positief. Dat was voor mij de bevestiging, al was het gevoel vanaf het eerste on derhoud al goed." Terneuzen heeft op dit moment nog geen absolute zekerheid over een langer verblijf in de hoofdklasse. „Ik reken erop dat ze erin blijven", stelt de Belgi sche oefenmeester. „Wat er ge beurt als Terneuzen toch mocht degraderen, weet ik niet. Daar heb ik me niet mee beziggehou den, Ik heb er ook niet met het bestuur over gesproken. Dat zien we dan wel weer, maar ik ben ervan overtuigd dat het zo ver niet zal komen." Jeugd Mbuyu heeft zich nog geen doe len gesteld. Dat is voor later. „Maar ik ben niet naar Terneu zen gekomen om een tweede rangs rol te spelen. Ik wil het beste, zonder dat ik de mensen van de club het mes op de keel zal zetten. Ik heb begrepen dat het bestuur een aantal gevestig de krachten wil behouden. Daarnaast heb ik gehoord dat er enkele goede jonge gasten rond lopen. Die wil ik er absoluut bij betrekken, de jeugd heeft de toekomst. En dan is het aan mij om daar een geheel van te ma ken." Mbuyu gaat zich de komende weken verder oriënteren en gaat met het bestuur van Terneuzen praten over de verdere invulling van de technische staf. De Zeeuws-Vlaamse club is nog op zoek naar een assistent-trainer. Mbuyu: „Ik heb er enorm veel zin in, van mij mag de voorbe reiding beginnen." Ook voor z'n tweetjes Noordweg 43, Oostkapelle tel. 0118-591223 www.greenwhite.nl TERNEUZEN - Ent de Koeijer is ver heugd ovei de komst van Dimitri Mbuyu naar Terneuzen Volgens de keeper heeft de leiding van de club een prima keuze ge daan. De 35-jarige De Koeijer kent Mbuyu nog uit zijn periode bij Lokeren. „In mijn tijd bij Lokeren was Dimitri de coming man, een leidersfiguur die zich ontfermde over de jonge spelers, zoals ik. Hij was altijd met het spelletje bezig en stond hoog op mij n lijst j eB innen kort hebben we tijd om eens bij te praten.Mbuyu kent meerdere spelers bij Terneuzen. De Belg speelde in het verleden samen met Ronald van Sliedregt, Geert de Poorter, Geert Bosschaart, Jacky Lambert en Hu- bert van den Hemel. door Harm Harkema LONDEN - Toen de Zweed Sven Goran Eriksson anderhalf jaar geleden bondscoach werd van het Engelse nationale voetbal elftal, wist hij dat hij vroeg of laat geknipt en geschoren zou worden door de gewetenloze Engelse pers. Eriksson, ligt al onder het mes terwijl het WK in Japan nog moet beginnen. Over voetbal gaat het niet eens. Sven heeft het Engelse team immers vanuit ANTALYA - De Nederlandse tennissters hebben gunstig ge loot voor de kwalificatiewed strijden in de Europese/Afri kaanse zone om een terugkeer in de wereldgroep. Het team van de debuterende captain Tjerk Bogtstra en coach Paul Haar huis moet het vanaf vandaag in het Turkse Antalya in de groep opnemen tegen Bosnië-Herzeg- ovina, Roemenië en Israël. „Dat zijn goede landen om te gen te beginnen", stelde Bogtstra. „Natuurlijk moeten we niemand onderschatten, maar het gaat erom dat we zelf goed spelen en dan hoeven we geen enkel land te vrezen. We waren niet voor niets als tweede geplaatst. Het doel is om als eer ste in de groep te eindigen." Mi riam Oremans, Seda Noorlan- der, Amanda Hopmans en istie Boogert zullen Nederland in Turkije vertegenwoordigen. Alleen Israël heeft met Smash nova een speelster die redelijk hoog in de top honderd staat. Vorige week bij het toernooi in Boedapest liet Oremans zich verrassen door de Israëlische Obziler. Roemenië telt na het af scheid van Dragomir en Spirlea internationaal niet meer mee. De tennissters van Bosnië-Her- zegovina zijn ook voor de Ne derlandse vrouwen onbeken den. Oranje opent het toernooi van daag tegen Bosnië, treft donder dag in de tweede partij Roeme nië en in de laatste wedstrijd Is raël. De nummers een en twee van de vier groepen gaan naar de vol gende ronde, waarin wordt ge streden om vier plaatsen voor het promotie-degradatieduel voor de wereldgroep. ANP een moeilijke positie kundig naar Japan geloodst. Centraal staat die andere En gelse obsessie: sex. Dagblad The Daily Mirror opende eind vorige week de krant met het „svensa- tionele" nieuws dat de 54-jarige bondscoach zijn Italiaanse vriendin Nancy Dell'Olio be driegt door vreemd te gaan met de Engelse/Zweedse televisie presentatrice Ulrika Jonsson. In Engeland is Jonsson al jaren vooral bekend vanwege haar uitbundige liefdesleven, waar over The Times gisteren op merkte: „Als zij een tennistoer nooi was geweest, dan had ze de 'Swedish Open' geheten." En juist zij is erin geslaagd de theedrinkende en Tibetaanse boeken lezende Eriksson te ver leiden, dat bijna saaie toon beeld van onkreukbaarheid en sereniteit? Jazeker, dus wordt Eriksson nu dag en nacht belaagd door een horde persmuskieten en is hij dagelijks voorpaginanieuws. De grootste zondagskrant van het land, News of the World (op lage ruim vier miljoen) opende zondag met de kop: „Oppas be trapte Sven met Ulrika terwijl ze het deden" en de onderkop: „Ze kwam binnen terwijl zij naakt rollebolden op bed." De andere tabloids doen ook uitgebreid hun voordeel met de escapades van de bondscoach, cartoontekenaars laten hun fantasie de vrije loop en ook de zogeheten kwaliteitskranten pikken verlekkerd wat graan tjes mee. Scribenten die altijd al schande spraken van de benoeming van een niet-Engelse bondscoach, twijfelen openlijk aan het be oordelingsvermogen van Eriks son, of vragen zich af of hij on der zijn spelers niet inboet aan autoriteit. Voor een persconferentie van Eriksson over de nieuwe shirts van het Engelse team kwamen gisteren meer dan honderd jour nalisten opdraven. ,Ik was gewend aan de media in Italië", aldus Eriksson, die daar jaren heeft gewerkt. „En ik dacht dat ik daar een goede leer school had gehad, maar het blijkt kinderspel te zijn geweest bij wat ik hier meemaak." De bondscoach sloeg zich niet temin manmoedig door de on dervraging heen, die zelfs live werd uitgezonden door de BBC. Beslist weigerde hij in te gaan op vragen over zijn privéleven, maar hij wist zijn kalmte te be waren. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2002 | | pagina 19