Piket heeft details nu op orde Held voor een paar dagen PZC Arjan Beije snelste op boulevard Van Quekelberghe hervindt zijn vorm Babijn dicht bij eindoverwinning in triatloncircuit Haven wedstrij d in nieuw jasje zll Nog twee koplopers uitslagen Ruime zege voor Hoek agenda donderdag 2 augustus 2001 Arjan Beije (links) blaast uit, nadat hij de Boulevardloop in de Vlissingen heeft gewonnen. Nummer twee Niels Koole zit naast hem. foto Ruben Oreel door Alex Krappen VLISSINGEN - Jeroen Piket is tevreden. Na zes ronden heeft hij slechts een half puntje afge staan in het HZ-schaaktoer- nooi. Ook Lev Psachis was gis teravond niet in staat om de Leiderdorper te stoppen. Sa men met Kasimdzhanov (winst op Epishin) voert Piket de rang lijst aan. Wat doe je als je er goed voor staat en je tegenstander in tijd nood zit? Een eenvoudige ma nier om een stuk te winnen sla je af, en je gaat op je gemakje na denken hoe je een nóg betere zet kunt doen. Lekker sadistisch. Dat daarnaast de stelling inge wikkeld blijft, is mooi meegeno men Dat dwingt de ander im mers tot denken en dat kost weer tijd. Piket zag met genoegen aan hoe Psachis steeds verder in het nauw kwam. De Israëliër weer de zich kranig, maar zijn vlag stond op vallen. Na een fout van Psachis gebeurde dat ook. Pi ket: „Ik stond al beter na de ope ning. In de tijdnoodfase kon ik gemakkelijk uitpluizen hoe ik de winst kon pakken. Psachis maakte nog een fout, maar zon der tijd en met een slechte stel ling is dat onvermijdelijk." Zelfvertrouwen Alles lijkt op zijn plaats te val len voor Piket. „In de laatste toernooien speelde ik ook al goed, maar hing de winst steeds op details, wat vaak net niet lukte. Nu heb ik die details wel op orde en komen de punten binnen. Goed voor het zelfver trouwen. Als ik zo door blijf spe len, kan ik hier winnen. Eén van de concurrenten van Piket, Rustam Kasimdzhanov, leverde een marathongevecht met Vladimir Epishin. Hij koos na de opening ten onrechte voor door Sjaak Sinke WESTKAPELLE - Ronnie Ba- bijn is er alles aan gelegen om zaterdagavond in Westkapelle ook de vijfde wedstrijd voor het Ironman wetsuit triatloncircuit op zijn naam te schrijven. De Terneuzenaar pakte al eerder met grote voorsprong de zege in Kruiningen, Bergen op Zoom, Hellevoetsluis en Oud-Gastel. Bij winst is Babijn zeker van de eindoverwinning in het triat loncircuit. Remy Vasseur (Vlissingen) heeft met Babijn afgesproken de wed strijd zo hard mogelijk te maken en er op die manier een pittige tempotraining van te maken. Momenteel staat het zwemmen bij badmeester Vasseur op een laag pitje, omdat hij zich voor bereidt op hetWKrun-bike-run voor junioren in Italië. De ach terstand bij het zwemmen gaat van onze sportredactie BRESKENS - Na de openings wedstrijd van het Zeeuwse Open Water zwemseizoen, eind juni in Sluis, wordt het seizoen zaterdag voortgezet met de 62e Havenwedstrijd in Breskens. Voor deze echte Zeeuwse klas sieker, traditiegetrouw onder deel van de Visserijfeesten, hebben zich inmiddels 104 deel nemers aangemeld, verdeeld over tien onderdelen. De wed strijd staat alleen open voor le den van de Zeeuwse z wemclubs. Door werkzaamheden van Rijkswaterstaat aan de kaden van de haven moest het te zwemmen parkoers dit jaar worden aangepast. De start en de finish van alle onderdelen vindt plaats in de Oosthaven. Alleen voor het hoofdnummer wordt gebruik gemaakt van de Westhaven, waar in voorgaande jaren altijd de finish was. Het hoofdnummer is van 2500 naar 3000 meter gebracht. Door de werkzaamheden is het langs het parkoers een ware zandvlakte. „De mensen die een rustige variant, maar in het eindspel maakte zijn opponent een foutje, dat kundig afgestraft werd. 'Kasim'staat gedeeld eer ste met Piket. Ernst en Van Wely waren al na drie kwartier klaar, maar van een salonremise was geen spra ke. De zetten volgden elkaar in hoog tempo op in een voor bei den bekende opening, totdat Ernst iets nieuws op het bord to verde. Hij kwam iets beter te staan, maar betwijfelde of dat tegen een speler van Van Wely's kaliber genoeg zou zijn voor de winst. Het remiseaanbod van zijn Tilburgse tegenstander nam hij dan ook gretig aan. „Ik had wel langer kunnen doorspe len, maar een remise tegen een speler met 200 ratingpunten meer is gewoon een goed resul taat. Dat levert me punten op." De partij tussen Jop Delemarre en Isabel Werner was wél een sa lonremise. Logisch, vond me nigeen, want de twee vormen in het dagelijks leven een paar. Or ganisator Paid van Rooijen: „Dan ga je niet voluit tegen el kaar schaken. Dat is doorgaans slecht voor je relatie." Piket, la chend: „Echteliefde." Vyacheslav Ikonnikov keerde terug in de top van het klasse ment. De Rus won gladjes van Frank Erwich. In de subtop van het toernooi ging veel aandacht naar het Zeeuwse onderonsje tussen Hans Groffen en Koen Leenhouts. Leenhouts was voor aanvang nerveus geweest. „Ik vond dat ik een goed resultaat moest halen, want Hans is nogal moe van al het organiseren en zo. Dan zou ik meer kans moe ten hebben. Groffen werkte mee. „Ik vergiste me in de ope ning en kwam er daarna niet meer aan te pas. Ik ben gewoon geveegd." Kees Nieuwelink kon zijn goede reeks niet voortzet ten. Hij verloor na een lange partij van Clemens Werner. Vasseur proberen goed te maken op Babijn tijdens de dertig kilo meter fietsen. Achter het duo Babijn/Vasseur gaat de strijd om de derde plaats tussen Bram van de Wege (Phi lippine), Tom de Jonge (Bergen op Zoom) en Jan van Dis (Fij naart). Junior Leon Jacobse (Vlissingen) is twee jaar na zijn eerste triatlon al een vaste waarde en zou wel eens voor een verrassing kunnen zorgen. Vrouwen Bij de vrouwen is het de vraag of Terèse van Lare (Sluis) aan de start kan verschijnen, omdat ze nog niet geheel genezen is van een blessure. Wel aan de start komt Margriet Uil (Schiedam), die drie maanden geleden is be vallen van een zoon. De veertiende Rabo-triatlon gaat om 19.00 uur van start op het strand van Westkapelle. De finish is om ongeveer 20.10 uur. willen meelopen, krijgen het daardoor niet gemakkelijk", al dus Adrie Vinke, die al vele ja ren deel uitmaakt van het or ganisatieteam van Scheldes- troom. „We hebben het pro gramma omgegooid, want we hoeven geen rekening meer te houden met de in- en uitvarende vissersboten. In voorgaande ja ren kwamen die juist in actie op het tijdstip van de wedstrijd." In alle leeftijdsgroepen zijn de favorieten aanwezig. Ook Sas- kia Herrebout van de Stormvo gel staat voor de eerste keer dit seizoen op de startlijst. Voor gaande seizoenen was zij tel kens de beste Zeeuwse zwem ster, maar door een schou derblessure heeft ze dit seizoen nog geen langebaanwedstrijd gezwommen. Ze wil zich in de Ha ven wedstrijd testen. De strijd bij de wouwen is open met Ryan Verplanke van Scheldes- troom als de voornaamste favo riet voor de zege. Bij de mannen zal Jarbas in den Bosch van Koewacht de te kloppen man zijn. Linda Vink en Ruud Pieter- se (Koewacht) zijn huizenhoog favoriet op de schoolslag. door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Arjan Beije van Delta Sport greep met zijn over winning op de Boulevardloop in Vlissingen zijn derde zege voor het PZC-startenloopcircuit en daarmee meteen de eindzege. Beije (29) bevestigde daarmee zijn definitieve doorbraak, want ook Niels Koole (Dynami ca) kon de man uit Haamstede niet stoppen. De 64e editie van de Boulevard was met 13'0 deelnemers meer dan goed bezet en werd gadege slagen door een honderden toe risten, die langs het parkoers of vanaf de terrasjes de lopers aan moedigden. Voor de start werd een minuut stilte in acht geno men ter ere van de onlangs over leden Gerrie Termeulen, die ge ruime tijd voor Marathon de Boulevardloop organiseerde. Meteen na de start van de 7200 meter lange loop zette de jeug dige Leon Jacobse (Dynamica) er de sokken in, maar hij werd al snel tot de orde geroepen door Niels Koole. Die had vooraf aangegeven tot het uiterste te gaan om Beije van zijn derde ze ge af te houden. Beije bleef ech ter in het spoor van Koole, op de voet gevolgd door Theo Rabout (Dynamica), Frans Roelofs (Prins Hendrik), Erik Goossen (Dynamica) en de Belg Pieter Rijnders. Koole hield het tempo hoog en liep samen met Beije langzaam uit op de achtervolgers. Na ne gen minuten wedstrijd probeer de Beije weg te komen, maar Koole gaf geen krimp. Bij de eerste doorkomst na 3600 meter had het leidende duo al een gat geslagen van ruim 50 meter op Rijnders, Roelofs, Goossen, Ovaa, Woord en De Bart. In de tweede omloop waren Koole en Beije aan elkaar ge waagd. Pas in de eindsprint slaagde Beije erin om Koole te lossen en winnend over de finish te gaan in een tijd van 23 minu ten en 23 seconden. Koole volgde moegestreden op zes se conden. De Belg Rijnders werd derde, vóór Frans Roelofs. Arjan Beije was blij met zijn derde overwinning, maar hij zwaaide ook lof naar Niels Koole: „Ik was sneller in de eindsprint, maar Niels heeft de wedstrijd gemaakt. Een paar keer dacht ik dat ik er af moest, maar gelukkig kon ik steeds weer aanklampen", liet de win naar van het stratenloopcircuit weten. Erik Goossen (Schelde- sport) deze keer op de achtste plaats gefinisht, pakte de twee de plaats in het circuit, vóór Theo Rabout. Veteranen Jan de Bart was de spelste vete raan H40 en liep Ruud Woord (Thor) op een halve minuut ach terstand. De Bart pakte meteen de eindzege in stratenloopcir cuit. Eddv Smit (Delta Sport) verloor de strijd voor de eindze ge H50 van Arie van Dijk, omdat in Vlissingen de Belg Jan van Kerckhoven de overwinning pakte. Eddie Smit kreeg 299 punten waardoor hij gelijk in punten kwam met Van Dijk. Omdat deze twee overwinning op zijn naam heeft, ging hij er met de eindzege vandoor. Ron Abuys (Veteranen Neder land) was de sterkste bij de mannen H60. Marlies Kort (AV'56) heerste bij de vrouwen. Na een rustige start haalde ze een flink aantal man nen in om na 25 minuten en 59 seconden net bij de eerste twin tig te finishen. Volgende week loopt Kort nog een 3000 meter op de baan, waarna ze op va kantie gaat. Ze mist daardoor de 15 kilometer van Goes. „Jam mer, maar doordat de wedstrijd in Goes is verschoven, valt die net in mijn vakantie. En die kon ik niet meer verzetten", liet ze weten, om zich daarna in het water van de Westerschelde te storten voor een verfrissende duik. Omdat Kort niet aan de vereiste drie wedstrijden kon meedoen, ging de eindzege in het circuit verrassend naar Ma rianne de Voogd (Oostkapelle). door Raymond de Frel TERNEUZEN - Bernd van Que kelberghe uit Zaamslag heeft zich gisteravond met klinkende cijfers gerevancheerd voor zijn verlies in de BI-finale van het Sasse Cerestartoernooi. In de eerste ronde van het Terneuzen- se Vliegende Hollander-toer nooi zette Van Quekelberghe opponent Alexander Bauwens met 6-1 6-0 aan de kant. Waar de 28-jarige Van Quekel berghe zondag in Sas van Gent nog met 6-1 6-4 onderuit ging tegen Pascal van Poecke, haalde hij nu flink uit. Toch gaven de cijfers een licht vertekend beeld. Alexander Bauwens ver klaarde na afloop zelfs dat hij behoorlijk had gespeeld. „Bijna iedere game werd via deuce be slist. Van Quekelberghe maakte daarin iedere keer het beslissen de punt. Ik speelde echt niet slecht, maar Bernd was van avond wel heel erg sterk", aldus de uit Clinge afkomstige Bau wens. Van Quekelberghe treft in de halve finale de winnaar uit de partij tussen Kloosterzande- naar Tom Huis en Middelburger Thijs Slagboom. Detlef Pieters en Koen Dobbe laar plaatsten zich zonder moei te voor de kwartfinale in het mannen BI-dubbelspel. DeTer- neuzense studenten Gertjan Louweret en Ronny van Kessel moesten met 6-2 6-1 hun meer dere erkennen in het duo Pie- ters/Dobbelaar. Cl-speler Alain Joos uit Kloosterzande had in zijn eerste partij de nodi ge moeite met Terneuzenaar Kees Kommers: 6-1 4-6 6-4. Joos kwalificeerde zich vervol gens voor de halve finale ten koste van Maarten de Heus. De Heus werd met 6-2 6-4 naar huis gestuurd. Marco van Avermate was in het C2-enkelspel met 7-6 6-1 te sterk voor Frank Broe ders. Dl-tennisser Ingmar Ver meulen uit Terneuzen zette zijn goede prestaties (drie finales op het Cerestartoernooi in Sas van Gent) van de afgelopen week voort door Honny van Dorsse- laer met 6-3 6-2 de wacht aan te zeggen. Biervliet Op het Haringtoernooi in Bier vliet zijn de vier halvefinalisten in het mannen C2-dubbelspel Atletiek Vlissingen. 64e Boulevardloop. 7.2 km. Mannen H20:1. Arjan Beije (Delta Sport) 23.23,2. Niels Koole (Dynamica) 23.29,3. Pieter Reijders (Herentals, B) 23.45, 4. Frans Roelofs (Prins Hendrik) 23.55, 5. Theo Rabout (Dynamica) 24.02. H40: 1 Jan de Bart (AV'56) 24.05,2. Ruud Woord (Thor) 24.35, 3. Adrie Faes (Dynamica) 25.06. H50: 1. Jan van Kerkchoven (Ant werpen, B) 26.02, 2. Eddy Smit (Delta Sport) 26.30, 3. Arie van Dijk (Flakkee) 26.52. H60:1. Ron Abuys (Veteranen Ne derland) 29.26, Jan Wagenmakers (Vete ranen Nederland) 29.53, 3. Rein Swint (Veteranen Nederland) 31.28. D20: 1. Marlies Kort (AV'56) 25.59,2. Karin Basti- an (Dynamica) 28.21,3. Christel Verbeek (Dynamica) 31.24. D35:1. Marleen Reus- el (Aarteselaar (B)) 29.34, 2. Mona Nieu- wenhuizen (Voorne Atletiek) 30.38,3. El- lie Westerweele (Dynamica). Eindstand PZC-stratenloopcircuit. Mannen H20: 1 Arjan Beije (Delta Sport) 900, 2. Erik Goossen (Scheldesport) 895, 3. Theo Rabout (Dynamica) 893, 4. Ronald Ovaa (Veteranen Nederland) 893, 5. Bart de Koster (Dynamica) 882. H40: 1. Jan de Bart (AV'56) 900,2. Jan de Wilde (AV'56) 895, 3. Ron Dellebeke (Dynamica) 890. H50: 1. Eddy van Dijke (Flakkee) 898, 2. Eddy Smit (Delta Sport) 898,3. Eddie Pe- kaar (AV'56) 893. H60:1 Ron Abuys (Ve teranen Nederland) 897, 2. Jan Wagen makers (Veteranen Nederland) 897, 3. Hans Pluijlaar (Dynamica) 891. Vrouwen D35: Marianne de Voogd (Oostkapelle) 892. D35: 1. Mona Niewenhuizen (Voor ne Atletiek) 899, 2. Sjaan Maartense (AV'56) 896, 3. Ellie Westerweel (Dyna mica) 894. Sportprijsvragen Lucky day: 2-6-9-13-15-21-22-31-36-42 52-53-58-60-62-69-73-75-77-79. (onder voorbehoud). Tennis Terneuzen, Vliegende Hollander toer nooi. HEB1: Bernd van Quekelberghe - Alexander Bauwens 6-1 6-0. HDB1: Koen Dobbelaar/Detlef Pieters - Gertjan Lou- weret/Ronny van Kessel 6-2 6-1. HEC1: Alain Joos - Kees Kommers 6-1 4-6 6-4, Alain Joos - Maarten de Heus 6-2 6-4. HEC2: Marco van Avermate - Frank Broe ders 7-6 6-1. HEC2 35+: Stefan Heising - Hans van de Klooster 6-4 5-7 6-1. HDC2: Alwin Deij/Fonny Verstraeten 2-66-26-3. HED1: Ingmar Vermeulen - Honny van Dorsselaer 6-3 6-2, Robert de Meijer - Ivo Heede 6-0 6-4. HED1 35+: Thijs Geuze - Harry van Quekelberghe 6-2 6-0, Dick Vrolijk - Gerrit Kampman 6-4 6-4, Eugene Lauret- Peter Jansen 6-0 6-4. HDD1: Wal ter BoenderAWilfried Roelandt - Robert de Meijer/Stijn Cant 4-6 6-0 6-3, Han Stevens/Alexander de Meijer - Walter Boender/Wilfried Roelandt 6-2 6-3, Van Dorsselaer/Wouterse - Joost de Zeeuw- /Marco van Boven 7-6 6-3. DDD1: Petra de Braai/Miranda van de Schelling - San dra Lambert/Judith Dingemanse 6-3 6-3. GDD1: Frits Meyer/Angelique van der Vliet - Ivo Heede/Margreet Pauw 6-1 7-5. HED2: Wïm Verpoorte - Dennis Bastiaan- sen 6-0 6-0, Jan Schoonakker - Jeroen Coers 6-2 7-5. DED2: Judith Dingemanse - Anja Neve 6-2 6-4, Petra de Braai -1. Fer- mont 6-4 7-6. HDD2: Paul Leenders/Je- roen Coers - Marco Bakker/P. Kooij 7-6 1- 6 6-3. DDD2: Elly Fieret/A. Meeuse - Anke Sollie/Elisabeth Hoek 6-4 7-6. GDD2: Sandra Maes/Gerry van Rumst - Jacque line Hubregsen/A, Susanna 6-7 6-3 6-0, R Dobbelaar/Sheila de Waal - Sonja de Zeeuw/Jeroen Hamelink 6-2 6-3, Paul Leenders/Mireille Tommei - Sandra Ha melink/Martin Roodzant 4-6 6-4 7-6. GDD2 35+: A. Dekker/Irene Ysebaert - El len Mous/Frans Mous 6-1 6-0. Cadzand, Haaietandentoernooi. DED: Annemarijn van der Vlist- PiaZiegler6-4 7-5. HDD1: Daniel Knodgen/Renee Sper- hake - Paul Leenknegt/Jelle Leenknegt 7- 6 6-1. HED1: Karsten Eisner - Jean Paul Baart 6-4 7-5. GDD: Wim Janssens/Kari- ne Janssens - Jan Simon Holl/Reneé Holl-Scheedler 6-1 7-5, Jean-Paul bekend. Peter Vercruysse en Sjacko de Braai drongen door tot de laatste vier ten koste van Carlo de Gijsel en Hanny Lan- geraert. Bij een 6-4 3-1-stand gaf Carlo de Gijsel te kennen vanwege een enkelblessure niet verder te kunnen spelen. Hariy de Jonge en Wilfried van Over loop uit IJzendijke komen door een 6-4 6-2-winst op Leo Ver- paaien en René Raaymakers in de halve finale uit tegen De Braal/Vercruysse. De tweede halve finale wordt gespeeld tus sen het duo Björn Obrie en Koen van de Berg en het koppel Eddo Lokken en Arjan Michielsen. Jean-Paul Baart en Svenja Kla ver uit Cadzand maakten in hun woonplaats op het Haaientan- dentoernooi korte metten met hun plaatsgenoten Tonny van Noord en Edith Rompa. Het D1- koppel Van Noord en Rompa kreeg met 6-0 6-1 een flink pak slaag. HOEK - Hoofdklasser Hoek zette ook zijn tweede oefenwed strijd om in een ruime overwin ning. De formatie van Angelo Nijskens versloeg gisteravond voor eigen publiek het Belgi sche Bassevelde met 6-0. Bassevelde, dat uitkomt in de eei'ste klasse provinciaal, trad net als Hoek aan met een ten op zichte van vorig seizoen flink gewijzigde ploeg. Hoek dicteer de de wedstrijd en gaf nauwe lijks kansen weg. Vooral na rust (3-0), toen bij Bassevelde de ver moeidheid zich deed voelen, kreeg Hoek veel mogelijkheden. De razendsnelle Rieno van Oost nam twee treffers voor zijn reke ning. Stefan Saey, Barry van der Hooft, Dave Gijsel en Arjan Koopmans namen de overige doelpunten voor hun rekening. Koewacht-Axel 2-3: Een gelijk opgaand duel. Koewacht kreeg voor rust de betere kansen, maar zag alleen Jeroen Hiele doel treffen: 1-0. Ludwig van Gremberghe tekende nog voor rust voor de gelijkmaker: 1-1. Ralph Zegers (vrije trap) en op nieuw Van Gremberghe zetten Axel op 1-3. Jeroen Hiele be paalde de eindstand op 2-3. Baart/Svenja Klaver - Edith Rompa/Ton- ny van Noord 6-0 6-1. HED2. Benno Vriend - Albert Noll 7-5 7-6. HD35+. Wil liam Joppe - Jan Simon Holl 6-1 6-2. Biervliet. Haringtoernooi. HDC2: Peter Vercruysse/Sjacko de Braai - Carlo de Gijsel/Hanny Langeraert6-4 3-1 (opgave De Gijsel/Langeraert), Harry de Jonge- /Wilfried van Overloop - Leo Verpaalen- /René Raaymakers 6-4 6-2, Björn Obrie/Koen van de Berg - Willy van Leeu- wen/Willy Verbeke 6-4 6-4, Eddo Lok ken/Arjan Michielsen - Joël van Over loop/Chris Loonstijn 6-2 6-1. HDD1: Lou Oosthoek/Mark Praas - Dirk-Jan Flik- weert/Sjaak Verduyn 6-2 3-6 7-5. HDD2: Mike Jansen/Rogier Rutgers - Ab Ver- planke/Alex Wesdorp 6-3 6-2. DDC2: Elsa van Silfhout/lsabella van Damme - Nata- sja Moggre/Miranda van Espen 6-4 6-1. DDD2: Jeanette Dekker/Nischa de Jonge - Janneke Dieleman/Marian Bleyenberg 6-7 7-6 6-2, Nancy Verplanke/Gini Roe land - Cindy Dijkers/Marjolein van Liere 6-1 6-4, Sonja van Liere/Nancy Hoog- straate - Magda Arens/Marijke Vermeer 7-64-66-1. GDD1: Silvia Pattijn/MarkPat- tijn - Ingrid Cauwels/Dirk Geertvliet 6-1 6- 1GDD2: Marleen Wolfert/Piet de Braai - Magda Arens/Henny Neve 6-2 6-4, J. Oosthoek/J. Smidt - Gini Roeland/Arend Roeland w.o. Voetbal Vriendschappelijk. Go Ahead Eagles - De Graafschap 3-3 (0-3). 0-1 Schulp, 0-2 Van Vossen (strafschop), 0-3 Van Vossen, 1-3 Schreuder, 2-3 Zuidam, 3-3 Leferink. Ro de kaart: 79, Antonlini (De Graafschap). TOP Oss - FC Twente 0-1 (0-0). Doelpunt. Van de Paar. Rijnsburgse Boys - Ajax 0- 10 (0-6). Doelpunten: Hossam 6, Chivu (strafschop), Van der Meyde, Van der Vaart, Machlas. Baronie - NAC 0-5 (0-3). Doelpunten: Salmon 3, Stewart, Petö. RKC-ADO Den Haag2-1 (0-1 (.0-1 Van Eij- keren, 1-1 Petrov, 1-2 Gudjonsson. FC Den Bosch - KV Mechelen 4-2 (3-0). Doel punten FC Den Bosch: De Freitas 2. Van de Laak 2. Volendam - AZ 4-5 (4-3). 1-0 Rose, 1-1 Van Galen, 1-2 Bosman, 2-2 Putter, 3-2 Van Ommeren, 3-3 Van Galen, 4-3 Ten Heuvel, 4-4 Elkhattabi, 4-5 Nelis- se. Vitesse - Lokeren 3-0 (1-0), Doelpun ten: Van Beukering 3. FC Groningen - OFI Kreta (Gri) 5-3 (2-2). Doelpunten FC Gro ningen: Broerse 3, Robben 2. Champions League, kwalificatie, twee de ronde, tweede wedstrijd (tussen haakjes resultaat eerste wedstrijd). Sherrif Tiraspol (Mol) - Anderlecht (Bel) 1-2 (0-4), Wisla Krakow (Pol) - Skonto Ri ga (Let) 1-0 (2-1), Maccabi Haifa (Is) - FC Haka (Fin) 4-0(1-0), Halmstad (Zwe) - Bo hemians (Ier) 2-0 (2-1), Inter Bratislava (Slw) - Slavia Mozye (WRu) 1-0 (1-0), FC Kopenhagen (Den) - Torpedo Kutaisi (Geo) 3-1 (1-1), Jugomagnat (Mac) - Steau Boekarest (Roe) 1-2 (0-3), Vllaznia Shkoder (Alb) - Galatasaray (Tur) 1 -4 (0-2 Rode Ster (Joe) - Omonia FC (Cyp) 2-1 (1-1), Barry Town (Wal) - FC Porto (Por) 3- 1 (0-8), Glasgow Rangers (Sch) - NK Mari- bor(Slv) 3-1 (3-0). Wielrennen Chaam. Acht van Chaam, criterium over 100 kilometer. 1 Knaven (Ned), 2. Koerts (Ned), 3. Ullrich (Dui), 4. Zabel (Duï). donderdag HU Tennis Vliegende Hollander toernooi. Locatie: TV Animo, Sportpark Oude Vaart Ter neuzen. Aanvang: 14.30 uur. Haaietandentoernooi. Locatie: ASOC, Noorddijk Cadzand. Aanvang: 10.00 uur Haring Rabo-toernooi. Locatie: TV Bier vliet, Singel Biervliet. Aanvang: 15.00 uur. i§ü Voetbai Vriendschappelijk. Oostkapelle-RBC 2 (19.00 uur). Raymond Raadtgever sleurt aan de kop van het peloton tijdens de Acht van Chaam. foto CorViveen door Björn Goorden ROOSENDAAL - Vier dagen lang genoot Raymond Raadtgever landelijke bekend heid in de Volksrepubliek China. Vier dagen lang zeurden kinderen om zijn handteke ning. Vier dagen lang verscheen zijn gezicht regelmatig op de nationale televisie. Vier dagen lang fietste de in Goes geboren renner mee in de Ronde van China, de Tour van het Verre Oosten. Dinsdag kwam hij thuis van zijn trip naar China en restte nog slechts een dierbare her innering aan de dagen van roem. Gisteren pakte de ambitieuze amateur de draad van het normale wielerleven weer op en nam deel aan de Acht van Chaam. Voorafgaand aan het criterium had hij nog zo zijn twijfels of hij de koers zou kunnen voltooien. „Ik ben dertien dagen van huis geweest en ik heb een ontzettend zware meerdaagse in de benen, Ik heb vannacht echter lang en góed geslapen. Dat was gisteren ook zo, maar om half negen vielen mijn ogen toch ineens dicht." De twaalfde plek in de Ronde van China stemde de 24-jarige coureur tot grote tevre denheid. „Het was echt niet zo dat ze daar niet hard fietsen. Integendeel, er was een ijzersterk Australisch team, er waren Ja- pannei's, Russen, de top van Azië was aan wezig - vorig jaar deed de Kazak Andrei Te- teriouk nog mee, zulke jongens hou je niet zomaar bij. In het afsluitende criterium in Huhot, waar het langs de kant vaak wel vijf rijen dik met toeschouwers stond, lag het gemiddelde boven de 46 kilometer per uur. Da's niet misselijk moet ik zeggen." Het parkoers wat ze voor de kiezen kregen, was bij tijd en wijlen onnoemelijk zwaar. „De tweede etappe ging over 220 kilometer - ik had nog nooit een wedstrijd die langer was dan 205 kilometer gereden, en ging dwars door de Gobi-woestijn. Het ging voortdurend op en af, er zaten een hoop las tige klimmetjes tussen. En dat bij een tem peratuur van 35 tot 40 graden. Na twintig kilometer kwamen we met een groep van dertien voorop te zitten, ze pakten ons nooit meer terug. Op die dag werd het klassement voor een groot deel gemaakt." Gegroeid Raymond Raadtgever heeft er geen moment spijt van gehad dat hij op de uitnodiging van het Marco Polo Cycling Team is ingegaan. China heeft een diepe indruk op hem ge maakt. „Ik heb er een fantastische tijd ge had. Het is één van de absolute hoogtepun ten in nxijn carrière, een belevenis die ze me nooit meer afpakken. Ik ben er ook als ren ner gegroeid, heb ervaring opgedaan. Als ze me wagen, doe ik volgend jaar weer graag mee." „Elke dag besteedde de nationale Chinese televisie aandacht aan de Ronde in een uit zending van een minuut of tien. Wanneer je de finish overkwam, stonden er hordes met journalisten en toeschouwers op je te wach ten. Het was soms net alsof je de Tour de France reed. Je bent een bezienswaardig heid, een held. Toen ik met een Chinese lera res stond te praten, stonden de 160 kinde ren van haar klas me met open mond aan te gapen. Nadat eentje het aandurfde mij om een handtekening te vragen, kwamen er steeds meer over de brug en was ik wel een poosje bezig." De verzorging van het renners veld was naar Europese maatstaven. „Het eten was uitste kend, niemand van onze ploeg is echt ziek gewordenWe hadden amper te klagenhoe wel we na een van de lange etappes wel erg veel moeite moesten doen om bij onze ploeg leiderswagen te komen. Na 180 kilometer wedstrijd moesten we nog twee kilometer fietsen voor we eindelijk wat konden drin ken." „De omstandigheden in het land vielen me erg mee. We hebben constant over wegen van asfalt gereden. De mensen waren uiter mate beleefd en vriendelijk. Van het com munistisch bewind was soms weinig te mer ken, overal hingen reclameborden. Er was een hoop armoede, je zag een boel mensen die leefden van de straat, maar er reden ook Mercedessen uit de S-serie." Raadtgever deed in de korte voorbereiding op de Ronde van China hoofdstad Beijing aan. „Die stad is zo geweldig groot. Ik maakte een trainingsronde van zo'n vijftig kilometer. Tijdens die tocht heb ik geen groen gezien. Dat maak je hier toch niet mee?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 39