Boon teammanager bij NTTB Van der Zee treedt uit schaduw Darters gooien met scherp Nieuwe titel voor Van Lieren Zeeuwse atleten naar olympische jeugddag Terneuzen stuit op Rood Wit of Dosko 21 Middelburgse tafeltennistrainer (50) maakt van hobby beroep Zeelandia gaat ook akkoord met de fusie Werkstraf voor oud-bestuurder van Volendam Kloetinge neemt afscheid van Lourens en Dek Youri Djorkaeff vertrekt bij Kaiserslautern Stefan Jansen gaat naar NEC Zeilwedstrijd op Veerse Meer uitslagen agenda bw zaterdag 19 mei 2001 ^Koen de Vries BREDA - Peter Boon wordt de nieuwe teammanager van de Nederlandse tafeltennisbond j\TTB). De 50-jarige Middel burger is de opvolger van Peter- Paul de Vrind, die zijn baan eind i0rig jaar verruilde voor een be trekking in het bankwezen. Boon zal vrijwel zeker per 1 au gustus volledig in dienst treden bij de NTTB. Hij benut naar ei gen zeggen een buitenkans: 'Wie kan er zeggen dat hij op zijn vijftigste nog van zijn hob- bvzijn beroep kan maken?" De belangrijkste werkzaamhe den van Boon zullen bestaan uit het coördineren van de top sportactiviteiten binnen de ta feltennisbond en het begeleiden ran Danny Heister en Trinko Seen, de speerpunten van de ,\TTB voor de Spelen van 2004 m Athene. Daarnaast blijft hij voor een klein gedeelte bonds coach van Jong Oranje en zal hij bij grote internationale evene menten chef d equipe zijn van de Nederlandse ploeg. In die laatste functie debuteerde hij deze maand tijdens het WK in Driejaar De benoeming van Peter Boon, voor een periode van minimaal drie jaar, werd gisteren defini- en mag betiteld worden als een bijzondere ontwikkeling. Drie jaar geleden werd hij nog afgeserveerd als bondscoach van Jong Oranje, omdat de bond het nodig achtte het kader te verjongen. Bovendien werd hem verweten dat hij te weinig com municeerde met de, ouders van de jeugdspelers. „Achteraf gezien ben ik toen misschien te lang blijven zitten, terwijl ik te weinig progressie Aan de andere kant kwa men die problemen me niet slecht uit. Ik kon me volledig concentreren op mijn club 't Zand en dat is goed uitgepakt. Van 1997 tot 2000 beleefde ik mijn mooiste jaren als club- coach." Zoals bekend: het man- nentaem van 't Zand werd vorig jaar kampioen van Nederland. Boon heeft zijn benoeming te danken aan mensen met wie hij vroeger al samenwerkte. „Peter Paul de Vrind heeft mij ge vraagd of ik hem wilde opvol gen. Ook de trainers wilden mij graag als teammanager. Boven dien werd ik door Danny Hei ster benaderd of ik him belan gen tot de Spelen van 2004 wilde behartigen. Ik denk dat ik dit heb afgedwongen, gewoon door lange tijd mijn capaciteiten te tonen. Verder heb ik me altijd positief opgesteld, ben ik nooit met modder gaan gooien." Topsport „Eigenlijk heb ik in de loop der jaren nooit verkeerde beslissin gen genomen. Toen 't Zand lang geleden mijn trainerscursus walde betalen heb ik geweigerd. Daardoor kon ik mijn zelfstan digheid behouden. Het gaf me bijvoorbeeld de gelegenheid om tijdelijk over te stappen naar Middelburg-Zuid. waar ik beter kon kennismaken met topsport. D aarnaast heb ik natuurlij kook geluk gehad. Dankzij de presta ties van Kalun Yu heb ik me kunnen presenteren. Die jongen woont nota bene bij me om de hoek. Zonder hem was het mis schien niet zo gelopen." De Middelburger denkt dat hij op een goed moment bij de NTTB binnenstapt. „Ik heb geen collega's die voor eigen succes gaan, zoals vroeger nogal eens gebeurde bij de bond. We vormen een hecht team dat de zelfde doelstellingen nastreeft. Daarnaast is de rol van de bond anders dan vroeger. Wij hebben meer autonomie, hebben meer invloed op het beleid. Wij nemen initiatieven, de NTTB kijkt hoogstens over onze schouders mee." Talenten De benoeming van Boon heeft vergaande consequenties voor 't Zand. De Middelburgse tafel tennisclub raakt iemand kwijt die dag en nacht klaar stond. Bijna dertig jaar was hij hoofd- trainer bij de vereniging. Boon: „Hoe je het ook wendt of keert, zoiets moest natuurlijk een keer gebeuren. Maar het is ook niet zo dat ik helemaal vertrokken ben. Ik blijf op donderdagavond training geven en zal als het mij uitkomt drie talenten individu eel ondersteunen." De eerlijk heid gebiedt Boon te zeggen dat zijn opvolger bij 't Zand nog niet klaar staat. „Ik denk dat mijn taken door verschillende men sen moeten worden overgeno men. De definitieve benoeming zorg de bij Boon gisteren klaarblij kelijk voor enige ontspanning. De afgelopen weken had hij het druk met zijn eigen werk (amb tenaar op Schouwen) en zijn voorbereidende activiteiten bij de bond. Per trein op weg van het bondsbureau in Zoetermeer naar een vergadering in Breda viel hij in slaap. Onopgemerkt verliet de trein de stations van Breda en Tilburg. De nieuwe teammanager werd pas in Eind hoven wakker... Wayne Mardle boeit het publiek met een demonstratie in het Goese dartscentrum. foto Dirk-Jan Gjeltema door Frits Bakker GOES - De Mastercaller van de Embassy. Zo werd Martin Fitzmaurice gisteravond in het dartscentrum van Yip Plaza in Goes aangekondigd voor een volle zaal van dar ters en toeschouwers. De Britse spraakwaterval (bekend om zijn langgerekte 'one hundred and eighty...') kreeg de zaal stil. En de twee topdarters Mervyn King (nummer één van de wereld ranglijst) en Wayne Mardle (met de titel Ha- wai men en winnaar van het NK in 2000) zorgden in de uren die volgden voor een adembenemende demonstratie. Mervyn King kreeg een staande ovatie, toen hij op zijn kniën een partij tegen de 6-jarige Yannick Sohilat uitgooide met twee bull's eyes. Wayne Mardle zorgde voor een vrolijk intermezzo in zijn partij tegen de 13-jarige Sandra Roelof. Beoogde opvolgster van Van Moorsel wint openingsetappe Ster van Zeeland MIDDELBURG - De fusie tus sen de voetbalclubs Middelburg en Zeelandia is definitief. Met een opkomst van een kleine "eertig leden stemde gister avond ook Zeelandia in met het samengaan van de twee clubs. Middelburg had dat al in een eerdere fase gedaan. De fusieclub komt volgend sei zoen op een nieuw complex uit m de derde klasse van het zon dagvoetbal. Zeelandia kon vo rige week nog niet officieel ak koord gaan door een krappe opkomst van dé leden bij de stemming. Voorzitter Wim Ver meulen kon gisteravond aan kondigen dat de fusie er nu wel door is. ..Alle leden zijn langzamerhand gewend aan het idee dat we vol gend seizoen één club vormen met Middelburg. Maandag gaan wenaar de notaris om dat te be krachtigen en zullen we ook de KNVB inlichten." AMSTERDAM - Oud vice- voorzitter Peter van de Rijt van FC Volendam is door de politie rechter in Amsterdam veroor deeld tot 140 uur werkstraf. Ook krijgt hij twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf opgelegd voor het meerdere ma len plegen van valsheid in ge schrifte. Eind 1999 kwam FC Volendam met twee sponsorcontracten op de proppen die de club van de ondergang moesten redden. En kele dagen later bleek dat deze vals waren opgemaakt door de 1 toenmalige vice-voorzitter Van de Rijt. ANP KLOETINGE - Het eerste elftal van Kloetinge speelt volgende week een wedstrijd, waarin af- schcid wordt genomen van Alex Lourens en Ei-win Dek. Voor dat duel zijn behalve veel Zeeuwse spelers ook Dennis en Gérard de Nooijer en Peter van Vossen uitgenodigd. De wedstrijd wordt vrijdag (25 mei) gespeeld en begint om 18.45 uur. doorSven Remijnsen KWADENDAMME - Anouska van der Zee wordt vaak naar vo ren geschoven als 'de nieuwe Leontien van Moorsel'. Dat ge beurt tegen haar zin, want vol gens Van der Zee is Van Moorsel met niemand te vergelijken, laat staan dat ze door iemand is te verbeteren. Gisteravond trad Van der Zee tijdelijk uit de schaduw van haar kop vrouw bij Farm Frites- Hartol. De 25-jarige renster uit Deurne bekroonde een zware solo in de openingsetappe van de Ster van Zeeland met een welverdiende zege in Kwaden- KAISERSLAUTERN - De Franse international Youri Djorkaeff houdt het voor gezien bij Kaiserslautern. De 33-jarige middenvelder, die met het na tionale team de mondiale en Eu ropese titel veroverde, vertrekt naar een grote Franse club, waarvan de naam nog niet be kend is. In eigen land wil de routinier zijn plaats in de nationale selec tie voor het WK in 2 0 0 2 in Japan en Zuid-Korea veiligstellen. Djorkaeff kwam in 1999 van In- ternazionale naar Kaiserslau tern. Zijn contract bij de afge zakte Duitse club hep door tot medio 2002. Door blessures en onenigheid met trainer Andreas Brehme kende de Fransman een weinig succesvol seizoen in de Bundesliga. SID NIJMEGEN - De transfer van Stefan Jansen naar NEC is gis teren afgerond met de onderte kening van een tweejarig con tract. De spits kwam recentelijk uit voor TOP Oss en maakte 27 doelpunten. Hij is topscorer van de Toto Divisie. Jansen die eerder voor Roda JC, FC Den Bosch, Cambuur, Saler- tina, Isolaverde en Potenza speelde, moet bij NEC samen met de eerder aangetrokken Zi- co Tumba de vacature Jack de Gier vervullen. ANP damme. Van der Zee, die na ze ventig kilometer was ontsnapt uit de grote groep, reed binnen veertien kilometer een voor sprong van ruim een halve mi nuut bij elkaar. De sprint van het peloton werd gewonnen door haar grote voorbeeld: Le ontien van Moorsel. Baukje Doedee uit Driewegen eindigde als twaalfde, ondanks een de fect versnellingsapparaat. Drievoudig olympisch kampi oene Van Moorsel gaf haar win nende ploeggenote na afloop de eer die haar toekwam. Van der Zee had de overwinning inder daad allerminst cadeau gekre gen. Ze was weliswaar een van de vele rensters die tijdens de le vendige wedstrijd een vlucht poging waagde, maar meteen ook de enige die erin slaagde al leen voorop te blijven. „Er werd om en om gedemarreerd", zei Van der Zee nadat ze de gele lei- derstrui en de groene punten- trui omgehangen had gekregen. „Ik was uiteindelijk degene met het meeste geluk. Iedereen lette op Leontien, daar kon ik van profiteren. Maar ik heb er hard voor moeten knokken hoor." Anouska van der Zee, dochter van een Goese vader, is al jaren een van de steunpilaren van de Farm Fntes-Hartol-ploeg. Ze is eerste luitenant achter wegka pitein Van Moorsel, met wie ze voorliefdes voor tijdrijden en baanwielrennen deelt. In beide disciplines beschikt Van der Zee over de capaciteiten om op ter mijn de wereldtop te halen, maar of ze Van Moorsels lang verwachte opvolgster is? „Dat ben ik niet en dat zal ik ook nooit worden", vindt ze zelf. „Leon tien had op deze leeftijd al de Tour gewonnen. Dat zal voor mij altijd onhaalbaar zijn. Op nationaal niveau ben ik een van de beste tijdrijders, maar omdat Leontien een klasse apart is, ben ik de eeuwige tweede of derde. Ik heb één geluk, en dat is dat we in dezelfde ploeg rijden." Van Moorsel, die het verdeel- en heersprincipe als geen ander be heerst, is op haar beurt blij met Van der Zee in haar buurt. „Als Anouska wint, blijft de zege toch een beetje bij mij. Ze groeit elk jaar een stukje dichter naar de top. En als zij straks een goe de tij drit rij dt en het eindklasse ment wint, dan ben ik ook tevre den. Ik kan alleen niet voor haar trappen, dat zal ze toch echt zelf moeten doen." Tijdrit Zelf won Van Moorsel de afgelo pen drie edities van de Ster van Zeeland. Telkens legde ze de ba sis voor haar eindoverwinning in de twaalf kilometer lange tijdrit van Walsoorden naar Kloosterzande, die vanmiddag vanaf 123 0 uur weer op het pro - gramma staat. Vorig jaar was ze 39 seconden sneller dan Van der Zee. die ditmaal een voorsprong van 31 seconden verdedigt in de rit tegen de klok. Vooruitlopen op een eventuele zege wilde Van der Zee dan ook niet. „Laten we eerst de tijdrit maar eens rij den", zei ze voorzichtig. „Leon tien neemt altijd heel veel voor sprong. Ze rijdt zo kei- en kei hard..." En dan is er ook nog de slotrit Kloosterzande - Kloosterzande over 96 kilometer, die om 17.00 uur begint. Van Moorsel is niet van plan zich daarin gedeisd te houden. Ondanks haar prachti ge staat van dienst voelt ze zich nog altijd niet te groot voor de Ster van Zeeland, een wedstrijd die de nationale selectie al jaren links laat liggen. „Eind dit jaar wil ik super zijn bij het wereld kampioenschap op de baan en mijn poging om het werelduur record te verbeteren. Om dat te bereiken, heb ik deze wedstrijd heel hard nodig. En ik kom hier graag, want alles is goed gere geld. Het is een goeie organisa tie en een lekkere koers." door Jan Dagevos KAPELLE - Laurens van Lieren heeft een nieuwe titel verworven. Nadat de dressuurruiter uit Schore vorige week al werd verkozen tot Zeeuws sportman van het jaar 2000, werd hij gisteravond tot sportman van de gemeente Kapelle ge kroond. Van Lieren werd in de voorbije periode Zeeuws kampioen indoor (klasse Zl). Verder won hij goud op de Levade, de na tionale titelstrijd. Vorig jaar augustus veroverde hij met het Nederlandse Young Riders Team de Europese titel. Van Lie ren werd in Kapelle de opvolger van Jan van der Wei jde, de ultra lange afstandslo per. Sportploeg Kapelle riep Thamar Zweistra, die tegen woordig in Schore woont, uit tot sportta lent. Zweistra timmert net als Van Lieren op dressuurgebied flink aan de weg. De titel van sportploeg ging naar het eerste voetbalelftal van Kapelle, dat vorig jaar promotie naar de eerste klasse bewerk stelligde. Saillant detail was dat wethou der Jon Herselman, zelf speler van Ka pelle, de prijs aan dit team uitreikte. In de categorie sportvrijvyilliger waren drie mensen genomineerd, te weten Jan West- rate (voetbalvereniging Wemeldinge), Wim van Stel (wielercomité Wemeldinge) en Kees Nieuwenhuize (ijsclub de Zwarte Weel). De gemeente Kapelle besloot alle genomineerden te eren, omdat 2001 het jaar van de (sport)vrijwilliger is. De ge meente Reimerswaal huldigde gisteren haar sportkampioenen in de kantine van voetbalvereniging Hansweertse Boys. De kampioenen zijn: Judo/Jiu-Jitsu club Buj- in (Cathelijne Hibma, Marco Longhitano, Sa muel Erades, Bas van Oorschot, Gerard de Vos Tennisvereniging Yerseke: TV Yerseke (C. vanHekke.A deKoeyer,A.vanStrien,D.vd Velde, A Verschuure, J. Verschuure-Mol); Badmintonclub Rillandia Smashers (Roosma- rijn Kok); LTC Kruimngen (Silvana Bauer); Rljvereniging en ponyclub ZuidBeveland (Ca- rolein v.d. Plasse, Elze Sophie Wiskerke, Chaeyenne Wiskerke, Laurens van Lieren, Anne van Stee, Kim Meyer, Emily Wiskerke); Zwemvereniging Zeelandia (zwemploeg 2e klasse. Randy Butijn, Ramon Hollestelle, Car- la Lindenberg, Caroia Minnaard, Leonie v.d. Berge, Martijn Schuijs, Erik de Jong, Zoë Braai, Tessy v.d Hoven, Stefan Koeman, Ste fan Nieuwenhuize, Marissa Lamse, Esther Kakebeeke, Patrice Smits, Koen Lindenberg, Hélen Meiboom, Mirjam Dommanschet, Caro line v.d.Borgt, Tina Kakebeeke, René v.Ou- denaarde, Armand Butijn, Marleen v.d.Borgt, Els Dommanschet, Corina Baaij, Jacqueline Stoel, Richard v.Oosten, Thérèse de Munck, Bianca Smet, Gerlinda Smet, Jaap de Munck, Millie Victor, Francois Smet); Judo/Jiu-Jitsu club Bujin (Wilco Smits, vrijwilliger); KWV Kruiningen (Leny Sponselee-Duindam, vrij williger). Laurens van Lieren werd gisteravond in Kapelle gehuldigd als sportman van het jaar. foto Dirk-Jan Gjeltema doorSjaakSinke VLISSINGEN - Een afvaardi ging van de Zeeuwse atletiek- jeugd neemt morgen deel aan de olympische jeugddag in Am sterdam De ploeg koint uit te gen de andere regios's van Ne derland. In totaal zijn er 800 deelnemers. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur in het Olympisch sta dion met het ontsteken van de olympische vlam. De KNAU All Stars met Patrick van Balkom, Ellen van Langen, Kamiel Maa- se en Lieja Koeman zijn aanwe zig. Voor Zeeland nemen deel: jongens C: Andres Vlaming (Dynamica), Bouke de Jonge (Delta Sport), Jack Luteyn (Wielingen), Wouter Jansen (Dynamica). Bart van Kralingen (Delta Sport). Wesley Krakeel (Del ta Sport). Meisjes C: Pien Stams (Scheldesport), Marije Jansen (AV'56), Marianne van de Heijden (Dynamica), Kimberley Katsman (AV'56), Glenn Letterie (Delta Sport Marlon Dek (AV'56). Jongens D: Aris den Hollander (Wielingen), Ro gier de Jong (Flakkee), Michel Haak (AV'56), Wesley Hemelsoet (Schel desport), Paul Kingma (Schelde sport). Meisjes D: Dominique Fluijt (Delta Sport), Norah van Leest (RK- HAV), Lmdy Mans (AV'56), Caroline Doens (Scheldesport), Renate Wit- kowski (Dynamica). Pupillen A: Brett Manders (Wielingen), Emma Jeras (Dynamica), Marjolein d'Hondt (RKHAV) Brian Boidin (RKHAV), Steven Nuytinck (AV'56), Maurits Borghouts (Delta Sport). Pupillen B: Bianca Luteyn (Wielin gen), Kristy Blommaert (Delta Sport), Khaoula Banani (Schelde sport), Florentijn de Roo (Schelde sport), Niek den Exter (Schelde sport), Erwin Adan (Dynamica). Marius Dek uit Goes is ploegleider VLISSINGEN - De watersport verenigingen Arne, Breskens, Herkingen, Noord-Beveland, Vremdijck en Wolphaartsdijk houden morgen de derde zeil wedstrijd van de Delta combi 2001. Er wordt gevaren op het Veerse Meer bij Oostwatering. De eerste start is om 10.30 uur. De bedoeling van deze zeilwed strijden is om zo veel mogelijk kinderen kennis te laten maken met het wedstrijdzeilen en dit zo goed mogelijk onder de knie te krijgen. De Delta combi telt ze ven wedstrijden. De resultaten van alle wed strijddagen tellen mee voor het eindklassement om de Delta combi. Op 9 juni zijn de wed strijden bij Herkingen, 24 juni op de Braakman, 25 augustus in Wolphaartsdijk. De serie wordt afgesloten met wedstrijden bij Oostwatering. Het Goese meisje, dochter van de eigenaars van het dartscentrum, kon maar niet uit gooienmet dubbel acht in de partij tegen de Hawai men. Hij bood haar met een mooi ge baar zijn eigen darts aan. Met zes pijlen was het een koud kunstje om de partij in winst om te zetten. De demonstratie in het Goese dartscentrum leverde iets meer dan 2500 gulden op voor Zeeland helpt Cambodja. door Jan Dagevos TERNEUZEN - Terneuzen stuit in de halve finale van het Anistel Cup-toernooi op de winnaar van het duel Rood Wit Veldho- ven-Dosko. Die wedstrijd wordt vandaag gespeeld. Mocht Dosko winnen, dan wacht Terneuzen zöndag 27 mei een uitwedstrijd. Wanneer Rood Wit Veldhoven erin slaagt de winst te pakken, dan speelt de Zeeuws-Vlaamse ploeg op 27 mei de halve finale in eigen huis. De aanvang is in beide gevallen 14.30 uur. Het duel staat onder leiding van scheidsrechter Rien van Haaften. De andere halve finale gaat tus sen DBS en WVO. Die ontmoe ting wordt dinsdag 29 mei ver speeld (19.00). De finale van het Amstel Cup-toernooi is op 2 juni in Terheijden. Golf St. Leon-Rot. Duitse Open, 6 miljoen gul den. Stand na eerste ronde: 1Campbell (NZe) 62 slagen, 2. Westwood (Eng), Els, (Eng), Parsons (Aus), Romero (Arg), Woosnam (Wal), Tojas (Arg) 66, 15. o.a. Woods (VSt) 69, 87. o.a. Lafeber, Muntz 73. Judo Parijs. EK, eerste dag. Mannen. Tot 100 kg. Eerste ronde: Elco van der Geest wint van Birkfellner (Oos), tweede ronde: Zeevi (Isr) w.v. Van der Geest. Herkansing: Van der Geest w.v. Masjoerenko (Oek), Van der Geest w.v. Petek (Slv). Halve finale: Lemaire (Fra) w.v. Peltola (Fin), Zeevi w.v. Jikurauli (Geo). Om derde plaats: Van der Geest w.v. Peltola (Fin), Jikurauli w.v. Guersch- ner (Dui). Finale: Zeevi w.v. Lemaire. 100 kg. Eerste ronde: Dennis van der Geest w.v. Oesinskas (Lit), tweede ron de: Braidotti (Ita) w.v. Van derGeest. Her kansing: Dreyfus (Fra) w.v. Van der Geest, Halve finale: Tmenov (Rus) w.v. Tataroglu (Tur), Braidotti (Ita) w.v. Davi- tasjvili (Geo). Om derde plaats: Davï- tasjvili w.v. Sjarapov (Wru), Tataroglu w.v. Dreyfus. Finale: Tmenov w.v. Brai dotti. Vrouwen. Tot 70 kg. Eerste ronde: Wer- brouck (Bel) w.v. Boontje (Ned). Herkan sing: Boontje w.v. Abdellatif (Fra), Dadci (Pol) w.v. Boontje. Halve finale: Wer- brouck w.v. Spacek (Oos), Blanco (Spa) w.v. Costello (Bel). Om derde plaats: Spacek w.v. Semenova (Rus), Dadci w.v. Costello. Finale: Werbrouck w.v. Blanco. Tot 78 kg. Tweede ronde: Zwiers (Ned) w.v. Rogers (GBr). Halve finale: Lebrun (Fra) w.v. Zwiers, Rakels (Bel) w.v Matro- sova (Oek). Om derde plaats: Zwiers w.v. Tsjekanina (Rus), Rogers w.v. Matroso- va. Finale: Lebrun w.v. Rakels. 78 kg. Eerste ronde: Somolinos (Spa) w.v. Harteveld (Ned). Halve Finale: Ger- ber (Dui) w.v. Kovacevic (Joe), Dongoe- zatsjvili (Rus) w.v. Veys (Bel). Om derde plaats; Kovacevic w.v. Marguerite (Fra), Veys w.v. Somolinos. Finale: Gerber w.v. Dongoezatsjvili. dariev (Oek) 97 km in 2.14.32, 2. Förster (Dui) 0.09,3. Beikirch (Dui), 20. Meijs, 42. Van Schalen, 58. Jansen, 85. Tankink 2.17,98. Hoedemakers 9.21. Klassement: 1Piil (Den) 35.03.44,2. Gar- mendia (Spa) 0.18,3. Romanik (Pol) 0.35, 4. Barry (Can) 0.45,5. Piatek (Pol) 1.10,40. Tankink 21.00, 54. Meijs 38.08, 62. Jan sen 41.07, 69. Van Schalen 48.03, 85. Hoedemakers 1.02.43. Ronde van Asturië. Vierde etappe, Gijon - Alto del Viso: 1. Horrach (Spa) 182 km in 4.39.11, 2. Do- minguez (Spa), 3. Sastre (Spa) 0.21, 4. Fernandez (Spa) 0.25,5. Igor Gonzalez de Galdeano (Spa) 0.27. Klassement: 1. Dominguez 16.44.08, 2. Horrach 0.14,3. Sastre 0.214. Fernandez 0.25,5. Igor Gonzalez de Galdeano 0.27. Ronde van Picardie. Eerste etappe, Vervins - Fort-Mahon: 1. Asmaker (Fra) 204,5 km in 5.08.02, 2. Pi- ziks (Let) 0.04,3. Millar (GBr), 18. Van Gu- lik 2.21,34. Koerts, 51. Knaven, 106. Van Bon 4.32. Opgave: onder meer Van Hees- wijk en Orvalho. Gruissan. Ronde van de l'Aude, vrou wen. Proloog: 1Millward (Aus) 3 km in 4.23.00 (40,931 km/u), 2. Ulmer (NZe) 0.03, 3. Arndt (Dui) 0.04,7. Chantal Beltman 0.09, 10. Van Scheppingen 0.11. Ster van Zeeland, vrouwen. Eerste etappe, Kwadendamme - Kwa- dendamme: 1. Anouska van der Zee (Deurne) 84 km in 2.08.17, 2. Leontien van Moorsel (Rotterdam) 0.33, 3. Tanja Hennes (Dui), 4. Miranda Vierling (Den Haag), 5. Saskia van Duuren (Harden- berg) 0.35,6. Catharina Mulders (Rotter dam), 7. Vera Holhfeld (Duitsland), 8. Sandra Misbach (Duitsland), 9. Kristy Miggels (Belfeld), 10. Suzanne de Goede (Zoeterwoude), 12. Baukje Doedee (Drie wegen). Algemeen klassement: 1. Van der Zee 2.08.07, 2. Van Moorsel 0.31, 3. Hennes 0.39,4. Vierling 0.43, 5. Wallaard 0.43,6. Olsen,7. Koedooder, 8. Van Duuren 0.45, 9. Mulders, 10. Hohlfeld, 14. Doedee. Puntenklassement: 1. Van der Zee. Sprintklassement: 1. Van Moorsel. Jon- gerenklassement: 1. Wallaard. Motorsport Le Mans. WK wegrace, GP Frankrijk, eer ste dag kwalificatiettraingen. 500 cc: 1. McCoy (Aus) Yamaha 1.39,366, 2. Abe (Jap) Yamaha 1.39,530, 3. Rossi (Ita) Honda 1.39,584, 4. Roberts (VSt) Suzuki 1.39,629,5. Biaggi (Ita) Yamaha 1.39,805, 10. Van den Goorbergh (Ned) Proton KR 1.40,289, 21. Veneman (Ned) Honda 1.45,283, 23. Janssen (Ned) Honda 1.46,263. Sportprijsvragen Lucky Day, donderdag 18 mei. 8-9-10-13-15-23-27-30-31-40-41 - 49 - 51 - 52 - 53 - 54 - 57 - 65 - 66 - 79. (onder voorbehoud) .zaterdag— Tennis Hamburg Masters Series, mannen, 7,5 miljoen gulden. Tweede ronde: Martin (Spa) - Arazi (Mar) 6-2 6-3. Kwartfinales. Costa (Spa) - Santoro (Fra) 6-1 6-2, Ferrero (Spa/8) - Johansson (Zwe 6-2 6-2, Portas (Spa) - Martin (Spa) 6-3 6- 2, Hewitt (Aus/7) - Squillari (Arg) 6-4 6-2. Halve finales: Ferrero - Costa, Portas - He witt. Rome. Vrouwen, 3 miljoen gulden. Kwartfinales: Mauresmo (Fra/4) - Suarez (Arg) 6-47-5, Dokic (Joe/14) - Kruger (ZAf 6-2 7-6, Martinez (Spa/3) - Schiavone (Ita 6-2 6-3, Hingis (Zwï/1) Sanchez (Spa/7) 6-3 6-1. Halve finales: Hingis - Maures mo, Dokic - Martinez. Antwerpen. Vrouwen, 275.000 gulden. Halve finales: Rittner (Dui/5) - Medina Garrigues (Spa) 6-0 6-2, Koukalova (Tsj) - Bes (Spa) 3-6 6-4 6-1. Wielrennen Vredeskoers Achtste etappe, individuele tijdrit, Greiz - Plauen: 1. Liese (Dui) 25,8 km 34.27, 2. Garmendia (Spa) op 0.05,3. Peschel (Dui 0.15,51Tankink 3.42,69. Meijs 4.14,70. Jansen 4.15, 84. Hoedemakers 5.12, 85. Van Schalen 5.13. Negende etappe, Plauen - Gera: 1. Bon- BB Autosport Nacht van Zaamslag, 34e editie. Start: garage Van de Voorde in Hulst. Aanvang: 18.00 uur mm Veldkorfbal 3A: Togo-Seolto (15.30), DSO-Or.Nas- sau, NIO-Olympia S, Vr'schaar-Sagitta. 3B: All Ready-DVS (16.00), ACKC-Storm- vogels (16.00), Vent.Sport-Or.Zwart, De Voltreffers-Good Luck. 4A: Argento-Vol- harding (16.00), Luctor-Zaamslag (16.00 Reeuwijk-Gemini. 4B: Atlas-Schelde- vogels (16.00), Nikantes-Ondo (16.00), BKC-Spirit (14.30). R4A: ZKV-Olympia W (16.00), Blauw Wit-PKC 7 (16.00), ODI- KVK (16.00), 't Capproen-Korbatjo. A-jeugd: 1A: Fortis-Nieuwerkerk (11.30), KCC-Blauw Wit (13.00), Swift-Koag (13.00). BB Voetbal Afscheidsduel Patrick Naudts/Angelo Nijskens. Locatie: sportpark Denoek. Aanvang: 14.30 uur. Districtsbeker vrouwen. Oostkapelle- Kaaise Boys (12.30 uur). Nacompetitie vierde klasse. Wolfaarts- dijk-Nieuwland (19.00 uur). Negende editie Abab Jeugdvoetbaltoer- nooi. B-junioren. Locatie: Philippine. Aanvang: 9.30 uur. Wemeldinge. Toernooien E- en F-pupil- len. Deelnemende verenigingen: Kapel le, Arnemuiden, Kwadendamme,Yerse ke, Smerdiek, Wemeldinge. Aanvang: 10.00 uur. Zeilen Delta Combi. Locatie: Oostwatering bij Veerse Meer. Eerste start: 10.30 uur. zondag Bü Voetbal Negende editie Abab Jeugdvoetbaltoer- nooi. A-junioren. Locatie: Philippine. Aanvang: 9.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 21