Steen gaat genadeloos onderuit Zeeuwse winnaars in Sluiskil PZC Patrijzen start slecht roede-Jong Ambon bij 1-1-stand gestaakt Jubilerend Yerseke treurt na degradatie Nieuwland zet eerste stap richting promotie 17 Clinge opent nacompetitie met verrassende 3-0-overwinning 'upillen Schelde tampioen van Zuid-Nederland Vederlaag Zierikzee Aardenburg BI eindigt als derde Terneuzen Cl verliest laatste duel Toerclub Graauw wint sterrit Weer tweede plaats voor Hamelink Boot vierde in motorcross DFS verliest en degradeert naar de vierde klasse De felbegeerde promotie lijkt voor Steen dan ook verder weg dan ooit. En weer was het buur- Clinge die de in het begin de competitie zo goed lo pende 'machine' van trainer Ar- djan Lekaj de weg versperde. Denmaand geleden immers trok Clinge (in de hervatting van het eerder bij de rust met een 0-0- stand gestaakte duel) met 2-1 aan het langste eind. Een uitslag waardoor Steen de voorsprong twee punten op naaste con current en de latere kampioen Middelburg verspeelde. Na de 3-0-nederlaag van zondagmid dagkan Steen promotie zo goed als zeker vergeten en heeft Clin- doorJos van Belzen maandag 14 mei 2001 itnnrLucien Roelandt SINT JANSTEEN - Voor Steen restte gistermiddag niets anders dan het likken van de wonden. Inde nacompetitie voor promo tie naar de derde klasse startte de ploeg als favoriet in de vtreekderby tegen aartsrivaal Clinge. Maar de zwart-witte formatie van coach Ardjan Le kaj leed tegen de ploeg van het trainersduo Patrick de Wilde/ Boudewijn van Craenenbroeck zware en onverwachte 3-0- ge zelfs de beste papieren in handen. Het was de overwinning van een maand geleden die volgens De Wilde en Van Craenenbroeck hun team een enorm zelfver trouwen bezorgde. Patrick de Wilde: ,,In die wedstrijd werd ons duidelijk dat ze verdedi gend kwetsbaar waren. En als we erin zouden slagen om Wer ner Bisschop aan banden te leg gen, dan zouden we zeker niet kansloos zijn. En ook qua inzet waren wij ervan overtuigd dat we voor Steen niet onder hoef den te doen. Wij hadden er dan ook het volste vertrouwen in." Dirigent Een vertrouwen dat door de manschappen van het Clingse trainersduo niet werd be schaamd. Stefan de Wert eiste met twee doelpunten en een as- sist, waaruit Edwin Martens de wedstrijd definitief besliste, een hoofdrol op. En routinier Jan de Visser ontregelde als dirigent van de bezoekende verdediging de Steen-aanval volledig. De 3-0-overwinning van Clinge was dan ook volkomen terecht. Daar waren zelfs de meest fana tieke aanhangers van de thuis club het over eens. De bezoekers WAALWIJK - Patrijzen heeft zondag verzuimd een eerste be langrijke stap richting tweede klasse te zetten. De ploeg speel de in het eerste nacompetitie- duel met KWB lange tijd op de helft van de tegenstander, maar serioor uiteindelijk met 1-0. Bovendien kreeg verdediger Pe ter de Jong kort voortijd de rode kaart voorgehouden. Patrijzen begon fel aan het duel nam gelijk het initiatief in iden. Na twee minuten kreeg Ifred van den Dries al een :de kans om de score te ope nen, maar hij schoot naast. De toon was gezet, want ook in het verdere verloop van het duel bleven de nodige kansen onbe nut, mede door een uitstekende van onze sportredactie VLISSINGEN - De eindstand kan in de zesde klasse A van het zondagvoetbal nog niet worden opgemaakt. Het duel Groede- Jong Ambon werd gisteren in de minuut, bij een 1-1-stand, gestaakt. Robur won met 7-1 van Volharding en droeg op de laatste speeldag de rode lan taarn wegens een iets beter doelsaldo over aan Kwaden- damme. Groede-Jong Ambon 1-1 (ge staakt): De thuisploeg kwam na een halfuur op voorsprong door een treffer van Peter Verkruysse uit een strafschop. Twee minu ten later maakte Eldridge Pen- tury alweer gelijk, 1-1. Na dit doelpunt ontstond een opstoot je, nadat een speler van Groede een beledigende opmerking nchting een fanatieke Jong Am- bon-supporter maakte. De ge moederen raakten dusdanig verhit, dat scheidsrechter Adrie van Huizen besloot de wedstrijd TERNEUZEN-Depupillen van waterpolovereniging Schelde zijn zaterdag kampioen van Zuid-Nederland geworden. De drie competitiewinnaars streden om de titel van Zuid- Nederland. Schelde won met 4- 2 van Njord en speelde met 3-3 gelijk tegen SBC2000. Het bleek voldoende voor de titel en bin nenkort spelen de pupillen met de vier andere districtskampi oenen in Barendrecht om het ZIERIKZEE - Zondag-derdc- klasser Zierikzee verloor giste ren op eigen veld een oefenwed strijd tegen Walcheren met 2-3. Bij rust was het 0-2. Walcheren was in de eerste helft de betere ploeg en kwam op 0-2 door treffers van Michel Carol en Vincent de Rijke. Na de rust maakte Michel van Dalen eerst nog 0-3, maar daar na schakelde Zierikzee over op net vertrouwde systeem. Tref fers van Thomas Vos en Patrick Roggeband zorgden voor een goede slotfase, maar over de he le wedstrijd gezien was de 3-2- 2ege van Walcheren terecht. toonden zich zowel qua spelop vatting als agressie duidelijk de meerdere van hun gastheren. Het was zelfs aan de uitblinken de Steen-doelman Danny Op peneer te danken dat slechts de 0-1-cijfers bij de rust op het sco rebord prijkten. Zo behoedde Oppeneer zijn ploeg al in de vierde minuut voor een vroege achterstand door een kopbal van Stefan de Wert met een katachtige reactie onschadelijk te maken. Een staaltje dat de Steen-sluitpost na een halfuur, alweer op een kopbal van de voor de Steen verdediging ongrijpbare De Wert, herhaalde. Het bleek slechts uitstel van executie, want op de kopstoot uit de door Ruben van Eetveld genomen hoekschop van De Wert moest Oppeneer het antwoord schul dig blijven: 0-1 Steen wist hier slechts kopballen van Werner Bisschop en Wouter de Neijs, beiden naast, tegenover te stel len. Sensationeel De hervatting van de streekder- by kende een sensationeel be gin. Amper een minuut na de af trap kopte Werner Bisschop een voorzet van Wouter de Neijs in het zijnet en zestien seconden later stond het 0-2. Een misver stand tussen verdediger Johnny Bogaert en doelman Danny Op peneer werd door Stefan de Wert meedogenloos afgestraft. Een doelpunt dat nogmaals het verschil in scherpte tussenbeide rivalen onderstreepte. Met deze tweede treffer bleek de gifbeker voor de thuisclub ech ter nog niet leeg. Bij een on schuldige duel reageerde Steen verdediger Peter Lernout na het fluitsignaal zijn frustraties af met een trappende beweging naar de op de grasmat liggende Clinge-aanvaller Edwin Mar tens. Daardoor restte de beste man van het veld, scheidsrech ter Ruud Waijers uit Tilburg, niets anders dan Lernout vroeg tijdig onder de douche te sturen. De wedstrijd zakte daarna naar een bedenkelijk peil. Clinge toonde geen enkele behoefte om van de numerieke meerderheid gebruik te maken. En Steen bleek absoluut niet meer bij machte om de bezoekers te be dreigen. Zeker niet meer nadat Edwin Martens in de 77ste mi nuut op aangeven van Stefan de Wert de 3-0-cijfers op het bord had gebracht. Steen-Clinge 0-3 (0-1). 32. Stefan de Wert. 0-1. 46. Stefan de Wert 0-2, 77. Edwin Martens 0-3. Scheidsrechter: R. Waijers (Tilburg). Rode kaart Pe ter Lernout (Steen) Gele kaart: Gi- no Vink en Michel van de Bosch (bei den Steen). Aantal toeschouwers: 500 Steen: Danny OppeneerJohnny Bogaert, Michiel Vink, Edwin Hof man, Peter LernoutMichel van de Bosch (24. Casper Oremus). Marco Ottjes, Gino Vink, Serge Merckx; Wouter de Neijs en Werner Bischop. Clinge: Siegfried van den Berg; Mi chael de Block, Jurgen Ras, Dennis de Block (80. Walter van Tienen), Jan de Visser; Edwin Martens, Pas cal de Block, Peter Drumonl, Ruben van Eetveld; Stefan de Wert en Pas cal Delforge (75. Marco van Vlier- berghe). doelman Gerben Kuisten. Na een halfuur leverde Guido Moi- son de bal in bij een tegenstan der, waarna Berry Bruurmein uit de hierop volgende aanval RWB op voorsprong bracht: 1-0. Ook in de tweede helft was het Patrijzen dat aanviel. Na een kwartier had de ploeg van trai ner Kees van de Sluis pech toen een afstandsschot van Ron de Vos tegen de paal eindigde. In de slotfase werd het sportieve duel ontsierd door twee rode kaar ten. Nadat eerst een speler van RWB in de 82e minuut rood had gekregen, werd kort hierna ook Peter de Jong om onduidelijke redenen door scheidsrechter van Loenen uit het veld ge stuurd. Door het verlies moet Patrijzen volgende week met minimaal twee doelpunten ver schil winnen om verder te gaan. te staken. Na afloop bood de speler van Groede zijn excuses aan. Oostburg-Terhole 4-1: Halver wege leidde de thuisploeg met 1-0 door een treffer van A-ju nior Roy de Reu. Na rust liep Oostburg soepel verder uit naar 4-0 door Jeroen Syriër, Peter van der Linde en Stefan Roche. In de slotminuut redde Giovan ni Verbraeken de eer voor de be zoekers. Door deze overwinning pakte Oostburg tevens de derde perio- detitel. Schoondijke-Dreischor 0-0: In een duel tussen twee voetbal lende ploegen waren beide doel mannen, Arjan van Rie en Den nis Verwest, in zeer goede doen. Ludiek feit was dat Bennie de Wever na twaalf jaar zijn laatste wedstrijd als grensrechter zijn taak verrichtte en daarom één minuut voor tijd vervangen werd. Volgend seizoen zal Fran- ky Steyaert (22 treffers dit sei zoen) de vlag hanteren. Robur-Volharding 7-1: Door treffers van Walter Siepman, Ramon Schaier en B-junior Dennis Wijers (strafschop) leid de Robur bij rust comfortabel met 3-0. Na rust scoorden Niek van Zunderen en Michel Loon- tjens namens de bezoekers, de eerste helaas in eigen doel. In de laatste vijf minuten werd het 7- 1 door Ramon Paauwe, Khaled Kecham en Martij n de Bruyn. Ria W-SDO'63 6-1: Een regel matige overwinning voor de kampioen die bij rust leidde met 3-1 door treffers van Ruud Au- denaerd en Pascal Wedage (2x), met een tegentreffer van Dennis van Driessche. Pas in het laatste kwartier liep Ria verder uit via doelpunten van Arjan de Meij en Bart Audenaerd (2x). Sluis-Lewedorpse Boys 1-1: Dit duel werd afgewerkt in Cad- zand omdat de kantine van Sluis inmiddels afgebroken is. Na een halfuur kwam Sluis in een overtalsituatie na rood voor een Lebo-speler. Remco Bogaard bracht de ruststand op 1 -0. Halverwege de tweede helft kreeg ook Bob van Kerkhove de rode kaart voorgehouden. De bezoekers profiteerden en kwa men langszij door Paulo da Sil- va Gomes. Biervliet-Kwadendamme 3-0: Uit een door Kwadendamme fel bestreden strafschop opende Robbie Vermast na een halfuur de score. Kort na rust verdub belde Erik Asselman op aange ven van Jeroen Engels de score, 2-0. Kwadendamme drong hier na aan, maar het was Peter Ver mast die via een uitval de eind stand op 3-0 bepaalde. foto Peter Nicolai Twee jonge winnaars krijgen bloemen uitgereikt tijdens het Bert van Gils-jeugdwielertoernooi. Tevreden gezichten bij derde Bert van Gils-jeugdwielertoernooi door Wim de Vos SLUISKIL - Misschien was voor haar nog wel de drukste opdracht van de dag weggelegd. Kimberly van Tatenhove was door de organisatie aangewezen om als bloemenmeisje op te tre den bij de huldigingen van het derde Bert van Gils-jeugdwie lertoernooi in Sluiskil. Zeven verschillende categorie- en kwamen gisteren aan het ver trek en bij alle moest Kimberly opdraven. Twee keer mocht ze een Zeeuwse winnaar in de bloemetjes zetten: Paul Hoon- dert en Sander Stiegelis (beiden van Theo Middelkamp) wonnen in hun leeftijdscategorie. Wat de ereplaatsen betreft kwa men de Zeeuwse jeugdrenner- tjes niet slecht voor de dag. Vooral Paul Hoondert maakte er een indrukwekkende solotocht van door de straten van Sluiskil. De Middelkamper moest in de eerste wedstrijden van het sei zoen nog opboksen tegen Zeeuws-Vlaming Brian van Goethem, maar die is inmiddels overgestapt naar een hogere leeftijdsgroep. Daardoor heeft Hoondert inmiddels al behoor lijk wat overwinningen bij el kaar kunnen rijden. In Sluiskil betekende het zijn vierde triomf van het seizoen, nadat hij eerder al de snelste was in Oosterhout, Spijkenisse en Kapelle. Al snel in de wedstrijd was hij gisteren aan de leiding gekomen en on danks enkele tegenreacties stond hij die niet meer af. Niels Wijtinck van wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen spurtte achter Hoondert naar de tweede plaats. Sander Stiegelis, eveneens van Theo Middelkamp, reed een at tente wedstrijd in zijn leeftijds categorie. Hij was er telkens bij toen er vooraan werd gerea geerd. Stiegelis toonde zich uit eindelijk zelfs de sterkste. „Ik denk dat we tevreden mogen zijn", stelde Bert van Gils na af loop. „We hebben leuke wed strijdjes gehad en ik denk dat de Zeeuwse vertegenwoordiging zich goed heeft geweerd. Het blijkt toch dat de Zeeuwse wie- door Wim de Vos KAPELLE - Voetbalvereniging Yerseke bestaat dit jaar tachtig jaar en dit is reden voor feest. Sportief gezien geeft dit jubile umjaar echter weinig reden tot vreugde. Immers, zaterdagmid dag werd op het veld van Kapel le in een beslissingswedstrijd om rechtstreekse degradatie uit de tweede klasse van het zater dagvoetbal met 2-0 van Tholen- se Boys verloren. Alleen in de openingsfase had Tholense Boys het even moei lijk. Vooral linkerverdediger Eric van Gorsel was toen een paai- maal behoorlijk de weg kwijt waardoor zijn directe te genstander Padden van de Wa ter een paar mogelijkheden kreeg. De attent keepende Alex Hoogendoorn bleef echter goed overeind. In de tweede helft klaarde Tho lense Boys het karwei. Eerst be nutte Jan Groenewegen een AARDENBURG - Met twee overwinningen in de laatste twee wedstrijden legde Aardenburg B1 toch nog beslag op de derde plaats in de hoofdklasse. Woensdag was de ploeg van trainer Corné de Bruijne in Kloetinge goed voor een 2-4-winst, zater dag werd SAB BI in Aardenburg met 2-0 verslagen. De Zeeuws-Vlamingen, die vorig jaar nog een klasse lager uitkwamen, werden na de winterstop met een terugval gecon fronteerd maar herstelden zich daar de laatste weken van. In Kloetinge kwam Aardenburg nog wel achter met 1-0, nog voor rust bogen Osman Abdi en Andrew de Baerdemaecker de achterstand echter om in een 2-1-voorsprong. Met twee tref fers stelde Niek van Sprundel de zege in de tweede helft ver volgens definitief veilig: 2-4. Tegen SAB BI bleef het zaterdag lang 0-0. Een door Niek van Sprundel benutte strafschop be tekende in de tweede helft echter 1-0. Een kwartier voor tijd nam Martin van Vooren Aardenburgs laatste doelpunt van dit seizoen voor zijn rekening: 2-0. HALSTEREN - De C-junioren van Terneuzen zijn er zaterdag niet in geslaagd om DFC Cl van het kampioenschap af te hou den. Dat was ook de verwachting niet, omdat de koploper in Halsteren een van de laagst geklasseerde tegenstanders trof en bij voorbaat al vrij zeker van de overwinning was. Hoe te recht die inschatting was bleek wel uit de eindstand: DFC won met 7-0 en bleef daardoor onbereikbaar voor Terneuzen, dat een achterstand van drie punten moest goedmaken. De Terneuzenaren geloofden zelf ook al niet in een verrassende ontknoping van het seizoen en speelden tegen EBOH C1 daar om ook niet in de sterkste opstelling. Het gevolg was een 2-3- nederlaag, nadat het aanvankelijk nog met 2-0 had voorge staan. BRESKENS - Toerclub Breskens tekende voor de organisatie van de derde wedstrijd in het kader van de Zeeuws-Vlaamse sterrittencompetie. De belangstelling voor deze rit was weer uitstekend te noemen. In totaal negentien ploegen meldden zich in Breskens. Dat betekende dat in totaal 215 toerfietsers af kwamen stempelen in café 't Vissershuis waar de stempel controle werd gehouden. Toerclub Graauw eindigde met een puntentotaal van 77,77 op de eerste plaats. Tweede werd toerclub Delta met 75 punten, terwijl Hydro Agri Sluiskil derde eindigde met 67,83 punten. In het algemeen klassement staat Delta na di'ie wedstrijden als eerste geklasseerd met 225 punten. Dit team wordt op de voet gevolgd door Graauw met 222,20 punten. Hydro Agri Sluiskil is met 197,03 punten derde. TC Axel organiseert woensdag de volgende sterrit. Afstempelpunt is dan café Cambrinus aan de Markt in Axel. Er kan daar van 16.00 tot 20.30 uur worden afgestempeld. STRIJEN - Jean-Pierre Hamelink uit Vogelwaarde legde tij dens een wedstrijd van kartclub Strijen opnieuw beslag op de tweede plaats. De Zeeuws-Vlaming vertrok op een slecht be rijdbaar parkoers vanaf de tweede startpositie en eindigde in beide manches kort achter winnaar Taco Braber. AMSTERDAM - Tijdens de zesde voorfinalewedstrijd van de jeugd-juniormotorcross van de KNMV heeft Mark Boot uit Burgh-Haamstede een vierde plaats behaald in de klasse 65cc grote wielen. In de eerste manche finishte hij als vijfde en in de tweede manche wist hij als derde over de streep te komen. door Vincent de Rijke NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In de nacompetitie van de vier de klasse A van het zaterdag voetbal heeft Nieuwland zich op eigen veld een goede uit gangspositie weten te verschaf fen door MZVC met 4-1 aan de kant te schuiven. Onder de be zielende leiding van speler/trai ner Henk de Nood, die na afloop aankondigde het trainerschap neer te leggen, voetbalde Nieuwland zich naar een enigs zins geflatteerde overwinning. Voor MZVC is het nacompetitie- boek zo goed als gesloten. Het begin van het duel was voor MZVC en pas na een klein half uur spelen kroop de thuisclub langzaam uit zijn schulp. Dit re sulteerde in een goal nadat de bal uit een duel op de rand van het strafschopgebied plots voor de voeten viel van Bart-Jan Kroes. Zonder na te denken schoot hij de bal achter de kans loze MZVC-doelman Remco van Wijngaarden: 1-0. Nieuwland wist zelfs nog voor het scheiden van de markt de voorsprong te verdubbelen. Spits Corné van Belzen reageer de attent op de eerste goede steekpass door het centrum en verzilverde het buitenkansje door de bal laag naar de verre hoek te sturen: 2-0. Direct na rust bracht Ronald Melaard de stand op 2-1 en MZVC putte moed uit de aan sluitingstreffer. Het ging op zoek naar de gelijkmaker, maar Peter van Raaij maakte namens Nieuwland uit een corner aan alle Middelburgse illusies een einde. Toen Wilco Kwekke- boom, nog altijd beschikkend over een fraaie techniek, de 4-1 over de doellijn kon wandelen nadat hij de doelman had om speeld, was het helemaal ge beurd met de promotieaspira ties van MZVC. Nieuwland-MZVC 4-1 (2-0). 35 Bart-Jan Kroes 1-0, Corné van Bel zen 2-0, 48. Ronald Melaard 2-1, 69. Peter van Raaij 3-1, 77. Wilco Kwek- keboom 4-1 Scheidsrechter: B.R.M.J. Wirken (Sleeuwijk) Rode kaart: Ronald Melaard (MZVC). Ge le kaart: Marien Kroes (Nieuwland) en René Jagt (MZVC). lerclubs goed bezig zijn met de jeugdafdeling. Het aantal licen tiehouders groeit en bovendien wordt er redelijk tot goed ge presteerd. Dat zien we vandaag toch weer." Naast de overwinningen van Hoondert en Stiegelis was er nog een aantal ereplaatsen voor de Zeeuwse afvaardiging. Niels Wijtinck (Zeeuws-Vlaanderen) en Peter Kort (Cycling 2000) werden tweede, terwijl Brian van Goethem, Jarl Salomein, Michael van Overmeeren (allen van Zeeuws-Vlaanderen) en Rik Lugtenburg (Theo Middelkamp op de derde plaats van het po dium terechtkwamen. Kimber ly van Tatenhove had het er maar druk mee... strafschop en later kopte een andere routinier, Johan Schot, in de 101e minuut een corner achter doelman Ramon Boone. Tholense Boys-Yerseke 2-0 (0-0). 64. Jan Groenewegen 1-0 (strafschop), 101. Johan Schot 2-0 Scheidsrech ter: J. Stange (Zevenbergen)Rode kaart: 84. Carlo Heijboer (Tholense Boys). Gele kaart: Michael de Jong, Ronnie de Graaf (Tholense Boys), Marcel van de Kreeke, Niek Boogerl (Yerseke). Aantal toeschouwers: 500. doorJos van Belzen COLIJNSPLAAT - Bevelanders en DFS moesten zaterdag in een onderling duel op neutraal ter rein uitmaken wie rechtstreeks degradeerde naar de vierde klasse. Halverwege leek het duel met een 3-0-voorsprong voor Bevelanders al beslist. DFS kwam echter sterk terug, maar het werd desondanks: 4-1. Bevelanders kwam al na acht minuten op voorsprong. De sterk spelende rechtermidden velder Leo Koole werd met een lange pass aangespeeld door Jan Leendertse. Koole kapte twee tegenstanders uit, waarna zijn inzet door doelman Lean- der Rouw maar half gekeerd werd. De meegekomen Leen dertse kon van dichtbij de score openen: 1-0. Enkele minuten na de openings treffer stoomde Leo Koole op nieuw op aan de rechterkant. Ditmaal kon hij alleen gestuit worden met een overtreding binnen het zestienmetergebied. Scheidsrechter Noordzij wees naar de stip en Jan Leendertse benutte de buitenkans: 2-0. En na een halfuur was het op nieuw raak. Leendertse ging op links goed door en zijn voorzet werd door Leo Koole bij de tweede paal ingetikt: 3-0. Twintig minuten voor tijd ging invaller Kees Reijnhoudt bij een kopduel naar de grond en op nieuw wees scheidsrechter Noordzij naar de stip. Mariko Rouw schoot de bal onhoudbaar in de linkerhoek en gaf DFS weer hoop: 3-1. Vijf minuten later werd een tref fer van Huib Nortier geannu leerd, wat de aanleiding was voor een rumoerige slotfase. DFS bleef op zoek gaan naar de aansluitingstreffer, maar be halve via twee vrije trappen van dichtbij werd de ploeg niet echt gevaarlijk meer. Kort voor tijd werd de wedstrijd definitief be slist door Hans de Visser (4-1) opnieuw uit een strafschop. Bevelanders-DFS 4-1 (3-0). 12. Jan Leendertse 1-0, 15 Jan Leendertse 2-0 (strafschop), 33. Leo Koole 3-0, 70 Mariko Rouw 3-1 (strafschop), 88. Hans de Visser 4-1. Scheidsrech ter: J.C. Noordzij (Heinkenszand) Gele kaart Robin van de Moere (Be velanders) en Ronald Braam (DFS). Rode kaart (2x geel): Richard Eerd- mans (DFS) Aantal toeschouwers: 200. Een aanvaller van Clinge (rechts) probeert een Steen-verdediger te passeren. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 47