All Ready houdt hoofd koel Brouwershaven is opnieuw onneembare horde voor ZSC Revanche voor trio Kerkwerve Martin Capelle voltooit trilogie Delta Sport-trainer hekelt mentaliteit spelers na nederlaag Alders grijpt schaaktitel in Zierikzee Schaatsers in toptien Zierikzeese korfballers blijven op titelkoers na zege op Ondo Leeuwenmoed SKNWK niet beloond Martin Roos bereikt doel in librefinale uitslagen maandag 19 februari 2001 ZIERIKZEE - Roeland Alders is de nieuwe snelschaakkampioen van Schouwen-Duiveland. De schaker van Souburg bleef zijn clubgenoot Albert Vermue en de Schouwse speler Wim Stange voor. Het toernooi in Zierikzee was met 52 deelnemers zeer goed be zet. Er werd gespeeld over elf ionden in een tempo van zeven minuten per persoon. Na tien ronden waren er nog vijf kandi daten voor de titel: Vermue, Schroevers en Westerweele met een score van 7,5, en Alders en Stange met een totaal van 8 punten. In de slotronde speelde Alders tegen Stange. Halverwege bood Stange remise aan. Alders vond dit echter niet voldoende en ging voor de winst. In de slotse conden maakte Stange een fout je dat door Alders onverbidde lijk werd afgestraft. Met zijn uiteindelijke derde plaats won Stange de beker voor de beste speler van Schouwen-Duive land. Opvallend was de achtste plaats voor J. Jaquoebi, de beste jeugdspeler tot en met twaalf jaar. Porte won de beker voor de beste jeugdspeler tot en met zes tienjaar. ZIERIKZEE - Drie Schouwse schaatsers finishten dit week einde tijdens het Open Maas- lands marathonkampioenschap inde toptien. Bi] de veteranen liet Fop Fon- teijne de hoogste klassering no teren. De schaatser uit Burgh- Haamstede kwam als zesde over de eindstreep. Bij de licentie houders was er een negende plaats weggelegd voor Fonteij- nes jeugdige plaatsgenoot Wilco Jonker. Drie Katwijkers, onder wie de broers Ralf en Jens Zwister, ein digden op de eerste drie plaat sen. Bij de recreanten hield Piet van den Aarsen uit Burgh een tiende plaats over aan zijn in spanningen. Bij de jeugd tot 15 jaar was er nog een zesde plaats voor Niels Goverse uit Kapelle van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Kerkwerve namen sportieve revanche voor de ne derlaag van vorige week tegen Effect. Het trio was met 8-2-cij- fers te sterk voor het vierde team van Middelburg-Zuid. Het eer ste team van Scaldina uit Zie rikzee kwam niet in actie. Erik Stoel en Jan Kik speelden een hoofdrol in de 8-2-overwin- ning van Scaldina 2 op 't zand 7. Kerkwerve 2 had bij een 5-0- voorsprong een korte opleving, maar kon een 7-3-nederlaag niet voorkomen. Kerkwerve - MZ 4 8-2: Maurice van Slobbe begon goed met winst in twee games op Wetsteyn, maar bij die ene winstpartij bleef het ook. Albert de Vos startte zwak in de voor jaarscompetitie, maar lijkt zijn ritme te heiwinden. Hij won al ledrie zijn partijen. Met name de partij tegen Bas Stein was span nend: 13-21 24-22 21-19. Ook Stoffel van der Wekken won al les, twee keer in twee games (Stein en Wetsteyn), één keer in drie games: 21-10 17-21 21-11 tegen Manni. Het duo Van Slob be/Van der Wekken won een erg spannend dubbel tegen Wetsteyn/Manni met 21-19 in de derde game. 't Zand 7 - Scaldina 2 2-8: Zowel Erik Stoel als Jan Kik bleef on geslagen tegen de Middelburgse tegenstander. Stoel had het even moeilijk tegen Michiel Schouls, maar won toch met 20-22 21-18 en 21-13. Kik fnoest een driegamer tegen Chris Marijs toestaan, maar sloot dit duel toch met 21-11, 14-21 en 21-13 af. Jan Remmers verraste door van de sterke Wilma van den Bosse met 23-21 in de derde game te winnen. Zijn tweede winstpunt pakte hij door een schouderblessure van Schouls. Kerkwerve 2 - Kapelle 2 3-7: Jaap Huigens won van Adwin van de Zande met twee keer 21- 19. Kroezeman klopte Gerrit Vis en John Hage hield Edwin van de Zande onder de duim (25-23 21-19). Daarmee haalde Kerk werve 2 een 5-0-achterstand op tot 5-3. De laatste twee partijen leverden weer winst op voor Ka pelle, zodat de eindstand toch nog 7-3 werd. Scaldina 3 - Westerzicht 4 5-5: De start van Scaldina 3 was slecht, want de eerste drie par tijen gingen verloren. Daarna waren Petra de Ruiter, Pang Yuen en Gerrit van den Bosch snel bij de les en scoorden vijf keer op rij. De Ruiter en Yuen wonnen vrij gemakkelijk het dubbel van Hans Wamelink en Lowy Simonse. De Ruiter won ook twee enkelspelen, Van den Bosch en Yuen elk één. Yuen, spelend met de penhouders- greep, was dicht bij een over winning tegen Lowy Simonse, maar dolf in de derde game toch het onderspit met 22-20. Daar mee was het 5-5-gelijkspel een feit. Scaldina 4 - Arnemuiden 7 6-4: Het vierde Scaldinateam boekte een mooie 6-4 overwinning op het gelijkwaardige Amemuiden 7Hans Jonker zorgde voor drie winstpunten. De mooiste partij was die tegen Rob van de Moos- dijk, welke hij met 21-19 en 21- 18 won. Adriaan Hanse tekende knap twee keer winst aan. Met 21-19 en 23-21 versloeg hij Tom van Pienbroek en met 21-12 en 21 -17 Harry van Helvoirt. Tegen deze laatste speler had Femke Saman het niet zo gemakkelijk, maarzij won toch netjes met 21- 19 21-23 en 21-13 Kerkwerve 4 - 't Zand 8 4-6: Door de afwezigheid van Leo Flikweert (ziekte) werden so wieso al drie punten verspeeld. Anja Plandsoen smaakte één keer het zoet der overwinning door Van Bergen te klappen. Henk 't Hart deed de rest: drie keer winst in twee games voor de leidsman van Kerkwerve. Te gen Blokker was het 24-22 21- 18, Janse ging eraan met 21-12 21-19 en Van Bergen moest 21- 16 21-17 incasseren. Oudelande 3 - Scaldina 5 4-6: Kees Sonneveld zorgde voor twee winstpunten door met 17- 21 .21-11 en 21-14 van Peter Kempe te winnen en met 22-20 en 21-9 van Dirk Melio. Samen met Corné den Otter haalde hij ook nog de overwinning in het dubbel. Den Otter en Bert de Jong (2) verzorgden vervolgens de productie die de overwinning voor Scaldina 5 veiligstelde. Scaldina jeugd - Oudelande 4 1- 9: De jeugd van Scaldina be vindt zich nog altijd in een leerproces. Tegen Oudelande 4 kwam het enige tegenpunt op naam van Bert van der Wielen. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Na de thriller van vorige week tegen concurrent Togo was het zaak voor All Rea dy-coach Gijs Hollestelle zijn discipelen gemotiveerd te hou den voor de volgende ontmoe ting. In die wedstrijd, zaterdag in sporthal Onderdak, lieten de Zierikzeese korfballers op nieuw geen steken vallen. Te genstander Ondo werd met 16- 13 verslagen. De winst vorige week bij Togo wordt ook door All Ready ge zien als belangrijke stap op weg naar het kampioenschap. Dan moeten echter ook de laatste wedstrijden van het seizoen worden gewonnen. Het gat met de nummer twee is nu eenmaal slechts twee punten. Hollestelle is zich daar terdege van bewust. ,,De winst op Togo was natuur lijk belangrijk, maar ik heb toch nog even met de groep gepraat en ze erop gewezen dat we nu ook de rest van de wedstrijden moeten blijven winnen. Omdat Ondo vorige week met 24-16 heeft gewonnen van Volhar ding, waren we in ieder geval gewaarschuwd. All Ready kwam in het thuis- treffen met Ondo geen enkel moment echt in de problemen. Van meet af aan werd de voor sprong gepakt en niet meer uit handen gegeven. Onderhuids, en zeker bij het anders zo en thousiaste publiek, bleef de angst voor verlies echter slui meren. Het minimale verschil van telkens drie punten was daar debet aan. Trucje Coach Hollestelle had als een van de weinigen overigens niet getwijfeld. ,,Ik heb geprobeerd met een trucje voor aanvang van de wedstrijd het team op scherp te zetten, en dat is gelukt. Het idee was om de spelers positief te laten denken en in te prenten dat ze kampioen móeten wor den. Ook als er eens een schot mis gaat, positief blijven den ken en niet jezelf ergeren aan die gemiste kans, want kansen ko men er daarna nog voldoende. All Ready was twee helften lang volledig bij de les. Het optreden van Ronald Snoek herinnerde zelfs weer even aan vervlogen tijden. Hij mikte tot twee keer toe heel fraai van afstand de bal door de mand. De overige team genoten lieten zich niet onbe tuigd en tekenden nagenoeg allemaal voor minimaal één doelpunt. Over veertien dagen zal het voor All Ready in Oost- Souburg, na de laatste competi tiewedstrijd tegen Atlas, duide lijk zijn of de inspanningen van de afgelopen maanden zich heb ben uitbetaald in het zo felbe geerde kampioenschap. Scores All Ready: Ronald Snoek, Debbie Voshan. Maurice Brul 3, Luuk van Eijken, Mirjam van Tiggel- hoven 2, Henk de Graaf, Manon To- rensma, Jan-Willem van Nieuwen- huyzen 1 Een spelmoment uit het korfbalduel tussen SKNWK en Tjoba 5. foto Pieter Honhoff van onze sportredactie ZIERIKZEE - De korfballers van SKNWK legden koploper Tjoba 5 zaterdag het vuur na aan de schenen. In sporthal Onderdak ontsnapte de leidersploeg uit 's-Heer Hen drikskinderen met een 13-12-overwinning. Een grandioze wedstrijd noemde SKNWK- trainer Cees Bax het treffen. Hij prees zijn achttal voor de geleverde krachtsinspan ningen. Bax:„Tjoba had een bonk routine in het veld staan., daar werd je niet goed van. Maar de spelers hebben gevochten als leeu wen en het Tjoba daardoor moeilijk ge maakt." Vanaf de start moest de Nieuwerkerkse ploeg in de achtervolging op Tjoba. Telkens kon de ploeg dat opbrengen: achterstanden van 2-0, 6-3 en 11-9 werden met vereende krachten vereffend. Met name Gerda Kloet was in de tweede helft in een bloedvorm met drie voltreffers van afstand. Een gemiste straf worp bij een 12-11-achterstand en de meteen daaropvolgende 13-11, betekenden echter de nekslag voor SKNWK. Scores SKNWK: Gerda Kloet, Leo Fonteine en Johan van de Linde allen 3, Jaap van Gastel, An neke van de Linde en Trudy Folmer allen 1 door Joop van den Oudenhoven BURGH-HAAMSTEDE - Mar tin Capelle van BV Even Buiten is er in Hotel Bom in geslaagd zijn derde districtstitel van dit seizoen in de wacht te slepen. Ditmaal moest de concurrentie toezien hoe Capelle de titel in het bandstoten derde klasse voorzich opeiste. De beloning in de vorm van deelname aan het gewestelijk kampioenschap zal plaatshebben van 6 tot en met 8 april in Sommelsdijk. Het is in de geschiedenis van het district Schouwen-Duiveland nog niet eerder voorgekomen dat een speler in één seizoen drie titels veroverd en ook nog in drie spelsoorten. Waar Capelle eer der erin slaagde kampioen te worden in het driebanden eerste klasse en libre tweede klasse volgde nu de titel in het band stoten derde klasse. Een presta tie van formaat temeer daar hij tijdens dit kampioenschap al vrij snel op achtervolgen was aangewezen. Capelle struikelde al in de twee de ronde tegen Nico van de Graaf van BV Onder Vrienden. Daarna bleef hij weliswaar on geslagen, maar Wim Remijn van BV Windenburg behield zijn on geslagen status tot de vijfde ronde. Toen kwam voor Remijn de eerste tik in de vorm van een nederlaag tegen Koos Dorre man van DOS. Ad van de Werf eveneens van BV Windenburg had een koude start, maar vanaf ronde vier was hij warmgedraaid en klom op de ranglijst door vier zeges op rij naar de derde plaats. Roel Boer- ma van BV Windenburg kende na een goed begin weinig geluk en zakte steeds verder terug. Good old Hans Stols, ook al van BV Windenburg, blies zijn par tijtje mee en pakte her en der de puntjes. Spanning De finale zou een spannende aangelegenheid worden, want de beide koplopers stonden hierin tegenover elkaar. Voor Remijn gold echter dat winst vereist was gezien de moyennes. Capelle had aan een gelijkspel genoeg. De spanning werd Wim Remijn te veel. Hij kon niet in zijn spel komen. Dit in tegen stelling tot Martin Capelle die aantoonde een koele afmaker te zijn. Capelle zette de finale volledig naar zijn hand en gaf zijn naaste belager geen enkele kans. Met liefst 55-15 na 19 beurten pakte hij de titel, promotie naar de tweede klasse én afvaardiging naar het gewestelijk kampioen schap. Ook de hoogste serie van het toernooi was met veertien caramboles voor Martin Capel le. Een trotse Martin Capelle: ,,Ik steek momenteel in de vorm van mijn leven Mijn seizoen kan niet meer kapot. Toch ga ik niet op mijn lauweren rusten, want er valt nog meer te behalen op het nationaal kampioenschap libre tweede klasse en nu weer op het gewest." Koos Dorreman tekende voor de hoogste partij 3.66. Het toernooi-gemiddelde was 1.73. BERGEN OP ZOOM - Martin Roos van Biljart Vereniging 't Klusje uit Melissant is op het gewes telijk kampioenschap li bre eerste klasse op de ze vende plaats geëindigd. Desondanks was Roos te vreden met het behaalde resultaat. Dat Martin Roos tevreden was, had niet zo zeer te maken met zijn plaats op de ranglijst, maar eerder met zijn algemeen gemid delde. Tevoren had Martin Roos al aangegeven dat hij zou gaan voor promo tie naar de hoofdklasse. Dat doel heeft hij op over tuigende wijze bereikt. Waar de promotiegrens op 7.000 ligt, kwam Roos tij dens de eindstrijd uit op 7.300. Met een hoogste serie van 44 en het hoogste partijge middelde van het toernooi van 18.57 kan hij met een goed gevoel terugzien op een voor hem geslaagd toernooi. De overwinning ging naar Van Steen van SNA uit Fijnaart, die eindigde op 12 uit 7. De tweede plaats ging naar Johan de Pun- der van DOS uit Ovezan- demet 10 uit 7. De derde plaats was voor Schellekens van KTO uit Kaatsheuvel met 9 uit 7. door Wim Kakebeeke WATERINGEN - Coach Eric Dingemanse van Van Geesber- gen Tegels/Delta Sport wond er na afloop van de verliespartij tegen Velo (29-22) geen doekjes om. „Hel lijkt wel of de compe titie draait om twee wedstrij den: EMM 2 uit en EMM 2 thuis. Met zo'n mentaliteit ben je ge doemd te verliezen." De recente zege op rivaal EMM 2 (19-15) was natuurlijk een knap staaltje. Ook Ene Dingemanse genoot van die overwinning, maar richtte zijn blik vervol gens op de toekomst. Gisteren stond immers Velo voor de deur. De aanloop naar het handbal duel was niet bepaald optimaal. Dinsdag verschenen maar zes Delta Sporters op de training. Gisteren was één speler te laat voor het vertrek naar Waterin gen, terwijl een ander vijf minu ten voor de wedstrijd de sport hal binnenstapte. Dingemanse: „Dat typeert de mentaliteit. Het lijkt wel of het belangrijkste voorbij is. Maar fk ga naar Wa teringen toe om te winnen." Blessureleed De bank van Delta Sport was gisteren niet sterkbezet. Zo kon de ploeg tegen Velo niet be schikken over Guust van Sluis (schouderblessure) en Erwin Bos (ziek). Vooral Bos, die de laatste weken vooral in verdedi gend opzicht sterk speelde, werd node gemist. „Erwin is een Biljarten Burgh-Haamstede. Districtskampioen schap bandstoten derde klasse Schou wen-Duiveland. Eindstand: 1 Martin Capelle (Even Buiten) 7 gespeeld-12 pun ten, moyenne 2.47, hoogste partij 3.23, hoogste serie 14. 2. Wim Remijn (BV Windenburg) 7-10, 1.71, 2.20, 12. 3. Ad van der Werf (BV Windenburg) 7-8,1.70, 2.11, 9. 4. Nico van de Graaf (BV Onder Vrienden) 7-8, 1.69, 2 50, 7. 5. Koos Dor reman (DOS) 7-6, 2.13, 3.66, 13. 6. Roel Boerma (BV Windenburg) 7-4,1.57,2.89, 10. 7. Hans Stols (BV Windenburg) 7-4, 1 46, 1.77, 12. 8. Kees de Graaf (BV Windenburg) 7-4,1.43,1.89,12. Teamcompetitie KNBB district Schou wen-Duiveland. C5: Westhoekladies 2 Onder Vrienden 4-4. Stand: 1. Onder Vrienden 17 (56-24); 2. Sir 13 (46-26); 3. Westhoekladies 2 6 (31-41); 4. West hoekladies 1 6 (28-44); 5. Zierikzee 4 (23- 49. C4- Old Dutch - 't Klusje 4-4, 't Hoekje 2 - Witte van Haemstede 6-2, D'Eule - OKK 2-6, 't Hoekje 1 - De Graanbeurs. Stand: 1. OKK 15 (55-33); 2. Old Dutch 13 (49-39);3. Witte van Haemstede 12 (45-43), 4. De constante factor de laatste tijd", aldus Dingemanse. „Nu kwam iedereen veel te gemakkelijk de negenmeter binnen." Voor de rust was daar nog wei nig van te merken. Delta Sport nam een brutale 1-3-voor sprong, maar Velo herstelde zich goed. Op slag van rust was de minieme achterstand omge bogen in een voorsprong van twee treffers: 12-10. Een van de lichtpuntjes aan Schouwse zijde was Bob van Lint. De lange opbouwspeler zette met vier fraaie acties de dekking van Velo op het ver keerde been. Delta Sport veerde weer op en kwam diep in de tweede helft bijna langszij. 21- 20. De opleving was echter van korte duur. In plaats van Velo op de pijnbank te leggen, werden de rollen omgedraaid. Het spel peil zakte naar een bedenkelijk niveau. „De slotfase was niet om aan te zien", vond Dingemanse. Velo stevende daarna af op een afgetekende zege: 29-22. Dinge manse: „Ik dacht dat we na EMM wel een gooi richting de derde plaats konden doen, maar dat kunnen we op deze manier wel vergeten." Delta Sport zal het de komende twee duels tevens moeten stel len zonder Lars van Zwieten. De blonde spelverdeler kreeg een schorsing opgelegd naar aanlei ding van het smijten met een waterfles in het duel met Dios. Scores Delta Sport: Guido de Graaf 10, Lars van Zwieten, Bob van Lint 5, Ricky Evertse, Tommy Verwest 1. Graanbeurs 11 (45-43); 5. 't Hoekje 2 11 (38-50); 6 't Hoekje 1 10 (43-45); 7. D'Eule 9 (42-46; 8 't Klusje 7 (35-53). C3: Witte van Haemstede 2 - Sir 6-0, Wine van Haemstede 1 - Even Buiten 2-4, WRW - Windenburg 0-6, De Wig - Old Dutch 2-4 Stand: 1Witte van Haemstede 2 20 (48- 30); 2 Witte van Haemstede 1 16 (46-26), 3. De Poedel 16 (44-28); 4. Even Buiten 16 (40-38), 5. Old Dutch 12 (32-40); 6 Windenburg 10 (35-43), 7. WRW 9 (36-42 8. De Wig 9 (29-43); 9. Sir 6 (32-52). B2: Bommenede - Onder Vrienden 2 2-4, On der Vrienden 1 - Even Buiten 4-2 Stand: 1. Onder Vrienden 2 14 (38-28); 2. Onder Vrienden 1 14 (36-30); 3. Bommenede 13 (35-31); 4 Zierikzee 11 (37-23); 5. Even Buiten 10 (28-32); 6. DOS 8 (28-26);7. Old Dutch 8 (28-32); 8. Windenburg 4 (16-44). Schaken Zierikzee. Open snelschaakcompetitie Schouwen-Duiveland. Eindstand: 1 R. Alders 9 punten, 2. A. Vermue 8,5; 3. W. Stange 8; 4. E. van Hecke 8; 5. B. Hende- rikse 8; 6 M. Westerweele 7,5; 7. R. Schroevers 7,5, 8. J. Jaquoebi 7,5; 9. J. Hekhuis 7; 10. W. Pannekoek7. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - In de vierde klasse B was het een mooi weekeinde voor SKNWK. Zelf winnen (1-0 van Smerdiek) en de concurrentie punten zien verliezen. ZSC'62 stelde teleur door op eigen terrein twee punten te verspelen tegen Brouwershaven. Ook Duive- land stelde, met een nederlaag tegen SPS, teleur. Mevo boek te daarentegen een knappe overwinning op Dosko. ZSC'62 - Brouwershaven 2-2: De bezoekers kwamen na een halfuur spelen op voorsprong door een treffer van Arjan Vis ser, maar in de blessuretijd van de eerste helft kwam de nummer twee van de ranglijst op gelijke hoogte. Edwin van Oeverens treffer werd, on danks het buitenspelluchtje, goedgekeurd door scheids rechter Van Belzen. In de 68e minuut van de wedstrijd kwam Brouwershaven op nieuw en verrassend aan de leiding toen Frank Kristelijn op fraaie wijze scoorde. De vreugde aan Brouwse kant was echter van korte duur, want een minuut later zorgde Niels van de Moezel voor 2-2. In de resterende tijd, waarin Brouwershaven-speler Jan Constandse met tweemaal geel van het veld werd ge stuurd, had John van der Have ZSC'62 nog aan de overwin ning kunnen helpen maar zijn inzet belandde op de paal en zo bleven de twee ploegen voor de tweede keer dit seizoen in evenwicht. Vorig jaar in okto ber eindigde de Schouwse der by in 4-4. Duiveland - SPS 1-2: De eind stand stond al na 45 minuten voetbal op het bord en daar mee kreeg de thuisploeg eigen - lijk een puntje te weinig. In de achtste minuut bracht Barry Steenpoorte met een geplaats te boogbal over de keeper Dui veland op 1-0, maar twaalf mi nuten later bracht Martin Quist SPS op 1-1. Esmir Kustura maakte al na een half uur spelen de winnende treffer. Mevo - Dosko 3-2: Een nuttige overwinning voor Mevo dat zich revancheerde voor de eer der dit seizoen geleden neder laag in Bergen op Zoom. Bin nen vijf minuten maakte Mark Evertse uit een vrije trap op schitterende wijze de 1-0 en die stand bleef, ondanks een strafschop voor Dosko, ge handhaafd tot diep in de twee de helft. Umir Uzturk maakte een kwartier voortijd de 1-1 en dat was het sein voor een hec tische slotfase. Mevo-invaller Sjoerd van den Hoek maakte met een prachtige goal de 2-1 en Lars van Zwieten bleef met Mevo's derde treffer niet ach ter. Karl Wierickx maakte er kort voor tijd nog 3-2 van. Bij Mevo vielen Marco Saman en Marco van Zwol uit met een blessure. Vrederust - Stavenisse 1-1: In de eerste helft legde de thuis ploeg de basis voor het derde wedstrijdpunt van de compe titie. Harry Meeuwis bracht Vrederust aan de leiding, maar Stavenisse kwam na rust sterk terug. Kees van Putten bracht zijn ploeg langszij, maar on danks kansen voor de Zeeu wen, met onder andere een bal op de paal, werd er niét meer gescoord. Twee spelers van ZSC'62 gaan een kopduel aan met een tegenstander van Brouwershaven. foto Pieter Honhoff

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 39