Schaatsjeugd staat te trappelen Timmer op traditioneel keerpunt PZC Ricksen met ton beboet voor dronken autorit Brenda Schultz beëindigt loopbaan Gestrafte Virenque mist wielerseizoen 21 Ritsma stelt opnieuw teleur bij Nederlands kampioenschap allround Groenewold toont herstel loting Heiner zesde in Sydney-Hobart Nuon wil praten over bod Aalbers Schmitt wint in Oberstdorf Sjaak Swart neemt afscheid Huckerby naar Manchester City Kroatische trainers coachen Iran Oxford-roeier vermist in Spanje zaterdag 30 december 2000 van onze sportredactie RIJSWIJK - Brenda McCarthy- Schultz stopt definitief met top- tennis. De donderdag 30 jaar ge worden Haarlemse ondervindt te veel last van haar rug, waar aan ze in oktober 1998 werd ge opereerd. Een consult bij enkele Amerikaanse artsen wees deze maand uit dat een rentree op topniveau er niet meer in zit. Eerder dit jaar constateerden Nederlandse medici al dat Schultz' rug sinds de operatie weinig verbeterd is. De tennis ster wilde echter een tweede oordeel in Amerika alvorens te besluiten met spelen op topni veau te stoppen. „Ik deed dat ei genlijk tegen beter weten in", aldus Schultz. „De artsen be vestigden dat topsport er voor mij niet meer inzit." 'Big Brenda' Schultz, die kon bogen op de hardste service in het vrouwentennis, speelde vo rig jaar haar laatste officiële wedstrijd op het hoogste niveau op Roland Garros. Ze maakte na de operatie haar rentree tegen de Australische Molik. De pijn bleek niet verdwenen, Schultz werd in de openingsronde uitge schakeld. „Ik heb lang gehoopt op een terugkeer. Maar het zat er niet meer in met die rug." In haar professionele loopbaan, die in 1986 begon, won Schultz zestien WTA-toernooien, zeven in het enkelspel en negen in de dubbels. Ze verdiende aan prij zengeld in totaal 2,5 miljoen dollar. In mei 1996 bereikte ze met de negende plaats haar hoogste po sitie op de wereldranglijst. In 1995 drong ze door tot de kwart finales van Wimbledon en de US Open. In het Masters-toernooi reikte ze tot de kwartfinale. De in de Verenigde Staten woon achtige Nederlandse houdt zich tegenwoordig bezig met het or ganiseren van tennis- en voet balkampen voor jongeren. ANP door Johann Mast IIEERENVEEN - Hij moest een formidabele 1500 meter rijden om in aanmerking te komen voor een EK-ticket. Dat was de duidelijke eis die de commissie topsport van de KNSB stelde. Rintje Ritsma kwam gisteren echter niet verder dan de negen de plaats. De kans dat de schaatser, die sinds 1992 nooit bij het Euro pees kampioenschap allround ontbrak en recordhouder is met zes EK-titels, in Baselga di Piné in actie komt, werd daardoor HEERENVEEN - Renate Groe newold heeft zich op de tweede dag van het Nederlands kampi oenschap allround hersteld van haar slechte start. De schaatsster uit Musselka- naal stond na-de-eerste dag vijf de in het klassement, maar klom na haar zege op de 1500 meter naar de derde plaats. De eerste vier kwalificeren zich voor het Europees kampioenschap. Het herstel van Groenewold lijkt ten koste te gaan van het Friese talent Wieteke Cramer, die naar de vijfde plaats zakte. Groenewold is, met alleen de 5 kilometer van vandaag nog voor de boeg, vrijwel zeker van plaatsing voor het EK. Hetzelf de geldt voor Tonny de Jong, die het klassement met grote voor sprong aanvoert. Ook Barbara de Loor, vierde, plaatst zich waarschijnlijk. Cramer moet zo'n 11 seconden goedmaken op Annamarie Thomas. GPD wel heel klein. „Het moest hier gebeuren", somberde Ritsma na een nieuwe teleurstelling. Het imperium van de falende Gianni Romme, de vallende Rintje Ritsma en hun rivaal Ids Postma begint scheuren te ver tonen. Postma voert weliswaar na drie afstanden het klasse ment aan, maar mag zich nog niet rijk rekenen. De 10 kilome ter, waarmee vandaag het NK allround wordt afgesloten, is beslist niet zijn sterkste afstand. Jochem Uytdehaage moet ruim vijf seconden goedmaken, Jel- mer Beulenkamp ruim zeven en Mark Tuitert en Sicco Janmaat beiden ruim veertien. Onmoge lijk is dat op voorhand niet. De jeugd staat te trappelen om de traditionele allroundtop been tje te lichten. Rintje Ritsma had geen enkele verklaring voor zijn slechte rij den. Suggesties dat wellicht het ouder wordende lichaam tegen begint te sputteren, wees hij ge- ergerd van de hand. „Het kan niet weg zijn. Over twee weken kan ik weer keihard rijden, dat heb ik al vaker bewezen. Mis schien ben ik er wat te gemakke lijk van uitgegaan dat ik me op mijn basisniveau zou plaatsen. Maar zelfs bij dat niveau kwam ik bij lange na niet in de buurt." De zesvoudig Europees kampi oen onderging gistermorgen een test aan de bij zijn val gekwetste rug en ging gewoon van start op de 1500 meter. Ritsma wilde zich niet verschuilen achter 'kwaaltjes'. „Als je niks hebt - en ik vind dat ik niks heb - dan moet je rijden", bromde de 30- jarige Fries. Met die woorden verwees hij naar Romme. Die meldde zich na twee afstanden ziek af, terwijl hij naar eigen zeggen slechts uit vorm was. De commissie topsport strijkt waarschijnlijk de hand over het hart voor regerend wereldkam pioen Romme, maar voor Rits- ma zijn de kansen klein. „Ik weet dat mijn kansen niet echt groot zijn, maar ik vind dat Romme en ik in hetzelfde schuitje zitten", zei Ritsma. „Ik heb nog nooit pech gehad op een kampioenschap, maar als je zo lang schaatst overkomt het je toch een keer." Ritsma zinspeel de alvast op het wereldkampi oenschap, waarvoor hij wél een kans hoopt te krijgen. „Het lijkt me sterk dat de vier die naar het EK gaan allemaal bij de beste vier zitten", smaalde hij. Voor zijn doen was Ritsma niet bijzonder uitgesproken in zijn mening. Hij hóópt voornamelijk op clementie. Volgens zijn trai ner Geert Kuiper heeft Ritsma geen trek in „huilverhalen". Zelf was Kuiper duidelijker. „Een EK-ploeg zonder Ritsma en Romme is niet de sterkste, al kan ik me voorstellen dat de nummer drie en vier van het NK daar anders over denken." Postma Ids Postma gaat er vanuit dat hij zich vandaag op eigen kracht voor het EK plaatst. De Fries, die zelf twee jaar geleden bij het WK ontbrak door een val op het EK, vindt dat Romme meer recht heeft op clementie dan Ritsma. „Het lijkt me logisch dat ze Rintje niet aanwijzen, al vind ik het voor Gianni ook nog maar de vraag. Ze zeggen dat hij ziek was, maar volgens mij is hij uit vorm. Op basis van beslissin gen die ze in het verleden in mijn geval hebben genomen, vind ik dat de beste vier van het NK naar het EK moeten. Het zou me niet verbazen als ze het zo doen. Aan de andere kant: als kampi oen moet je je titel kunnen ver dedigen." Mark Tuitert, de verrassende winnaar van de 1500 meter en kanshebber voor een EK-ticket, gaf aan nog steeds naar Romme en Ritsma op te kijken. „Ik ga er vanuit dat die twee het EK rij den, Gianni sowieso. Maar het is een feit dat wij jongeren elk jaar harder rijden." Ook Jochem Uytdehaage geeft Romme meer kans. Zelf heeft de nummer twee van het tussen- klassement nog alle kans op een EK-ticket. „Ik verwacht meer van de jongens die achter me staan. Ids heeft een behoorlijke staat van dienst, maar als all- rounder is hij te pakken. Zeker op de 10 kilometer. De kans is re- eel dat ik hem passeer." GPD Heerenveen. NK allround. Loting derde dag. Mannen. 10.000 m: 1e rit: Brigt Ryk- kje - Meijer, 2e rit: Van der Rijst - So- iinger, 3e rit: De Jong - Verheijen, 4e rit: Tuitert - Hersman, 5e rit: Uytde haage - Beulenkamp, 6e rit: Jan maat- Postma. Vrouwen. 5000 m: 1 e rit: Oosting - 't Hart, 2e rit: Vis - Cramer, 3e rit: De Loor - Thomas, 4e rit: De Jong - Groenewold. Heerenveen. NK sprint. Loting tweede dag. Mannen. 2e 500 m: 1e rit: Schuur man - Van den Ing, 2e rit: Folkerts - Norg, 3e rit: Arnold - Krul, 4e rit: Van Falier - Kalker, 5e rit: Kegel - Hoefna gel, 6e rit: De Jager - Hairwassers, 7e rit: Oltrop - Leeuwangh, 8e rit: Bjarne Rykkje - Coenen, 9e rit: Bru- Sche - Van Velde, 10e rit: Wenne- mars - Straathof. Vrouwen. 2e 500 m: 1e rit: Van Deu- tekom alleen, 2e rit: Groen - Hoef sloot, 3e rit: Van Benthem - Kroon, 4e rit: Hijgenaar - Schingenga, 5e rit: Smink - Kootstra, 6e rit: Oonk - Wijsman, 7e rit: Nuyt- Leever, 8e rit: Timmer- Heins. HOBART - Schipper Roy Hei ner is vrijdag met zijn beman ning als zesde over de finish gekomen van de befaamde zeil race Sydney - Hobart. De Assa Abloy was de vierde zestigvoe- ter die op de Derwint-rivier de denkbeeldige lijn passeerde. Het team van Heiner maakte een vermoeide vermoeide maar redelijk tevreden indruk. Op tweede kerstdag gingen 82 bo ten van start voor de loodzware wedstrijd, die donderdag door het Zweedse maxi-jacht Nico- rette van schipper Ludde Ing- vall werd gewonnen. „De race kwam te vroeg voor ons, maar dat wisten we voor af", liet Heiner weten. „We heb ben de boel moeten forceren om aan de start te verschij nen en om de competitie aan te gaan met de andere zestigvoeters." Heiner kampte op de Assa Ab loy, de trainingsboot voor de Volvo-race rond de wereld die in september 2001 van start gaat, met de nodige problemen. Zo scheurde de spinnaker kort na de start en werkte de nieuwe tuigage nog niet optimaal- Ook een generator funtioneerde niet helemaal goed. „Die moeilijkheden hebben we redelijk goed opgevangen", vond Heiner. „In het tweede deel van de race hebben we veel te stellen gehad met de keiharde wind. We waren soms letterlijk met overleven bezig. Op een ge geven moment was er zoveel wind, dat we alle zeilen moesten strijken. Dat is me nog nooit overkomen in mijn zeilleven. Op zo'n moment valt er niet veel te leren." ANP Marianne Timmer is op weg naar de overwinning op de 1000 meter bij het Nederlands kampioenschap sprint in Heerenveen. foto Catrinusvan derVeen/GPD door Gijs van Oosten HEERENVEEN - In een tijd waarin de schaatssport steeds vaker in de verdrukking komt door commercië le belangen en oeverloos gekonkel over rekbare selec tiecriteria, is het prettig te weten dat er nog bepaalde wetmatigheden zijn. Marianne Timmer biedt elk jaar houvast: verder in het seizoen is de olympisch kampi oene in betere doen. Het NK sprint in Heerenveen vormt dit jaar, zo hal verwege het seizoen, haar traditionele keerpunt. De vorm en de resultaten van Timmer verlopen via een herkenbaar patroon: van een slecht begin tot een goed einde. Het NK afstanden en de eerste reeks wereldbe kerwedstrijden verliepen voor haar teleurstellend. De schaatsster uit (tegenwoordig) Zuid-Laren eindigde dit seizoen steeds achter haar enige nationale concur rente Andrea Nuyt. Maar gisteren stak Timmer haar voor het eerst voorbij. Op de eerste dag van het NK sprint won Nuyt nog wel op de 500 meter, maar maakte Timmer met een zege op de 1000 meter het verschil meer dan goed. Volgens de tweevoudig olympisch kampioene draait in het wedstrijdseizoen alles om 'de vorm'. „In de zomer doe ik het ruigere werk, in de winter moet ik de trainingen zorgvuldig afstemmen. Als je eenmaal in vorm bent, is het de kunst om de rem op de trainingen te zetten." Timmers prestatiecurve vertoont al vier seizoenen een stijgende lijn, met uitschieters naar boven en bene den. Zelf zegt ze liever 'constanter' te willen rijden, vooral omdat ze 'zo onrustig' wordt van haar soms grillige prestaties. „Maar er zit ook wat in de stelling dat ik door uitschieters olympisch kampioene ben ge worden. Als je het zo bekijkt, kan ik beter extreem blijven." Het optreden op het NK sprint kwam voor Marianne Timmer, en niet te vergeten sponsor DSB, op een uit gelezen moment. Ze was op zoek naar de bevestiging van het feit dat ze op de goede weg zit en wat dat be treft zijn de laatste twijfels weggenomen. Afhankelijk van de resultaten van vandaag zal Tim mer waarschijnlijk haar sprinttitel heroveren op Nuyt, die op beide afstanden in totaal vier misslagen maakte. Geen doel Timmer heeft voor het WK sprint geen concreet doel voor ogen. „Ik ben bezig om in topvorm te raken. Zo'n prestatie als die van vandaag geeft aan dat het wel goed zit. Of het straks (20 en 21 januari in Inzeil) goed genoeg is om wereldkampioene sprint te worden, weet ik niet. Ik kan niet harder schaatsen dan mijn topvorm toelaat." Erben Wennemars, ook lid van de sprintfamilie, steekt anders in elkaar dan Timmer. Hij rijdt wereld records in de zomer, en is bijna het hele seizoen in vorm. Alleen op het moment dat de mondiale titel- toernooien zich aandienen, zo leert het verleden, valt hij vaker van het podium dan hem lief is. Volgens zijn coach Peter Mueller behoort Wennemars 'altijd en overal' tot de topzes van de wereld, maar heeft hij juist die uitschieters nodig om in de prijzen te vallen. Op het Nederlandse sprinttoernooi heerst Wenne mars, bij afwezigheid van de zieke Jan Bos. In het tus- senklassement halverwege het kampioenschap wordt hij op respectabele afstand gevolgd door het trio Je roen Straathof, Gerard van Velde en Arnout Coenen, dat nog meedingt naar een van de vier startplaatsen op het WK sprint. Wennemars haalt vandaag zijn eerste nationale sprinttitel opdie vier jaar achtereen toebehoorde aan Jan Bos. Volgende week reist hij naar Davos, waar hij op hoogte aan zijn snelheid gaat schaven. Om zich vervolgens in het derde weekeinde van januari met volle overgave op de wereldtitelstrijd te storten. Daarover bestaat geen twijfel, want dat is nog zo'n wetmatigheid. GPD door Marcel van der Kraan GLASGOW - Fernando Ricksen heeft van Glasgow Rangers een boete gehad van 110.000 gulden - twee weken salaris - voor het rijden onder invloed en de bot sing die hij met zijn auto op eer ste kerstdag heeft veroorzaakt. De Schotse media ontdekten deze week dat hij zijn auto op een lantaarnpaal had geramd en dat hij door de politie was aan gehouden en een dag op het bu reau was vastgehouden. Coach Dick Advocaat stelde de Nederlandse verdediger een dag later gewoon op tegen St. John stone en zag de ontnuchterde Ricksen prompt zijn eerste doel punt maken voor de Schotse topclub. Advocaat wilde na de wedstrijd niets over het incident zeggen, maar gaf gisteren toe dat de leiding van Rangers een hartig woordje met de speler- heeft gesproken. Het bedrag van 30.000 pond is de maximale boete die Rangers aan Ricksen kon opleggen, omdat in zijn contract is vastgelegd dat hij nooit meer dan twee weken sa laris hoeft in te leveren. Advo caat: „Ik heb met de speler ge sproken en daarmee is voor mij de kous af. De rest is in handen van de politie." Ricksen, die afgelopen zomer voor 13,5 miljoen gulden van AZ naar Schotland verhuisde, kon deze affaire slecht gebrui ken. Hij kende een dramatische start in Schotland. Bij zijn eer ste optreden in de Old Firm- wedstrijd tussen Celtic en Glas- gowRangers (5-1) werd hij in re cordtijd van het veld gehaald door Advocaat. Later vertelde de voormalige AZ-speler dat hij na één minuut al het stadion van Celtic wilde verlaten, omdat hij volledig van de kook was door de intimiderende sfeer. Voor de fans was die mentaliteit onac ceptabel, voor de pers ook. 'Ricksen: Gone in 60 seconds' kopten de kranten met een knipoog naar de film die op dat moment in de bioscopen draai de. In november kwam Ricksen op nieuw op een negatieve manier in de publiciteit toen hij Aber- deen-speler Darren Young met een karate-trap velde. Ricksen nam het op voor zijn ploegge noot Michael Mols, die een paar minuten eerder was neergesa- ARNHEM - Energiebedrijf Nuon wil praten over het bod van honderd miljoen gulden van oud-voorzitter Karei Aalbers op voetbalclub Vitesse. Na de tegenstrijdige en vage verklarin gen van de afgelopen week zei Nuon-woordvoerder Peter Knoers vrijdagavond in het televisieprogramma Nova dat zijn bedrijf bereid is om in overleg te treden met Aalbers. Knoers: „Het zou fantastisch zijn wanneer iemand de schuld van zestig miljoen gulden die Vitesse aan Nuon heeft wil over nemen en we onze bankiersactiviteiten kunnen stoppen." Knoers betitelde Aalbers' bod als een vijandige overname, maar dat mag volgens hem overleg niet in de weg staan. GPD OBERSTDORF - De Duitser Martin Schmitt heeft vrijdag de openingswedstrijd van de traditionele Vierschansentoernee in Oberstdorf gewonnen. Het is de derde achtereenvolgende keer dat Schmitt zich de sterkste op deze schans toonde. De springer uit Furtwangen kwam tot afstanden van 119 meter en 133 meter, een schansrecord. Hij kreeg voor die prestaties van de jury 268,6 punten. De tweede en derde plaatsen gingen naar Japanners. Noriaki Kasai werd tweede (263,5), Masahi- ko Harada eindigde met 259,5 punten als derde. Schmitt be hield met een totaal van 345 punten de leiding in het klasse ment om de wereldbeker De tweede wedstrijd voor de 49e Vierschansentoernee vindt op nieuwjaarsdag plaats in Gar- misch-Partenkirchen. SID/DPA ZEIST - Sjaak Swart speelt maandag zijn laatste wedstrijd in het Oranje-shirt. De 62-jarige Amsterdammer neemt in de, wedstrijd van de oud-internationals tegen de Koninklijke- HFC afscheid. De voormalige rechtsbuiten van Ajax, waar hij achttien jaar lang in het eerste elftal uitkwam, speelde 31 in terlands en scoorde tien keer voor het Nederlands elftal. ANP MANCHESTER - Manchester City heeft de spits Darren Huc kerby van Leeds United overgenomen. Met de transfer was; een bedrag gemoeid van ruim 10 miljoen gulden. Bij Man chester City moet Huckerby de opvolger worden van de Libe riaan George Weah, die in oktober naar Marseille ging. RTR ZAGREB - De Kroaten MiroslavBlazevic en Branko Ivanko- vic nemen het Iraanse voetbalteam onder hun hoede. Het trai nersduo heeft een contract voor een jaar afgesloten met de Iraanse voetbalbond. Het tweetal volgt Dschalal Talebi op, die na de zwakke prestaties bij het toernooi om de Azië Cup als bondscoach werd ontslagen. De Duitser Christophe Daum, die na zijn cocaïne-affaire uit Duitsland vertrok en in Florida neerstreek, was eveneens kandidaat in Iran, DPA MADRID - Een roeier van het universiteitsteam van Oxford wordt vermist nadat de boot van het team was gekapseisd in de Spaanse rivier de Ebro. De roeiploeg van Oxford was vrij dag aan het trainen toen de boot omsloeg in het wilde water. Acht van de negen opvarenden werden gered. Zij moesten met onderkoelingsverschijnselen worden opgenomen in het zie kenhuis. Het team van Oxford bereidt zich in Spanje voor op de traditionele kamp tegen het universiteitsteam van Cam bridge. Die race wordt komend voorjaar op de Theems ver- roeid. RTR/SID beid door de middenvelder van Aberdeen. Op zijn website ver klaarde Ricksen vervolgens dat Young het aan zichzelf te wijten had, dat hij zo hard in aanraking met de schoen van Ricksen was gekomen. In Schotland ging hij echter vanaf dat moment door voor 'Karate Kid Ricksen' en de Schotse voetbalbond riep hem op het matje. De twee duels schorsing die hij kreeg, werden opgelegd op basis van videobeelden. Daarmee zorgde Ricksen ongewild voor een primeur in het Schotse voet bal, want het was nog nooit eer der voorgekomen dat een speler met behulp van tv-materiaal was gestraft. Rangers is daarom meteen in beroep gegaan en wacht nu op een uitspraak van de Schotse bond SFA. GPD van onze sportredactie BERN - De Franse wielrenner Richard Virenque is voor negen maanden geschorst wegens do- pinggebruik. Een onafhankelij ke commissie, door de Zwitserse wielerfederatie (FSC) samenge steld, sprak die straf vrijdag uit. Daarnaast werd een boete van ruim 5000 gulden opgelegd. De schorsing is per 1 februari van kracht en duurt tot en met 31 oktober. Dat betekent dat het hele wegseizoen, inclusief deel name aan de Tour de France, komt te vervallen voor Viren que. De renner woont in Zwit serland en rijdt sinds twee jaar op een Zwitserse licentie. Virenque kan nog wel tegen de uitspraak in beroep gaan bij het internationaal Tribunaal van Sport (TAS) in Lausanne. Dit moet hij doen binnen 21 dagen nadat hij de schriftelijke uit spraak van de Zwitserse com missie heeft ontvangen. De ren ner zal dat vrijwel zeker doen. ,Dat is eigenlij k het enige wat er op zit. Het is logisch dat ik het hier niet bij laat zitten", aldus Virenque vrijdagavond in een programma van de Franse tele visiezender TF1. Niet eerli jk Virenque reageerde teleurge steld op de straf. „Ik had ver wacht een schorsing te krijgen. Maar ik hoopte dat het niet meer zou worden dan mijn toenmali ge ploeggenoten bij Festina op gelegd kregen: zes maanden. Hun werkelijke straf was uit eindelijk drie maanden. Ze kon den in mei alweer rijden. Ik krijg drie keer zoveel. Dat is niet eer lijk. Ze willen dat ik mijn loop baan beëindig." Virenque verklaarde er erg te genop te zien een jaar door te brengen zonder aan wedstrij den te kunnen deelnemen. „Dat zal niet eenvoudig worden. Ik zal er dan helemaal alleen voor staan. Ik kan het me eigenlijk als 31-jarige niet veroorloven om stilte staan." „Het is een erg zware straf. Nor maal krijgt iemand een tweede kans. Ik heb de indruk dat die Richard niet gegund is", vond Eric Boyer, de zaakwaarnemer van Virenque. Sinds zijn equipe Polti werd opgeheven, zoekt Vi renque nog een ploeg voor het komend jaar. Met de Zwitserse uitspraak lijkt de kans op be langstelling voor de renner mi niem. De rechtbank in Lille sprak Vi renque vorige week vrijdag nog vrij van betrokkenheid bij een dopingnetwerk bij de Festina- ploeg. Hij stond daar terecht voor het gebruik van verboden stimulerende middelen en het aanzetten daartoe. Het feit dat hij tijdens het proces in Lille wel bekende dope te hebben ge bruikt, was voor de Zwitserse bond aanleiding stappen tegen hem te ondernemen. Daniel Baal, voorzitter van de Franse wielerbond, wees er op dat Virenque een zwaardere straf krijgt dan zijn voormalige ploeggenoten. De Festina-ren- ners, die na de doping-Tour van 1998 gebruik van dope toega ven, kregen zes maanden schor sing. Toch acht Baal het een logische straf. „Men heeft er on getwijfeld rekening mee gehou den dat de bekentenis van Vi renque zo laat kwam. Hij heeft zijn schorsing vorig jaar ontlo pen. Daardoor kon hij nog twee jaar genieten van zijn status als sportman en publiekslieve ling." AFP Handbaldagen verder zonder Limburgers SITTARI) - Voor het eerst sinds 1993 heeft geen en kele Limburgse ploeg de kruisfinales van de tradi tionele Handbaldagen in Sittard en Geleen bereikt. Sittardia en V&L wonnen in hun poules weliswaar twee van de drie wedstrij den, maar beide clubs sneuvelden op basis van de doelcijfers. Na twee overwinningen ging V&L vrijdagmiddag in Geleen in de slotwed strijd van poule B met 26- 21 ten onder tegen Pre vent SIovenj Gradec uit Slovenië. Bij de rust was het verschil vier punten in het voordeel van de Slove- nen: 12-8. Sittardia won de afslui tende wedstrijd in poule A met 26-24 van BFC uit Beek, dat alle duels ver loor. Dat was echter niet voldoende om alsnog de kruisfinale te bereiken. Het Deense Team Tvis Holstebro won in de halve finale met 28-25 van Pre vent Slovenj Gradec. Li touwen versloeg SKP Frydek Mistek (Tsjechië) met 37-29. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 21