Breskens houdt stand in topper Sluiskil grijpt laatste kans tegen uitgekookt Steen v Slits schiet Sluis langs Oostburg HA verstoort feestje Renesse Arbiter Roetenberg staakt duel na bedreigingen Dallinga onttroont Rottier in topklasse Verlies voetbalsters Terneuzense Boys derdeklasser neemt optie op titel met gelijkspel tegen Middelburg hhhbHHHhhhhi por Ron de Waal te toDEI.BURG - Breskens onit steeds dichter bij het kam- joenschap in de vierde klasse. Ie ploeg van trainer Robbie de Je luynck hield naaste concur- ent Middelburg gisteren op j port park De Nadorst op een •gelijkspel. Met nog twee wed- trijden te gaan heeft Breskens Ie beste papieren om via de titel echtstreekse promotie naar de lerde klasse af te dwingen. iet verschil tussen beide ploe gt en bedroeg voor aanvang van e topper vier punten, maar Üddelburg had één wedstrijd u. ïinder gespeeld. Toch wilde <1- Ireskens-trainer De Muynck net zomaar van een gelijkspel utgaan. „Wij hebben de ploeg irmet naar om daarop te spelen, fe gaan zoals elke wedstrijd oor de volle winst", klonk het jrijdvaardig. „Ik hoop alleen lat iedereen z'n koppie erbij ioudt." Overwinning foor Middelburg lag de op- Jracht een stuk simpeler. Alleen ten overwinning zou betekenen de ploeg van trainer Huib leerman in theorie de kopposi- je over zou kunnen nemen van Ireskens. Van een te grote span- ang bij zijn ploeg was volgens Heerman geen sprake. „Het eeft uiteraard wel meer dan an- cere wedstrijden, maar zoals ik et kan beoordelen is het een ge- onde spanning", aldus Meer- lan. Seide ploegen begonnen af- achtend aan de wedstrijd. Na sn kleine tien minuten diende i rh de eerste serieuze mogelij k- tid aan voor Breskens. Het thot van Eddy Buijsse smoorde liter in het strafschopgebied m de thuisploeg. Middelburg seg via Turan Dogan een goe- mogelijkheid om de score te benen. Het schot van Dogan lerd tot grote opluchting van lie Breskens-aanhang onscha- lósiijk gemaakt door keeper Roy da Dunnen. Ook Middelburg- doelman Michel Jansen van Ga- moest handelend optreden oen Esad Osmanovski vanaf inks een vrije doortocht kreeg, ansen van Galen redde knap op e schuiver in de korte hoek van Ismanovski. 'och was het niet veel later aan de andere kant wel raak. Evert Eikenhout reageerde alert op de doorkopbal van Jan de Rijke, die hij met enig fortuin voor zijn voeten kreeg. Eikenhout be dacht zich geen moment, en bracht zijn ploeg met een schot in de verre hoek op een 1-0- voorsprong. Breskens kwam even flink in de verdrukking, doordat het vooral op het mid denveld snel balverlies leed. In de rommelige eindfase van de eerste helft, die gekenmerkt werd door vele spelonderbre- kingen, kwam Breskens toch nog op gelijke hoogte. Angelo Comelis mocht na een balon derschepping op de helft van Middelburg vrij aanleggen van af twintig meter. Met een schit terende knal in de bovenhoek bracht hi] Breskens weer langs zij: 1-1. Pascal van de Berg (links) van Middelburg probeert een schot van Breskens-aanvaller Angelo Comelis te blokken. foto Lex de Meester De thuisploeg verloor de grip op de wedstrijd, en de beste kansen waren dan ook voor de ploeg van De Muynck. Esad Osma novski had de 2-1 voor Breskens op zijn schoen, maar lepelde de bal in kansrijke positie naast het doel van Michel Jansen van Galen. De tijd tikte weg in het voordeel van Breskens, terwijl de thuisploeg wanhopig op zoek ging naar die ene mogelijkheid. Behalve enkele hachelijke mo menten voor het doel van beide ploegen, leverde de slotfase geen uitgespeelde kansen meer op. Invaller Serge de Ruijsscher had voor Breskens aan alle on zekerheid een eind kunnen ma ken, maar ook zijn inzet was te slap. Derby Het bleef bij 1-1, waardoor de titel voor Breskens wel heel dichtbij komt. Toch wilde trai ner De Muynck nog niet te vroeg juichen. „Volgende week volgt de derby tegen IJzendijke en als we die wedstrijd winnend af sluiten, dan kan er weinig meer fout gaan." Huib Meerman wil de nog niet bij de pakken neer zitten. „We hebben het niet meer in eigen hand. Toch zal het niet de eerste keer zijn dat een ploeg de titel nog in de laatste wedstrijd verspeelt", zei hij met een sprankje hoop. Breskens: Roy den Dunnen; Mario Corthals, Eddy Buijsse, Carlo de Smit, Serge LapradeSerge Nothen, William Faes, Martin Scherbeijn, Angelo Comelis; Mark Boeckhout (SO. Serge de Ruijsscher) en Esad Osmanovski. «an onze sportredactie VLISSINGEN - Sluis won gis teren in de zesde klasse met 4-1 ran Oostburg. Peter Slits was ie grote man bij de thuisploeg mei drie treffers. SDO'63 en Schoondijke speelden gelijk, terwijl Groede en Terhole lis-Oostburg 4-1: In het eer- ite kwartier waren er twee goals Oostburg-zijde: Dimitri ivermeire scoorde 0-1, waarna Jer van de Voorde even later tijn eigen doelman passeerde: 1- Hierna scoorde Peter Slits inemaal, waarvan eenmaal op angeven van de ingevallen B- iinior Ranco Boogaard. - SDO'63-Schoondijke 2-2: De core werd geopend door Marco f Feyter die zijn eigen doelman Qsseerde, maar nog voor rust racht Johan de Feij ter Schoon- door Aector Doorns AARDENBURG - Scheids rechter Vincent Roetenberg heeft gisteren het duel in de vierde klasse A tussen Aarden burg en Hontenisse zeventien minuten voor tijd bij een 1-0- stand gestaakt. Roetenberg voelde zich bedreigd toen sup porters van Hontenisse het veld oprenden. Adequaat optreden van spe lers van de bezoekende club en het Aardenburg-bestuur voor kwam een verdere escalatie. Een omstreden strafschop voor Aardenburg vormde in eerste instantie de aanleiding tot de commotie in en rondom het veld. Hontenisse voelde zich de gebeten hond, want de ploeg uit Kloosterzande kwam daarna ook nog eens met negen spelers te staan. Wilco Broekhoven - wegens handtastel ij kheden tegen Roe tenberg - en Luc Vermeersen - na een aanslag op de benen van Aardenburg-speler Frans van Dongen - werden met een rode kaart van het veld gestuurd. Na het incident achtte Roeten berg het niet langer verant woord om de wedstrijd uit te spelen. Een ongelukkige handsbal van Danny Pauwels leidde tot de strafschop. Henk Ottens mocht in een buitenspelsitua tie doorgaan, waarbij het vlag- signaal van de Hontenisse- grensrechter werd genegeerd. De voorzet werd volgens Pau wels gegeven nadat de bal de achterlijn was gepasseerd. In een reflex pakte Pauwels de bal in zijn handen, niet beter wetend dat de bal een doeltrap zou opleveren. Roetenberg wees gedecideerd naar de pe naltystip. De vlam sloeg daarop in de pan. Wilco Broekhoven pakte de scheidsrechter beet, waarna een rode kaart zijn deel was. Martin Dieleman zette de strafschop koelbloedig om: 1- 0. Ondanks de tegenslag pro beerde Hontenisse de draad weer op te pakken. Een onbe suisde taclde van Vermeersen op Van Dongen betekende de tweede rode kaart voor de be zoekers. De gemoederen raakten ver volgens verhit bij de aanhang van Hontenisse. die bezit na men van het veld. Het tumult betekende het sein voor Roe tenberg om de wedstrijd te sta ken. Na afloop weigerde de scheidsrechter uit Schoondij ke commentaar. dijke weer langszij. Kort na rust bracht Floris de Jong de bezoe kers zelfs op voorsprong. In de 86e minuut bepaalde Dennis van Driessche de eindstand op 2-2. Robur-Groede 1-2: Ondanks een vroege voorsprong door een treffer van Jeroen Gerritse ging de thuisploeg steeds slechter spelen. Nog voor rust profiteer den Bram Vercruijsse en Mare van de Runstraat daarvan: 1-2. Na een kwartier in de tweede helft kreeg Marc van de Runst raat de rode kaart wegens het neerhalen van een tegenstander. Volharding-Terhole 0-2: Hal verwege de eerste helft werd de score geopend door Jean-Paul Eggermont. De thuisploeg drong aan op zoek naar de ge lijkmaker maar wist zich tegen het einde van de tweede helft verslagen toen William Feryzer er 0-2 van maakte. loor Klaas Verspoor 1ENESSE - Het feestje werd uw verstoord, gisteren in Re- lesse. De bloemen bleven in de I last, vreugdekreten van de thuisploeg bleven uit. Wat een kampioenswedstrijd had moe ten worden, werd een grote des- 'i llusie. Renesse verloor de top- Ver tegen RIA W. met 1-2 en 9 laardoor is de strijd om het 7':ampioenschap in de zesde 1 lasse A nog lang niet beslist. Ik kan nu allerlei rampscena- ïo's bedenken", reageerde ver lezend trainer Cees van Dijk di eet na afloop van het verloren huisduel. „Je staat de hele com petitie op kop en je kan het in de ïatste wedstrijden nog weg- ooien. Vandaag ook! Je staat iet 1-0 voor. Dat mag je niet lee weggeven." I Ihris de Beer, trainer van de loeg uit Westdorpe, manoeu- reerde zijn ploeg voorafgaand an de wedstrijd al in de under- og-positie en was die mening a afloop ook nog toegedaan. Wij richten ons op de nacom- étitie. Renesse speelt nog tegen hoede en Kwadendamme. Dat even ze niet meer weg. Deze verwinning geeft moed", aldus >e Beer. Voorlopig mag de trai ner zijn vizier nog richten op het kampioenschap, want doordat RIA W. Renesse in eigen huis klopte, is het gat tussen de twee topploegen gex-educeerd tot één schamel puntje. 'De titanenstrijd tussen num mers een (Renesse) en twee (RIA W.) werd pas beslist in blessure tijd. Renesse was in de 31e mi nuut op voorsprong gekomen door Peter Moerland. Tien mi nuten voor tijd bracht Vincent Koster de Zeeuws-Vlamingen met een schitterend genomen vrije trap op gelijke hoogte. Drie minuten in blessuretijd besliste Marino d'Hooge de wedstrijd in voordeel van RIA W. Renesse- trainer Van Dijk: „De beste ploeg heeft vandaag niet ge wonnen." Zijn collega De Beer: „Maar de gelukkigste wel. Renesse - RIA W. 1-2 (1-0). SI. Peter Moerland 1-0, S0. Vincent Koster 1- 1, 93. Marino d'Hooge 1-2. Scheids rechter: G. Teileman (Westkapelle). Gele kaart: Leon Bakker (Renesse), Manfred Sioagemakers, Endy van de Goes, Arjan de Meij (Ria W.). Aan tal toeschouwers: 100. RIA W.: Denny Snel; Manfred Swa- gemakers, Endy van de GoesDimi Pluym en Bart Audenaerd; Arjan Roost, Arjan de Meij, Sancho Mar tens (68. Arno Verlinde) en Ronald Lybaart; Marino d'Hooge en Vin cent Koster. Steen-speler Edwin Hofman (rechts) passeert keeper Tonny van der Veen van Sluiskil, maar zal niet scoren. Links Patrick Boute (Sluiskil), tweede van rechts Wouter de Neijs (Steen). foto Charles Strijd door Raymond de Frel SLUISKIL - Op het laatste nippertje pakte Sluiskil giste ren toch nog wat het verdien de: een punt. Tegenstander Steen leek met een 0-1-winst uit Sluiskil weg te gaan, maar Sluiskil-verdediger Patrick Boute stak daar een stokje voor. Na zijn gelijkmaker (1-1) werd er niet eens meer afge trapt en keek Steen-trainer Rudy Rietjens meer dan be droefd. „Dit is heel zuur", al dus Rietjens. De Steen-coach verbaasde zich na afloop over de ruim bijgetelde blessuretijd. „De scheidsrechter liet veel te lang doorspelen, want zoveel op onthoud is er niet geweest. Dat hij tijd bijtelt is normaal, maar dit was te gek." Zijn collega Arno Zwegers had hier heel wat minder moeite mee. „Ik zag op mijn horloge dat het tijd was. maar zolang er niet is af gefloten blijven wij voetbal len." Beide trainers bleken het op meerdere punten niet met elkaar eens te zijn. Arno Zwe gers vond zijn ploeg het beste van het spel hebben, terwijl Rudy Rietjens het. tegenover gestelde beweerde. „Sluiskil heeft geen enkele echte kans gecreëerd. Zij hanteerden steeds de lange bal om hun snelle spits te bereiken", aldus Rietjens. Met die snelle spits doelde Rietjens op Dominique Verlin de, die gisteren niet het geluk aan zijn zijde had. Zwegers: „Voetbal is niet altijd recht vaardig. Jammer genoeg is het niet altijd de beste die wint. Wij zaten beter in de wedstrijd dan Steen. We kregen ook, met name via Dominique Verlinde, de beste kansen, maar vervol gens krijg je een vlijmscherpe counter om je oren. Gelukkig valt de gelijkmaker dan nog, zodat je toch een punt pakt." Steen, dat na zeven gewonnen wedstrijden op rij nu dus twee punten morste, kwam in Sluiskil behoorlijk gehavend voor de dag. Pascal Lensen, Dave van Overmeeren, Wemer Bisschop en Laurens van Re- mortele ontbraken door bles sures, terwijl Gino Vink van wege een schorsing vanaf de zijlijn moest toekijken. Feller Steen startte daardoor nood gedwongen met een aantal spelers uit het tweede en derde elftal. Sluiskil begon feller aan de wedstrijd en kreeg al na drie minuten een uitgelezen kans om op voorsprong te komen. Dominique Verlinde kopte een voorzet van Dimitri Verlinde hard over het doel. Het bleek de eerste van een reeks van drie identieke kansen te zijn. Tien minuten voor rust knikte Dominique Verlinde de bal op nieuw over. Drie minuten na de pauze kreeg Verlinde we derom een soortgelijke kans, maar nu stond de lat een treffer in de weg. Steen kreeg vlak daarna ria Nico-Philip van Hiel een grote mogelijkheid, maar het was Wouter de Neijs die na een uur speeltijd voor de openingstref fer tekende. Met een grote do sis inzet hield Steen heel lang stand tegen met name de be weeglijke Sluiskil-aanvallers Percey Verlinden en Domini que Verlinde. Dat Sluiskil de stand alsnog gelijktrok, kwam Steen met het oog op de strijd om de derde periodetitel heel slecht uit. Concurrent Luc- tor'88 behaalde in Axel im mers een 2-4-overwinning. Sluiskil: Tonny van der Veen; Bar ry du Puy, Erwin de Bruin (62. Frank Nieuwelink). Patrick Bou te. Arjan den Hartogh; Joey Visser (72. Ben de Lille), Danny de Vries, Fabian du Puy, Dimitri Verlinde; Dominique Verlinde en Percey Verlinden. Steen: Danny OppeneerTom Ler- nout, Michiel Vink, Edwin Hof man, Peter Lemout; Perry Sturm. Marco Ottjes. Michel van de BoschMarc Stnjdonck (77 Dan ny Nachtegaal), Wouter de Neijs en Nico-Philip van Hiel. Terneuzen Al gedegradeerd TERNEUZEN - Voor de A-junioren van Terneuzen is degra datie naar de hoofdklasse een feit. De ploeg van trainer Jean- Pierre Hubregsen verloor zaterdag op eigen veld met 1-7 van Halsteren Al. De thuisclub, die twee seizoenen terug nog tweede werd, werd in de eerste helft al op een onoverbrugbare achterstand van 0-3 gezet. Daarna scoorde Ryan de Regt nog wel tegen, maar na de hervatting stelde Halsteren binnen tien minuten orde op zaken. Nadat het 1-4 was geworden, gaf Ter- neuzen zich definitief gewonnen en kon Halsteren heel ge makkelijk weglopen naar 1-7. Zege Terneuzense Boys Al KLOETINGE - De A-junioren van Terneuzense Boys verras ten in de hoofdklasse met een 2-1-overwinning in de uitwed strijd tegen Kloetinge AlMet doelman Patrick de Klerk als uitblinker werd de nummer twee van de ranglijst in de eerste helft al op achterstand gezet door een treffer van Luc Verha gen. Danny Nachtegaal verdubbelde de marge in de tweede helft vervolgens tot 0-2, voordat Kloetinge zijn enige doel punt van de wedstrijd kon scoren: 1-2. HW24 Al bleef op de been in de uitwedstrijd tegen Roosendaal Al: 1-1. Waiz Os man scoorde in de eerste helft. Terneuzense Boys Al bood; eveneens in Roosendaal, koploper BSC Al lange tijd goed te genstand, maar verloor met 3-1. Terneuzen BI in veiligheid TILBURG - De B-junioren van Terneuzen speelden zich defi nitief veilig door een overwinning op Longa BI. In Tilburg werd het 0-2. De ploeg van trainer Cor Pijpelink had tegen de nummer voorlaatst van de ranglijst vooral in de eerste helft het beste van het spelHoessein Kara opende de score en Jeof- frey Sarkadakis scoorde 0-2. Ook de B-junioren van Aarden burg verzekerden zich in de hoofdklasse van lijfsbehoud. De uitwedstrijd tegen Roosendaal B1een van de degradatiekan didaten, werd met 0-3 gewonnen. Na een doelpuntloze eerste helft opende Martin van Vooren kort na de rust de score. Bin nen een tijdsbestek van tien minuten zorgden Richard Reij- niers en Gerben Schram daarna voor 0-2 en 0-3. C-junioren HVV'24 verrassen HULST - De C-junioren van HW'24 overtroffen zichzelf in de hoofdklasse tegen RCS C1In eigen huis werd de koploper naar een even verrassende als ruime 4-1-nederlaag gespeeld. De ploeg van trainer Toon Blommaert nam in de eerste helft al een 1-0-voorsprong door een doelpunt van Job Inghels en bouwde die in de tweede helft vervolgens uit tot 4-0 door tref fers van opnieuw Job Inghels, Jorden Takkidini en Piet van Looy. Pas daarna kon RCS tegenscoren. Terneuzen Cl verloor op eigen veld van het laaggeklasseerde Dauwendaele Cl met 3-4. De thuisclub kwam tot driemaal toe op voorsprong, maar zag Dauwendaele in de laatste minuten nog langszij komen. Voor Terneuzen scoorden Tim Bogaart, Joost van der Steen en Jamo Wabeke. Biljarters geplaatst voor Masters SLUISKIL - Van 12 tot en met 16 april wordt in café-restau rant Dallinga in Sluiskil de Masters gespeeld. De beste zestien spelers uit de vier Grands Prix driebanden die het biljartdis- trict Zeeuws-Vlaanderen dit seizoen op de wedstrijdkalender had, zijn voor dat eindtoemooi geplaatst. Johan de Taeye, Ed dy van Goethem, Fons Baart en Johnny Tanghe zijn onderge bracht in poule A, Jo d'Hooghe, Jo Leeraert, Cor de Jonge en Cees L. Wissel in poule B, Jean-Paul de Kraker, Alex de Feij- ter, Berry Dallinga en Jo Mortier in poule C, en Meerten Dal linga, Cees A Wissel, Frank de Rijk en Frans Groenewald in poule D. Reserves zijn Ronny de Rijcke, Pierre Levrier en Alexander Schelfhaut. 100-70-stand al winnaar tegen Jo d'Hooghe, maar zag zijn te-I genstander met een serie van dertig alsnog remiseren. Dallinga won in de tweede ron de van De Koeyer in acht beur ten en met een loepzuivere serie van 59. Rottier had te veel beur ten (twintig) nodig om Van Damme naar zijn tweede neder laag te voeren. Wat niet was ingecalculeerd, waren de nederlagen waarmee Frits Bakker in de derde en vier de ronde Dallinga en Rottier af stopte. Het toernooi kon ineens weer al le kanten op en kreeg met het viertal Dallinga, Rottier, Bak ker en Van Stevendaal de ver wachte kopgroep na vier ron den. Rottier leek na zijn overwinning in zes beurten op Van Stevendaal toch op weg naar prolongatie van zijn titel. Jo d'Hooghe verstoorde die droom in de voorlaatste ronde, waarin ook Dallinga, ondanks een straatlengte voorsprong op Van Stevendaal (65-17 na 5 beurten), de partij toch nog uit handen gaf: 93-100. Na een lan ge finale werd Louis Dallinga toch gehuldigd. Na 100-77 was hij daar zeker van. Pas in de ge- 1 ij kmakende beurt vond Johnny Rottier eindelijk de cadans die naar de 100-100-remise voerde. door Jan Roovers SAS VAN GENT - Louis Dallin ga uit Sluiskil is de nieuwe kam pioen topklasse bandstoten van het biljartdistrict Zeeuws- Vlaanderen. In Sas van Gent onttroonde Dallinga in de slot- partij van het driedaagse toer nooi regerend titelhouder John ny Rottier uit Groenendijk. Kampioen op basis van een be ter algemeen gemiddelde. Dat gebeurde na de 100-100-remise in het duel van de waarheid tus sen de twee spelers die vooraf ook als de belangrijkste kans hebbers werden gezien. Dallin- ga-Rottier werd geen finale waar de vonken vanaf spron gen. „Gebrek aan zelfvertrou wen en een tekort aan wed strijdritme", aldus Dallinga. Het districtskampioenschap kende een attractieve start. Al meteen in de eerste ronde gaven Dallinga en Rottier hun visite kaartje af. Dallinga had tien beurten nodig om Van Damme met 100-36 achter zich te laten, Rottier gebruikte tegen De Koeyer twee beurten meer voor de 100-34-winst. Frits Bakker liet een unieke kans liggen om Jac de Maat op de valreep te ver slaan (100-95), Robert van Ste vendaal waande zich met een door Bianca de Meijer TERNEUZEN - In de tweede klasse verloren de voetbalsters van Terneuzense Boys zaterdag met 0-4 van Zwaluwen. Terneu zen verloor in de derde klasse gisteren met 3-0 van Beerse Boys uit Middelbeers. Terneuzense Boys-Zwaluwen 0-4: Na acht minuten kwam de koploper voor het eerst voor het Terneuzense Boys-doel en me teen was het 0-1Na 35 minuten werd er slecht uitverdedigd door Terneuzense Boys en kon Zwaluwen opnieuw profiteren. Na een uur werd het 0-3 uit een van richting veranderde vrije trap. Terneuzense Boys moest zelfs nog een vierde tegentreffer incasseren. Beerse Boys-Temeuzen 3-0: Beerse Boys kwam na tien mi nuten op voorsprong. Een kwartier later was het al 2-0. Terneuzen kreeg voor rust nog twee open kansen, maar Diana Jansen kon niet scoren. Na een uur werd het 3-0. Aardenburg-BSC 2 1-0: Na twintig minuten spelen kwam Aardenburg met 1-0 voor. Ange- lique Laureijns schoot een vrije trap rechtstreeks in de kruising. Daar bleef het bij. CIuzona-Hulsterloo 1-2: Cluzo- na kwam in de eerste helft op voorsprong. In de tweede helft kwam Hulsterloo na tien minu ten op gelijke hoogte. Joyce de Bin schoot de 1-1 binnen. Een kwartier voor tijd scoorde Christa Coene de 1-2. NVS-Steen 2-1: Omdat Steen- keepster Mariska Baert gebles seerd was aan de hand nam veldspeelster Saskia Blom maert haar plaats onder de lat in. Baert mocht wél voetballen. Vroeg in de tweede helft ging Susan Wullems goed door. Ze schoot tegen de lat, en de re bound werd door Mariska Baert binnengetikt: 0-1. Steen ging dt „rna toch nog de boot in: ?-l.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 41