Feyenoord is het spoor bijster Hoek koerst af op eerste klasse I I I I I I Kloetinge geeft voorsprong weg Zware bom onder tribune gevonden 13 15 18 20 21 22 Irritaties binnen selectie na 2-1-verlies tegen Sparta Wereldrecord Tergat op de halve marathon Wielrenner overlijdt na valpartij PZC maandag 27 maart 2000 Veere schiet aanvallend tekort 14 Terneuzen bijna eersteklasser Tjoba moet een stap terug doen Giling wint weer in 's-Heerenhoek Makaay trefzeker voor Deportivo Verstappen terug aan het front Arbitrale dwaling nekt Oostkapelle door Marcel van der Krahn ROTTERDAM - Feyenoord heeft gisteravond de tweede plaats uit handen gegeven. In de derby tegen Sparta hadden de Rotterdammers met ruime cij fers moeten zegevieren, maar het elftal van Beenhakker ging vlak voor het einde van de wed strijd knock-out. Het Sparta- talent Nourdin Boukhari deelde de laatste klap (1-2) uit. Het was de vijfde nederlaag van dit seizoen, maar mentaal ge zien de zwaarst denkbare dreun na de hectische week in Zuid- Frankrijk. Al voor de laatste Champions League-wedstrijd in Marseille werden scheuren in het pleisterwerk van de Kuip zichtbaar. Na de uitschakeling in de Franse havenstad kwam de bevestiging dat het tussen al le partijen in de Kuip niet meer zo botert. Alleen een sterke eindsprint in de competitie zou grotere problemen hebben kun nen voorkomen. Maar nu Feyenoord bij de eerste de beste thuiswedstrijd na het Europese avontuur meteen on deruit is gegaan, zal het nog dui delijker zijn dat het een hels karwei wordt om opnieuw Champions League-voetbal veilig te stellen. Verwijten De afgelopen periode is duide lijk geworden dat niet iedereen bij Feyenoord dezelfde inzet en ambities heeft om ten koste van alles het elftal naar een hoger niveau te tillen. Beenhakker vond dat hij zijn spelers tegen Sparta weinig kon verwijten, al gaf Ulrich van Gobbel onom wonden aan dat hij met zijn col lega-verdedigers langzamer Radoslav Samardzic van Feyenoord (links) vecht een duel uit met Houssin Benzai van Sparta. hand wel wat meer doelpunten en scherpte van de Feyenoord- spitsen verwacht. „We krijgen elke wedstrijd kan sen genoeg, maar als het werk voorin niet wordt afgemaakt kom je vroeg of laat toch in de problemen", zei Van Gobbel. Een beetje gelijk had hij wel In de eerste helft gaf Feyenoord 43 minuten geen kans weg en boor den Cruz, Tomasson en Kalou zich om de haverklap een weg door het volle strafschopgebied van Sparta. Maar afgezien van de fraaie goal van Tomasson leidde het niet tot grote cijfers. Cruz raakte de paal, Bosvelt kwam vanuit de tweede lijn ook nog twee keer tot een vlammend schot, maar door een zeldzame misser van Kees van Wonderen kwam Sparta zowaar voor rust nog op gelijke hoogte. Voor de verdedigers van Feye noord moet het inderdaad moei lijk te verkroppen zijn om zo el ke wedstrijd door te worstelen. Van Gobbel gaf onomwonden toe dat er van de aanvallers foto Robert Vos/ANP meer verwacht mag worden. De uitspraken van Van Gobbel wa ren uitgezonden door Canal+. Leo Beenhakker wenste er ei genlijk niet mee te worden ge confronteerd. Toen het hem toch werd voorgelegd, zei de coach een beetje pissig: „Dan moet Van Gobbel solliciteren als trai ner van Feyenoord De reactie van de coach was be grijpelijk. Hij heeft juist in deze periode behoefte aan rust in de tent en duldt geen verdere fric ties of groepjesvorming. „Nie mand hoeft mij uit te leggen wat de situatie van dit moment is. Ik weet zelf heel goed waarom het moeilijk is. Maar ik heb zelf niet de indruk dat ik m'n spelers een gebrek aan betrokkenheid of ar beid kan verwij ten.,, Wat moet ik tegen Cruz en Tomasson zeg gen? Moet ik ze verwijten dat ze allebei een paar kansen missen? Het is hetzelfde als tegen een hoogspringer zeggen dat-ie ho ger moet springen. Als ik m'n spelers wat te verwijten heb, doe ik dat wel binnenskamers. En ik kan je vertellen dat ik dat zeer recent nog heb gedaan." Beenhakker doelde daarmee op de praatsessie die hij zaterdag morgen, een dag voor de derby tegen Sparta, achter gesloten deuren hield. De coach gebruik te die bijeenkomst om zijn spelers op hun verantwoorde lijkheden te wijzen. Alle publi caties, waarin de ontevreden heid en frustraties bij een deel van de spelersgroep en een ver stoorde relatie tussen de spelers en de coach naar buiten waren gekomen, hadden Beenhakker naar zijn zeggen niet van zijn stuk gebracht. „Ik stoor me er niet aan", zei de Feyenoord- coach. „Nu is het mijn naam die op deze manier valt. In het na jaarvan 1997 was het Arie Haan en twee jaar daarvoor was het Willem van Hanegem. Ik heb deze film al vaak gezien..." Feyenoord - Sparta 1-2 (1-1). 5. To masson 1-0, 42. Nielsen 1-1, 86. Boukhari 1-2 ScheidsrechterBos sen. Gele kaart: Nielsen en Elzinga (Sparta) Aantal toeschouwers: 32.000. GPD van onze sportredactie LISSABON - Paul Tergat heeft zijn eigen officieuze wereldrecord op de halve marathon verbeterd. De Ke- niaan liep zondag in Lissa bon de ruim 21 kilometer in 59 minuten en 5 seconden. Dat was twaalf seconden sneller dan 4 maart 1998 in Milaan, waar hij 59.17 klok te. Met zijn prestatie ver diende Tergat zondag een bo nus van 100.000 dollar. Hij nam revanche voor het ver lies van zijn wereldtitel veld lopen, vorige week in Vila- moura. Tergat was vijfmaal achtereen kampioen ge weest. Hij bekritiseerde na afloop de Keniaanse atletiekbond, die voor verdeeldheid in de selectie zou hebben gezorgd. De Belg Mourhit kaapte de titel voor zijn neus weg. Ge tergd liep Tergat zondag in Lissabon de frustraties van zich af. „Het record heden was een genoegdoening voor wat er vorige week gebeur de", zei hij. De vette bonus verleidde meer mannen om alles te ge ven. Vijf atleten finishten binnen het uur. De Zuid- Afrikaan Hendrik Ramaala, winnaar van de Twintig van Alphen, werd tweede. Vlek keloos verliep de race aller minst. Veel lopers kregen on derweg geen informatie over tussentijden en kilometer- punten. Bij de vrouwen won de Keni aanse Tegla Loroupe de hal ve marathon in 1.07.23. De houdster van de beste we reldtijd op de hele marathon kwam niet aan het record van de Japanse Masako Chiba (1.06.43). ANP van onze sportredactie LUSHNJA - De 12.000 toe schouwers bij de voetbalwed strijd tussen Lushnja en Elba- san in het zuiden van Albanië zijn ontsnapt aan een ramp. Vlak voor aanvang ontdekte de politie onder een van de tribu nes een zware bom. Het stadion werd onmiddellijk ontruimd, de bom werd op afstand tot ont ploffing gebracht. Met een lading van zes kilo TNT gold het explosief als bijzonder krachtig. Een speciale eenheid slaagde erin de bom onschade lijk te maken. Het duel begon met een vertraging van een half uur. De schrik zat er bij de sup porters goed in. Slechts drie honderd getrouwen durfden het aan weer op de tribune plaats te nemen. Ze zagen Lushnja met 4- 0 winnen. De politie heeft nog geen idee in welke richting ze de dader moet zoeken. Het zou kunnen gaan om een initiatief van de plaatse lijke maffia, maar ook om een terroristische aanslag met de bedoeling het land (verder) te destabiliseren. AFP wm GULPEN - Een vijftienjarige jongen uit Weert is zondagmid dag door een valpartij tijdens een wielerwedstrijd in Gulpen om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde tijdens de Ronde van Del, toen een aantal wielrenners op een brug tijdens de laatste ronde ten val kwam. Twee van hen raakten daardoor gewond. Een van hen overleed niet veel later in het ziekenhuis van Maastricht aan zijn ver wondingen. Burgemeester J. Som van Gul- pen-Wittem gelastte na het on geluk de wedstrijd afANP Bruggink en Talan in Oranje ZEIST - Bondscoach Frank Rijkaard heeft Arnold Bruggink (PSV) en Jeffrey Talan (Heeren veen) toegevoegd aan de selectie van het Nederlands elftal. Zij vervangen Jerrel Hassel- baink (Atletico Madrid) en Ro nald de Boer (Barcelona), die zich door een blessure moesten afmelden. Nederland speelt woensdag een oefenwedstrijd tegen België in het Koning Bou- dewijn-stadion in Brussel. In de Belgische selectie vielen de verdedigers Eric van Meir en Jacky Peeters door een blessure af. Bertrand Crasson en Glen de Boeck zijn de vervangers. ANP Rode kaart voor 'speaker' SEROOSKERKE - Hoewel het vierdeklasseduel Serooskerke- Spui (3-1) zaterdag in een chaos eindigde, kregen twee hoofdrol spelers na afloop de lachers op hun hand. Na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Van de Kreeke uit Yerseke belaagden suppor ters en spelers van Spui de arbi ter omdat hij in de eerste helft een aantal discutabele beslis singen in het nadeel van de Zeeuws-Vlamingen had geno men. Spui-speler Alex Meijer kwam op het ludieke idee de speakerscabine te bestijgen om Van de Kreeke via de microfoon met enig cynisme te bedanken voor de fijne middag. Het kwam hem op zijn tweede gele, dus ro de kaartte staan. De duidelijk aangeslagen Van de Kreeke trachtte daarna met een grapje alle ellende te verge ten. „Dit is einde caiTière. Ik ga deze week maar eens een mooie werphengel uitzoeken. Op deze manier heb ik er écht geen zin meer in." Zeeuws-Vlaamse ploeg lijkt na 3-2-nederlaag tegen Achilles Veen reddeloos verloren door Jan Dagevos HOEK - Het laatste uur heeft geslagen voor hoofdklasser Hoek. Hoewel dat besef zater dag na afloop van de 3-2-ne derlaag tegen Achilles Veen lang niet tot iedereen door drong, is dat zes wedstrijden voor het einde wel de bittere realiteit. Na acht opeenvol gende seizoenen op het hoogste niveau te hebben gespeeld, is de eerste klasse dichterbij dan ooit. „Het enige waar we nog op kunnen hopen is die extra barragewedstrijd", stelde spits Angelo Nijskens Wil Hoek voor dat promotie-/ degradatieduel met de perio dekampioen van de eerste klasse in aanmerking komen, dan zal de Zeeuws-Vlaamse ploeg op de derde plaats van onderen moeten eindigen. Na zaterdag lijkt zelfs dat een bij na onmogelijke opgave, al za gen onverbeterlijke optimis ten als voorzitter Roelof Ruules en trainer Frans Ver meulen dat anders. „We spelen nog tegen SDC Putten, Volen- dam en Heerjansdam, allemaal concurrenten van ons." Waar mee Vermeulen maar wilde aangeven dat Hoek ondanks de laatste plaats in de rangschik king nog altijd de regie voert over het treurspel. Dat dat echter niet zo veel zegt, werd zaterdag bewezen. Hoek bleek tegen concurrent Achil les Veen, dat vier basisspelers miste, niet bestand tegen de druk. Maar wat misschien nog wel schrijnender was, was het gebrek aan kwaliteit. De pas sing was matig, het tempo lag veel te laag en het ontbrak aan creativiteit in de opbouw. tige wedstrijd speelde, zocht zaterdag vijf minuten voor het einde de douches op in de ver onderstelling dat de buit bin nen was. Hoek mocht dan ver onder de maat blijven, dankzij bevlie gingen van Ronald van Slie dregt (57e minuut) en Angelo Nijskens (hij scoorde in de 70e minuut met een prachtig af standsschot) had de thuisploeg een vroeg opgelopen achter stand ongedaan gemaakt en leek de winst een feit. Maar net nadat Nijskens zijn vermoeide lichaam had afge droogd en naast de even daar voor gewisselde Patrick Naudts wilde plaatsnemen, hoorde hij de speaker plots roepen dat Achilles Veen op 2- 3 was gekomen. „Ik weet niet wat er precies is gebeurd, maar je mag toch verwachten dat jonge frisse krachten erbij zo'n stand de schouders onder zet ten", zei de spits naderhand. Het had echter niks van doen met de inbreng van de invallers Remco Mullaert en Onno Doe- land. Net zo min het iets te maken had met gebrek aan routine, met pech of scheids rechterlijke dwalingen, waar Hoek zich dit seizoen al meer dere malen achter verschool. Onkunde De wijze waarop Hoek in de slotminuten de winst nog uit handen gaf, had puur met on kunde te maken. Hoek maakte na de 2-1-voorsprong de fout achteruit te gaan lopen. Met een solide defensie hoeft dat geen probleem te zijn, maar wie tot zaterdag in 19 duels al 42 treffers om de oren heeft gekregen moet toch langza merhand beter weten. Achilles Veen, dat bepaald geen grootse indruk maakte, profiteerde optimaal. Na bal verlies op het middenveld in de 90e minuut werd op links Franky Standaert uitgespeeld en kon Korné Sterrenburg de bal snoeihard tegen de touwen schieten, 2-2. In blessuretijd werd het leed nog groter toen Hoek andermaal blunderde. De lange Mark Vink mocht met vier verdedigers van Hoek om zich heen uit een vrije trap on gehinderd inkoppen, 2-3. Met de staart tussen de benen zochten de spelers van Hoek vervolgens de kleedkamer op om vervolgens snel te douchen en meteen huiswaarts te keren. Ook dat zegt wat over het hui dige Hoek. Net als in het veld ontbreekt ook daarbuiten de chemie. Daarom wor^t het nog een hele toer om in de resteren de duels nog maar enigszins in de buurt van die twaalfde plaats te komen. Voor het Zeeuwse voetbal zou het triest zijn als Hoek zou de graderen en ook voor de ambi tieuze club moet het een hard gelag zijn. Zeker als je aan het begin van het seizoen nog ver wacht mee te doen om de titel. Orde op zaken Toch hoeft de eerste klasse geen schrikbeeld op te roepen. Het zou voor Hoek een mooie gelegenheid zijn orde op zaken te stellen en op gepaste wijze afscheid te nemen van de oude ren. Hoek heeft jaren op de routine van Naudts, Nijskens, Standaert en De Poorter ge dreven, maar het houdt een keer op. En wat is er mooier en beter om in die eerste klasse met een jong team te gaan bou wen aan nieuwe successen? Hoek-Achilles Veen 2-3 (0-1). 22. Pieter van Gils 0-1,57. Ronald van Sliedregt 1-1, 70. Angelo Nijskens 2-1, 90. Korné Sterrenburg 2-2, 93. Mark Vink 2-3 Scheidsrechter: C. L. van Haaften (Kapelle). Aantal toeschouwers. 750. Hoek: Glenn van Wijnsberghe; Geert Bosschaart, John Bentschap Knook, Geert van Eenoo, Franky Standaert, Bart Poppe, Patrick Naudts (78. Remco Mullaert), Geert de Poorter (59. Wesley Ro man), Erwin van Wingen, Ronald van Sliedregt en Angelo Nijskens (85. Onno Doeland). Achilles Veen: Arno Schreuders: Ben ran Vrouwerf (78. Björn Poot jes), Frans van Helvoirt, Remco Zuiderbaan, Jeroen Vermeulen, Michel Baas. Korné Sterrenburg, Maarten van Gelderen (58. Mark Vink), Martijn de Jong; Pieter van Gils en Vincent den Adel. Voorzichtig Daar kwam nog bij dat Hoek zeker in de eerste helft wel héél erg voorzichtig opereerde. Li bero John Bentschap Knook speelde veel te ver achter zijn defensie, waardoor er nooit een overwicht werd gecreëerd. „Een ploeg die onder druk moet presteren, speelt zelden met lef en flair", vergoelijkte Vermeulen de strijdwijze. „Als je in een situatie zit zoals wij, ga je verkrampt spelen." Nijs kens was harder in zijn com mentaar. „Als je van zo'n ge handicapte ploeg niet kunt winnen, moet je bij jezelf te ra de gaan." De aanvaller, die een zeer ma door Rudy Boogert VEENENDAAL - Kloetinge liet zaterdag een gouden kans lig gen om voor de eerste keer op het hoogste amateurniveau Do- vo te verslaan. De ploeg van trainer Diederik Hiensch kwam in de tweede helft op een veilig lijkende 2-0-voorsprong, maar de opponent uit Veenendaal wurmde zich in de laatste vijf minuten alsnog langszij: 2-2. Het was volkomen onnodig puntenverlies voor de Beve- landse hoofdklasser. Na een 0-0-ruststand kwam Dovo in de tweede helft weliswaar als een briesende stier uit de startblok ken. Het leverde de Veenen- daalse ploeg in de eerste tien mi nuten na de rust zeven kansen op, maar ze bleven allemaal on benut. Nadat de Dovo-storm echter enigszins geluwd was, sloeg Kloetinge meteen toe. Na een bekeken lobje over de Dovo-de- fensie van Johan de Goederen, die samen met Niels Lodewijk centraal in de verdediging stond, maakte Arjan Human na een uur spelen oog in oog met doelman René van Maanen de openingstreffer: 0-1. Een kwartier later verdubbelde invaller Jeffrey van de Velde met zijn tweede balcontact van de wedstrijd de marge: 0-2. Er leek geen vuiltje aan de lucht. Kloetinge oogde fris als een hoentje en Dovo leek in adem nood. De ploeg maakte de laat ste maanden toch al een weinig fitte indruk. In de laatste acht wedstrijden won de kampioen van vorig jaar, die vanaf de op richting in 1933 nog nooit de gradeerde, slechts eenmaal. Het verloor zelfs van de drie staart - ploegen Volendam, SDC Putten en Hoek. Verval Het verval is grotendeels terug te voeren op het wegvallen van één man: Teunis Wenneker. De veel scorende spits brak in no vember 1999 in de wedstrijd te gen aartsrivaal GVW zijn scheenbeen en komt dit seizoen niet meer in actie. Vorig seizoen was Wenneker nog de beul van Kloetinge, toen hij op het Wes- selopark vier keer scoorde in het door Dovo met 6-0 gewonnen duel. Het gebrek aan scorend vermo gen leek Dovo ook zaterdag or te breken. Het verprutsen van kansen ging Kloetinge echter ook niet slecht af. Het spitsen- trio Arjan Human, Ronald Zuijdwegt en Alex Lourens kwam in de eerste helft alledrie kansri j k voor het doel, maar kon de wisselvallig keepende Van Maanen niet passeren. In de tweede helft maakten Hu- man (0-1) en invaller Van de Vel de (0-2), die wegens een ham stringblessure niet in de basis startte, de missers goed. Ronald Zuijdwegt kreeg zelfs nog een riante kans op 3-0, toen hij het eindstation was van een combi natie tussen Human en Alex Lourens. Maar voor open doel schoot hij voorlangs. Onverwacht De strijd leek bij die 2-0-voor- sprong gestreden, maar Dovo kwam in de slotfase onverwacht terug. De snelle linksbuiten Ru dy van Doorn, die Melaard al vaker zijn hielen liet zien, de marreerde vij f minuten voor tij d binnen het strafschopgebied. Melaard raakte hem lichtjes en Van Doorn liet zich sierlijk val len: strafschop, besliste scheidsrechter Kamphorst. Menno van Appelen benutte de penalty: 1-2. In de laatste secon den van de officiële speeltijd maakte Freek Wittenrood (ex- De Graafschap) met een harde schuiver zelfs nog de gelijkma ker: 2-2. Trainer Diederik Hiensch on derging het gelijkspel gelaten. „Ik ben teleurgesteld in het re sultaat. maar niet in de ploeg. Als ik teleurgesteld was in de groep, zou ik een probleem heb ben. Maar dit kan ik gelukkig snel van me afzetten." „Het is duidelijk dat we 3-0 hadden moeten maken, maar de jongens missen ook niet expres. Ik vond het een heel goede pot voetbal. Echt reclame voor het voetbal. We hebben gespeeld zo als we willen spelen: met strijd en aanvallend voetbal. Dovo - Kloetinge 2-2 (0-0). 61. Arjan Human 0-1, 75. Jeffrey van de Velde 0-2, 85. Menno van Appelen 1-2 (strafschop), 90. Freek Wittenrood 2-2. Scheidsrechter: AJ.B. Kam phorst (Barneveld). Gele kaart: Jaap Pijnenburg (Kloetinge) Aan tal toeschouwers600. Dovo: René van Maanen; Theo van Laar (86. Patrick van Putten), Kar- sten Wierenga. Dirco de Vries, Mark Dalstra; Menno van Appelen, Joost Versteeg (78 Matthieu van Ingen), Christiaan Wolf; Rudy van Doorn, Barry Roestenburg, Freek Witten rood. Kloetinge: Jaap Pijnenburg; Erwin Dek, Niels Lodewijk, Johan de Goe deren, Arno Melaard; Wilco de Valk, Marcel Lourens (74. Jeffrey van de Velde), Wouter Labrujère; Alex Lou rens, Arjan Human, Ronald Zuijd wegt. SfiAVENBOfy SCHEEFIS Hoek-aanvaller Angelo Nijskens stuit op doelman Arno Schreuders van Achilles Veen. foto Charles Strijd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2000 | | pagina 13