Bikkelharde revanche Patrijzen Tien man Vlissingen te sterk voor Middelburg PZC Halvefinalisten in schaakstrijd bekend Avanti blijft na zege in de vierde divisie Ambachtse brengt Avanti 2 in mineur sport Scheidsrechter trekt vier keer rood in duel met Zierikzee Kremers loodst EMM naar onverwachte zeg( Handbalsters van EMMI verslaan ook Atomium Vergouwen trainer VCK maandag 25 januari 1999 bw 20 door Ron de Waal s-HEERENHOEK - Cees van de Linde van Patrijzen had zijn spelers vooraf nog even fijntjes herinnerd aan de wanprestatie die in de eerste wedstrijd tegen Zierikzee was geleverd. De woorden van de trainer misten hun uitwerking niet. In een spij kerhard duel. waarin vier spe lers met rood konden vertrek ken, hield Patrijzen de punten in eigen huis: 2-0. Onder het toeziend oog van wie- lergrootheid J an Raas begonnen beide ploegen uitermate fel aan het duel. Al heel snel moest scheidsrechter Marinissen uit Middelburg Camiel Rentmees tervan Patrijzen tot de orde roe pen. na een wat al te harde over treding. Jarno Vermeulen van Zierikzee zorgde in de tiende minuut voor het eerste gevaar van Schouwse zijde door een vrije trap zo hard in te schieten dat keeper Gerard van den Dries van Patrijzen de inzet maar ternauwernood tot corner kon verwerken. Even later kreeg Hubèr Rent meester een niet te missen kans om Patrijzen op voorsprong te zetten, maar hij zag kans om op vijf meter afstand van een leeg doel huizenhoog over te schie ten. In de dertiende minuut van het aantrekkelijke duel kwam de thuisploeg op voorsprong. De goed doorzettende Wilfred van den Dries bood André Smulder de gelegenheid om de lage voor zet binnen te lopen: 1-0. Zierikzee had in de eerste helft vooral last van het harde spel van Patrijzen, maar bleef met verzorgd voetbal de aanval zoe ken. Tot overmaat van ramp konden de bezoekers na een halfuur ook nog eens met tien door Corné Boogaard OOST-SOUBURG - De doel stellingen waren zaterdag op de derde speeldag van het Zeeuws schaakkampioenschap voor de jeugd duidelijk. In de C- en D- groep werd gespeeld voor de ti tel. terwijl de deelnemers in de A- en B-groep speelden voor plaatsing voor de finales. In de A-groep was alleen Sven Stange van schaakvereniging Middelburg redelijk zeker van de halve eindstrijd. De strijd om de overige drie plaatsen was nog helemaal open. Stange won ook zijn laatste twee partijen. Peter Kalisvaart plaatste zich door te winnen van Arjan de Waal en te remiseren met Louis Nieuwen- huijse. Nieuwenhuijsestelde daarmee de derde plaats veilig. De vierde plaats was voor Wil lem-Jan Pannekoek dankzij de meeste weerstandspunten. In de B-groep stelde favoriet Koen Leenhouts orde op zaken. In de laatste ronden vloerde hij klassementsleider Henrik Porie en Matthieu Freeke. Porie, Freeke en Maarten Prot zijn de andere halve finalisten. man verder, toen Martin van dei- Schee de doorgebroken Wilfred van den Dries neerhaalde. Op slag van rust moest ook de thuisploeg met tien man verder. Camiel Rentmeester kreeg rood na een keiharde charge op John van der Have. Zierikzee kwam na rust met de zelfde positieve instelling het veld op als bij het begin van de wedstrijd en had via Michel Winkels kans op de gelijkmaker. De middenvelder trof echter de benen van keeper Van den Dries. Trainer Cees van de Linde van Patrijzen bracht al vrij snel na rust nieuwkomer Arjen Verburg (ex-Colijnsplaatse Boys) in het veld. Vier minuten later had de ze wissel al succes. Bij een snelle tegenaanval verschalkte Ver burg keeper Jacco van der Schee met een lage schuiver: 2-0. Ondertussen bleven de bikkel In de C-groep werd zaterdag be slist wie zich Zeeuws kampioen mag noemen. De grootste kans hebber Robert Timmers van Schaakvereniging Landau ver sloeg clubgenoot Martijn de Clerck en greep de titel. Tim mers is dan wel Zeeuws kampi oen, maar op het Nederlands kampioenschap zal onze pro vincie verdedigd worden door Martijn de Clerck. omdat Tim mers vorig jaar afzag van deel name. In de D-groep was de spanning te snijden. Ab van Hoeve en Jan Breukelman hadden tot deze speeldag beiden nog maar twee remises gespeeld en vlak daar achter zaten Rinze Porie en Niels de Krijger. Porie deed zijn best om dichterbij te komen en won alle vier zijn partijen. Van Hoeve en Breukelman volgden echter dit voorbeeld en hielden een vol punt tussen henzelf en Porie. Uit twaalf wedstrijden behaal den Van Hoeve en Breukelman elf punten, maar van hen be haalde de Terneuzenaar Breu kelman meer weerstandspun ten. harde duels zich in een hoog tempo opstapelen en had scheidsrechter Marinissen alle moeite om het spel binnen te perken te houden. Spits John van der Have van Zierikzee foe terde na afloop dan ook terecht: „We hebben in mijn ogen ver diend verloren, maar de scheidsrechter had veel eerder moeten ingrijpen Hij bepaalt wel hoe ver iedereen mag gaan. Vandaag was dat wel heel erg ver." Schuld Na de 2-0 leek Patrijzen de za ken redelijk voor elkaar te heb ben. De ploeg drong niet echt meer aan. Zierikzee bleef op zoek naar de aansluiting, maar echt gevaarlijk werd de ploeg van Pentury niet. „Het enige dat je de ploeg kunt verwijten, is dat we onszelf bijna geen kansen creëerden", verklaarde de trai nernaafloop. De thuisploeg had in de slotfase, vooral via Wilfred van den Dries, nog enkele moge lijkheden om de score op te voe ren, maar dat zou teveel van het goede zijn geweest. Vijf minuten voor tijd sloeg de vlam nog maals in de pan. Na een on schuldig lijkend duel tussen Wilfred van den Dries en inval ler Perry Goedegebuure van Zierikzee stuurde de scheids rechter beide spelers met een ro de kaart uit het veld Trainer Cees van de Linde van Patrijzen was na afloop een te vreden man. „Ik heb mijn ploeg zeker het eerste halfuur uitste kend zien voetballen. We had den het karwei zelfs nog eerder kunnen klaren, maar met deze eindstand ben ik dik tevreden", glunderde hij. Zijn collega Bert Penturv was uiteraard minder te spreken over de wedstrijd. „Ik zal niet alle schuld in de schoenen van de scheidsrechter schuiven, maar deze man was er wel debet aan dat een voetbal lende ploeg als Zierikzee niet echt in de wedstrijd kon komen. Hij heeft veel te laat iets aan het harde spel van Patrijzen ge daan." Patrijzen: Gerard van den Dries. Henk van den Brink, Jeroen Wesl- strate, Camiel Rentmeester. Jean- -Paul van Craenenbroeck. Hubèr Rentmeester (53. Arjen Verburg). Guido Moison, Ronnie Bek, Ron de Vos; Wilfred van den Dries, André Smulder. Zierikzee: Jacco van der Schee; Bar ry Hage (30. Perry Goedegebuure), Raymond Massop, Peter van dei- Linde, Martin van der Schee; Rob Roggeband, Michel Winkels, Jarno Vermeulen; Patrick Roggeband (72. Marco Jonker John van der Have, Hans Lafeber(45. Erwin Nelissen) door Pascal van Pamelen MIDDELBURG - In de eerste divisie van het zaalhandbal hebben de mannen van EMM een onverwachte, maar ver diende overwinning behaald op Hellas uit Den Haag: 19-17. Vooral EMM-doehnan Manuel Kremers zat goed in de wed strijd. Door vier strafworpen te stoppen en de meest onmogelij ke ballen tegen te houden, hielp hij zijn ploeg aan de overwin ning. Na afloop sprak spelverdeler Francois Verrijzer van een on verwachte overwinning. „Het is goed voor ons zelfvertrouwen dat we hier vanmiddag gewon nen hebben, maar de belang rijkste wedstrijden zullen die tegen WIK en DES'72 zijn." EMM had de hele week getraind op een nieuwe variant in de ver dediging. Erwin Schaalje deed in het begin louter verdedigend werk, mede veroorzaakt door zijn liesblessure, en Wally Hou tepen mocht zich uitleven in de aanval. De 5-1-verdediging van de Middelburgers zat goed in el kaar. Het storende werk door Wim Engels en Jean-Marie Tou- biana zorgde ervoor dat Hellas niet in zijn spel kwam. Toch kreeg de ploeg uit Den Haag bij een 2-2-stand de moge lijkheid via een strafworp weer op voorsprong te komen. Doel man Kremers stopte de straf worp echter en liet zien dat hij die middag in een geweldige vorm stak. Hellas liep in die fase van de wedstrij d steeds een punt voor op EMM. Bij 4-4 moesten Pasman en Tou- biana voor twee minuten naar de kant. Hellas maakte daarvan dankbaar gebruik en liep uit naar een verschil van twee pun ten (4-6). Toen Hellas bij deze stand zijn vierde strafworp kreeg, zag het er voor de Middel burgers slecht uit. De doelman van EMM stopte echter zijn tweede strafworp behoedde zijn ploeg voor een grotere achter stand. EMM kwam helemaal te rug in de wedstrijd, doordat Francois Verrijzer twee keer een strafworp benutte en de stand weer op 6-6 bracht. Potje De scheidsrechters Van Gulpen uit Valkenswaard en Van Ger- wen uit Nieuwegein maakten er in die fase een potje van. Beide arbiters waren het regelmatig met elkaar oneens. Zo was er verwarring over een gele kaarl voor Jean-Marie Toubiana. De ene scheidsrechter had de twee minuten, die Toubiana al eerder in de wedstrijd had gekregen wel opgeschreven en gaf hem een gele kaart. De andere scheidsrechter had die twee mi nuten niet genoteerd en gaf hem zijn tweede twee minuten, waardoor EMM met een mac j minder verder moest. Na alle verwarring stopte Ma-j nuel Kremers zijn derde straf- worp, waardoor zijn ploeg weer E vertrouwen kreeg. Bi] een 7-7-P stand schoot Sjoerd Jongepie zijn ploeg voor de eerste keer m j de wedstrijd naar een voor-|, sprong: 8-7. Bij 9-9 brachl Schaalje met zijn tweede treffer de ruststand op het bord. i EMM begon goed en fel aan df 5| tweede helft. Door doelpunte: j van Fran?ois Verrijzer, Edvii Pasman en Eric van Broekho- ven liep EMM uit naar een voor- p sprong van vier punten (13-9; s! Het leek een mooie handbal- middag te gaan worden voor df k. Middelburgers. Maar na een fa- j, se waarin EMM te gehaast ei ,j slordig speelde, kon Hellas tocl Q weer tot op twee punten terug j, komen (13-11) en niet veel late u zelfs tot op 14-13. Lucht Een razendsnelle aanval die goed werd afgemaakt door Win Engels gaf de Middelburgen weer lucht: 15-13. Door twei t doelpunten van Erwin Schaaljt e (17-14) leek het erop-dat de te genstander kansloos was. Maa: j; Hellas bleek een taaie tegen stander. Bij 18-16 kreeg Erwin Schaalji twee minuten voor tijd rock (drie keer 2 minuten) en Hellas naderde tot op een punt: 18-17 In een hectische slotfase krege. twee spelers van Hellas twe minuten, waardoor EMM me een man meer de laatste rijftij seconden in ging. fa Sjoerd Jongepier bracht df~ eindstand 19-17 op het bord ei a stelde daarmee de twee punten ie veilig. De aanvoerder was even- v eens opgetogen met de zegeir „We hebben hiervoor met ziji e allen keihard gevochten en ita, hoop dat we deze stijgende lijn e ook de komende wedstrijder ei kunnen doorzetten." u EMM-Hellas 19-17. Scores EMM® Erwin Schaalje 5, Edwin Pasman 5 Sjoerd Jongepier 3, Frangois Ver,e rijzer 3, Wim Engels, Eric vai n Broekhoven en Wally Houtepen a(Ja1 len 1. fa] door Jurriaan de Reu VLISSINGEN - De badminton ners van Avanti hebben zich ge handhaafd in de vierde divisie van het landelijke badminton. Door zaterdag in eigen huis met 7-1 van concurrent Bavel te winnen, eindigden de Middel burgers op de zesde plaats, die recht geeft op een langer verblijf in de vierde divisie. Avanti moest zaterdag winnen van Bavel, dat op de laatste plaats van de ranglijst stond. Dat bleek geen probleem te zijn. Alleen invalster Yvanka Visser verloor bij haar partij Toch was het vertoonde spel za terdag niet beter dan normaal, vond Avanti-aanvoerder Pa trick Caljouw. „We hébben ze gewoon van de baan geveegd, maar dat lag meer aan Bavel dan aan ons." Zwakke tegen standerszijn dit seizoen volgens Caljouw zeldzaam in afdeling zeven van de vierde divisie „Vo rig jaar eindigden we als derde, maar toen waren onze tegen standers ook minder." De sterke tegenstanders zijn niet de enige reden voor het zo slecht verlopen seizoen. Avanti werd dit seizoen voortdurend geplaagd door blessures. Zo was Maralde Louws langdurig ge blesseerd aan haar knie en moest ook Patrick Caljouw een aantal wedstrijden missen. ..Dat heeft ook zijn weerslag op de rest van het team", licht Cal jouw toe. „Normaal zijn we in de dubbels sterk en in de enkels iets minder. Als er door blessu res mensen wegvallen, zijn ook de dubbels verzwakt." Ook het opstappen van trainer William van der Maas in decem ber vorig jaar, had zijn uitwer kingen op de prestaties van Avanti. „Hij vond dat hij ons niet meer kon motiveren en daar had hij wel gelijk in. We zullen op zoek moeten naar een nieuwe trainer, zodat we volgend jaar een goede ploeg kunnen neer zetten in de vierde divisie." Avanti-BC Bavel 7-1. HE: Patrick Caljouw-Edwin van der Wouw 15-7 15-5, Bas Codee-Richie Mosies 15-4 15-11 DE:YolandaMarkx-Caroline Bossers 11-7 6-11 11-8, Ivanka Vis- ser-Evelien van Riel 3-11 1-11. HD: CaljouwjCodee-Van der Wouw/Mo- sies 15-5 15-9. DD: Markx/Visser- Bossers/ Van Riel 15-14 12-1515-11. GD: CaljouwI Visser-Van der Wouw- Bossers 15-10 15-6, Codee/Markx- Mosies/Van Riel 15-614-1515-12. door Jurriaan de Reu VLISSINGEN' - In tegenstelling tot de hoofdmacht zijn de reser ves van Avanti er in de laatste competitiewedstrijd niet in ge slaagd zich te handhaven. In de rijfde divisie verloor de ploeg zaterdag met 8-0 van Ambacht- se BC. De Middelburgers degra deren naar een nieuw te vormen districtscompetitie. De andere Zeeuwse vertegen woordiger in de rijfde divisie, De Sjuttul uit Cadzand, was al gedegradeerd en eindigde door de 7-1-nederlaag tegen Swind- regt als achtste en laatste. Ter- neuzen, dat zich twee weken ge leden al veilig had gespeeld in de vierde divisie, sloot na de 4-4 te gen De Zwaluwen BC het sei zoen als vierde af. De Zwaluwen-Terneuzen 4-4. HE: Jim Roemens-Martijn van Hoye 15-5 15-13, Michel de Vries- -Pairick van Straten 15-8 15-9 DE: Irene ter Hoeve-Brigitte Maas 3-11 7-11, Mana Dijkhoff-Chantal van Hoye 11-011-8 HD: Roemens/ De Vries-Van Hoye/Van Strate 5-15 5-15. DD: Ter Hoeve/Dijkhoff- Maas/Van Hoye 15-10 13-15 15-8. GD: Roemens/Dijkhoff-Van Hoye Van Hoye 14-17 7-15, De Vries/Ter Hoeve-Van Straten/Maas 8-11 11-15. Avanti 2-Ambachtse BC 0-8. HE: Wouter Phaff-André van der Merwe 13-15 7-15, Enk Potter-Henjo Swart 12-15 15-8 9-15. DE: Stephanie Potter-Diana Komen 7-11 7-11, Rene Smit Roe- ters-Lydia den Hoed 4-11 1-11 HD: Phaff/Potter-Van der Merwe/Swart 12-15 4-15. DD: Pot ter/Smit Roeters-Murk/Den Hoed 4-15 3-15. GD: Phaff/Potter-Van der Merwe /Komen 2-15 7-15, Pot ter/Smit Roeters-Swart/Murk 4-15 5-15. Swindrecht BV-De Sjuttul 7-1. HE: Mark Bansberg-Edo Pfaff 15-2 15-2, Robert van Zellem-Eddy van Hommeien 15-3 15-11. DE: Moni que Walamaleo-Mija de Rijk 11-3 11-3Tamara Wolters-Marije Pfaff 11-1 11-5. HD: Bansberg/Achler- berg-Pfaff/Van Hommeien 15-1 15-6 DD: Walamaleo/Wolters-De Rijk/Pfaff 15-717-16. GD: Van Zel- lem/Walamaleo-Pfaff/De Rijk 15-7 13-15 12-15. Achterberg/Wolters- -Van Hommelen/Pfaff 15-4 15-9. It5 door Vincent de Rijke MIDDDELBURG - Middelburg-Vlissin gen, de Walcherse voetbalderby van wel eer, stond zondag volledig in het teken van lijfsbehoud in de derde klasse. Nadat Vlis- singen-spits Rob Post vroegtijdig het veld had verlaten na zijn tweede gele kaart, konden de ploegen gaan rusten met een 0- 0-stand op het scorebord. Kort na rust be kroonde Pascal Caumartin zijn sterke wedstrijd met de winnende treffer voor Vlissingen: 0-1. In een rommelige eerste helft, die geken merkt werd door een regen van gele kaar ten, zag Middelburg (dat Steven Seedo en Ramon Gabriëlse miste vanwege blessu res) verdediger Michel Sinke met een bles sure naar de kant vertrekken. Zo kon het gebeuren dat het gelegenheidsduo Michel Cabenda/Jieddo Lawalata het centrum van de verdediging voor hun rekening na men. Jan de Rijke stond als vanouds weer in de spits, terwijl Jeannot Wolf en René- -Michel Gerritse de vleugels moesten be zetten, want Middelburg poogde het 4-3- 3-systeem te hanteren. Maar het spel van de thui sploeg was zowel voor als na rust een kolfje naar de hand van Vlissingen. Omdat er van de zij kanten nauwelijks gevaar ontstond, zag Middel burg zich keer op keer genoodzaakt de lengte van Jan de Rijke te zoeken. Vlissin- gen-verdediger Shannon Braafhart won, ondanks het lengteverschil,, nagenoeg ie der duel. De overige hoge ballen waren een makkelijke prooi voor de doelman John Jasperse, zodat het voorspelbaar voetballende Middelburg moeite had met het afdwingen van kansen Vlissingen toonde op de momenten dat het mogelijk was meer stootkracht Mede daardoor creëerde de ploeg van oefen- meester André Wurth voor rust enkele mogelijkheden, die alle teniet werden ge daan door de sterk keepende Middelburg- -goalie Joan van Belzen. Vlak voor het rustsignaal toonde scheids rechter Van Gils Vlissingen-spits Rob Post zijn tweede gele kaart, waarna het ei- even naar uit zag dat Middelburg de wed strijd zou gaan controleren. Na rust was het inderdaad Middelburg dat probeerde de overtalsituatie om te zetten in een doelpunt. Totdat linkerspits WTolf onnodig balverlies leed op het mid denveld. Vlissingen-spelerEric-Jan Baas stuurde de op tijd gestarte Pascal Caumartin de diepte in, die de bal over de uitgekomen Middelburg-doelman liftte: 0-1. Een minuut later was het weer Caumartin - hij was na de hervatting samen met Re- nato Dijkstra een ware plaag was voor de Middelburg-defensie - die de 0-2 op zijn schoen had Het was weer Eric-Jan Baas die met een sublieme steekpass Caumar tin in stelling bracht. De spits van Vlissin- Pascal Caumartin (links) wordt bejubeld door zijn ploeggenoten, nadat hij Vlissingen op 0-1 heeft gezet. foto Ruben Oreel gen verzuimde zijn tweede goal van de middag te maken en leverde de bal in bij de doelman. Middelburg kwam nog wel tot een paar halve kansen maar de ploeg ontbeerde ge luk en klasse om de gelijkmaker te scoren. Een van de pluspuntjes bij Middelburg was het spel van laatste man Michel Ca- benda en het optreden van doelman Joan van Belzen. Maai- in het beoogde systeem dat Middelburg wil spelen, is gevaar van af de flanken een van de voorwaarden voor verzorgd spel. De acties van de ge blesseerde Steven Seedo werden daarom node gemist. „Ons spel is toch voornamelijk gebaseerd op de acties vanaf de zijkanten", sprak de met een blessure uitgevallen Middelburg- -speler Michel Sinke na afloop. „Vandaag kwam dat er niet van. De cx-eativiteit was ver te zoeken. Het is even uithuilen en dan treffen we volgende week weer Moerse Boys." Vlissingen-doelman Jasperse: „Het spel van Middelburg was vrij voorspelbaar. Alle ballen gingen via Jan de Rijke. Ge lukkig kwamen we op voorsprong. Daar door konden we de zaken een beetje af wachten." Middelburg: Joan van Belzen; René Florisse, Michel Cabenda, Paul Constandse (70. Jaco de Looff), Michel Sinke (35. Jieddo Lawallata); Turan Dogan, Pascal van de Berg, Evert Eiken hout; Jeannot Wolf, Jan de Rijke, René-Michel Gerntse (54 Bob Barmentlo Vlissingen: John Jasperse; Christian Maas, Shannon Braafhart, Stefan Bonarius, Jacques Blijlevens, Abdoe Ben Khedda. Renato Dijk stra (85, Mohammed Tahri), Eric- Jan Baas, Michael Boedhoe (58. Ruud Sanders); Rob Post, Pascal Caumartin. doorWim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbal vrouwen van EMM krijgen in de derde divisie het zelfvertrou wen langzaam weer terug. Gis teren werd de opwaartse lijn doorgetrokken dankzij winst op Atomium'61: 15-12. Voor de mannen van Nutsspaarbank- /Delta Sport lijkt de rol in de tweede divisie uitgespeeld. De Rotterdamse medekoploper Snelwiek 2 was veel te sterk voor de Zierikzeeënaars: 30-18. EMM-Atomium'61 15-12: De handbalsters van het Middel burgse EMM hebben de neuzen weer in dezelfde richting staan. Die conclusie trok trainer Eric Dingemanse na de winst op Ato- mium'61, niet de minste tegen stander uit de poule. „Met deze mentaliteit hoeven we niemand te vrezen." Aanvankelijk werd het fysieke geweld van de Rot- tex-dammers getolereerd: 3-6. „We hebben ondanks een harde strijd ons kopje erbij gehou den." Scores EMM: Aletta Baan 7, Petula Tax 3, Suzan Wohrman, Miranda Dekker 2, Carolien Davidse. ASC-Olympus 12-5: De titel kandidaat liet zich niet verras sen in eigen huis. Op alle fronten kwam de formatie uit Rottei-- dam beter voor de dag. Trainer Nico Franke: „We hebben ge woon nog niet het vermogen om op de juiste momenten af te ron den." Keepster Karin van der Lijcke behoedde Olympus voor een grotere nederlaag. WIK 2-GSC 19-6: De Goesena- ren hebben na de zege op Hol- landiaan weer wat moraal ge kregen. WIK was echter een maatje te groot om de stijgende lijn door te trekken. Toen na de pauze (7-3) ook nog eens de af werking ging haperen, was de nederlaag slechts een kwestie van tijd. De breaks stapelden zich op, waardoor er alsnog een grote uitslag uit de bus ï'olde. Mannen Snelwiek 2-Delta Sport 30-18: Terwijl de plannen om zich te handhaven al in de prullenbak zijn beland, is het nu zaak voor de Zierikzeeënaars om zich vol ledig op de toekomst te richten. Beloften als Jimmy Niemans, Bob van Lindt, Lennert de Graaf en Jacco de Looff stelden het vertrouwen van de vertrek kende Alex de Brauwer gisteren niet teleur In Rottei'dam werd één helft vriend en vijand ver baasd: 13-11. Na de heivatting stelde de koploper snel orde op zaken en liep eenvoudig naar de zege^ Na het vertrek van De Brauwer maakte ook Bert Nuij-1 ens en Jan Groenendijk bekend b aan het van het seizoen te willen ft stoppen. Scores Delta Sport: Peter Bos 5, Lars van Zwieten, Ricky Evertsel Bert Nuijens, Lennert de Graaf, Jas bi Groenendijk 2 en Bob van Lindt. EMM 2-Atomium'61 2 21-20. Met veel kunst- en vliegwerk bleven de punten in eigen huis q. Op papier was het duel met Ato jji mium geen lastige klus, maai «I daar kwam gisteren weinig vai ra terecht. De afronding van df kansen lag ver beneden het ge middelde. „We hebben het ons zelf veel te moeilijk gemaakt' vond coach Fred van der Weel EMM keeper Eef van Ginkel in-u. casseerde nog rood voor een gro- ve overtreding. Scores EMM 2: Edwin Davidse Vincent van der Meijden, Eric Visse 4, Arno Wouters 3, Ronny Onwijn. en Marcello Tax Saturnus 2-GSC 28-14: De on->ui geslagen koploper maakte kortf a( metten met de pupillen van Jaa] an Quinten. Winnen in Ridderkerl !ai werd al op voorhand naar hein rijk der fabelen verwezen. Oliveo 2-Olympus 13-17: Plot-'ui seling is de titel voor Olympui iai niet meer zo vanzelf sprekend ii |c( de tweede klasse. Twee nederla lo< gen op rij tegen concurrent Sa fgf turnus en Helius brachten df en Vlissingers weer terug in de rea- a s liteit, ondanks de winst op Oli veo. VLISSINGEN - Trainer Kaïipel Vergouwen verruilt komend sei- oer zoen Kloetinge 2 voor VCK. Hi; tekende voor één jaar bij df Koudekerkse derdeklasser. Df 38-jarige Vlissinger volgt Ma rien Schroevers op. Volgens Vexgouwen klikte he' direct tussen hem en VCK „Mijn visie en spelopvattinger stroken met die van het jongf bestuur van VCK. Bovendien if het een club met een eigen ik et dat sprak me enorm aan. VCK heeft een sterke selectie met eer brede basis. En daarachter staa- nog een blok jeugd." Na negen jaar trainerschac wordt VCK de eerste club waai Vergouwen de hoofdmacht gaaf trainen. Eerder was hij jeugd trainer bij Zeeland Sport er. tweede trainer van Dau- wendaele en Kloetinge. Wie bi Kloetinge de opvolger word: van Vergouwen, is nog niet be kend. ab: Met een wilde trapbeweging gaat Zierikzee-doelman Jacco van der Schee Hubèr Rentmeester van Patrijzen te lijf. foto Wi llem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1999 | | pagina 20