De allerleukste dag van het jaar nm a m 3.00 1 .50 Uitslag Frits de Sunil-vogel tekenwedstrijd De leukste spelletjes voor 'n partijtje XyliFresh Junior: Een Beren buurman :-K- Er was eens... een schitterend voorleesboek! gfprookjes Jumbo Knakworst Kinderkookfeest Choq, de lekkerste chocolademelk Hoera! We gaan op survivaltocht! 1 □L^mniï 8 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 21 AUGUSTUS 199 Advertentie GOE IEUWS Verschijnt wekelijks in een oplage van 4.633.417 van Den Helder tot Maastricht. 's Morgens wakker worden met een kriebelend gevoel in de buik, mooie kleren aantrekken en dan vol verwachting de dag ingaan die komen gaat. Voor kinderen is hun eigen verjaardag zo ongeveer de mooiste dag van het jaar. Weet u het zelf nog? De hele dag in het middelpunt van de be langstelling staan, op school mogen trakteren op zelfgemaakte traktaties en 's avonds opblijven tot de ogen vanzelf dichtvallen? Wanneer u deze pagina leest, komen die herinneringen waar schijnlijk vanzelf weer boven. Zo treft u tips aan voor leuke spelletjes, knotsgekke traktaties en een echte aanrader: een survival- tocht voor kinderen. Bent u niet bang voor wat rom mel in huis dan is een kinderkook- feest een prachtig idee. Kortom, u doet genoeg inspira tie op om van een kinderpartijtje een echte happening te maken! Weet u het nog? Een tijdje gele den nodigden we alle kinderen van Nederland uit om een tekening te maken met Frits de Sunil-vogel in de hoofdrol. Honderden prachtige teke ningen kwamen bij de Goed Nieuws- redactie binnen, de ene nog meer bij zonder dan de andere. Uiteindelijk hebben we er 100 geselecteerd; die kinderen hebben inmiddels een originele Frits de Sunil- vogel rugzak ontvangen. De Goed Nieuws-redactie vond twee tekeningen er wel heel erg uit springen, en deze jonge tekentalenten ontvangen daarom van Sunil ieder een Frits de Sunil-vogel handdoek! Overigens kunt u ook nog steeds sparen voor een originele rugzak. Wilt u daar meer over weten, lees dan de actievoorwaarden op een pak Sunil. Cindy Meiji Als uw kind binnenkort jang is, geeft u natuurlijk een feestje. De Goed Nieuws- redactie heeft alvast een aantal leuke, minder bekende spelle tjes (voor binnen en buiten) voor u geselecteerd. 'Kussen knokken'. Dit spel kunt u het beste buiten spelen. Op de grond is een ring gete kend waarbinnen twee vak ken zijn opgenomen. Bij het begin van het spel moeten hier de 2 deelnemers in plaatsne men. Het is de bedoeling dat de deelnemers elkaar (zonder te duwen of te trekken) met een kussen proberen de ring uit te krijgen. Meel snijden. Dit spel wordt met z'n tweeën gespeeld en is superspannend. Op de tafel ligt een bergje meel met daarboven- in een gulden gestoken. Twee kinderen hebben een bot mesje in de hand en gaan daarmee om de beurt een klein beetje van de zijkant van het meelbergje weg schuiven. Dit gaat net zo lang door totdat de gulden naar bene den valt. Degene die het laatste beetje meel voor het naar bene den vallen heeft weggeschoven, heeft verloren. Een estafette met schoe nendozen. Met een stapel van 5 schoenendozen op elkaar probeert een deelne mer uit een team van drie of vier kinderen (alleen de onderste doos mag worden vastgehouden) de overkant van een traject te bereiken. Valt onderweg een doos, dan moet deze eerst weer op de stapel gelegd worden. Aan de overkant aangekomen pakt iemand uit het estafette-team de stapel over en legt vervolgens ook het traject af. Het team dat als eerste over de eindstreep is, wint. Schieten met supersoakers (grote waterpistolen). Zet een aantal plastic flessen of blikjes die u voor de helft vult met water in een schuin weglopende rij Met een viltstift schnjft u op iedere fles een aantal punten (de achterste fles krijgt de meeste). Dan markeert u op ongeveer 4 meter afstand een streep. Dit is de schietlijn waarachter met een supersoaker op de flessen gescho ten mag worden. Met één lading water moet geprobeerd worden zoveel mogelijk flessen om te schieten. Let op: controleer voor af wel even of de flessen niet te zwaar zijn afgevuld. Het wordt dan onmogelijk ze omver te schieten. Prijzen na afloop. Als' alle kinderen een hele middag ont zettend hun best hebben gedaan, is het een goed idee om ze daar voor te belonen met een ver rassingszakje. Daarin kan van alles zitten (let er alleen wel op dat in ieder zakje hetzelfde zit): fruit, snoep en misschien een leuk hebbedingetje. een slimme tractatie Wat is een kinderpartijtje zonder snoep! i Echter, iedere keer als een kind iets eet of drinkt, ontstaan er zurèn die de tandjes aantasten. Daarom is het verstandig om eens rond te gaan met XyliFresh junior. Kinderen zijn.dol, op deze fruitige kauwgom: een ge zonde verwennerij, die het kindergebit tussen de dagelijkse poetsbeur ten door beschermt. Zo erkent ook het Ivoren Kruis, dat lan delijk voorlich ting geeft over verzorging van de mond: 'De kauw gom bevat voor 100% het gebits- veilige xylitol'. XyliFresh Junior is verpakt in hygiënische minidoordruk- stripjes en dus handig om uit te delen. In een zak je zitten maar liefst 12 por- f ties van twee kauwgompjes. XyliFresh Junior is verkrijgbaar bij de meeste supermarkten. Knotsgekke schooltraktaties! Vrolijke paddestoelen: Snijd van hardgekookte eieren een kapje af, dan staan ze steviger. Halveer een tomaatje, haal het vruchtvlees eruit en leg de tomaat als een hoedje op het ei. Spuit er nu mayonaise stippen op. Uw kabouters zijn er dol op. Spekjesvlieger: Prik met een satéprikker een gat onderin een spekje en steek hier een drop veter doorheen. Doe achterin een knoopje zodat deze er niet uitschiet. Knip van vouwblaadjes stroken van 5 x 10 cm en vouw deze als een harmonica. Knoop de dropveter er omheen. Succes verzekerd. T 'Luchtige' snoepjes: Vul een plastic bekertje met snoepjes. Plak vervolgens vier stevige rietjes aan het bekertje. Blaas een ballon met al te vol en plak de einden van de rietjes vast aan de ballon. Dit jaar zou ik voor het ver jaardagspartijtje van mijn zoontji Barry een berenfuif gaan geven Op onze voordeur had ik eei grote plaat van een beer opge hangen. De boodschap was dui delijk: hier werd Barry's beren feestje gegeven. Bij binnenkom schminkte ik bij iedereen eei snuit en al snel hepen ze tegei elkaar te grommen dat het eei lieve lust was. Het hoogtepunt van he feestje zou de tocht naar di berengrot worden, oftewel he kamertje van Barrv. Op de tra] had ik allemaal pootafdrukkei geplakt om de spanning van d tocht een beeqe op te voeren. Boven in een kast zat m' buurman. Incognito in een ge huurd berenpak. De stand-ii ging helemaal op in z'n rol, wan we konden hem op de trap al eei beetje horen brullen. De spanning op alle kinder koppies nam zichtbaar toe. Tocl klom iedereen onverschrokkei door, want in de grot zou doo de beer een spannend verhaa worden verteld. Maar met één ding was geei rekening gehouden: de taakop vatting van de buurman. Hi kwam, toen de kinderen net di grot binnengeslopen waren, al een ware Neanderthaler uit di kast. Sommige kinderen verstar den gewoon, anderen barstte! spontaan in huilen uit. Om de gemoederen enigszin te kalmeren ritste ik toen maa snel het berenpak los en liet aai iedereen zien dat de beer nie echt was. Dat hielp gelukkig. De buurman heb ik voor d< vorm maar een envelop inhoud gegeven. Kan 'ie eei keertje gratis naar de dierentuin. Aanvraagbon Ja, ik wil het 'Sprookjesboek' graag 7 dagen vnjblijvcnd ter inzage thuis ontvangen. Als ik het boek besluit te houden, geldt de prijs van 69,90 9,90 verzendkosten), die ik ook in 4 maandelijkse ter mijnen van 19,95 mag voldoen. Deze termijnregeling kost my niets Postcode: Plaats: Stuur deze bon in een voldoende gefrankeerde envelop naar: Reader's Digest Postbus 12770, 2 1100 AT Amsterdam. OICeST Taaöij Repelsteeltje. Hans en Grietje, Roodkapje, De gelaarsde kat en Het lelijke eendje. U kent ze vast nog wel, die spannende verhalen van de ge broeders Grimm, Charles Per- rault en Hans Christian Ander sen. Want eeuwenlang zijn deze fantasievolle volksvertellingen van generatie op generatie over geleverd. Dankzij het 'Sprookjesboek' uitgegeven door Reader's Dige st kunnen ook üw kinderen en kleinkinderen weer genieten van de unieke sprookjeswereld. Want deze lijvige uitgave bundelt maar liefst zestig prach tige sprookjes en eeuwenoude volksverhalen. Allemaal in de originele versie en voorzien van fantastische illustraties! 'Sprookjesboek' 540 pagina's 1 25 fantastische illustraties 60 klassieke sprook jes formaat 19,4 x 25,3 cm 69,90 (plus 9,90 verzend kosten) ISBN 90 64 07 1586. Het boek is tevens verkrijgbaar bij de boekhandel. Zelf doen is altijd lekkerder. Dus iedereen een koksmuts op en hup de keuken in. Daar ligt alles al klaar om 'Jumbo Knakv).. worstbroodjes' te maken. Jumbo Knakworst broodjes 8 stuks Bereidingstijd: ±10 minuten 1 ui 2 eetlepels slaolie 1 blik 'Unox Jumbo Knaks' 8 witte punt- V broodjes of pistoletjes sta- tube mayonaise sta-tube mosterd sta-tube tomatenketchup Hak de ui en bak ze in de olie 5 minuten op een laag vuur. Laat ze een beetje afkoelen. Doe de worsten met vocht in een pan en verwarm ze op een matig hoog vuur. Afgieten. Verwarm de broodjes 3-5 minuten in een voorverwarmde oven (200°C). Laat de kinderen met het handvat van een polle pel door de hele leng te van de broodjes een breed gat ma ken, of snijd de broodjes open. Spuit in het gat van de broodjes een beetje mayonaise, ketchup en/of mos terd. Vervolgens kunnen wat uitjes en een worst op het broodje wor den gedaan. Goed Nieuws-tip: Italiaanse Jumbo Knakworstbroodjes: Bak met de ui fijn gehakte knoflook, wat Italiaanse keukenkruiden en pjes gedroogde tomaten mee. José van Mil Combineer het gezonde van melk met het lekkere van chocolade en je hebt Choq. Halfvol of Romig, Choq is ge woon de lekkerste chocolademelk. Behalve in liter- pakken is Choq er ook in kleine pakjes. En die zijn natuur lijk ideaal om overal mee naar toe te nemen, 's Ochtends vroeg aan het ontbijt, in de pauze, tijdens de lunch of op schoolreis. Ieder moment is een goed Choq-moment. Choq is alleen zó lekker dat het razendsnel op is. Zorg daarom dat je altijd genoeg binnen handbereik hebt. Dan kun je al je vrienden en familie vragen: Did you have your Choq today? Lekker zonder ouders wor den meegenomen in een hele andere wereld vol actie, plezier en spanning. SEC, dat staat voor Sport Event Consultancy, organiseert op een schitterende locatie in Almere spannende survivaltoch- ten voor kinderen vanaf 8 jaar. Maar liefst 3 uur duurt zo'n tocht en de hele tijd is er volop actie voor de deelnemers: lopen over touwbruggen, schieten met een handboog, klauteren tegen een klimwand en mountainbiken. Kortom, er wordt nogal wat gevraagd van het uithoudings vermogen. Maar ook van de teamspirit, want een groot aantal hindernissen moet gezamenlijk worden genomen. Met zulke ruige activiteiten blijf je als deel nemer natuurlijk niet schoon. Neem daarom oude én reserve kleding mee. Na afloop is het tijd voor de barbecue waar onver valste 'Survivalburgers' worden geserveerd. Blikje fris erbij en gezellig nog even napraten over een opwindende dag. Meer weten over dit enerve rende evenement? Bel met SEC in Almere: 036 - 537 03 00. sitfttezjoi "Linda was wel zo verstandig geweest om eerst haar nieuwe fastfoodzeildoek aan te brengen, voordat ze de kinderen meenam naar de hamburgertent. Coed Nieuws van: Unox Knaks knakworstjes set 2 blikken a 10 stuks KNIPKORTING Alleen tegen inlevering van deze coupon geldig bij Cl 000 van donderdag 20 t/m woensdag 26 augustus. SVICHOSTOSITV Kent u ze al, de hartige verraeeing voor elk pee-sbje'? Knake, in zeven variantenMeb nieuwkomer^: extra lange dumbo Knake, heerlijk by frietjes en Party Knake, de bekerde borrelworetjee, erg lekker uit het vuietje. Ook ideaal voor onverwachte feeetmomenten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 8