SC Heerenveen opent moeizaam Tennisjeugd doet van zich spreken in Oude Tonge Ronaldo wil sores vergeten IOC wil bureau voor dopingbestrijding Hoek verliest van Belgische Meulestede Jeffrey Talan matchwinaar in openingsduel met FC Twente Boetes voor dopingverdachten Wolverhampton huurt Connolly Turken willen Djorkaeff weren Krajicek naar derde ronde Christophe Rinero stapt af uitslagen Mexicaansen betrapt op dopinggebruik Schipper praat met Haasdonk /an onze sportredactie [EERENVEEN - SC Heeren teen begon volgens trainer Fop- >e de Haan niet in de beste vorm ian de start van de competitie, /ente-collega Hans Meyer reesde het ergste omdat zijn jloeg een moeizame voorberei ding had gekend. Het resultaat /as er gisteravond in het volge- jakte Abe Lenstra-stadion iaar: de eerste eredivisiewed strijd van het seizoen '98-'99 ras er eentje om heel snel te ver geten. Jeffrey Talan bezorgde Jeerenveen de drie punten, zijn loelpunt was het schamele ïoogtepimt van een duel bar- itensvol fouten. ie grootste blunder kwam gis- iren op naam van Radu Gu- itu, één van de vijftien buiten- inders in dienst van Heeren- reen. De geblokte Roemeen, na ist ingevallen voor debutant [van Tzvetkov, de enige Bul- jaarse prof in Nederland, nocht het vijf minuten voor tijd ranaf de stip proberen. Gusatu malde hard in, waardoor één ran de reclameborden het bijna regaf. )e misser was typerend voor het ieil van de seizoenouverture, leerenveen was voor rust een tikje beter, maar dat vooral om dat de Enschedese formatie domweg weigerde mee te voet- jallen. Twente verdedigde ge groepeerd en viel slechts op door in de eerste helft liefst twintig jvertredingen te maken. Een doelpunt van Nico Jan Hoogma (met Max Houttuin van Heeren peen de enige Fries op het veld) werd afgekeurd omdat doelman Hans Vonk gehinderd werd. Verder moesten Dennis Huls hoff (de eerste gele kaart van het seizoen) en Theo ten Caat al snel worden gewisseld wegens bles sures. Ondersteunen Heerenveen mocht het spel ma- ben, maar had daar problemen mee. „We waren te voorzichtig, we hadden de 0-5 van Parma nog in het hoofd", aldus De Haan, sinds deze week directie lid technische zaken van de SC Heerenveen NV. Veel werd giste ren verwacht van de van Sparta gehaalde tweeling Dennis en Gérard de Nooijer, maar de twee konden niet overtuigen. Dennis, de aanvalsleider van de Friese trots, kreeg geen enkele kans, maar was wel betrokken bij het doelpunt in de 43e minuut. Ta lan sneed als een mes door de warme boter toen Twente door de vervangingen even het over zicht kwijt was. Niet overtuigend Gérard de Nooijer acteerde in het hart van de Friese defensie allesbehalve overtuigend. De samenwerking met Tieme Klompe was matig en De Nooij er miste het lef om regelmatig zijn middenveld te ondersteu nen. „Hij had meer initiatief moeten tonen", aldus Foppe de Haan, die beter was te spreken over Dennis. „Hij heeft voor rust hard gewerkt en aardig ge speeld. We hadden hem beter moeten ondersteunen." Twente bleek zowaar na de pau ze nog enig lef te hebben. De ploeg van Hans Meyer („We gin gen hier met weinig zelfvertrou wen heen") werd in de wedstrijd gehouden door de thuisclub, die er maar niet in slaagde de beslis sende counter te plaatsen. „Ons spel was veel te onrustig", aldus De Haan, „we waren niet slim genoeg." Wanprestatie Zelfs tegen tien man - Erik ten Hag kreeg na 79 minuten rood wegens een pittige charge op Boudewijn Pahlplatz - wist Heerenveen de veilige haven niet te bereiken. Talan en Gusa tu klungelden als amateurs. Twente was daardoor twee keer heel dichtbij de gelijkmaker. Brian Tevreden haalde een kop bal van J an Vennegoor of Hesse- link van de lijn en in de 93e mi nuut presteerde Gérard de Nooijer hetzelfde toen Van Halst na een vrije trap kon in schieten. „We hadden de 1-1 verdiend", aldus Meyer, daar mee de wanprestatie van zijn ploeg voor rust vergetend. De Haan was uiteraard content met de drie punten, maar waak te voor te veel optimisme. „De automatismen zijn er nog lang niet. Gelukkig hebben we nog tien dagen voor de wedstrijd te gen PSV en dan zijn Hansma en Mitrita er weer bij." Over een maand debuteert Heerenveen op Europees niveau, in het toer nooi der bekerwinnaars. Na de zeer magere prestatie van giste ren durfde daar gisteravond geen Fries over te beginnen. Heerenveen - FC Twente 1-0 (1-0). 43. Talan 1-0. Scheidsrechter: Bos sen. Aantal toeschouwers: 13.500. Rode kaart: 80. Ten Hag (FC Twen te). Gele kaart: Tevreden Heeren veenHulshoff (FC Twente). Bij zonderheid: Gusatu (Heerenveen) mist in de 86e minuut een straf schop. Heerenveen: Vonk; Tevreden, Klom pe, Gérard de Nooijer en De Visser; Houttuin, Radomski en Samardzic (64 Pahlplatz); Talan, Dennis de Nooijer en Tzvetkov (46. Gusatu). FC Twente: Boschker; Hulshoff (41. Sobiech), Ten Hag, Hoogma en Kar- nebeek; Steinmann, Van Halst, Ten Catit (24. Van de Paar) en Ter Avest; Vennegoor of Hesselink en De Witte (75. Bosman). GPD Dennis de Nooijer wordt onderuit gehaald door Twente-verdediger Erik ten Hag (rechts), die later in de wedstrijd met een rode kaart van het veld werd gestuurd. foto Cor Mulder/ANP van onze sportredactie LAUSANNE - Het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) wil een nieuw bureau oprichten dat zich wereldwijd met de be strijding van doping in de sport gaat bezighouden. De werkne mers van deze 'task force' zullen zich vooral bezighouden met het uitvoeren van controles op het gebruik van verboden pres- tatiebevorderende middelen buiten de competitie om. Voorzitter Juan Antonio Sama ranch zal het idee begin februa ri. bij een „wereldcongres tegen doping" in Lausanne, aan de 35 internationale olympische sportfederaties voorleggen. De Spanjaard heeft „een olyjnpi- sche beweging tegen doping" met uniforme richtlijnen voor ogen. Sinds '94 bestaat er al wel een medische code met voorschrif- ten over dopemisbruik, com pleet met testmethoden, lijst verboden middelen en sancties. Tot dusver hebben de meeste in ternationale bonden, behalve bij Olympische Spelen, echter hun eigen manier van controle ren en straffen. De onderlinge verschillen daarbij zijn erg groot. Of de dopingstrijdkrachten - de zwjpmbond FIN A lanceerde het zelfde plan al begin dit jaar bij de WK in Perth - ook hun werk kunnen doen in landen als Chi na blijft natuurlijk de vraag. „We hopen van wel", zei Sama ranch. Hij vertelde dat de op te richten organisatie zal worden gefinancierd met geld dat het IOC ontvangt voor televisie rechten. Die rijke bron moet ook helpen bij het opzetten van meer, hooggekwalificeerde dopingla- boratoria. Samaranch vertelde donderdag na de bijzondere vergadering in Lausanne dat het IOC tevens een mobiel lab wil inrichten. Dat zal worden ingezet in landen die niet zelf beschikken over door het IOC goedgekeurde faciliteiten. ANP/RTR/DPA BERLIJN - In het tweede dopmgproces tegen trainers en artsen van de zwemclub TSC Berlin heeft de rechter een oe- fenmeester en twee dokters veroordeeld tot geldboetes Het proces tegen de twee andere trainers wordt stopgezet na het betalen van een boete. Arts Ulrich Sünder kreeg de hoogste boete. Hij moet een bedrag van omgerekend 30.000 gulden be talen. Zijn collega Dorit Rosier kreeg een boete van 7600 gul den. Trainer Peter Mattonet werd veroordeeld tot een bedrag van 7200 gulden. Bemd Christochowitz moet 8250 gulden be talen, Klaus Klemenz 3300 gulden. Ondanks dat zij hadden bekend verboden middelen te hebben toegediend, werd hun zaak werd hiermee afgedaan Het stopzetten van een recht zaak in ruil voor een geldboete is in Duitsland mogelijk als de rechter de schuld van de beklaagden minimaal acht en een lang proces daarvoor overdreven vindt. De drie trainers en twee artsen werd het aanbrengen van het lichamelijk letsel bij minderjarigen tenlastegelegd. Dat gebeurde in totaal zeven tien keer in de periode van 1974 tot 1989. Sünder werd in elf gevallen schuldig bevonden. Rosier in negen en Mattonet in zeven. SID ROTTERDAM - Feyenoord verhuurt David Connolly dit sei zoen aan Wolverhampton Wanderers, dat levens het recht op koop bedong. Lopende het seizoen kan de Engelse eerste divi sieclub de optie lichten, zodat de Ierse spits tussentijds kan worden verkocht. De 21-jarige Connolly werd vorig seizoen aangetrokken door Feyenoord De Ierse international dwong echter nooit een basisplaats af bij de club op Zuid. GPD ANKARA - De Turkse regering beschouwt Youri Djorkaeff als ongewenste gast. De Franse international was door de FIFA uitgenodigd voor het wereldelftal dat op 29 oktober in Istanbul tegen Turkije speelt. Het duel moet de 75e verjaar dag van de Turkse republiek opluisteren Djorkaeff wordt door de machthebbers in Ankara beticht van anti-Turkse sympathiën De voetballer, wiens moeder uit Armenië afkom stig is, zou hebben ingestemd met de Franse mening dat het voormalig Osmaanse rijk in 1915 een volkerenmoord in Ar menië had gepleegd. De Franse uitlatingen leidden in Turkije al tot protesten en een gespannen situatie tussen beide lan den. Volgens de Turkse regering heeft Djorkaeff bij een toer nooi in juni in Marokko verklaard, dat de Franse historische kennis voor hem een persoonlijke steun vormde De Turkse voetbalbond heeft aangegeven dat de komst van Djorkaeff de festiviteiten niet mag overschaduwen. DPA NEW HAVEN - Richard Krajicek heeft de derde ronde van het tennistoernooi in New Haven bereikt. De als vierde geplaats te Hagenaar, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te ko men, versloeg in zijn eerste optreden de Amerikaan Malivai Washington in twee sets, 7-5 en 6-4. ANP ROCHECHOUART - Christophe Rinero heeft de Ronde van de Limousin verlaten. Rinero stapte gisteren halverwege de derde etappe af. De Fransman reed op dat moment in de lei derstrui. Rinero won dinsdag de eerste etappe van de Franse etappekoers. Woensdag wist de renner uit de Cofidis-ploeg zijn koppositie te consolideren. Zijn landgenoot Gilles Maig- nan volgde hem in het klassement op één secondeVincent Ca- li, een land- en ploeggenoot van Rinero, deed in de derdeetap pe een geslaagde greep naar de macht. Cali kwam met een voorsprong van ruim driekwart minuut in finishplaats Ro- chechouart aan. RTR door Frans Evers OUDE TONGE - Ondanks het sombere weer deed de jeugd gis teren weer van zich spreken op tennispark 't Westrak tijdens het Open tennistoernooi in Ou de Tonge. Nathan Hoofdman (14) van TVO uit Oud- Beijer- land speelde in het mannenen- kel C2 een geweldige driesetter tegen de twee jaar oudere Carli Wessels uit Rotterdam. Hoofd man won. Hoofdman won de eerste set met goed en geconcentreerd tennis (6-4). Halverwege de tweede set jverloor Hoofdman echter zijn concentratie en omdat Wessels ide vaak lang en mooie rally's MARACAIBO - Twee Mexi caanse sportvrouwen zijn bij de Maracaibo Spelen betrapt op doping. Zwemster Daniela Erendira Villegas en wielrenster Nancy Llarelv Contreras rea geerden positief bij een test. Het tweetal veroverde zeven medailles. In een communiqué heeft de organisatie van de Pan- Amerikaanse Spelen bekend gemaakt dat in de urine van Erendira Villegas, winnares van zes medailles, sporen van ana bolen steroïden zijn aangetrof fen. Llarely Contreras, goed voor één gouden plak, werd be trapt op het gebruik van efedri ne. De Mexicaanse delegatie heeft een contra-expertise aan gevraagd. De vrouwen ontken nen verboden middelen te heb ben genomen. Bij de Spelen in Venezuela won Letitia Vriesde de 800 meter. De in Nederland woonachtige Surinaamse fi nishte in 2.00,24. EFE winnend afsloot, was de stand na twee sets verdiend gelijk. Het fysiek zware spel van Wes sels leverde hem aan het begin van de derde set een armblessu- re op waardoor de kracht uit zowel opslag als forehand enigszins verloren ging. Een ge motiveerde Hoofdman ver hoogde het tempo en met zeer goed tennis won hij de beslis sende set met 6-2. Kwalitatief was de strijd tussen Wessels en Hoofdman een van de betere partijen van het toernooi. Bij het mannenenkel Dl won de 18-jarige Jimmy Wessels - de oudere broer van Carli - in een merkwaardige partij van Henk Otten van 't Westrak. Op de een of andere manier sloeg Otten de meest moeilijke ballen vanaf de baseline terug. Vaak moest Wes sels zijn smashes in drievoud af leveren voordat hij er een punt mee kon scoren. Wessels was beweeglijker, ster ker, sloeg harder en zuiverder en won de wedstrijd verdiend. De partij duurde echter veel langer dan zo op het oog de 6-2 en 6-4 winst van de Rotterdammer doet vermoeden. Morgen speelt Wessels in de halve finale tegen de 14- jarige talentvolle Sander Dorenbos. Jelle Vonk van Kooistee speelde drie games een uitstekende par tij tegen Herman Bruinsma van Menheerse. Daarna werd het een walk-over voor Vonk omdat Bruinsma te veel last had van een schouderblessure. Vonk haalde opgelucht adem want Bruinsma had tot dan toe op het toernooi veel indruk gemaakt met zijn prestaties. Bij het mannendubbel C2 won het koppel Hoek/Troost van Menheerse vrij gemakkelijk met 6-1 en 6-0 van de combinatie De Boed van 't Westrak en Jongejan van Menheerse. En dat deed met name de Westrakker best een beetje zeer. van onze sportredactie MILAAN - Ronaldo en Ronaldo alleen heeft de beslissing geno men om op 12 juli de WK-finale Frankrijk - Brazilië (3-0) te spe len. De voetballer, die voor de wedstrijd in Saint-Denis onwel werd, heeft dat gisteren gezegd bij terugkeer in Milaan. Daar hoopt de 21-jarige aanvaller door nieuwe successen met zijn club Internazionale alle sores zo snel mogelijk te kunnen vergeten. Ronaldo ontkende berichten van zijn land- en ploeggenoot Ed- mundo, die stelde dat sponsor Ni ke had aangedrongen op de aan wezigheid van de ster aanvaller. „Bondscoach Zagallo heeft me voor de wedstrijd gevraagd of ik me in staat voelde te spelen. Daarop heb ik ja geantwoord", al dus de oud-PSV'er. „Ik wilde de finale spelen, tegen elke prijs. Ronaldo deed nog eens uit de doe ken hoe de twaalfde juü hem overkwam. „Tussen de middag heb ik iets gegeten en daarna ben ik teruggegaan naar mijn kamer om te rusten", zei Ronaldo. „Toen ik wakker werd, voelde ik me heel slecht. Ik had overal pijn. Ik ben toenWeer iets gaan eten, de dok toren zeiden dat het darmklach ten waren." AFP Ronaldo keerde gisteren terug in Milaan waar hij tijdens een pers conferentie het shirt van Inter met het nummer negen liet zien. foto Antonio Caianni/AP Atletiek VLISSINGEN - Oostkapelle-voetballer Wilfred Schipper onder handelt met het Belgische Haasdonk over een eventuele overgang. Haasdonk heeft de 25-jarige aanvaller uit Grijpskerke een aanbie ding gedaan. „Haasdonk speelt eerste klasse provinciaal. Dat ni veau zit ongeveer tussen de Nederlandse hoofdklasse en de eerste klasse in. De aanbieding die ik heb gekregen, ziet er mooi uit", zei Schipper gisteren. Wanneer hij een beslissing neemt, is niet bekend •Ik heb bedenktijd gevraagd, maar ben er nog niet over uit. Maar het is net zogoed mogelijk dat ik bij Oostkapelle blijf. De onderhan delingen met Haasdonk lopen via mijn vader." van onze sportredactie VLISSINGEN - Het Belgische Meulestede - uitkomend in de eerste klasse provinciaal - was gisteren in een oefenduel te sterk voor zaterdag-hoofdklasser Hoek (0-1). Terneu- zen versloeg Kruiningen (0-4). Hoek speelde zonder de geblesseerden Geert de Poorter (spierblessure) en Danny ter Steege, die tegen Maldegem een hand blessure had opgelopen John Bentschap Knook viel uit nadat hij een bal tegen zijn hoofd had gekregen. De Belgen trokken zich massaal terug op eigen Helft en scoorden na rust uit een scrimmage via De Keukelaere Kruiningen-Terneuzen 0-4: Temeuzen was in de eerste helft al meer in balbezit, maar Kruiningen creëerde met uitvallen een paar goede kansen. Thierry de Waele, Danny van de Velde, Barry van der Hooft en Peter Nies- kens scoorden. Middelburg Al-Middelburg (za) 1-1 (1-0): De zaterdagploeg was zeker gelijkwaardig aan het juniorenteam en zette de ploeg van Henk Patty vast op eigen hel ftToch nam de jeugdploeg de leiding via Michel Gerritsen. Ook in de tweede helft waren de ploegen ge lijkwaardig. Erwin Vrijenhoek maakte uit een counter de gelijkmaker. Rillandia-Cluzona 9-0 (6-0): Een niet eens zo sterk Rillandia walste over Cluzona heen. Dat de dubbele cijfers niet gehaald werden was slechts te wijten aan de on nauwkeurige afwerking na rust. Rillandia- speler Bart Meeuwse trok het nut van een oefenwedstrijd als deze in twijfel. „Het is toch zo dat je niet echt getest wordt. Je loopt zelfs kans dat je de op de training opge bouwde scherpte verliest omdat het alle maal te makkelijk gaat. Het wordt tijd dat we een 'echte' wedstrijd spelen."De goals waren van Bud Aschman (2x), Arjan Koop man (2x), Bernd Rademaker, Bart en Jan- Willem Meeuwse, Frans Hagenbeek en Ed win Indewey. Smerdiek-SKNVVK 1-3 (0-2): Hoewel de score anders doet vermoeden, kreeg de thuisploeg wel degelijk veel kansen in deze wedstrijd Zo waren er na de vroege 0-1 twee gelegenheden waarbij een Smerdiek- aanvaller alleen op de keeper van SKNWK afging, maar het net werd niet gevonden. Daarom kon SKNWK rustig aan een voor sprong bouwen. Ook in de tweede helft lü-eeg Smerdiek veel kansen, maar pas bij 0- 3 deed Erik van Haaften wat al veel eerder had moeten gebeuren; hij scoorde. Boedapest. EK. Mannen. 200 meter, eer ste serie: 1Golding (GBr) 20,39,2. Doug las (Nedl 20,55, 3. Cheval (Fra) 20,59. Derde serie: 1 Turner (GBr) 20,63,2. Mar- coullides (Cyp) 20,74, 3 Ryan (Ier) 20,76, 4. Van Balkom (Ned) 20,88 Van Balkom en Douglas naar halve finale. 400 m, eer ste halve finale: 1. Czubak (Pol) 45,22, 2. Richardson (GBr! 45,41, 3. Haczek (Pol) 45.68, 4. Saber (Ita) 45.78 Tweede halve finale: 1Thomas (GBr) 44,82, 2. Macho- wiak (Pol) 45,08, 3. Canal (Spa) 45,29, 4. Wariso (GBr) 45.59.1500 m, finale. 1 Es tevez (Spa) 3.41.31, 2. Silva (Por) 3.41,84, 3. Cacho (Spa) 3.42,13. 4. Whiteman (GBr) 3.42,27, 5. Mayock (GBr) 3.42,58.6. Yates (GBr) 3.42,63. 7. Stenzei (Dui) 3.42,75,8 Chekhemam (Fra) 3.42,92.400 m horden, finale: 1 Januszewski (Pol) 48,17, 2 Masjenko (Rus) 48.25, 3. Mori (Ita) 48,71,4 Silva (Por) 49,02, 5. Zadoin- ov (Mol) 49,10,6. Ottoz (Ita) 49,15,7. Mu- zik (Tsj) 50,51, 8 Shirjajev (Rus) 50,94. 3000 m steeple, eerste serie: 1. Di Pardo (Ita) 8.26,52, 2. Ostendarp (Dui) 8.26,92, 3. Svenoy Noo) 8 26,92,4 Lambruschmi (Ita) 8.27,05, 5. Eliseo Martin (Spa) 8.27,35,9. Laros 8.38,89 (uitgeschakeld). Tweede serie: 1. Luis Martin (Spa) 8.27,31, 2 Moran (Spa) 8.27,46, 3. Kalla- bis (Dui) 8.27,54, 4. Wojcik (Pol) 8.27,79, 5. Green (Dui) 8.27,98, 6. Tahri (Fra) 8.28,30,7 Carosi (Ita) 8.28,77. Tienkamp: I. Nool (Est) 8667 punten, 2. Hamalainen (Fin) 8587,3. Lobodin (Rus) 8571,4. Mag- nusson (IJs) 8552,5. Dvorak (Tsj) 8506,6. Sebrle (Tsj) 8477, 7. Szabo (Hon) 8392; II. Rosendaal (Ned) 8135. Vrouwen. 400 meter, eerste halve finale: 1Breuer (Dui) 50,79,2. Curbishley (GBr) 51,43, 3. Spuri (Ita) 51,74, 4. Rurak (Oek) 52,36. Tweede halve finale: 1Foechsova (Tsj) 50,87, 2 Rohlander (Dui) 51,04, 3. Kotlyarova (Rus) 51.08, 4. Fraser (GBr) 52,05. 800 m, finale: 1. Afanasjeva (Rus) 1.58,50, 2 Ewerlóf (Zwe) 1.59,61, 3. Graf (Oos) 2.00,11. 4 Szekely (Roe) 2 00,56,5. Kirilova (Bul) 2.00,66, 6. Meissner (Dui) 2.01,36, 7. Doeknova (WRu) 2.02,14 Uit gevallen: Mikhailova (Rus). 10 km snel wandelen, finale: 1 Sidoti (Ita) 42.49, 2 Alfridi (Ita) 42.54, 3. Feitor (Por) 42.55,4 Urbamk-Rosza (Hon) 42.59, 5. Vasco (Spa) 43 02. 6 Radtke (Pol) 43.09, 7 Ryasjkina (Rus) 43.37, 8. Kardapoltseva (WRul43 38. Hinkstapspringen, finale: 1 Vasdeki (Gri) 14.55 m, 2 Kasparkova (Tsj) 14,53, 3 Marinova (Bul) 14,50, 4. Mateescu (Roe) 14,46, 5,Lebedeva (Rus) 14,25, 6 Govorova (Oek) 14.24, 7. Saf- ronova (WRu) 14,01, 8. Donkina (Rus) 13.92 Kogel, finale: 1 Pavlysj (Oek) 21.69, 2. Korzjanenko (Rus) 19.71, 3. Korolsjik (WRu) 19,23,4. Kriveljova (Rus) 19,08, 5. Zakowicz (Pol) 18,77, 6. Kleinert (Dui) 18,48, 7. De Bruin (Ned) 18,28, 8. Chorchoeljova(Wru) 18,17,9. Storp (Dui) 18,16, 10. Koeman (Ned) 17.99, 11. Za bawska (Pol) 17,69, 12. Lundahl (Fin) 17,33 Dakar. Afrikaanse kampioenschappen. Mannen. 400 m: 1Chukwu (Nig)44,65,2. Kamoga (Oeg) 44,79, 3. Wade (Sen) 45,05. 3000 m steeple: 1 Barmasai (Ken) 8.11,74,2 Limo(Ken)8:20,67,3. Boulam. (Mar) 8.29,52 20 km snelwandelen: 1 Ghoula (Tun) 1.31,28, 2. Aouanouk (Alg) 1.32.18, 3. Getachew (Eth) 1.34 19. Ko gelslingeren: 1 Harmse (ZAf) 72,11«2. Toumi (Alg) 59,36, 3. Haouam (Alg) 66,78. Vrouwen 400 m: 1. Ogunkoya (Nig) 50,07, 2. Charity Opara (Nig) 50,13, 3. Ratsimbazafy (Madl 42,11 800 m: 1 Mutola (Moz) 1.57,93, 2. Benhassi (Mar) 2.01,24. 3 Sakara (Zim) 2.01,28. Ver: 1 A|unwa (Nig) 6,78, 2. Odozor (Nigl 6,45, 3. Rahouli (Alg) 6,36. Sportprijsvragen Lucky 10 Winnende getallen van don derdag 20 augustus: 3-5-6-9-11-17-22 24-30 41 -45-49-62-65-71 -72-75-77-79- 80. (onder voorbehoud) Tennis New Haven (VSt). Mannen, 1,75 miljoen gulden. Tweede ronde Krajicek (Ned; 4)-Washington (VSt) 7-5 6-4, Rafter (Au- s/2)-Tarango (VSt) 6-2 6-1, Korda (Tsj/3)-Medvedev (Oek) 6-3 2-6 6-1, Paes (Ina)-Bruguera (Spa) 6-1 6-2, Kiefer (Dui) -Woodforde (Aus) 6 0 7-5, Ulihrach (Tsj)-Carlsen (Den) 3-6 6-4 6-4 Derde ronde: Kucera (Slw/7)-Siemerink (Ned) 6-4 7-5. Paes (Ina l-Sampras (VSt116-3 6- 4. Raoux (Fra)-Rafter (Aus/2) 7-66-3, Iva nisevic !Kro/8)-Kiefer (Dui) 6-3 7-5. Raoux (Fra)-Rafter (Aus/2) 7-6 6-3. Kafel nikov (Rus/5)-Kuerten (Bra) 6-4 6-4. Indianapolis. Mannen. 1.5 miljoen gul den. Tweede ronde: Rusedski (GBr/3)-Larsson (Zwe) 7-6 6-3. Stolten- berg (Aus)-Bjorkman (Zwe,4i 7-5 6-3, Corretja (Spa)-Draper (Aus) 6-3 6-7 7-5, Wheaton (VSt)-Albert Costa (Spa/7) 6-2 6-4, Arazi (Mar)-Mantilla (Spa) 6-2 4-6 6- 4, Clavet (Spa)-Haas (Dui) 6-4 6-0, Agassi (VSt/5)-Tebbutt (Aus) 6-1 6-0, Wayne Black (Zim)-Muster (Oos) 6-3 5-7 6 4. Derde ronde: Wayne Ferreira (ZAf/14)-Stoltenberg 3-6 7-5, Arazi-Wheaton 6-3 6 2 Montreal. Vrouwen, 1,9 miljoen gulden Tweede ronde: Hingis (Zwi/1-Plischke (Oos) 6-4 6 1 Derde ronde- Hingis- -Sugiyama (Jap) 6-3 6-0, Huber (Dui) -Coetzer (ZAf/8) 7-5 7-6, Serna (Spa)-Graf (Dui/7) 64 6-4, Seles (VSt/4)-Basuki (Ino) 6-3 6-3, Novotna (Tsj/2)-Farina (Ita) 6-1 6-4, Serna (Spa) -Graf (Dui/7) 6-4 6-4 Oude Tonge. Westrak Open toernooi. GD C1 eerste ronde: Weijdeveld/Groo- tenboer-Van Groningen/Smid 6-46-4. HE C2 kwartfinale: N. Hoofdman-C. Wessels 6-4 5-7 6-2. HD C2 kwartfinale: Blokland/ Breevoort-Van Dijke/Everaers 6-0 6-0, Hoek/Troost-De Boed/Jongejan 6-1 6-0. DD C2: E. van Dijke/Verwijs-Cortie/J. van Dijke 6 3 6-3. HE Dl kwartfinale: J. Wes sels-H. Otten 6-2 6-4. DE Dl kwartfinale. J. v d Velde-L, Slikkerveer3-66-07-6. HD D1 kwartfinale: Blom/Dorenbos-Van Splunter/Van Splunter 7-5 6-3, Du Pree/ Visbeen- Damon/Gotzenberger 6-2 1-66^ 2. DD D1 kwartfinale: Fiere/Slikkerveer Van Kern pen/Visbeen 6-3 6-1. GD Dl kwartfinale: De Ruiter/Tillema-Jongen Voerman 6 3 1 6 6-2. Koopmans/Fleur baay- De Bruin/Havelaar 6-0 6-1. HE D2 kwartfinale: J. Vonk-H. Bruinsma 3-0 w o. P. Heemes-J v d Kooij 6-2 6-0 GD D2 kwartfinale: Maas/Bakker-Steen- poorte/Scheele 6-1 6-4. Wielrennen Ronde van Burgos. Vierde etappe, Quin- tanauria-Las Lagunas de Neila: 1Piepoli (Ita) 159kmin4.29 54,2 Laurent Jalabert (Fra) 0 25,3. Jimenez (Spa) 0.35,4. Olano (Spa), 5. Van de Wouwer (Bel) 1.31, 47 Boven 5.19,88 Lotz 12.25,89. Blijlevens, 90. De Jongh, 96. Van Kessel 13.35,100 Jonker 14.42, 101 Asmaker 15.01, 103 Koerts 16.10, 104 Hiemstra, 105. Vries 16.10. Klassement 1, Olano 13.47.00, 2 Laurent Jalabert 0.03, 3. Piepoli 0.56, 4 Casero (Spa) 1.21, 5. Escartin (Spa) 1.49, 43, Boven 6.09, 84. De Jongh 13.15, 90. Jonker 15.15, 92. Van Kessel 16.36, 94. Lotz 17.40, 97. Blijlevens 18.23, 98. Vries 18.29, 103. Koerts 20.12, 105. Asmaker 21.43,107. Hiemstra 23.48. Ronde van de Limousin. Derde etappe. Bourganeuf-Rochechouart: 1, Cali (Fra) 186 km in 4.42.13, 2. Julich (VSt) 0.38, 3. Ferti (Ita) 0 46, 4 Lino (Fra) 0.47, 5. Dela lande (Fra). Klassement: 1. Cali 13.49.15, 2. Julich 0.38, 3. Durand (Fra) 0.47, 4. Delalande, 5, Lino Ronde van Portugal. Elfde etappe, Povoa do Varzim-Porto 1 Raimondi (Ita) 176,3 km in 3.29 12. 2. Zanotti (Ita). 3. Liberato (Por), 4, Vainsteins (Lit), 5 Conté (Ita) Klassement 1 Belli (Ita) 44.30.43, 2. Ser pellim (Ita) 0.03,3. Frattini (Ita) 1.37. Lissone (Ita) Coppa Agostini 1 Tafi (Ita) 200 km in 4 42.51. 2. Celestino (Ita), 3. Lu p« iItaI, 4. Faresin (Ita), 5. Gentili (Ita). Ronde van Frankrijk voor vrouwen Tien de etappe. Saint-Louis-Gérardmer: 1 Dahle iNoo) 115 km in 3.33.37. 2. Heeb (Zwi) 0.24, 3. Pucmskaite (Lit) 0.25, 4. Polkanova (Rus) 0.33,5. Cappellotto (Ita 0.37. 9 Vink 0.55, 37 Vermast 4.42. 49 Melchers 8.05. 53. Klep 9.33. Klasse ment 1 Pucmskaite 35.01.02.2 Luperim (ha) 1.07. 3 Cappellotto 1.57, 22. Vink 48 58. 45. Melchers 2.02.23. 53. Vermast 2.39.51.55. Klep 2.50.55.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 25