Er gaat niets boven hoge golven PZC Tolhoek klaar voor EK Beste Nederlandse beachvolleyballers naar Zoutelande Peter Oskam mag duels blijven leiden in betaald voetbal Skeeler-loopfestij n Goes volop in trek sport 24 Surfer Roel Verhulst wil revanche nemen in Domburg Headworx Classic Surfwedstrijd in beeld voor Europese toer Prestatietocht op Haringvlie agenda INGÜi)BANK HET ING-SCHIPPER ACCOUNTANTS TENNIS TOERNOOI Bedankt!! vrijdag 21 augustus 1998 door Peter Godrie VLISSINGEN - Voor surfer Roel Verhulst bestaat er bijna niets mooiers dan hoge golven. Tegen de achtergrond van de op komende zon, met een paar vrienden in het water: voor de twintigjarige Vlissinger is het Domburgse strand een paradijs. En als er dan ook nog een paar mooie golven komen aanrollen, trakteert hij zijn toeschouwers op een wervelende show. „Als je een goede golf pakt, juichen ze. schreeuwen ze en doen ze gek." Verhulst is dit weekeinde een van de zes Zeeuwse deelnemers aan de Domburg Headworx Classic, de grootste golfsurf- en bodyboardwedstrijd in Neder land. Verhulst - gebruinde kop, bruine ogen en blonde krullen - is net terug van een zes weken durende vakantie in Hossegor. Niet toevallig koos hij de bad plaats in het zuidwesten van Frankrijk. Daar bevond zich namelijk de crème de la crème van het golfsurfen tijdens een internationale wedstrijd met tweehonderd deelnemers. Ze ven dagen lang werden continu wedstrijden gehouden, voor Verhulst een prima gelegenheid de grote mannen aan het werk te zien. „Het is mooi om al die goe de surfers te zien", zegt Ver hulst. „Daar leer je heel veel van." Zelf stapte Verhulst vooral 's ochtends in het water om te trai nen. Steeds een uur of twee 'sneed' Verhulst met zijn plank door de Atlantische Oceaan op zoek naar goede golven. In de middag had het weinig zin om te golfsurfen, simpelweg omdat er te veel vakantiegangers op het water waren. Verhulst: „Dan kun je bijna geen golven meer pakken". Expres Met pakken, een van de vele ty perende termen in het golfsur fen, bedoelt Verhulst het ge bruikmaken van een golf. Als er veel mensen op het water zijn, blijven er weinig golven over om kunstjes op uit te halen. Er zijn zelfs mensen, heeft Verhulst er varen, die expres in de baan van de golf gaan zitten. „Dat is heel flauw natuurlijk", vindt Ver hulst. „Dan kun je zelf niets meer met een golf doen." Dat de in Middelburg geboren Verhulst op een golfsurfboard terecht is gekomen, wekt geen verbazing. Op alle bewegende planken (snowboard, skate board, bodyboard, surfplank) heeft hij inmiddels de meest bij zondere, knappe en merkwaar dige capriolen uitgehaald. Van af zijn vijftiende ging Verhulst het water op. Begonnen met windsurfen bij Vrouwenpolder en op het Veerse Meer kwam hij vervolgens terecht op een body board, een plank waarop je ligt. Dat beviel Verhulst wel. „Op va kantie in Bretagne heb ik me teen een plankje gekocht en ik heb tien dagen op het water ge zeten. In Bretagne waren heel mooie golven om mee te begin nen." Contact Terug in Nederland was het contact met Tonny Hooftman en Jan Sanstra, die de wedstrijd in Domburg organiseren, snel ge legd. Sindsdien trainen Verhulst en andere Zeeuwen re gelmatig voor de kust van Dom burg. De echte ambitie om door te stoten tot welke top dan ook, ontbreekt bij Verhulst, die wel twee Zeeuwse golfsurftitels achter zijn naam heeft staan. „Ik doe het eigenlijk nog steeds voor de lol, maar ik word wel be ter." Hoewel de ambities van Verhulst in het golfsurfen op een laag pitje staan, vertrekt hij in november voor vijf maanden naar Indonesië, het land waar altijd goede golven zijn. Ver hulst wordt vergezeld door Ro land Marijs, een vriend uit Vlis- singen. Helaas voor Verhulst en de an dere deelnemers hoeft in Dom burg niet gerekend te worden op de altijd hoge golven in Zuid- Oost-Azië. De golven aan de Zeeuwse kust reiken misschien tot anderhalve meter. Gezien de weersvoorspelling - een noord westenwind kracht vijf a zes - lijken de omstandigheden voor een mooi spektakel gegaran deerd. Charmes Wind of niet, geluk speelt bij het golfsurfen een voorname rol. Omdat elke golf anders is, weet de surfer niet wat hem te wach ten staat. Dat heeft echter zo zijn charmes. „Het is een uitda ging", vindt Verhulst. Hoe het dit weekeinde zal zijn, blijft voor Verhulst en de ande ren een vraagteken. Eruit vlie gen in de eerste ronde, zoals hem vorig jaar overkwam, wil Ver hulst voorkomen. Daarom is het voor hem ontzettend belangrijk in de eerste vijf van de vijftien minuten drie goede golven te Roel Verhulst doet niets liever dan surfen over hoge golven. „Ik doe het eigenlijk nog steeds voor de lol, maar ik word wel beter." foto Lex de Meester van onze sportredactie DOMBURG - De golfsurf- en bodyboard wedstrijd, die dit weekeinde voor de kust van Domburg wordt gehouden, is in de markt om volgend jaar deel uit te maken van een Europese toer. Er zal worden gekeken of alle faciliteiten voor opname in het circuit aanwezig zijn. „Dit jaar is superbelangrijk voor ons", meldt Jan Sanstra, die met Tonny Hooft man de organisatie van de wedstrijd voor zijn rekening neemt. Hoe de selectieprocedure verloopt, daar over is weinig te zeggen. Sanstra vindt het allang best dat er tijdens de vierde uitgave van het evenement gesproken wordt over een Europese toer. „Al is het puur om aan te geven hoe zoiets kan groeien." Voor de races in Domburg staan 72 deel nemers aan het vertrek, evenveel als in de voorgaande edities. Voor meer mensen is geen plaats en dus hebben Sanstra en Hooftman een aantal golfsurfers en body- boarders teleur moeten stellen. Zeeland brengt zes actievelingen naar de Dom burgse kustwateren: Roland Marijs, Roel Verhulst en Bert Willemsen uit Vlissingen, Domburger Onno Neven, Marcel Ver boom uit Middelburg en Oostkapellenaar Onno van de Weg. De internationale deel name komt uit Australië, Engeland, Frankrijk, België, Nieuw-Zeeland en Duitsland. De grote namen ontbreken vanwege een grote wedstrijd in Frankrijk. Er wordt in drie onderdelen gevaren: short-board, long-board en bodyboard. Met spanning kijkt de organisatie uit naar het weer voor het komend weekeinde. Als er een laag drukgebied boven de Duitse Bocht hangt, heeft de wedstrijd in Dom burg mazzel en komen er goede golven. Sanstra: „Alles draait om dat ene weerbe- richtje". pakken. Verhulst: „Dan lig je tenminste niet zo gestresst in het water". door Sven Remijnsen ZOUTELANDE - Het achtste Imtech Beachvolleybaltoer- nooi, dat morgen op het strand van Zoutelande wordt gehou den, is sterker bezet dan ooit. Organisator Hennie Swartjes hoopt op een eindstrijd tussen nationaal kampioen Michel Everaert en plaatselijk favoriet Timko Lokerse uif Dishoek. De andere Nederlandse toppers die hun opwachting maken in Zou telande, zullen echter alles in het werk stellen om die 'droom- finale' te voorkomen. Negentien teams gaan morgen op de velden bij Strandpavil joen De Branding de strijd met elkaar aan in de ereklasse. Aan vankelijk bood het wedstrijd schema plaats aan achttien tweetallen. Maar de organisatie toonde zich graag bereid tot uit breiding van het deelnemers veld, toen Michel Everaert zich afgelopen maandag meldde met de vraag of er nog een plaatsje vrij was. De geboren Hulste naar, die tegenwoordig in Breda woont, was een dag eerder op het strand van Scheveningen kampioen van Nederland ge worden met zijn vaste partner Sander Mulder. Favorieten Omdat Mulder afwezig is in Zoutelande, vormt Everaert, die ook bondscoach van de beach volleyballers is, morgen een koppel met Bas van Rossem. „Everaert en Van Rossem zijn de grote favorieten voor de eindze ge", zegt Swartjes. „Maar het is een nadeel dat ze niet op elkaar zijn ingespeeld. Timko Lokerse en Ferry van Hal zijn dat wel." Naast Lokerse en Van Hal, de nummers vier van het NK, ver wacht Swartjes veel van hun teamgenoten bij landskampi oen Nesselande, Vlissinger Ti- mo Dijkgraaf en Jochem de Gruijter. Ook de Goesenaren Quinten van de Vrie en Rinie Boutens kunnen voor een ver rassing zorgen, evenals de Ne derlandse jeugdkampioenen Thijs Poortvliet en Mare Mac- quelin van WS'92 uit Vlissin gen. Volgens Swartjes kan de sterke bezetting worden verklaard door het tijdstip, waarop het toernooi plaatsvindt. „Oi toernooi valt tussen het NK, d als de afsluiting van het beact volleybaljaar kan wordt gezien, en het begin van hi nieuwe seizoen in de zaal. Ve rpelers zijn daarom nog b schikbaar." Topsport Op het strand bij De Brandii komen morgen ook honderd drietallen in actie. 0 nationaal en regionaal nivea nemen teams uit Nederlan België, Duitsland en de Verenij de Staten het tegen elkaar o; De organisator uit Biggekerk heeft hoge verwachtingen va de massale strijd op de velde van zeven bij zeven meter. „Dr tegen drie is voor het publie spectaculair om te zien, omdi er vaak lange rally's worden g< speeld." Nieuw dit jaar is het ton-servi ren, waarbij tien mensen uit hi publiek mogen proberen om bal over het net in een ton te sei veren. Elke geslaagde poging 1< vert duizend gulden op, ma; Swartjes weet uit eigen ervarii dat het 'heel, heel moeilijk' is. STELLENDAM - De afstan tussen de haven van Hellevoel sluis en Stellendam bedraaj precies drie kilometer. Precif ook de afstand die ruim zesti zwemmers morgen afleggen i het kader van de traditionel Haringvlietoversteek va zwemclub de Stelle uit Stellen dam. Hoewel het geen wedstrij d maa een prestatietocht is, verwacl de organisatie dat een aantal gf trainde langeafstandzwemmei er onderling toch een wedstrij van maken. Maar het doel is e blijft de oversteek volbrengei Om 14.00uurwordendedeeln( mers weggeschoten uit het wa ter bij het clubgebouw van cata maranvereniging Hellecat i Hellevoetsluis. Zo'n veertig mi nuten later worden de eerst zwemmers verwacht aan de an dere kant van het Haringvliet 1 jachthaven Marina in Stellen dam. vrijdag— Trimlopen Prestatieloop. Biggekerke. Maximaal 6 ronden van 1200 meter. Aanvang: 18.00 uur. Inschrijven vanaf 17.00 uur in café Juliana in Biggekerke. Voetbal Schoondijke-toernooi. Plaats: Sportpark De Molenkreek te Schoondijke. Aan vang: 19.00 uur. Toernooi Hansweertse Boys Hans- weertse Boys-Robur. WW'67-Walche- Vriendschappelijk Wolfaartsdijk-RCS 2 (19.30 uur), Bevelanders-Flakkee (19.30 uur). Trimkoers van Biggekerke. Afstanden: A-trimmers en cyclosportieven 60 kilo meter (19.00 uur); B-trimmers en vetera nen 50 kilometer (19.02 uur); C-trimmers 35 kilometer (19.04 uur). Inschrijven in café Juliana. Atletiek Mijl van Goes. Start 17.00 uur. Afstand 1609 meter. Inschrijven: tennishal TSI. Verryn Stuartweg 18 te Goes. Beachvolleybal 8e Imtech-toernooi van Zoutelande. Ere klasse, nationale en regionale klasse. Op het eerste en tweede Westerstrand bij Strandpaviljoen De Branding. Aanvang: 10.00 uur. Hockey 40e toernooi om RABO-Reinaert trofee. Plaats: Hulst. Deelnemende ploegen Vrouwen: Tienen (B). Tommy Rowwe (GBl, Tempo'34, Bemmel, Hoorn. Wad- dinxveen, Reeuwijk, Dilligraf en Rapide. Mannen Bloody Good Bloeks (GBl, Ran dom Bellends (GB), Tommy Rowwe (GB), Old Caians IGB), Hasslemere KGB). Hobgoblins (GB) en Hasslemere II (GB), Dundee Wanders (Schotland), Calais (F), Paris Est. (F), Temse (Bl, Freibroek (BI. Tienen (B). Braxgatta (B), Slempers, Tempo'34. Push, Push-veteranen, Rapi de '90. Rapide extra Old, Bemmel, Haas kamp, EV Epen Vepen'82. Rapide I en II Aanvang wedstrijden 10.00 uur Motorsport Clubwedstrijden MSV De Uitlaat op ter rein Engelandweg Vlissingen-Oost. Aan vang trainingen 10.30 uur. 12.30 uur eer ste manche 60/80cc; 13.00 250/500 eerste manche junioren veteranen; 13 15 eer ste manche 125cc junioren; 13.35 eerste manche mïniklasse; 14.00 eerste man che 125cc senioren; 14.25 eerste manche superklasse. 15.20 tweede manche 60/80cc, 15.40 tweede manche 250/500cc jun. veteranen; 16.00 tweede manche 125cc junioren; 16 20 tweede manche mïniklasse, 16.40 125cc senioren; 17.10 tweede manche superklasse. Paardensport Concours hippique. LR en PC De Haring- ruiters Biervliet, aan de Finlandweg te Terneuzen. Dressuur: 9.00 uur: eerste proef paarden en pony klasse B, L, M en Z; 14.00 uur: tweede proef paarden en pony's klasse B, L, M en Z Springen 9.00 uur: paarden klasse B en L klassiek; 9 15 uur: pony klasse B, L en M klassiek; 11.00 uur: paarden klasse M; 10.45 uur: pony's klasse Z; 11.30 uur: paarden klasse Z; 14.00 uur: pony's klasse B Progressief, aansluitend klasse L, M en Z jacht; 15.00 uur: paarden klasse B progressief, aan sluitend L, M en Z jacht. Skeeleren Warmte Centrum Zeeland-Bokaal. Goes. Skeeler-loop-skeelerwedstrijd. Af standen 3, 5 en 6 kilometer (15.30 uur). Mijl van Goes (17.00 uur). Skeelertijdrit voorde jeugd (17.30 uur), Marathon voor de jeugd (18.45 uur). Marathon voor C- rijders, veteranen en vrouwen (19.30 uur). Surfen Domburg Headworx Classis. Strand van Domburg. Golfsurfwedstrijden. Heats in drie categorieën: longboard, shortboard en bodyboard, (vanaf 12.00 uur). Triatlon Zomidtriatlon. Zoutelande. Zevende wedstrijd voor het Spiruline Marcus Rohrercircuit. Starttijd 18.30 uur op het strand van Zoutelande. Afstanden: 750 meter zwemmen, 30 kilometer fietsen en 8 kilometer lopen en mini: 250 meter zwemmen, 10 kilometer fietsen, 3 kilo meter lopen Inschrijven: kantine v.v. De Meeuwen, Westkapelseweg te Zoutelan- Voetbal Borsele Sloepoort Cup Finaledag. om plaats 11 t/m 13 (12.30 uur), om plaats 8 t/m 10 (12.30 uur), om plaats 5 t/m 7 (15.30 uur), halve finales (19.00 uur), strijd om derde plaats en finale (20.00 uur). Vriendschappelijk. Apollo-Noormannen (19 00 uur). Borssele-Dauwendaele 2 (14.30 uur), Smerdiek-Bruse Boys (14.30 uur). Cohjnsplaatse Boys-Rood Wit Wil rijk (14.30 uur). Dauwendaele-JEKA (14.30 uur). Duiveland-Veere 2 (14 30 uur). GPC-Breskens (14.30 uur). Oostka- pelle-Heinkenszand (14 30 uur), Kapelle- Unitas (14.30 uur). METO-Rillandia (17.00 uur). Brouwershaven-Seroosker- ke (14.30 uur). VCK-Lucior'88 (19.00 uur), WIK-'s-Heer Arendskerke (14.30 uur), Yerseke-Tricht (14.00 uur), Ouwerkerk- WIK (19.00 uur). Mevo-FC Vrone. Vogel waarde Hoek 2 (18.30 uur), AZW-Philip- pine (14 30 uur), GPC-Breskens (14 30 uurl, Terneuzense Boys-Clinge (14.30 uurl, Hoofdplaat-Sluiskil (19.00 uur). .zondag— Hockey 40e foernooi om RABO-Reinaert trofee. Plaats: Hulst. Deelnemende ploegen. Vrouwen: Tienen (B), Tommy Rowwe (GB), Tempo'34, Bemmel, Hoorn, Wad- dinxveen, Reeuwijk, Dilligraf en Rapide. Mannen: Bloody Good Bloeks (GB), Ran dom Bellends (GB), Tommy Rowwe (GB), Old Caians (GB), Hasslemere I (GB), Hobgoblins (GB) en Hasslemere II (GB), Dundee Wanders (Schotland), Calais (F), Paris Est. (F), Temse (B), Freibroek (B), Tienen (B). Braxgatta (B), Slempers, Tempo'34, Push, Push-veteranen, Rapi de '90, Rapide extra Old, Bemmel, Haas kamp, EV Epen Vepen'82, Rapide I en II. Aanvang wedstrijden 10.00 uur. Finales, vrouwen om 15.00 uur, mannen om 15.30 uur. Jeu de boules Voorronden Nederlands Kampioen schap doublettes. Op de banen van Club Jeu de Boules Middelburg beginnen de wedstrijden om 10.30 uur en duren tot ongeveer 18.00 uur De vier beste dou blettes gaan door naarde eindronden die 13 september in Zoetermeer worden ge houden. Rugby Vriendschappelijk. Tovaal-RCC. Plaats: Sportpark Het Schenge te Goes. Aan vang: 14.00 uur. Surfen Domburg Headworx Classis. Strand van Domburg. Golfsurfwedstrijden. Finales in drie categorieën: longboard, short- board en bodyboard, (vanaf 12.00 uur). Trimkoersen Criterium Noordstraat. Voor A/B/C-trim- mers en cyclosportieven. Start 8/C-pelo- ton 13.30 uur. afstand 40 km. Start Cy- cIVA-cat. 14.45 uur, afstand 60 km. Voetbat Vriendschappelijk. Renesse-VNP (14 00 uur), Ria W Terneuzen 2 (14.30 uur), VC Vlissingen-Zeelandia (14.30 uur). (Advertentie) Schipper Accountants ACCOUNTANTS EN BELASTINGADVISEURS Van maandag 24 t/m zondag 30 augustus: Finales: zondag v.a. 11.00 uur De organisatie bedankt alle sponsors en medewerkers zonder wie een evenement van deze omvang niet te realiseren is. van onze sportredactie ROTTERDAM - „Heel blij met de uitspraak," is scheidsrechter Peter Oskam, die van de presi dent van de Utrechtse recht bank wedstrijden in het betaal de voetbal mag blijven fluiten. „Al ben ik me bewust, dat ik nu twee keer zo goed zal moeten fluiten als anderen. Er zal extra op me worden gelet." Oskam was door de scheids rechtercommissie van de KNVB na drie jaar betaald voetbal van de B-lijst afgevoerd. Hij kwam zesduizendste punt te kort op de beoordelingslijst. Hij vocht dat via een kort geding aan en de KNVB kreeg via de rechter te horen, dat Oskam dit seizoen alsnog op de A-lijst moet wor den geplaatst. Gevolgen De overwegingen zijn dat Os kam slechts een 'uiterst mini maal prestatietekort' kan wor den verweten, en dat het niet- promoveren naar de A-lijst 'ver strekkende financiële en vakin houdelijke gevolgen' voor hem heeft. De Rotterdamse Officier van Justitie hield vorig jaar veertig mille aan zijn hobby over; bij terugzetting naar dl amateurs zou het betaalde voet bal voor goed onbereikbaaj voor hem zijn.'Dus: 'het nivea van de A-lijst wordt met Oskan erbij geen geweld aangedaan.' Met de uitspraak wordt erkend 'dat de verhouding KNVBI scheidsrechters veel kenmerkei heeft van een arbeidsrelatie! Ook dat doet Oskam deugd. Hi| heeft zijn conditie op peil gei houden in het amateurvoetbal en hoopt binnenkort via d( tweede elftallen zijn weg te vin den in eerste en eredivisie. Oskam: „Ik ga op korte tentlij! praten met de scheidsrechtert baas, John Blankenstein. He( moet afgelopen zijn met de ver troebelde verhoudingen met d( scheidsrechterscommissie. Ti weten nu hoe ik in elkaar steels maar voor het vervolg wil ik nu indekken. Ik wil duidelijke af spraken over wat de regels op d« A-lijst zijn voor promotie en de gradatie. Ik heb voor mezelf eer goed gevoel over de tweede helfi van vorig seizoen, ik weet wat it aankan, maar ze moeten me me! gaan lopen zoeken. Revanchl van de beoordelaars? Dat be doel ik. Ik ben niet achterlijk.' GPD TENNISPARK DE NOLLE, VLISSINGEN doorSjaakSinke GOES - Organisator Wim van de Kreeke verwacht morgen (zaterdag) een paar spannende wedstrijden bij het skeeler- loopfestijn in Goes. Voor de wedstrijd, die plaatsheeft op het industrieterrein, is veel belang stelling. Voor het hoofdnummer - de C- rijders - hebben zich al vijfen twintig rijders ingeschreven. Naast een flink aantal Belgen nemen ook Cees de Goffau (Ril land), Pascal van de Broeke (Goes) en Ferdi Wisse (Vrou wenpolder) deel. De C-xïjders starten om 19.30 uur voor een half uur skeeleren plus twee ronden. De skeeler-loop-skeeler wed strij d kan een pittige stri j d ople veren tussen cyclocrosser Marco van der Meulen (Oostburg) en schaatser Hubrecht Jansen (Oisterwijk). Jansen, afkomstig uit Wolphaartsdijk, won de edij tie van 1997. Verder verschijnen de schaatsers Marcel de Lod (Wilhelminadorp) en Jaajj Nieuwenhuizen ('s Heel Arendskerke) aan de start] Nieuwenhuizen schreef in (k vorige ijsperiode de skate-runj skate op zijn naam. De skeeler] loop-skeeler wedstrijd start on 15.30 uur en gaat over 6 kilome-* tér skeeleren, 3 kilometer lopeii en 5 kilometer skeeleren. Om 17.00 uur houdt AV'56 Df Mijl van Goes. Voor de 1609 me ter zijn onder meer ingeschre ven: Frans Roelofs (AV'56)! Joost de Klerk (AV'56) en Petef Ramsteyn (Dynamica). Bij de vrouwen gaat de strijd tussen Karin Bastian (Dynami-I ca) en Gabrielle SchultJ (AV'56). doorSven Remijnsen YERSEKE - Patrick Tolhoek is klaar voor zijn volgende uit daging van het seizoen. In het Belgische Aywaille verschijnt de mountainbiker uit Yerseke zondag in topvorm aan de start van het Europees kampi oenschap. Of de Europese ti telstrijd even succesvol zal zijn als het NK in Bergschen- hoek, waar hij de rood-wit- blauwe trui veroverde, durft Tolhoek niet te zeggen. „Maar als de omstandigheden goed zijn, kan ik een rol van beteke nis spelen." Onder ideale omstandigheden verstaat Tolhoek droog, zon nig en warm weer. De weerssi- tuatie heeft hij niet in de hand, maar verder heeft de beroeps- renner van Be One niets aan het toeval overgelaten. De af gelopen weken is Tolhoek tot drie keer toe afgereisd naar de Belgische Ardennen om het parkoers tot in detail te ver kennen. Lastig „Een technisch traject'", zegt de Zeeuw ..Er zijn een paar downhills in de omloop opge nomen, lastige afdalingen die veel concentratie en een grote mate van stuurvaardigheid vereisen. Verder is er een lan ge, gelijkmatige klim, waar de toppers tegenop zullen rijden met verzetten van 34x24 tot 34x23. Niet voor toeristen dus." Na het NK in Bergschenhoek heeft Tolhoek bewust enkele weken gas teruggenomen. „Na die periode van relatieve rust ben ik volop in training gegaan voor het EK. Samen met mijn ploeggenoot Bas van Dooren heb ik de afgelopen zes weken alleen maar wed strijden op geaccidenteerd terrein gereden, veelal op de weg." Aanslag Terwijl Tolhoek afgelopen zondag een wegwedstrijd in het Luxemburgse Echternach met voorsprong won, reed het merendeel van de mondiale mountainbiketop in de Tour VTT. De Zeeuw denkt niet dat het een nadeel is dat hij geen wedstrijdritme heeft opge daan in de zware Ronde van Frankrijk voor mountainbi- kers. „Hoewel ik renners als Dupouey, Hoydahl en Kris- tensen zondag vooraan ver wacht, moet je niet vergeten dat zij zich al zwaar hebben Patrick Tolhoek wil na de Nederlandse ook de Europese titel binnenhalen. foto Dirk-Jan Gjeltema moeten inspannen. Moun- tainbiken is nu eenmaal een enorme aanslag op je li chaam." Tolhoek hoopt dat de voorbe reidende route die hij heeft ge volgd, in Aywaille zijn vruch ten afwerpt. De vorm is er in ieder geval. „Veel van de wed strijden in heuvelachtig ge bied waaraan ik heb deelge nomen, heb ik ook gewonnen. Dat is een goed teken." Griep Mirjam Dieleman is de andere Zeeuwse deelnemer aan het Europees kampioenschap. De voorbereiding van de Vlis- singse verloopt echter verre van ideaal. Dieleman, die deel uitmaakt van de nationale se lectie bij de juniorvrouwen, is geveld door griep. De weg wedstrijd in Echternach heeft ze aan zich voorbij laten gaan, maar Tolhoek verwacht dat zijn clubgenote bij Extreme toch van start zal gaan in Ay waille De wedstrijd van de junior vrouwen begint morgen (za terdag) om 9.30 uur. De ex perts, onder wie Tolhoek, starten de dag daarna om 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 24