VCK dorpsclub van oude stempel Seijbel wil drieluik voltooien Bloedfanatiek en ook heel creatief Vitesse levert meeste spelers Jong Oranje Stewart sluit deur voor Verstappen uitslagen Grasshoppers pakt titel in Zwitserse competitie Gemoedelijkheid heerst bij jubilerende Koudekerkse voetbalvereniging Vonk en McCarthy in selectie Sportpersprijs voor Breukink Nieuw gras in Amsterdam Arena Eikelboom terug bij Oranje Mexico onderuit tegen Bologna door Alex Krappen KOUDEKERKE - Koudekerke, net na de oorlog. Op een wei landje zijn enkele jongemannen aan hel voetballen. Hun club, OKB (Op Klompen Begonnen), is voor de oorlog ter ziele ge gaan, maar, ijs en weder dienen de, zijn ze altijd samen blijven voetballen. Op 21 juni 1948 be sluiten zij, in de bedrijfshal van bouwbedrijf Flipse, tot het op richten van een nieuwe club: Voetbal Combinatie Koudeker ke. Meteen wordt een record neer gezet: burgemeester Dregman, die het idee van een voetbalclub in zijn dorp toejuicht, schenkt de eerste wedstrijdbal aan de club en wordt meteen tot erevoorzitter gebombardeerd. Het moet de snelst benoemde erevoorzitter uit de geschiede nis van het voetbal zijn. De reden voor oprichting van VCK is simpel: de spelers heb ben de wens om in competitie verband tegen andere clubs aan te treden. Dat gebeurt. Het eer ste van VCK begint in septem ber 1948 in de tweede klasse B van de Zeeuwse Voetbalbond, die dan nog niet bij de KNVB aangesloten is. De Koudekerke naren zijn meteen succesvol: ze worden kampioen. Later sluiten zij ook de promotiewedstrijden winnend af, en komen zij uit in de eerste Masse. Dat niveau blijkt te hoog gegrepen en de gradatie volgt. Twee prominen te spelers uit die periode zijn Piet de Jonge en Bram Leijnse. Behalve het wekelijkse potje ballen op het weiland hebben de spelers van Koudekerke in die tijd nauwelijks behoefte aan oe fening. Eenmaal per week ko men de spelers samen in de ach terzaal van café Centraal om gymnastiekoefeningen te doen, maar van echte voetbaltraining is geen sprake. Die komt pas op gang in 1976, als de oud-keeper van VC Vlissingen, Piet Baart, de selectie van VCK onder zijn hoede neemt. Hij ontketent me teen een revolutie: De VCK'ers moeten voor het eerst in hun le ven twee keer per werk trainen. Ook de jeugd krijgt meer aan dacht. De huidige voorzitter Frits Simonse is de eerste seri euze jeugdtrainer van de club. Onder zijn leiding spelen de A- junioren van VCK promotie- wedstri j den tegen RCSMiddel burg en AZW om een plaats in de landelijke jeugdMasse. De Europa Cup echter niet min derwaard. „Het is een prijs die je moet winnen." Voor het bereiken van de eind strijd heeft HRC een Belgische en en Duitse club verslagen. HRC stond in 1997 ook in de fi nale, maar toen was Boisfort uit België beter. Dit seizoen komt de beker zeker in Neder landse handen. Ofwel bij DI- OK uit Leiden en ofwel bij Seijbels club HRC uit Den Haag. Na het duel om de Europa Cup wacht Seijbel een fraai slot van het seizoen 1997/98. In ju ni of juli moet hij met Oranje kwalificatiewedstrijden voor het WK rugby in 1999 in Wales jongens redden het nét niet. He den ten dage is het met de jeugd van VCK niet zo goed gesteld. Voorzitter Simonse hierover: „Tegenwoordig zitten de grote clubs op Walcheren al aan D- pupillen van andere clubs te trekken. Ze beloven die gasten gouden bergen als ze daar gaan spelen. Belachelijk gewoon. Laatst was er een spelertje van ons geselecteerd voor het Sme lters mini-WK. Hij werd beoor spelen. Eén gewonnen wed strijd en plaatsing is een feit. Seijbel beseft, dat hij en de an dere veertien spelers voor een moeilijke opgave staan. „Win nen zou een wereldwonder zijn." Maar de wonderen zijn de we reld nog niet uit. In Seijbels geval: een medisch wonder. Seijbel, in het verleden uitge komen voor Oemoemenoe uit Middelburg en het Roosen- daalse RCC, heeft pas de laat ste maanden zijn oude niveau te pakken. Een zware knie blessure hield de hooker (zijn positie in het team) van HRC ruim een jaar uit de roulatie. deeld door de gebroeders De Nooijer, en ze vroegen meteen of hij bij RCS kwam spelen. Het is natuurlijk een stap vooruit voor zo'n jochie. Maar als je in zijn leeftijdscategorie maar elf spe lers hebt, en hij gaat weg, dan kun je geen elftal meer opstel len. Dat is funest voor de club." Dit jaar heeft VCK geen A-juni- oren-team. Jubileumcommissa ris Ton Janse: „Dat is bijzonder slecht voor de doorstroming Het blessureleed begon vijf jaar geleden met een verdraai de knie. Hierbij scheurde een voorste kruisband af, verder bleef alles heel. Van de dokter mocht Seijbels zijn sportcar- rière voortzetten. Totdat een stukje kraakbeen Seijbel op een Amsterdams toernooi in mei 1996 opbrak. In oktober van dat jaar ging hij onder het mes. Uit zijn eigen lichaam werd een stukpees gehaald, en gebruikt ter vervanging van de voorste kruisband. „Dat is heel goed uitgepakt. Ik ben back in business." Maar met de lange weg van revalidatie nog vers in het geheugen: „Als het binnen je vereniging. We heb ben wel een B-lichting, maar de spoeling is dun. Misschien kun nen ze over een j aar of vier door stromen naar het eerste. "De moeilijke situatie bij de jeugd heeft ook zijn weerslag op het standaardteam. VCK komt uit in de zaterdag-derde Masse van de KNVB, maar het zal moeilijk worden om véél hoger te komen, weet ook Simonse: „Als je ziet wat de spelers bij andere clubs in onze Masse, en ook in de Mas se daaronder, betaald krijgen, dat slaat nergens op. Elk seizoen bellen er wel spelers op dat ze graag bij ons willen spelen, maar ze vragen altijd meteen wat het schuift. En omdat wij niet betalen, zijn ze meteen een stuk minder geïnteresseerd." Bij VCK gaat het vooral om de sfeer. De mensen die voor ande re clubs spelen, komen nog steeds op de club. Het eerste team van de club bestaat bijna helemaal uit mensen die öf in het dorp wonen, öf oorspronke lijk uit Koudekerke komen. Si monse: „Dat zegt toch iets over de sfeer bij ons." Natuurlijk zou Simonse graag hogerop willen met VCK, maar niet koste van alles: „Bij ons staat de sfeer voorop. Dat is ook het nadeel van spelers betalen. Als spelers daarvoor komen, dan gaan ze weg als er ergens anders meer geboden wordt. Dan hangt je club als los zand aan elkaar. Daarom zal er, zolang ik voor zitter ben van deze club, nooit geld aan spelers betaald wor den. VCK betaalt de spelers in gezelligheid." nog een keer zou gebeuren, weet. ik niet of dat op zou kun nen brengen. Ik ben zestien maanden uit de roulatie ge weest." In het gunstigste geval staat Seijbel zondag met de Europa Cup in zijn handen, na de na tionale beker zijn tweede prijs. Rest één titel: de beste ploeg van Nederland. Die eer is ie mand in huize Seijbel al eerder ten deel gevallen. „Mijn vrouw heeft ook gerugbyd en ver overde met Oemoemenoe een maal het nationale kampioen schap, Daarom kan ik niet achterblijven." Biljarten NK clubs driebanden, eredivisie, finale play offs, eerste wedstrijd: Pelgrim Prof- ./Hengelo - Minkels Prod./Heeswijk 4-4; Blomdahl - Sayginer 50-37/moyenne 2,083-1,541, Zanetti - Dielis 50-46/1,515- 1,393, Burgman - Habraken 27-50/0,794- 1,470, Velthuis-Weijenburg 31-50/1,240- 2,000. Return zaterdag in Heeswijk-Din- ther. Paardensport La Baule (Fra). CSIO. Grote Prijs, na bar rage: 1. Lansink (Ned) Cartago Z 0-41,81, 2. Bonnet (Fra) Apache 0-45,34, 3. Bour- dy (Fra) Helios 0-47,38, 4. Markus Fuchs (Zwi) Tinka's Boy 0-48,04, 5. Tops (Ned) Operette la Silla 0-50,48; zonder barrage: 8. Hendrix (Ned) RBG Finesse 4-87,95. Schaken Breda. I weekamp, tweede partij. Tim man - Van Wely 0-1Stand: 1/2-11/2. Sportprijsvragen Lucky 10,8 mei: 1 -? - 8 - 21 - 23 - 24- 26 - 30-31-32-40-43-46-54-56-58-59-67- 69-71.(onder voorbehoud) Tennis Rome. Vrouwen, 1,8 miljoen gulden. Kwartfinales: Venus Williams (VSt/9) - Serena Williams (VSt) 6-4 6-2, Sanchez Vicario (Spa/5) - Raymond (VSt/15) 6-7 6- 1 6-2, Hingis (Zwi/1) - Koernikova (Rus/14) 6-2 6-4, Lucic (Kro) - Testud (Fra/12) 7-5 opgave. Halve finales: Hingis - Lucic, Venus Williams - Sanchez Vica- Hamburg. Mannen, 4,8 miljoen gulden. Kwartfinale: Kucera (Slw/6) - Muster (Oos) 6-3 6-2, Albert Costa (Spa) - San- toro (Fra) 6-3 6-4, Corretja (Spa/4) - Kuer ten (Bra/5) 4-6 7-6 6-4, Mantilla (Spa/9) - Ivanisevic (Kro/16) 6-0 2-0 opgave. Halve finales: Mantilla - Corretja, Kucera - Al- bert Costa. Coral Springs. Mannen, 540.000 gulden. Tweede ronde: Grosjean (Fra) - Van Scheppingen (Ned) 6-1 7-6, Van Herck (Bel) - Campbell (VSt/6) 7-5 6-0, Gimel- stob (VSt) - Wayne Black (Zim/4) 6-1 6-2, Malisse (Bel) - Tillström (Zwe/5) 6-4 5-7, Mie (Aus) - Agenor (Hai) 3-6 6-4 6-1 Voetbal Oostenrijk, competitie: Sturm Graz - Ra pid Wien 0-1Stand aan kop: Sturm Graz 34-77, Rapid Wien 34-56, Grazer AK 33- 54, LAS KLinz 33-52. Zwitserland, kampioenscompetitie: Grasshopp. - Zurich 2-1. Stand: Grassh- opp. 12 - 51, Servette 11 - 41, Zurich 12 - 35, Lausanne 11 -31,Sion 11 - 30, St. Gal len 11 - 28, Aarau 11 - 24, Luzern 11 - 22. Grasshoppers kampioen. Oefenwedstrijd. Bologna - Mexico 1-0 (0- 0). 76. Marocchi 1-0. Opstelling Mexico: Campos; Suarez (69. Arellano), Sanchez, Davino en Carmona; Pardo, Garcia Aspe, Ordiales (58. Villa) en Blanco; Hernandez en Ramirez (58. Chavez). Wielrennen Veysonnaz. Ronde van Romandië. Der de etappe, Montreux - Veysonnaz: 1Du- faux (Zwi) 151,1 km in 4.27.12 (33,929 km/uur), 2. Francesco Casagrande (Ita) 0. 10, 3. Rebellin (Ita) 0.22, 4. Gotti (Ita), 5. Santiago Botero (Col) 0.23, 6. Leblanc (Fra) 0.43, 7. Tonkov (Rus) 1.00, 8. Zülle: (Zwi) 1.03,9. Meier (Zwi) 1.09,10. Savol- delli (Ita) 2.03. Algemeen klassement: 1. Dufaux 13.23.14, 2. Francesco Casagran de 0.46, 3. Rebellin 0.49,4. Santiago Bo tero 0.59,5. Gotti 1.11,6. Leblanc 1.23,7. Zülle 1.29, 8. Meier 1.36, 9. Tonkov 1.46, 10. Savoldelli 2.29. Loon-Plage. Vierdaagse van Duinker ken. Vijfde etappe, Gravelines - Loon- Plage: 1. Martinello (Ita) 182,3 km in 4.12.22,2. Baffi (Ita), 3. O'Grady (Aus), 4. Svorada (Slw), 5. Zanotti (Ita), 6. Loda (Ita), 7. Barthe (Fra), 8. Vierhouten (Ned), 9. Capelle (Fra), 10. Morelle (Fra). Alge meen klassement: 1. Vinokoerov (Kaz) 16.07.36, 2. Kasputis (Lit) 0.34, 3. Berzin (Rus) 0.52, 4. Vierhouten (Ned) 1.42, 5, Ekimov (Rus) 1.53, 6. Backstedt (Zwe) 2.11, 7. Thibout (Fra) 2.23, 8. Piziks (Lel) 2.47, 9. Sivakov (Rus) 3.13, 10. O'Grady 3.21. Poznan. Vredeskoers. Eerste etappe, Poznan - Poznan: 1. Rumsas (Lit) 130 km in 2.49.20, 2. Rodrigues (VSt) 0.22, 3. Hondo (Dui), 4. Zaradny (Pol), 5. Mickie- wicz(Pol),6. Van Haecke (Bel), 7. Poitsch- ke (Dui), 8. Tsjamidoelin (Rus), 9. Tsjalilov (Oek), 10. Chavagnis (Ita). Alge meen klassement: 1. Rumsas 2.49.20,2. Rodrigues 0.34,3. Chojnacki (Pol) 0.35,4. Hondo 0.36,5. Müller (Oos) 0.38. Cruissan. Ronde van de Aude, vrouwen. Proloog in Cruissan, tijdrit: 1. Kupferna- gel (Dui) 2,4 km in 3.09 (46,223 km/uur), 2. Watt (Aus) 0.03, 3. Samochvalova (Rus), 4. McGregor (Gbr) 0.04, 5. Ljungskog (Zwe) 0.08. Zaalhandbal NK mannen, play offs (best-of-five), der de duel: Aalsmeer - E en O 31-27, Scheidsrechters: Scholtens en Stolk. Toeschouwers: 800. Stand: 1-2. Doel puntenmakers Aalsmeer: Hölscher 6, Beers en Van de Berg 5, Kooy, Budding en Pie 3, Neeft, Van Dijk en Idsinga 2; E en O: Van Noessel, Van Zessen, Assen en Tomanovic4, Boersma en Suiters 3, Por tengen en Wesselink 2, Korkmaz 1 Zeilen Southampton. Whitbread Race, achtste etappe Annapolis (VSt) - La Rochelle (Fra), 3390 zeemijlen. Posities vrijdag 20,00 uur: 1. MeritCup (Mon) Dalton nog 2114,5 mijlen te gaan, 2. Toshiba (VStl Standbridge 4,6, 3. Innovation Kvaerner (Noo) Frostad 26,6,4. EF Education (Zwe) Guillou 29, 5. BrunelSunergy (Ned) Hel- ner 35,4, 6. EF Language (Zwe) Cayard 36,6, 7. Swedish Match (Zwe) Krantz 46,4,8. Silk Cut (GBr) Smith 78,9. Chessie Racing (VSt) Kostecki 89. Soms verbaast Dik van den Bos zich wel eens als hij de annalen van turnclub Atlas uit Heinkenszand raad pleegt. Met name de bevlo genheid die bestuur en leden in de eerste levensjaren van de vereniging aan de dag leg den, intrigeert hem. „De oprichtingsvergadering in 1946 werd door liefst 63 le den bijgeiooond", zegt Van den Bos. „Ik heb momenteel als penningmeester zelf zit ting in het bestuur, en als er nu een vergadering wordt be legd mogen we bij wijze van spreken al blij zijn als het vol tallige bestuur aamoezig is." Hij geeft nog een voorbeeld, „bi 1947 kreeg de club zijn eerste trainer. De naam van de beste man weet ik niet meer, maar wat ik wel weet is dat hij voor elke training te voet of op de fiets vanuit Goes naar Heinkenszand kwam. Heen en terug is dat toch al gauw 25 kilometer en dat hield hij veertien jaar lang vol. Tegemvoordig kom je zulke mensen toch nergens meer tegen!" Behalve bloed fanatiek m.oeten de oprich ters volgens Van den Bos ook behoorlijk creatief zijn ge weest. „De letters AT.L.AS. staan voor Aanhoudend Trainen Lenigt Alle Spieren. Het lijkt mij datje zo'n naam ■niet in een paar seconden verzint. Daar is duidelijk over nagedacht.Vorig jaar vierde Atlas, dat behalve een turnafdeling ook een eigen volleybal- en ritmische sporttak heeft, zijn vijftig-ja- rig jubileum. Vormde het or ganiseren van festiviteiten rond die gebeurtenis voor het bestuur al een fikse klus, over een iveek staat een nog zwaarder kano ei te wachten. Van den Bos: „op 15 mei houdt de club zijn jaarlijkse nachttoernooi en aanslui tend aan dat evenemtent worden in onze sporthal de regionale tumkampioen- schappen voor Zuid-West- Nederland gehouden. We zijn er trots op dat we die twee toernooien in één weekeinde kunnen organiseren, maar ik moet eerlijk bekennen dat ik ook weer blij zal zijn als ik zondagavond in mijn bed Ijg." BREDA - Vitesse levert de meeste spelers voor de selectie van Jong Oranje die donderdag 14 mei in een oefenwedstrijd uitkomt legen een Zeeuwse se lectie. De eredivisieclub uit Arnhem wordt vertegenwoordigd door Jochem van de Hoeven, Menno Willems, MartijnReuseren Wim Korsten. Naast de Vitesse-voetballers heeft bondscoach Hans Dorjee de volgende spelers geselec teerd: Jimmy van Fessem (Wil lem II), Stefan Postma (FC Utrecht), George Boateng (Co ventry City), Mario Melchiot (Ajax), Jurgen Dïrkx, Marc van Bommel, Patrick Pauwe (Fortu- na Sittard), Tieme Klompe, Ruud van Nistelrooy (Heeren veen), Fernando Ricksen n(AZ), Niels Oude Kamphuis (FC Twente), Robert Fuchs (De Graafschap), Ai-nold Burggink (PSV), Kiki Musmapa (Bor deaux), Nordin Wooter (Real Zaragoza) en Roy Makaay (Te- nerife). van onze sportredactie GENEVE - In de Zwitserse competitie heeft Grashoppers gister-] avond de landstitel overgenomen van FC Si on. De ploeg won de derby tegen FC Zürich in het eigen stadion met 2-1. Met nog twee wedstrijden te gaan heeft Grasshoppers een onoverbrugbare voor sprong van tien punten op Servette. Grasshoppers werd voor de 25e keer kampioen van Zwisterland. De voormalige club van Leo Beenhakker en Ron Willems nam tegen Zürich voor 13.000 toeschouwers een 2-0 voorsprong via de Zwit serse internationals Türkyilmaz en Vogel. Yeldni scoorde nog wel tegen, maar Grasshoppers verdedigde met succes de 2-1. RTR door Ivo Op den Camp BARCELONA - De kans dat Jos Verstappen op korte ter mijn bij het Formule 1-team van Stewart gaat rijden, is klein. Paul Stewart, samen met zijn vader JacMe directeur van de renstal, heeft de onderhan delingen met Verstappen stop gezet. „De eisen die Verstappen en zijn manager stellen, zijn onbespreekbaar," aldus Ste wart. Stewart nam contact op met Jos Verstappen omdat het team onder druk is komen te staan. Ford, dat Stewart exclusief voorziet van fabrieksmotoren,. wil resultaten zien. De Ste wart-bolides zijn dit jaar niet vooruit te branden. Rubens Barrichello en Jan Magnussen hebben nog geen enkel WK- punt veroverd. Meestal vallen beide rij ders uit met technische problemen. Vooral Jan Mag nussen presteert onder de maat. Hij kreeg onlangs de wacht aangezegd en weet dat zijn po sitie uiterst wankel is gewor den. Gisteren, bij, deéerste vrije training voor de Grand Prix van Spanje, ging het weer mis met Magnussen. De Deen staat op de laatste plaats, maar had ditmaal een acceptabel ex cuus. Door een vastgelopen motor cirkelde hij van het asfalt en moest de rest van de training vanaf de kant toeMjken. Barri chello gaf het Stewart-team weer een sprankje hoop óp be tere tijden, De Braziliaan staat na de eerste trainingsdag op de zevende plek. Stewart ziet in Verstappen de ideale vervanger voor Magnus sen. Daarom werd ruim twee weken geleden contact opge nomen met de Limburger. „Wij zijn ook geïnteresseerd in een avontuur met Stewart, maar niet onder dë huidige voor waarden," zegt Huub Rothen- gatter. Verstappens manager beweert dat het vastlopen van de onderhandelingen niets met geld heeft, te maken. „Het gaat om hele andere zaken. Boven dien hebben wij andere ijzers in het vuur. Dat speelt ook een rol." Paul Stewart vindt de wijze van onderhandelen vreemd. „Van iemand die zoekt naar een stoeltje in dé Formule 1 verwacht ik een andere hou ding. Op dit moment is voor ons de deur dicht;" Een andere reden waarom Ver stappen niet op het eerste de beste bod van Stewart is inge gaan, is hét feit dat de Limbur ger ook met Benetton in de slag is. Bij Benetton, een van de be tere teams in de Formule 1, heeft Verstappen op dit mo ment geen kans races te rijden, Volgend jaaf liggen de zaken echter wellicht heel anders. Alexander. Würz wordt na drukkelijk in verband ge bracht met Ferrari. Zijn ver trek zou vöor Verstappen de weg openen naar een rentree bij het team waar hij in 1994 zijn Formule 1-loopbaan be gon. GPD Voetbal Combinatie Koudekerke bestaat op 21 juni vijftig jaar. Van links naar recbts: Ton Jansse en Arthur Aerssens (vertegenwoordigers van het jubileumcomité) en Frits Simonse (clubvoorzitter). foto Lex de Meester Walcherse rugbyer kan met HRC Europa Cup grijpen tegen DIOK door Peter Godrie NIEUW EN SINT JOOS- LAND - De rugbywensen van Arno Seijbel (28) zijn met het veroveren van de nationale be ker pas voor een derde deel vervuld. Zondag kan de spor tieve cirkel voor tweederde ge vuld worden, als bij met zijn vereniging HRC de Europa Cup in de wacht sleept. Voor het derde en laatste part, het nationaal kampioenschap, moet Seijbel echter minimaal een jaar wachten. Seijbel, inwoner van Nieuw en Sint Joosland en met zijn vrouw Judith Schuringa de gelukkige ouders van een ze ven maanden oud zoontje, heeft een goede kans de Euro pa Cup binnen te halen. De eerste ontmoeting van de fina le werd afgelopen zondag met 13-10 van DIOK gewonnen. „Het was een spannende wed strijd", blikt Seijbel even kort terug. „Een echte DIOK-HRC. Voor Nederlandse begrippen een topwedstrijd. Op het scherp van de snede, maar geen goed rugby. We hebben nu een goede kans om de finale te winnen, maar we zullen wel zien waar het schip strandt." Een leek moet zich niet al te veel voorstellen van een Euro pa Cup in de rugbysport. Clubs van sterke rugbylanden als Schotland, Frankrijk, Enge land, Ierland en Wales doen niet mee, evenmin het opko mende rugbyland Italië. De Europa Cup is bedoeld om de rugbysport te promoten in de lage landen. Nederland, Bel gië en Duitsland zijn elk verte genwoordigd door hun twee sterkste verenigingen. Voor Seijbel is de gedevalueerde Rugbyer Arno Seijbel van HRC kan morgen bij winst op DIOK een Europa Cup in zijn prijzenkast bijzetten. foto Ruben O reel JOHANNESBURG - Hans Vonk en Benni McCarthy zijn op genomen in de voorlopige selectie van Zuid-Afrika voor het WK in Frankrijk. De doelman van Heerenveen en de aanval ler van Ajax maken deel uit van de groep van 28 die bonds coach Philippe Troussier vrijdag bekendmaakte. Voor de we reldtitelstrijd moet de coach de selectie terugbrengen tot 22. De voorlopige selectie: doelmannen Arendse (Fulham), Baloyi (Kai- zer Chiefs), Evans (Supersport United), Vonk (Heerenveen). Verdedi gers Fish (Bolton Wanderers), Issa (Marseille), Jackson (Orlando Pi rates), Mnguni (Mamelodi Sundowns), Nyathi (St Gallen), Radebe (Leeds United), Raphalela (Orlado Pirates). Middenvelders Arnold (Hertha BSC), Buckley (VfL Bochum), Fortune (Atletico Madrid), Khumalo (Kaizer Chiefs), Mkhalele (Kayerispor), Moeti (Orlando Pi rates), Mokoena (Manning Rangers), Moshoeu (Fenerbahce), Phiri (Vanspor), Tinkler (Barnsley). Aanvallers Augustine (LASK Linz), Bartlett (Cape Town Spurs), Masinga (Bari), Benni McCarthy (Ajax), Morula (Vanspor), Niemach (Mamelodi Sundowns) en Sikhosana (Orlando Pirates)RTR SOEST - Erik Breukink heeft gisteren in Soest de NSP-prijs voor 1997 gekregen. De Nederlandse sportpers (NSP) huldig de hem daarmee voor zijn immer positieve opstelling tegen over de media tijdens zijn sportieve carrière. Breukink is vo rig jaar gestopt met wielrennen. Het bestuur van de NSP had een lijstje met kandidaten opgesteld. De jury, gevormd door Charles Taylor (De Telegraaf), Kees Jansma (ex-NOS, nu Ca- nal+) en Hans Botman (AD, NSP), gaf unaniem de voorkeur aan Breukink. De coureur, het laatst rijdend voor de Rabo- bankploeg", werd geroemd als een voorbeeldig sportman die zowel op heuglijke als dramatische momenten bereid was verslaggevers te woord te staan. In dat laatste verband valt bijvoorbeeld te denken aan de beruchte Intralipid-affaire in 1991, toen een groot deel van de PDM-formatie ziek werd na een infuus met een bedorven voedingssupplement en ge dwongen was de Tour te verlaten. Breukink reed toen bij PDM.ANP AMSTERDAM - De Arena krijgt maandag een nieuwe gras mat. Het stadion wordt daai*mee geprepareerd voor de Cham pions League-finale tussen Juventus en Real Madrid op 20 mei. Het gras verkeert nu in slechte conditie, zo bleek ook tij dens de halve finale van de nationale bekerstrijd tussen Ajax en Heerenveen donderdagavond. De voor american football-' wedstrijden noodzakelijke lijnen zijn duidelijk zichtbaar en' over de as van het veld ligt voornamelijk zand. ANP AMSTERDAM - Maiden Eikelboom is teruggekeerd als acht tiende man in de nationale hockeyselectie, die zich voorbe reidt op het WK in Utrecht. De aanvoerder van Amsterdam werd drie weken geleden door bondscoach Roelant Oltmans gepasseerd voor zijn zestienkoppige eindselectie, waarna hij weigerde om als reserve met de groep mee te trainen. De 48- voudig international is inmiddels op deze beslissing terugge komen en heeft de training bij Oranje, dat zaterdag en zondag in Utrecht oefent tegen Spanje, hervat. Eikelboom heeft van Oltmans de toezegging gekregen dat hij bij een blessure van een van de vijf aanvallers door de bondscoach zal worden op geroepen. ANP BOLOGNA - Mexico, bij het WK voetbal in Frankrijk groepsteg'enstander van Nederland, heeft in Bologna tegen de gelijknamige club een pijnlijke nederlaag geleden. De club uit de Serie A won donderdagavond met 1-0 door een treffer van Marocchi. Die scoorde een kwartier voor tijd. AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 60