De ploegen en de renners van 1998 België Colombia Frankrijk Italië Duitsland Nederland Monaco Polen Rusland Portugal Spanje San Marino Slovenië Tsjechië sport 26 Denemarken vs Weer minder Nederlanders in het peloton Zwitserland donderdag 26 februari 1998 De ploegen en hun renners voor 1998 zien er als volgt uit: Collstrop Ipso Lotto Palmans Spar-RDM Scrigno Ploegleider Bruno Reverberi Cristïan Auriemma, Niklas Axelson (Zwe), Gabrielle Balducci, Luca Belluomini, Filippo Casagrande, Davide Casarotto, Luca Cei, Bia- gio Conté, Vladimir Doema (Oek), Gerrit Glomser (Oos), Michele Laddomada, Stefa- no Panetta, Alessandro Petacchi, Dario Pieri, Mirko Rossato, Francesco Secchiari, Andrea Vatteroni en Aldo Zanetti. Accept Card Jack Jones Agro Ploegleider Dirk Meier Steffen Blochwitz, René Diers, Bert Grabsch, Stephan Gottschling, Arne Hohenslein, Da- nilo Hondo, Matthias Jandt, Martin Müller, Volker Ordowski, Carsten Podlesch, Olaf Pol lack, Jörn Reuss, Ole-Sigurd Simensen (Noo) en Jürgen Werner. Die Continentale Ploegleider Bernd Gröne Andreas Beikirch, Hans Kurt Brand, Bastian Buffel, Nick Gates (Aus), Ronny Lauke, Scott McGrory (Aus), Klaus Mutschler, Grischa Niermann, Jason Philips (Aus), Andreas Sau- erborn, Rico Schmidt, Timo Scholz, Andreas Walzer en Christian Wegmann. Die Nürnberger Ploegleider Udo Sprenger Gerd Audehm, Klaus Diewald, Alex Kasten- huber, Andreas Klier, Dirk Ronellenfitsch, Frank Schinck, Marko Schlittchen, Roman Stoffel, Chris Van Dartel (Ned), Martin van Steen (Ned), Brendan Vesty (NZe), Mike Weissmann en Jens Zemke. Erdöl Chemie Bayer Ploegleider Alexander Donike Thomas Böckmann, Boris Godo, Rafaël Hen nes, Roman Joerdens, Patrick Kohier, Jörg Ludewig, Holger Sievers, Lars Teutenberg, Heinrich Trumheller, Mario Vonhof, Lars Wackernagel en Ralf Werner. Gerolsteiner Ploegleider Hilaire Vanderschueren Danny Baeyens, Tony Bracke, Marco Chanoi- ne, Danny Daelman, Eric De Clercq, Steven De Neef, Koen Deschuytter, Tom Desmet, Christ Heynderyckx, Lorenzo Lapage, Tim Lenaers en Philip Vereecke. Home Market Ploegleider Didier Paindaveine Ronny Assez, Marc Bouillon, Bart Brentjens (Ned), Ludovic Capelle, Jürgen De Buyssche- re, Sébastien Demarbaix, Romeo Hernan dez, Jean-Pierre Heynderickx, Jerome La- veur-Pedoux (Fra), Filip Meirhaeghe, Franck Ramel (Fra) en Grégory Schoelens. Ploegleider Paul de Baeremaecker Koen Beeckman, Andy Desmet, Scott Guiton (NZe), Bart Heirewegh, Oleg Pankov (Oek), Jan Poppe, Robbie Vandaele, Michel Van- haecke, Franky Van Haesebroucke, Peter Verbeken en Vadim Volar (Rus). Ploegleider Jean-Luc Vandenbroucke Mario Aerts, Christophe Detilloux, Fabien De Waele, Steve De Wolf, Ludo Dierckxsens, Ni co Eeckhout, Peter Farazijn, Wim Feys, Joona Laukka (Fin), Laurent Madouas (Fra), Thierry Marichal, Chris Peers, Jo Planckaert, Andrei Tsjmil (Mol), Andrei Teterioek (Kaz), Jean- Denis Vandenbroucke, Kurt Van de Wouwer, Paul Van Hyfte, Rik Verbrugghe, Geert Ver- heyen en Ludwig Willems. Ploegleider Walter Planckaert Carlo Bomans, Frank Corvers, Hans De Cler cq, Mario De Clercq, Johan De Geyter, Roger Hammond (GBr), Frank Hoj (Den), Marc Jans- sens, Wilfried Nelissen, Karl Pauwels, Peter Spaenhoven, Scott Sunderland (Aus), Gert Vanderaerden, Steven Van Malderghem en Jürgen Vermeersch. Ploegleider Gaspard van Peteghem Rik Claeys, Michel Cornelisse (Ned), Brian Dalgaarde (Den), Etienne De Wilde, Matthew Gilmore (GBr), Geert Omloop, Wim Omloop, Roman Polanski, Fred Rompelberg, Werner Vandromme en Rik Van Slycke. Tönissteiner Ploegleider Gerard Bulens Inaki Barrenechia (Spa), Nicolas Coudray (Zwi), Franky De Buyst, Davy Delme, Hans De Meester, Rino Deraedt, Ken Hashikawa (Jap), Paul Herijgers, Kees Hopmans (Ned), Jan Hordijk (Ned), Masahiko M'ifune (Jap) en Eddy Torrekens. Vlaanderen 2002 Ploegleider Roger Swerts Wilfried Cretskens, Glenn D'Hollander, Kris Gerits, Leif Hoste, N'ico Renders, Bert Roe- sems, Tom Stremersch, Erwin Thijs, Kristof Trouvé, Jarno Vanfranchem, Kurt Van Lanc- ker, Wim Vansevenant, Karel Verheecke, Ste ve Vermaut, Johan Verstrepen en Peter Wuyts. Ploegleider Dieter Koslar Frank Ackermans (Ned), Jan Bratkowsky, Björn Glasner, Ralf Grabsch, Sascha Henrix, Andreas Kappes, Frank Klein, Raymond Meijs (Ned), Wolfgang Oschwald, Stefan Pa- rinussa, Jörg Scherf, Michael Schlickau, Dirk Schumann, Michael van der Wolf (Ned) en Marc Weiszhaupt. Telekom Ploegleider Walter Godefroot Rolf Aldag, Dirk Baldinger, Michael Blaudzun (Den), Udo Bolts, BertDietz, Francesco Fratti- ni (Ita), Christian Henn, Jens Heppner, Kai Hundertmark, Giovanni Lombardi (Ita), Dirk Müller, Bjarne Riis (Den), Jan Schaffrath, Georg Totschnig (Oos), Jan Ullrich, Steffen Wesemann en ErikZabel. Big Mat Auber'93 Ploegleider Stéphane Javalet Guillaume Auger, Ludovic Auger, Stéphane Berges, Philippe Bordenave, Thierry Bour- guignon, Carlos Da Cruz, Vjatsjeslav Djavani- an (Rus), Lasurent Genty, Thierry Gouvenou, SébastTen Hatton, Jean-Jacques Henry, Ly- lian Lebreton, Pascal Lino, Stéphane Rava- leu, Alexei Sivakov (Rus) en Jay Sweet (Aus). Casino Ploegleider Vincent Lavenu Christophe Agnolutto, Lauri Aus (Est), Stéphane Barthe, Frédéric Bessy, Gilles Bou- vard, Vincent Cali, Pascal Chanteur, Jacky Durand, Alberto Elli (Ita), Fabrice Gougeot, Bo Hamburger (Den), Rolf Jarmann (Zwi), Ar- turas Kasputis (Lit), Jaan Kirsipuu (Est), Da vid Lefévre, Rodolfo Massi (Ita), Christophe Oriol, Pascal Richard (Zwi), Marco Saligari (Ita), Benoit Salmon, Marc Streel (Bel) en Alexandre Vinokoerov (Kaz). Cofidis Ploegleider Bernard Quilfen Alessandro Bertolini (Ita), Christophe Capel le, Francesco Casagrande (Ita), Jérome Del- bove, Laurent Desbiens, Maurizio Fondriest (Ita), Laurent Gané, Philippe Gaumont, Stéphane Goubert, Grzegorz Gwiazdowski (Pol), Nicolas Jalabert, Bobby Julich (VSt), Massimiliano Lelli (Ita), Vincent Le Quellec, Kevin Livingston (VSt), Roland Meier (Zwi), David Millar (GBr), David Moncoutié, Francis Moreau, David Plaza (Spa), Samuel Plouhi- nec, Christophe Rinero, Cyril Saugrain, Bru no Thibout en Arnaud Tournant. Festina CAN Ploegleider Fritz Mogensen Tayeb Braika, Stig Guldbak, Jan Karlsson (Zwe), Martin Kryger, Jimmy Madsen, Kim Marcussen, Sören Petersen, Jacob Pill- Storm, Morten Sonne, "Jens Veggerby en BjörnarVestol (Noo). Chicki World Ploegleider Kim Andersen Simon Borchmann (Dui), Svên-Gaute Hoe- lestol, Allan Johansen, Steffen Kjaergaard (Noo), Marc-Tune Madsen, Bjarke Nielsen, Dennis Rasmussen, Michael Sandstöd, Tor sten Schmidt (Dui), Lars Schroder (Dui) en JesperTikiöb. Ploegleider Alex Pedersen Christian Andersen, Brian Holm, Marc-Stran ge Jacobsen, Michael Kyneb, René Joer- gensen, Danny Nelissen (Ned), Michael- Steen Nielsen, Arvis Piziks (Let), Michael Rosberg, Juris Silovs (Est) en Jesper Skibby, Davy Dubbeldam is dit wielerseizoen de enige Zeeuwse profwielrenner op de weg. MoI)i I vetta-North wave Vini Caldirola Ploegleider Bruno Roussel Christophe Bassons, Vladimir Belli (Ita), Gianluca Bortolami (Ita), Bruno Boscardin, Laurent Brochard, Laurent Dufaux (Zwi), Felix Garcia-Casas (Spa), Patrice Halgand, Jaime Hernandez (Spa), Pascal Hervé, Fabi an Jeker (Zwi), Andrei Kirilev (Kaz), André Korff (Dui), Thierry Laurent, Laurent Lefèvre, Sébastien Médan, Armin Meier (Zwi), Chris tophe Moreau, Didier Rous, Neil Stephens (Aus), José Ramon Uriarte (Spa), Richard Vi- renque. Marcel Wust (Dui) en Alex Zülle (Zwi). Ploegleider Franco Vona Paolo Alberati, Silvio Caviglia, Andrea Chi- urato, Gabriele dalla Valle, Luigi Delia Bian- ca, Gugliemo deNobile, Gabrieledi Frances co, Leonardo Fioroni, Marco Giroletti, Mario Manzoni, Andrea Paluan, Alessandro Pozzi, Renzo Ragnetti, Graziano Recinella, Mario Scalmana, Fausto Scotti, Guido Trombetta, Valerio Tebaldi en Maurizio Tomi. Riso Scotti Ploegleider Stefano Zanatta Massimo Apollonio, Leonardo Calzavara, Oscar dalla Costa, Stefano Dante, Stefano de Mauri, Stefano Faustini, Valentino Fois, Gior gio Furlan, Emiliano Murtas, Mauro Radaelli, Simone Simonetti, Gianluca Sironi, Guido Trentin, Denis Zanette, Mauro Zanetti en Marco Zanotti. Ploegleider Roger Legeay Magnus Backstedt (Zwe), Chris Boardman (Eng), Cyril Bos, Marcel Gono (Aus), Sébas tien Hinault, Christopher Jenner (NZe), An thony Langella, Fréderic Moncassin, Stuart O'Grady (Aus), Olivier Perraudeau, Stépha ne Pétilleau, Eros Poli (Ita), Arnaud Prétot, Eddy Seigneur, Francois Simon, Cédric Vas- seur, Henk Vogels (Aus) en Jens Voigt (Dui). La Francaise des Jeux Ploegleider Mare Madiot Evgeni Berzin (Rus), Franck Bouyer, Jimmy Casper, Mauro Gianetti (Zwi), Frederic Gues- don, Stephane Heulot, Patrick d' Hont, Chris Horner (VSt), Xavier Jan, Yvon Ledanois, Emmanuel Magnien, Brad McGee (Aus), Christophe Mengin, Franck Morelle, Antho ny Morin, Damien Nazon, Jean-Patrick Na- zon, Andrea Peron (Ita), Franck Perq'ue, Max Sciandri (Eng), Flavio Vanzella (Ita) en Nico las Vogondy. Mutuelle de Seine Marne Ploegleider Yvon Sanquer Jerome Bernard, Stephane Cueff, David Del- rieu, Jean-Philippe Dojwa, Fréderic Gabriel, Charles Guilbert, Claude Lamour, Gilles Mai- gnan, Laurent Pillon, Dominique Rault, Steve Rover (Can), Gilles Talmant en Francisque Teyssier. Ploegleider Emmanuele Bombini Fabio Baldato, Vladislav Bobrik, Ermanno Brignolï, Andrea Brognara, Roberto Caruso, Stefano Casagranda, Bruno Cenghialta, Christian Charrière (Zwi), Federico de Beni, Moreno di Biase, Danilo di Luca, Riccardo Ferrari, Nicola Miceli, Nicola Minali, Giusep pe Palumbo, Roberto Pistore, Michele Rezza- ni en Alessandro Spezialetti. Polti Ploegleider Gianluigi Stanga Daniel Atienza (Spa), Rossano Brasi, Enrico Cassani, Mirko Celestino, Cristiano Colleoni, Mirko Crepaldi, Mirko Gualdi, Giuseppe Gue- rini, Fabrizio Guidi, Leonardo Guidi, Jörg Jaksche (Dui), Luc Leblanc (Fra), Silvio Mar- tinello, Axel Merckx (Bel), Davide Rebellin, Athony Rokia (Fra), Fabio Sacchi, Cristian Salvato, Gianluca Valoti en Mauro Zinetti. Brescialat Ploegleider Giancarlo Perini Mauro Banfi, Simone Bertoletti, Marcio Bruseghin, Claudio Camin, Daniele Contrini, Marco della Vedova, Antonio Figura, Cristia no Frattini, Roeslan Ivanov (Oek), Oscar Ma son, Marco Milesi, Christian Moreni, Maria no Piccoli, Giancarlo Raimondi, Ellis Rastelli, Marco Serpellini, Roberto Sgambelluri en Enrico Zaina. Rabobank Ploegleider Theo de Rooy Maarten den Bakker, Leon van Bon, Michael Boogerd, Jan Boven, Johan Bruinsma, Erik Dekker, Richard Groenendaal, Max van Heeswijk, Bert Hiemstra, Danny Jonasson (Den), Patrick Jonker, Jans Koerts, Mark Lotz, Peter Luttenberger (Oos), Robbie McEwen (Aus), Koos Moerenhout, Adri van der Poel, Rolf Sórensen (Den), Aart Vierhouten, Mare Wauters (Bel) en BeatZberg (Zwi). TVM Ploegleider Cees Priem Michael Andersson (Zwe), Olivier Asmaker (Fra), Jeroen Blijlevens, Geert van Bondt (Bel), Johan Capiot (Bel), Davy Dubbeldam, Hendrik van Dyck (Bel), Tristan Hoffman, Sergei Ivanov (Rus), Steven de Jongh, Mi- quel van Kessel, Servais Knaven, Michel La- fis (Zwe), Nicolaj Bo Larsen (Den), Lars Mi- chaelsen (Den), Claus Möller (Den), Sergei Oetsjakov (Oek), Peter van Petegem (Bel), Laurent Roux (Fra), Bart Voskamp en Pieter Vries. Mroz Ploegleider Piotr Kosmala Uwe Ampler (Dui), Tomasz Brozyna, Alexan- Amore Vita Ploegleider Gianluigi Barsottelli Dario Andriotto, Giuseppe Baldoni, Marco Cannone, Nicola Castaldo, Maurizio de Pas- quale, Michele Ferti, Sandro Giacomelli, Massimo Gimondi,Tim Jones (Zim), Simone Leporatti, Emmanuele Lupi, Glenn Magnus- son (Zwe), Michele Massa, Gino Paolini, An drea Patuelli, Federico Profeti, Mirko Puglio- li, Manuel Scopsi, Gilberto Zattoni en Simone Zucchi. Asics Ploegleider Davide Boifava Michele Bartoli, Paolo Bettini, Carlo-Marino Bianchi, Cristian Bianchini, Enrico Bonetti, Alessio Bongiorni, Federico Colonna, Miche le Coppolillo, Diego Ferrari, Fabio Malberti, Andrea Noé, Oscar Pozzi, Fabio Roscioli, Sa- muele Schiavina, Luca Scinto, Alexandre Shefer (Kaz), Filippo Simeoni, David Tani en AlainTuricchia. Balkin Ploegleider Flavio Miozzi Adriano Baffï, Filippo Baldo, Angelo Canzo- nieri, Stefano Cattai, Gabrielle Colombo, Carlo Finco, Alexandre Gontsjenkov (Oek), Endrio Leoni, Nicola Loda, Rodolfo Ongara- to, Alberto Ongarato, Matteo Tosatto, Amil- careTronca en PjotrOegroemov (Rus). Cantina Tollo Ploegleider Franco Gini Alessandro Baronti, Marco Bellini, Oscar Ca- vagnis, Stefano Colagé, Marco Di Renzo, Maurizio Frizzo, Massimiliano Gentili, Massi mo Giunti, Sergei Gontsjar (Oek), Martin Hvastja (Slv), Marcus Ljunqvist (Zwe), Marco Magnani, Luca Mazzanti, Germano Pierdo- menico, Martin Rittsel (Zwi), Gilberto Simo- ni, Massimo Strazzer, Guido Trenti, Paolo Valoti en Marco Villa. Mapei-Bricobi Ploegleider Patrick Lefèvere Franco Ballerim, Raivis Belohvosciks (Let), Davide Bramati, Gianni Bugno, Oskar Came- nzind (Zwi), Massimo Codol, Giuseppe di Grande, Gianni Faresin, Giuliano Figueras, Matteo Frutti, Paolo Lanfranchi, Bart: Leysen (Bel), Nico Mattan (Bel), Gabriele Missaglia, Johan Museeuw (Bel), Daniele Nardello, Wil fried Peeters, Gianluca Pianegonda, Zbig- niewSpruch (Pol), Tom Steels (Bel), Jan Svo- rada (Slw), Andrea Tafi, Pavel Tonkov (Rus), Frank Vandenbroucke (Bel), Stefano Zanini. De belangrijkste wedstrijden van het Februari 28 Omloop Het Volk (Belg) Maart 1 Kuurne-Brussel-Kuurne (Belg) 8-15 Parijs-Nice (Fra) 11-18 Tirreno-Adriatico (Ita) 21 Milaan-San Remo (Ita) 0 28 E- 3 Prijs Harelbeke (Belg) 29 Brabantse Pijl (Belg) April 5 Ronde van Vlaanderen (Belg) 0 8 Gent-Wevelgem (Belg) 12 Parijs-Roubaix (Fra) 15 Waalse Pijl (Belg) 16 Veenendaal-Veenendaal Q 19 Luik-Bastenaken-Luik (Belg) 22 Grote Schelde Prijs (Belg) 25 Amstel Gold Race Mei «R Rundum den Henninger Turm 0 (Dui) 1 16 Giro d'ltalia (Ita) 16 mei t/m 7 juni 23 Ronde van Midden Zeeland Q Juni 6 Classique des Alpes (Fra) 7-14 Dauphiné Libéré (Fra) 16-25 Ronde van Zwitserland (Zwi) nieuwe seizoen Juli 5 Nationale Kampioenschappen^^) 11-2aug Tour de France (Fra) wedstrijden om de wereldbeker Augustus m 5 Acht van Chaam 8 Classica San Sebastian (Spa) 16 Hew-Cyclassics Cup (Dui) 23 Grand Prix Suisse (Zwi) 25-29 Ronde van Nederland o September 5-27 Vuelta a Éspana (Spa) 12 Parijs-Brussel (Fra/Belg) Oktober 4 Parijs-Tours (Fra) O 8 WK Tijdrijden 0 11 Wereldkampioenschap 9 17 Ronde van Lombardije (Ita) 9 wedstrijden in Nederland Nuno Alves, Alberto Amaral, Benjamin Car- valho, Vitor Gamito, Rui Lavarïnhas, Manuel Liberate, Rani Matias, Luis Santos, Luis Sar- Paolo C. Silva, Rui Sousa en Tomas Valls (Spa). Lada Ploegleider Pavel Grigoriev Marat Ganeev, Pavel Khamidoeline, Alexan dre Kornatov, Nikolai Koedriavtsev, Ivan Kravtsov, Guennadi Mikhailov, Andrei Moekhine, Boris Nitsjipoerenko, OLeg Timo- feev en FaatZakirov. Lokosphinx Saeco foto Charles Strijd derTsjarapov (WRu), Marcin Gebka, Osamu Kurimura (Jap), Czeslaw Lukaszewicz (Can), Jacek Mickiewïcz, Dainis Ozols (Let), Gr zegorz Rosolinski, Raimondas Rumsas (Lit), Pavel Rychlicki, Pavel Sypytkowski, Piotr Wadecki, Grzegorz Wajs, Dariusz Woj- ciechowski, Radiusz Wojtas en Cezary Zama- Boavista Ploegleider José-Manuel Santos Pedro Andraia, Juan Arenas (Spa), Delmino Pereira, Santos Hernandez (Spa), José-Luis Rebollo, Quintino Rodrigues; Saulius Sar- kauskas (Lit), Jorge Silva, Pedro Silva, Juan CarlosTaboas (Spa), ArounaseTsjiapele (Lit) en Carlos Teixeira. La Aluminias Ploegleider Manuel Francisco Branco Jesus Blanco Villar (Spa), Bruno Castanhei- ra. Luis Colaco, Cassio Freitas (Bra), Joaquin Gomes, Pedro Lopes, Fernando Mota, Alexandro Rodrigues, José Rosa, Vitor Sefe- rino en Joeri Soerkov (Kaz). Maia Ploegleider Manuel Ramos Zeferino José-Goncalo Amorim, Joaquin Andrade, José Azevedo, Paolo Barroso, Pedro Cardo so,. Carlos Alberto Carneiro, Ricardo Fel- gueiras, Paolo Ferreira, Joaquin Salgado, Joaquin Sampaio en Joao Silva. Progecer Ploegleider José-Antonio Marques Vidal Fitas, Juan-Carlos Guillamon (Spa), Helder Lopes, Paulo Martins, Atanas Petrov, Petar Petrov, Sergio Rodrigues, José Domin go Segado, Jose de Sousa, Krasimir Vassi- liev (Bui) en Nelson Vitorino. TroiMarisco Ploegleider Benjamin Carvalho Banesto Ploegleider José Miguel Echavarri Marino Alonso, José-Luis Arrieta, Candido Barbosa (Por), Manuel Beltran, Armand de las Cuevas (Fra), Manuel Fernandez-Gines, Aitor Garmendia, José Garcia-Acosta, Jere my Hunt (Eng), Eladio Jimenez, José Maria Jimenez, Pablo Lastras, Davide Latasa, Fran cisco Mancebo, David Navas, Jon Odriozola, Abraham Olano, Aitor Osa, Unai Osa, Miguel Angel Pena, Orlando Rodrigues (Por) en Cé- sar Solaun Estepoma ONCE ZvvZ Ploegleider Jiri Zenisek Artur Babeitsjev (Rus), Jaroslav Bilek, Ri chard Faltus, Slavomir Heger, Jan Hruska, Benoit Joachim (Lux), Lubomir Kejval, Milos- lav Kejval, Petr Klasa, Tomas Konecny, Milos Pejcha en Jaromir Purmensky. Ploegleider Alexandre Koeznetsov Soeltan Alakhiarov, Vladislav Borisov, Anton Tsjantir, Edouard Gritsoen, Dimitri Jdanov, Andrei Karpatsjov, Dimitri Koedriavtsev, Ni kolai Koeznetsov, Alexei Markov, Denis Smislov en Toni Tauler (Spa). Mercatone Uno Ploegleider Alessandro Gianelli Marco Artunghi, Sergio Barbero, Simone Borgheresi, Stefano Checchin, Roberto Con ti, Davide dall'Olio, Marco Fincato, Fabiano Fontanelli, Riccardo Forconi, Stefano Garzel- li, Dimitri Konisjev (Rus), Massimiliano Na- poliatano, Marco Pantani, Oscar Pellicioli, Giusvan Piovaccari, Massimo Podenzana, Marcello Siboni, Mario Traversoni en Marco Velo. Ploegleider Antonio Salutin Philippe Buschor(Zwi), Giuseppe Calcaterra, Mario Cipollini, Salvatore Commesso, Mas- Donati, Gianmatteo Fagnini, Riccardo Faverio* Paolo Fornaciarl, Dario Frigo, Ivan Gotti, Valeri Kokorine (Rus), Eddy Mazzoleni, Alexander Moos (Zwi), Simone Mori, Harald Morscher (Oos), Pavel Padrnos (Tsj), Roberto Petito, Leonardo Piepoli, Michael Rich (Dui), Paolo Savoldelli en Mario Scirea. KRKA-Sintofarm Ploegleider Primo Franchini Claudio Ainardi (Ita), Marino Beggi (Ita), Ro berto Bianchini (Ita), Filip Branko, Pavel Chu- manov(Bul), Milan Erzen, Bogdan Fink, Bost- jan Mervar, Vladimir Miholjevic (Kro), Uros Mum, Roger Piana (Ita), Robert Pintaric, Ivan Quaranta (Ita), Pasquale Santoro (Ita), Fabri zio Settembrini (Ita), Gorazd Stangeli en Sa- so Sviben. Het internationale wieler- peloton gaat clit jaar op nieuw van start met minder Nederlanders. Op dit mo ment staan slechts 35 Neder landse coureurs geregi streerd als werknemer van oiifciële sponsorploegen, een jaar geleden waren dat er nog 42. Verheugend is wel het aantal amateurs dat doorstroomde. Liefst acht amateurs - Bruinsma, Hiemstra, Lotz (eigen kweek Rabo)VanKes- sel, Vries (TVM), Van Dartel, Van Steen (Nürnberger) en Ackèrmans (Gerolsteiner) - kregen een contract, terwijl Remco van der Ven, winnaar Olympia's Ronde '97, halver wege het seizoen in dienst treedt van TVM. Een toena- me van meer dan 400 procent in vergelijking met 1997 toen slechts twee renners de over- stap'maakten. De Rabobank heeft nu vijf tien Nederlandsers in dienst, TVM acht, de overige twaalf zijn verdeeld over zeven bui tenlandse ploegen in België, Duitsland, Denemarken en de Verenigde Staten. Neder land steekt schril af tegen de Italianen die bijna 250 broodrijders op de weg heb ben. Daarvan maken 59 hun debuut. Hoewel Foreldorado na twee jaar als geldschieter van het toneel verdween, is de werk gelegenheid tot en met. de eeuwwisseling redelijk gega randeerd. Zowel Jan Raas (Rabobank) als Cees Priem (TVM, wellicht later onder de naam Farm Frites) is nog drie seizoenen verzekerd van fi nanciële steun. Klasna, Adam Laurent.Todd Littlehales, Paul Martin, Scott Moninger, Skip Spangenburg, Robbie Ventura en Chris Washkevich. Outdoor Life Ploegleider John Wordin Mat Anand, Andy Bishop, David Clinger, Ju lian Dean (NZe), Gordon Fraser (Can), Roy Knickman, John Peters,Thurlow Rogers, Mi chael Sayers, Mark Walters (Can) en Krik Wil- lett. Saturn Ploegleider Pepe Grande Eleuterio Anguita, Andres Bermejo, Matias Cagigas, Francisco Cerezo, Ivan Cerioli (Ita), Joxemi Elizburu, José-Francisco Jarque, Carmelo Miranda, Victor Moratilla, German Nieto, César Perez, Uwe Peschel (Dui), Stefa no Verziagi (Ita), Juan Carlos Vicario en Isaac Villanueva. Euskaltel Ploegleider Julian Gorospe Ibon Ajuria, Inaki Ayarzaguena, Joseba Belo- ki, Aitor Bugallo, Angel Castresana, Inigo Chaurreau, Txema del Olmo, Unai Etxebar- ria, Bingen Fernandez, Igor Flores, Ramon Gonzalez-Arrieta, Alvara Gonzalez de Galde- ano, IgorGonzalezde Galdaeno, Gorka Guer- rikagoitia, Roberto Laiseka, Alberto Lopez de Munain, Alberto Martinez, Aitor Quintana, Oscar-Lopez Uriarte en HaimarZubeldia. Kelme Ploegleider Alvaro Pino Santiago Botero, Francisco Cabello, Alberto Contreras, José de los Angeles, Angel Edo, Fernando Escartin, Ruben Galvan, Inaki Gar- cia-Camacho, José-Javier Gomez, Arsenio Gonzalez, Santos Gonzalez, José Jaime „Chepe" Gonzalez (Col), José-Enrique Gut ierrez, Roberto Heras, Eduardo Hernandez, Miguel-Angel Martin, Javier Ochoa, Javier Pascual, Daniel Ribera, Severo Rodriguez, José Rodriguez, José-Luis Rubiera, Marcos Serrano, Oscar Sevilla en José-Angel Vidal. Ploegleider René Wenzel Norman Alvis, Bart Bowen, Scott Fortner, Le vi Leipheimer, Mike McCarthy, Frank McCor- mack, Mark McCormack, William-Charm McRae, Fred Rodriguez, Brian Walton (Can) en Chris Wherry. Shaklee Ploegleider Frank Scioscia Kent Bostick, Derek Bouchard-Hall, James Carney, Jones Carney en Eric Wohlberg (Can). US Postal Services Ploegleider Johnny Weltz Frankie Andreu, Lance Armstrong, Dariusz Baranowski (Pol), Pascal Deramé (Fra), Vjats jeslav Ekimov (Rus), Tyler Hamilton,George Hincapie, Marty Jemison, Juan Llaneras (Spa), Peter Meinert-Nielsen (Den), Jean-Cy ril Robin (Fra), Sven Teutenberg (Dui), Chris tian Vandevelde, Jonathan Vaughters en An ton Villatoro (Gua). Ericsson Ploegleider Olivier Senn Chris Barnsley (NZe), Josef Christen, Chris- toph Göhring, Urs Graf, Roman Gut, Christi an Heule, Jacques Jolidon, Roland Müller, Simon Steiner, Michael Themann, Daniël van Fluë en Lukas Zumsteg. Ploegleider Manolo Saiz Josué Barrigon, Johan Bruyneel (Bel), David Canada, Inigo Cuesta, Luis-Maria Diaz de Ot- azu, Rafael Diaz Justo, Herminio DiazZabala, David Etxebarria, Marcelino Garcia, Kiko Garcia, Laurent Jalabert (Fra), Alberto Leanizbarrutia, Francisco Mauleon, Melchor Mauri, Miguel Morras, Ricardo Otxoa, Luis Perez, Carlos Sastre, Roberto Sierra en Mikel Zarrabeitia. Vitalico Seguros Ploegleider Javier Minguez Elio Aggiano (Ita), Vicente Aparicio, Francis co Benitez, Hernan Buenahora, Santiago Blanco, Angel Casero, Daniel Clavero, Juan- Carlos Dominguez, Andrea Ferrigato (Ita), Oscar Freire, David Garcia, Francisco Tomas Garcia, Inigo Gonzalez Heredia, Pedro Horril- lo, Prudencio Indurain, Ernesto Manchon, Juan Miguel Mercado, Olivero Rincon (Col), Gines Salmeron, Sergei Smetanine (Rus), Tobias Steinhauser (Dui) en Andrei Zintsjen- ko (Rus). Post Swiss Ploegleider Jacques Michaud Niki Aebersold, Roger Beuchat, Pierre Bour- quenoud, Richard Chassot, Yvan Haymoz, Franz Hotz, Rolf Huser, Sven Montgomery, Noël Paradis, Marcel Renggli, Daniel Schni- der, Patrick Vetsch, Frédéric Vifian, Guido Wirz, Markus Zberg en Pietro Zucconi. Ros-Mary Navigators Ploegleider Ray Cipollini Mike Engleman, Patrick Eyk (Ned), Trent Ploegleider Marino Basso Francesco Arazzi (Ita), Fabrizio Bontempi (Ita), Simone Campagnari (Ita), Claudio Chi- appucci (Ita), Stefano Della Santa (Ita), Fau sto Dotti (Ita), Stefano Finesso (Ita), Luca Gel- fi (lta),Zenon Jaskula, Maurizio Molinari (Ita), Daniele de Paoli (Ita), Felice Puttini, Marco Saleri (Ita), José Manuel Uria (Spa), Marco Saleri, Alessandro Varocchi (Ita) en Andrea Zatti (Ita). Kross-Selle Ital Ploegleider Gianni Savio Xavier Anaya, Fortunato Baliani, Jair-Hum- berto Bernal, Raphael Brand, Angelo Citrac- ca (Ita), Nelson Delgado, Vladimir Forero, Fulvio Frigo, Marco Gili, Simone Gobbini, Cesar Goyeneche, Humberto Hernandez, Al varo Lozano, David McKenzie (Aus), Gian- paolo Mondini (Ita), Jaime Mora, Simone Mori (Ita), Gianluca Pierobon (Ita), Tristan Priem (Aus), Vladimir Poelnikov (Oek), Raul Saavedra, Romans Vainsteins (Let), Marco Vergnani (Ita) en Xavier Zapata. Telecom - Kelme Ploegleider José-Raul Mesa Julio-Cesar Aguirre, Olmeda Capacho, José- Joaquin Castelblanco, Helder Herrera, Jairo Hernandez, Oscar-René Jurado, Luis-Ricar- do Mesa, Federico Munoz, Carlos-Andres Osorio, Hector-Ivan Palacio, Victor-Hugo Pe na, Juan-Diego Ramirez, Nelson Ramirez en Efrain Rico.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1998 | | pagina 26