Westkapelle koopt Polderhuis A Kom eens watertanden! Ook wat de prijzen betreft! PZC Ellewoutsdijk zit nog met gevolgen van nafta-lekkage Schouwburgen werken samen in theaterstichting ISDN? Pizzeria Domburg eist sluiting van croissanterie Maatregelen Zierikzee tegen hardrijden over Nieuwe Haven 9,95 zeeland College wint laatste slag van raad Man voor proletarisch winkelen aangehouden gestolen TREFPUNT WALCHEREN Bromfietsen Canon EOS 500N met 28-80 objectief Pentax Espio 115M 549,- Minolta Vectis 20 Philips 28 PW 6301 Kleuren foto's donderdag 12 december 1996 w 20 van onze verslaggeefster Nicole Kluijtmans WESTKAPELLE - Westkapelle koopt het Polderhuis van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Dit heeft de raad woensdag be sloten. Een wijzigingsvoorstel van de SGP en de WD om na de aankoop het kantoor en de wo ning in het gebouw aan de Zuid straat te verkopen haalde het net niet. De twee fracties stem den dan ook tegen het voorstel van Burgemeester en Wethou ders die de loods willen gebrui ken als brandweerkazerne en de rest van het pand willen verhu ren. Volgens K. hluiszoon, fractie voorzitter van de WD, is het be drag dat het waterschap vraagt, 485.000 gulden, te hoog. Er ligt een schatting die op 425.000 gulden uitkomt. Bovendien is de 10 mille die het waterschapsbe stuur beschikbaar stelt voor on derhoudswerkzaamheden aan de lage kant. Om het gebouw op te knappen is minstens 40.000 gulden nodig. Hij had vooral moeite met de plannen voor ver huur van een gedeelte van het pand. Thuiszorg heeft al belangstel ling getoond voor het kantoor en het woonhuis wil het college via de Woningstichting Walche ren verhuren. „Verhuren pakt zelden positief uit. Vanwege de onderhoudskosten is het een voortdurende kostenpost. Bij verkoop kunnen ook nog eens de kapitaallasten worden terugge- bi-acht", stelde Huiszoon. Ook na een koi'te schorsing van de vex-gadering bleef het college bij zijn besluit. De achterliggen de gedachte is dat bij verkoop de gemeente geen zeggenschap meer heeft over dat gedeelte van het pand en de achterliggende grond. Ook wees wethouder P. Hengst er op dat kiezen voor verkoop betekent dat het voor stel wordt overgelaten aan de raad van de nieuwe gemeente. van onze verslaggeefster Caroline Moerland ELLEWOUTSDIJK - De nafta- kwestie in Ellewoutsdijk is nog steeds niet helemaal afgerond. Vorige week is opnieuw vervuil de grond afgegraven op de plaats waar november 1995 honderdduizenden liters van deze brandstof in het milieu te recht kwam. Het openbaar mi nisterie in Middelburg heeft het strafrechtelijk onderzoek naar de zaak inmiddels afgerond. De milieu-officier van justitie moet nu beslissen of bet tot een ver volging komt. De nafta was afkomstig uit een pijpleiding die die loopt tussen de Total-raffinaderij in Nieuw- dorp en Dow Benelux in Ter- neuzen. Even buiten Ellewouts dijk staat een pompstation, van onze verslaggeefster GOES - De politie heeft woensdagmiddag een 44-ja- rige Middelburger aanghou- den omdat hij zich in Goes schuldig had gemaakt aan 'proletarisch winkelen'. Hij had in een warerxhuis voor tweehonderfr vijftig gul den aan film- en videoban den, computerepullen en cal culator's in zijn winkelwagen geladen. Hij rekende niet af bij de kassa en terwijl hij pro beerde de goederen veilig te stellen, werd hij gezien door een attente getuige. Deze schakelde de politie in, die de man even later aanhield. Bij nader onderzoek bleek dat de man dit jaar al voor de vierde maal voor hetzelfde feit is aangehouden.Hij heeft een volledige bekentenis af gelegd. De gestolen goederen zijn weer teruggegeven aan het warenhuis, dat inmiddels aangifte heeft gedaan. Tegen de man is proces-verbaal op gemaakt. De politie is echter nog op zoek naar de getuige in verband met het afleggen van een verklaring. van onze verslaggever Marten de Jongh GOES - De schouwburgen van Middelburg, Zierikzee en Goes gaan nauwer samenwerken. Een Zeeuwse Theater Stichting gaat zorg dragen voor program mering, horeca-activiteiten, zaalverhuur, beheer van gebou wen en administratie. Niet alleen de programmering zou daarbij gebaat zijn. Als be langrijk voordeel wordt ook ge zien dat het personeel onder één paraplu komt. Dat maakt een flexibele inzet van medewer- kers mogelijk. Het plan geeft Behandeling bouwplan Piersonstraat wordt uitgesteld van onze verslaggever VLISSINGEN - De behande ling van het plan om de boom gaard in de Vlissingse Pierson straat te bebouwen wordt uitge steld. Het college van B en W heeft besloten dinsdag de be handeling door te schuiven naar januari. Dat gebeurde na kritiek van omwonenden. De veelbesproken kwestie zou aanvankelijk vandaag (donder dag) aan de orde komen in de commissie roximtelijke ordening en verkeer De omwonenden van de Piersonstraat - fel tegenstan der van het plan om vier wonin gen op de plaats van de boom gaard te bouwen - hadden grote bezwaren tegen het vroege tijd stip van de vergadering: 16.00 uur. Daardoor zouden zij niet optimaal gebruik kunnen ma ken van hun spreekrecht. Een tweede overweging is dat de locatie is opgenomen in de in ventarisatie van mogelijke bouwlocaties, die de gemeente Vlissingen onlangs heeft uitge voerd. Vooral vanuit Paauwen- burg, waar de Piersonstraat ligt, is al veel kritiek geuit op de suggestie stukken groen in de wijk te bebouwen. De inspraak op die inventarisatie loopt nog tot 1 januari, zodat behandeling van het plan Piersonstraat voorbarig zou zijn. Het voorstel komt nu aan de or de in de commissievergadering van donderdag 16 januari. De bijeenkomst begint dan ook op het gebruikelijke tijdstip: 19.30 structuur aan een samenwer king die in de praktijk al rede lijk gestalte heeft gekregen. De gemeenten Goes, Zierikzee en Middelburg houden een ste vige vinger in de pap. Zij namen zelf het initiatief de mogelijkhe den te onderzoeken van een gezamenlijke exploitatie. Be doeling is dat de gemeenten op dracht geven aan lokale beheersstichtingen om de podi umkunsten te verzorgen. Deze beheersstichtingen krijgen de zeggenschap over de activitei ten in de schouwburgen. De ge meenten verhuren de accommo daties aan deze stichtingen en verstrekken subsidie. De be heersstichtingen besteden ver volgens alle activiteiten uit aan de op te lichten exploitatie-or- ganisatie De Zeeuwse Theater Stichting. Promotie Taken van de theaterstichting zijn het samenstellen van thea terprogramma's, de promotie en verkoop daarvan, het verzorgen van de theatertechniek, huis houdelijke diensten, horeca-ac tiviteiten en zaalverhuur. De exploitatiestichting dient kos tendekkend te werken. Het ei gen vermogen zal nihil zijn. De gemeenten benoemen de bestu ren van de beheersstichtingen. Het bestuur van de Zeeuwse Theater Stichting wordt ge vormd door een directie. Een Raad van Toezicht waarin alle Neem nu een GRATIS proefabonnement Informeer bij de Rabobank in uw woonplaats of bel: (0118) 58 18 10 httpJ/www. trefnl/Walcheren TrefPuni Walcheren een ntiatiet van de gezamen^ke ftabobanken op Walcheren Die zou immers later weer moe ten beslissen over de verkoop. Het collegevoorstel haalde een krappe meerderheid. Daarmee won het college van Burgemees ter en Wethouders de laatste discussie in de laatste reguliere raadsvergadering van de ge meente Westkapelle. waar als gevolg van een defect de brandstof in weiland en slo ten terecht kwam. Om verdei'e verspreiding te voorkomen zijn honderden vrachtwagens ver vuilde grond afgevoerd. Mei dit jaar gaven de autoriteiten groen licht om schone aarde terug te storten. Uit recent onderzoek is echter gebleken dat nog niet alle ver vuiling was vei'dwenen. „Ex- wordt regelmatig gecontro- leerd", legt woordvoerder W. van Loon van Dow Benelux uit. „En als er vervuiling wordt ge constateerd, wordt er opnieuw grond afgegx-aven." Dow Bene lux, eigenaar van de pijpleiding, heeft de dorpsraad van Elle woutsdijk en de gemeente Bor- sele geïnformeerd over de werk zaamheden. Miljoenenschade Nog steeds is niet officieel vast gesteld wat de oorzaak is ge weest van de nafta-lekkage. Wel heeft het openbaar ministerie in Middelburg het strafrechtelijk ondex-zoek naar de zaak inmid dels afgerond. Dit moet onder meer een antwoord geven op de vraag wie verantwoox-delijk kan worden gesteld voor de miljoe nenschade die is ontstaan. Bin nenkort wordt duidelijk of er ook een rechtszaak komt over de kwestie. van onze verslaggever Herre Stegenga ZIERIKZEE - Burgemeester en wethouders van Zierikzee hebben gehoor gegeven aan de protes ten van de bewoners aan de Nieuwe Haven over de onveilige verkeerssituatie in hun straat. Een ad viesbureau moet een plan ontwikkelen om de ver keersveiligheid ter plekke te verbeteren. Volgens het college dienen de maatregelen gericht te zijn op het verlagen van de rijsnelheid, het ver groten van de veiligheid van het overige verkeer en het verbeteren van de toex-istische en recreatie- ve 'potenties'. Woongenot De bewoners van de Nieuwe Haven zijn de grote stroom te hard rijdend verkeer zat. Het verkeer belemmert het woongenot en vergx-oot het onvei- ligheidsgevoel, vinden ze. De bewoners hebben de krachten gebundeld in een actiecomité en een protestbrief gestuurd naar de gemeente, door vrijwel alle bewoners vaneen handtekening voor zien. Dit heeft de toezegging van de gemeente op geleverd dat bij verschillende vei-keersadviesbu- reaus een offei-te wordt opgevraagd. Dat is inmiddels gebéurd, er is een bureau uitge kozen dat voor 9400 gulden een plan wil maken. Uitgangspunt van de gemeente is echter dat het tweerichtingsverkeer blijft gehandhaafd aan de Nieuwe Haven. C. L. van der Linde van gemeentewerken wijst er op dat de invoering van het belanghebbenden- parkeren zeker betrokken moet worden bij de stu die. „Hoewel het nog niet helemaal duidelijk is waar deze parkeei-plaatsen komen." Het voorstel komt maandag 16 december aan de orde tijdens de laatste reguliere raadsvergade ring. Deze bijeenkomst begint 19.30 uur in het stadhuis. van onze verslaggever Maurits Sep DOMBURG - De gemeente Domburg moet de deuren van Croissanterie Verdi sluiten en verzegelen. Dat eist de familie Sala uit Grijpskerke, eigenaar van Pizzeria Milano. De ge meente heeft dat tot op heden echter geweigerd. Sala heeft daarom bezwaar aangetekend bij de commissie bezwaar- en beroepschriften in Domburg. De zitting vindt vandaag, don derdag, om 18.30 uur plaats in het Domburgse gemeentehuis. Croissanterie Verdi biedt vol gens de advocaat van Sala, mr K. M. Moeliker, een volwaardi ge maaltijd (met pizza's) aan en dat is in sfrijd met het bestem mingsplan. Verdi is een concur rent van Milano geworden. Sala is daartegen in beroep gegaan omdat de gemeente nieuwe ho recazaken alleen toestaat als het om een product gaat dat nog niet in het dorp aanwezig is. De rechtbank in Middelburg heeft die protesten bekx-achtigd door de gemeente Domburg te ver] plichten dwangsommen op te leggen en te innen. De eigenaar van de croissante-j x-ie, S. Aydin, moest 250 gulden betalen voor elke dag dat de overtreding voortduurde, mei een maximum van 50.000 gun den. Aydin kondigde daarop aan een aantal gerechten vaxi zijn kaart te schrappen. Volgen^ Moeliker oveitreedt Aydin ech-' ter nog steeds de regels en is hel maximale boetebedrag al be reikt. „Daarom hoeft hij nu niet meer te betalen dus willen wij dat de gemeente bestuurs dwang toepast en de zaak sluit." „De gemeente weigeit dat om-i dat de kans nog steeds zou be staan dat Verdi legaal wordt", aldus Moeliker. „Er zou name-j lijk een nieuw bestemmings-j plan in voorbereid i ng zij nMaar de president van de rechtbank heeft dat argument van tafel ge veegd." Moeliker voelt zich ge- sterkt en probeeit de sluiting van Verdi nu alsnog gedaan te krijgen via de commissie be zwaar- en beroepschriften. beheersstichtingen zijn verte genwoordigd oefent controle uit. De Goese wethouder mr S. J. Heijning (WD) ziet in de nieu we aanpak een goede manier om te profiteren van eikaars kennis. Al zal er volgens hem per saldo weinig veranderen. Goes en Middelburg werken immers al onder één directie. De bestaan de stichting Beheer Prins van Oranje kan beheersstichting worden in Goes. De Goese com missie financiën bespreekt de plannen vanavond tijdens een extra vei-gadering. De bijeen komst in het stadhuis te Goes begint om 19.30 uur. TERNEUZEN - Een achttienja rige Terneuzenaar ontdekte dinsdagavond dat zijn brom fiets was gestolen van de Dok- weg. De zwarte Honda Wallaro had een waai'de van drieduizend gulden. Een 58-jarige vrouw uit Sint Margriete miste woensdagmor gen haar grijze snorfiets in IJ- zendijke. Het voertuig van het merk Motobecane stond aan de Oranjestraat in IJzendijke. De waarde van de snorfiets is niet bekend. Nikon F70 met 35-80 objectief Semi-professionele reflexcamera met fascinerende mogelijkheden Ook simpel te bedienen. Autofocus reflexcamera met ingebouwde flitser, uniek 3 punts scherpstelsysteem, diverse belichtingsprogramma's en motortransport. Directklaar camera's Audio- banden Sony HF-60 Maxell XL II 90 S stuks TDK D-60 5 stuks Video recorders Sharp VCM 24 GM Sony SLV-E1000 Normaal: 2199,- Video- camera's Sony TR 2200 Canon UC 2000 Normaal: 1499,- Canon UC 900 Normaal: 1999,- JVC HR-A233 Films VHS-recorder met automatische zenderinstelling en showview Sony TRV11 JVC GR-DV1 Normaal: 4799,- Sharp VLH 4200S Normaal2499,- Hitachi VM E210 Normaal: 1499,- Kodak Gold 200 24 opn. 3 fotorolletjes Kodak Panorama camera Fuji Sensia 100 dia 3 dia rolletjes Sony TR 340 Video-8 camera met 10x zoom, voorgeprogrammeerde titels, AE-programma, 0.3 Lux en afstandsbediening. TDK SA- 5 stuks Video banden Sony E-180V 2 stuks TDK E 180 EX-HG 2 stuks Sony P5-90 HGD video 8 2 stuks FUJI SHG-180 Subtiel vormgegeven compactcamera met 38-115 zoomlens, autofocus. diverse belichtingsprogramma's en weegt slechts 215 gram Verre kijkers Normaal: 599,- Samsung 8x25 Normaal 199,- Minolta 7x21 Pocket Normaal: 439,- Olympus 7x35 DPS Kwaliteits Objectieven Nikon 4,5-5,6/80-200D| Normaal: 649,- Minolta 4,5-5,6/70-210 AF Normaal. 529,- Canon 4,5-5,6/80-200 II Normaal: 599,- Sigma 70-30 DL Macro Klasse objectief voor Minolta, Canon en Nikon. Normaal 599,- NU 499,- Met gegarandeerde inruil van 100,- voor uw oude len< pnWWfffBI Dus geen 499, maaf APS- camera's Fuji Fotonex 250 Normaal: 499,- Fuji I Fotonex 300 Normaal: 699,- Kodak I Advantix 2000 Normaal: 169,- I Nikon Nuvis 751 Normaal: 499,- Nikon Nuvis 1251 Normaal: 699,- Olympus Centurion Normaal: 1299,» Minolta Vectis 51 Normaal: 1299,- "ÏÏSrm Video- II montage Luxon MAP 080 Normaa/: 149,- JVC JX-ED 11 Normaal: 249,- Vivanco VCR 5034 Normaal: 1799,- Compacte APS-camera met zoomlens, keuze uit 3 fotoformaten en verbeterde afdruk- kwaliteit. Normaal: 449,- Kleuren- televisie Amstrad CTV-140 teletekst Normaal: 449,- Sony KV-X25C Sony XV-AL 100 Zeer eenvoudig bedienbare titel-, audiomix- en montageunit. Tassen en Foto- statieven papier Breda Lange Brugstraat (076) 522 60 70, Ridderstraat (076) 514 40 45 Middelburg Lange Delft (0118) 61 26 03 Oosterhout Arendstraat (0162) 45 42 52, Zuiderhout (0162) 42 66 06 Roosendaal Dr. Brabersstraat (0165) 56 90 88 Ontwikkelen en afdrukken

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 20