Vraagtekens bij optreden Jeltsin PZC Einde van conflict tussen KLM en Northwest in zicht Stemlokaal in de steppe IRA eist bomaanslag basis Osnabrück op Kinderen verkocht om schuld te voldoen Zelfmoordactie PKK: zeven doden buitenland President is al dagen niet meer in het openbaar gezien het weer in zeeland MET REPPERS IN DE GROND KOMT ER GEEN KAT OF HOND! ..en in europa Politie pakt 90 mafiosi snelheidscontrole MAANDAG 1 JULI 1996 van onze correspondent Hans Hoogendijk MOSKOU - Twee dagen voor de beslissende slag om het Russi sche presidentschap is de grote vraag: hoe is de toestand van president Boris Jeltsin? De 65- jarige is sinds woensdag niet meer in het openbaar versche nen. Gisteren was hij niet, zoals aangekondigd, op een groot volksfeest in de hoofdstad, maar publiceerde het persbu reau Interfax wel een zeer uitge breid interview met de presi dent. Het persbureau had hem echter niet te zien gekregen. Jeltsin, die zijn stem kwijt zou Simitis volgt Papandreou op ATHENE (AFP) - De Griekse premier Kostas Simitis is giste ren gekozen tot voorzitter van de socialistische Pasok-partij. Hij is de opvolger van Andreas Papandreou, de grondlegger van de partij die op 23 juni op 77- jarige leeftijd overleed. Kort voor de stemming had Simitis verklaard te zullen aftreden als premier indien de partij hem het Pasok-leiderschap zou ont houden. Op het vierde partijcongres ver sloeg Simitis met een klein ver schil zijn rivaal Akis Tsohatzo- poulos, de kampioen van de „Pa- pandreou-vleugel" van de Griekse socialisten. Tsohatzo- poulos had vooraf grote bezwa ren gemaakt tegen een even tuele opeenstapeling van func ties voor Simitis. Advertentie |beaphar| Beaphar Reppers Afweerkorrels en speciaal ontwikkelde Verdampers kunnen effectief worden ingezet op plaatsen waar honden en katten zich ongewenst ophouden. Vraag ernaar bij de dieren- en tuinspeciaalzaak. zijn, gaf schriftelijk antwoord op de tevoren ingediende vragen. Hij riep de Russen op massaal naar de stembus te gaan en hun stemgedrag niet door woede of frustratie te laten bepalen en dus een proteststem uit te bren gen. „Dat zou een ramp zijn. De mensen die op 16 juni voor de communisten stemden, steun den niet de terugkeer naar het verleden. Ze stemden tegen de problemen van het nieuwe leven en ik begrijp hen. Maai- ons vrije Rusland is pas zes jaar oud en al les wat nieuw is, is moeilijk", ver klaarde Jeltsin in het interview. Het was een duidelijke poging stemmen bij zijn rivaal Zjoega- nov te winnen. Ook probeerde hij de aanhangers van de libe raal Javlinski. vierde in de eerste ronde, achter zich te krijgen. Hij zei al veel ideeën van Javlinski te hebben overgenomen en ver klaarde dat de liberaal een be langrijke rol kan spelen bij de formatie van een nieuwe rege ring. Verzekerd Van een flink deel van de aan hang van generaal Lebed, die als derde uit de eerste ronde tevoor schijn kwam, heeft Jeltsin zich verzekerd door de generaal tot zijn rechterhand te benoemen. In het interview uitte hij zich lo vend over de law-dnd-orderman, die overigens zelf op de tv al dacht aan het vice-president- schap na de verkiezingen. Op het gebied van de buiten landse politiek sloeg Jeltsin een behoorlijk harde toon aan. Te gen Estland en Japan, die beide territoriale claims op Rusland hebben, zei hij: „Wij hebben geen claims en we accepteren die ook niet van anderen." Hij kondigde verder aan de door Ja pan opgeëiste Koerileneilanden snel te zullen bezoeken. Over de Baltische staten en de Russi sche enclave Kaliningrad schreef Jeltsin: „Peter de Grote heeft het raam naar het Westen niet geopend om het door ons te laten sluiten." Hij weigert het Zwarte Zee-ge- bied 'tot een nieuw bruggehoofd van de NAVO-marine en van niet-Zwarte Zeestaten' te laten worden. Jeltsin herhaalde zijn verzet tegen een mogelijke oostelijke uitbreiding van de NAVO. Ziekte Gevraagd waarom hij al dagen niet in het openbaar is versche nen, antwoordde Jeltsin: „Ik heb elke dag hard gewerkt. Maar ik heb de laatste tijd zoveel in terviews gegeven dat ik bijna mijn stem kwijt ben." Zijn communistische rivaal Zjoeganov heeft daar zijn twij fels over. „Als hij alleen zijn stem kwijt is, dan is dat geen reden om officiële ontmoetingen af te zeggen", zei hij. Volgens Zjoega nov is de zaak veel gecompli ceerder: „Je kunt op 65-jarige leeftijd na twee ernstige hart aanvallen niet in een goede con ditie zijn. Dat kan elke platte landsarts je vertellen." Zjoeganov probeert al drie da gen politieke munt te slaan uit LONDEN (RTR/DPA/AFP) - Twee forensische experts van de Duitse politie onderzoeken de krater die een bom vrijdagavond sloeg op een Britse legerbasis in de buurt van het Duitse Osna brück. De aanslag, die alleen materiële schade aanrichtte, werd gisteren opgeëist door hel Ierse Republikeinse Leger (IRA). De Ierse televisie kreeg gisteravond laat een telefoontje van een man die een erkend codewoord van de IRA gebruikte. De beller bevestigde dat „onze troepen drie mortiergranaten op de „mili taire installatie in Osnabrück hebben afgevuurd". De daad werd veroordeeld door de regeringen van Groot-Brit- tannië en Ierland. Een justitiewoordvoerder in Karlsruhe ver klaarde zaterdag al dat er aanwijzingen waren dat de bom het werk was van de IRA. Justitie ontdekte een kleine bestelwagen met een Brits nummerbord bij de ingang van de kazerne, waarin materiaal is gevonden om granaten af te vuren. Het zou gaan om olievaten. Osnabrück is de grootste Britse legerplaats op het Europese vasteland. De barakken bieden onderdak aan ongeveer 1000 mi litairen. In juni 1989 werd de kazerne ook al door de IRA bescho ten. De aanslag van vrijdagavond was de eerste aanval op de Britse troepen op het Europese vasteland in zes jaar tijd. Het gaat om de achtste IRA-aanslag sinds het verbreken van de wa penstilstand eerder dit jaar. foto Oliver Soulas/RTR Vandaag de fysieke problemen die de pre sident blijkbaar heeft. Zijn kan sen om in het Kremlin te trek ken. groeien aanzienlijk indien blijkt dat er met Jeltsin inder daad meer aan de hand is dan het verlies van zijn stem, Achter een vannacht gepas seerd koufront stroomt koele on stabiele lucht naar Zeeland. De stroming is westelijk, deze ivordt iti stand gehouden door hoge- druk op de oceaan ten zuidwes- ten van Ierland en lagedruk bo ven Zuid-Scandinavië. Vanoch tend zijn er nog opklaringen maar spoedig is er meer bewol king en vallen er buien. Deze zijn vooral vanmiddag ivat zwaar der met windstoten en kans op onweer. De temperatuur wordt maximaal 16 graden. Dit is zo'n 4 tot 5 graden te koud voor de tijd van het jaar. Daarbij staal er ook vandaag weer veel wind, matig tot vrij krachtig boven land, af en toe krachtig aan zee en boven open water uit westelij ke richtingen. Een dag om maar weer snel over te slaan wat be treft het weer dan. Ook van nacht vallen er nog enkele buien en het kwik daalt dan naar 11 graden in Oost-Zeeland en tot 13 graden aan zee. Nautisch bericht Wind: west vrij krachtig tot krachtig 5-6 Beaufort, vannacht matig tot vrij krachtig: zicht: goed. in een bui matig tot slecht; temperatuur kustwater: 16 gra den: afwijking waterstanden: enige verhogingen; max. golf hoogte monding Scheldes: tus sen anderhalf en twee meter. ZON EN MAAN 2 juli Zon op 05.25 onder 22.01 Maan op 22.38 onder 07.15 Vooruitzichten Voor morgen (dinsdag): Het ziet er naar uit dat de dinsdag iets rustiger wordt. De buiigheid neemt wat af, ook al vallen er nog ivel een paar, maar ze zijn niet meer zo krachtig. Ook de wind gaat wat liggen en wordt matig boven land 3-4 Beaufort en is matig tot vrij krachtig aan zee 4-5 Beaufort uit het ivesten. De maximum temperatuur over dag rond 16 graden, de minima 's nachts omstreeks 11 graden. De bewolking neemt toe. Voor woensdag tot en met vrij dag: Aanhoudend te koud met maxima tussen 15 en 17 graden. Eerst beivolkt met regen, over gaand in een wisselende beivol- king met af en toe een bui. De mi nima liggen rond de 12 graden. De vind matig tot krachtig, later afnemend matig uit zuidwest west. Hoog water Maandag 1 juli VM 5.58 Vlissingen 2.31 249 14.56 248 Terneuzen Bath Roompot Buiten Zierikzee Yerseke Philipsdam West Dinsdag 2 juli Vlissingen Terneuzen Bath Roompot Buiten Zierikzee Yerseke Philipsdam West 2.49 280 15.15 277 3.51 328 16 16 324 2.25 189 14.50 185 4.20 166 16 45 163 4 00 170 16.55 166 3 40 175 16.20 169 3.16 260 15.43 250 3 35 290 16 01 278 4 35 339 17.06 325 3.10 200 15.40 186 5.15 173 17.35 163 5.25 176 17 50 167 5.50 180 18 10 173 Laag water uur cm uur cm Maandag 1 juli Vlissingen 8.58 209 21 28 221 Terneuzen 9 26 222 21 .56 234 Bath 10.34 246 23 .03 257 Roompot Buiten 8.45 149 21 .10 161 Zierikzee 10.05 141 22 .35 152 Yerseke 10.10 148 22 35 158 Philipsdam West 10.10 151 22 40 162 Dinsdag 2 juli Vlissingen 9.46 208 22. 15 230 Terneuzen 10.16 221 22. 45 243 Bath 11.24 243 23. 54 266 Roompot Buiten 9.30 146 22 00 167 Zierikzee 10.55 135 23 30 157 Yerseke 10 55 141 23 30 163 Philipsdam West 11.00 145 23 30 166 PEKING (ANP) - Het einde van het zich al maanden voortsle pende conflict tussen de KLM en haar Amerikaanse partner Northwest Airlines is in zicht. KLM-president P. Bouw en be stuursvoorzitter J. Dasburg van Northwest hebben afgesproken de samenwerking verder te wil len verdiepen. Binnen een paar maanden moeten hiertoe de eer ste contracten voor een aantal jaren worden opgesteld. Dat zei KLM-president P. Bouw gisteren tijdens een persbijeen komst in Peking. De KLM-top- man sprak van een „omslag in de verhoudingen". De commer cieel succesvolle alliantie kwam eind vorig jaar in gevaar, na een conflict tussen KLM en een groep andere aandeelhouders van Northwest over de zeggen schapsverhoudingen. Sinds die tijd zijn nieuwe samenwerkings projecten op de lange baan ge schoven. De uitspraken van Bouw komen daags na het bericht dat KLM een deel van zijn preferente fi- nancieringsaandelen in North west aan zijn Amerikaanse part ner heeft verkocht. Beide partij en zien deze transactie, waar mee een bedrag is gemoeid van 650 miljoen, als zeer positief. Bouw zei het als een signaal te beschouwen van de verbeterde relaties „na een koele periode". De transactie vloeit voort uit een persoonlijk gesprek tussen Bouw en Dasburg. Daarin heb ben beiden aangegeven dat ze de samenwerking ondanks de pro blemen tussen de aandeelhou ders niet willen opgeven. Ook de onlangs opgerichte me- ga-alliantie tussen British Air van onze correspondent Eelco van der Linden ROME - De politie van Palermo heeft dit weekeinde een porno- en een prostitutie-circuit bloot gelegd waarin een hoofdrol was weggelegd voor een zestigtal kinderen afkomstig uil het meest verpauperde deel van het centrum van deze Siciliaanse stad. Veel ouders bleken met de 'kinder-sex' de schulden te beta len die ze hadden uitstaan bij woekeraars. De kinderen waren vrijdagmor gen in alle vroegte uit hun bed gelicht en meegevoerd naar het hoofdbureau van politie, waar een groot aantal van hen zou be kennen sexueel te zijn mis bruikt. Op basis van de getuige nissen werden zaterdag zeven personen gearresteerd. Onder hen beruchte woekeraars, maar ook een moeder en een opa van twee van de kinderen. De actie van de politie blijkt mo gelijk te zijn gemaakt door ver schillende telefoontjes van kin deren die waren binnengeko men bij de hulporganisatie 'De Regenboog'. Ernesto Caffo. voorzitter van de landelijke kin derhulporganisatie 'Telefono Azzurro'. sprak van 'barbaarse toestanden' en trok vergelijkin gen met Thailand en de Filippij nen. ROME (RTR/DPA) - Bij een actie in heel Italië heeft de politie dit weekeinde 90 leden van de 'Ndrangheta gearresteerd, de mafia in Calabrië. Gisteren hield ze twee mannen, die behoorden tot de meestgezochte criminelen in Italië. Het openbaar ministerie begon onlangs een grootschalig optreden tegen de mafia in Calabrie en gelastte de aanhouding van in totaal 172 verdachten. Zestig van hen waren al eerder opgepakt. De man nen, lid van verscheidene clans van de 'Ndrangheta. worden beschul digd van 29 moorden, veertien pogingen tot moord, drugs- en wapen handel en roofovervallen en afpersing. De politie zet het zoeken naar twintig andere mafiosi voort. Gisteren maakte de politie bekend dat de 34-jarige Domenico Mam- moliti en Saverio Pizzata zijn aangehouden. Mammoliti. die lid was van de clan van zijn vader Giuseppe, werd gezocht wegens ontvoe ring en drugssmokkel. Hij was al tot 25 jaar gevangenisstraf veroor deeld. De 26-jarige Pizzata kreeg eveneens bij verstek dezelfde straf wegens soortgelijke misdrijven. Vorige week arresteerde de Italiaanse politie al één van de leiders van de criminele groep. Candeloro Parrello, die onder een valse naam in een luxefiat in Rome woonde. Hij had plastische chirurgie ondergaan om herkenning en daarmee arrestatie te voorkomen. ways en American Airlines heeft Northwest dichter bij KLM ge bracht. Deze twee concurrenten hebben op diverse terreinen sa menwerkingsovereenkomsten voor meerjaren gesloten. Bouw: „Dat zoeken wij ook, maar dat was tot voor kort onbespreek baar. Het was onbegrepen." Bouw en Dasburg zijn er overi gens niet in geslaagd de angel uit het conflict te halen. KLM voelt zich in zijn rechten aange tast. nadat de „board" van Northwest besloten had de zeg genschap in te perken. Aandeel houders mogen sinds november vorig jaar maximaal 19 procent stemrecht hebben in plaats van de wettelijk toegestane 25 pro cent. KLM kan daarom eerder verworven optierechten, die het belang van de maatschappij in Northwest kunnen doen vergro ten van 19 tot 25 procent, niet uitoefenen. Eind jaren tachtig redde KLM samen met een aantal andere geldschieters Northwest van de ondergang. Met een financiële injectie van 580 miljoen dollar verwierf de Nederlandse maat schappij een pakket aandelen, dat thans een marktwaarde heeft van 1.5 miljard dollar. Chauffeur van schoolreisje nam drugs mee LONDEN (AFP) - De Britse douane heeft in Dover 150 kg cannabis in beslag genomen in een autobus met Schotse schoolkinderen die uit Neder land terugkeerde. Dit is giste ren vernomen uit politiebron nen. De 42-jarige chauffeur van de bus is gearresteerd en in staat van beschuldiging gesteld we gens drugssmokkel. De onder- wijsautoriteiten in North La nark in Schotland zeiden giste ren voortaan goed op te zullen letten bij het kiezen van een tou- ringcarbedrijf. De wiet met een straatwaarde van 1,2 miljoen gulden, was ver stopt in vijf koffers in de bagage ruimte van de bus. De bus ver voerde 46 kinderen van 12 tot 13 jaar oud en zes onderwijzers, al len uit Glasgow. Volgens de poli tie wisten scholieren noch lera ren iets van de smokkel Twee weken geleden liep in een andere zaak een chauffeur van een Britse schoolbus in Dover tegen de lamp. De man nam XTC-pillen met een waarde van 3.5 miljoen gulden mee terug van een reisje naar Zuid-Frank rijk. ULAN BATOR (RTR) - Mon goolse kiezers wachten tot ze hun stem kunnen uitbrengen in de kiestent in de steppe bij de stad Delgerhaan in Mon golië. De inwoners van het land trokken gisteren in gro ten getale naar de stembus. Tegen het sluiten van de stemlokalen, gistermiddag drie uur Nederlandse tijd. was het opkomstpercentage de 100 procent dicht gena derd, zo beweerden functio narissen. Vele kiezers legden te paard grote afstanden over de steppe af teneinde hun stem te kunnen uitbrengen. Het enorme enthousiasme on der de 2,3 miljoen Mongolen stelde de autoriteiten hier en daar voor problemen. In de hoofdstad Ulan Bator pro beerden enkele duizenden kiezers zich al voor het ope nen van de stembureaus naar binnen te dringen. In de eerste democratische verkiezingen in 1992. twee jaar na de val van het commu nistische bewind dat het land 70 jaar lang regeerde, behaal den de ex-communisten nog een eclatante overwinning. De Revolutionaire Volkspar tij van Mongolië (MPRP) be haalde maar liefst 70 van de 76 zetels in de Grote Hural, het Mongoolse parlement. Sinds dien heeft de partij voorzich tig economische hervormin gen doorgevoerd. Ditmaal lijken vooral de jon geren te zullen kiezen voor de oppositie, die zich heeft ver enigd in de Democratische Eenheidscoalitie (DUC). Ver wacht wordt dat deze coalitie eenderde van de zetels bin nenhaalt. De eerste uitslagen worden in de loop van vandaag ver wacht, de definitieve pas later in de week. foto Robyn Beck/EPA TUNCELI/ANKARA (RTR) - Zeker zeven mensen zijn ge dood en 25 gewond geraakt bij een zelfmoordaanslag tijdens een militaire parade in de stad Tunceli in het oosten van Tur kije. De aanslag is volgens de politie het werk van Koerdi sche guerrillastrijders. Een meisje, dat verkleed was als zwangere vrouw, blies zichzelf op tijdens de optocht op het cen trale plein van de stad. Zes sol daten kwamen om het leven. De meeste gewonden zijn ook mili tairen. Ziekenhuizen riepen de bevolking op bloed te geven. Veel gewonden zijn er ernstig aan toe. De leider van de Koerdische guerrillabeweging PKK, Oga- lan, dreigde onlangs met zelf moordaanslagen als de Turkse regering niet zou ingaan op een staakt-het-vuren dat zijn groep in december eenzijdig afkondig de. De regering reageerde niet. Bij de strijd van de PKK voor een onafhankelijke Koerdische staat zijn sinds het midden van de jaren tachtig meer dan 19.500 mensen omgekomen. De aanslag in Tunceli was de eerste actie van de PKK tegen de regering van de nieuwe pre mier Erbakan van de Welvaarts partij. Deze maakte zaterdag be kend dat hij op economisch ge bied in grote lijnen hetzelfde be leid zal voeren als zijn voorgan ger Tansu Qiller van de Partij van het Juiste Pad. Qiller en Er bakan vormden vrijdag een coa litie. Erbakans programma voorziet in een verlaging van de inflatie en het bereiken van een stabiele economische groei, alsmede in het voeren van een realistisch wisselkoersbeleid van de Turkse munteenheid en het aantrekken van buitenlands kapitaal. De re gering wil voorts prioriteit geven aan investeringen in de infra structuur. Ook de douane-unie met de Europese Unie is een var de programmapunten. Duitsland: Veel bewolking en van tijd tot tijd buien, mogelijk met onweer. Koel met maxima van 15 graden in het noorden tot 19 in het zuiden. Zwitserland: Half tot zwaar be wolkt en vooral aan de noord kant van de Alpen enkele buien, mogelijk met onweer. Middag- temperatuur uiteenlopend van 19 graden in de noordelijke kan tons tot 25 in de buurt van Lo carno. Oostenrijk: Meest bewolkt en enkele regen- of onweersbuien. In het uiterste zuiden ook kans op een paar opklaringen. Mid- dagtemperatuur ongeveer 20 graden. Polen: Overwegend bewolkt en enkele buien, mogelijk ook met onweer. Middagtemperatuu r ongeveer 18 graden, langs de kust nog iets koeler. Tsjechie en Slowakije: Wissel vallig met naast wat zon ook veel wolken en enkele regen- of onweersbuien. Maxima onge veer 20 graden. Hongarije: Wolkenvelden en van tijd tot tijd regen, ook kans op onweer. Minder warm met maxima van ongeveer 22 gra den. Weerrapporten 30 juni 20 uur: Vooruitzichten Weersvooruitzichten geldig tot en met dinsdag Finland: Verder toenemende be wolking en vooral dinsdag perio den met regen. Kans op onweer. Middagtemperatuur uiteenlo pend van 15 graden in het noor den tot 20 in het zuiden. Dinsdag in het zuiden minder warm. Spanje: Overwegend zonnig, maar in het noorden soms ook wolkenvelden. Waarschijnlijk wel droog. Met name in het bin nenland erg warm met maxima tussen de 35 en 40 graden. Langs de meeste kusten middagtem peratuur rond 30 graden, alleen langs de Golf van Biskaje aan merkelijk lagere maxima. Canarische Eilanden: Flinke zonnige perioden en droog. War mer met maxima rond 31 gra den. Marokko: Westkust: zonnig, maar hier en daar ook wolken velden. Middagtemperatuur vlak aan zee rond 30 graden. Tunesië: Zonnig en warmer. Middagtemperatuur vlak aan zee oplopend tot ruim boven de 30 graden. Zuid-Frankrijk: Perioden met zon en bijna overal droog. Vooral in de buurt van berggebieden ook wolkenvelden en mogelijk een bui. Een opstekende Mis- tralwind. Middagtemperatuur ongeveer 24 graden, aan de At lantische kust enkele graden la ger, in de Provence en Langue- doc hier en daar tegen de 30 gra den. Mallorca en Ibiza: Overwegend zonnig. Droog. Middagtempera tuur ongeveer 30 graden. Italië: Flinke zonnige perioden, maar in het noorden meer be wolking en een enkele regen- of onweersbui. Maxima uiteenlo pend van 26 graden in het noor den tot 32 hier en daar in het zuiden. Corsica en Sardinië: Veel zon, maai- vooral op Corsica ook sta pelwolken. Droog. Middagtem peratuur van 25 graden op Cor sica tot 31 op Sardinië. Malta: Droog en veel zon. Ma xima rond 30 graden. Griekenland en Kreta: Vrij zon nig en droog. Maxima van 27 graden op de stranden tot 35 in het binnenland. Turkije en Cyprus: Langs de kusten: zonnig en droog. Ma xima rond 30 graden. De politie kondigt voor vandaag de volgende snelheidscontroles aan: A2 tussen Amsterdam-Utrecht-Zaltbommel - vice versa A12 tussen Arnhem-Ede vice versa - roulerende radar Ter hoogte van Almere: A6-de Waterlandseweg (N27)-de Hogering Al6 tussen Breda-Rijsbergen A67 tussen Asten-Belgische grens Amsterdam half bew. °C 15 Aberdeen regenbui 12 Athene onbewolkt 24 Barcelona onbewolkt 25 Berlijn regen 13 Boedapest licht bew 18 Bordeaux onbewolkt 21 Brussel regen 13 Cyprus onbewolkt 24 Dublin regenbui 15 Frankfurt zwaar bew 18 Genève half bew. 21 Helsinki onbewolkt 18 Innsbruck licht bew 18 Istanbul onbewolkt 24 Klagenfurt half bew. 19 Kopenhagen zwaar bew 13 Las Palmas onbewolkt 24 Lissabon onbewolkt 26 Locarno half bew. 25 Londen half bew. 19 Luxemburg regen 13 Madrid onbewolkt 34 Malaga onbewolkt 25 Mallorca - onbewolkt 25 Malta onbewolkt 25 Moskou half bew.' 19' Munchen licht bew. 16 Nice half bew. 22 Oslo zwaar bew. 16 Parijs zwaar bew. 18 Praag half bew. 13 Rome licht bew. 22 Split onbewolkt 23 Stockholm licht bew. 16 Warschau licht bew. 14 Wenen half bew. 17 Zürich zwaar bew 16 lagedruk H hogedruk

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 4