Schaaktitel voor Middelburg Veiligheid bepaalt goede naam Tennissers Kapelle brengen spanning terug Asselman met schrik vrij tegen Bauwens J sport 16 Vlissingen eindigt op tweede plaats in Zeeuwse hoofdklasse Stormvogel leeft zich uit tegen zwak DZT sport in zeeland n uitslagen sport op tv 6- w DINSDAG 5 MAART 1996 van onze medewerker VLISSINGEN - Middelburg I is kampioen in de Zeeuwse hoofd klasse. De schakers uit de hoofd stad wonnen zelf in Oostburg en zagen de overgebleven 'concur renten' onderuitgaan. Met nog éen ronde te gaan zijn de Middel burgers niet meer in te halen Ook in de promotieklasse is de strijd beslecht. Goes is de nieuwe kampioen. Middelburg I - SVWZV 6,5-1.5 - Middelburg werd met ruim ver schil kampioen. Maar overtui gend ging het niet. Spelers die drie klassen hoger hebben ge speeld kwamen af en toe in de problemen... Teamleider Jos de Jager had bedacht dat achtste bordspeler Dennis van Boven het in de kampioenswedstrijd maar eens op bord één moest proberen. Wellicht hoopte Van Boven Olaf van der Sloot weer een keer te ontmoeten, maar die zat op bord vier. De anderhalve punt van SVWZV was al met al verdienstelijk. En Middelburg is volgend jaar in de landelijke klasse beter op zijn plaats. Gedetailleerd: D. van Boven-C. Lanckriet 0-1; C. Jansen-K. Leenhouts 1-0; B. Henderikse-J. de Meester remise; C. de Wolf-O. van der Sloot 1-0; R. Tiggelman- T. Riemens 1-0; A. Riemens-H. Riemens 1-0; J. de Wolf-G. de Winter 1-0; H. Massink-M. van Hijfte. Middelburg II - HWP III 5-3 - Een verrassende overwinning van de Middelburgse reserves die nog volop in degradatiestrijd verwikkeld waren. HWP had een alleszins redelijk team afgevaar digd. maar de Middelburgers presteerden opvallend. Over winningen van Meulenbroek op Den Hamer en Van Steijn op Maes waren buiten verwachting. Gedetailleerd: B. Meulenbroek- A. den Hamer 1-0: M. Wester- weele-A. Galle remise; W. van Wijnen-H. de Ridder 0-1; S. San- ders-J. Tack remise; S. Steijn- Maes 1-0; B. Stange-J. Maas re mise; H. J. Meijer-T. Peresic 1-0; A. Jonkheer-E. van Theemsche remise. Souburg - Vlissingen 1,5-5,5 (prognose 2-6» - Vlissingen be sliste de strijd om de tweede plaats overtuigend in zijn voor deel. Overwinningen van Punt, Van Driel en Naayer gaven Vlis singen een l-4-voorsprong. van onze medewerker VLISSINGEN - De waterpo- loërs van Stormvogel hebben zich kunnen uitleven tegen DZT. De derdeklasser won sim pel met 11-1. Stormvogel - DZT 11-1 - Tegen DZT speelde Stormvogel een ge degen wedstrijd. De ploeg uit Deurne gaf de eerste periode nog goed tegenstand (3-1). maar zag de Vlissingers in het vervolg snel uitlopen naar 6-1. In de derde pe riode stokte de scoringsmachine 7-1. In de laatste periode pikte Stormvogel de draad weer op en liep verdiend uit naar 11-1. Scores Stormvogel: Ad van 't Wes- iende 5. Sjaak Leijnse 3. Loek van 't Westende. Jeroen van de Broeke eri Patrick Vader Merlet - Schelde 14-1 - Hoewel Schelde in de eerste twee perio des niet slecht speelde, had de Terneuzense ploeg geen geluk. Alle doelpogingen zag men ge keerd door keeper, paal of lat. De enige treffer van Schelde werd gemaakt door Cees van Houwe- lingen uit een strafworp. Merlet ging beter met de kansen'om en liep via 6-1 uit naar 14-1. In de laatste twee kwarten speelde Schelde ronduit slecht. Ganze - BZV 3 6-3 - Ganze was zaterdag met een verdedigend concept te water gegaan. Daar om werd er offensief te weinig ondernomen werd. BZV nam een 0-1-voorsprong. De juiste wissel bracht Ganze beter in de wedstrijd; 3-2. Daarna kwam BZV nog terug tot 3-3, maar veel meer presteerde de Bosse ploeg niet. Uit de overtalsituaties liep Ganze uit naar 5-3. Omdat een speler van BZV voor de derde maal de kant moest opzoeken en geen wissels meer had liet Ganze in de slotfase nog een treffer aan tekenen. Scores Ganze-Piet Schop 3, Jaap Bo- vendorp. Bram van der Leden en Piet Schop. DZT - Stormvogel 6-2 - Na een gelijkopgaande eerste periode 1- 1 namen de polosters van Storm vogel in de tweede periode een verdiende 1-2-voorsprong. De Deurnse vrouwen maakten ver volgens echter een geïrriteerde indruk en schuwde de fysieke middelen niet. Doordat de scheidsrechter niet of nauwe lijks optrad tegen het Brabantse geweld, liep de wedstrijd hele maal uit de hand. De jeugdige Stormvogel-ploeg het zich inti mideren en ging via 3-2 kopje on der met 6-2 Scores Stormvogel Tessa Simon en Nicole van Kempen Daarna werd de klus geklaard. In de afgebroken partij heeft Hans Weiten een toren en drie pionnen tegen de twee torens van Max Toetenel. Weiten heeft als enige winstkansen, maar veel zal het niet zijn. Gedetailleerd: R. van Gemert- P. van Rooijen remise; C. Boóg- aard-W. Punt 0-1; P. Uytdewïlli- gen-E. Clarisse remise: M. Toete- nel-H. Weiten afg. (prognose re mise); C. Boelhouwer-M. Naayer 0-1E. van Boven-R. Kouwijzer 0- 1; P. van Dijke-D. Lammers re mise: M. Koolhoven-E. van Driel 0-1. Landau - Vlissingen II 3,5-3,5 (prognose 4-4) - Een onvervalste degradatiematch, waarin Vlis singen het onheil over zichzelf afriep. Na een vroege voor sprong zag het er goed uit voor Vlissingen. Maar een voordelige stelling van Dieperink verzand de in remise. Van der Mark maakte het nog bonter door met een goede stelling en een tegen stander in tijdnood remise voor te stellen. Na het gelijkspel blij ven beide teams in de zorgen. Vlissingen II staat één punt ach ter op Landau en moet op de laatste ronde minimaal gelijk spelen tegen Middelburg II. Lan dau zelf zal tegen Vlissingen I niet veel kans hebben. Gedetailleerd: A. Arendse-W. Meulblok afg. (prognose remise): T. de Putter-W. van der Markt remise; P. Kalisvaart-M. Wisse remise; J. Hayward-F. Diepe rink remise: R. de Hulster-P de Poorte 1-0: W. Sinke-C. Cevaal remise; W. de Wolff-C. Kouwijzer remise; J. Arendse-H. Wester- weele 0-1. Promotieklasse Souburg II-SVWZV II 4,5-3.5: Gedetailleerd: B. Rouw-H. Oos terhout 0-1: R. Alders-A. de Bruyne 0-1; J. Hollebrands-V. Leenhouts 0-1; J. Hekhuis-P. van der Linde 1-0; R. Schroevers- K. Leenhouts 1-0; A. Vermue-J. Bron 1-0; F. van Boven-P. van Sprundel 1-0; T. van Gemert-P. Wildeboer remise. Souburg Ill-Goes I 1-7: Gede tailleerd: K. Koolhoven-J, van Ruler 0-1; R. Steijn-J. Oostdijk remise; B. Mulder-M. Holwijn 0- 1; R. Hekhuis-M. Luitwieler 0-1; R. van de Hooven-J. van Nispen 0-1; J. van Klooster-M. Burger- hoff remise; T. Meulmeester-E. Kloosterman 0-1; L. Schipper-J. Westdorp 0-1. Terneuzen II-DZD 1-7: Gedetail leerd: M. Freeke-W, Bliek 0-1, K. Cohen-P. van der Borgt 0-1; F. de Koeijer-C. Heijboer 0-1; M. van Hecke-J. K. Tolhoek 0-1M. Bon- te-W. van Stel 0-1: O. Gommers- E. Dek 1-0; M. Sostar-R. Hoek van Dijke 0-1. J. Miedema-W. Krijnsen 0-1 Zierikzee-Goes II 6,5-1,5: Gede tailleerd: G. van Es-P. Duvekot 1 -0; JAangeenbrug-A. de Waal 1- 0; M. Krijger-L. Nieuwenhuize 1- 0: A. Bandsma-E. Voogd remise: J. Baris-L. Verkerk 1-0; J. Ver- duijn den Boer-W. Traas 0-1; Vand er Made-J. Verschuure 1-0. van onze medewerker KAPELLE - Joke Ganzeman en Erica Smit hebben de spanning teruggebracht in de tweede klasse van de districts-indoortenniscompetitie. Door zowel het en kel- als het dubbelspel te winnen, hadden zij een gro te inbreng in de 3-9 overw inning van Kapelle legen MLTC 5. Omdat koploper 't Halve Maantje de wed strijd tegen MLTC 4 had uitgesteld, mag Kapelle zich nu naast de Goese selectie nestelen. In Racketcentrum Kapelle startten de mannen van tennisvereniging Kapelle slecht met één punt winst uit twee enkelpartijen. Gerbrand Vroegop moest met veel moeite, na een uur spelen, de Middelburger Frank Clausing met 7-7 naast zich dulden. Toen Kapelle-spe- ier Martijn Pluijmers alle hoeken van het veld had ge zien tegen Sander Roose (2-12), waren het de vrouwen die de ommekeer brachten. Joke Ganzeman won met 6-8 van Mirjam Roose en Erica Smit volgde haar clubgenote met een 5-9 winst tegen Hanna Bruinzeel. De mannen en vrouwen-dub bels van de vijfde selectie van MLTC hadden ook geen antwoord op de koppels Ganzeman/Smit en Vroegop/ Pluijmers. WPD 1 uit Wolphaartsdijk moest met twee invallers aantreden tegen De Schelde 2. Richard de Vree had de bui al zien hangen in Racketcentrum Kapelle: ..We wisten van te voren al dat we kansloos waren, maar de 10-2 nederlaag was niet echt nodig geweest", aldus De Vree. die zelf voor de twee enige punten zorgde na een overwinning van 4-8 op Aart de Looff. Door het fikse verlies zakt WPD in de tweede klasse naar de vierde plaats. In dezelfde klasse speelde Sluis kil 2 het tennisteam Vrouwenpolder naar de laatste plaats door een 8-4 overwinning. In de derde klasse liet koploper Souburg 1 kostbare punten liggen tegen Ludo et Emergo uit Oostburg 16- 6). Annie de Bruine was oppermachtig tegen de Sou- burgse-speelster Blauw (5-14). In het Racketcentrum in Terneuzen stuurde Barbera Fonteijne ook de Soti- burgse Malick met een 9-3 nederlaag naar huis. Gi- dionse en Dijkstra brachten de spanning weer terug door respectievelijk te winnen van Suurman (14-4) en Willemse 10-4) Nadat De Bruine/Suurman de dubbel won van Blauw/Gidionse was het Dijkstra/Malick, die Souburg nog op gelijke hoogte brachten door een 12-6 overwinning op Willemse/Pape. In de vierde klasse leed Zierikzee 1 een gevoelige ne derlaag tegen Globin (1-10) uit 's-Gravenpolder. Ook DOS 1 uit Vlissingen ging met 11-1 verrassend onder uit tegen MLTC 8. Dat was in het voordeel van SJEF 1 uit Aardenburg. SJEF liet in het Racketcentrum Ter neuzen geen spaan heel van Souburg 2 met een forse overwinning van 0-12. SJEF-speler Piet Baas won afgetekend met 3-9 van Brian Dijkstra. Willy de Coninck wist binnen een uur speeltijd een score van 2-14 te noteren op Frans Rolff. Nadat Mary de Coninck en Marie Baas ook hun tegen speelsters Platschorre (2-13) en Zwanenburg (4-10) geen kans gaven, waren de twee dubbelspelen slechts een formaliteit. SJEF is door de nederlaag van Zierikzee en DOS weer aan de leiding gekomen. Met nog één wedstrijd te gaan maken alle drie de teams nog kans op de titel. Motorcrossclub RES aan vooravond nieuw seizoen van onze medewerker Lucien Roelandt AXEL - Bijna is het weer zover. Zaterdag gaat op het Axelse Smitsschorre de RES-motor- crosscompetitie weer van start. Begonnen als een onderonsje voor wat motorcrossliefheb bers uit Zeeuws-Vlaanderen en België grens, geniet de wed strijdserie inmiddels bekend heid tot in Frankrijk. Een onverwachte ontwikkeling. Ruim tien jaar geleden had het er alle schijn van. dat op Smitsscchorre er alleen plaats zou blijven voor de in alle stilte tegen een balletje slaande golf ers en geluidloze zweefvliegtuig jes. Voor lawaaierige door het zand ploeterende motoren was eigenlijk geen plaats. „De tijden zijn veranderd", zegt voorzitter Adwin Cortvriendt van Stichting Recreatie Smits- schore. ..Ik weet het jaartal niet meer precies, maar het zal onge veer twaalf jaar geleden zijn ge weest. dat de bom barstte. Het bestuur werd uit onvrede over het gevoerde beleid de laan uit gestuurd. De club kampte met vele tonnen schuld. De kantine was niet veel meer dan een gam mel gebouwtje dat op instorten stond, het circuit lag er verwaar loosd bij en het materiaal om het terrein in orde te brengen, was versleten. Weinig mensen ge loofden er toen nog in. Begrijpe lijk, want het leek onbegonnen werk om in deze chaos orde op zaken te stellen." Vrijwilligers Er is in de afgelopen jaren hard gewerkt om de club weer op de rails te krijgen. Hetgeen is ge lukt. Adwin Cortvriendt: „We beschikken over een van de bes te terreinen van Zuidwest-Ne derland en Belgisch-Vlaande- ren. De kantine is opgetrokken uit steen. We beschikken over een eigen machinepark voor het onderhoud van het terrein. En niet te vergeten: de vele vrijwilli gers. die het circus draaiende houden." De stichtingsvoorzitter vindt dat de mensen achter geslaagde reddingsoperatie alle lof verdie nen. „Het is altijd gevaarlijk om namen te noemen. Maar zonder al die anderen tekort te doen. wil ik Bavo Rammelo en Paul Ver dunnen noemen. Zij trokken de kar. Hun ideeen werkten inspi rerend op de rest. En natuurlijk met te vergeten, de medewer king van de gemeente. Want had die geluisterd naar de milieuf reaks, was er nu al lang geen sprake meer geweest van motor cross-wedstrijden op Smits- schorre." „De club heeft het vertrouwen van het gemeentebestuur niet beschaamd". meent Cort vriendt. De club is inmiddels schuldenvrij en biedt velen de mogelijkheid om te' crossen. het terrein wel een paai- gepen sioneerden of mensen die in ploegendienst werken. Zij ver richten allerlei hand- en span diensten. Dat maakt het bestu ren heel wat gemakkelijker." Cortvriendt zegt dat de club in een luxe positie verkeert. „Ter wijl de meeste verenigingen kampen met een tekort aan vrij willigers. beschikken wij over voldoende mensen die er alles aan doen om de zaak tot in de puntjes in orde te brengen en te houden. Iedere dag vind je op De voorman van de Axelse mo- tocrossclub is er van overtuigd dat dit alleen niet voldoende is om de motorcrossers van heinde en verre naar Axel te trekken. „De veiligheid van het circuit bepaalt de goede naam van de RES en staat garant voor de gro te aantrekkingskracht", zegt Cortvriendt. „Ik heb zelf twintig jaar gecrosst en weet welke risi co's er aan verbonden zijn. Als bestuur waken wij er voor de vei ligheid van de renners. De veilig heid staat bij ons voorop. Een dat spreekt de renners aan. Daarom komen ze zelfs vanuit Frankrijk naar Smitsschorre." Indoorcross „Maar", gaat Cortvriendt ver der, „hoe veilig je het ook maakt, er kan altijd wel iets gebeuren. Want de levensgevaarlijke ca priolen. die sommige crossers tijdens de wedstrijd uithalen... Daardoor is ook de Indoorcross in Goes in een slecht daglicht komen te staan. Wat daar is ge- Koploper onderuit van onze medewerker HULST - In poule B van de be- drijfscompetitie in Den Dul- laert zette het team van Hans Anders een goede stap in de richting van het kampioen schap. In het duel met Krediet bank behaalde Hans Anders een 8-0 overwinning. Natascha Asselman won met nipte 5-4 cijfers van Gaby Bau wens en Peter de 'Roeck bleek met 7-5 te sterk voor Ettiënne Schauwaert. Natascha Assel- man/Robert Asselman wonnen hun dubbel met 7-6 van Gaby Bauwens/Frans Strooband en Peter de Roeck/Robert Assel man maakte de overwinning compleet door met 8-4 het kop pel Ettiénne Schauwaert/Frans Strooband te verslaan. In de vrouwencompetitie Terneuzen won Racket Jack' een spannend duel met 3-1 Van Doeselaar. Corry Bosjf- Veraart en Ria Wisse/Marg£> Buyze speelden met 7-7 teger kaar gelijk. De winst werd' haald, doordat Franny Gob^ Lydie de Bruyn met 9-8 cijr het koppel Hanny van Do* laar/Henny Sloover versloeg In de mannencomptie veraLI de combinatie Witte/Pieters} 4-2 Bommelijn/Michielsen. I dubbel bleken Benny Boml lijn/Jaap Michielsen nog te sl voor Rinus Witte/Pierre Piel ers:| tem P:M o--™ Zij wonnen dit duel met 8-5® de enkelspelen bleken Witte Pieters over de langste aden beschikken. ij' Cricket Jaipur. WK cricket. Groep A, vierde speelronde: West-lndië - Australië 2-0. Stand: 1. Sri Lanka 4-8, 2. Australië 4-6, 3. India 4-4,4. West-indië 4-4, 5. Kenya 4- 2, 6. Zimbabwe 4-2. Paardensport Dressuurwedstrijd Sé-Ros in manege De Eendracht in Vrouwenpolder. Proef Z-49: 1. Margo Bosch/Farao (Bossen- hoofd), 181; 2. Elly Provoost/Gambit (PPCSD), 175. Z-50: 1. Elly Provoost/ Gambit. 182. Z-39: 1. Silvia Nauta/ltflas (Bavel), 204; 2. Piet Westveer/Baltimoor (Z-Bev.), 185: 3. Nina de Leeuw/Geralita (Braanjenhoek), 182. Z-40: Silvia Nauta /ltsflas (Bavel), 194; 2. Monique Rijsdijk /Margraafs Falco (Oud Beierland). 191; 3. Nina de Leeuw/Geralita, 190. M-211. Marina de Fouw/Jive (Oranjezon), 172; 2. Sandra van der Hoofd/Ryan (Sé-Ros), 172: 3. Nout Louws/Gambler (Oranje zon), 170. M-22: 1. Margo Bosch/Inno cent (161); 2. Marieke Willenstein/Hel- pera (Oranjezon), 159; 3. Marina de Fouw/Jive, 158 M27' 1. Mariëlle van Anrooy/Habanera (Sé-Ros), 171. M-28' 1Mariélle van Anrooy/Habanera, 165. L- 15: 1. Monique Veldman/Veersedam's Frisbee (Sé-Ros), 171; 2. Hanneke Vijf- winkel/llcamar (Zilveren Trens). 171; 3. Willeke Wondergem/Castor (Sé-Ros), 167. L-16: 1. Monique Veldman/Veerse dam's Frisbee. 183; 2. Hanneke Vijfwin- kel/llcamar, 180; 3. Dennis Schippers/ Ivincibel (RV Olaersthoeve), 167. B-9' 1. Mariska Boone/Kingston (Weelruiters), 175; 2. Arno Hilleman/Dorette H (Sé- Ros), 174; 3. Rinus Hubregsen/Condor (Sé-Ros), 165. B-10: 1. Arno Hilleman/ Dorette H, 173; 2. Mariska Boone/Kings ton, 166; 3. Rinus Hubregsen/Condor, 163. Schaken beurd, lag niet - zoals wordt ge suggereerd - aan de veiligheid van de baan maar aan de over moed van een aantal coureurs." Cordtvriendt en zijn medebe stuurders Jac de Feyter, Dien Hamelink, Anky Pladet, Paul Rottier, Johan van Cadzand en Jan Kruimienk hopen dan ook vurig dat wat in Goes is gebeurd de RES bespaard zal blijven. „Wij zijn er klaar voor. Het woord is nu aan de coureurs. Zij hebben het verloop van de com petitie in de hand. Wie bij de start zijn verstand op nul zet en de blik op oneindig, dient te be seffen dat hij een gevaar voor zichzelf en de anderen is." Wedstrijdprogramma RES-compe- titie 1996:9 en 23 maart. 20 april. 1 en 11 mei. 1 en 29 juni, 13 juli. 10 augus tus. 14 september en 5 oktober Overige wedstrijden: 10 juli super cross. 8 april BVM-cross, 30 april KNMV-jeugd. 1 mei MCB-BLB. 19 mei enduro. 27 mei BVM, 7 juni VLMB, 6 oktober enduro en 2 novem ber finale Zeeuwse trofee. 08.10-08.15 Ned 3: Sportjournaal 08.30-23.00 EURO: Diverse takken van sport 12.30-12.45 Ned 3: Sportjournaal. 18.43-18.51 Ned 2: Sportjournaal. 18.45-19.10 RTI. Sport. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.10-22.10 BBC 1: Sportsnight: UEFA Cup-voetbal, rechtstreeks verslag van de kwartfinale Bayern Munchen-Nottingham Forrest. 20.50-22.55 Ned 3: UEFA-Cup voet bal: Barcelona-PSV, rechtstreeks. 22.20-23.30 Ned 2: Tennis: ABN/AM- RO-toernooi. samenvatting van de vandaag gespeelde wedstrijden. 23.00-23.35 RTL 4: Sport 23.00-01.00 EURO: Voetbal: UEFA Cup. kwartfinales. 23.10-23.30 Ned 3: Sportjournaal. 23.35-00.00 Ned 2: Tennis: ABN/AM- RO-toernooi. vervolg. Zeeuwse hoofdklasse: Middelburg I- SVWZV 6,5-1,5; Middelburg ll-HWP III 5- 3; Souburg-Vlissingen 1,5-5,5 (prog nose 2-6); Landau-Vlissingen II 3,5-3,5 (prognose 4-4). Promotieklasse: Souburg II-SVWZV II 4,5-3,5; Souburg Ill-Goes I 1-7; Terneu zen II-DZD 1-7; Zierikzee-Goes II 6,5-1,5. Stand: Goes 112-37; Souburg I110-28,5; Zierikzee 8-32,5; DZD 7-30; Terneuzen II 5-24; Goes II 4-19; SVWZV II 0-14; Sou burg III 0-9. Sportprijsvragen Den Haag. Lucky Ten van maandag 4 maart. 6-16-21-23-24-26-35-37-38-40-42- 46-49 - 59 - 64-67- 71 - 72 - 73 - 75. (onder voorbehoud). Squash Bedrijfscompetitie Zeeuws-Vlaande ren: Politiezvl.-Engelhard3-1De Feyter- Radio Zeeland 3-1Yellow Dot-Morret E Y2-2; Elocoat 2-Engelhard 0-4; Politie- Morret 4-0; De Feyter-Yellow Dot 4-0; Radio Zeeland-Van Hecke cat. 4-0. SSP-competitie, mannen, poule 1: Sie- ben 2-Center Sports 2 5-0, Sieben 2 5-0, Center Sports-Dynamic Squash 2 3-2, Center Sports 2-High Five 0-5, Center Sports 2 Sieben 1-4, High Five-Sieben 5- 0, Dyn. Squash-Sieben 3 5-0. Poule 2: Highe Five 3-Felix Janssens 5-0, High Fi ve 3-Sieben 4 05-, Sieben 4-Felix Jans sens 5-0. Flying Dutchman-Squashzzy 4 1-4, Dyn. Squash 4-High Five 2 0-5. Poule 3: Sieben 5-Center Sports 3 5-0 (regl.), Sieben 5-High Five 5 5-0, Center Sports 3-High Five 5 0-5 (regl.). Vrouwen: Dyn. Squash 2-High Five 1 1- 4, Dyn. Squash 1-Sieben 5-0, Sieben 2- Center Sports 5-0 (regl.). Tennis De vrijwilligers, die het circuit De Smitsschorre in perfecte conditie houden. foto Charles Strijd TERNEUZEN - Koploper En gelhard ging in de tweede klas se van de Zeeuws-Vlaamse be- drijfssquashcompetitie onder uit (1-3) tegen Politie ZVL. Daardoor kon De Feyter (voor heen Wout Jeans) de marge ver kleinen tot vier punten. De Fey ter won de duels tegen Radio Zeeland en Yellow Dot. De lang ste partij was tussen De Feyter- speler André Buckers en Reggie Stein van Yellow Dot. Buckers won tenslotte de vijfsetter, na dat de Terneuzense squasher een 0-2 achterstand wegwerkte door de laatste drie sets naar zich toe te trekken. 7, Meeuwissen/V. Ombergen-Sif Krips 10-4. Ins MLTC 8-DOS 1 11-1. J. Janse-E. Hijn 6-6, D. Vinkoord-E. Duit 12-6, T. var man-E. Geers 11-2, A Vinkoord-I^t Raad 9-3, Janse/Vinkoord-Hartinc;n 11-5, Witteman/Vinkoord-Geenij; Raad 13-1. Souburg 2-SJEF 1 0-12. B. Dijks5 e Baas 3-9, F. Rolff-W. de Coninck 2 S'1 Platschorre- M. R. de Coninck 2-:in Zwanenburg-M. Baas 4-10, Vermtjn Dijkstra-Baas/De Coninck 5-10, jh schorre/Zwanenburg-De Coninck'j0r jrt Bedrijfscompetitie Den Dullaertk Poule A: Taxi Delforge-Barco 2-6?er tron-KCS 0-8. Poule B: Luctor Tyre; ter-Cretex 5-3, Poelier de Letter-Re"- 6-2, Kredietbank-Hans Anders.,» Poule C: Stuntmarkt 2-Foto van Oil 0-8, Nijboer Optiek-De Koeyeiv Aquavia-Het Bonte Hert 6-2. Pou^f Bellamy-Media Video 4-4, Van S* ren-Cerestar 4-4. Poule E: Van ,)Y mael-Rabo Hulst/Nieuw-Namen Wabeko-Poiydesign 4-4, StuntmaMS Dico 8-0, HAS 2-Ella's Geschenken'jb j Stand, poule A: Lybeerl Verstrae, 52, Zaman Sport 8-41, KCS 9-4- U markt 8-39. De Boy 8-34, Electron®/1 Reinaert 8-31, Barco 8-26, Delforg;ch De Ruysscher 8-22, Fermont 8-18 86fl Stand Poule B: Hans Anders 9-iCnb naert 9-41. ING Bank Hulst 8-39, ?.jc| de Letter 9-39, Luctor Tyre Center! Messagie Goudgeel 8-33, Kredieibfcn 33, Petrus en Paulus 9-32, Creteiipf; CIS 8-27, Sloebers 9-23. Stand Poule C: V en K 9-51De Koe* 49, De Schrijver 8-44, Het Bonte h' 42, Nijboer Optiek 9-39, Foto var*111 me 9-37, Stuntmarkt 2 9-32, Aquei ZC 31, Stuntmarkt 1 8-29, Fassaert 9-2jle 1 8-10. (Fassaert en Has gedegraomi; Stand Poule D: Media Video 8-47,'.yy 43, Bleyko Beton 8-33, Leeraeflfof Bellamy 9-33, Van Seumeren 9-31 tus Verzekeringen 8-31, Trablo 8-Jr bo Hulst/Nieuw-Namen 1 8-27, Mee Fit 8-25, Cerestar 8-20. m Stand Poule E: Stuntmarkt 3 9-54eU' Hulst/Nieuw-Namen 2 8-41, Ellafor schenkenshop 9-41, Rabo Kloos&e de 8-37, Has 2 8-36, Wabeko 8-3; Wesemael 8-33, Eurogroen 8-26, N' 8-24, Polydesign 8-21, Dico 8-14. markt 3 gepromoveerd). Competitie Racketcentrum Terne» vrouwen Poule 1Van Doeselaarnll* Jack 1-3, Boeye-Moerbeke 4-0, Etó De Kort 4-0, Blokkade-Van Drier*» Poule 2: Leeuw-De Keyzer 0-4. Pc|" Nouwen-Forty Love 0-4, Forza-Doci 2. Poule 4: CIS-Dees 2-2. Poule 5 ,J0 melijn-Jojo 4-0, Hokke-SchepnsF Mannen Poule 1: Bleyenberg/Epsli». Schurink/Hiensch 4-2. Poule 2: Blc«l' /Mol-Hamelink/Houg 2-4. Poule 3j denaerd/Van Dijk-De Kort/Deyj Poule 4: Kool/Huis-Van der Zeur der Staal 4-2. Poule 5: BommeljMS chielsen-Witte/Pieters 2-4. Poule («rt der Berg/Peters-Agterhuis/Van K:jtcl ve 3-3. Poule 7: Meyer/Van Alem«ar tenhorst/Van Duysse 1-5, ProostE* stijn-Van der Laan/Luyks 4-2. Por Van Doeselaar/Rekkers-Van der Freyser 2-4, Hoek/Haak-BC 95 4-2 t}S 9: Herrebout/Pieters-Broomchemeilt Van de Velde/Visser-De Reus/Rooime Bedrijfs Poule 1: Star Travel-Smit^,, prijzen 4-4. Poule 2: Elopak-Elec!rc^0j. Poule 3: Los Amigos-Gevos 6-2. 4: 8 in de olie-NT 3 6-2. eN tin Voetbal Engeland: Newcastle United - Mavën ter United 0-1. kl Stand aan kop: Newcastle UnitedJ va anchester United 29-60. Liverpafo GK Actnr. \/;ilo W./Q 55, Aston Villa 28-49. vel Waterpolo tdi Rotterdam. Mannen, ABN AMRO-toer- nooi, 1,25 miljoen gulden. Eerste ronde: Prinosil (Dui) - Davids (Ned) 6-7 6-3 6-3, Boetsch (Fra/5) - Van Scheppingen (Ned) 7-6 7-5, Raoux (Fra) - Dosedel (Tsj) 6-3 6-3, Moya (Spa) - Sinner (Dui) 6-3 7- 6, Steeb (Dui) - Baur (Dui) 7-5 7-6, Damm (Tsj) - Ulihrach (Tsj/8) 7-6 7-6. Programma enkelspel dinsdag, vanaf 10.00 uur: Camporese (Ita) - Tarango (VSt), Pioline (Fra) - Alami (Mar), Hlasek (Zwi) - Vacek (Tsj), Henman (Eng) - Sie- merink (Ned). Vanaf 18.30 uur: Kafelni kov (Rus/3) - Forget (Fra), Haarhuis (Ned) - Krajicek (Ned/6). Scottsdale. Mannen, 490.000 gulden Eerste ronde: Ferreira (ZAf/1) - Schalken (Ned) 7-5 6-1, Gimelstob (VSt) - Kucera (Slw) 6-4 6-2, Steven (NZe) - Karbacher (Dui) 6-2 4-6 6-2. Districts-indoorcompetitie, mixed teams. Tweede klasse: MLTC 5-Kapelle 1 3-9. F. Clausing-G. Vroegop 7-7, S. Roose-M. Pluijmers 12-2, M. Roose-J. Ganzenman 6-8, H. Bruinzeel-E. Smit 5- 9, Clausing/S. Roose-Vroegop/Pluij- mers 7-10, M. Roose/Bruinzeel-Ganzen- man/Smit 5-9. De Schelde 2-WPD 1 10-2. A.J. de Looff- R. v.d. Vree 4-8, M. Kokelaar-A. v. Ge- merden 11-3, L. Jasperse-E. v. Aartsen 10-3, L Clement-L. Acda 14-0, De Looff/ Kats-V. Gemerden/Schraaf 11 -2, Jasper- se/Clement-V. Aartsen/Acda 7-5. Sluiskil 2-Vrouwenpolder 1 8-4. H. Jan- se-J. Wisse 6-11, M. v. Overmate-R. Maas 6-4, H. Seegers-M Murre 9-9, H. v. d. Acker-R. Meerman 7-7, Wisse/Maas- Janse/V.d. Acker 6-10, Óvermate/See- gers-Murre/Meerman 10-7. Derde klasse: MLTC 6-Hulster Ambacht 9-3. R. Bimmel-L. de Korte 10-7, V. Mag- nus-K. Alberda 7-7. E. Hoogerwerf-F. Kool 12-5. J. Jansen-B. Verhage 7-10. Bimmel/Magnus-De Kort/Alberda 10-6, Hoogerwerf/Jansen-De Kort/Alberda 11- 7. Souburg 1-Ludu Et Emergo 1 6-6. G. Blauw-A. de Bruin 5-14, M. Gidionse-R. Suurmond 14-4, K. Dijkstra-A. Willemse 10-4, M. Malick-B. Fontijne 3-9, Blauw/ Gidïonse-De Bruin/Suurman 7-9, Dijk- stra/Malick-Willemse/De Pape 12-6. Vierde Klasse: Goblin 1-Zierikzee 10-2. D de Kock-B. v. Cleef 13-0. R de Kock-M. Zuijderwijk 5-10. L. Meeuwissen-I. Sa- man 9-3. I. v, Ombergen-M. Krips 11-0, R. Kock/Omberqen-Cleef/Zui|derwijk 8- Mannen, derde klasse: StormtTSt DZT 11-1, EZZ-Glana 7-10, MZ K' thusa 7-10, EZ PC-BZ PC 7-7.1 Dokkelaers 11-9, HZ PC-ZeesterI01 Eerste klasse district: Spio-Treffr Merlet-Schelde 14-1, de Rog-Aecë b TZV-KZ PC 20-5, TRB/RES-Hellss»ns DEZV-Mosa/regio 7-10. an Tweede klasse district: ZVDO'?^^ 12, Breda-Treffers 2 8-5, Ganze-Blt 3, Zegenwerp 2-Nuenen 6-7, Me'* die/Heygrave 7-6, DEZV 2-GorgoPul' Kring eerste klasse: TRB/RES 2-SOra vogel 2 7-7. Kring tweede klasstide; rande 4-Stormvogel 3 8-2. Major jeugd: PSV-Schelde 12-2. [elc Vrouwen, eerste klasse district: Treffers 2-3, Zegenwerp-Arethust PSV 2-Hellas 6-4, DZT-Stormvogrs DEZV-Njord 2 5-7. Kring tweede e Ganze-Breda 2 12-2. Windsurfen ROHA-bokaal, Kamperland: Verhage (ook eerste jeugd), 2. Stefi deonse, 3. Henk van Zweden (ooki master), 4. Dennis Albregtse (eer nior), 5. Alexander Verhage, 6.I Boone, 7. Gertjan Nieuwenkamp,? niël van Houte, 9. Kees Gideon* Christian Sandee. Zwemmen i i Sief; ook' H Speedo-jaargangwedstrijd Oot winnaars: meisjes: 200 wissel' Marlinda Eggermont (ZVS) 3.08.' vrije slag 1984: Letty Witterik 1.09,9. 400 vrij 1986 el: Petra Vink 6.26.3. 100 rug 1985: Sabine van 1.27.4. 200 wissel 1984: Letty W 2.50,7. Jongens: 200 wissel 1985 RN Wondergem (ZVS) 3.00,0. 100 vrij] Sven Schieman (SCH) 1.10,4. 40j 1986 el Remco Kint (SCH) 6.13) rug 1985: Roderick Wondergem j 200 wissel 1984. Sven Schieman] 2.58,9. Speedo-jaargangwedstrijd winnaars: meisjes: 200 wissel geborg de Ruiter (STV) 3.12,2. 1984: Natalie Clarisse (STV) 1.1C-1 vrij 1986 el- Sofie Versluijs (STVIjj 100 rug 1985: Ingeborg de Ruiter 200 wissel 1984 Linda de Paauw' 2.53.5. Jongens 200 wissel 1985 Koen tl berg (ZEEL) 3.07.9. 100 vrij 198^ Vaes (OND) 1.14,0. 400 vrij 1986' Scholt (STV) 5.44,3. 100 rug 198£f Lindenberg 1.31,1. 200 wissel L Dennis van de Ketterij (STV) 2.59® d KJ vissel 18j 3.12,2. Dennis van Boven (rechts) werd door teamleider Jos de Jager tijdens de kampioenswedstrijd tegen SVWZV achter bord één geplaatst. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 1996 | | pagina 32