Raad stemt in met woontorens indeklasj Eén systeem voor verdelen woningen Sa gemeente valkenisse Wii lezen de krant Protest van 52 omwonenden tegen hoogbouw Vlissingse boulevard van onze verslaggever VLISSINGEN - Een sterk ver deelde gemeenteraad van Vlis- singen heeft donderdagavond ingestemd met het bestem mingsplan dat de bouw van ho ge woontorens op Boulevard Bankert mogelijk maakt. De be zwaren richtten zich vooral te gen de gevolgde inspraakproce dure en het ontbreken van een totaalvisie op de bebouwing van de boulevards. D66. RPCU, GroenLinks en fractie-Poppe stemden tegen het plan. Het bestemmingsplan is een pla nologische voorbereiding voor onder meer een woontoren van maximaal tachtig meter hoog. Tegen het plan zijn 52 bezwaar schriften - die vlak voor de raadsvergaderingin opeens tot 'zienswijzen' bleken te zijn om gedoopt - ingediend. Omwonen den tekenden vooral protest aan tegen de hoogbouw en tegen de mogelijk schadelijke gevolgen daarvan, zoals slagschaduw en windhinder. Het gemeentebe stuur achtte slechts vijf be zwaarschriften gegrond en ver wierp de rest. De fractie van D66 keerde zich donderdag in de gemeenteraad bij monde van M. Schoonen het felst' tegen het bestemmings plan, dat geldt voor het gebied van Maritiem Instituut De Ruy- ter tot aan het Strandhotel. „De burger moet in een vroeg sta dium bij de plannen worden be trokken, maar in dit geval was de inspraak volstrekt onvol doende. Als er één informatiebij eenkomst wordt gehouden waar honderd mensen komen en er wordt niets veranderd, dan is dat een schijnprocedure. Is er soms om louter financieel-eco- nomische redenen voor dit plan gekozen, want nu is het vooral de projectontwikkelaar- de be paalt wat er op de boulevard ge beurt." Wethouder T. R. K. Meijers ver baasde zich over de kritiek, die de drie andere tegenstemmende fracties in wat mildere bewoor dingen herhaalden. „Van die vier hoofdbezwaren tegen het plan is er aan drie tegemoet ge komen. Alleen de aanpassing- van de bouwhoogte in verband met de windhinder is afgewezen, omdat bij een gebouw hoger dan 25 meter wind nauwelijks in vloed heeft op het achterliggen de gebied." Meijers onderstreepte dat finan- cieel-economische motieven slechts één van de afwegingen was geweest en dat er wel dege lijk een totaalvisie op de boule vard is. P. C. van Zalen van GroenLinks verbaasde zich erover dat de PvdA wél zonder meer instemde met het plan, omdat die partij in haar verkiezingsprogramma schreef dat nieuwbouw moest plaatsvinden in 'menselijke maat en kleinschaligheid'. „Dat betekent natuurlijk niet dat we moeten teruggaan naar de neo- truttigheid van de jaren zeven tig", antwoordde PvdA'er R. J. W. den Broeder, die belang rijker vond dat er een groot aan tal woningen kan worden gerea liseerd. Kanaalbrug Sas van Gent gesloten voor wegverkeer van onze verslaggever SAS VAN GENT - De brug over het Kanaal van Gent naar Ter- neuzen bij Sas van Gent wordt van vrijdag 8 juli tot en met maandag 11 juli onttrokken aan het wegverkeer, in verband met onderhoudswerken aan de brug. Voetgangers en (brom(fietsers kunnen in deze stremmingspe riode (van vrijdagavond zes uur tot maandagochtend zes uur) gebruik maken van een pontje, dat de verbinding over het ka naal zal onderhouden tussen de aanlegsteiger bij Passluis en de Westelijke Kanaalarm. Er wordt om het half uur gevaren. Het overige verkeer wordt door mid del van borden omgeleid. van onze verslaggever VLISSINGEN - De Walcherse woningcorporaties stappen per 1 januari 1995 over op eén sys teem voor verdeling van woon ruimte. Gekozen is voor het zo genaamde advertentiemodel. De woningbouwvereniging Middelburg werkt daar al enige tijd mee. Woningzoekenden hoeven zich niet meer vooraf bij een corpo ratie als aspirant-huurder in te schrijven, maar kunnen reage ren op een tweewekelijkse ad vertentie waarin de beschikba re woonruimte op Walcheren bekend wordt gemaakt. Aan het gezamenlijke optreden van de corporaties liggen ver schillende redenen ten grond slag. Zo houdt de woningmarkt niet op bij de gemeentelijke grenzen en is regionaal opereren beter. In de Huisvestingswet is vrije vestiging - niet meer ge meente-gebonden - uitgangs punt. Eén verdelingsbeleid is klantvriendelijk. Door de regel matige advertenties kunnen wo ningzoekenden gerichter een keus maken. Er moet nog wel met de acht gemeentebesturen in de regio overeenstemming worden bereikt over de nieuwe opzet. De komende maanden wordt overlegd. Van 1 juli 1994 tot 1 januari 1995 geldt een overgangsregeling. Er wordt dan nog met het oude sys teem - vooraf inschrijven - ge werkt. Nieuwe inschrijvingen worden echter niet meer aan vaard, Vanai volgend jaar verschijnt éénmaal in de veertien dagén in een nieuws- en advertentieblad een advertentie. Geïnteresseer den in een bepaalde woning kun nen reageren door het inzenden van een zogenaamde woonkeu- zebon. Voor het huren van het betreffende huis gelden criteria. Degene die het beste aan deze criteria voldoet, zal in de regel de woning kunnen huren. Licht gewondei bij aanrijding met lichtmast MIDDELBURG - Een 20-jarige automobiliste uit Middelburg en haar 22-jarige passagier uit Koudekerke zijn donderdag avond op de Walensingel in Middelburg licht gewond ge raakt bij een botsing met een lichtmast. De vrouw brak enke le tanden. De man klaagde over kneuzingen aan zijn knie. De vrouw reed met haar auto over de Walensingel. Vermoede lijk heeft zij onvoldoende op de weg gelet, toen haar passagier haar iets overhandigde. De auto botste vervolgens tegen de licht mast, die zwaar beschadigd raakte. De auto liep schade op aan de voorkant. Zondag 3 juli 1994 Nederlands Hervormde Kerk. Aagtekerke 10 ds. De Bruijn, 19 ds. v.d. Poll; Arnemuiden 9.30 ds. Heij, 15 ds. Schaap; Bigge- kerke 10.15 ds. Manuputty; Ga- pinge 10 dhr. Noordam; Grijps- kerke 10 ds. Den Braanker doopd., 19 ds. Baas; Kleversker- ke 9.30 ds. Schoonenboom; Kou dekerke 9.30 ds. De Haan (HA); Meliskerke 9 ds. Manuputty; Middelburg: Oostkerk 10 ds. Fonteijn, Nieuwe Kerk 9.30 dhr. Offringa; Koorkerk 10 ds. Job- se-Spiering; Ontmoetingskerk 10 ds. v.d. Meijden. 18.30 ds. v. Gorsel; Engelse Kerk 19 ds. Wijk; Nieuw- en Sint Joosland 9 dhr. Murre; Oostkapelle 10 ds. Den Hollander, 19 ds. Boekes- teijn, jeugdd.: Oost-Souburg: (Kanaalstraat) 9.30 ds. Wolte ring; Oranjeplein 9.30 ds. Meijer, 19 ds. Mesu; De Zoute Viever 19 ds. Boomer; Ritthem 10.30 dhr. Murre; Sint-Laurens 10 ds. Spanjer; Veere 9.30 ds. Lange- beeke; Vlissingen: St.-Jaeobs- kerk 10 ds. Glashouwer; Ter Reede 19 ds. v.d. Vrie; Zieken huis Walcheren 10 ds. Boomer; verpleeghuis Der Boede 10.30 ds. v. Boven; Open Hof 9.30 ds. Pop- pe; De Schaapskooi 9.30 ds. Ge- nuit; Vrouwenpolder 10 dhr. Kley; Westkapelle 9.30 ds. Nau- ta, 19 cand. Simons; Zoutelande 9.30 ds. Boekesteijn (HA). Gereformeerde Kerk. Arnemui den 9.30 ds. v.d. Linde, 19 ds. Ezinga. Grijpskerke 10 kand. Grootenboer; Koudekerke 9.30 ds. Wijnands; Meliskerke 10 ds. Kalksma (HA), 19 ds. Manuput ty; Middelburg: Hofpleinkerk 9.30 ds. Brakema, 14.30 dhr. Trimpe; Getuigeniskerk 9.30 ds. Elseman, 19 ds. Brakema; De Hoeksteen 9.30 ds. Schelhaas, doopd.; Oostkapelle 10 ds. Tuyll; Serooskerke 10 ds. Spaans-Moolenaar, 19 dhr. Geu ze; Sint-Laurens 10 en 19 kand. Heusink-Veld; Veere 19 dhr. Noordam, 9.30 ds. Jansen; Vlis singen: Petruskerk 9.30 ds. Baas (HA); Vrouwenpolder 10 dienst, 19 kand. Doornbal; Westkapelle 9.30 en 14.30 ds. Meijering. Gereformeerde Gemeente. Aag tekerke 9.30,14 en 19 leesdienst; Meliskerke 9.30,14.30 en 19 lees dienst; Middelburg-Centrum 9.30 leesdienst, 14 en -18.30 ds. Hogchem; Middelburg-Zuid 9.30 en 14 leesdienst, 19 ds. Paul; Oostkapelle 9.30 en 15 ds. Paul; Vlissingen 9.30 leesdienst, 16 ds. Paul; Westkapelle 9.30 en 18.30 ds. Meeuse, 14 stud. Schreuder; Zoutelande 9.30 en 19 stud. Schreuder. Christen Gemeenschap. Hooge- lande (kapel van Sint-Maarten) 10 mensenwijdingsdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Middelburg 9.30 en 16.30 ds. De Snoo; Souburg en Vlissingen 9.30 leesdienst, 16.30 ds. v. Zuijlekom. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Middelburg 9.30 en 16.30 ds. Schenau; Vlissingen 9.30 leesdienst, 15 ds. v.d. Wekken. Vereniging van Vrijzinnig Her vormden en Remonstranten. Middelburg (Koorkerk) 10 ds. Jobse-Spiering. Evangelisch-Lutherse Gemeen te. Middelburg/Vlissingen 10 ds. v. Klaveren. Doopsgezinde Gemeente. Mid delburg 10 ds. v.d. Laarse. Hersteld Apost. Zendingsge meente. Vlissingen 10 en 17 dienst. Geredja Kristen Maluku Sela tan di Belanda. Oost-Souburg 17 pdt Waisapy; Koudekerke 12 pdt Waisapy. Nieuw-Apostolische Kerk. W.- Souburg 9.30 en 16, woensdag 20 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 luit. Pippel; Vlissingen 10 kapt. Bijl. Anglicaanse Kerk. Vlissingen- Oost (kapel zeemanshuis Schel- depoort) 9.30 Sea Sunday Servi ce. (kapel zeemanshuis Schel de- poort) 19.30. Evening Prayer. Zevendedags-Adventisten (za terdag). Vlissingen (Het Anker) 9.30 ds. Dingjan, 10.30 bijbelstu die; Middelburg (Doopsgezinde Kerk) 10 bijbelstudie, 11 ds. Dingjan. Baptisten Gemeente. Middel burg 10 ds. Fabriek. Pinkstergemeente. Vlissingen 15.00 br. Scheermeijer; Middel burg 11.30 dienst. Evangelie Gemeente. Middel burg (De Wijngaard, LTS) 9.30 dhr. Westerbeke. Volle Evangelie Gemeente. Vlis- singen/Berea 10 dienst; Arne muiden Immanuel 10 dienst, Het Apostolische Genootschap. Vlissingen 9.30 uur, woe. 20 uur. Gereformeerde Gemeente in Ne derland. Middelburg: Wester- kerk 9.30,14 en 18.30 dienst. Vrije Evangelische Gemeente. Westkapelle 9.30 br. Koedijk. De kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Vlissingen 10 dienst. Evang. Baptistengemeente. Middelburg 10 br. Goemaire. Volle Evangelie Bethel Kerk. Middelburg (geb. 't Zand) 16 dienst. Rooms-Katholieke Kerk. Mid delburg: (Petrus en Pauluskerk) 10; De Hoeksteen 11.30; Sou burg (Zoute Viever) zat. 9; Marti- nuskerk 10; Vlissingen Lieve Vrouwekerk zat. 19, zon 9.30; Open Hof 11.15; Ter Reede zat. 15; Domburg (Badhuisweg) zat. 19 en zon. 10; Koudekerke/Dis- lioek 10; Zoutelande zat. 19, zon. 10; Vrouwenpolder 10. Christelijk Centrum Zeeland. Vlissingen (Open Hof) 14.30 dienst. Rafaël gemeenschap Eleos. Middelburg 9.30 dienst. Voetius GOES - Aan de Voetiusscholenge- meenschap voor atheneum, Havo en Mavo op reformatorische grondslag in Goes slaagden voor het examen: VWO: Frank Bakker, Sandra Bliek, Annemarie Boeije, Jan den Boer, Cindy Boone, Hanna v. Bergen Bra- venboer, Arinda Cromwijk, Arjen van Dijk, Arjan van Dijke, Robbert Flipse, Ronny Harthoom, Erik Hart- hoom, Wim Hollebrandse, Nellie Houtekamer, Wilbert Huigens, Rian- ne Jacobse, Els Joosse, Joachim de Keijzer, Jan Kot, Patrick Kristelijn. Willem-Jan Last, Dick Lokerse. Jos de Looff, Frank van der Maas, Ju dith Maljaars, Jan-Pieter Moerdijk, Rene Moerdijk. Janine Nieuwenhui- ze. Frank Nijsse, Erika Paauwe. Da nielle Pasveer, Eline van Putten, Evert Roeleveld, Arnoud Rop, Leana Schroevers, Addien de Snoo, Marco Souer, Johan Spijk, Mirjam Steke- tee, Marianne van Tatenhove, Cors Visser, Rene de Visser, Enk de Vis ser, Arjen de Visser, Maria de Voogd, Erwin van de Vreede, Jasper Water man. Marienka van der Wekken, Dicky Wessels, Margreet Wonder- gem. Havo: Corine van Beek, Jacqueline Beeke. Jollen Beeke, Henno van den Berg, Karoline Bliek, Rianne Bliek, Winanda de Bonte, Ineke Bos, Jan Jaap Bouma, Elsbeth de Bruine, Benjamin Dieleman, Jos van Dijk, Ronnie van Dijk, Marrijn Eerland, Peter Everse, Co Fluijt. Helma Fraanje, Esther Goedegebuure, Henk de Graaf, Dick Haag. Martha den Hollander, Jacob Holwerda, Leonie Hoogendoom, Jolanda Hoo- gendoom. Jan Hoogesteger, Wilma Hout. Gilbert Houtekamer, Sjaak Jacobse, Marcel van der Jagt, He- leen Janse, Cor de Jonge, Pauline Kaljouw, Carolien Kater. Nicoline Kersten, Els Kooijman, Marleen Koppert, Jaap Korf, Bastiaan Kor- stanje, Nelleke van de Kreeke, Leen- dert Krijger. Els Kruysse. Anja Len selink, Erna Louisse. Esther Louws, Henk van Luik, Mirjam Maljaars, Rian Matthijsse, Janneke Meeuwsen, Anja Mesu, Elisabeth Metske, Nanda Mohlmann, Mariska Morks, Els Mur re. Johan Nijsse, Jacoby Olree, Wim Otte, Annet de Oude, Sjaak Ponse, Rene Poppe, Jan de Rooij. Jeroen Rottier, Onno Schot, Marloes Schot, Jolanda Schrijver, Henk Smal, Pie- ter Sonke, Robert Steenbeek, Wille- ke Theune, Wlllemien Vaders, Lizeth Verhage, Jan Verwijs, Jan de Visser, Sarina de Visser, Joline de Voogd, Lianne de Voogd, Patricia Walhout, Ruth van der Werf, Adrianne Wes sels. Martha Westerbeke. Karin Wil- lemse, Hanneke Wisse, Adriaan Wis se, Jorrien Wondergem, Esther Zuid- dam. Jan Zwerus. Mavo: Erik Bal, Adriaan van Belzen, Carlijn den Boer, Marjolein Boile- man, Esther Corstanje, Hans van Dalen, Janita van Dixhoorn. Ezra van Doom, Marcus van Driel. Arjen Duine, Anke Fierloos, Marieke Fier- loos. Jolanda Flikweert. Jeanetty Geuze, Martin van Gilst, Debora Guiijam, Margriet den Hartog. Abne Herrebout, Sandra Hoekman. Paul Hoekman, Anke van Hoeve, Elma Hoogesteger. Gerlies Hubregtse, Es ther Jille, Marlies Kaan, Edward Ko ning, Carolien Kooijman, Patrick Lukasse, Carolien van der Maas, An neke Metske, Nettine Moerdijk, Jo han Molenaar, Gerben Nieuwenhui- ze. Leonard Poortvliet, Rian Poort vliet, Artjan de Putter, Andre Rie- mens, Kees Rommers, Joke Schip per, Jacco Schot, Edwin Sijner, Re- mon Sijrier, Anita Slabbekoom, Margreet Snoei, Reinier Spijk, Adriaan van Stee. Elles Steenpoorte, Marieke den Toonder, Esther Ver- schuure, Elisabeth Verschuure, Ger- da Verwoerd, Jozalien de Visser, Ar jan de Vries, Rene van Westen, Joan Weststrate, Marjanne Wisse. Nelleke de Wit. Zeeland College Vlissingen VLISSINGEN - Aan het Instituut voor Middelbaar en Cursorisch Be- roepsonderwijs. Zeeland College sector MTO in Vlissingen slaagden voor het examen: Afdeling Bouwkunde: klas B4A: Ad den Dekker, Gerry Dekker, Peter den Dekker, Martin Fierloos, Bernard Haver, Jorgen Jon- geneel, Enrico de Koster, Floris Lansbergen, Gert Meijer, Joost Pol derdijk, Jan Oomen, Renate Pruys- sers, Angelique Remijn, Claudia Rutten, Edwin Schinkel, Christian Schout, Imne Schout, Mark Sig- mond, Hetty van Veen, Peter Vente- vogel, Patricia van der Vliet. Afdeling Weg- en Waterbouwkunde: klas WW4: Marcel Bakker, Marco Bos. Ian Coppoolse, Rob Hazenberg, Peter den Hollander, Yolanda de Jong, Robin de Kam, Johan Karelse, Monique Korstanje, Peter Maas, Niek Murre, Kees-Jan Paulissen, Re ne Remijn, Wim de Rijke, Jan Stroo, Marco Tanis, Adjan Verhage, Ri chard Vermeulen, Eddy Zaman, Fer- dy Zandee, Emiel de Zeeuw. Afdeling Werktuigbouwkunde: klas W4A: Peter Brouwer, Rino Brugge, Ronnie Casteleijn, Mario Daane. Edwin Dijkhuizen, Serge Geertse, Frank Herrebout. Wim Job- se, Erik de Jonge, Arjan Kesteloo, Svend Minderhoud, Michael Ploeg, Joost Rijnberg, Angelo Rooze, Rinko Rottier, Daniel van Saane, Jan Wil lem Simonse, Arjan van de Stolpe, Marrux Tange, Leon Wijkhuis, Den- nie Wisse. klas W4B: Denny van den Berge, Daniel Biessels, Wilbert ten Broek, Cor Buijs, Roeland Dingemanse, Jo han de Feijter, Aijo Gijzen, Gert-Jan van Gilst, Edwin Hoornick, Jacq de Jager. Albert de Jonge. Richard Jung, Arjan Krijger, Johan Melis. Marco Noordhoek, Wilco Pieterse, Jacco de Ridder. Alfred Sturm, Al- wm Verdaasdonk, Arno van der Weele, Hans Weststrate. klas W3: Angelo van Hal, Jacobus Janse, Jarno de Jonge, Emiel Jon kers, Danny de Munck, Jacobus Paardekooper, Michel de Wee Afdeling Technische Informatica: klas T4A: Dillard Blom, Jeroen Die- lemans. Jeroen Gillissen, Martin Goedbloed, Vincent van der Heijden, Remco van Hil, Tim Hofman, Rinze van Huizen, Marcel Janse. Richard van de Kamp, Ferry Lenting, Frans van Meel. Christian Nateghi, Mare van den Ouden, Olaf Paulus, Ray mond van Pruijssen, Michiel Scha kel, Erwin Schouten, Annemarie Si monse, Patric Theune. Gerrie Tolle naar, Erik Vermeulen. klas T4B: Richard Arnoys, Ronnie Beemaert, Dirja de Boe, Karin Crin- ce. Gert van Eikeren, Robert van Glerum, Sander de Groot, Elvin Haak, Marco Hamelink, Alex Klein, Arthur Louwerse, Dennis Neels, Ar jan Rooze, Peter Selles, Arjen Sturm, Yuri Vrancken, Marco Vree- ke, Jacky Weijermans, Annemiek Wolters, Danny van Zunderd. Zeeland College Middelburg MIDDELBURG - Aan het Zeeland College in Middelburg behaalden de volgende leerlingen het diploma: Sector economie, afdeling admini stratie Korte opleiding administratie: Lau rent Philippe Carre, Marinus Alexan der Janse, Catharine Johanna Jobse, Maria Henrica Kruitbosch, Samira Lasfar, Bemice Judith Arianie Pawi- ro, Jeanette Florita Smeets, Linda Bindu Visser, Ronald de Vries, Anna Corina Barbara van der Weel. Anjus- ke Alejandria Zinhagel. Sector economie, afdeling handel Korte opleiding Detailhandel: Maria Jozina Buyck, Andrea Corine Erika Janse. Brigitte Alida Elizabeth de Jonge, Pietemella Kornelia Jonker, Wendy Kole, Ingrid Frencisca Look- man, Ramses Makatita, Esther Meu- lenberg, Renate Delicia van Oene, Mireille Veerhoek, Lydia Maria de Witte. Sector economie, afdeling horeca Korte opleiding restaurant-kok/kok- kin: Barry van der Eist, Jeroen Ger- ritse, Johannes Cornelius Marius Jacques Lacour, Joost Moggre, Vin cent Petrus Cornells Peemen, Pieter Gerardus van Schaik, Josee Myung Joo Wiskerke, Sector Middelbaar Dienstverle- nings- en Gezondheidszorgonder wijs Lange opleiding civiele en con- sumptief-technische diensten: Jo hannes Henricus Dionysius Beenen, Ronald Bunders, Linda van Eenen- naam, Johannes Lukasse. Maria Eli zabeth van Overbeek, Leendert van der Stoep. Aaltje Janna Verhoef, Saskia Maria Gustaaf de Wilde. Sector techniek Korte opleiding motorvoertuigen en carrosserietechniek: Edwin Pros per Alice Blondeel, Gino van de Bos sche, Bastiaan Jacobus van Gilst, Karei Peter Konings, Danny Vos. Zeeland College Sector DGO VLISSINGEN - Aan het Zeeland College in Vlissingen, sector DGO, slaagden voor het examen: Modekleding/Presentatie: M. Arre- bout, A. Cabboort, B. Fraanje, S. van Hoegee, G Houtzager, J de Jonge. Y de Jonge, V. Katsman, M. Kraak, M. de Rooij. Modekleding/Presentatie: J. de Lang, E. Paauwe. Modekleding/Commercie: N. van Heulen. J. de Jonge, C. de Smit. C- Wildeboer. Modekleding/Realisatie: A. Dekker, C. Geuze, K van Hoof, S. van Op pen, L. de Ruyter, C. Trinh, M Vaes. Modekleding/Realisatie: A. de Jon ge. M. Kerkhove, M. de Kubber, B. de Smit, L. Volkers. Activiteitenbegeleiding: C Boer, M. Klop, C. Kuipers, M. de Looff, E. Nieuwenhuijse, L. Roelse, P. Slingen- berg. M. Stijl, I. van Tol, G. Visser, M. de Visser. Agogisch Werk/semi-residentieel werk: F Adriaanse. W Bij de Vaate. M. Boekhout, E. Boogaard, K. Boone, F. Broekhuis, M de Bruin, M le Clercq, J. Damen, S. Delies, L. Driessen, Y. van Gilst. K. Groenen- berg, A. van Iwaarden, C. van Liere, F Mattheijssen, I. Meijlof. A. van der Meule, L. Minderhoud, D. Monnier, M. Nijsse, E. van Pul, S Reijnders, C Scherpenisse, T. Scherphuis, M. Simpelaar, M. Tazelaar, J. Ventevo- gel, E. van der Vlies, D. Volkers, J. van der Vorst, M. Vrielink, K van der Want, I. Warman, A. Woltering. Agogisch Werk/sociaal cultureel werk: W. Bij de Vaate, T. Kleinjan. Sociale Arbeid/arbeidszaken-perso neelswerk: K Bekker, B. Bos, D. Hunsel, M. van Iwaarden, I. Karelse, S. de Kooning, M. Kuijper, M. Leka- wael, R. Machielse, A. Meulmeester, M. Muller, M. Odijk, M. van Rotten, S. Vael, Y. Vos, M. Wijgman. Sociale Arbeid/sociale dienstverle ning: J. Bakker, M. Blok, M. But, Y. Eshuis, N. Goossen, M. Maas, C. Nieuwenhuize, P. de Vlieger Verpleging: B. de Boer, M. de Boks, M. Bordui, W. Bosschaart, W. Bras penning, W. Brouwers, M. de Bruijn, B. Burgs, W. Chrispijn, M. Delhez, M. van Doorn, L. van Eijkeren, E. Fruij- tier. T Geurts, N. Govers, S. Koole, M. Lobbezoo, P van der Marei, D. van der Meer, P. Moerdijk, E. Mole- veld, E. Polderdijk, S. de Pooter, A. Rommelse, I. Schaap, A. Schroevers, J. van der Slikke, M van Sluijs, J. Stevense, C. Tulen, C. Vermeulen, M. Verplanke, D. Vos. Verzorging: M. Back, C. Baumann, A. Boone. B. Duine, M. Goulooze, B. Gulickx, W de Hamer, S. Jonge- waard, C. Jonkman, I. de Keijzer, W. van Kleven, J. Louwerse. M. Pfaff, C. de Schacht, A. Siereveld. Oriëntatie en Schakelen: A. Albers, R. Baijens, M. Boksic, M. Dijkhuis, M. v.d. Guchte, C. Hoogerland, G. Kamerbeek, S. Kloet, B. Koens, D. de Kort, E. v.d. Leygraaf, L. de Looff, P. Manni, E. Meeuse, A. Niebuur, C. Pahlad, L. Polderman, A. Smulders, P. Sonke, J. Spaeter, B. Wagenaer. MLTS Breda BREDA - Aan de MLTS in Breda slaagden de volgende Zeeuwse leer lingen: Beginnend beroepsbeoefenaar vee houderij: J. H. C. Vissers, J. Voge laar. Zelfstandig beroepsbeoefenaar melkveehouderij: Ch. J. Slabbe koom Beginnend beroepsbeoefe naar bloemschikken: R. C. C. Jonge- waard. Zelfstandig beroepsbeoefe naar plantenteelt: R. J Sandee. Driejarige opleiding groenvoorzie ningen: H. Aantjes. E. G. R. van Ham, L. van der Heijde, A. G. J. de Jonge, M. B. Verhulst. Driejarige op leiding boomteelt: C. W. Meeuse. Driejarige opleiding groenteteelt: A. A. van Luijk. Driejarige opleiding bloemschikken: E M. C. Dekker, P J. van Os, O. Smedeman, C. J. M. van 't Westeinde. Vierjarige oplei ding akkerbouw: H. A M. den En gelsman. Vierjarige opleiding rund veehouderij: J C, Noom. Vierjarige opleiding bloemschikken: R. A. Me- lio, weekenddiensten TTTT T. De Wellinge MIDDELBURG - Aan de school voor basisvorming en beroepsonder wijs De Wellinge in Middelburg is Bianca Selles geslaagd voor het exa men motorvoertuigentechniek. Smytegeltschool MIDDELBURG - Aan de Ds. B. Smytegeltschool in Middelburg zijn geslaagd voor het examen Mavo: Arjan Abrahamse, Johanna Boog aard, Karin Brouwer, Jan-Paul Dek ker, Sander Dingemanse, Andre Din gemanse. Kees van Duivendijk, Ma rianne Geuze, Judith Goozen, Na thalie la Grand, Dennis Heijt, Mar tha van Helleman. Mark Hoogeste ger, Arianne Janse, Charlotte Janse. 2 en 3 juli 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. zon. 0.00-24.00 uur: A. J. Mijn- lieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: F. J. Heere, J. H. Huvssenstraat 15, Middelburg, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: A. P. Bruynzeel, Herengracht 68. tel. 39933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Patiënten Gezondheidscen trum Middelburg-Zuid: zie Auto bekrast VLISSINGEN - Een auto die ge parkeerd stond aan de Touten- burg in Vlissingen is in de nacht van donderdag op vrijdag bijna rondom met een scherp voor werp bekrast. De schade loopt volgens de politie in de duizen den guldens. De wagen moet vermoedelijk opnieuw worden gespoten. Johan Jeras, Ellen Jobse, Anke Joosse. Pieter-Marijn Karelse, Evan de Keijzer, Lianne van Keulen, Mie- ke de Koning. Bart Koole. Leunïe de Korte, Christden Krijger, Marleen La beur, Harro Lock, Lian de Looff, Magda Louwerse, Marieke van der Maas, Martjan Maljaars, Arina Mari- nissen, Ard-Jan Matthijsse, Kees Minderhoud, Sarissa Nieuwenhuy- zen, Carolien Pieterse, Martineke Pieterse, Frank Poppe, Mieke de Ridder, Monique Sanders, Jolanda Simonse, Petra Sinke, Esther Spmijt, Gerard Troost, Bram de Vis ser, Rene de Voogd, Jan de Voogd, Carla Walhout, Gert-jan Wondergem. MTS St. Lucas BOXTEL - Aan de N.K. MTS St. Lucas in Boxtel slaagden voor het examen Beschermings- en Afwer kingstechnieken: Olaf Inghels, Kees de Jonge, Natalie Louws en Stefan de Schrijver ENSAID ROSMALEN - Aan de modevak school ENSAID in Rosmalen be haalden de volgende kandidaten het diploma: Modiste: C. Walhout-Dingemanse. Costumière: I Minnaard-Verhage. Modinette: V. de Bree. J Wisse-van Noorden, C. Maljaars-Verhulst. Aan de modevakschool ENSAID in Den Bosch zijn geslaagd voor het examen: Tailleuse: L de Ruiter-van den Ber ge. Modinette: F Luyk-Hanning, J. E. Sturm-Francke, L. Wondergem. dienst Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 00-24.00 uur: P. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zon. 0.00-24.00 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostka pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke en West kapelle, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: F. van Eede, de Casem- brootstraat 24, Westkapelle. tel. 01187-1234. Meliskerke, Zoutelande, Kou dekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: P. K. Noor- lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Biggekerke en Meliskerke (art sen Bouwense en Stutterheim): vrij. 18.00-ma 08.00: B. Bouwen se, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. Tandartsen: Walcheren, zaterdag: A.A, Paul, Doornenburg 31, Vlissingen, tel. 01184-78811. Spreekuur 11.00-12.00 uur. zondag: A.A. Paul, Doornen burg 31, Vlissingen, tel. 01184- 78811 Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-ma. 09.00 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 01184- 68791. Middelburg, zat. 09.00-ma. 09.00 uur: J. Drijdijk, Gandhistraat 5, tel. 26045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: tel. 01180-33803. Kleine huisdieren: A.L. Hoog veld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180-37077. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00- 18.00 uur. Dierenartsenpraktijk Oostka pelle landbouwhuisdieren tel. 01188-1443. Gezelschapsdieren tel. 01188-2985. Dierenarts A. Meijns: Oostka- pelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Dierenartsenpraktijk Melisker ke: R. Roskam, Kelderweg 1. tel. 01189-2838. Apotheken: Middelburg: Stromenwijk -t Zand. Maasstraat 56, tel. 35565. Vlissingen: Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 61593. Wijkverpleging: Voor geheel Walcheren via Alarmcentrale tel. 01184-11877. VOORBEREIDINGSBESLUITEN De burgemeester van Valkenisse maakt bekend dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 23 juni 1994 heeft besloten dat voor de volgen de percelen een herziening van het daarbij ver melde bestemmingsplan wordt voorbereid ten behoeve van het vernieuwen van het waarschu wingsstelsel; 1, het perceel kadastraal bekend sectie D, nr. 805 (ged.) voor het plaatsen van een mast c.q. sire ne-unit op een perceel gelegen aan de Westka- pelseweg te Zoutelande (bestemmingsplan SporÊ- en recreatieterrein Zoutelande); 2. het perceel kadastraal bekend sectie K, nr. 1601 (ged.) voor het plaatsen van een mast c.q. sirene-unit op een perceel gelegen aan de Big- gekerksestraat te Koudekerke (bestemmings plan Bebouwde Kom Koudekerke). De besluiten treden in werking op 5 juli 1994. De desbetreffende raadsbesluiten met de daarbij behorende tekeningen, waarop bedoelde perce len exact zijn aangegeven, liggen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie (afdeling alge mene zaken) te Koudekerke. Koudekerke, 2 juli 1994. VRIJSTELLING BOUWPLANNEN Burgemeester en wethouders van Valkenisse ma ken bekend dat de volgende aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend door: de heer P. de Visser te Koudekerke voor het vergroten van de op het perceel Breeweg 14 te Koudekerke aanwezige landbouwschuur; de heer J. C. M. E. Geijsen te Helvoirt voor het vergroten van de zomerhuizen Klaassesweg 14 en 16 te Biggekerke, De ingediende bouwplannen voldoen niet geheel aan de ter plaatse geldende bestemmingsplan nen, Hun college overweegt echter om met gebruikma king van de in de bestemmingsplannen aangege ven vrijstellingsmogelijkheid medewerking te verlenen aan de ingediende bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan bestaat er voor een ieder de gelegenheid om met betrekking tot de ingediende bouwplannen hun zienswijze schrifte lijk naar voren te brengen. Daartoe liggen de bouwplannen met ingang van 4 juli 1994 geduren de 4 weken ter inzage ter gemeentesecretarie (af deling algemene zaken) te Koudekerke. Koudekerke, 2 juli 1994. PLAN VOOR HET VERANDEREN VAN DE OP HET PERCEEL MIDDELBURGSESTRAAT 43 TE KOUDEKERKE GELEGEN SCHOOL TOT WONING C.A. Burgemeester en wethouders van Valkenisse ma ken bekend dat zij van de heer P. H. J. M. Meijs en mevrouw J, M. L. J, Reijnen te Koudekerke een aanvraag hebben ontvangen om vergunning voor het veranderen van de op het perceel Middelburg sestraat 43 te Koudekerke gelegen school tot wo ning e.a. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse gel dende bestemmingsplan. Door de gemeenteraad is echter in zijn vergade ring van 19 mei 1994 verklaard, dat er een herzie ning van het bestemmingsplan Bebouwde Kom Koudekerke wordt voorbereid. Het bouwplan is in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herziening. Aangezien him college bereid is om vrijstelling te verlenen (als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de ruimtelijke ordening) van de geldende voor schriften en (met toepassing van artikel 50, 6e lid van de Woningwet) vooruitlopende op de vast stelling en goedkeuring van de planherziening, de bouwvergunning te verlenen, ligt het in het voor nemen om aan het college van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland te verzoeken de ter zake vereiste verklaringen van geen bezwaar af te geven. Alvorens dit verzoek aan Gedeputeerde Staten wordt gedaan, bestaat er voor een ieder de gele genheid om tegen het bouwplan bedenkingen in te dienen. Daartoe ligt het bouwplan met ingang van 4 juli 1994 gedurende 2 weken ter inzage ter gemeentesecretarie (afdeling algemene zaken) te Koudekerke. Gedurende deze periode kunnen bij hun college schriftelijke bedenkingen tegen het bouwplan worden ingediend. Koudekerke, 2 juli 1994. BOUWAANVRAAG Burgemeester en wethouders van Valkenisse ma ken bekend dat de volgende aanvraag voor een bouwvergunning is ingekomen van: Planvorm Projectontwikkeling te Meliskerke voor het bouwen van woningen aan de Majoor- werf 72 en 74 te Zoutelande. BEKENDMAKING VERKEERSBESLUITEN Burgemeester en wethouders van Valkenisse ma ken bekend dat zij besloten hebben de volgende verkeersmaatregelen te nemen: I. door het plaatsen van borden G5 van bijla ge I van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de zomerhuizenterrein De Ruiser te Biggekerke, het Vebenabos en Westduin te Koudekerke en De Zandput te Zoutelande aan te wijzen als erf; II. door het plaatsen van borden Al van het Reglement verkeersregels en verkeerste kens het zomerhuizenterrein Het Kust licht te Zoutelande aan te wijzen als gebied waar een maximumsnelheid van 30 km per uur geldt; III. de onder I en H vermelde maatregelen tre den in werking op 4 juli 1994. Bovenvermelde verkeersbesluiten met bijbeho rende tekeningen liggen op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie te Koudekerke, ter inzage. Iedere belanghebbende kan tegen deze besluiten binnen 6 weken na heden bij ons college een ge motiveerd bezwaarschrift indienen. Voorts kan bij de president van de arrondisse mentsrechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg een verzoek om een voorlopige voorziening (bijvoorbeeld schorsing) worden aangevraagd. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd. Koudekerke, 2 juli 1994. VERORDENING BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 23 juni 1994 besloten heeft tot vaststelling van de Veror dening behandeling bezwaar- en beroepschriften gemeente Valkenisse. Deze verordening ligt ge durende 3 maanden voor een ieder ter gemeente secretarie (afd. algemene zaken) ter inzage. Genoemde verordening treedt op 1 augustus 1994 in werking. Koudekerke, 2 juli 1994.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16