[Yainers zien Libregts niet zitten Grote stap AZ richting eredivisie Rottier jaagt succes na tegen Medvedeva Feyenoorders vieren feest met Zeeuwse supporters ernietigende kritiek Van Hanegem op beoogd algemeen direkteur Feyenoord Deen aan kop na eerste dag Olympia's Ronde Gal en Van der Lee in halve finale EK-judo Alexandris in Griekse selectie OTTERDAM (ANP) - De tech- icbe staf van Feyenoord heeft rbaasd en ontstemd kennis nomen van de benoeming van ^-bondscoach Thijs Libregts algemeen directeur. Willem j Hanegem en Geert Meijer (Cn onafhankelijk van elkaar eten geen behoefte te hebben m een nieuwe baas. Het sue- svolle duo vraagt zich boven- fn af of de vaak formeel o ver mende Libregts de juiste man „p de juiste plaats. it name Van Hanegem had ïteren geen goed woord over •de handelwijze en de keuze het bestuur. „Als Libregts ih met technische zaken gaat moeien, houdt het voor mij t", benadrukte de Haarlem- er, die zijn nieuwe contract ftopen einde nog niet van een indtekening voorzag. „Ik wil ets met hem te maken krij- n." oorzitter/pennningmeester an den Herik en Libregts kwa- un donderdag op het Griekse iliantie-eiland Rhodos tot een Soord voor onbepaalde tijd. let ingang van 20 juni krijgt de •jarige Rotterdammer de da- üjkse leiding over de totale or- oisatie bij de profclub. Na het rtrek van Martin Snoeck werd functie onbezoldigd waarge- imen door Van den Herik, latstgenoemde wil zich terug- elcken van de lopende zaken en isr van afstand gaan regeren, let, is een ongezonde situatie teen beleidsmatige en contra lende voorzitter ook de verant- jordelijkheid draagt voor de ïgelijkse beslommeringen", el in een persbericht te lezen, ïtisnog onduidelijk in hoever- Libregts zich met voetbal- chnische zaken gaat bezighou- n. In een eerste reactie vanuit riekenland liet de nieuwe ster man weten dat hij niet met stellingen in zijn zak gaat ndlopen. Feit is, dat Libregts xir Van den Herik mede is aan- itrokken op basis van zijn voet- ikennis en zijn praktijkerva- ing als trainer bij ondermeer ccelsior, PSV, Feyenoord, PA- Ken Iraklis. Bij laatstgenoem- club was hij de afgelopen jice seizoenen werkzaam. Ie dubbel [anHanegem kent Libregts van i periode als hoofdcoach in iKuip. Tijdens het succesrijke nzoen 1983-84, waarin Feye- »ord mede dank zij de inbreng van veldspeler Johan Cruijff de dubbel won, fungeerde de Krom me als assistent-trainer. Kort daarna vertrok Libregts naar Griekenland, omdat het toen malige bestuur de 52-voudige in ternational meer zeggenschap over de selectie wilde geven. „Libregts neemt wel een verle den met zich mee", sprak Van Hanegem voor de microfoon van Radio Rijnmond, die de veront waardigde coach op zijn vakan tie-adres in Zeeland had opge spoord. Hij doelde met die woor den niet alleen op het dienstver band van de voormalige gymnastiekleraar bij Feye noord, maai' ook op diens ge ruchtmakende periode als bondscoach van het Nederlands elftal. Vlak voor het WK in Italië (1990) moest Libregts, die tijdens de kwalificatieronde ongeslagen bleef, opstappen onder druk van de spelersgroep (met name Gul- lit) en de publieke opinie. „Het is te hopen dat de mensen die ver antwoordelijk zijn voor de aan stelling van Libregts zich zijn verleden hebben gerealiseerd", stelde Geert Meijer, die zijn nieuwe verbintenis als coördina tor van de technische staf even min al heeft getekend. Thijs Libregts. De procedure die tot de (uitge lekte) presentatie van Libregts heeft geleid, noemde Van Hane gem vreemd. „Afgelopen dins dag werd ik al door een journa list gebeld met de mededeling dat Libregts eraan zat te komen. 'Dat bestaat niet', zei ik. Vrijdag ochtend kreeg ik een telefoontje van Van den Herik dat het wel degelijk waar was. Dat is toch raar? De media wel vooraf in lichten en geen overleg plegen met de spelers en trainers. Dat accepteer ik niet." Van Hanegem ziet geen enkele reden voor de komst van Li bregts. „Hij lijkt me tamelijk overbodig. We hebben toch al zo veel mensen op kantoor zitten. Okay, de voorzitter is soms voor zaken in het buitenland, maar zijn afwezigheid duurt nooit lan ger dan een of twee weken. Als hij nou de helft van het jaar afwe zig zou zijn..." Geert Meijer, die in zijn nieuwe functie veel met het bestuurlijke kader te maken krijgt, wil Li bregts niet te snel beoordelen of veroordelen. „Ik ken hem nau welijks", liet de Strijenaar we ten. „Ik wil wel op korte termijn weten op welke plaats hij in de organisatie wordt neergezet. Komt hij boven alles en iedereen te staan of blijft de technische staf min of meer autonoom? Tij dens de komende trip naar de Nederlandse Antillen zal daar over wel meer duidelijkheid ko men." VELSEN (ANP) - AZ heeft al twee grote stappen naar de eredivisie gezet. Gisteravond werd in de tweede wed strijd in groep A van de nacompetitie met 5-1 van Tel star gewonnen. Deze zege volgde op de 4-0 op de ope ningsdag tegen ADO Den Haag. AZ kwam daarmee op een vrijwel onaantastbaar doel saldo. Omdat RKC bij ADO de eerste nederlaag leed, lijkt voor Alkmaar na zes jaar voetbal op het hoogste nationale niveau weer binnen bereik. ADO Den Haag, balancerend op de rand van het faillis sement, won gisteren in groep A van de nacompetitie met 2-1 van RKC. De danig uitgedunde supporters- schare zong alweer hardop over de eredivisie. Den Haag kreeg in de tweede helft twee strafschoppen, waarbij de laatste wel erg gemakkelijk werd gegeven door scheids rechter Van Vliet. Achtereenvolgens brachten Van Haa- ren en Verbeek tegenstanders Talan en Bayhan ten val. Aanvoerder en topschutter Van der Laan schoot twee keer onberispelijk raak. Het Waalwijker doelpunt, in de voorlaatste minuut, was van de Haagse doelman Stam, die de bal in eigen doel sloeg. NEC lijkt de nacompetitie in poule B in zijn greep te heb ben. De Nijmeegse ploeg versloeg in Almelo Heracles met 1-0. Veel meer dan een fraai doelpunt van Kooistra leverde het duel tussen de winnaars van de eerste ronde niet op. Na de bekerfinale lonkt voor NEC nu ook de eredivisie. De Nijmeegse formatie maakte gisteren een snel doel punt en speelde verder enigszins met de handrem aan. De formatie van de min of meer weggepromoveerde trai ner Pruijn spaarde vooral na de rust de krachten voor de confrontatie van maandag, tegen VVV. Winst op een mooie pinksterdag brengt NEC in een ideale positie. VW heeft de kans volgend seizoen weer in de eredivisie te spelen in eigen hand gehouden. De Limburgers won nen op de Wageningse Berg verdiend met 2-1 van De Graafschap, dat na de tweede nederlaag in de nacompe titie vrijwel geen uitzicht meer heeft op promotie naar de hoogste afdeling. Groep A. Telstar - AZ 1-5 (0-0). 50, Van Roon 0-1,54. Van Dam 0-2, 66. Van Dam 0-3, 75 Hoop 1-3, 84 Den Turk 1-4 (strafschop) 1-4. 75. Van Diemen 1-5. Scheidsrechter: Jol Toeschouwers. 6319. Gele kaart: Smak, Plug (Telstar), Buskermolen (AZ) ADO Den Haag - RKC 2-1 (0-0). 67. Van der Laan 1-0 (strafschop), 72. Van der Laan 2-0 (strafschop), 89 Stam (eigen doelpunt) 2-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 3250. Gele kaart: Ed mund Vriesde (Den Haag), Valk en Van Haaren (RKC). Stand: AZ 2-4 (9-1), RKC 2-2 (5-4), ADO Den Haag 2-2 (2-5), Tel star 2-0 (3-9). Programma: maandag 23 mei RKC - AZ, Telstar - ADO Den Haag. Groep B. Heracles - NEC 0-1 (0-1). 14. Kooistra 0-1. Scheidsrech ter. Houben. Toeschouwers: 7000. De Graafschap - VVV (1-1) 1-2.6. Van Oostrum 1-0.12. Van Leen- ders 1-1. 52 Verberne 1-2. Scheidsrechter. Van Dijk Toeschou wers: 2000. Gele kaart: Trentelman, Te Braak (De Graafschap). Vincent, Verberne (VVV) Stand: NEC 2-4 (5-0), Heracles 2-2 (3-2), VW 2-2 (3-4), De Graaf schap 2-0 (1-6). Programma, maandag 23 mei WV - NEC, Heracles - De Graaf schap. lussin tegenstandster in eerste ronde Roland Garros jirslaggeefster ARIJS - Stephanie Rottier uit int Jansteen treft in de eerste mde van het Grand Slam toer- ooi Roland Garros, Natalja ledvedeva. De ongeplaatste 22- irige tennisster uit de Oe- raine heeft net als Stephanie Rottier de laatste maanden wei- 15 van zich laten horen. Voor liden betekent het toernooi in rankrijk de mogelijkheid daar trandering in te brengen. Haandag of dinsdag zullen de Iwee tennissters elkaar in het somenteel regenachtige Parijs Strijden. Theo Rabout snel in Vught UGHT - Bij de zogenaamde tontactwedstrijden' in Vught, «ft de Zeeuwse atleet Theo teut zijn persoonlijk record tyde 3000 meter met vijf secon- fen verbeterd. De Atletica-at- jwt eindigde als derde in 8.47.1. te Pos van Delta Sport werd tede in haar serie van de 800 ter. Ze finishte in 2.28.2. Pas- 'al Meerman van Atletica ein dde in zijn serie van de 800 me dals zevende in 1.56.4. Hij bleef tenee slechts drientienden ;aneen seconde boven zijn pr. Ajax brengt bod op Ronaldo 8'0 DE JANEIRO/AMSTER- ÖAM (AFP/ANP) - Ajax heeft «n bod van zes miljoen dollar, telf miljoen gulden, uitge dacht op de 17-jarige Brazi- teRonaldo Luiz Nazarioa de [te van Cruzeiro. Dat heeft 'oorzitter Masci van Cruzeiro teren in Rio de Janeiro be- 'esligd. transfer is nog niet rond. tei wil acht miljoen dollar te zijn jonge sterspeler. In teterdam wilde penningmees- Van Os tijdens de kam- jtesreceptie niet in details ten over de bedragen. Hij gaf te drie dagen in Brazilië te heb- vertoefd. Eerder hadden ionnie Pronk en Gerard van der te de jonge aanvaller in Brazi- teekeken. ddo werd eerder in het afge- - 1 seizoen door PSV begeerd, tesen dacht de transfer rond Webben maar kwam bedrogen Masci dreef de transfersom Behalve Ajax hebben ook teelona en Benfica belang- telling getoond voor het talent, in Brazilië al wordt vergele- Wmet Pele. Rottier (20) raakte in maart van dit jaar na het tennistoernooi van Key Biscayne aan haar rechterbovenarm geblesseerd. Na een intensief revalidatiepro- ces stond ze deze week in Straatsburg weer voor de eerste maal op de baan. In de eerste ronde moest ze na een driesetter buigen voor de Amerikaanse Strafford. Voor Rottier zou het bereiken van de tweede ronde van een Grand Slam-toernooi een mijl paal in haai- carrière betekenen. Niet eerder slaagde de Zeeuws- Vlaamse erin om in een van de vier aansprekende tennistoer nooien de tweede ronde te berei ken. Medvedeva brak eind vorig jaar definitief door. Het zusje van Andrej Medvedev en de mix- dubbelpartner van Paul Haar huis, schreef toen het toernooi van Essen (Duitsland) op haar naam. Op de internationale ran king steeg ze van de 40e naar de 28e plaats. Haarhuis Van de overige negen Nederlan ders (drie mannen en zes vrou wen), die rechtstreeks tot het hoofdtoernooi om de open Fran se titels zijn toegelaten, hebben Paul Haarhuis en Miriam Ore mans de meest aansprekende te genstanders getroffen. De Eindhovenaar vindt op het sterk gerenoveerde complex van Roland Garros bij de Porte d'Auteuil de Franse smaakma ker Henri Leconte tegenover zich. Oremans moet het opne men tegen de als vierde geplaat ste, 37-jarige Amerikaanse Mar tina Navratilova. Leconte (31), 49e op de wereld ranglijst, maakt al voor de veer tiende keer zijn opwachting in Parijs. Als 17-jarig talent speel de hij voor het eerst in de Franse Open. Alleen in 1989 moest hij wegens een rugblessure verstek laten gaan. Als Haarhuis wint, komt hij ver moedelijk tegenover de Zweed Mikael Pernfors te staan. Daar na wacht de Rotterdammer hoogstwaarschijnlijk een enor me uitdaging in de persoon van de als eerste geplaatste Pete Sampras, die voor de eerste twee ronden spelers uit het kwalifica tietoernooi heeft geloot. De Amerikaan, die half juli naar Rotterdam komt voor de wed strijd in het toernooi om de Da- vis Cup tegen Nederland, is op jacht naar de Grand Slam. Vorig jaar won hij Wimbledon en de US Open en in januari de Au stralian Open. Krajicek foto Willem Mieras Feyenoorders Rob Maas (links) en Ruud Heus delen gesigneerde ballen uit aan jeugdige aanhangers in Goes GOES - Supportersvereni ging 'Vrienden van Feye noord' pakte gisteren groot uit bij haar vijfentwintig-ja rig bestaan. Voor de jaarlijkse supporters avond wist de vereniging maar liefst vijf voetballers van de kersverse bekerwinnaar naar het Goese café Flora te halen. Aantrekkingskracht Ruud Heus, Peter Bosz, Ar nold Scholten. Henk Fraser en Rob Maas hadden een grote aantrekkingskracht op de Zeeuwse supporters, die naar mate de avond vorderde in steeds grotere getalen naar het café op de Grote Markt trokken. De profs van Feyenoord be gonnen de avond met het uit delen van gesigneerde ballen aan jeugdige aanhangers. In de loop van de avond wer den ze stuk voor stuk op het podium geroepen voor een in terview met presentator Paul de Bakker van de Rotterdam se stadsomroep. Uit de vraaggesprekken bleek dat de Feyenoorders liever de titel dan de beker hadden ver overd maar ze ontkenden te leurgesteld te zijn over het af gelopen seizoen. AMSTERDAM (GPD) - Olym pia's Ronde door Nederland is de Hollandse wielrenners op het lijf geschreven. Ondanks se rieuze inbreng van buitenland se ploegen zijn het de vader landse amateurs die de etappe koers naar hun hand zetten. Maar ook dat lijkt verleden tijd. De eerste dag van de 43ste uitga ve gaf een heel ander beeld te zien. Daarin was, net als bij de profs, geen rol weggelegd voor de Nederlandse renners, 's Mor gens won de Italiaan Luca Co lombo de proloog over zeven ki lometer in Amsterdam-Noord, 's Avonds toonde de Australiër David McKenzie zich de sterk ste in de eerste etappe over 130 kilometer door Noord-Holland. En na afloop van die saaie 'strijd' door het zo typisch Nederlandse landschap met start en aan komst in de hoofdstad, was het de Deen Marc Jacobsen die zich in de paarse leiderstrui hulde. Was het vertoonde symptoma tisch voor de situatie waarin het Nederlandse wielrennen zich be vindt? Piet Hoekstra, coach van de nationale selectie, vond het té vroeg om de openingsdag aan te grijpen om zijn gal te spuwen over de vaderlandse renners. Met Fausto de Marreiros (zesde) had hij een lid van de nationale ploeg in de kopgroep van zeven die uiteindelijk om de zege ging strijden. „Daarmee ben ik al lang blij. Pas aan het eind van de week wil ik conclusies trekken. Amsterdam. Olympia's Ronde, eer ste etappe, individuele tijdrit: 1 Co lombo (Ita) 6,8 km in 8.59, 45.405 km/ u, 2. Gutte (Oss) 0.04, 3. Pijpers (Oos- terhout) 0.05, 4 Bastiaanse (Hooger- heide), 5. Vogels (Aus) 0.10, 6 Vegt (Kolhanv), 7. Jacobsen (Den) 0.11. 8. Touz (Oek) 0.12. 9 Lagerweij (Ede) 0.13, 10 Hondo (Dui) 0.15. Tweede etappe, Amsterdam-Am- sterdam: 1. McKenzie (Aus) 126 km in 2.44.04, 2. Godert de Leeuw (Er- melo), 3. Appeldoorn (Velden) 4. Sta- kénas (Lit), 5 Jacobsen, 6. De Marrei ros (Amsterdam), 7. Kil (Losdorp), 8, Theus (Bergeyk) 0.51, 9. Den Braber (Rotterdam), 10. Teuben (Nijelamer). Algemeen klassement: 1. Jacobsen 2.53.14, 2. Kil 0.06, 3. De Marreiros 0.09, 4 Godert de Leeuw 0.13, 5. Sta- kënas 0.17, 6. Appeldoorn 0.20, 7. McKenzie 0.29, 8. Colombo 0.40, 9. Gutte 0.44,10. Vegt 0.45. GDANSK (ANP) - Met slaperige ogen meldden Gerrie Teunissen en Werner Verhoeven zich gis termiddag in de Olivia-sporthal in Gdansk. De sportleraren uit Nijmegen hadden een autorit van twaalf uur achter de rug om hun pupil Ferenc Arts (23) te steunen bij zijn debuut op het EK judo. Dat nam slechts vijf minuten in beslag. De Bulgaar Vladimirov bleek in de catego rie tot 71 kilo te sterk. Arts kon zijn trainingspak weer aantrek ken. Teunissen had net genoeg tijd om de slaap uit zijn ogen te wrijven. Monique van der Lee had de raad van trainer Peter Ooms gis teren slechts een keer nodig. Tij dens haar tweede partij, tegen de Russsische kolos Rodina. Die kreeg Van der Lee in een ijzeren houdgreep. De scheidsrechters telden voor het einde, maar Ro dina maakte de fout haar arm te diep in het gelaat van Van der Lee te planten. Met het gevolg dat ze een straf (koka) kreeg en de houdgreep moest loslaten. Net op tijd voor de Nederlandse, die in de halve finales de ruim 140 kilo zware Poolse Maksymov treft. Met veel minder moeite stootte Jessica Gal door naar de halve finales. Daarin moet zij het op nemen tegen de gevaarlijke Fra- ngaise Baton. De vierde Neder lander die gisteren in actie kwam, Boudewijn Caspari, ken de een goede start. Met een over winning op Tony Molne uit An dorra. Maar verloor daarna kansloos van Campargue. In de herkansingen versloeg Caspari vervolgens de Ier Ward. Van de Moldaviër Colban kon hij niet winnen. Caspari had een troost: zijn optreden in Gdansk duurde langer dan vijf minuten. EK, tweede dag. Mannen, tot CO kg: halve finales: Gousseinov (Aze) - Re- vazitjsvili (Geo), Giovanazzo (Ita) - Chambily (Fra> Tot 65 kg: Caspari (Ned) wint van Molne (And), ippon. Caspari verliest van Campargue (Fra), wazari Cas pari naar de herkansingen. Caspari wint van Word (Ier), beslissing- Cas pari verliest van Colban (Mol), dis kwalificatie. Halve finales: Lewak (Poli - Campargue, Abanoz (Tur) - Dratchko (Rus). Tot 71 kg: Arts (Ned) - Vladimirov (Bul). Arts uitgeschakeld, yuko. Hal ve finales: Kosmynine (Rus) - Vensek (Tje), Rosso (Fra) - Hajtos (Hon). Alle categoriën: halve finales: Crost (Hon) - Koser (Dui), Davidashvi (Geo) - Van Barneveld (Bel). Vrouwen, tot 48 kg: halve finales: Meloux (Fra) - Pinheiro (Por), Soler (Spa) - Perlberg(Dui) Tot 52 kg: halve finales: Allan (GBr) - Giungi (Ita), Krause (Pol) - Saldanha (Por). Tot 56 kg: Jessica Gal wint van Kli- movitsj (Oek), ippon Gal wint van Eek (Oos), wazari Gal naar de halve finales. Halve finales: Gal - Baton (Fra), Myren (Zwe) - Fairbrother (GBr). Alle eategorien: Van der Lee (Ned) wint van Grobosova (Tje), walk over. Van der Lee wint van Inma (Spa), ip pon. Van der Lee wint van Rodina (Rus), koka. Halve finales: Van der Lee - Maksymov (Pol), Cicot (Fra) - Kutz(Dui), ATHENE (SID) - In de Griekse selectie voor het WK-voetbal in de Verenigde Staten zit één ver rassing: Alexandras Alexandris van AEK Athene. De verkiezing van Alexandris, die gaat spelen voor Olympia- kos Piraeus, is verrassend om dat hij door een meningsverschil met de bondscoach niet mee speelde in de laatste oefenwed strijd tegen Engeland. De Grie ken verloren deze wedstrijd met 5-0. De bondscoach besloot na de deceptie op Wembley Ale xandris, die dit sêizoen goed was voor 23 treffers, alsnog in zijn se lectie op te nemen. De selectie. Doel: Ilias Almatsidis (AEK Athene). Chris tos Karkamanis (Aris Salonikl), Antonios Minou (Apollon Athene). Verdediging: Ale xandras Alexiou (PAOK Saloniki), Efstratïos Apostolakis, Ioannls Ka- litzakis, Athanassios Kolitsidakis (Panathinaikos), Kyriakos Karatai- dis (Olympiakos Piraeus), Vaios Ka- ragiannis, Stylianos Manolas (AEK Athene). Middenveld: Alexandras Alexandris, Anastassios Mitropou- los (AEK Athene), Minas Hantzidis, Panagiotis Tsalouchidis, Nikolaos Tsiantakis (Olympiakos Piraeus), Savvas Kofidis (Aris Saloniki), Spyri- don Marangos, Nikolaos Nioplias (Panathinaikos). Aanval: Alexand ras Alexoudis, Nikolaos Machlas (OFI Kreta), Vassilios Dimitrladis (AEK Athene), Dimitrios Saravakos (Panathinaikos). Badminton De als zestiende geplaatste Ri chard Krajicek moet het in de openingsronde opnemen tegen Karei Novacek uit Tsjechië. No- vacek is uit op revanche, want in de vorige editie van de Franse open leed hij in de kwartfinales in vijf sets een nederlaag tegen de Nederlander. Bij winst treft Krajicek de winnaar van de par tij tussen de Fransman Cham pion en de Australiër Morgan. In de vierde ronde zou Krajicek de winnaar van Sampras - Haar huis tegen kunnen komen. De derde Nederlander bij de mannen, Jacco Eltingh, lootte als tegenstander de Duitser Carl- Uwe Steeb. Wint de Heerdenaar dan komt hij tegenover de Ame rikaan Wheaton of de Zweed Enqvist te staan. Oremans zal tegen Navratilova ongetwijfeld in gedachten terug gaan naar de finale van het toer nooi in Eastbourne, ruim een jaar geleden. Toen kreeg de 21- jarige speelster uit Berlicum na een nederlaag in drie sets (6-2 2-6 3-6) veel lof toegezwaaid van de Amerikaanse. Sinds enige tijd is Oremans echter hopeloos uit vorm. De openingspartijen van de overige Nederlandse vrouwen zijn: Boogert - Demongeot, Vis - McNeil, Muns-Ja- german - Fusai, Bollegraf - Brioeko- vets, Schultz - qualifier. Jakarta (Indo). Thomas/Ueber Cup, finales. Vrouwen: Indonesië - China 3-2. Susanti - Ye Zhaoying 11-4 12-10, Santosa - Han Jingma 5-11 5-11, Au- dina - Zhgang Ning 11-7 10-12 11-4, Tampi/Finarsih - Ying/Yuhong 15-13 17-16, Eliza/Zellin - Cheng Ying/Wu Yuhong 10-15 8-15. Basketbal Arad (Roe). Kwalificatie EK vrou wen: Nederland - Polen 58-60 (27-28), Rusland - Slovenië 90-62, Roemenië - Oekraïne 55-59. Stand: 1. Roemenië, Rusland, Oe kraïne 3-4, 4. Nederland, Polen, Slo venië 3-2. Hockey Bloemendaal. Europa Cup 1, man nen, poule B: Bloemendaal (Ned) - Racing Club de France (Fra) 6-0 (3-0). Egara (Spa) - Hounslow (Eng) 2-1. Poule A: Uhlenhorst (Dui) - SKA Sa mara (Rus) 6-1, Dürkheim (Dui) - Baudouin (Bel) 3-1. Vrouwen, poule B: HGC (Ned) - Cata nia (Ita) 4-0 (2-0), Ipswich (Eng) - Amiens (Fra) 1-0. Poule A: Russels- heim (Dui) - Taurus Euro vil (Lit) 3-1, Glasgow Western (Sch) - Real Socie- dad San Sebastian (Spa) 4-1. Sportprijsvragen Lucky Ten, trekking van vrijdag 20 mei: 1 - 14 - 17 - 23 - 25 - 32 - 37 - 40 - 44 - 45-46-47-55-57-68-69-71-73-76- naar zaterdag wegens Invallende duisternis. Tsjechië - Australië 2-1. Korda - Masur 6-2 6-7 6-1, Novacek - Woodforde 6-4 6-2, Korda/Damm - Woodforde/Masur 3-6 6-4 4-6. Eindstand: 1Spanje 3-6,2. Zweden 3- 4. 3. Tsjechië 3-2, 4. Australië 3-0. Spanje naar finale. Luzern (Zwi). Vrouwen, 300.000 gul den, kwartfinales: Raymond (VSt) - Magdalena Maleeva (Bul) 7-5 6-4. Ru bin (VSt) - Sukova (Tsj) 0-6 6-3 6-4, Frazier (VSt) - Reinstadler (Oos) 6-0 4- 6 7-5, Davenport (VSt) - McGrath (VSt) 6-16-1. Bologna (Ita). Mannen, 600.000 gul den, kwartfinales: Dosedel (Tsj/6) - Gaudenzi (ILa'4) 6-2 6-3, Berasategui (Spa/11 - Mordegan (Ita) 6-1 6-4, Javier Sanchez (Spa/3) - Burillo (Spa) 6-2 4-6 6-3. Voetbal Reykjavik (IJsl). Vriendschappelijk: IJsland - Bolivia 1-0 (1-0). 40. Orlygs- son 1-0. Aantal toeschouwers: 2000. Portugal. Competitie: Maritimo - Sporting 2-1 Stand aan kop: Benfica 30-49, Sporting 31-46, Porto 30-45, Maritimo 31-34. Volleybal Guangzhou (Chi). World League mannen, poule A: China - Italië 0-3 (7- 15 10-15 5-15). Karlsruhe (Dui). World League man nen, poule C: Duitsland - Cuba 0-3 (7- 15 13-15 9-15). Wielrennen (onder voorbehoud) Tennis Dusseldorf (Dui). World Team Cup, rode groep: Spanje - Zweden 2-0. Cos ta - Apell 4-6 6-3 6-4, Bruguera - Ed- berg 7-6 5-7 6-3, dubbel verschoven Diessen. Internationale AMEV La- dies Trophy, tweede etappe: 1 Bru- nen (Lelystad) 90 km 2,08.18, 2. Young (VSt) 1.06, 3. Valvik (Noo), 4. Christophie (Ita), 5. Samokavalova (Rus). Algemeen klassement: 1. Sa mokavalova, 2. Valvik 0.03,3. Brunen 0.05,4. Young 0.10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 19