Duo ijvert voor basketbalpleinen Maquette Veere anno 1813 Boete fruittelers voor weigering AID inzage boekhouding Initatief ambtenaar stadsontwikkeling Vlissingen Spreekrecht raad Westkapelle benut voor 'loterij' met koe van onze verslaggever OOST-SOUBURG - De inrich ting van basketbalpleintjes in Vlissingen is noodzakelijk om de jeugd een behoorlijke speel- mogelijkheid te geven. Ambte naar F. J. C. Slager van de dienst Stadsontwikkeling van de gemeente Vlissingen wil met steun van de drie basketbal clubs in de gemeente Vlissingen - BC Vlissingen, VSV Marathon en BV Souburg - de strijd aan gaan voor de basketbalplein tjes. „In mijn woonplaats Oost-Sou burg heeft een bewoner van de Padweg er voor gezorgd dat in een groenstrook achter die weg zo'n pleintje is aangelegd", zegt Slager. „Dat juich ik toe. Het probleem is alleen, dat bepaalde jongeren zich vervelen en met brommers het terrein onveilig maken." Slager ergert zich aan die jonge ren, maar nog meer aan de rela tie die gelegd wordt tussen van dalisme en een speelpleintje. „Veel mensen denken dat een speciaal pleintje voor de jeugd vandalisme uitlokt. Volgens mij gebeurt dat echter overal." Slager beklemtoont, dat een kleine aanpassing al genoeg is. „Al was het maar één basket aan een paal. Op een geschikte loca tie is dat al voldoende." Samen met de contactpersoon van de drie Vlissingse basket balverenigingen, mevrouw J. van Eenennaam, houdt Slager zich actief bezig met de basket balvoorzieningen in de gemeen te. Om meer speelterreinen in Vlissingen te krijgen, besloot Slager met de basketbalclubs, de gemeente en de wijkbemidde- laars overleg te plegen. „Financieel hoeven we van de gemeente niet veel te verwach ten", aldus Slager. „Het geld en de overige benodigdheden voor de aanleg van een pleintje moe ten we vooral bij de omwonen den zien te halen. Het is belang rijk dat zij er achter staan." Hij hoopt dat buurtbewoners mee helpen. „Het zou perfect zijn als zij sociale controle uitoefenen op een pleintje." Prijsvraag Aangezien de gemeente actief bezig is op het gebied van de so ciale vernieuwing, heeft Slager samen met Van Eenennaam een brief geschreven aan het college van burgemeester en wethou ders. In die brief vraagt het twee tal aandacht en steun voor zijn ideeën. Ook hebben zij hun idee ingediend voor de prijsvraag so ciale vernieuwing van de ge meente Vlissingen. Slager weet dat zijn plan kan sla gen. De Vereniging van Vrien den van de Karolingische Burg in Oost-Souburg heeft bij voor beeld al interesse getoond in het idee van een basketbalplein op de Karolingische Burg en ook de omwonenden zijn bereid te hel pen. Voor Slager en de basket balclubs een welkome hulp. „Daarom hebben we ook beslo ten het eventuele geldbedrag dat we winnen in de prijsvraag van de gemeente, beschikbaar te stellen voor de bekostiging van een pleintje op de Karolingi sche Burg." De basketbalverenigingen in Vlissingen hebben beloofd er: gens in de gemeente een terrein- tje in te richten. „Zij zijn bereid twee palen neer te zetten, als sti mulans voor anderen om hun voorbeeld te volgen. De man aan de Padweg heeft er ook zijn ei gen geld ingestoken. Daar willen wij op voortborduren." In juni is in het stadhuis in Vlis singen een tentoonstelling inge richt, waarbij ook de clubs verte genwoordigd zijn met een stand. „Ter promotie van het pleintjes basketbal", vertelt Slager. Na de tentoonstelling vindt op 2 juli op het Stadhuisplein het jaarlijkse pleintjesbasketbal toernooi Van het basketbalpleintje aan de Padweg in Oost-Souburg wordt dankbaar gebruik gemaakt. foto Ruben Oreel van onze verslaggeefster WESTKAPELLE - Voor de eer ste keer in de geschiedenis van Westkapelle heeft het publiek donderdag gebruik gemaakt van de spreektijd voorafgaand aan de raadsvergadering. Het onderwerp was het kansspel 'Waar schijt de koe?' De voet balvereniging De Noormannen was van plan om in juni tijdens de jaarlijkse rommelmarkt op het sportveld het kansspel te in troduceren waarbij de deelne mers moeten raden waar de koe zijn behoefte doet. Vorige week schreef het college van burgemeester en wethou ders de vereniging dat om hygië nische redenen geen vergunning wordt verleend voor een derge lijk spel op de sportvelden. Een lid van de rommelmarktcom missie van de Noormannen ver zocht burgemeester H. A. van Maldegem het besluit toe te lich ten. „Waarom ons spel niet en spor ten als ringrijden, duivenvluch ten en sjeesjesrijden wel? Als er met sjeesjes wordt gereden, lig gen de uitwerpselen na een week nog op straat", zei het commis sielid Z. Westerbeke vanaf de pu blieke tribune. Ook stelde zij de burgemeester de vraag waarom het zo lang heeft geduurd voordat de vereni ging bericht kreeg. Het college had op 19 april al overleg over het verlenen van een vergun ning. Toen De Noormannen de brief van b en w kregen waren de loten voor het spel al besteld. „We wilden eerst informatie van de Dierenbescherming. Zeker nadat in andere gemeenten in Zeeland commotie is ontstaan over soortgelijke spelen. De Die renbescherming is niet in voor volksvermaak met dieren", ver klaarde Van Maldegem. „We hebben toen gezegd dat we de spelen, die van oudsher gebeu ren, niet willen verbieden. Bo vendien vindt ringrijden niet plaats op gronden van de ge meente, althans de straat is voor algemeen gebruik." Wethouder J. Bostelaar vertelde dat, als de vereniging het evene ment had willen houden op pri- vé-terrein, de vergunning waar schijnlijk wel was verleend. Computer De raad boog zich donderdag avond ook over een notitie van het hoofd financiën over de ver vanging van de computerappa- WÊtÊÜËËBBË fl| van onze verslaggever MIDDELBURG - Een 38-jarige eigenaar van een boomgaard in Ritthem kreeg vrijdag een boe te van duizend gulden van de economische politierechter in Middelburg. Zijn 72-jarige va der, die niet verscheen op de zit ting, kreeg bij verstek een zelf de geldstraf. Beiden weigerden vorig jaar een ambtenaar van de Algemene Inspectiedienst (AID) inzage te geven in hun boekhouding. De veroordeelde kondigde al aan voor de zitting goed en wel was begonnen, dat hij in hoger beroep gaat. Politierechter mr B. J. R. P. Ver hoeven had de grootste moeite de verdachte in het gareel te houden. Deze wond zich ver schrikkelijk op over de in zijn ogen 'achterbakse manier' waar op de AID'ers hun informatie bijeen hadden gesprokkeld. In plaats van op de vragen van Verhoeven in te gaan, hield hij een betoog over de kwalijke praktijken van zijn buurman, de Twee jaar voor verkrachting van een medewerkster MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 22-ja- rige Vlissinger voor verkrach ting conform de eis veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf waarvan een jaar voorwaarde lijk. De man had in januari een stadgenote in een brandgang op gewelddadige wijze tot oraal seksueel contact gedwongen. Het doorslaggevende bewijs werd geleverd door een DNA- test, die aantoonde dat sporen op de kleding van de vrouw van hem afkomstig moesten zijn. Hij moet de vrouw 1500 gulden schade vergoeden. Een 21-jarige Vlisinger is voor aanranding van twee vrouwen onder bedreiging van een mes en bedreiging van een man met het mes conform de eis veroordeeld tot achttien maanden waarvan zes maanden voorwaardelijk. Bovendien moet hij een voor waardelijke straf van vier maan den uitzitten. Hij heeftin januari in Middelburg op één avond tus sen tien en elf uur twee voorbij gangsters intiem betast en een kennis gedreigd hem 'kapot te steken'. Omdat hij geen psychia trische behandeling wil is er geen andere keus dan de cel. Hij moet zich in zijn proeftijd onder toezicht stellen van de reclasse ring. AID, verzekeringsmaatschap pijen en van zijn vaste voorne men om in hoger beroep te gaan. „Ik weet dat dat jullie veel geld kost. Voor mij is het alleen een paar liter benzine." Tijdens de zitting bleek gaande weg dat de verdachte zich vorig jaar zelf de narigheid op de hals had gehaald. Hij betichtte zijn buurman van het sproeien met gif, waardoor zijn boomgaard was aangetast. Daarom liet hij de AID komen, om de buurman met een officiële instantie in de rug aansprakelijk te kunnen stellen. De ambtenaar, die wilde weten of de verdachte niet per ongeluk zelf zijn planten naar de vernieling had geholpen, vroeg om het boekje waarmee de man kon aantonen wat hij zelf aan gif had gespoten. Weigering Tijdens een onderzoek bij een bestrijdingsmiddelenhandel kwam plotseling aan het licht dat de Ritthemer gif had ge kocht, terwijl hij had niet had ge bruikt volgens zijn eigen opga ve. Op zich kon dat nog wel, ware het niet dat de man nergens een voorraad aan bestrijdingsmid delen had staan. De AID-ambte- naren wilden daarop de admini stratie van de boomgaardhou ders zien, die dat weigerden. Ook op een latere poging van de AID om (met een boete van 750 gulden) alsnog inzage van de stukken te krijgen en zo de zaak te schikken, gingen vader en zoon niet in. Officier van justitie mr A. de Lange eiste daarom 1.800 gulden boete voor de va der, waarvan de helft voorwaar delijk. Bovendien wilde De Lan ge dat in het vonnis kwam dat de man alsnog inzage moet geven. Voor de zoon vond De Lange een boete van 750 gulden redelijk, omdat deze zich niet met de boekhouding bezighoudt. „Doe d'r nog maar wat bij hoor", reageerde de man schamper. „Ik ga toch in hoger beroep." Aange zien Verhoeven vermoedde dat er geen redelijk overleg meer mogelijk was in de hele zaak, leg de hij de eisen van de officier naast zich neer., Hij bepaalde de boete op een onvoorwaardelijke boete van duizend gulden per persoon. „U moet er wel rekening mee houden dat de AID bij u terug blijft komen om alsnog inzage te vragen in de stukken", waar schuwde De Lange nog. „Dat kan me niks schelen", was het antwoord. „Al komen ze met driehonderd man." van onze verslaggeefster VEERE - Een deel van de his torische maquette Veere 1813 was al te zien tijdens de Mo numentendag in september 1993. Het getoonde bestond nog maar uit een stukje van de Kaai en het stadhuis, slechts een fractie van de ge hele maquette. Inmiddels heeft de Veerse maquettebou wer F. J. Harinck bijna een vijfde deel van het schaalmo del klaar. Aan het grootste en moeilijk ste object, de Grote Kerk, moet hij nog beginnen. Hij ver wacht dat hij er 60 tot 80 uur voor nodig heeft. Dat is bijna evenveel als voor een huizen blok. Oorspronkelijk was het de be doeling de maquette nog voor het eind van dit jaar af te krij gen, maar wegens ziekte wordt dit zeker enkele maanden la ter. Toch is Harinck tevreden met de vorderingen. Voor hem op tafel staan acht huizen blokjes. De Kaai is bijna vol tooid, inclusief de Campveerse toren. Het model van het Arse naal van Veere, dat geheel is gebaseerd op foto's en pren ten, is zo goed als af. Het moet alleen nog worden beschil derd. „In het begin ging het lang zaam. Aan het stadhuis, dat als voorbeeld moest dienen, heb ik 43 uur gewerkt. Ik deed ongeveer 16 uur over een ge bouw. Nu red ik het met vijfe- neenhalf tot acht uur, afhan kelijk van de grootte en moei lijkheidsgraad", vertelt de ma quettebouwer. Het project schiet volgens hem op. „In een garage in Vrouwenpolder ben ik bezig met de ondergrond, een plaat van vijf bij vier me ter. Ik wacht alleen nog op de laatste gegevens over de ves tingwerken. Het Veerse Meer, de landbouwgronden, akkers en een gedeelte van de grach ten heb ik al klaar." Tekeningen Om de drie maanden krijgt hij de gedetailleerde bouwteke ningen die de Stichting Werk groep Veerse Maquette voor hem maakt. Harinck zet de ge- De Veerse maquettebouwer F, J. Harinck bij zijn werkstuk. gevens om in een schaal van 1 op 300. Daarna gaat hij aan de slag met de schaaf, figuurzaag en mes. De moeilijke objecten, zoals de torenspits van het stadhuis of een molen worden gedraaid en daarna bewerkt met een vijl of mes. De werkgroep reconstrueert ook de witte plekken in het stadsbeeld van Veere, dat in 1813 ruim drie keer zo groot was. Met weinig gegevens kan de werkgroep de onbekende gedeelten invullen. Arbeiderswoninkjes waren meestal van simpele bakste nen met rode dakpannen. De rijke handelaren woonden in fraaie, grote herenhuizen met zwarte dakpannen. Om het aantal ramen in de huizen te achterhalen is de administra tie van de ramen- en deurenbe lasting uit 1811 geraadpleegd. De maquette kost 40.000 gul den. De helft van het bedrag wordt opgebracht door bedrij ven en particulieren die een monument van het model kunnen adopteren. Het reste rende bedrag wordt uit subsi diefondsen verkregen. Klein Veere zou een perma- foto Ruben Oreel nente opstelling krijgen in de Grote Kerk. Maar Harinck vindt het museum de Schotse Huizen een betere plek. „De Grote Kerk is nogal vochtig. Door het hoge plafond is een goede belichting haast onmo gelijk. In de Schotse Huizen heb je de mogelijkheid om de tentoonstelling uit te brei den", aldus Harinck. Hij heeft al een idee op tafel ge legd. Met poppen zouden de ambachten uit die tijd kunnen worden uitgebeeld. De ma quettebouwer maakt ook pop pen. Sponsorloop voor Unicef en De Meeuwen ZOUTELANDE - Unicef en de Zoutelandse voetbalvereniging De Meeuwen houden woensdag avond 25 mei een sponsorloop in Zoutelande. Het is voor de eerste keer dat 'Loop voor Uni cef in Zeeland plaatsvindt. Het doel van de loop is door mid del van sponsor-enveloppen - die ondere meer kunnen worden afgehaald bij basisschool De Schute - geld bijeen te brengen voor een project van Unicef op Madagaskar en voor de jeugdaf deling van W de Meeuwen. Op de boulevard van Zoutelan de ter hoogte van hotel Haga is vanaf 18.30 uur een looptraject uitgezet. Deelnemers kunnen zich een half uur tevoren in schrijven in de kantine van De Meeuwen. Muziekvereniging Luctor et Emergo zorgt voor de muzikale omlijsting. 21, 22 EN 23 MEI (Pinksteren) 1994 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Vlissingen, zat. 0.00-24.00 uur: R. M. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. zon. 0.00-24.00 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. ma. 0.00-24.00 uur: B. Bosch, Bad- huisstr. 81, tel. 12233. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Middelburg, vrij. 17.00-zat. 23.00 uur: G. J. H. Meyjer, De Krammer 14, tel. 39933 zat. 23.00- zon. 23.00 uur: P. de Doel- der, Bellinkplein 1, tel. 39933. zon. 23.00-ma. 23.00 uur: G. J. H. Meyjer, De Krammer 14, tel. 39933. zat. 23.00-zon. 23.00 uur: P. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 39933. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Patiënten Gezondheidscen trum Middelburg-Zuid: zie dienst Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arne muiden, zat. 0.00-zon. 12.00 uur: J. F. M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Souburg, tel. 01184-61500. zon. 12.00-ma. 24.00 uur: P. Kod de, Oude Vlissingseweg 13. Mid delburg, tel. 01180-15810. Spreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostka- pelle, Serooskerke, Vrouwen polder, Veere en Zanddijk: zat. en zon. G. C. M. Rullens en M. J. M. E. Mol, Dorpsstraat 2, Oost- kapelle, tel. 01188-1276. ma.: R. Ubels en M. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke, Westka pelle, Meliskerke, Zoutelande, Koudekerke en Biggekerke, vrij. 18.00-zon. 12.00 uur: F Eede, de Casembrootstraz Westkapelle, tel. 01187-; zon. 12.00-ma. 24.00 uur; Spekhorst, Weststr. 7, Domi tel. 01188-1271. Biggekerke en Meliskerke; sen Bouwense en Stutterhi vrij. 18.00-di. 08.00: B. Boe se, Valkenisseweg 14, Bigg( i ke, tel. 01185-2190. Tandartsen: Walcheren: G. H. P. J. Mil Eemstraat 3, Oost-Souburg 01184-61530. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen: Vlissingen, vrij. 09.00-di,| uur: H. Klompe, tel. I 71140. Middelburg, zat. 09.00-di.t uur: J. Drijdijk, Gandhistrs tel. 26045. Dierenartsen: Landbouwhuisdieren: 01180-33803. Kleine huisdieren: A.L, H veld en R.B.M. Meesters, Ki Noordstraat 61, Middelburg, Spreekuur 11.00-12.00 en li 18.00 uur. Dierenartsen praktijk 'Oosi pelle': Oude Domburg^ 33a te Oostkapelle, landte huisdieren tel. 01188-1443, g; schapsdieren tel. 01188-2S"" Dierenartsenpraktijk Meliö ke: R. Roskam, Kelderwegl 01189-2838. Apotheken: Middelburg: L. v. d. Boo.; Vrijlandstraat 79, tel. 27471, Vlissingen: Apotheek Sic Singel 9, tel. 12730. Wijkverpleging: Voor geheel Walcheren Alarmcentrale tel. 01184-11? ratuur van het secretariaat. Om in de toekomst de persoonsgege vens tussen de gemeenten te kunnen uitwisselen is in elk ge val nieuwe apparatuur nodig. Alle fracties lieten weten dat, als de vervanging nodig is, ze zullen kiezen voor aansluiting bij het netwerksysteem dat nu al door Valkenisse, Veere en Mariekerke wordt gebruikt in verband met de toekomstige herindeling. Maar vanwege de hoge kosten, geraamd op minstens 250.000 gulden, hopen ze dat Westkapel le de rit nog kan uitzitten met de oude apparatuur. kerkdiensten Tf TT I I I I I I I I Verkoopmarkt - De Zen dingscommissie van de Gerefor meerde Gemeenten in Middel burg houdt zaterdag 28 mei voor de zevende keer een zendings- verkoopmarkt. Op de school pleinen aan de Smytegeldstraat staan zo'n 60 kramen en stands. Verder zijn er demonstraties, een hoedenshow, kapsalon, rondritten en een grote rommel markt. Ook is er een crèche. Zondag 22 mei en maandag 23 1994 Nederlands Hervormde Kerk. Aagtekerke 10 ds. De Bruijn, 19 ds. v. d. Poll; Arnemuiden 9.30 en 15 ds. Goudriaan, ma. 9.30 ds. Mulder; Biggekerke 9 ds. Manu- putty; Domburg 10 ds. v. d. Poll, 19 ds. Faassen; Grijpskerke 9 en 10.30 ds. Ridder, 19 ds. Bakker; Kleverskerke 9.30 ds. Schoo- nenboom; Meliskerke 10.15 ds. Manuputty; Middelburg: Oost- kerk 10 ds. Verweij; Nieuwe Kerk 9.30 ds. Brakema, 11 ds. Snoei, 18.30 ds. Verweij, ma. 10 ds. Blom; Koorkerk 9.30 ds. Hendrikse; Ontmoetingskerk 10 ds, Elseman; Engelse Kerk 19 ds. Wijnands; Nieuw- en Sint Joosland 10.30 ds. Barmentlo; Oostkapelle 10 ds. Den Hollan der; Oost-Souburg: (Kanaal straat) 9.30 ds. Woltering: Oran jeplein 9.30 en 19 ds. v. Buiren; De Zoute Viever 19 kapt. Bijl; Ritthem 9 ds. Barmentlo; Se rooskerke 10 ds. Faassen; Sint- Laurens 10 ds. Spanjer; Veere 10 ds. Lukasse; Vlissingen: St.- Jacobskerk 10 So W-dienst; Ter Reede 19 ds. Spaans-Moole- naar; Streekziekenhuis Walche ren 10 mw. Jobse-Spierings en past. v. Rosmalen; verpleeghuis Der Boede 10.30 ds. Herweyer; Open Hof 9.30 ds. Kalksma; De Schaapskooi 9.30 ds. De Nooij; Vrouwenpolder 10 ds. De Boer (HA); Westkapelle 9.30 ds. Spaans, 19 ds. De Boo; Zoute lande 9 en 10.30 ds. Boekesteijn. Gereformeerde Kerk. Arnemui den 9.30 ds. Bakker, 14.30 ds. v. Dijke; Gapinge 10 ds. Jansen; Koudekerke 9 en 10.30 ds. Wij nands; Meliskerke 10 en 19 ds. v. d. Zwan; Middelburg: Hofplein- kerk 9.30 dhr. Trimpe, 14.30 ds. Brakema; Getuigeniskerk 9.30 ds. Koops, 19 dhr. Trimpe; De Hoeksteen 9.30 ds. Paulus; Oostkapelle 9.30 en 15 ds. Paul, ma. 9.30 ds. Paul; Serooskerke 19 ds. De Bruijn, 10 ds. Warner; Sint-Laurens 10 ds. Poppe, 19 ds. Riepma; Vlissingen: Petrus- kerk 9.30 ds. Baas; Vrouwenpol der 10 ds. Tuijl, 19 dhr. Muze; Westkapelle 9.30 dhr. v. Leer dam, 19 ds. De Boo. Gereformeerde Gemeente. Aag tekerke 9.30,14 en 19 leesdienst, ma. 9.30 ds. Harinck; Meliskerke 9.30 en 14.30 leesdienst, ma. 9.30 ds. Hogchem; Middelburg-Cen trum 9.30, 14 leesdienst, 18.30 ds. Paul, ma. 9.30 ds. Schreuder; Middelburg-Zuid 9.30, 14 en 19 leesdienst, ma. 9.30 ds. v. Stuij- venberg; Oostkapelle 9.30 en 15 ds. Paul, ma. 9.30 ds. Paul; Vlis singen 9.30 en 16 ds. Mijnders; Westkapelle 9.30. 14 en 18.30 leesdienst, ma. 9.30 leesdienst; Zoutelande 9.30 en 14.30 lees dienst, ma. 9.30 leesdienst. Christen Gemeenschap. Hooge- lande (kapel van Sint-Maarten) ma. 10 mensenwijdingsdienst. Nederlands Gereformeerde Kerk. Middelburg (Engelse Kerk) 9.30 ds. Brands. Gereformeerde Kerk (Vrijge maakt). Middelburg 9.30 en 16.30 ds. De Snoo; Souburg en Vlissingen 9.30 en 16.30 ds. Mos- tert; Vrouwenpolder 9.30 en 14.30 ds. Overweg. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Middelburg 9.30 en 16.30 ds. Schenau; Vlissingen 9.30 en 16.30 ds. v. d. Wal. Evangelisch-Lutherse Gemeen te. Middelburg/Vlissingen 10 ds. v. Dam (HA). Doopsgezinde Gemeente. Mid delburg 10.30 mw. Rezelman; Vlissingen 9.30 zr. Rezelman. Hersteld. Apost. Zendity meente. Vlissingen 10 en dienst.- Geredja Kristen Maluku tan di Belanda. Oost-Souk 13 pdt, Waisapy, ma. 17 pdtJ sapy; Koudekerke 11.45 Waisapy, ma. 12 oud. Siwabes Nieuw-Apostolische Kerk. Souburg 9.30 en 16, woensdai dienst. Leger des Heils. Middelburt luit. Pippel; Vlissingen 10 ki Bijl. Anglicaanse Kerk. Vlissinji Oost (kapel zeemanshuis Sti depoort) 10.30 morning pre, en 19.30. holy communion. Zevendedags-Adventisten terdag). Vlissingen (Het Aki 9.30 ds. Dingjan, 10.30 bijbels die; Middelburg (Doopsgeaa Kerk) 10 bijbelstudie, 11 i Dingjan. Baptisten Gemeente. Midi burg 10 ds. Fabriek. Pinkstergemeente. Vlissinji 15.00 dienst. Middelburg 11.30 dienst. Volle Evangelie Gemeente.))li singen/Berea 10 dienst; An muiden Immanuel 10 dienst Het Apostolische GenooM Vlissingen 9.30 uur, woe. 2" Gereformeerde Gemeente® derland. Middelburg: Wesi kerk 9.30,14 en 18.30 dienst Vrije Evangelische Geinen Westkapelle 9.30 br. v. Wesfc De kerk van Jezus Christus) de Heiligen der Laatste Dax Vlissingen 10 dienst. Evang. Baptistengemeti Middelburg 10 br. v. Rhijn, Volle Evangelie Bethel Ki Middelburg (geb. 't Zandi dienst. Rooms-Katholieke Kerk. 1 delburg: (Petrus en Pauluskü 10; De Hoeksteen 11.30; St burg (Zoute Viever) zat. 9;)! tinuskerk 10; Vlissingen Üfl Vrouwekerk zat. 19, zon. 9 Open Hof 11.15; Ter Reedei 17; Domburg (Badhuisweg!a 19.15; Koudekerke/Dishoekli Christelijk Centrum Zeelari Vlissingen (Open Hof) i' dienst. Rafael Gemeenschap EM Middelburg 9.30 dienst, Verrekijkers vernield en leeggeroofd VLISSINGEN - Een tiental»* rekijkers op de boulevards' Vlissingen is de afgelopen ken door onbekenden verni» Uil negen verrekijkers werd1 de geldcassettes leegehaald, Op het Keizersbolwerk in buurt van het standbeeld' Michiel de Ruyter werd eenc$ plete verrekijker meegenoi» De nieuwwaarde van de to,'2 bedraagt vijfduizend gi Over de totale omvang v schade kon de Belgische eij naar, die vrijdag aangifte gedaan, nog niets zeggen. Schapenscheren - Kind? boerderij De Klepperhoeve Middelburg houdt zaterdag li ni voor de twaalfde keer schapenscheerfeest. Wethoui E. M. J, van Brummelef' Wilgen verricht om 9.30 uur opening. Op het terrein van' kinderboerderij staan ook 3 dertig kramen opgesteld t een aanbod aan oude anw ten, hobby's, kinderactivifc® en hapjes en drankjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1994 | | pagina 16