(Cieft, de schlemiel van Oranje )smund Ogali heeft magische krachten Dick Buitelaar trainer Hoek PZQ-z ^sss Theunisse begint met een valpartij tnelkpI1jJ ïic Viscaal neemt plaats in van geblesseerde PSV-speler OCCASION Proefabonnement MAANDAG 22 FEBRUARI 1993 sport donze verslaggever aertGeesing USTERDAM Wim Kieft iefer ogenschijnlijk tamelijk ichter onder. „Het zal m'n lot ilzijn", legde de geblesseerde jV'er zich zaterdagmiddag in (Olympisch stadion al neer het adieu van Oranje voor de (■interland tegen Turkije, tars tegen de sombere prog- se van dokter Frits Kessel in trd de definitieve beslissing thnog met een half etmaal op- chort. En hoorde Eric Vis- jl daarom pas gistermorgen t hij zich vandaag in Noord- jk bij het Nederlands elftal j voegen. or Dick Advocaat is het ver- l van Kieft een geduchte door de rekening. De ndscoach had voor hem, als tvanger van Marco van Bas- een basisplaats in gedach- Aan de zijkanten geflan- erd door Peter van Vossen en rud Gullit en met Dennis ïgkamp als tweede spits. Qeft", onthulde Kessel al tij- het nietszeggende oefen- tje tegen Jong Oranje (1-0, dpunt Van Vossen) „onder- :dt te veel hinder van een Lkspier-blessure, die hij heeft ergehouden aan PSV-Ajax. belemmert hem voluit te uiten". mkzitter i( is niet alleen vervelend voor rocaat, maar ronduit sneu Kieft, die zo langzamer- Dd als de schlemiel van Oran- geldt. De oemette Amster- mmer heeft 42 interlands ach- z'n naam staan, maar in ze- ntien daarvan kwam hij als in ner in het veld. Sinds de ge- fhtmakende rode kaart op 16 (ober 1985 in de WK-barrage ren België droeg Kieft nog 29 er het Oranje-shirt, maar relde de 'vaste bankzitter' s zeven keer van de eerste tde laatste minuut. In z'n laat- i zeventien interlands kwam Oranje-debutant van 1 sep tember 1985 in Zürich tegen Zwitserland (samen met Gullit, Rijkaard en PSV'er Willy Jan sen) niet minder dan twaalf keer als invaller binnen de lijnen. De maker van het bevrijdende doelpunt bij het EK '88 tegen Ierland (een van de elf) speelde zijn laatste volledige interland vorig jaar februari in Faro tegen Portugal. Woensdagavond in Utrecht had hij als diepste spits voor Oranje de kastanjes uit het vuur moeten halen. „Hij zou ge speeld hebben, hij was in onze speelwijze het alternatief voor Van Basten", deed Advocaat niet geheimzinnig. Ligt John Bosman dan niet meer voor de hand dan Eric Viscaal? De bondscoach vond van niet. „Bosman speelt pas twee weken in het eerste van Anderlecht. Het zou een beetje ongeloof waardig overkomen als ik nu in eens met hem aan zou komen zetten. Nee, ik heb ook niet aan Meijer gedacht. Wel aan Kieft". Die onverwachte tegenvaller vergroot de kansen op een inter land-debuut van Mare Over- mars. Toch lijkt dat niet erg waarschijnlijk, omdat Oranje de bondscoach in de voorbije maanden niet heeft leren ken nen als een man van veel experi menten. Het meest voor de hand ligt dat Van Vossen van z'n favo riete linkerkant verhuist naar het centrum en dat Viscaal - net als twee maanden geleden in Is- tanboel - de vacature op links vervult. „Het gaat er om", hulde Advocaat zich zaterdagmiddag in nevelen, „om uit te vinden wat het beste voor het elftal is. Door dat wij in de beginfase wat mis stappen hebben begaan, is elke van de zeven wedstrijden die wij nog moeten spelen een finale". Het Nederlands elftal doet dat woensdag tegen Turkije zonder Peter van Vossen, die in de oefenwedstrijd tegen Jong Oranje het enige doelpunt voor het Nederlands elftal scoorde, wordt hier belaagd door Ferdy Vierklau van FC Utrecht. foto Paul Vreeker/ANP 'igeriaan debuteert met drie goals tegen DOVO: 3-2 in onze verslaggever ils Bakker OEK - Hij moet de redder van rek worden en na zaterdag djfelt daar niemand meer m. Osmund Ogali (23) maakte d glorieus debuut tegen DO- 1. De ongrijpbare Nïgeriaan as met drie goals de onbetwis- matchwinnaar bij de club, i twee weken geleden nog ddeloos verloren leek. Hoek on de thuiswedstrijd met 3-2 ziet plotseling weer kansen nzich te handhaven in de eer eklasse. Vooral dankzij Ogali: man die het spitsenprobleem iet vergeten. it was te mooi om waar te zijn or de donkere, diepgelovige nwinst. Zijn naam werd zater- K na de wedstrijd nog uren- ng gescandeerd in de kantine, it zijn eigen verbazing werd hij ik rondgedragen in een polo van supporters. Ogali was held, de verlosser. 'De zwarte irel van Hoek...', kreeg hij on- iddellijk als bijnaam. Ogali eef de bescheidenheid zelve, aar stak anderzijds ook niet ider stoelen of banken, dat hij ettertijd aan de slag wil als ofvoetballer in bijvoorbeeld lgië of Frankrijk. „Net als |n neef Keshy wil ik ook wel Anderlecht spelen", heb gescoord met de hulp inGod", zei hij tegen iedereen het wilde horen. Daar mocht elk geval geen misverstand er bestaan. Maar vervolgens thij zich maar al te graag mee- eren in de roes van zijn eerste cces. Drie keer scoren en itch winnaar... Het was een on- tbeterlijke start. Oek gaat nu een véél betere ikomst tegemoet", zei hij ook. auw Wit uit Amsterdam heeft hg jaar met hem erbij tenslot- ook geen wedstrijd verloren, t kan geen toeval zijn. Ogali t wel over magische krachten beschikken. t kostte Hoek nog heel veel Kite om de spits speelgerech- IH id te krijgen. De KNVB wilde (Advertentie) niet zo maar geloven dat de Ni- geriaan bij wijze van spreken was komen aanwaaien. Er werd eerst nagetrokken, of er van competitievervalsing kon wor den gesproken, maar tenslotte kwam er toestemming om Ogali te laten voetballen. Gerrit Emans. de scout die da genlang in de weer is geweest voor de overschrijving: „We heb- ben niets onreglementairs ge daan. Ogali was op zoek naar werk en is via een zakenrelatie bij ons terecht gekomen. Hij werkt nu bij een overslagbedrijf in granen." Toegegeven: natuurlijk was het snel bekend dat de Nigeriaan ook voortreffelijk kan voetbal len. Hij is snel mét en zonder bal, linksvoetig, technisch vaardig en heeft een hard en zuiver schot. Vooral als Hoek kan coun teren, is hij levensgevaarlijk voor elke tegenstander. DOVO heeft het tot zijn schande al moe ten ervaren. Maar zo veel vrij heid als zaterdag zal hij in de ko mende wedstrijden niet meer krijgen. „Het is ongelooflijk dat hij aan de aandacht van de profclubs is ontsnapt", zei Gerrit Emans. die kennelijk al langer op de hoogte was van de voetbalkwaliteiten van Ogali. „Hoek heeft geluk dat De Belgen hem na 1 januari niet meer kunnen kopen. Feyenoord belangstelling? Ja, zou kunnen. Dan zijn we ze mooi voor ge weest." Hoek maakte zaterdag voor ei gen publiek dankbaar gebruik Osmund Ogali verlaat het veld door een haag van juichende supporters. foto Oscar van Beest Zestig renners tuimelden op me Rijkaard, Van Basten en Kieft. maar wel met Jonk, Wouters en Bergkamp. Wim Jonk door stond de test zaterdagmorgen bij Ajax met glans ('ik zie geen problemen voor woensdag'). Jan Wouters haalde probleemloos het einde van Bayem München- Bayer Uerdingen en Dennis Bergkamp werd zaterdagmid dag uit veiligheidsoverwegingen niet 'losgelaten' op Jong Oranje. „Al sinds de winterstop heb ik wat last van m'n enkel. Wat ik nu voel, daar speel ik al vijf, zes wedstrijden mee. Maar doordat ik de laatste weken met Ajax op woensdag en zondag noest spe len, kreeg ik weinig tijd om uit te rusten. Daar hebben we deze twee dagen voor gebruikt". De toekomstige vedette van In- ter Milaan beperkte zich daarom zaterdag tot wat looptraining op een bijveld van het Olympisch stadion. Samen met Wim Kieft. „Ik heb hinder van die buik spier, dat kan ik niet ontkennen. Aan de sessie tegen de jeugd- ploeg wenste Advocaat vanzelf sprekend geen consequenties te verbinden. „De hele as van woensdag deed niet mee. En juist de spelers die ontbraken", doelde hij op Koeman. Jonk. Wouters, Bergkamp en Kieft. „gaan tegen Turkije in grote lij nen bepalen wat er gebeurt". Be halve dan Wim Kieft. Amsterdam. Oefenwedstrijd (2 x 30 mini: Nederland - Jong Oranje 1-0 (1- 0) 24. Van Vossen 1-0. Scheidsrech ter: Thomas. Toeschouwers: geen. Bijzonderheid: Dirk Jan Derksen (Den Bosch) werd door Advocaat ge leend van Jong Oranje om een 'elftal te kunnen vormen. Taument: nog drie jaar Feyenoord ROTTERDAM (ANP) - Gaston Taument blijft bij Feyenoord. De 23-jarige aanvaller heeft zijn contract met drie jaar verlengd. De lopende overeenkomst van Taument eindigt op 30 juni. Brabander maakt deze competitie af met Rood Wit in Sint Willebrord CARAVANS VOUWWAGENS C.C. POELZICHT GOES Verrijn Stuartweg 4 Tel. 01100-23277 van onze verslaggever HOEK - De 54-jarige Dick Buite laar uit Rijen is de nieuwe trai ner van Hoek. De ex-trainer van het militair elftal zal vanaf van daag (maandag) de trainingen verzorgen bij de zaterdag eer steklasser. Het contract met de opvolger van Rinus Zegers loopt tot en met volgend sei zoen. Hoek maakte zondagmiddag na een bestuursberaad de keuze voor Buitelaar bekend. Zater dag werd de voorkeur voor de er varen oefenmeester al min of meer uitgesproken. Toch had Hoek nog twijfels, omdat Buite laar dit jaar ook nog trainer is van Rood Wit. Die club verlaat hij aan het eind van de competi tie. Dick Buitelaar werd gekozen uit drie overgebleven kandidaten- De Belgen Patrick Verhoosel (af komstig uit Westdorpe, ex-spe ler van Beveren en Sint Niklaas en dit jaar trainer van Kemzeke) en Erwin Vandendaele vielen uiteindelijk af. Voor Buitelaar worden het druk ke tijden tot het eind van dit sei zoen. Hij zal Hoek trainen op maandag en woensdag en de club op zaterdag coachen. Op de andere dagen is hij actief bij Rood Wit in Sint Willebrod, de club die leider is in de eerste klas van het zondagvoetbal. Ervaring Zaterdag spraken de drie kandi daat-trainers na Hoek-DOVO met het bestuur. Zondagmiddag werden ze ingelicht over de defi nitieve beslissing. Hoek-voorzit- ter Eddy Dobbeleir: „We hebben een moeilijke keuze moeten ma ken. Buitelaar kreeg de voor keur, omdat hij de meeste erva ring heeft." Het Hoek-bestuur. John Bravenboer namens de sponsors en Willy Nieuwelink als elftalleider zaten op één lijn in de uiteindelijke beslissing. In zijn carrière is Dick Buitelaar trainer geweest van het militair elftal, NAC. SW. Helmond Sport, Baronie. NSW en Nieuw- Lekkerland. En dit jaar dus bij Rood Wit, dat in de competitie één punt voorsprong heeft en gokt op het kampioenschap. Buitelaar, die vervroegd is uitge treden als beroepsmilitair, maakt vandaag (maandag) ken nis met de selectie van Hoek. „Ik heb de ploeg tegen DOVO voor het eerst gezien, maar in één wedstrijd kan ik geen oordeel vellen. Mijn belangrijkste zorg wordt om Hoek in de eerste klas te houden. Daarna gaan we ver der uitbouwen." van zijn grote kwaliteiten. De thuisclub, die wat onwennig be gon, keek na een kwartier tegen een 1-0-achterstand aan (af standsschot van Hoogendam). Toen schoot Ogali uit zijn slof. Twee treffers in amper twee mi nuten tijd bevrijdden Hoek in de 20e en de 22e minuut van een angstcomplex. Met Ogali zoals gezegd in een hoofdrol: eerst knalde hij na een vlotte combinatie met De Kun- der hard en onhoudbaar in de hoek. En niet veel later ontsnap te hij (ook weer op aangeven van De Kunder) aan de buitenspel- val van DOVO. Van dichtbij schoot Ogali weer raak: 2-1. Vanaf dat moment was het zijn wedstrijd... Toegejuicht in al zijn bewegingen, schietend uit alle standen (soms in zijn overmoed vanaf de middenstip) en bijna al tijd aanspeelbaar. Als hij aan de bal was, dan juichte het publiek (bijna 1000 toeschouwers) al op voorhand. Toch dreigde Hoek daarna de partij nog even uit handen te ge ven. DOVO, dat overigens met vijf invallers moest aantreden, trok steeds meer het initiatief naar zich toe. In de 25e minuut na rust kwam de bijna onvermij delijke gelijkmaker. Dragan Ris- tic kwam plotseling voor Wim Verpoorte en schoot raak: 2-2. Twee minuten later sloeg Ogali voor de derde keer toe en mocht Hoek weer juichen. Er ging een aarzeling in de verdediging van DOVO aan vooraf. Eén van de verdedigers wilde terugspelen op zijn keeper. Ogali doorzag het en scoorde uit een onmogelijke hoek: 3-2. Jaap Goossen Het tweede succes in twee we ken (na de winst op Seroosker- ke) straalde ook een beetje van Jaap Goossen af. De tijdelijke vervanger van Rinus Zegers zal deze week gewoon weer een stapje terug doen. Hij heeft als vrijwel onbekende trainer een aardige staat van dienst opge bouwd. Twee wedstrijden, vier punten. „Wat er verder ook ge beurt, dit nemen ze me nooit meer af', glunderde Hoeks twee de trainer na de succesvolste we ken uit zijn trainerscarrière. Hoek-DOVO 3-2 (2-1): 16. Mark Hoo gendam 0-1,20. Osmund Ogali 1-1.22. Osmund Ogali 2-1, 70. Dragan Ristic 2-2, 72. Osmund Ogali 3-2. Toeschou wers 900. Scheidsrechter Piet Nefs uit Bergen op Zoom. Gele kaart voor Adriaan Nieuwenhuyse. De cijfers van Hoek: Wim Verpoorte 7Frank Hemelsoet 7Jack Scheele 7 Leo Kayser 7. Arjan Tollenaar 6. Adriaan Nieuwenhuyse 7, Jos Kayser 7, Geertjan de Smet 6, John Alleman 7. Mare de Kunder 8. Osmund Ogali PALERMO (ANP) - Op het mo ment dat Maximilian Sciandri zondag de tweede etappe van de Siciliaanse Wielerweek won, zat Gert-Jan Theunisse al weer enkele uren thuis in Berghem. Met een dikke enkel, gekneusde heup en ribben en talloze schaafwonden. Waarschijnlijk staat de onfortuinlijke renner een week op non-actief. Na drie hoogtestages, onder meer in Zuid-Afrika, was Week op Sicilië de eerste krachtme ting voor de 30-jarige Braban der. De opening van het seizoen duurde voor de kopman van TVM slechts zestig kilometer. Halverwege de eerste rit rond Palermo, gewonnen door de Ita liaan Bartoli, werd Theunisse het slachtoffer van een massale valpartij. „Het was beestenweer in Paler mo. De wegen waren spekglad. We bevonden ons in een lange rechte afdaling. Ik reed in het midden van het peloton. Plotse ling remde voor mij een renner. Ik kon hem niet meer ontwijken. Zestig tot zeventig renners tui melden op me. Ik heb nog gepro beerd de finish te bereiken, maar mijn enkel was in een wip zo dik als een ei", deed Theunisse zon dagavond zijn relaas. Röntgen-onderzoek in een zie kenhuis van Palermo wees uit dat niets gebroken was. Van daag maandag consulteert Theunisse de ploegarts van TVM. Jalabert Zo ongelukkig de start van de nieuwe wielerjaargang voor Theunisse is, zo voorspoedig is de ouverture tot nu voor de Fransman Laurent Jalabert ver lopen. De ploegmakker van Breukink in de ONCE-ploeg boekte zondag in de Grand Prix Luis Puig, een wedstrijd tussen Benidorm en Valencia, al zijn vierde overwinning in een week tijd. Na de twee ritten en de eind zege in de Ronde van Mallorca vorige week, versloeg hij na 214 kilometer in Valencia de Span jaarden Gonzalez Salvador en Gutierrez in de sprint. Jans Koerts was op de vijfde plaats de beste Nederlander. Een dag eerder had Fernando Escartin voor het eerst in zijn vierjarige loopbaan als beroeps renner zijn eerste zege laten no teren. De Spanjaard bleek in de GP Naguera de slimste van eer kopgroepje door in de laatste van de zeven ronden te vluchten Steven Rooks hield het na tach tig van de 159 kilometer al vooj gezien. Erik Breukink stapte ir de laatste ronde af. Oud-Tourwinnaar Laurent Fig- non nam in de zevende etappe de leiding in de Ronde van Me- xico, nadat hij daags voordier zelf de zesde etappe wón. De ze vende etappe was voor de Mexi caan Arroyo. Uitslagen Siciliaanse wielerweek: Eerste etappe rond Palermo: 1. Bar toli (Itai 138 km 3.15,55, 2. Fomacïari (Ita). 3. Lom (Tsj). 4 Lietti tlta), 5 Du rand (Fra), 6. Lombardi (Ita) 2.22. 7 Martinello (Ita). 8. Castignola (Ita). 9 Dekker (Ned). 10. Fontanelli (Ita). Tweede etappe, Corleone-Monti- chiaro: 1. Sciandri (Ita) 177 km in 4.59.41. 2. Lom, 3. Jarmann (Zwi), 4. Zanini (Ita). 5. Bartoli 0.03, 6. Argen- tin (Ita), 7. Skibby (Den) 0.05,8. Sierra (Ven) 0.06, 9. Fidanza (Ita), 10. Elli (Ita). Algemeen klassement: 1. Lom 8.15.33, 2. Bartoli 0.01, 3. Fornaciari 0.13, 4. Lietti 0.15, 5. Sciandri 2.20, 6. Jarmann2.25,7. Zanini 2.26,8, Argen- tin 2.28, 9. Skibby 2.30, 10. Fidanza 2.31. Ronde van de Haut Var. Seillans- Draguignan: 1. Claveyrolat (Fra) 199 km in 5.28.27. 2. Jeker (Zwi) 3.58, 3. Guazzini (Fra) 4.44. 4. Museeuw (Bel) 5.24.5. Planckaert (Bel), 6. Gouvenou (Fra), 7. Francois Simon (Fra), 8. Hundertmarck (Dui), 9. Sergeant (Bel). 10. VanHaecke (Bel), 16, Meijs. Grote Prijs Naguera (Spa): 1 Escar tin (Spa) 159 km in 4.08.52, 2 Torres (Spa) 0.06.3 Olano (Spa) 0.07, 4 Gar cia (Spa). 5. Lianeras (Spa), 6. Jose Luis Arieta (Spa). 7 Benitez (Spa), 8. Baguet (Bel), 9. Gonzalez Arieta (Spa) 0.14.10. Aparicio (Spa), 51. Cor- des. Valencia. Grote Prijs Puig: 1. Jala bert (Fra) 5.31.19, 2. Gonzalez Salva dor (Spa), 3. Gutierrez (Spa). 4. Goe- nechea (Spa). 5. Koerts (Ned), 6. Van Pelegem (Bel), 7. Olano (Spa). 8. Baffi ilta), 9. Prudencia Indurain (Spa). 10. Lianeras (Spa), 19 Rooks. 43. Cordes. 52. Nijboer, 66. Van Aert. 115. Breu kink allen z t. Ronde van Mexico: Zevende etappe Jalpa-Guadalajara: 1. Arroyo (Mex) 159 km in 4 23.58, 2. Estrada (Mex) 0.39,3. Fignon (Fra), 4. Carter (VSt) 0.42, 5. Espinosa (Mexi 1.39. Algemeen klassement: 1 Fignon 20.12.28. 2 Villalobos (Mex) 1.05. 3. Carter 1.06,4. Speaks (VSt) 1.59.5. Ar royo 3.21. Romario even op en neer naar Rio EINDHOVEN (GPD) - Romario is snel op de korte en lange af stand. Donderdag vloog hij naar Rio, vandaag is hij alweer terug, althans dat hopen ze bij PSV. De Braziliaanse spits kreeg toe stemming even op en neer te wippen om zijn vrouw te bezoe ken die in het ziekenhuis van Rio werd opgenomen. Hans Westerhof: „We hebben afge sproken dat hij dinsdag weer op de training verschijnt. Er kan natuurlijk iets tussenkomen, maar ik ga ervan uit dat hij er is". De trainer rekent voor de wed strijd van komend weekeinde te gen FC Den Bosch ook op Wim Kieft. „Het is hartstikke sneu voor Willem dat hij moest afha ken bij Oranje, vooral omdat hij ervan kon uitgaan dat hij zou spelen. Maar donderdag op de training bij ons had hij al last van een buikspier. Ik denk wel dat hij er tegen Den Bosch bij is". Dat geldt niet voor Juul Eller- man. Westerhof: „Ik hoop dat dr. Marti deze week een kijk-opera- tie kan verrichten en meteen tot opereren kan overgaan. In dat geval zijn we hem echter ook ze ker nog vier weken langer kwijt". "s Europe*! "A*/f Elke dag uw eigen PZC voor f 1,06 vier weken de PZC voor 13,- (éénmalig binnen zes maanden) Naam: Adres: Postcode: Handtekening: In enveloppe zonder postzegel zenden na2r~ PZC. afdeling abonnementen Antwoordnummer I23 4380 VB Vlissingen Bellen gaat sneller! 01 184 84216 'Prijs per dag bij een kwartaal abonnement

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 9