bissers houden zich aan de regels Rondje pop van Bob Roganovic Festival showformaties zorgde voor een volle zaal en w Sluis willen larkeertarief in entrum verhogen Verven sponsors van start oor herstel kerk Groede B en w Axel steunen proef mechanische onkruidbestrijding B en w Oostburg: beroep tegen besluit gs over bungalows ustitie ziet veel minder visserij-overtredingen onze verslaggever ISSINGEN - Vissers houden i beter aan de regels. Ze heb- ijn 1991 en zeer waarschijn- ook in 1992 beduidend min- overtredingen begaan. Voor [ilie is de tijd dat de visserij I extra aandacht vroeg ge- jedenis. „De visserijsector ingt er vergeleken met ande bedrijfstakken niet meer stelt officier van justitie T. de Jong, die visserijzaken andelt bij het Openbaar Mi- lerie in Middelburg. De Algemene Inspectie Dienst (AID) van het ministerie van Landbouw. Natuurbeheer en Visserij heeft de gegevens over vorig jaar nog niet op een rijtje staan. Over 1990 en 1991 is wel het totale aantal overtredingen in de visserij bekend. De AID schreef in heel Nederland in 1990 1208 processen-verbaal uit en in 1991 1097. De Nederlandse kot- tervloot bestaat uit ruim vijf honderd schepen. De overtre dingen betreffen niet alleen overschrijdingen van visquota, maar ook het buiten de officiële lostijden aan wal zetten van vis en technische zaken. De verwachting is dat de dalen de trend zich in 1992 heeft voort gezet. Het voor Nederlandse vis sers belangrijke tongquotum is sinds 1990 sterk verhoogd. „Het bestaansrecht van elke onderne ming is een flink stuk vergroot", verklaart een medewerker van de AID in Vlissingen, „en de straffen zijn de laatste jaren vrij pittig geworden." Tekenend is volgens hem dat 80 procent van de vissers vorig jaar hun schol quotum niet eens heeft opgevist. „De economische noodzaak om te frauderen is afgenomen", con stateert ook officier van justitie De Jong. „Wij hebben over 1992 enkele tientallen visserijzaken behandeld en wij verwachten dat dat aantal nog verder daalt. Het heeft er alle schijn dat vis sers zich beter aan de regels hou den. Als dat niet zo is. dan is het aan justitie om harde bewijzen op tafel te leggen." De vissers mogen meer vangen en zij worden afgeschrikt door de hoge straffen. Als vis in beslag wordt genomen, wordt die ver beurd verklaard. De opbrengst vloeit in de staatskas. Vissers zijn niet alleen hun inkomsten kwijt. Hen wacht voor het on juist opgeven van vangstgege- vens ook een standaard-boete van 10.000 gulden. „Dat bedrag moet hoog zijn", oordeelt De Jong, „anders wordt het aan trekkelijk om zich niet aan de re gels te houden." De politiek en media hebben ja renlang veel aandacht gehad voor een relatief kleine economi sche sector als de visserij. De Jong beschouwt de visserij niet als een speciale bedrijfstak. ..De Nederlandse vissersvloot kan meer vis uit de zee halen dan door de EG is toegestaan. Je kunt meer verdienen, maar het mag niet. Dat is voor iedere zelf standige ondernemer moeilijk. Vissers zijn, net als advocaten en boeren, gewoon kruideniers. Die willen omzet draaien en verdie nen." De Jong behandelt in de visserij niet meer zaken dan in andere bedrijfstakken. Het gaat dan bijvoorbeeld om restau- ionze verslaggever HS - Parkeren in het cen- m van Sluis wordt duurder, menteel kunnen automobi- en voor 25 cent een kwartier I parkeren. B en w willen tarief echter bijstellen en ir dezelfde parkeertijd twee artjes gaan rekenen om de vanging van de circa zeven- verouderde parkeermeters udio en video stolen uit creatiewoning iUWVLIET - Uit de recrea ting van de Duitser H. P. uit Gladbach is audio- en [«apparatuur gestolen met totale waarde van 4800 gul- .Van de woning, die op het 1 reatiecentrum Panneschuur Nieuwvliet staat, werd de jangsdeur geforceerd. On- rde gestolen goederen bevin- i zich onder meer een kleu- televisie en een schotelan- me. De diefstal heeft de afge- i week plaats gevonden. camping Nieuwehoven te uwvliet werden vijf caravans 1 ngebroken. Uit de caravans iden televisies en videoappa- fur gestolen. OEDE - De Stichting monu- ntenbehoud Groede vierde trdag een beetje feest. Reden de bekendmaking dat het lege van b en w van de ge- ente Oostburg binnen afzien- fe tijd geld beschikbaar wil Ij Hen voor de restauratie van Lutherse kerk in Groede. srstellen daarover worden 'r sdag behandeld in de wel- iscommissie. Het bestuur ide stichting had dus alle re- itot vreugde. samaast vieren we dat de Lu- rse kerk 250 jaar geleden rd opgeleverd en met de ere- in het centrum van de Belfort- stad te kunnen financieren. Volgens het college beginnen de twaalf jaar oude mechanische meters steeds meer gebreken te vertonen. Een proef met een vijf tal elektronische meters op de Beestenmarkt is zó goed beval len dat het college alle oude mo dellen wil vervangen door nieu we. De elektronische appara tuur is veel eenvoudiger te repa reren, de veiligheidsrisico's zijn kleiner en bovendien accepteren de nieuwe parkeermeters geen munten die ongeldig zijn. Om de aanschaf van de nieuwe meters mogelijk te maken, wil len b en w de parkeerkosten in het centrum verdubbelen. Op dit moment kunnen autobe stuurders voor een kwartje 15 minuten parkeren. B en w willen dat tarief bijstellen en voortaan voor 7,5 minuten een kwartje gaan rekenen. De vervanging van de verouder de parkeermeters wordt bespro ken tijdens de gemeenteraads vergadering van Sluis van don derdag 25 februari. Deze begint om 19.30 en wordt in de raads zaal van het stadhuis gehouden. Ook het collegevoorstel om een wijziging van het bestemmings plan Buitengebied voor te berei den, zodat de komst van een Bel gisch voedselconcern en een ga ragebedrijf naar de Sint Anna- straat mogelijk wordt, komt dan aan de orde. Vlissinger viert verjaardagen met concerten van onze verslaggever VLISSINGEN - Wat begon als een geintje is inmiddels een eve nement van enige faam in krin gen van Walcherse popliefheb bers. Een jaar of acht geleden besloot Vlissinger Bob Rogano vic, leraar Engels en muziek aan De Wellinge in Middelburg, zijn verjaardag eens op een an dere manier te vieren. Met een aantal muzikale vrienden orga niseerde hij een concert in café Hoppït. Dat initiatief groeide uit tot een jaarlijks terugke rend spektakel -Bob's Birthday Party - inmiddels in uitgaans centrum De Piek in Vlissingen. „Mijn verjaardag is alleen de aanleiding", zegt Roganovic, „maar het feest is voor iedereen toegankelijk. Eén keer per jaar voel ik me een Sinterklaas die een leuke muzikale avond uit deelt." Al na de eerste birthday party was duidelijk dat het initiatief aansloeg en dat een kroeg te klein was. Roganovic huurde voortaan De Piek en probeerde zijn programma prestigieuzer op te zetten. Naast een aantal regio nale bands, vroeg hij bekende muzikanten uit de landelijke popscene om medewerking. Zo kwamen onder anderen Bertus Borgers en Kees Meerman be langeloos op zijn verjaardag spe- een medewerkster Janny van der Lee oten-kwark- thotel ri personen kunt de hazelnoten in deze warme kwarkschotel ver- igen door paranoten (snijd ie met een mesje in plakjes), or (geschaafde) amandelen of fgehakte walnoten. [rediënten: ik perziken op sap ieren ?ram suiker spunt bakpoeder 'gram kwark gram hazelnoten. diensten werd begonnen", ver telde Adrie Oosterling, voorzit ter van de zusterorganisatie de Stichting Groede. Ook werd za terdag het startsein gegeven voor de werving van sponsors en donateurs. Voor de restauratie van de kerk is 1,2 miljoen gulden nodig. Na aftrek van subsidies en bij tellingen van te betalen rente in verband met de voorfi nanciering van de rijksbijdrage blijft er voor de stichting een post over van 824.00 gulden. „We hebben het zo onvoordelig mo gelijk uitgerekend, zodat we niet voor verrassingen komen te staan", vertelt penningmeester Jan Scheele. Diverse mensen en instellingen worden aangeschreven om do nateur te worden. Daarnaast wordt er komende zomer een groot feest gehouden waar ieder een in het dorp bij betrokken wordt. De stichting wil het getal 250 getal als symbool gebruiken. Zo streeft men dit jaar naar 250 donateurs en worden bedragen gevraagd als 250 dubbeltjes, gul dens, enzovoort. Naast de restauratie van het ge bouw aan de Molenstraat wil men de consistorie vergroten en ombouwen tot een keuken en moet het gebouw voorzien wor- Actie in straat Uzendijke tegen hardrijders van een medewerker IJZENDIJKE - De bewoners van de Minnepoortstraat in IJ- zendijke zijn bezorgd over de verkeersveiligheid in hun straat. In een brief aan de Oost- burgse gemeenteraad wordt ge pleit voor snelheidsbeperkende maatregelen. R. de Meyer, initiatiefnemer van de bewonersactie: „De Minne poortstraat is een racebaan. Ho ge snelheden zijn eerder regel dan uitzondering. Daar moet zo snel mogelijk iets aan worden gedaan. De kans op ongelukken is bijzonder groot, temeer daar er in de buurt heel wat kinderen wonen." Een groot aantal buurtbewoners deelt die mening: de brief aan de gemeenteraad werd massaal on dertekend. De actie komt niet uit de lucht vallen. De Meyer: „Ik erger me al een hele tijd aan dat racen hier in de straat. Men houdt totaal geen rekening met de kinderen." Het Oostburgse college heeft nog niet officieel gereageerd op het verzoek van de bewoners. len. Daarnaast traden in de loop der jaren Zeeuwse bands als Em- meroyd en A no 1 op. Spetterende show Dit jaar is de opzet strikt regio naal, maar met de bands Robin son Gang uit Middelburg, Joy- rock uit Serooskerke en Straight Johns uit Vlissingen moet het toch een spetterende show wor den. De eerste band bestaat uit 16-jarige scholieren die volgens Roganovic - hun gitaarleraar - helemaal 'debiel van muziek' zijn. „Gedrevenheid heeft net zo veel met muziek te maken als het technische niveau dat men sen aankunnen." Robinson Gang speelt net als Joyrock voornamelijk stevige rockmu ziek. Zelf speelt Roganovic in de Straight Johns die een uitge breid repertoire hebben van soul-, rock- en bluescovers. Bij hun set worden nog enkele 'ver rassende gastoptredens' ver wacht. Bob's Birthday Party is niet zo maar een concert", besluit Ro ganovic. „De sfeer is altijd heel feestelijk. En niks geen preten ties, het heeft nog steeds de uit straling van een uit de klauw ge lopen verjaardagspartijtje." Bob's Birthday Party met op tredens van Robinson Gang, Joy Rock en Straight Johns vindt zaterdag 27 februari plaats in De Piek in Vlissingen. Aanvang 21.00 uur. Gitarist Bob Roganovic: „...Het heeft nog steeds de uitstraling van een uit de klauw gelopen verjaardagspartijtje..." foto Ruben Oreel den van toiletten. Die facilitei ten zijn verplicht omdat de kerk 'multifunctioneel' moet worden. Zo moet het gebouw geschikt worden om er exposities, concer ten en lezingen te houden. „Het is ook de bedoeling dat er in toe komst per jaar zes erediensten plaatsvinden", legt Rina Ooster ling, voorzitter van de stichting monumentenbehoud Groede, uit. Verder wil de stichting de zolder toegankelijk maken, zo dat bezoekers de kolonie gier zwaluwen die in de kerk huizen kunnen bekijken. De kerk werd twee jaar geleden voor een symbolisch bedrag van 100 gulden door de stichting aangekocht. „We hadden wilde plannen, die nu door het opstel len van een restauratieplan ge structureerd zijn", aldus Adrie Oosterling. Dat het allemaal zo snel zou gaan hadden de initia tiefnemers niet kunnen bevroe den. „We hadden bijvoorbeeld niet gedacht dat de gemeente de eerste tien jaar met toezeggin gen zou komen. Maar b en w den ken creatief mee." B en w Oostburg: 327.000 voor herbestrating van onze verslaggever OOSTBURG - B en w van Oost burg willen 327.000 gulden be schikbaar stellen voor het laten uitvoeren van herbestratings- werken in de diverse kernen. Wegen die in de ogen van het college prioriteit verdienen zijn de Achterweg in Breskens en de Rijweg Grote Beer bij het post kantoor in Oostburg. Van de 327.000 gulden die op de begroting van 1993 staan voor het laten uitvoeren van herbe- stratingswerken is 42.000 gulden gereserveerd als bijdrage aan de herbestrating van de Blindewijk in IJzendijke. Verder is aan het waterschap een bijdrage van 2750 gulden toegezegd voor ach terstallig onderhoud aan het fietspad langs de Nieuwesluis- weg in Breskens. Voor de overige werkzaamheden resteert een bedrag van onge veer 280.000 gulden. Een aan zienlijk deel van dat geld wil het college besteden aan de in een slechte staat verkerende Ach terweg in Breskens en de Rijweg Grote Beer in Oostburg. Het collegevoorstel voor de her- bestratingswerken komt op woensdag 24 februari aan de or de tijdens de vergadering van de commissie openbare werken, bouwbeleid en verkeer. De ver gadering begint om 9.00 uur en wordt gehouden in het gemeen tehuis in Oostburg. van een medewerker MIDDELBURG - Het festival voor showforma ties - de jaarlijkse wedstrijden voor het Winter Guard Circuit van de Stichting Drum Corps Hol land - dat zaterdagavond in sporthal De Kruitmo- len in Middelburg is gehouden trok zo'n vierhon derd belangstellenden, goed voor een uitverkocht huis. Dertien showgroepen uit heel Nederland gaven beurtelings een kleurrijke en levendige show die veelvuldig door een enthousiast publiek met ap plaus werd beloond. De ereprijzen gingen naar de deelnemende groe pen buiten Zeeland. De twee Zeeuwse deelnemers - Juliana uit Middelburg en Rust Roest uit Zierik- zee - werden respectievelijk vierde en zevende in de open klasse. Het festival in Middelburg was het vierde in een serie van zeven wedstrijden om de nationale titel. Zaterdag 27 maart wordt de finale in Amsterdam gehouden. rants die het niet zo nauw nemen met hygiënische voorschriften, arbeidsongevallen en overtre dingen van het rijtijdenbesluit. Justitie krijgt het dit jaar bedui dend minder druk met de visse rij. Een groot aantal Nederland se kottervissers heeft zich in groepen aaneengesloten, die zelfstandig sancties mogen op leggen. Pas als de groep er niet uitkomt, is justitie aan zet. De vissers dragen veel verantwoor delijkheid. De AID blijft, wel con troleren, maar de viscontrole heeft een minder hoge prioriteit gekregen. De AID controleert landelijk met 75 ambtenaren, van wie er in Zeeland vijftien werken. In 1990 waren er nog honderd viscontroleurs actief. Twee deelneemsters aan het showfestival in de Kruitmolenhal in Middelburg. foto Lex de Meester van onze verslaggever OOSTBURG - B en w van Oost burg willen bij de Kroon beroep aantekenen tegen het besluit van gs om de bouw van 55 bun galows in de Kleine Polder bij Groede te blokkeren. Volgens gs legt de uitbreiding van de ver- blijfsrecreatie een te zware druk op de natuurwaarden van de Groedse duintjes. Het Oost burgse college wil de plannen echter toch doorzetten omdat er elders in het gebied geen moge lijkheden zijn voor de uitbrei ding van de verblijfsrecreatie. De door de gemeente Oostburg nagestreefde nieuwvestiging van een bungalowpark in de Kleine Polder is naar de mening van gs in strijd met het streek plan 'Kust WesLZeeuwsch- Vlaanderen'. Volgens dat plan dient in het gebied de nadruk te worden gelegd op rust- en groen- toerisme en is uitbreiding van de verblijfsrecreatie onaanvaard baar. Volgens b en w van Oostburg is in het plan echter ook vastge legd dat de ontwikkeling van de Kleine Polder in ruimtelijk op zicht beschouwd kan worden als een logische afronding van de re creatieconcentratie Groede- Bad. Het bouwen van een bun galowpark zou dus mogelijk moeten zijn. Het college ziet dan ook mogelijkheden om het be sluit van gs met succes bij de Kroon aan te vechten. Het collegevoorstel om bij de Kroon in beroep te gaan tegen het besluit van gs over de Kleine van onze verslaggever AXEL - B en w van Axel zijn be reid 10.000 gulden beschikbaar te stellen voor een experiment met mechanische onkruidbe strijdingsmiddelen. Deze alter natieve wijze van onkruidbe strijding heeft positieve gevol gen voor het milieu, omdat het toepassen van chemische mid delen door de introductie van het nieuwe systeem beperkt kan worden. Geslaagd TERNEUZEN - Aan het Wester- scheldecollege in Temeuzen slaagden de volgende kandida ten voor het examen procestech niek 3: M. I. G. Baart: S. Curcic; A. C. Diele- man; F A. C. van Espen; S. M. Grondman; E. van de Velde; R M. Verberkmoes; F. P. J. M. van Waes; H. J. van 't Westeinde. Extra raad Valkenisse KOUDEKERKE - De gemeen teraad van Valkenisse houdt morgen (dinsdag) een extra ver gadering over de herindeling van de Walcherse gemeenten. Zoals bekend hebben de colle ges van burgemeester en wet houders van Mariekerke, Valke nisse en Veere gedrieën hun voorkeur uitgesproken voor de totstandkoming van één platte landsgemeente Walcheren, naast de steden Middelburg en Vlissingen. Ook de gemeentese cretarissen zijn die mening toe gedaan. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Vastenaktie Kanaalzone voor zwerfjongeren SAS VAN GENT - Onder het motto 'Een kwestie van visie' gaat in maart de Vastenaktie Kanaalzone van start. De vas- tenaktie-groepen willen dit jaar geld bijeenbrengen voor een opvanghuis voor zwerfjon geren in de stad Somoto in Nica ragua. Tussen 10 maart en 7 april wor den bij de inwoners uit de Ka naalzone vastenzakjes opge haald. Van 2 maart tot en met 7 april wordt tweedehandskle- ding verkocht aan de Westkade 68 in Sas van Gent. Verder zijn er op zaterdag 20 maart vanaf 13.00 gesponsorde fietstochten in Sas van Gent en Zandstraat. Bij de alternatieve bestrijding gaat de gemeente gebruik ma ken van een machine die het on kruid uit de bodem borstelt. De proef wordt uitgevoerd in het ge bied dat wordt omsloten door de Singelweg, Marijkestraat. Pi- ronstraat en Bijlokestraat. Na de zomer brengt de afdeling open werken aan de raadsleden rapport uit over de resultaten van het experiment, zodat de raad kan beslissen over de voort zetting en/of uitbreiding van de proef. De invoering van het al ternatieve systeem voor on kruidbestrijding wordt donder dag besproken tijdens de ge meenteraadsvergadering. Schoolplein Polder komt op woensdagmor gen 24 februari 1993 aan de orde tijdens de commissievergade ring voor planologie. Terneuzen drie kwartier zonder water TERNEUZEN - De Temeuzense bevolking heeft zaterdagavond tussen tien uur en kwart voor elf geen water uit de kraan kunnen gebruiken omdat er een lek was ontstaan in de waterleiding ter hoogte van de kruising Rivieren park/Langs de kreek. Delta Nutsbedrijven werd door de buurtbewoners attent gemaakt op het lek en wist de schade bin nen een half uur te herstellen. De raadsleden moeten dan ook een oordeel vellen over een fi nanciële bijdrage aan de herin richting van het schoolplein van de katholieke basisschool De Ei kelaar in Koewacht. Het bestuur van de school wil het plein ver anderen in een openbare speel plaats en er klim- en klauter- voorzieningen, spelvakken en bankjes aanbrengen. Het schoolbestuur heeft de gemeen te daarvoor om een financiële bijdrage gevraagd. Het college wil dat verzoek echter niet hono reren. omdat er op nog geen tweehonderd meter van de school al een weide met speel- voorzieningen is. De raadsvergadering wordt op donderdag 25 februari gehouden in het stadhuis van Axel en be gint om 19.00 uur. Bijeenkomst over vrouwen in de politiek VLISSINGEN - De emancipa tiecommissie Vlissingen houdt donderdag 4 maart een bijeen komst over vrouwen in de poli tiek. De avond wordt gehouden in het Alhambra-theater. Twee de-Kamerlid Jeltje van Nieu- wenhoven houdt een inleiding over vrouwen in openbaar be stuur. Anja Kopmels brengt muziek en zang. Riet Teeuwsen, directeur van de Janneke Dierxschool, leidt een forumdiscussie over het onder werp. Hieraan werken mee de gemeenteraadsleden Carin Postma (CDA), Riet Kooijman (D66), Marianne de Jonge (PvdA). Coby Huizinga (VVD) en Rie Prins (Groen Links). Zij zul len aangeven hoe ze in de poli tiek zijn gekomen en wat hun partij specifiek voor vrouwen be tekent. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. GROEDE - Slijkstraat. 10-17 uur: Historische museumwin- kels o.a. snoepwinkel en schil derswerkplaats; VLISSINGEN - Bellamypark. 14-17.30 uur: Reptielenzoo. GOES Grand, 20 uur: The bo dyguard; HULST - De Koning van Enge land, 20 uur: Under Siege; 20 uur; Dracula; 20 uur: The body guard; 20 uur: Death becomes her; OOSTBURG - Ledel, 14.30 uur: Belle en het beest; 20.45 uur: Hersenschimmen TERNEUZEN - Luxor, 14 en 20 uur: Sister Act; 20 uur: Vals licht; VLISSINGEN - Alhambra, 14 en 20 uur: Under Siege; 14 uur: Fern Gully; 14 en 20 uur: The last of the Mohicans; 14 en 20 uur: Honey I blew up the kid; 20 uur: Dracula. Tentoonstellingen BIERVLIET - Art House, 9-12 uur: Clown's in alle formaten (t/ m 27/2); BRESKENS - Ver. Spaarbank, 9-17 uur: Aquarellen van Ebrina de Hullu (t/m 28/2); BRUINISSE - Verzorgingste huis In 't Opper: Tentoonstel ling over ramp '53 (t/m 26/2); BURGH HAAMSTEbE - De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: Werken Saskia Eggink (t/m 27/ 2); DOMBURG - VW-kantoor. 9- 12 en 13-16.30 uur: Schilderijen van Steven van Harn (t/m 6/3); GOES Oosterscheldezieken- huis: Aquarellen van Nico van Welzenes (t/m 1/3); ABN/Amro: Werken Jan Boer (t/m 19/3); Ad Hoe, 8-22.30 uur: 'C-mineur', werken Mehrzad Elahi (t/m 14/3); HEINKENSZAND - Biblio theek, 13.30-17 uur: Pergamo van Elma Adriaenssens en Letty Feytel (t/m febr.); KAPELLE Gemeentehuis, 8.30-12 en 13-16 uur: Pentekenin gen van- Adri Boxhoorn-Urba- nus (t/m 26/2); KRUININGEN - Gemeente huis, 8.30-17 uur: Geborduurde wandkleden T. v.d. Heijden en schilderijen M. Houtekamer (t/m mrt.); MIDDELBURG - ABN/AMRO, 9-17 uur: Werken Beatrix Mein- dersma (t/m 18/3); Rabobank, 9-17 uur: Frans Bliek (aquarellen en olieverven) t/m 25/2; Deltan Galerie. 7.30-17.30 uur: Werken anneke Schipper (aqua rellen en gouaches) t/m 26/2; Concertzaal: Tuiten Tonen werken Trees Verwilligen (t/m febr.); Roskam. 8-17 uur: Werken Nelly van Nieuwenhuijzen (t/m 31/3): Bibliotheek, 17.30-21 uur: Werken Jacintha de Willigen (t m 26/2); Stadsschouwburg, 11-16 uur; Werken Arjen van Dieën; Koffiehuis. 10-17.30 uur: Schil derijen van Hannie Pot (t/m 18/ 3); V&D, 13-18: Werken van Ria Ruedesueli (t/m 23/2); OOSTBURG - Den Hoekzak, 10-17 uur: Hoedententoonstel- ling vanaf 1920 (t/m 26/2); RENESSE - Hotel De Zeeuwse Stromen: Werken Erik Zilver berg/tot mrt. '93); TERNEUZEN - Stadhuis, 9-12 en 13-16 uur: Werken Antoon Beaten (t/m 26/2): VLISSINGEN -Bellamy 19, 10- 17 uur: Werken Sophia v.d. Heu vel (t/m 9/3); Stedelijk Museum, 10-17 uur: Grafisch werk van Eugène Lüc- ker (t/m 18/4); DAS-aula. 8-15 en 18-22 uur: Werken Marianne Impens (t/m 31/3); IJZENDIJKE - Streekmu seum, 10-12 en 13-17 uur: Kle ding van rond de eeuwwisseling (t/m 31/3) en kralenbreiwerk van Nellie Ruissen-Westveer (t/m 14/3). Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 Centraal Meldpunt Milieuklachten: teL 01184-12323. SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251. van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur- Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel. 01184-14645. dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 06-0432 (gratis), dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 7