Oost-Souburg houdt eer Walchers carnaval hoog Rustig carnaval in guur Paerehat DE RODE PILAREN Commissie over sociaal-culturele activiteiten GEMEENTE VALKENISSE Verrassend leven wat lappen en Bestuur vliegveld bespreekt streekplan GEMEENTE ARNEMUIDEN streek Feesten in dikke jassen en sjaals koken voor mannen 5 5plus van onze verslaggever OOST-SOUBURG - De vierde editie van het carnaval in Oost- Souburg is succesvol verlopen. Met een optocht, bezoeken aan de sociëteit voor alleenstaan den in Koudekerke, een kroe gentocht in het centrum van Vlissingen en een kindercarna val in discotheek Cosmo in Vlis singen zorgde de carnavals stichting Oost-Souburg voor de enige Walcherse inbreng in de carnavalsfestiviteiten. Oud-gemeenteraadslid K. Hen driks uit Oost-Souburg luidde het carnaval zaterdagmiddag of ficieel in door Prins Marcel I de sleutel van het voormalige ge meentehuis van Oost-Souburg te overhandigen. Om 11 minu ten over twee vertrok een stoet van vijftien groepen en wagens voor een optocht. Negen van hen vielen in de prijzen, die uitge reikt werden voor presentatie en originaliteit, carnavaleske aan kleding en de beweging tijdens de tocht. Na een bezoek aan Geld en cheques weg bij inbraken van onze verslaggever MIDDELBURG - De inwoners van een huis aan de Seislaan in Middelburg missen sinds de nacht van vrijdag op zaterdag een geldbedrag van vijfhonderd gulden, cheques en de bijbeho rende pasjes. Inbrekers forceer den een klapraampje aan de achterkant van het huis. Het raam van een achterdeur van een pand aan de Wagenaar- straat moest er zaterdagavond aan geloven. De inbrekers na men een geldbedrag van hon derd gulden mee. In de nacht daarop was de buit in een wo ning aan de Schuitvlotstraat iets hoger: honderdtwintig gul den. Hier was het glas van de toegangsdeur niet bestand te gen het inbrekersgewei d. zwemvereniging De Stormvo gels en de alleenstaanden in Koudekerke was het tijd voor het boerenbal in café De Vriend schap in Oost-Souburg. Daarna zette de stoet, inclusief de blaas kapel, koers naar de Vlissingse binnenstad. Zondagmiddag was het de beurt aan de kinderen voor het kindercarnaval. Tot vijf uur feestten de kinderen in de stampvolle discotheek. Geslaagden Mede-organisator Peter Dieven- bach toonde zich zeer tevreden met het verloop van de festivitei ten. „We proberen het carnaval hier de plaats terug te geven die het eenmaal had. Er is geen wanklank gevallen en de reac ties van de bevolking zijn posi tief. De enige gepikeerde woor den waren voor het gemeentebe stuur. dat weigerde de sleute loverhandiging te doen." BRANDBEVEILIGINGS VERORDENING Burgemeester en wethouders van Arnemuiden maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn ver gadering van 25 januari 1993 een brandbeveili gingsverordening heeft vastgesteld. De verordening met bijbehorende stukken ligt vanaf heden gedurende drie maanden voor een ie der ter inzage op de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie, Langstraat 35 te Arne muiden. Arnemuiden, 22 februari 1993. Burgemeester en wethouders voornoemd, de burgemeester, drs. H. Visser; de secretaris, K. van Poppel. GOES - Aan het Scaldis College in Goes slaagden de volgende kandidaten: sector techniek. Kort Middelbaar La boratorium Onderwijs iKMLOi Di- mitri Buijs; Marco Dek, Anne Jume- let; Edward Lentze: Dimitri van Nieuwland; Bianca Overdulve; Phi lippe de Rijck; Rinus Verherbrugge. Wendy Wijnands. Middelbaar Laboratorium Onder wijs iMLO). Analytische Chemie: Jan Zegers. Oriëntatie en Schakelen: Marloes Bijl; Marinka Davidse; Lilian Koppe- jan; Jan tine Stins; Joyce van Win- tershoven. Burgemeester en wethouders van Valkenisse maken bekend dat de gemeente lijke diensten op vrijdag 26 februari 1993 na 12.00 uur gesloten zullen zijn in verband met het officiële afscheid van burge meester W. J. Plomp. MAANDAG 22 FEBRUARI 1993 Vlaggen gestolen van scouting in West-Souburg STICHTING WELZIJN OUDEREN C /V VLISSINGEN Bij voldoende belangstelling start de stichting in maart een cursus Deze cursus is bedoeld voor mannen van 55 jaar en ouder die weinig van koken afweten, maar het wel willen leren. Cursustijd: 8 bijeenkomsten op de donderdagmorgen van 10.30 tot 13.00 uur. Plaats: leskeuken 'Zeeland College' aan de Troelstraweg te Vlissio, gen. Kosten: 40,- pert persoon (excl. ingrediënten). Opgave: Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen, tel. 16957. van onze verslaggeefster 'S-HEERENIIOEK - De tuba speler houdt de moed erin. Met z'n verkleumde vingers klampt 'ie zich vast aan zijn instrument en blaast nog een deuntje. Op de vraag of hij het koud heeft komt een kort maar diepgevoeld ant woord: „Brrrrrr..." Carnaval in 's-Heerenhoek. Met een licht-benevelde blik is het zo nu en dan moeilijk onderschei den tussen sneeuw en confetti. De toeschouwers, maar ook veel deelnemers zijn gehuld in dikke jassen, sjaals en handschoenen. Veel publiek is er overigens niet: de meeste carnavalliefhebbers schrikken terug voor het slechte weer. Van boze boeren, die vrij dag nog de toegang tot 's-Hee renhoek blokkeerden, geen spoor. Nee. zondag zijn het kou, nattigheid en zelfs een enkele hagelbui die de doorzetters moe ten trotseren tijdens de traditio nele optocht door Paerehat. Menigeen houdt het op een plaatsje achter het venster. Met zo weinig mensen op straat biedt die plek een ongehinderde blik op de stoet van praalwagens, loopgroepen en muziekkorpsen. Twee dames die gezellig samen vanachter de vitrage toekijken, doen zelfs de deur niet open als ze een handje bloembollen toe gestoken krijgen. De cafés bie den ook een veilig heenkomen. Vanonder de paraplu's en regen jassen komen daar de oogver blindende caravalsuitdossingen weer tevoorschijn. Spoedberaad Het bestuur van carnavalsver eniging De Koenkelpot hield zondagmorgen spoedberaad in verband met de harde wind en de regen en hagel die verwacht werden. Bestuurslid F. Moison: „De vraag was: doen we het of doen we het niet." Het bestuur durfde het wel aan de tocht te la ten doorgaan. „We dachten: ze moeten toch hier naartoe ko men. De wagens die het niet hou den gaan onderweg wel kapot", aldus Moison. Haastig werden enkele wagens nog een beetje aangepast, maar uiteindelijk re den alle praalwagens mee in de zegetocht door het gure Paere hat. De jury gaf prijzen weg in vijf verschillende categorieën. De praalwagen met Paerehatse kunsten (klompenkappers, gei- tebreiers en zo meer) won de eer ste prijs in de categorie grote wa gens. De mooiste kleinere wagen was de uitbeelding 'van rups tot vlinder'. De als bloemen uitge doste kinderen waren volgens de jury de mooiste grote loopgroep. Een groep kippen met reuze groot ei ('er is wat op komst in Paerehat') was de mooiste mid delgrote groep. Twee Paerehat- ters doken weg onder een verza meling potten en pannen. Met die vondst wonnen ze de eerste prijs van de kleinste loopgroe pen. Dikke jassen, sjaals en handschoenen waren geliefde attributen op het carnavalsfeest in *s-Heerenhoek. foto Pieter Honhoff VLISSINGEN - De commissie Sociaal Cultureel Werk van de gemeente Vlissingen vergadert maandag 1 maart vanaf 20 uur in het stadhuis van Vlissingen over het activiteitenbudget voor 1993. Er is 25.000 gulden beschikbaar, maar de aanvragen belopen een bedrag van ruim 37.000 gulden. Het bestuur van de commissie stelt voor het Rainbow-arrow- festival, dat eind juli en begin augustus gehouden wordt in jongerencentrum De Piek. niet te subsidiëren. Het festival heeft te weinig rendement, meent het bestuur. Het centrum kan wel subsidies tegemoet zien voor culturele activiteiten om etni sche en Nederlandse jongeren met elkaar te laten integreren, zoals een Kult-kafé en een kult- session. Vooral projecten voor etnische vrouwen krijgen aandacht en subsidie. Het Woltershuis en De Paraplu organiseren beide acti- viteiten om vrouwen van min derheden uit hun huis te krijgen en met elkaar in contact te bren gen. Een ander belangrijke post zijn de activiteiten voor meisjes. Zo is geld beschikbaar voor het techniekproject voor meisjes, Technika-10, en de zelfverdedi gingscursus voor vrouwen. Voor een deel van de subsidies zal het Sociaal Cultureel werk overi gens een beroep doen op eman cipatie-budget van de gemeente Vlissingen. Alcoholcontrole ZIERIKZEE - Drie Schouwse automobilisten zijn bij een poli tiecontrole in de nacht van za terdag op zondag achter het stuur van hun auto aangetroffen met teveel drank op. Twee van hen kwamen er met een boete van 400 gulden vanaf, de derde moet voor de politierechter ver schijnen. van onze verslaggever ARNEMUiDEN - Het algemeen bestuur van het Vliegveld Mid den Zeeland vergadert donder dag 4 maart over de wijziging van het streekplan die nodig is voor de uitbreiding van het vliegveld. De nota over dit on derwerp heeft de afgelopen we ken nogal wat opschudding ge wekt bij de provincie. Nadat GS begin februari het stuk goed keurden, ontmoette het veel weerstand in de commissie ruimtelijke ordening. Toen bleek dat gedeputeerde L. Ne- derhoed-Zijlstra als portefeuil lehouder tegen de nota was, schortte de commissie de be handeling op. Het bestuur buigt zich verder over de overeenkomst met de ge meente Arnemuiden. De partij en zijn het onder meer eens ge worden over uitbreiding van het aantal vliegbewegingen tot zes tigduizend per jaar. Bovendien mogen vierhonderd starts en landingen met helicopters ge maakt worden. Verder mag de landingsbaan verlengd worden tot 1020 meter en mogen de openingstijden van het vliegveld verlengd worden tot 23 uur. Ook belooft de ge meente niet dwars te liggen met aanvragen voor vergunningen en procedures. De stichting Vliegveld Midden Zeeland gaat akkkoord met de invulling van het recreatiegebied Oranje plaat. Als het vliegveldbestuur akkoord gaat, moet het conve nant overigens nog in de ge meenteraad van Arnemuiden behandeld worden. De vergadering begint om 11.00 uur in de vergaderruimte van het vliegveld Midden-Zeeland. hoeven leven'. Of heeft die^ der (de opa dus) daar ming zoveel schuld aan? Die opa wordt wel met vejj voel voor anekdote, met moedige mildheid voor on;1 getekend, maar dat deze n 1 misschien ten gevolge va oorlog - volkomen eenzeis en dwangmatig handelt, s wel duidelijk. De vader knj j zijn poppegedaante een t lijk eerlijke (en ook weer raak getypeerde) beschrijf Zijn vluchtgedrag vol nukfe den en zijn angsten komej vensecht over. De jonge1 spaart hem niet, maar voelt toch schuldig. Het zou kun lijken, dat hij zijn vader tol dood heeft veroordeeld. Hi] het immers, die zijn vader slechte nieuws van een spoer1 dood heeft verteld. Maar hijs dat de anderen ook hun doé ke steentje hebben bijgedra Het verhaal op zich geeft we! tot nadenken, maar tegen zo'n machtig onderwerp dood blijft tevéél ervan ba ons bereik. Je kunt niet vee! ders doen dan meeleven, t met wie dan? Het verhaal j i zijn meest vitale moments anekdotisch (een bijna té i operatiekamer-scène bijt beeld), dat het meeleven ni; jezelf is te richten. Veel (dj) vredigde) kijk-energie kanij om uitgaan naar het spelm= poppen. Fred Delfgaauw gebruikt in spel verschillende soorten; pen en daarbij passende; technieken. Van maskers op stokje tot levensgrote gesU in lange gewaden varieert j Het zijn alle met liefde en- dacht gemaakte poppen karakteristieke gezichten, maken veel kleine, treffend baren, meest met de hang hand die - o wonder - niet la van hun bespeler is. Ook stem lenen ze van hem. zond te veel verdraaiing. Het eigen karakter dat elk die poppen krijgt, is echte de optelling van hierbovec noemde eigenschappen. Vi wat ze zeggen, geeft eens ziel aan al die poppen. Fredï gaauw heeft met een palet aan klassieke clichés vijf, schitterende types geschild Niet alleen wat lappen kun kennelijk tot leven komen, de dooie zinnen van de staan in 'De terugreis' op uit graf. Daarmee was het progi ma eigenlijk net zo spannend te horen als om te zien. Op 15 mei staat Fred Delfge met zijn nieuwe prograi 'Verknipt' in het Vestzakthe te Vlissingen. VLISSINGEN - De scouting groep in West-Souburg heeft geen vlaggen meer. De stukken doek zijn tussen woensdag en vrijdgavond gestolen uit het clubgebouw. De dieven namen ook een radio-cassetterecorder mee en lege flessen waarop sta tiegeld zit. Bij een inbraak in Batenburg in Vlissingen stalen inbrekers achthonderd gulden, cd's en elektrische apparatuur. Ze kwa men binnen door een raam aan de achterkant van de woning te forceren. VLISSINGEN Forumavond - De PvdA-af- deling Vlissingen houdt donder dag 18 maart een forumavond over volkshuisvesting. In het fo rum zitten rijksambtenaar volkshuisvesting F. J. J. Priem, directeur A. Sinke van het ma kelaarskantoor Sinke-Komejan, directeur A. Raas van woning bouwvereniging Basco, zijn col lega J. van Beekhuizen van wo ningbouwvereniging VW en wethouder C. de Keijzer. De bij eenkomst begint om 20.15 uur. Ook bij de jongsten was het enthousiasme voor de activiteiten van de carnavalsstichting Oost-Souburg groot. foto Lex de Meester LANGE DELFT 121, MIDDELBURG, TEL. 01180-39905 MIDDELBURG, STADSSCHOUWBURG 'De terugreis', poppentheater door Fred Delfgaamo. Regie vanAus Grei- danus. door Willem Nijssen Over de speciale magie van poppenspel heb ik in deze kolommen al eerder geschre ven. Ik zal er deze keer dan ook niet over uitweiden, noch spe ciaal daarover in jubeltonen vervallen. In 'De terugreis' is opnieuw gebleken, dat met zoiets schijnbaar onnozels als een pop grote emoties te vertol ken zijn. Fred Delfgaauw ver telt erin hoe een jonge man de vrij plotselinge dood van zijn vader beleeft en verwerkt. Het verhaal speelt zich af tegen een uit oude spullen en verhuis dozen bestaande achtergrond. Het kan de daadwerkelijke ont ruiming van het ouderlijk huis betreffen, dat is wellicht ook zo, maar voor hetzelfde geld is het niet meer dan een herinnering daaraan en huist dit mengsel van spinrag en emotie alleen in de verbeelding. Daarin loopt de jonge man rond; hij stuit op voorwerpen die hem doen herin neren aan zijn oma, zijn moeder, zijn vader en zijn opa. kunst Hoewel het natuurlijk draait om de herinnering aan zijn vader, zijn de anderen daarmee verbon den. Zijn oma heeft hem bijvoor beeld vaak een nogal macaber sprookje over de dood verteld. Eigenlijk drong ze het hem min of meer op, gepreoccupeerd als ze zelf met het onderwerp was. Toch heeft hij er achteraf baat bij: al heel jong werd hem inge- hamerd, dat de dood hoe dan ook komt, en dat het dan onver mijdelijk je tijd is. De herinnering aan zijn moeder wordt gekleurd door verwijt. Zij heeft, volgens de jonge man dan, sterk óp en voor zichzelf geleefd, zorgen om haar uiterlijk en de bowling-club gingen altijd voor. Maar heeft ze daarmee werkelijk haar man in een emotioneel iso lement geduwd? Heeft de ge storven vader daarom zijn hele leven lang 'gewerkt om niet te laat de bloempraktiker uw chronische gezond heidsklachten verlichten of mogelijk beëindigen. De Bloempraktiker is een natuurgenezer die zich richt op de oorsprong van de kwaal: Hij ontdekt deze via iriscopie, spiertesten en via gelaats-, huid-, hand- en nageldiagnose. Gekoppeld aan zijn kennis van homeopathie en plantengeneeskunde geeft hij advies op basis van de Bloembalans. Samen met het advies van uw huisarts kan dat duidelijkheid verschaffen omtrent de aard van de kwaal. De Bloembalans is gebaseerd op het ontgiften, ontkrampen en reinigen van uw lichaam, aangepast aan uw chronische gezondheidsklacht Aangezien deze geleidelijk komen, heeft ook het herstel z'n tijd nodig. Gemiddeld duurt dat 3 maanden, uiteraard afhankelijk van de ernst van de klacht. Voor meer informatie kunt u de Bloem informatielijn bellen of langs gaan bij dro gisterij/kruiderij De Rode Pilaren. Op zaterdag 6 maart a.s. houdt de Bloemtherapeut open dag. Uw consult wordt op die dag niet in rekening gebracht. Bel voor meer informatie de Bloem Infolijn: 05970-24240.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 6