Hue Diamonds bedwingt Tovaal Dressuurtitel voor Liesbeth van de Velde Liesbeth van Oosten boekt zege in Renesse HYV '24 klopt Bevelanders in oefenduel Oranje en België poeslief voor elkaar Korte-baantitels Loef en Thomas lilariteit in Terneuzen na uitspraken trainer Legrand ong Ambon an de aatste plaats standen ieen medewerker rNEUZEN - De koude oor- die rugbytraïner Jean- ais Legrand van Tovaal voor voerde, heeft gisteren in de ijden derby tegen streekri- ilBlue Diamonds niet tot een ilosie geleid. Beide ploegen iden in Terneuzen achteraf tde hebben met de puntende- £(10-10). uitlatingen van Legrand - jgby speel je met je hoofd, niet tkracht" - waarbij de Tovaal- iiner een speler van Blue Dia- in onze )6tbalmedewerker monds als voorbeeld Mossy O'Rahilly is sinds zijn komst bij de Terneuzense rugbyclub al leen maar aan het drinken, hij speelt op kracht") aanhaalde, veroorzaakten wel enige hilari teit onder de aanhang van de thuisclub. Een harde confronta tie met de ex-trainer van Blue Diamonds bleef echter achter wege. Even roerde Blue Diamonds zich, toen de Zeeuws-Vlamingen in de slotfase van de eerste helft met een schitterende try van Walantien de Groote en uit de daaropvolgende conversie van Tom Schelfout op gelijke hoogte met de Goese ploeg kwam. Dat moment was aanleiding voor de supportersschare van The Blue Diamonds om „rugby speel je toch met je hoofd" te scanderen. Voorzitter Hans Markusse en te vens speler van Tovaal kon deze reactie wel begrijpen. ..Ik denk dat Blue Diamonds toch extra gemotiveerd was. Je kon dat merken. Deze derbies zijn over het algemeen toch pittig, maar ik moet zeggen dat de stemming binnen het veld niet verkeerd [JSSINGEN - Jong Ambon left de vier-puntenwedstrijd «en Ouwerkerk in de eerste is van het zondagafdelings- ntbal benut om van de laatste Liats af te komen. De Middel- irgers wonnen met 3-1 en gre in zodoende de laatste kans op jfsbehoud en houden een eetje de aansluiting, mg Ambon-Ouwerkerk 3-1: De rste helft was het aankijken idanks de barre omstandighe- nnog enigszins waard. Jong mbon kreeg toen een handvol gespeelde kansen tegen de jr slechte Ouwerkerk-verdedi- ng. Uitgerekend de twee klein- t spelers van het veld kopten en de thuisclub op voor rang. Na tien minuten door larcel Ririhena na een hoek- :iiop 1-0 en in de 26e minuut spte Eldridge Pentury (weer men met vader Jim in actie) sak uit een corner: 2-0. Spelver- sler Jean Pierre van Lieshout :hoot na 33 minuten de stand sar 3-0, maar nog in dezelfde linuut werd eindelijk het wind- oordeel uitgebuit bij een uitval ii scoorde Eric Bleiji 3-1. Op lag van rust kogelde Van Lies- out nog een vrije trap bovenop slat. tweede helft was chaotisch, ong Ambon wist zich geen raad iet de storm in de rug en in het satste kwartier kreeg Ouwer- srk eindelijk een beetje zelfver- rouwen, maar toen redde doel- nan Wilfred Vreeke tweemaal, odat de winst toch wel terecht n Middelburg bleef. van een medewerker VLISSINGEN - Paul Telussa heeft zaterdag met HVV zijn oude club verslagen. De Zeeuws- Vlamingen versloegen Bevelan ders in een oefenduel op eigen terrein met 1-2. Ook Yerseke- trainer Rens Griep oefende met zijn ploeg tegen een oude beken de: Nieuwland. Yerseke won verdiend met 4-2. Walcheren en Zeelandia hielden elkaar in Vlissingen in evenwicht: 1-1. Bevelanders - HVV'24 1-2: HW had in de eerste helft het mid denveld in handen en was daar om in de meerderheid. Toch moesten de Zeeuws-Vlamingen wachten op fouten in de verdedi ging van Bevelanders om te. sco ren. In de 25e minuut verspeelde Ko Brand de bal. Werner Blanc- kaert profiteerde dankbaar (0-1). Kort voor rust immiteerde An- dré Tange Ko Brand. Nu profi teerde Harm Rietjens: 0-2. Na de hervatting kwam Bevelanders aardig terug. Vlak voor tijd kop te Cherry Strating een voorzet van Jaco Balkenende binnen en bracht daarmee de eindstand op 1-2. Yerseke - Nieuwland 4-2: Yer seke drukte het klasseverschil voor rust uit in slechts één tref fer. Hermi Pekaar was de doel puntenmaker. Na de hervatting voegde de thuisploeg nog drie doelpunten aan het totaal toe (via Alex van Keulen, Hermi Pe kaar en Gerrit Petersen), maar liep ook tegen twee doeltreffen de counters van Nieuwland op. Lieven van Belzen en Wilco Kwekkeboom scoorden voor Nieuwland. Eindstand 4-2. Walcheren - Zeelandia 1-1: De ploegen hadden erg veel last van de wind, die schuin over het veld stond. Dennis de Graaf zette via een schitterend afstandsschot Walcheren een kwartier voor rust op 1-0, maai- de thuisclub kon die voorsprong niet vast houden. Ondanks het wat ver zorgdere spel van de Vlissingers profiteerde Zeelandia na rust van het windvoordeel. Middel burger Dijkstra strafte een fout van laatste man Dennis de Rijke af: 1-1. was. De scheidsrechter hield het ook wel erg kort. Achteraf mis schien wel terecht", zei Markus- se. Zelf verdween Hans Markusse in het boekje van scheidsrechter Wim van Houwelingen uit Bre da, omdat hij een paar keer op zettelijk met zijn armen op de te genstander leunde. „Ik speel nu al twintig jaar rugby, maar ik ben bijna nog nooit opgeschre ven." De Goesenaar speelde geen bijster gelukkige wedstrijd, want bij een van de vele contac ten, kwam zijn vinger scheef te staan. „Mijn vinger schoot ge lukkig terug in de kom." De derby werd gisteren onder er barmelijke weersomstandighe den afgewerkt, maar de spelers van beide teams gaven geen krimp. Aanvankelijk zag het er naai' uit, dat Tovaal het wind- voordeel niet goed kon uitbui ten. Er werd te gehaast gespeeld. Halverwege de eerste helft kwam de Goese ploeg dan toch op een 7-0-voorsprong na een try (de doorgebroken Erwin van Ma- ris werd foutief bij de nek ge pakt) en een benutte conversie van Jan Moelker. Toen dezelfde speler even later een penalty kick benutte (0-10), leek Blue Diamonds in de problemen te komen. Met veel energie werd bij schaarse momenten terrein winst geboekt. Een penalty-kick van Tom Schelfout betekende 3- 10. Door slordig uitverdedigen van Tovaal-speler Tonnis van der Tuin, hij wachtte te lang met het wegtrappen van de bal. kreeg Walantien de Groote plot seling vrij baan. Zijn snelle rush werd bekroond met een try en Schelfout benutte beheerst de conversie: 10-10. Het windvoordeel moest Blue Diamonds in de tweede helft de winst kunnen bezorgen, maar echt gevaarlijk kon de ploeg nauwelijks nog worden. De (ve le) spelonderbrekingen gaven Tovaal net even de gelegenheid om zich uit de druk te kunnen ontworstelen. Voor Blue Diamonds betekende het gelijkspel een morele winst, want de laatste overwinning te gen de streekrivaal dateert in middels van ruim drie jaar gele den. De stand in de derde klasse D: 1 Ducks 14-24, 2 Tilburg 13-23, 3 Octo pus 16-19, 4 Tovaal 13-14, 5 Breda 14- 14, 6 Oysters 2 14-14, 7 Blue Dia monds 12-13, 8 Vets 14-10. 9 Dukes 2 14-8, 10 Grasshoppers 12-4, 11 CRFS 10-3. Geslaagde machtsgreep jeugd op Zeeuws kampioenschap ian onze iaardesportmedewerker 1RUINISSE - De jeugd deed za- erdag tijdens de Zeeuwse dres- uurkampïoenschappen van de [NF een greep naar de macht, iesbeth van de Velde toonde rich in het Hippisch Centrum de Grevelingen te Bruinisse met ilonso Zeelands beste. De 16-ja- ige amazone uit Yerseke stuur- le in de zwaarste klasse, paar- lien ZZ, de ruin Alonso naar een lotaal 764 punten en liet hier- aee favoriet Kees Steendijk net Boy achter zich. De70-jarige Kruininger zag zelfs geen kans om een ticket voor de üationale kampioenschappen in Ermelo te bemachtigen, want ook de reserve-titel, die even- tens recht geeft op uitzending naar de nationale titelstrijd, ang aan de neus van de Zuid- Bevelandse combinatie voorbij. De 19-jarige Elles Kole, evenals Liesbeth van de Velde een talent uit de Zuid-Bevelandse kweek vijver, eiste in het zadel van Bo nanza deze eer voor zich op. Ook de 21-jarige Lilianne Wiele- toaker van het Vlissingse Schel destad, die met Elstar de titel in de klasse M in de wacht sleepte fflNoud Loos, die met Fleur ver rassend als tweede eindigde, gaan naar Ermelo. De ruiter uit Kapelle veroverde het tweede startbewijs met 'de zes-jarige merrie ten koste van de gerouti neerde Suzan Malcorps van de Zwinruiters, vorig seizoen nog de beste in de klasse Zwaar, die zich met Giovanni met het brons toch gelukkig toonde. Dubbel feest tianne Wielemaker had zich waarschijnlijk geen mooier af scheid van de Middenklasse kunnen bedenken. Voor de dok- Iersassistente uit Koudekerke was het dubbel feest, want be halve de titel leverde haar pres tatie ook nog de felbegeerde pro motie naar de klasse Zwaar op. Zij kwam ook nog in het bezit van de PWG-dressuurcup voor miters in de klasse M, die dit jaar voor het eerst werd uitgereikt. Bij de pony's in de klasse Zwaar Sing de hoogste eer verrassend naar Leonie Huibregtse met Boy van de Westkappelse Vroonrui- ters. Met een voorsprong van vijftig punten op zilveren-me daillewinnaar Wendy Moelker met Frederick toonde de 16-ja- rige MEAO-studente zich een klasse appart in deze categorie. Favoriete Linda Heynsdijk deed met Goldi in de finale nog een verwoede poging het tweede tic ket voor de nationale kampioen schappen te vergaren, maar kwam hiervoor vijf punten te kort op Wendy Moelker. In de Middenklasse pony's ging de titel zoals verwacht naar Deb- by Rijn met Flaming Star. Toch moest de 17-jarige VWO-studen- te uit Kruiningen in de tweede proef nog even alles uit de kast halen om haar rivale Mariska de Kroo met Roxanne voorbij te streven. De 15-jarige amazone uit Nieuw- en Sint Joosland nam in de eerste proef met de 17-ja- rige merrie verrassend de lei- ding. Uiteindelijk wist Debbie Rijn met een voorsprong van vijftien punten zich alsnog te verzekeren van de titel. Jammer dat ook hier de jury-beoordeling niet eensluidend was, wat mede oorzaak was van de marge tus sen de kampioene en de als twee de eindigende Mariska de Kroo. Zaterdag kwam duidelijk aan het licht, dat er in het jury-corps nog steeds geen unaniem oor deel kan vellen over de techni sche onderdelen. Zo werd door een aantal duidelijke verschillen de geloofwaardigheid van de ju ry ernstig in twijfel getrokken. Wel waren de juryleden het roe rend eens over de prestaties van kampioene Liesbeth van de Vel de. De fraai zittende Zuid-Beve- landse amazone werd door alle juryleden als eerste geplaatst. Met veel elan stuurde ze in de eerste proef de Alfredo-zoon Alonso naar de fraaie score van 195 en 189 punten. Voldoende om met een voorsprong van elf punten op naaste concurrente Elles Kole, die met de tien-jarige ruin Bonanza een bijzonder fraaie combinatie vormt, te be ginnen. Een finale, die door de plaatsing van Liesbeth van de Velde. Elles Kole. Janneke Kod- Liesbeth van de Velde toonde zich met Alonso de sterkste. foto PieterHonhoff van onze paardesportmedewerker RENESSE - Met uitstekende prestaties geven de ruiters en amazones in de klasse Zwaar in de competitie om het Open Zeeuws NBVR kampioenschap elkaar weinig toe. In de derde wedstrijd van deze reeks gingen in deze klasse alle prijswinnaars met een winstpunt op zak naar huis. Liesbeth van Oosten van de organiserende Ruitervereniging Renesse stuurde de ruin Mr. Ed eerst in de klasse Z-licht met 190 punten naar het goud. In de klasse Z-zwaar won deze combinatie met 183 pun ten zilver. Anita van Laai- toonde zich met Farijn in de zware toer een klasse appart. De amazone van het Voornse Groene Dak stuurde de viervoeter naar een to taal van 196 punten, goed voor de hoogste dagscore en twee winstpunten. Janneke Kodde bleek de teleurstelling van zaterdag tij dens het Zeeuws KNF-kampioenschap. waar ze in de fi nale net naast het brons greep, al duidelijk te boven. Zo wel in de klasse Z-licht als Z-zwaar lukte het de amazone uit Kruiningen nu wel om met de 7-jarige merrie Renara het brons in de wacht te slepen. In de zware omloop moest Zuid-Bevelandse combinatie het eremetaal overi gens wel delen met. Erica Janse metRenaro van Sé-Ros. Maar de 180 punten waren voldoende om ook nog een winstpunt aan hun totaal toe te voegen. Uitslagen klasse Z-zwaar: 1 Anita van Laar/Farijn. Groene Dak, Afdeling Zeeland Eerste klas: Jong Ambon-Ouwer- kerk 3-1. Philippine 16 10 4 2 24 29-14 Robur 16 10 3 3 23 35-17 Graauw 16 9 3 4 21 34-21 Vlissingen 15 8 4 3 20 38-21 Hontenisse 15 7 4 4 18 28-16 Zeel.Sport 16 7 4 5 18 28-28 Zeelandia 15 7 2 6 16 21-19 IJzendijke 15 4 3 8 11 17-29 Biervliet 15 3 4 8 10 22-31 Aardenburg 16 4 2 10 10 16-33 Jong Ambon 16 2 4 10 8 17-37 Ouwerkerk 15 2 3 10 7 16-35 Philippine periodekampioen. Stand tweede periode: Vlissingen 5 3 2 0 8 10-5 Robur 5 4 0 1 8 10-5 Zeel.Sport 5 3 2 0 8 8-3 Tweede klas: Sluis-Schoondijke 1-1. Oostburg 14 12 2 0 26 36- 8 Renesse 16 12 1 3 25 43-21 Hulsterloo 14 10 3 1 23 32-15 Domburg 15 6 4 5 16 22-16 Terhole 16 6 3 7 15 26-27 Schoondijke 16 5 5 6 15 19-24 Hansw. Boys 15 5 3 7 13 32-33 Noormannen 15 3 6 6 12 19-24 Kwadendam. 15 4 4 7 12 28-35 Sluis 15 4 3 8 11 18-33 SDO 15 3 4 8 10 20-31 Groede 16 0 4 12 4 13-41 Stand eerste periode: Oostburg 10 8 2 0 18 18- 5 Renesse 11 8 1 2 17 27-14 Hulsterloo 10 7 2 1 16 22-12 Stand tweede periode: Oostburg 4 4 0 0 8 18-3 Renesse 5 4 0 1 8 16-7 Schoondijke 5 4 0 1 8 9-7 Hulsterloo 4 3 1 0 7 10-3 Korfbalinterland mat onderonsje de en Kees Steendijk, volledig uit Zuid-Bevelandse combina ties bestond. In haar tweede proef liet de leerling apothekers assistente zien, dat ze terecht eerste was. Rijtechnisch was haar proef met de donkerbruine viervoeter volgens het jury-rap port. van hoog niveau, wat haar 192 en 188 punten opleverde. Maar ook de nummer twee, Elles Kole (373 punten) liet in haar tweede optreden een uitsteken de indruk achter. Zodat de Zeeuwse afvaardiging naar Er melo niet bij voorbaat kansloos moet worden geacht. Liesbeth van de Velde, na afloop met de bijna niet. te torsen Pauwe-dressuurcup in de ar men: „Daar gaan we nu keihard naartoe werken. In de eerste proef liep het bijzonder lekker. Mijn uitgangspunt was bij de eerste vier eindigen. Maar een maal in de finale wil je toch win nen en dat. bracht toch wat. span ning met zich mee. Waardoor je toch weer een paar foutjes maakt. Kennelijk hadden ande ren daar ook last van." Uitslagen paarden ZZ: 1 en kam pioen Liesbeth van de Velde/Alonso, Z-Bev., 764; 2 Elles Kole/Bonanza, Z- Bev., 746; 3 Kees Steendijk/Boy. Z- Bev., 725. M-zwaar: 1 en kampioen Lianne Wielemaker/Elstar, Schelde- stad, 477; 2 Noud Loos/Fleur, Paarde bloem, 469; 3 Suzan Malcorps/Gio- vanni, Zwinruiters, 456. Pony's ZZ: 1 en kampioen Leonie Huibregtse/Boy, Vroonr., 756; 2 Wen dy Moelker/Frederick. Paardebloem, 706; 3 Linda Heynsdijk/Gondi, Paar debloem, 701. M-zwaar: 1 en kam pioen Debby Rijn/Flaming Star, Vlaandertse R., 484; 2 Mariska de Kroo/Roxsanne, Scheldestad, 469; 3 Eva KoedooVRocket, Oranjer. W. 464. Paarden Z: 1 Piet Westveer/Po- wer, Z-Bev., 184; 2 Tannie van Belzen /Baumgold. Gouwe Reyers, 182; 3 Wilma van de Velde/Zorose. Sasr., 181. M: 1 Arianne Hanse/Gentleman, Schouwse R., 118; 2 Tjarda van der Wal/Bastiaan, Sasr., 109. Pony M; 1 Liesbeth de Jong/Sover- eign Camey. Sasr.. 120, 2 Franca Reynierse/Rapid Star, Scheldestad, 113; 3 Rianne Wondergem/Dora, Gouwe Reyers, 110. LEEUWARDEN (ANP) - Neder landse en Belgische korfballers staan elkaar doorgaans in on derlinge duels naar het leven. De duels zij meestal grimmig, spannend, met een uiterst ex plosieve lading. De 34ste zaalin terland, zaterdagavond in Leeu warden, was niet meer dan een mat onderonsje. De twee teams maakten er voor 3.000, aanvankelijk opgetogen Friezen, een verbijsterend slap pe vertoning van. Geen enkel onvertogen woord of gebaar, geen emoties, geen spanning. Een regelmatige Nederlandse overwinning was het gevolg: 15- 13. Alsof beide teams de voor de in juli scheidende Nederlandse bondscoach Ben Crum jaarlijk se burentwist niet wilden ver pesten. Crum houdt het na de World Ga mes in juli voor gezien, na zo'n vijftien jaar de teugels in handen te hebben gehad. Zelden zal de bondscoach zo'n emotieloze par tij hebben gezien als in de Fries landhal, waar de 25ste zaalzege op een simpele manier werd bin nengehaald. De overwinning was na een kwartier al binnen. Op dat mo ment leidde een fantasieloos spelend Oranje met 4-0. Twee treffers van Ron Steenbergen en van het Deetos-duo Oscar Mul ders en Jacqueline Haksteen brachten de comfortabele stand op het bord. De volgende tien minuten liet de ploeg van Crum, die drie spelers van landskam pioen Deetos telde, de ruime voordelige marge voor een deel uit handen glippen. De Belgen kwamen terug tot 4-6, de rust stand. „Een gevolg van ineffec tief spel", meende Crum, die vooral het vak met Rob Edelen- bos, Steenbergen, de onervaren Joyce Smits en Mirelle Fortuin zag verzanden in mooi, maar veel te ver doorgevoerd combi natiespel. „Ik heb ze in de rust verteld, dat ze de bal wel veel konden passen maai- dat ze ook een keer bij de paal moesten ko men. De vrouwen kwamen te weinig in het spel voor." In verlegenheid De Belgen bleven in de tweede helft lang bij. door een-tegen-een te spelen. Een taktiek die de Ne derlandse ploeg vaak in verle genheid bracht. Het kostte Ede- lenbos uiteindelijk zijn plaats, na veertig minuten onopvallend te hebben meegelopen. Het ta lent van Oost-Arnhem kon na zijn enige geslaagde actie, een strafworp, direct het trainings pak aantrekken. „Hij was niet scherp genoeg, had teveel franje in zijn spel", was het kribbige commentaar van de bondscoach. Crum koos niet de door het publiek geëiste vervan ger, Aegle Frieswijk van het Friese SCO. „Sentimenten tel len niet voor mij." Frieswijk mocht pas zes minuten voor het einde aantreden. Het was het enige moment in de tweede helft, waarvoor het publiek de handen nog op elkaar kreeg. Met een sterk afstandschot, van met name Jerry Aerts, hield Bel gië de achterstand lange tijd be perkt tot twee treffers. Pas in de laatste vijf minuten liep Oranje uit naar een voorsprong van vier doelpunten. Bij 15-11, op twee minuten van het einde, was de wedstrijd gespeeld. Twee ge slaagde afstandsworpen van de volkomen vrijgelaten Van Bavel brachten de eindstand in de slot minuut op 15-13. Onder toeziend oog van de ko mende bondscoach Harry Das sen legde Crum nog eens uit wat er aan het spel van Oranje ont brak. „De competitie is in de be slissende fase beland. De spelers van Deetos zijn al negentig we ken bezig met korfballen. Ik heb lang op de groep moeten inpra ten, dat het zaterdag opnieuw ergens om ging." De beste Crum zelf bewoog zich bij zijn laatste traditionele ontmoeting met België nog even gedreven langs de zijlijn. „Maar na vijftien jaar is het goed afstand te nemen van het Nederlands team. Ik kan niet altijd op die stoel blijven zit ten, Ik sluit echter niet uit dat ik over twee jaar weer zin heb in de ze baan. Ik ben gewoon de bes te", sloot Crum af. eigenzinnig als hij is. Leeuwarden. Vriendschappelijke zaalkorfbalinterland. Nederland - België 15-13 (6-4). 6. Steenbergen 1-0, 10. Steenbergen 2-0, 12. Mulders 3-0, 14. Haksteen 4-0, 16. De Greves 4-1. 19 Baele 4-2. 21. Mul ders 5-2, 21. Roels 5-3, 22. Aerts 5-4 (strafworp), 25. Fortuin 6-4, 32. Hak steen 7-4, 33. Matthyses 7-5, 33. For tuin 8-5,35. Aerts 8-6,38. Meijerhoven 9-6, 40. Roels 9-7, 41. Edelenbos 10-7 (strafworp), 45. Aerts 10-8. 45. Mul ders 11-8, 46. Verhoeven 11-9, 50. Steenbergen 12-9 (strafworp). 53. Aerts 12-10, 55. Haksteen 13-10, 55. Verhoeven 13-11, 57. Smits 14-11, 58. Leeuwenhoek 15-11.59 Van Bavel 15- 12, 60. Van Bavel 15-13. Scheidsrech ter: Bob Allen (GBr). Toeschouwers: 2387. Nederland: Haksteen, Meijerhoven, Wip (54. Frieswijk) en Mulders; For tuin, Smits, Steenbergen en Edelen bos (41. Leeuwenhoek). België: Roels. Matthyses. Verhoeven en Van Bavel; Baele. De Greves, Gle- lis en Aerts. Junioren: Nederland-België 15-10. Internationals zeggen af voor World Games LEEUWARDEN (ANP) - Bij zijn laatste opdracht als bonds coach van het nationaal korf balteam zit het Ben Crum niet mee. De World Games in juli zijn voor enkele selectieleden te weinig interessant om de zo mervakantie te besteden aan korfbal. Vier afmeldingen heeft de scheidende bondscoach al ontvangen. Crum vreest voor meer afzeggingen. De World Games in Den Haag zijn de laatste opdracht voor de topcoach, die zo'n vijftien jaar als bondsleider achter zich heeft. Met de 34ste zaalinterland tegen België, zaterdag in Leeu warden, zou de voorbereiding starten. De selectie was samen gesteld uit spelers en speelsters, op wie Crum in juni ook een be roep wilde doen. In de aanloop naar het traditio nele duel met de huidige wereld kampioen kreeg Crum onver wacht vier afmeldingen binnen. Mirelle Fortuin. Jacqueline Haksteen (beiden Deetos), Inge borg Meijerhoven (Rohda) en Aegle Frieswijk (SCO) hebben de keuzeheer laten weten niet beschikbaar te zijn. „Veel spelers vinden het na een lang seizoen wel voldoende, heb ben ook nog hun gewone werk', constateerde Crum. „In de he renselectie zijn de aanpassingen echter gemakkelijker aan te brengen dan bij de vrouwen." 196:2 Liesbeth van Oosten/Mr Ed, Renesse. 183; 3 Janneke Kod- de'Renara, Z-Bev., 181 Z-licht: 1 Liesbeth van Oosten/Mr Ed, 190; 2 Erika Janse/C B's Eruto. Së-Ros. 184; 3 Janneke Kodde' Renara. 180. M-zwaar: 1 Anneke Baart/'Aran. Renesse. 114; 2 He- leen Spuy/Zhivago, PPCSD. 113 M-licht: 1 Tamara Groot-Bleu- ming/Daisy van de Kapelle. Renesse. 131, 2 Nico Beije/Casper. Renesse, 120: 3 Andrea Vrekke/First One. Rockanje. 117 L- zwaar: 1 Marjolein de Bruyn/Denise. Renesse, 123; 2 Cathy Drij- ver/Raccrocw. Weelr., 120; 3 Jan Lenaerts/Milord. DVZ, 118. L- licht: 1 Gilliam Simmers/Xer Unicum. Renesse. 124: 2 Christian van Dorsselaer/Harvy, Hulst, 123: 3 Wilma Storm/Inara van Oos- thinder, Sasr. 121. B-zwaar: 1 Heieen Spuy/Hosante. 126, 2 Deir- dre Borsje/Esprit, Renesse, 125; 3 Ingrid van Driel/Zhivago, PPCSD. 124. B-Licht: 1 gelijk Inge de Dreu/Convax Hichory, Së- Ros en Dagmar de Ruiter/Remexico. Renesse, 118; 3 Anne Jeri- miasse/Ben Roodnoot, Zilveren Trens. 111. HEERENVEEN (ANP) - Arie Loef en Annamarie Thomas hebben zaterdag in Heeren veen de nationale korte- baantitels opgeëist. Loef werd de opvolger van Jan Jan Brouwer, die vanwege een enkelblessure niet start te. Tijdens de drie finaleritten van elk 160 meter werd Loef alleen geklopt door Andries Kramer. De totaaltijd van de Brabander was een-tiende seconde sneller dan Arjan Overdevest, die als tweede eindigde. Thomas won al haar finale- ritten bij de vrouwen. Het oogappeltje van allróund- coach Henk Gemser behaal de haar eerste titel bij de se nioren. Vorig jaar eindigde Thomas op de tweede plaats achter Herma Meijer. In de Thialfhal was Meijer niet aanwezig. De rijdster uit As sen verblijft momenteel in Japan, waar zij zich voorbe reidt op het WK sprint, dat het komende weekeinde in Ikaho wordt gehouden. Heerenvecn. NK kortebaan: Vrouwen: 1. Thomas (Nijetrijne), 2. Koudenburg (Odoom). 3. Loor- bach (Sappemeer). Mannen: 1 Loef (Eindhoven). 2. Overdevest (Utrecht). 3. Kramer (Heeren veen). foto Oscar van Beest Worsteling om de bal tijdens Blue Diamnonds-Tovaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 23