Winterse buien treffen carnaval Alcoholcontrole leidt slechts tot één proces-verbaal streek Waterschap De Drie Ambachten Minder mensen op de beenmaar optochten gingen wel door Mistroostigheid achter een caféraam in Sas van Gent. foto Oscar van Beest Ook politieke thema's doken op in de carnavalsoptocht in Hulst: Lubbers en Europa. foto Oscar vanfi MAANDAG 22 FEBRUARI 1993 De favoriete carnavalsdrank kreeg ook de nodige aandacht in i optocht in Hulst. foto Oscar vanft van onze verslaggever AARDENBURG - Van de al coholcontroles van Veilig Verkeer Nederland (VVN) gaat een belangrijke pre ventieve werking uit. Deze conclusie trekt de rijkspoli tie West-Zeeuwsch-Vlaan- deren naar aanleiding van de resultaten van de carna valscontrole rond Aarden burg en het Belgische Mal- degem in de nacht van zater dag op zondag. Slechts één van de in totaal 272 gecon troleerde automobilisten liep tegen de lamp. De vierde VVN-carnavalsac- tie op rij werd ondersteund door de rijkspolitie West- Zeeuwsc.h-Vlaanderen, de rijkswacht en de gemeente politie van de Maldegem. De Maldegemse politiemensen hielden aan hun kant van de grens 72 bestuurders aan. van wie er veertig een blaas- test deden. Al deze testen vielen negatief uit. Aan de Nederlandse kant van de grens zette de rijkspo litie 200 bestuurders aan de kant die allemaal de blaas- test aflegden. Eén bestuur der uit Maldegem blies 1,3 promille en kreeg gelijk een dagvaarding mee om 6 mei te verschijnen voor de poli tierechter in Temeuzen. Een woordvoerder van de rijkspolitie West-Zeeuwsch- Vlaanderen was goed te spreken over de uitslag van de controle en gaf aan dat het resultaat vooral een g volg is van de vele publiciteit die aan de actie is besteed. De Zeeuwse WN-coördina- trice M. Hemelsoet^de Jae ger verklaarde na afloop van de actie dat er duidelijk aan wijzingen zjn dat steeds meer mensen beseffen d verkeer en alcohol niet s mengaan. Hemelsoet: „Op vallend veel carnavalvier- ders hadden hun familie in geschakeld, een taxi gere geld of op een andere manier voor vervoer gezorgd, zodat ze niet met een slok teveel op achter het stuur hoefden te gaan zitten." Hemelsoet constateerde bo vendien dat de meeste jon geren goed op de hoogte zijn van de wettelijke regels voor alcohol en verkeer. „Tijdens de carnavalsactie heeft WN informatieve folders spreid en bovendien hebben we dertig enquêtes gehou den met onder meer vragen! over de hoogte van het pro millage waarmee gereden mag worden en de straffen die worden uitgedeeld voor het rijden onder invloed. De meeste deelnemers aan enquête bleken goed op de hoogte te zijn. Er waren ech ter ook mensen die stil van verbazing werden toen ze hoorden welke geldboetes er worden uitgedeeld aan auto mobilisten die teveel op heb ben." WIJZIGING 'HEFFINGSVERORDENING VERONTREINIGING OPPERVLAKTEWATEREN WATERSCHAP DE DRIE AMBACHTEN 1986' BEKENDMAKING Het dagelijks bestuur van het waterschap De Drie Ambachten maakt ingevolge artikel 73 van de Waterschapswet bekend dat bovengenoemde verordening is gewijzigd bij besluiten van de alge mene vergadering van 26 november 1992, goedge keurd door gedeputeerde staten van Zeeland bij besluiten resp. van 22 december 1992, onder nr. 926753/180 en van 19 januari 1993. onder nr. 93312/ 201/22. INWERKINGTREDING Krachtens de respectievelijke artikelen II en Hl van bedoelde wijzigingsbesluiten juncto artikel 74 van de Waterschapswet treden deze in werking op 1 januari 1993. TER INZAGE De wijzigingsbesluiten met bijbehorende stuk ken liggen vanaf de bekendmaking gedurende een termijn van drie maanden voor een ieder tij dens kantooruren ter inzage ter secretarie (alge mene zaken i van het waterschap, Korte Kerk straat 19 te Terneuzen. VERKRIJGBARE PUBLICATIE Voor een ieder is tegen betaling van kosten een publicatie van de wijzigingen verkrijgbaar bij het waterschap. Temeuzen, 20 februari 1993. Het dagelijks bestuur voornoemd, W. A. Gosselaar, dijkgraaf; J. I. Meesen. secretaris. van onze verslaggever SAS VAN GENT - Harde wind stoten en striemende hagel-, sneeuw- en regenbuien waren tijdens het carnavalsweekein de in Zeeuwsch-VIaanderen de grote spelbrekers. In alle plaat sen waren er beduidend minder mensen op de been dan andere jaren. Toch trokken de grote op tochten in Hulst en Sas van Gent ook dit jaar weer duizen den bezoekers die de nattigheid en het wegwaaien van hoofdek- sels en andere attributen voor lief namen. De Zeeuws-Vlaamse kernen die voor zaterdag een optocht op de agenda hadden gezet, hadden goed gegokt, want hoewel het koud was, bleef het vrijwel de he le dag droog. In Aardenburg tel de de optocht circa 600 deelne mers, inclusief de fanfarekorp sen. De carnavalvierders in Sluiskil hadden alle activiteiten op één dag gezet en dat was een groot succes daar de belangstelling veel groter was dan andere ja ren. Vooral het smartlappenfes tival van zaterdagavond was voor veel carnavalvierders een goede aanleiding om lekker uit de bol te gaan. Carnavalssteek In Hulst nam men zaterdag al een voorproefje op de optocht van zondag met een zuurkool buffet bij het standbeeld van Reintje de Vos en een officiële ontvangst in het stadhuis van prins Arjoan door de burgerva der. De Hulster prins carnaval bood burgemeester mr dr A. Kessen bij die gelegenheid een carnavalssteek aan die helaas te klein was. Prins Arjoan: „De ker- verse doctor heeft voor zijn pro motie zoveel denkwerk moeten verrichten dat zijn hersens ge groeid zijn. Logisch dat het hoofddeksel niet past." Aan de optocht in Vogelwaarde namen zaterdagmiddag acht tien wagens deel, waarvan er dertien door de eigen inwoners waren gemaakt. De optocht werd muzikaal ondersteund door de muziekvereniging Vrij- heid-Eendracht uit Lamswaar- de, De Boerenkapel uit Terhole, showband Kloortje uit Klooster- zande en de drumband Irene uit Terneuzen. Na de optocht was er voor de kinderen een limonade bal met tractatie in feestzaal Scheerders, 's Avonds werd in die hal een groot carnavalsbal gehouden. De belangstelling zondag voor de grote optochten in Hulst en Sas van Gent was beduidend minder dan vorig jaar, maar dat had alles te maken met de ste vige noordwester storm en de winterse buien. Aan de optocht in de Reynaertstad namen 17 grote wagens, een veertigtal groepen en individuelen en zes tien muziekkorpsen deel. Vijf grote wagens hadden in verband met de storm verstek laten gaan. In Sas van Gent werd het deel nemersveld gevormd door zes tien wagens en zesenvijftig groe pen. Mede-organisator C. Ridde- rinck: „Eerlijk gezegd hebben we heel lang getwijfeld of we de optocht wel door moesten laten gaan. Het kan immers gevaarlijk zijn om met zoveel wind de gro te. hoge wagens de straat op te sturen. Uiteindelijk is na overleg met de burgemeester en de poli tie besloten de stoet toch door te laten gaan. Volgens de weers voorspellingen zou de storm 's middags namelijk afnemen." Sommige deelnemers aan de op tocht in Betekoppenstad had den zich door de actualiteit la ten inspireren. Zo hadden en kele carnavalvierders zich ver momd tot burgemeester Van Rest van Sas van Gent en haar collega Barbé van Terneuzen. Het duo liep in bruidskleding door de straten van Sas van Gent, met tussen hen in een vuil nisbak waarin bordjes met de namen van alle andere Zeeuws- Vlaamse gemeenten gedepo neerd waren. Man komt onder praalwagen: beenbreuk LAMSWAARDE - Bij de carna valsoptocht door Lamswaarde raakte D. H. uit Kloosterzande zondagmiddag gewond toen hij onder de voorbouw van een praalwagen terecht kwam. H. liep daarbij een gecompliceerde beenbreuk op en moest worden opgenomen in ziekenhuis De Hon te in Terneuzen. Winnaars wagenbouwers foto Oscar van Beest i Aardenburg. to Peter Verdurmen TERNEUZEN - De winnaars van de carnavalsoptochten in Zeeuwsch-VIaanderen in de ca tegorie wagenbouwers A zijn: Aardenburg: DSV Draaibrug; Clinge: 't Zeegat; Graauw: Vèr- kens; Sas van Gent: De deur- douwers; Sluiskil: Nooit meer nuchter; Vogelwaarde: Boeren jongens; Sint Jansteen: De Slip pers. De winnaar in Hulst was zondagavond nog niet bekend. Fraai opgetuigde wagens trokken tijdens de carnavalsoptocht door de straten van Hulst. Om regen en hagel te ontlopen zocht men vaak zijn toevlucht ii gfma i send a ma a si steunI schob repaJI

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 20