Overmars (19) via Ajax in Oranje Bestuurscrisis in rugbybond Van den Berk en Strijbos blij'ven shockeren Mexicaanse bokser blijft ongeslagen sport Rasvoetballer uit Epe maakt razendsnel carrière Jan Lammers neemt risico's met plaats in de Formule 1 MAANDAG 22 FEBRUARI 1993 bws NOORDWIJK (GPD) - Voor Mare Overmars begon het alle maal op het dorpsplein in zijn woonplaats Epe. Van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat, hinderlijk onderbroken door de schoolbel, trapten hij, zijn twee jaar oudere broer Edwin, en hun vriendjes er dagelijks tegen een bal. De kleine Marc was ook toen al een deksels handig ke reltje en ongrijpbaar voor zijn veel minder begaafde leeftijds genoten. Om de lol er toch nog enigszins in te houden, legde de drie turven hoge rasvoetballer zich een beperking op: hij be sloot de bal alleen nog met zijn minder sterke linkerbeen te be roeren. Bij de plezierige gevolgen van dat besluit heeft de eerstejaars Ajacied destijds geen moment stil gestaan. „Maar," realiseert hij zich inmiddels, „ik ben nu wel min of meer tweebenig. Rechts- of linksbuiten, ik heb geen voor keur; beide posities bevallen me goed." Voor de eerste keer in zijn tot dusver stormachtig verlopen carrière, behoort Mare Over mars (29-3-1973) tot de uitverko renen van bondscoach Dick Ad vocaat. Hij is apetrots op zijn uitverkiezing, al beweegt hij zich nog wat onwenning tussen zijn, in veel gevallen, gelauwerde ploeggenoten. „Het is niet zo dat ik tegen iemand als Gullit op kijk, maar ik heb wel respect voor hem. Hij heeft al zoveel meegemaakt en zoveel prijzen Ijshockeyer Otto niet in Oranje ZOETERMEER (ANP) - Andy Otto zal geen deel kunnen uit maken van het Nederlands ijs- hockeyteam. Bondscoach Larry van Wieren had de verdediger van Rotterdam willen selecte ren voor het WK in de B-groep, dat van 25 maart tot 4april in Eindhoven wordt gehouden. Otto, afkomstig uit de Verenig de Staten maar in het bezit van een Nederlands paspoort, kwam in het begin van de jaren tachtig uit voor een vertegenwoordi gend Amerikaans jeugdteam. Navraag bij de Internationale IJshockey Federatie (IIHF.) leer de de NIJB dat Otto daardoor niet gerechtigd is in het Neder lands team te spelen. Otto deed destijds mee aan het WK in Mos kou voor spelers onder de twin tig. gewonnen, terwijl ik in feite net kom kijken en nog heel veel moet leren. Ik sta nog maar op de eerste treden van het ladder tje." Maar dat hij de absolute top haalt, dat staat voor Mare Over mars als een paal boven water. Al sinds hij op het dorpsplein in Epe zijn vriendjes aan alle kan ten voorbij dribbelde. Want hoe jong nog, toen al stippelde hij zijn route naar de top planmatig en haarfijn uit. Eerst een club in de eerste divisie, daarna één in de eredivisie en vervolgens de sprong maken naar een topclub in de eredivisie. „Zo had ik het in mijn hoofd zit ten en zo is het ook gegaan," zegt hij, lichtjes zijn schouders opha lend. als wil hij zich verontschul digen. En daarna? Het buiten land wellicht? „Zover was ik toen nog niet, maar wie weet wat er allemaal nog met me gebeurt en waar het eindigt?" Voordat de bal zijn grote liefde werd, jakkerde Overmars overi gens eerst nog enige tijd op een brommer door het zand. Zijn va der had hem in elkaar geknut seld en Mare. vier jaar jong nog pas, deed zelfs mee aan wedstrij den. Maai- al gauw vond hij voet ballen toch leuker en hij werd lid van SV Epe. Op 14-jarige leeftijd zei hij samen met broer Edwin zijn vader en moeder gedag en nam zijn intrek in het jeugdhuis van Go Ahead Eagles. Terwijl Edwin in Deventer bleef 'han gen', had Mare grote haast om weg te komen. Hij had het vizier immers op de top gericht. In de zomer van 1991 lijfde Wil lem H hem in. De Tilburgse club legde maar liefst 500.000 gulden op tafel voor de razendsnelle, 18- jarige vleugelaanvaller, die toen nog maar elf wedstrijden in de eerste divisie achter de rug had. Eén seizoen en 31 eredivisie duels later trok Ajax hem aan Mare Overmars trekt een sprintje tijdens een training met de selectie in Noordwijk. Vlnr Numan, De Wolf, De Boer, Winter, Overmars en Gullit foto ANP AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Rugbybond verkeert in een bestuurscrisis. De meerderheid van het bestuur wil dat pen ningmeester Leo Lampe opstapt. Lampe heeft dat vooralsnog geweigerd. Lampe heeft zonder medeweten van de andere bestuursleden on der de verenigingen een enquête verricht waarin de grieven te gen het gevoerde beleid kenbaar gemaakt konden worden. Ook het functioneren van het bondsbureau werd aande orde gesteld. Ambtshalve maakt Lampe deel uit van het dagelijks bestuur. Nadat de penningmeester tijdens een bestuursvergadering wei gerde zijn functie met onmiddellijke ingang neer te leggen, be sloot voorzitter Hans Blijenberg de bijeenkomst te sluiten. Voor vrijdag 2 april is een buitengewone algemene ledenvergadering uitgeschreven. Indien de penningmeester niet opstapt is het denkbaar dat de andere leden van het college hun functies ter beschikking stel len. Inmiddels is een aantal voorzitters van ereklasseverenigin gen bijeen geweest. De enquête van Lampe werd niet gewaar deerd. Ook de voorzitters zoeken naar een oplossing voor de kwestie. voor 1.7 miljoen gulden. En wéér twintig competitiewedstrijden later maakt Overmars al deel uit van de selectie van het Neder lands elftal, dat zich in Noord- wijk voorbereidt op de belangrij ke WK-kwalificatie-interland woensdag tegen Turkije. „Het gaat inderdaad razend snel," beaamt Overmars. „Ze zeggen vaak dat jonge spelers la ter een terugslag krijgen en ik vraag me soms ook wel eens af of ook mij dat zal overkomen. Maar ik ga er niet vanuit. En gebeurt het me toch, dan zal ik er kei hard voor knokken om weer te rug te komen." Aan een goede mentaliteit ontbreekt het hem in ieder geval niet. Overmars, die met hangen en wurgen zijn LEAO-diploma haalde, maar voor wie de school bijzaak was, rookt en drinkt niet, is leergierig en heeft altijd alles voor het voetballen opzij gezet. Kleine ruimte Bij Ajax, dat hem in eerste in stantie voor de bank aantrok, heeft Overmars zijn draai al he lemaal gevonden. „Maar natuur lijk heb ik eerst moeten wennen; want ik kende niemand. En op de trainingen ging het allemaal twee stappen sneller dan ik bij mijn vorige clubs gewend was. Maar nu heb ik daar geen proble men meer mee, al moet mijn po sitiespel in de kleine ruimte nog verbeteren. Ik ben door de an dere spelers trouwens goed op gevangen en direct geaccep teerd. Waaraan je dat merkt...? Zoiets voel je." Overmars zegt tijdens wedstrij den regelmatig te 'genieten' van het spel van Ajax. „Het is heer lijk voetballen bij Ajax. En ik ben er ook trots op dat ik bij Ajax speel, maar ik denk," voegt hij er een tikje branie-achtig aan toe, „dat Ajax ook blij is met mij." Dat laatste is inderdaad het geval. DE UEFA-Cupwin- naar wil zijn contract openbre ken en hem een sterk verbeter de, nieuwe verbintenis voorleg gen. Zijn uitverkiezing voor de selec tie van het Nederlands elftal, vernam Overmars op donder dagmiddag van Louis van Gaal en Gerard van der Lem (assis tent-trainer van Ajax-red.). Overmars: „In de auto heb ik daarna een 'lekker' cd'tje opge zet en ben met een heerlijk ge voel naar huis gereden." Motorcrossers rijden komend seizoen in één team DEN BOSCH (ANP) - Een vriend kun je uitzoeken, een teammaat niet altijd. John van den Berk en Dave Strijbos rijden volgend jaar noodgedwongen in één team. Niet dat ze het betreuren, maar vreemd is het wel. De sponsor heeft het zo gewild. Ze hadden niets te kiezen. De oud wereldkampioenen dachten even na en tekenden een „vre desakkoord". Voor de buiten wereld althans, want volgens de Brabanders zelf is er nooit oorlog geweest. De overeenkomsten tussen John van den Berk en Dave Strijbos zijn zo groot dat samen werking niet eens zo gek lijkt. Beiden zijn 25 jaar en eigenzin nig, kennen elkaar al vanaf het negende jaar, groeiden op in Oss. werden al vroeg wereld kampioen. verdienden grof geld en reden op 18-jarige leeftijd in auto's van een ton. Het enige verschil: ze waren nooit vrien den. Vroeger gingen ze nog wel eens met elkaar op vakantie om te trainen. Hoe ouder ze werden, des te minder werd het contact. Hun rivaliteit ontaardde in vij andschap. Praten met elkaar de den ze alleen als het niet anders Richard Kramer winnaar van spelregelquiz OOST-SOUBURG - Richard Kramer van Togo en de drie- mansploeg van Animo zijn win naar geworden van de spelre gelquiz, die de evenementen commissie van de korfbalver eniging Animo in haar clubhuis aan het Koopmansvoetpad in Oost-Souburg hield. Negen drietallen van korfbal clubs uit Walcheren en Zuid-Be veland schreven voor deze quiz in. Gesteund door een groot aan tal supporters van de verenigin gen, worstelden ze zich door de opgaven van spelleider Paul Stern heen. Bij de ploegen deed Animo het uitstekend. Richard Kramer van Togo hield in het indivi duele klassement iedereen ach ter zich. Gelet op de grote be langstelling die deze quiz kreeg, komt er volgend jaar zeker een vervolg. De uitslagen van de spelregelquiz waren: Individueel: 1 Richard Kra mer, Togo 38 punten; 2 ex aequo Ho Kyung Hoebeeke van Olympia en Chaim Koole van Animo, beiden 36 punten. Teams: 1 Animo. 2. Olympia; 3. On- do; 4 ex aequo KVK en Togo; 6. ex aeuo Zuidwesters en Atlas; 8. Swift; 9. Blauw Wit. kon. Ze hadden elkaar niets meer te zeggen. De een bekriti seerde, de ander pareerde. En andersom. Anno 1993 relativeren beide ploeggenoten die periode. Opge blazen door de media, zeggen ze. Toch geven ze toe zich wel dege lijk vijanden te hebben gevoeld in de motorsportwereld. Daar buiten was het alleen niet zo erg als werd gesuggereerd, weet Strijbos nu. van de nieuwe sponsor, van wie de naam angstvallig geheim wordt gehouden tot de presenta tie begin maart. Het uitblijven van een sponsor had voor Strij bos het gevolg dat hij nauwelijks kon trainen omdat hij nog geen motor had. Wellicht krijgt hij die deze week. Van den Berk heeft al zes weken training achter de rug. De vraag van „De Berk" aan Strijbos samen te gaan trainen was dus een pijnlijke. Verbazing In hun directe omgeving is met verbazing gereageerd op de sa menwerking. Van den Berk: „Bekenden zeggen nu oprecht verontwaardigd: Jij en Dave in één team, dat kan toch helemaal niet. Die mensen begrijpen dan niet dat het ook een beetje spel is geweest. Soms was de ruzie ge meend, maar niet altijd." Dat de buitenwereld de twee nog steeds als vijanden beschouwt, vinden ze niet onlogisch: „We hebben juist door onze rivaliteit zoveel publiciteit gehaald. Dat vonden de media en het publiek leuk. Dat we nu samengaan is ook een leuke publiciteitsstunt. Het is natuurlijk ook een vreemd verhaal. Van vrienden, tot vijan den, en weer vrienden. Tenmin ste, zo ziet de buitenwereld dat. Toch was het eind jaren tachtig moeilijk om gewoon tegen elk aar te doen. We reden voor de wereldtitel met twee personen uit hetzelfde land, zelfs uit het zelfde dorp. Het is dan een hele prestatie met elkaar te praten." Terwijl dit jaar in de motorsport wereld de ploegen bekend wer den gemaalct, bleven de Neder landse oud-wereldkampioenen zonder sponsor. Van den Berk was desondanks van plan te rij den. Hij had zijn eigen materiaal geregeld en hoopte op een spon sor voor zijn onkosten. Strijbos, die het aanbod van zijn werkge ver Jan de Groot afwees, zou stoppen. Dat voornemen bleef hem bespaard door het aanbod Niet bang Het contract dat beide Ossena- ren vorige week tekenden is één jarig met een optie voor nog een jaar. Jo van den Berk, de vader van John, wordt teammanager. StrijboS is niet bang dat John wordt voorgetrokken. De cros sers zullen in het team hun eigen gang gaan. Ze hebben eigen monteurs en rijden op een Hon- da-motor voor de wereldtitel in het kampioenschap 125cc. Het enige verschil met vroeger is dat zij dezelfde sponsomaam verte genwoordigen. Strijbos: „Als het startschot valt, rijd ik voor mezelf." Van die instelling houdt zijn nieuwe compagnon Van den Berk ook wel. „Wij moeten op 4 april onze eerste wedstrijd rijden in Italië. De kans bestaat dat we daar een week eerder naar toe gaan om te trainen. Reken maar dat die training voor ons net zo zwaar wordt als de wedstrijd. Wij wil len niet voor elkaar onder doen." Daar waai- ze in het verleden elk aar altijd tegenspraken, wordt de ander nu gelijk gegeven. Dat wordt in de loop van het seizoen wel anders, hopen ze. „Als we voor de plaatsen één en twee rij den, wordt het weer net als vroe ger. De concurrentie zal alleen maar toenemen en dat is een goede zaak. Onze verhouding is goed genoeg, want anders zou den we niet samen in een ploeg zitten." Geen interesse De sponsorwereld heeft het la ten afweten, vinden Strijbos en Van den Berk. De beide Braban ders hebben per slot van reke ning de motorcross in Nederland groot gemaakt én nu is er plotse- Dave Strijbos (rechts) en John van den Berk: „In Nederland zijn de regels verkeerd." MEXICO-STAD (Reuter) - De Mexicaan Julio Cesar Chavez, al dertien jaar ongeslagen, heeft zaterdag zijn wereldti tel boksen in het lichtwelter- gewicht (WBC-versie) met succes verdedigd. Chavez ze gevierde in het Aztekensta dion van Mexïco-Stad over de Amerikaan Greg Haugen. Door tussenkomst van de ar biter werd de partij, bekeken door 110.000 toeschouwers, in de vijfde ronde beëindigd. De Ghanees Azumah Nelson behield zijn titel in het zwaar- vedergewicht, door de in Me xico geboren Amerikaan Ga briel Ruelas op punten te ver slaan. Terry Norris bleef we reldkampioen in het zwaar- weltergewicht door een k.o.- zege in de tweede ronde over zijn landgenoot Maurice Bloc ker. In Fargo in de Amerikaanse staat North Dakota handhaaf de Virgil Hill zich als titelhou der halfzwaargewicht (WBA- versie). Hill won op punten van zijn Amerikaanse landge noot Adolpho Washington. De uitdager trof het niet, tijdens de rust kreeg hij in zijn hoek een tik van een tv-camera. In Londen verdedigde de Brit Chris Eubank zijn kampioen schap in het zwaarmiddenge- wicht (WBO-versie) met suc ces. De Amerikaan Lindell Holmes verloor op punten. Het was Eubanks 35ste over winning in evenzoveel profge vechten. ling geen interesse meer. Ty pisch Nederlands, daar zijn ze van overtuigd. Strijbos werd één keer wereldkampioen. Van den Berk twee keer. In het buiten land zou dat tien jaar roem ople veren, in Nederland is dat hoog uit tien uur. Van den Berk weet het nog goed. Eerst nam hij in 1987 de wereldtitel in de 125cc klasse over van Strijbos, een jaar later werd hij wereldkampioen 250cc. Hij was beroemd. Toen hij het daaropvolgende jaar derde werd, was hij vergeten. Topsport in Nederland valt so wieso tegen, zeggen ze. Bij het zoeken van sponsors zijn ze nooit geholpen door de Konink lijke Nederlandse Motorrijders Vereniging, terwijl dat wel had gemoeten. „De bond heeft er als het goed gaat ook voordeel van", zegt Strijbos. Rob Harmeling bijna hersteld NIJVERDAL (GPD) - De voor bereiding van profwielrenner Rob Harmeling (27) op het nieuwe seizoen is in duigen ge vallen. Na een maand gedwon gen niets doen mag hij pas woensdag de training hervat ten. „Ik ben behoorlijk ziek ge weest", aldus Harmeling. „Maar nu is bijna alles achter de rug. Mijn doelen voor dit sei zoen blijven hetzelfde". Harmeling heeft in eerste in stantie zijn zinnen gezet op de voorjaarsklassiekers. In de TVM- formatie van Cees Priem heeft de Nijverdaller, na zijn imposan te opmars van verleden jaar, een beschermde rol. Die faam wil hij in 1993 waarmaken. De zware bronchitis die hem overviel, past echter niet bij die ambitie. De renner, die als geen ander kan afzien, heeft zich in zijn ijver waarschijnlijk geforceerd. In de cember was hij al volop bezig, waarna hij half januari op trai ningskamp ging in de Alpen. Met ervaren klauteraars als ploegmakker Gert-Jan Theunis- se en Steven Rooks. „Ik denk dat ik daar te veel heb afgezien", aldus Harmeling. „Ik wilde na tuurlijk tegen die jongens op boksen, maar dat was te veel van het goede. Het hotel lag bijvoor beeld op 2500 meter hoogte. Ik kreeg op den duur te weinig lucht". Dat leidde, behalve tot bronchi tis. ook tot hartritme stoornis sen. „Daar schrok ik wel van. Maar ik ben in Eindhoven drie dagen lang van top tot teen on derzocht. En het bleek niet zorg wekkend te zijn. Ik ben gewoon te lang doorgegaan". Jan Lammers: „Men zou eens moeten weten, wat ik er alle. maal voor moet doen." foto GPD ZANDVOORT (GPD) - In 1988 sneeuwde zijn over winning in de '24 uur van Le Mans' onder in de oranje ge tinte lawine aan EK-voet- balreportages. Het bericht, dat Jan Lammers dit jaar gaat deelnemen aan alle zes tien races om het wereld kampioenschap in de for mule 1, werd enkele dagen geleden naar de achter grond gedrongen door nog 'heter' nieuws. Er moest ruimte vrijgemaakt worden voor jubelverhalen over Falko Zandstra en de ge ruchten (voor het weekein de) en de analyses (erna) over de toptransfer van Dennis Bergkamp en Wim Jonk. Schaatsers en voet ballers (weer) maakten, dat Lammers er andermaal be kaaid vanaf kwam. De Zandvoorter, van 2 juni 1956. heeft, het te druk om zich er druk over te maken. Zijn tijd wordt momenteel van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat opgeslokt door de zoektocht naar sponsors. Lammers had het nieuws wellicht wat kunnen 'sturen' als hij en March een ludieke perspresentatie hadden georganiseerd. Maar gebrek aan pecunia verhinderde dat. „Zoiets kost duizenden guldens. Ik kan m'n geld mo menteel wel beter besteden. In de Formule 1 is de tijd van geldsmijterij en het extrava gante sowieso voorbij." 's Lands beste coureur moet op de kleintjes letten. Daar om ook gaat hij de huur van het kantoor van 'Jan Lam mers Racing' in Haarlem op zeggen. „Scheelt me 25.000 gulden in het jaar." Om vanaf 14 maart - eerste Grand Prix in Zuid-Arika aan de start te kunnen staan met zijn March Ilmore, moet Lammers betalen. En veel ook. Hoeveel? Dat wil hij niet zeggen. Waarschijnlijk gaat het minimaal om vier miljoen gulden. „Het heeft voor mij geen toegevoegde waarde om de lezers met zo'n bedrag te confronteren. Ze kunnen het toch niet relate ren." Overeenkomst Lammers tekende op 19 ja nuari al een overeenkomst met March; de stal. waar hij ook de laatste twee races van het vorige seizoen actief was. De Nederlander heeft daar niet zo min mogelijk ruchtbaarheid aan willen ge ven, aangezien de financiële situatie rond March zeer on duidelijk en problematisch is. March kwam ruim een jaar geleden in grote moeilijkhe den, toen de Japanse eige naar van het team, dat toen nog Leyton House heette, betrokken raakte bij een beursschandaal. Lammers: „Die man woont nu op ka mertjes." Onder leiding van de Brabander Henny Vollen- berg werd geprobeerd de eindjes aan elkaar te kno pen. Lammers: „Vollenberg heeft er in het begin de botte bijl ingezet en 70 personeels leden ontslagen. Dat was heel triest, maar het kon niet anders om te overleven. Daarna is het een moeilijk seizoen geworden. Vollen- berg was een soort trouble shooter, die voortdurend langs de rand van het failli- sement gleed. Het einde van het seizoen werd gehaald, maar vraag niet hoe. Henny heeft het onmogelijke moge lijk gemaakt." Deal Nadat in november de 'deal' met een grote sponsor niet was doorgegaan, kwam March in januari in handen van een Zwitsers bedrijf. „Maar dat gaat het team waarschijnlijk weer doorver kopen. Aan wie weet ik niet. Men zegt aan Arabier. Feit is wel, dat March zich nog steeds in een bijna onmoge lijke en dus uiterst moeilijke situatie bevindt. Maar ik twijfel er niet aan, dat ik op 14 maart start in Zuid-Afri- ka. Er zijn altijd wel mensen bereid om de stal overeind te houden." Lammers moet enkele mil joenen overmaken om te mo gen starten. Marlboro en BFI hebben al steun toege zegd. De Zandvoorter i: bezig om het resterende gat te dichten. Hij hoopt c voor ongeveer vijf kleinere sponsors te kunnen strik ken. Komen die er niet, c zal hij uit eigen zak moeten bijbetalen. Lammers: „iv ben een enorm risisco aange gaan. Eerlijk gezegd wordii 's nachts wel eens zwetena wakker. Als ik naar bed g; val ik vaak niet meteen in slaap. Ik ben dan als een cen trifuge aan het malen. I\ laat ik niet klagen. Ik heb er voor gekozen om te racen en dat brengt onzekerheid met zich mee." Jammer Lammers beseft maar al te goed, dat door het gekwak- kel rond March de cynische geluiden weer de kop op zul len steken. Net als tien jaar geleden. „Het zijn vervelen de verhalen over het team. Ik vind het jammer dat ik bij een firma zit, waarover je dat soort rotdingen moet vertel len. Ik had ook liever nu op m'n gemak gezeten bij Wil liams. Kennelijk heb ik niét kunnen overtuigen v mijn kwaliteiten. Daar moet ik eerlijk in zijn. Aan de an dere kant moetje je ook rea liseren, dat er maar 30 rijders op de hele wereld zijn, die tot de formule 1 worden toegela ten. Er zijn er veel meer dan, alleen Jantje Lammers die' erin willen stappen. Het feit, dat ik op een formule-l-stoel kan plaatsnemen, is al een overwinning voor me. Mijn carrière had er anders uitge zien als ik op mijn 22ste wist' wat ik nu wist. Maar dat geldt voor de gemiddelde' Nederlander. Er zit nog een' jaar of zes vlees in mijn loop baan. Ik stap nog met het en thousiasme van een kind in de wagen." Doordat het geld ontbreekt, kan Lammers op dit mo ment niet testen, zoals bij ve le andere stallen wel het ge val is. De 'Prosten', 'Patre- ses' en 'Bergers' trainen en experimenteren de hele win ter door. „Ik stap waar schijnlijk op de vrijdag voor de Grand Prix van Zuid- Arika voor het eerst in de wa gen. Dan heb ik er vier maan den niet in gezeten. Dat is natuurlijk shit. Maar wat ik vooral vervelend vind, is de teneur van het verhaal. Het lijkt of ikzelf mijn zaakjes slecht voor elkaar heb, alsof ik al een week in dezelfde kleren rondloop en er een zooitje van maak. Dat is be slist niet zo. Men zou eens moeten weten, wat ik er alle maal voor moet doen. Net als Vollenberg moet ik proberen het onmogelijke mogelijk te maken." Buitenwereld De insiders weten, met der-1 gelijke achtergrond-infor- matie, een 25ste startpositie van Lammers wel te waarde ren. De buitenwereld niet Lammers: „Maar daarom is de buitenwereld ook de bui tenwereld. Het rare is, dat ik een contract teken en alle fi nanciële risico's aanga, maar dat ik vervolgens het Nederlandse publiek verant- woording moet afleggen. Dat hoef ik helemaal niet Laat men dan allemaal een gulden dokken. Dan heb ik bijna 16 miljoen en kan ik bij McLaren of Williams achter het stuur stappen." Lammers kent zijn pappen heimers en landgenoten. Hij oordeelt en veroordeelt zelf ook wel eens te snel. „We hebben met z'n allen een kleine landjes-complex. In Zuid-Utopia of in ons cara vannetje aan het Garda- meer zijn we o zo trots op Gullit en Van Basten. Maar thuis kankeren we er op los. Dan moet Gullit uit het Ne derlands elftal. Zo zit de Ne derlander, en ik soms ook, nu eenmaal in elkaar. Maar eerlijk gezegd geloof ik, dat men mij het nu wel gunt. dat ik slaag. Ik houd van de men sen en ik hoop dat de men- sen toch ook een beetje van mij houden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 14