Animo heeft nog sprankje hoop Zeeuwse damtitel voor Daaf Kasse PZC ■g- t TOP heeft promotie in het vizier Vier leiders in Zeeuws kampioenschap schaken Niels Koole wint tweede zwemloop Meisjes Hulst in volleybalfinale sport Souburgse korfbalclub schudt Futura van zich af: 23-19 Nipt verlies Dynamo '7( MAANDAG 22 FEBRUARI 1993 f!Orf 4 i; van onze korfbalmedewerker OOST-SOUBURG - De korfbal ploeg van Animo uit Oost-Sou burg drijft de laatste weken de spot met alle logica. Na de pro motie naar de overgangsklasse kon de serie van acht nederla gen op rij immers alleen maar naar de degradatie voeren? Op de rand van die afgrond is de ge doodverfde degradant echter aan een indrukwekkende op mars begonnen. Daarin werden eerder PSV (17-13) en Vlaardin- gen (19-10) onderuit gehaald. En zaterdag bleef in sporthal Bas- kensburg ook het bezoekende Haagse Futura - vorige week nog een maatje te groot voor Swift - met lege handen, 23-19. Het is de metamorfose van een ploeg, die na de uiterst zwakke eerste helft van de competitie trainer Jan Quist uit Yerseke in middels van de hand heeft ge daan, maar die nu waarschijn lijk met schaamrood op de ka ken moet toegeven dat het 'kwaad' elders zat. Quist heeft dat overigens altijd geroepen: „Na de promotie heeft men zich verkeken op het belangrijk ho gere niveau. Nu de ploeg zich heeft aangepast, staat iedereen er. En wordt het natuurlijk ook voor een trainer iets gemakkelij ker." Daar kwam nog bij dat Animo maar moeilijk kon leven met de gedachte dat zonder één winst punt afscheid zou moeten wor den genomen van de over gangsklasse. „We gaan in de laatste wedstrijden tot op de bo dem", voorspelde routinier Pe ter Crucq al eerder. Samen met Ad Vos zou de 34-ja- rige Crucq de Haagse tegenstan der naar de ondergang voeren. Even moest Animo iets wegslik ken toen de ploeg in de opening op 0-2 werd gezet. Maar de op voering van Animo-kant daarna was illustratief voor de bedoelin gen van het Walcherse achttal. „Pak ze agressief aan, zit er kort Standen korfbal Overgangski.D DieHaghe 12-21 Swift 12-20 Futura 12-12 SDO 12-11 Het Zuiden 12-10 Vlaard. 12- 8 PSV 12- 8 Animo 12- 6 Tweede klasse G Koag TOP ADO Sagitta Merwede Vr.schaar 12-11 Tjoba 12- 4 GKV 12- 3 Tjoba en GKV gedegradeerd. 12-19 12-16 12-15 12-15 12-13 Derde klasse M OlympiaS 12-22 Maassluis 12-15 DES 12-15 Ondo 12-12 Valto 12- 9 Good Luck 12- 9 Zuidwest. 12-7 Dijkvogels 12- 7 Olympia S kam pioen Derde klasse O Vent.Sport 12-20 Bolnes 12-16 Or.Nassau 12-15 BlauwWit 12-14 Spirit 12-13 ACKC 12- 7 Stormvog 12-6 Luctor 12- 5 Aanvoerder Sjaak Baas van Animo (voorgrond) zoekt een afspeelmogelijkheid in de wedstrijd tegen Futura. foto Lex de Meester Quist trainer All Ready ZIERIKZEE - Jan Quist uit Yer seke wordt de nieuwe trainer van de korfbalploeg van All Ready uit Zierikzee. AU Ready, dat op zoek moest naar een nieuwe oefenmeester omdat Jaap van Gastel stopt en Jan Quist (die bij Animo vertrekt) waren het snel met elkaar eens. Het Zierikzeese achttal, op het veld al landelijk derdeklasser, heeft reële vooruitzichten om ook in de zaal naar dat niveau te promoveren. Quist tekende vo rige week een contract voor één jaar. van onze korfbalmedewerker VLISSINGEN - De drie inhaalwedstrijden in de landelijke competi tie zaalkorfbal waarbij Zeeuwse ploegen in actie kwamen, lever den alle Zeeuwse winst op: Animo won thuis van Futura (23-19), TOP kwam van het uitstapje naar GKV in Gorinchem met de beide punten naar huis (16-17) en Zuidwesters won in eigen hal van De Dijkvogels met 14-8. GKV-TOP 16-17: Nu TOP in de slotfase van de competitie de tweede promotieplaats binnen bereik weet, begint de ploeg wat verkrampt te spelen. Ook tegen GKV was de start te gespannen, waardoor na het eerste kwart een 5-2-achterstand rechtgetrokken moest worden. Het pleit voor de selectie van trainer Eric Maljers dat die opdracht nog voor de pauze werd uitgevoerd en het tweede part met een 10-9- voorsprong begonnen kon worden. „Maai- we kwamen toch nooit echt los", wees Maljers in zijn nabeschouwing op de gelijkopgaande tweede helft. Daarin moest in de slotfase zelfs nog een 16-13 stand worden hersteld. Onder aanvoering van een niet af te stoppen Leon Kloet klaarde de ploeg ook die klus en ging tenslotte gelukkig naar 17-16 winst. „We zijn hier niet ongelukkig weggekomen" wilde Mal jers wel kwijt. TOP-scorc: Leon Kloet 9, Ramon van de Gruïter 3, Jantine Meulmeester 2, John Dijke 1, Ria de Ridder 1, Ina Leenhouts 1. Zuidwesters-De Dijkvogels 14-8: Nadat een week eerder arbiter Van de Kraan uit Leiden voor joker stond omdat beide ploegen niet kwa men opdagen, kwam zaterdag de 'scheids' niet op. Na een telefoontje bleek Jan Wisse uit Middelburg bereid de wedstrijd te fluiten. „Hij deed dat uitstekend", zei trainer Sjaak de Jager van Zuidwesters. Omdat hij een beroep moest doen op vier jeugdige invallers was De Jager vooraf overigens niet zo gelukkig met het ingelaste duel. Dat Zuidwesters echter over een talentvoUe jeugd beschikt, werd in deze wedstrijd duidelijk. Zonder enige aarzeling smeet de gelegenheids- ploeg zich in de strijd, haalde 5-2 uit een sterke eerste helft en bouw de in het tweede part de marge verder uit. Naar 14-8, waardoor de kans om aan de degradatie te ontsnappen weer aanwezig is. Zuidwesters-score: Hans de Meij 4, Jacco de Meij 4, Rufus Deurwaarder 4, René Jacobse 1, Karin Poppe 1. op en neem het initiatief', had Quist zijn team met die op dracht de vloer op gestuurd. Gangmaker De boodschap was begrepen. Met Ad Vos als gangmaker en scorend op cruciale momenten (4-2 en 6-4) werd Futura onder druk gezet. En nadat hij aanvan kelijk wat moeite had met zijn directe tegenstander nam Peter Crucq de ploeg op sleeptouw naar 9-6 als hoopgevend resul taat van het eerste part. Meteen daarna dreigde het bij 9- 8 echter fout te gaan. „In een der gelijke situatie verloren we in de eerste competitiehelft het hoofd. Dachten we: daar komen ze weer en gingen gegarandeerd onder uit. Nu vingen we de tegenstan der niet alleen op, maar was die achtervolging voor ons het sein om er een schepje bovenop te gooien", keek Peter Crucq op dat moment terug. De 10-8 van Ad Vos was dan ook ontzettend belangrijk omdat het doelpunt de ploeg over een 'dood' moment heen hielp en mentaal door werkte. In het derde kwartier liep Animo ineens weer harder, combineer de beter, schoot zuiverder en was in de paalzöne heer en mees ter. Peter Crucq bezorgde zijn bewaker, die later werd gewis seld. een licht minderwaardig heidcomplex. Onder Crucqs be zielende leiding hep Animo uit naar 14-8, hetgeen beslissend was. „Op dat moment bewees de ploeg een volwaardige over- gangsklasser te zijn en dit ni veau wel degelijk aan te kun nen", haalde Jan Quist zijn gram op de kritikasters, die hem al we ken neerhalen. Eenmaal die marge op het score bord gezet liet Animo zich niet meer verrassen en ging op weg naar 23-19, een hoge score in de zaal. Een vervroegd verjaar dagscadeau ook voor Peter Crucq, die gisteren 35 werd. Met negen doelpunten had Crucq daarin overigens zelf een groot aandeel. Maar belangrijker dan dat was dat Animo, na drie ge wonnen duels op rij, nu plots weer reële kansen heeft om aan de degradatie te ontsnappen. „En daar gaan we nu elke wed strijd voor", besloot Jan Quist. Animo-score: Peter Crucq 9, Ad Vos 4, Wilma de Visser 3, Sjaak Baas 3, Marieke Pouwer 1, Ellen Kort 1, Jac queline Baas 1, Jack de Waal 1 Middelburger voor vierde keer de beste van onze dammedewerker 's-GRAVENPOLDER - Daaf Kasse is zaterdag in 's-Graven- polder voor de vierde maal in zijn damloopbaan kampioen van Zeeland geworden. Door een remise in de slotronde tegen Erwin Hamers werd de 31-ja- rige Middelburger onbereik baar voor de concurrentie. To by Hage. de pas 17-jarige MTS- student uit Tholen, verzekerde zich via een gelijkspel tegen Jan van de Beek van de tweede plaats. Van de Beek. de vete raan uit 's-GravenpoIder, be kroonde een zeer sterk toernooi met de derde plaats in de eind rangschikking. Hoewel Kasse aan een gelijkspel Biljarttoernooi start in april van een medewerker WEMELDINGE - Jarenlang was het Henk Quakkelaar-toernooi in Wemeldinge de grootste bil jartmanifestatie boven de Schelde. Voor de triathlon kreeg de organisatie uit Wal cheren, Noord- en Zuid-Beve land altijd wel zo'n kleine hon derd inschrijvingen. Van spe lers die bij bondsclubs waren aangesloten, maar ook van 'vrije' biljarters. Vorig seizoen namen 84 biljar ters deel, Guust Boonen van Delta uit Colijnsplaat deed toen een geslaagde greep naar de wis selbeker. De Delta-speler heeft inmiddels al toegezegd die te ko men verdedigen. Maar ook uit de rest van Zeeland (en nu ook uit Schouwen) is al gevraagd wan neer de elfde uitgave van dit toernooi wordt gehouden. Re den voor Henk en Nel Quakke- laar om een startdatum te prik ken: Op 8 april worden in clublo kaal Mischa in Wemeldinge de eerste deelnemers opgeroepen. Evenals in voorgaande edities hanteert de triathlon de spel- soorten libre, bandstoten en driebanden. Daarbij wordt het algemeen moyenne van de spe ler of speelster vertaald in het aantal te maken caramboles. 'Sjoemelen' is bijna niet moge lijk, als wedstrijdleidster PK (Persoonlijke Kampioenschap pen) van het district Walcheren/ De Bevelanden weet Nel Quak- kelaar precies wat iedere deelne mer wél en niet kan. De inschrijving voor de elfde 'Henk Quakkelaar-triathlon' staat open vanaf 10 maart en loopt tot een paar dagen voor de start van het toernooi. Inschrij ven kan bij clublokaal snackbar Micha en bij Henk Quakkelaar zelf. genoeg had voor de titel, ging hij complicaties niet uit de weg. Ook Erwin Hamers, die nog vol op in de race was voor een ere plaats, wilde zich niet bij voor baat bij een sneUe puntendeling neerleggen. Er ontstond zodoen de een interessante partij. In de tijdnoodfase kreeg Kasse via een halve hekstelling wat voor deel. maar nadat hij een dam- combinatie had genomen bleek de overblijvende stand niet meer dan remise te bevatten. Terwijl Daaf Kasse door de toe schouwers en coUega-dammers werd gefeliciteerd met zijn suc ces zat zijn concurrent Toby Ha- ge nog te zwoegen. Hij had geen vat- gekregen op het ijzersterke spel van Jan van de Beek en leek in een uitzichtloze positie gema noeuvreerd. Waarschijnlijk heeft Van de Beek het in het eindspel niet helemaal op z'n sterkst gespeeld, want tot zijn ei gen verbazing kon de Thoolse jeugdspeler in een 4-om-2 eind spel een puntendeling forceren. Voor Jan van de Beek bleek het puntje genoeg voor de derde prijs. Hij had weliswaar hetzelf de puntenaantal als Erwin Ha mers, maar het onderlinge duel was in zijn voordeel beslist. Met een punt achterstand op zijn broer Erwin werd Chiel Hamers vijfde. Zaterdag kon hij geen bres slaan in de verdediging van Ko Louwerse en moest hij met remise genoegen nemen. De zes de plaats in het eindklassement was voor Aijo Kousemaker die zaterdag in een gecompliceerd duel het onderspit moest delven tegen Gerard Krijger. Lang voordat Daaf Kasse zich zaterdag Zeeuws kampioen kon noemen was Danny de Jager al zeker van de titel in de promo tieklas. De PWG-speler kwam in een nog vrij volle stand remise overeen met Jan Grim en was derhalve door niemand meer in te halen. Hij verwierf zich het recht volgend jaar in de hoofd klas uit te komen. De tweede plaats in de promotieklas was voor Adrie van der Schraaf, die evenveel punten behaalde als Eric Boogert maar de onderhnge partij op zijn naam had ge bracht. Eerste klas Ferry Berkhorst uit Bergen op Zoom werd zaterdag zonder veel problemen kampioen in de eer ste klas. Zij enige concurrent Pe ter van Rijsbergen moest zich na een combinatie snel gewonnen geven tegen Gerard Franken, zodat Berkholst via zijn remise tegen Ruud van Eenennaam met maar liefst drie punten voorsprong op de eerste plaats eindigde. Op basis van het on derlinge resultaat pakte Peter van Rijsbergen de tweede plaats, vóór de jonge Robbert Mohan. In de tweede klas besliste Ab Smit uit Oostkapelle de strijd om de titel in zijn voordeel. In een rechtstreeks duel met zijn concurrent Chiel Poulisse sleep te hij via een combinatie de twee punten in de wacht. Poulisse werd ondanks zijn nederlaag tweede. De derde prijs ging naar Ron Jongejan. Het toernooi bij de junioren ken de een verrassende winnaar. Mi chel de Jager van PWG 's-Gra- venpolder won zaterdag van An dres van de Berge, die gold als de grote favoriet voor de titel. Een en ander betekende dat er zater dag in huize De Jager maar liefst twee Zeeuwse titels gevierd kon den worden. De tweede plaats in deze jeugdcategorie ging naar Mathieu Anthonise, terwijl An dres van de Berge met de derde prijs genoegen moest nemen. Daaf Kasse (rechts) tijdens zijn partij tegen Erwin Hamers. Kasse stelde met een remise de Zeeuwse titel veilig. foto Willem Mieras van onze schaakmedewerker AXEL - Na de vijfde ronde van het Zeeuws kampioen schap schaken is en nieuwe kopgroep gevormd. Tiggel- man. De Smit, Dieleman en Montë hebben vier punten, een halfje meer dan de achtervolgers. Titelverdediger Rudi de Smit ontmoette medekoploper René Tiggelman. De Smit kwam met wit gunstig uit de opening en wist in het middenspel een pion te bemachti gen. In de tijdnoodfase won Tiggelman de pion terug, waarna de partij in remise eindigde. Wout Punt. die op gelijke hoogte stond met De Smit en Tiggelman, speelde tegen achtervolger Peter Monté. Punt kwam met zwart moeilijk uit de opening. Monté reageerde sterk en besliste de partij. Marco Dieleman speelde met wit tegen Mark de Waal. De Waal koos verrassend voor de Owen-defence. Diele man verkreeg veel ruimte en wist daar wel raad mee. In de tijdnoodfase stelde hij de winst veilig. Dieleman en Monté voegden zich door hun winst bij Tig gelman en De Smit aan de leiding. Punt viel af en volgt evenals Tholenaar op een halfje. Een opmerkelijke partij werd gespeeld tussen Janco Dees en Rogier van Gemert. Dees zette z'n partij goed op. wilde het met een torenoffer beslissen, maar maakte in de combinatie een fout waardoor Van Gemert plots de volle winst kon grijpen. Ook in groep II is een nieuwe kopgroep gevormd. Pim Uytdewilligen en Willy Meulblok, die samen aan de lei ding gingen, speelden een risicoloze remise. Hans Wei ten, Fred Dieperink en Quinten Bril kregen hierdoor aansluiting bij het tweetal. De nieuwe groep van vijf wordt gevolgd door twee spelers op een halfje achter stand. Uitslagen, groep I: De Smit-Tiggelman remise: Monté-Punt 1-0. Dieleman-De Waal 1-0; Tholenaar-A. Dubbeldam 1-0; Wise-Bliek remise; Dees-van Gemert 0-1: Lauer-M Dubbeldam 1-0. Van Dij- ke-T. Riemens remise; Aangeenbrug-Van Hecke 0-1; Van der Borgt-Kouwijzer remise; Van Eekhout-Van Boven 1-0; Van Rooijen-Heijboer 1-0. Stand: 1 Tiggelman, De Smit. Monté. Dieleman. 4 punten; 5 Punt. Tholenaar. 3.5 punten; 7 De Waal. Bliek. Wise. Van Ge mert. Lauer, 3 punten; 12 Van Hecke, A. Dubbeldam. 2.5 punten: 14 Dees. M. Dubbeldam. T Riemens, Van Dijke. Van Rooijen. 2 punten; 19 Aangeenbrug. Van der Borgt. Kouwijzer, Van Eek hout, 1,5 punt; 23 Van Boven. Heijboer, 1 punt Groep II: Uytdewilligen-Meulblok remise: DeBock-Bril 0-1: Wel- ten-H. Riemens 1-0; Nuyten-Dieperink 0-1: Van Waterschoot- Van Stel 1-0: Hoogstrate-Paauwe 0-1, C. Boelhouwer-Wolters 1-0; Steijn-Jonkheer 0-1. Koeman-Bakker ui tg Bloom-Schunselaar uitg.: Stoel-De Jong 1-0: Verduijn den Boer-Noorlander 0-1. Stand: 1 Uytdewilligen. Meulblok. Dieperink. Bril, Weiten, 4 punten; 6 Paauwe. Van Waterschoot. 3.5 punten; 8 De Bock, H. Riemens. C. Boelhouwer, 3 punten; 11 Nuyten. Van Stel, Jonk heer, 2,5 punten: 14 Wolters. Hoogstrate. 2 punten; 16 Koeman 1.5 en 1 uitg17 Steijn, Noorlander. Stoel, 1,5 punt; 20 Bloom. Schunselaar, Bakker. 1 punt, 23 De Jong, 1 punt, 24 Verduijn den Boer, 0,5 punt. Niels Koole beg int als eerste aan het onderdeel lopen. foto Willem Mia De uitslagen en standen: Hoofdklas, elfde ronde: D. Kasse-E. Hamers 1-1; T. Hage-J. van de Beek 1- 1; J. Sinke-J. Veerhoek 1-1; J. Lou- werse-C. Hamers 1-1; G Krijger-A. Kousemaker 2-0; C. de Jonge-P. Kar- regat 2-0 (regl.). Eindstand; 1 Kasse, 17 punten; 2 Hage. 15; 3 Van de Beek, 14; 4 E. Hamers, 14; 5 C Hamers, 13; 6 Kousemaker. 12; 7 Krijger en Veer hoek, 10; 9 Sinke, 9; 10 Louwerse. 7; 11 De Jonge, 6; 12 Karregat, 5. Promotieklas. elfde ronde: L Wattel- M. Anthonise 1-1; J. L. Grim-D. de Ja ger 1-1; J. Bayens-M. de Jager 1-1; M. Bronke-D. de Rooij 1-1; A. J. Janse-A. van de Schraaf 1-1. Inhaalpartij: D. A Boogert-L. Wattel 2-0; Eindstand: 1 D. de Jager, 15 punten; 2 Van de Schraaf. 13; 3 Boogert, 13; 4 De Rooij, 12; 5 Grim, 11; 6 Bronke en M. de Ja ger, 10; 8 Janse, 9; 9 Baayens, 7; 10 Anthonise, 6; 11 Wattel, 4. Eerste klas, dertiende ronde: R. Mo- han-L. van Schagen 1-1; W. van Op pen-A. J. Zegers 1-1; P. Blok-C A. Korstapje 1-1; W. P van Loon-J. van 't Padje 2-0; J. Vaucouleur-B. Kegge 1- 1; P. van Rijnsbergen-G. Franke 0-2; R. van Eenennaam-F. Berkholst 1-1. Eindstand: 1 Berkholst, 20 punten; 2 Van Rijsbergen, 17, 3 Mohan, 17; 4 Van Eenennaam, 16; 5 Korstanje en Zegers, 15; 7 Blok en Van Oppen, 14; 9 Vaucouleur, 12; 10 Kegge, 11; 11 Franken en Van Schagen, 9; 13 Van Loon, 7; 14 Van 't Padje, 6. Tweede klas, dertiende ronde: A de Pagler-L. Stouten 2-0; D. de Buck-R. Nijsse, 0-2; R. Jongejan-M. Marijs 1-1; A. W. Smit-M. Poulisse 2-0; A. Rijk-P. van Keulen 2-0; J. Bfasser-G. Baars 1- 1; C. van Overloop-J. Poppe 1-1; in haalpartij: G. Baars-A. Rijk 2-0. Eindstand: 1 Smit, 21 punten; 2 Pou lisse, 18; 3 Jongejan, 17; 4 Brasser, Van Keulen en De Pagter, 15; 7 Rijk, 14; 8 Marijs, 13; 9 Van Overloop, 12; 10 Baars en Nijsse, 10; 12 Poppe, 8; 13 De Buck en Stouten, 7. Junioren: M. Anthonise-D. de Rooij 1- 1. M. de Jager-J. van de Horst 2-0; M. Anthonise-J. van de Horst 2-0; A. van de Berge-M. de Jager 0-2. Eindstand: 1 De Jager, 6 punten; 2 Anthonise, 5; 3 Van de Berge, 4; 4 De Rooij, 3; 5 Van de Horst. 2. van onze triathlonmedewerker KAPELLE - Een flinke verkoud heid kon Niels Koole uit Mid delburg niet van een tweede ze ge dit jaar in een zwemloop af houden. „Ik ben maar gestart", meldde de Middelburger „An ders krijg je weer indianenver halen dat ik Jan Louisse zou willen ontlopen." Jan Louisse uit Kapelle moest overigens verrassend de eerstejaars ju nior Johan van den Branden uit Steenbergen laten voorgaan. Niels Koole legde de basis voor zijn overwinning al op de 1000 meter zwemmen die hij in 12.38 afraffelde. „Het had nog sneller gekund, wanneer er speciale golfbrekende lijnen in het zwem bad hadden gelegen", vertelde de Niels Koole. Jan Knops uit Dirksland finishte in 13.59, Jan Louisse in 14.03, Sjaak de Kok uit Lewedorp in 14.04 en Arjen Teyn in 14.04. Bij het lopen had Niels Koole er de eerste drie kilometer een hoog tempo waardoor de concu- rentie het nakijken had. Johan van den Branden verraste ieder een met zijn tweede plaats, die hij behaalde door de een na snel ste tien kilometer te lopen in 36.20. Het lopen is voor de atleet uit Steenbergen een sterke dici- pline, wat hij onlangs nog be wees op de 3000 meter tijdens In- door Zeeland. De snelste 10 km kwam op naam van de oud-Bel gisch kampioen Erwin Naersen im 35.37 waarmee hij een vierde plaats veroverde. De Zeeuwen Peter van Lit, Adriaan Janisse en Rob Magnee finishten nog in de top-tien van het klassement. Jan Louisse was duidelijk tevre den met zijn derde plaats: „Ik ben de hele winter met mijn ge zondheid aan het kwakkelen ge weest en nog lang niet in vorm. Dit seizoen bouw ik rustig op naar de hele triathlon in Roth (Duitsland) en hoop daar te kwa lificeren voor Hawaii in okto ber." Theo van Hal uit Middelburg was de snelste veteraan en Mark Blok uit Lewedorp de snelste ju nior. De veterane Tererse van Lare uit Sluis was met 1.03.55 net te sterk voor Tine Kats uit Vlissingen, die 46 seconden te kort kwam voor de overwinning. De snelste zwemtijd bij de vrouwen zwom Katrein Beek uit Stekene met 13.49, dezelfde tijd als de num mer twee bij de mannen. De top-drie op de 500 m zwem men en 5 km lopen, junioren: Floris van Loon uit Hooger- heide, Jochum Kuzee uit St. An- naland en Kurt Weyts uit Ste kene. Christa Becu uit St.Kruis bleef bij de vrouwen Catrien de Pooter uit Axel voor. Uitslag 1000 m zwemmen en 10 km lopen: Heren: 1. Niels Koole, Middelburg 49.49; 2. Johan v.d. Branden, Steen bergen, 51.22; 3. Jan Louisse, Kapel le, 51.27; 4. Erwin Naersens, Stdj 51.34; 5. Arjen Teyn, Hellevoet! 52.14; 6. Peter van Lit, Vliss 54.05; 7 Arve Hoogzand, Sot dijk. 54.10; 8. Adriaan Janisse,! kapelle. 54.34; 9. Rob Magnee, singen, 54.37; 10. Pierre van De Etten Leur, 55.05; 11. Sjaak de! Lewedorp, 55.37, 12. Bert EeJ Den Burg, 55.50; 13. Bram v.d.1 Philippine, 56.02; 14. Jan S Dirksland, 56.35. Heren veteranen 40 - 49j1. Th?. Hal, Middelburg, 57.03, 2. JanC- se. Yerseke, 1.01.23; 3. Pieterï- gen, Westkapelle, 1.01.33; 4 Adj rards. Zierikzee. 1.01.39; 5. Sima der Linden, Souburg, 1.02.12 Heren veteranen 50j e.o 1. Jai! gers, Ovezande. 1.11.50; 2. Schroots, Middelburg, 1.14.2! Spruit, Terneuzen, 1.14.50. Heren junioren: 1. Mark Blok.1 dorp, 56.58; 2. Rob Vroomen.EL ven, 1.01.56; 3. Rens Lobbezoo,i burg, 1.08.10 Vrouwen: 1. Terese van Lare.S 1.03.55; 2. Tina Kats, Vliss 1.04.41; 3. Mitzy Nieuwenhuizen, levoetsluis, 1.05.50. 500 m zwemmen en 5 km lopen ren: 1. Floris van Loon, Hoogeri» 28.36:2. Jochem Kuzee. St Annsi 29.08; 3. Kurt Weyts, Stekene, 4. Rik Meerman, Vrouwepci 31.29; 5. Kees Gent, Dordtn 31.33. Vrouwen: 1. Christa Becu, St.Ki 34.40; 2. Catrien de Pooter, 1 38.12; 3, Lenie van Kleven, Soub 39.20. 250 m zwemmen, 2,5 km lopa Mieke van Hove, Kattendijke, II 2. Rudy van Kleven, Souburg, II 3. Mirjam Dieleman, Vlissin 19.46. van onze vol ley bal medewerker DORDRECHT - Met twee wonnen sets op zak en eenl voorsprong in de vierde si ren de volleyballers van 1 burg/Dynamo'70 zaterdag di bij een overwinning in dei moeting met het tweede lt van Ekspalvo. De ploeg uitD drecht, vierde op de ranglj sloeg echter terug en zegevii met 3-2. De teleursteUing in het Mie burgse kamp was dan ook gr De hoofdstedelingen kunne punten goed gebruiken et vinden zich nog steeds voorlaatste plaats in de dera visie F. Het zag er in de begit ook goed uit voor Verb! Dynamo'70, dat de eerste sti een aanvankelijke voorspr uit handen moest geven, mat' de tweede en derde set de tb ploeg het initiatief ontnam de vierde set heten de Midi burgers zich in de slotfase a den door het publiek, vorm onderling geen hechte eend meer en scoorden na eenl voorsprong geen enkel p meer: 15-11. Daarna ging ooi vijfde set verloren. De s den: 15-11,13-15,8-15,15-llen 13. van onze volleybalmedewerker CAPELLE AAN DEN IJSSEL - De meisjes B van Morres/Hulst hebben zich geplaats voor de fi nale van het Nederlands open clubkampioenschap. De jeugd uit Hulst legde zaterdag in Ca- pelle aan den XJssel in een tus- senronde achter Rosstars uit Rossum beslag op de tweede plaats. Dat was voldoende om zich van een plaats in de eindstrijd te ver zekeren. Daarin moet Morres/ Hulst het 10 april in Westervoort opnemen tegen zeven andere teams, die zich voor de finale hebben geplaatst. Rosstars en Morres/Hulst waren in de tussenronde veel te sterk voor de drie overige teams. De Zeeuws-Vlamingen versloegen Leto Print/Roosendaal met 15-8 en 15-12 en wonnen daarna twee keer overtuigend. Foranto uit Werkendam (15-4, 15-4) en WIK/ OVM uit Groot-Ammer (15-10, 15-6) werden teruggewezen, voordat moest worden aange- trenden tegen Rosstars. dat eveneens al drie wedstrijden had gewonnen. In een boeiende® strijd legde Morres/Hulst i danks kwalitatief goed spel' loodje. Rosstars, dat vrijwel! dezelfde ploeg aantrad die t» jaar geleden bij de C's lan kampioen werd, zegevierden keer achter elkaar: met 15-5 15-11. Jo Everaert stelde ev wel vast dat zijn team ten zichte van twee jaar gelede: niveau is gegroeid. ..Toen' Rosstars oppermachtig. I was nu niet het geval. We t ben zeer goed partij gebodet in de tweede set zelfs nog me! 9 voor gestaan." Zwemcrossing gaat niet door VLISSINGEN - De Zwemc sing van Recreatie Vereni! Vlissingen die voor 17 april o; triathlonkalender stond, definitief niet door. De RVV wegens gebrek aan financièi organisatorische problemen kans dit evenement van z® men en crossen te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 12