De Ruijter stopt met volleybal Axel kan weer van voor af aan beginnen Tennistoernooi Hoek in breedte gegroeid Van Vossen even terug in Beveren Topploegen recreatief volleybal winnen Stallaart en De Rijk op de bres voor vrouwen-biljarten sport Knieblessure heeft afscheid wedstrijdsport versneld JjosVoet es© VRIJDAG 19 FEBRUARI 1993 van onze volleybalmedewerker GENT - De 36-jarige Ko de Ruij ter legde zich al in zijn jeugd toe op volleybal. Hij was jarenlang lid van Scheldesport in Temeu- zen en speelt na een Belgisch avontuur en een kortstondige verblijf bij De Sterre inmiddels al jaren bij Morres/Hulst. Na een kwart eeuw volleybal zet de in Gent woonachtige geboren Terneuzenaar door tijdgebrek een punt achter zijn loopbaan. Hij is eigenaar van een flore rend fitness-centrum en heeft vergevorderde bouwplannen voor een multi-funtioneel sportcentrum. Een zware knie blessure heeft zijn afscheid van de wedstrijdsport zo goed als zeker vervroegd. Ko de Ruijter had voor zichzelf al beslist dat hij aan zijn laatste seizoen was begonnen. Hij stond evenals vorig jaar met Guido de Beule bij Morres/Hulst in de pass. maar raakte tijdens een re creatief toernooitje rond de jaar wisseling geblesseerd. „Ik kreeg een set-up aan de buitenkant, die iets te ver doorkwam. Ik hing uit balans en toen ik neerkwam, hoorde ik het gewoon kraken. Er is gelijk ijs op mijn knie gedaan. Ik kon er eerst nog op steunen, daarna werd het steeds gekker. Ik ben met veel pijn en moeite terug gereden naar Gent en ik heb daar oud en nieuw zittend gevierd. Dat was wel een beetje jammer, want we hadden bij wij ze van verrassing een weekendje Parijs gekregen. Maar ik kon geen kant uit." Uitgebreid onderzoek in Gent wees uit dat één meniscus ge scheurd is, zich kalkafzetting achter de knieschijf heeft ge vormd en de buitenkant van de knie slijtageverschijnselen ver toont. ..Ik ben twintig keer bij een fysiotherapeut geweest en heb een alternatieve behande ling met laserstralen gehad, maar ik weet nü al dat ik geope reerd moet worden." Alles opzij Het vervroegt zijn afscheid van de wedstrijdsport, dat hij in ver band met drukke werkzaamhe den aan het eind van dit seizoen had gepland. Ko de Ruijter hoopt komend najaar een splin ternieuw sportcentrum in het nieuwe bedrijvenpark Handels poort in Terneuzen te kunnen betrekken, waarin onder meer vier squashzalen, een grote fit nessruimte, zonnebanken, een aerobiczaal en wellicht een sauna zijn gesitueerd. „Ik volg op dit moment nog een cursus sportmassage, die ik in mei hoop af te sluiten. Het worden weken van zeventig, tachtig uur", re kent hij voor. „Ik moet mijn geld verdienen in de avonduren en op zaterdagmorgen. Het is niet al leen volleybal, wat telt. Werken is ook belangrijk." „Ik kijk na al die jaren veel ge nuanceerder tegen volleybal aan", beseft hij. „Ik kan het niet missen, want het is een onder deel van mijn leven. Maar ik zet er niet meer alles voor opzij. Het is gebeurd dat ik niet kon gaan trainen, omdat ik moest werken. Dat ik te laat kwam op de trai ning en 'koud' moest meedoen. Dat werd me niet altijd in dank afgenomen. Altijd rennen en Ko de Ruijter: „Ik heb eigenlijk een beetje pech gehad." foto Oscar van Beest van een medewerker TERNEUZEN - De topploegen uit de hoogste klas van het Terneu- zense bedrijfsvolleybal (Bevobo) hadden voor de tweede achter eenvolgende week een gemakkelijk programma. Lichtland, dat de titel hoopt te prolongeren, gunde in de clubontmoeting het reserve team geen set. Met een verliespunt minder dan Dees zijn de kansen op een nieuw kampioenschap volop aanwezig. Lichtland 2 werd met 15-5,15-3 en nog eens 15-3 van de vloer gespeeld. Want ook het aantal gescoorde punten kan straks een rol spelen bij de eindklas sering. Zo dachten Dees en Stunt Markt er waarschijnlijk ook over. Dees won met 3-0 van De Pooter (iö-3, 15-2 en 15-8), terwijl Stunt Markt tegenstander DOW slechts acht punten gunde (15-2, 15-4, 15-2). In het rijtje verrassende winnaars kwamen deze week Dees 2, Rabo bank, Lichtland 3, Bliek Vos, Zeevla en Aster zich gelukwensen. Laatstgenoemde drie ploegen wonnen zelfs van de leiders in hun klas. Uitslagen Lichtland 1-Lichtland 2 3-0: Stunt Markt-Dow 3-0; PSV-Scharmga 2 1-2; Zee- vla-V.& V. 2-1, De Pooter-Dees 0-3; Neelemans-PTT Post 0-3; Dees 2-Dow 2 2-1; Philips-Dow 3 3-0; Rabobank-De Hoop 2-1; Aster-Gemeente 3-0; Dees 3-VC Notabene 0-3 (regl.l; Deltan 3-B.& S. 0-3; Beldo-ING Bank 1-2; Deltan 2-NHI0- 3; VC Schelde-Lichtland 3 0-3; Voorwaarts/Wim de Waal-Bliek Vos 0-3. Standen 1B: PTT Post 6-11; V.& V. 5-10; Zeevla 6-9; Scharmga 2 5-8; Scharmga 1 5-8; Neelemans 6-8; PSV 5-2 2A: Deltan 1 5-11; Dow 2 6-11; Dees 2 6-9; Rabobank 5-8; ING Bank 5-8; De Hoop 6-7, Beldo 5-6 2B: Philips 5-10; Dieleman 5-10; PSV 2 6-10; NHI 6-10; Aster 5-5; Dow 3 6-5; Deltan 2 5-4 3A: VC Notabene 5-15; Lichtland 3 5-10; VC Schelde 5-9; Scharmga 3 5-8; Ha venschap 5-7; ABN/Amro 5-5; Dees 3 6-0 3B: Lichtland 4 5-10; Bliek Vos 5-10; Voorwaarts/Wim de Waal 5-9; B.& S. 5-9; Gemeente 2 5-8; VVM 5-6; Deltan 3 6-3 vliegen. Ik denk dat ik drie boe tes voor te hard rijden heb gekre gen om ergens op tijd te zijn om te volleyballen. Andere mensen hebben voor mij moeten inval len, zodat ik toch kon spelen. Als je dat in geld zou moeten uit drukken, dan heb ik altijd veel meer dan een ander betaald. Niet dat dat erg is, want ik vond het altijd een prettige uit laatklep. Alleen in Belgiè heb ik er dik aan over gehouden. Dui zend gulden in de maand: dat was echt een neveninkomen." Niettemin koos hij halverwege de jaren tachtig voor Morres/ Hulst, dat destijds met het eer ste team in de eerste divisie speelde. Ko de Ruijter volgde Michel Everaert op, die bij TDK /Brevok de lijnen ging uitzetten. „Ik vond de uitdaging van dat niveau belangrijker dan het fi nanciële aspect van het spelen in België", verklaart hij zijn op merkelijke terugkeer bij op Zeeuwse bodem. „Het spel is veranderd", heeft hij ervaren. „Doordachter geworden. Vroe ger werd er meer intuïtief ge speeld, maar nu wordt er veel meer berekend gevolleybald. Wie veel scoort, krijgt meer bal len. Jo Everaert had altijd een hele andere spelvisie dan ik. Ik hield meer van combinatiespel. Hij had het dan over dat krappe Belgische volleybal van mij. Hij vindt dat je alleen maar naar 'buiten' moet en het daar met het blok moet uitvechten. Ik probeer graag van alles uit, met alle risico's van dien." Pech „Ik heb eigenlijk een beetje pech gehad", kijkt hij terug op zijn loopbaan. „Toen ik vijftien, zes tienjaar was, werd ik voor de Ne derlandse jeugdselectie geko zen. Er moest op zondag worden getraind en wij waren van huis uit gereformeerd. Die selectie ging niet door. Toentertijd leef de ik voor het volleybal, maar vaders wil was wet. Je was jong, dus je had er niks tegenin te brengen. Dat heb ik altijd jam mer gevonden. Als je die stap had kunnen maken, wie weet waar je dan had gespeeld. Als je in de randstad had gezeten, had je je carrière ook veel verder kunnen uitbouwen. En met mij vele andere jongens van hier. Daar is zó veel meer kwaliteit dan hier in deze uithoek. Dan hadden we op het niveau van de eredivisie kunnen meedoen." Trainer George de Bakker van onze voetbalmedewerker AXEL - Ongemerkt voor de bui tenwacht werd afgelopen zon dag reeds het vonnis over Axel voltrokken. Na de 0-7-nederlaag op eigen veld tegen HW '24 is de ploeg van George de Bakker gedegradeerd naar de vierde klasse van het zondagvoetbal. Axel's ambities om net als vroe ger weer een toonaangevende rol te spelen kunnen dus (voor lopig) de ijskast in. „We kun nen", weet de Bakker, „weer van voor af aan beginnen." De Hulsterse trainer kon begin deze week de degradatie niette min al redelijk relativeren, hoe wel dat op zich natuurlijk niet zó bijzonder was. Wéken geleden al had hij zich geschikt in het lot, geeft hij zelf toe, toen kort na de winterstop zowel van Breskens als Luctor'88 werd verloren en de achterstand op de belangrijk ste concurrenten alleen in theo rie nog overbrugd kon worden. Voor het duel tegen HW '24 wist De Bakker al dat het van beslis sende betekenis kon worden, maar in de voorbespreking had hij de naderende degradatie zo veel mogelijk onbesproken gela ten om niet het laatste restje mo tivatie bij zijn spelers weg te ne men. Pas na de wedstrijd, toen bekend was dat Breskens en Zundert gewonnen hadden en de achterstand tot 13 punten was opgelopen, hield hij zijn se lectie voor dat het definitief ge beurd was. Echt als een bom sloeg die mededeling echter niet in: net als de trainer hadden ook de spelers zich al lang bij het on vermijdelijke neergelegd. Rode kaart De Bakkers hoop dat Axel tegen HW '24 toch nog voor een ver rassing zou kunnen zorgen was al snel in de wedstrijd weggeëbt. In het eerste half uur hield de ploeg redelijk stand, maar toen hadden de spelers al zoveel moe- Advertentie (MERKBANDENI 5 bij ons het laagst in prijs Informeer vrijblijvend ten geven dat de 0-1 van Harm Rietjens de fatale dolksteek was. Toen daar enkele minuten later ook nog eens de rode kaart voor Tonnie Gommers overheen kwam was Axel helemaal slach trijp. Met A-junior Arno Verlin de onder de lat en nog slechts ne gen veldspelers was de thuisclub niet meer dan een makkelijke prooi voor de gretige koploper, die eindelijk weer eens op een grote overwinning kon afsteven. „Ik moet zeggen", aldus De Bak ker, „dat HW de numerieke meerderheid knap heeft uitge buit. Als Marlon van der Goes niet buitenom kwam, dan kwam Jurjen Swiers wel binnenom. Zonder dat ik iemand iets kan verwijten, werden we van het kastje naar de muur gestuurd." George de Bakker geeft het grif toe: een seizoen zoals Axel dit seizoen speelt, is frustrerend, héél frustrerend. In vijftien wed strijden één punt binnenhalen, dat zou hij zijn grootste vijand nog niet toewensen. „Ik loop in tussen al lang mee, maar verlie zen went nooit. Kun je nagaan hoe ik me al die weken heb ge voeld. Ik kan het nog opbrengen, maar ik denk wel eens: als ik nog een beginnend trainer zou zijn, zou ik het alleen gered hebben als ik een enorm incasserings vermogen had gehad." Het enige wat Axel nu rest is toe werken naar de vierde klasse. De Bakker heeft daarom al jonge spelers als Patrick Dankaert en Pascal Lensen ingepast en wil „verder bouwen met wat we in huis hebben. Ik kan nu niet meer afkomen met: vandaag móeten we winnen, dan hebben we nog een kans. Deze competitie staat vanaf nu alleen nog in het teken van de vierde klasse. In de hui dige omstandigheden is het al héél moeilijk werken, maar als we prettig met elkaar blijven George de Bakker kan zijn spelers niets verwijten, foto Peter Nicolai omgaan, kunnen we misschien toch al eens naar de toekomst kijken." Ondanks de matige resultaten tekende George de Bakker al in december voor nog eens één jaar bij. Niet omdat hij toen nog vol op perspectief zag, maar - zegt hij - „omdat ik het laf had gevon den als ik de club in de steek had gelaten." „Ik heb aan mijn aan blijven twee voorwaarden ver bonden", legt hij uit. „In de eer ste plaats moest het bestuur er achter staan en als dat het geval zou zijn dan moesten ook de spe lers er akkoord mee kunnen gaan. Ik heb immers vooral met de spelers te maken: met het be stuur heb ik hooguit iets te be praten en drink ik af en toe een pint." Een vluchtige enquete on der de spelers wees al snel uit dat de spelersgroep nagenoeg una niem vóór was. Voor De Bakker het bewijs „dat de spelers er veel aan gelegen is om dit ontnuchte rende seizoen volgend jaar recht te zetten." De geroutineerde oefenmeester rekent er dan ook op dat de spe lersgroep de komende maanden nauwelijks enige wijziging zal ondergaan. Bekend is al dat Ivo Wouters stopt en op zich kan De Bakker er ook mee leven „dat de spelers die er dit seizoen bijgeko men zijn maar het eerste niet hebben gehaald weer zullen ver trekken." Maai- een leegloop, néé, daarin gelooft hij niet. „Na tuurlijk vang ik ook wel eens wat op, want als het slecht gaat komt het geruchtencircuit snel op gang, maar van de spelers heeft er nog niet één tegen me gezegd dat hij weg gaat. Mocht ïCsiNDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP? S Fred, van Eedenstraat 1 j TERNEUZEN Tel. 01150-13456 Z Hof te Zandeplein 17 S KLOOSTERZANDE Tel 01148-1412 o>»y van onze tennismedewerker HOEK - Het zesde Open Ador Toernooi, dat vanaf zaterdag ruim een week lang in de ten nishallen in De Braakman plaatsvindt, is in de breedte aanmerkelijk gegroeid. Het aantal inschrijvingen over trof de verwachtingen van wedstrijdleider Hans van de Akker. Een opvallende naam op het B-schema bij de heren is die van Rob Simon, die voor deze categorie onlangs speel gerechtigd werd verklaard. „We hebben 370 inschrijvingen ontvangen", becijfert Van de Akker. „Dat zijn er aanmerke lijk meer dan de 288 van vorig jaar. Een stijging die opmerke lijk is en aantoont dat we op de goede weg zijn". Bij het verwer ken van de ruim 300 partijen wordt Van de Akker gesteund door de broers Simon (wed- strijdcommissie) en bondsge- delegeerde Arnold van Pame- len. In de B-categorie is Rob Simon als eerste geplaatst op het schema van zestien. Na lange tijd de A-status te hebben ge had. kreeg hij per 1 januari van de tennisbond toestemming een trapje lager uit te komen. Een gegeven dat hij viert met een Zeeuws-Vlaamse rentree op eigen terrein. In de finale wordt hij verwacht tegen broer Mike. Ondanks een aantal klinkende namen (naast de broers Simon onder anderen Bernd van Que- kelberghe, Boas Bierings. Kim Langeraert en Stephan Steij- aert) wordt een aantal andere sterke Zeeuws-Vlaamse spe lers gemist. „Ik denk dat vakantie en carnaval ons par ten speelt", vermoedt Van de Akker. „Een deel van die jon gens komt uit de omgeving van Sas en Hulst, en dat zijn na tuurlijk carnavalsplaatsen bij uitstek". Van de Akker, die na zijn over stap van De Vlaanderen naar Ador naar eigen zeggen zijn draai als competitie- en toer- nooileider in Hoek gevonden heeft, is nog bezig een viertal dames te strikken om uit te ko men in een B-poule. „Namen wil ik nog niet noemen, dat zou voorbarig zijn. Het zijn meisjes die de B-status hebben en uit komen in een A-toemooi el ders. Als ze daar vroeg worden uitgeschakeld, hebben ze toe gezegd bij ons te komen spe len". Voor een deel wordt het toer nooi. waar tevens een wedstrij denreeks voor de jeugd aan is verbonden, in poulevorm zon der plaatsingen afgewerkt. De finales, die evenals de overige partijen een uur duren, vinden op zondag 28 februari plaats. Overige plaatsingen: HDB: 1. R.Si- mon/Van Quekelberghe; 2. Bie- rings/Verberkmoes. HEC1:1. David Everix, 2. Tony Seen HEC2: 1. Johnny Bleijenberg; 2. Cor de Jon ge; 3/4: Peter Kouwijzer en Jan- Hein Lapidaire DEC: 1. Simone Tijssen; 2. Ria Sterrenberg. HDC: 1. De Jong/De Jonge, 2. Risseeuw/ Seen; 3/4. Nijsse/De Paepe en Van de Akker/Elliott. DDC: 1. Schram/ De Wit; 2. Sterrenberg/Tazelaar. GDC 1. De Bruijckere/Seen; 2. Co- hen/Vos. HDD1: 1 Van Alem/Ta- rant; 2. Langeraert/Neve. HED1: 1. Peter Klooster; 2. Piet Thans; 3/4 Niels d'Hert en Jacky Faas. DED1 1. Margot Vercruysse; 2. Margriet Buijze. HED2: 1. Wim Daneels, 2. Leon Zaal; 3/4: Johhny Taalman en Wim Vinke GDD1:1. De Kort/Deij: 2. Faas/Bax HDD2/E: 1. Vantricht/ Vantricht; 2. Pielaet/Vastenhout; 3 /4: Provoost/Risseeuw en Krijger/ Verhage. DDD2:1. Hamelink/Roth; 2 Albicher/Van Rumste. GDD2 1. Vantricht/Vantricht; 2. Rekkers/ Rekkers HEE 1. Marco Potvlieger; 2. Wim Thans; 3/4. P d'Hooghe en Gerard Huisman. GDE: 1. IJse- baert/Tommel; 2. Van Vooren/Hen- drikse. Jenny Stallaart en Hilde de Rijk, foto Oscar van Bee dat niettemin toch gebeuren in mei, dan is dat uiteraard een flin ke tegenvaller." Natuurlijk heeft De Bakker zich de voorbije maanden regelmatig afgevraagd of zijn keuze voor Axel vorig jaar wel de juiste was. Maar gevoelens van spijt heb ben daarbij nooit de overhand gekregen: „Toen ik anderhalf jaar geleden voor Axel tekende, was ik er zeker van dat de ploeg zou degraderen. Zo rooskleurig waren de vooruitzichten toen tenslotte niet. Maar wat bleek: nadien verloren ze niet één keer meer en wisten ze zich op het nippertje te redden. Toen dacht ik: dat is een ploeg met veer kracht, die de middenmoot van de derde klasse moet aankun nen. In eerste instantie was ik blij met het feit, dat Axel der deklasser bleef; achteraf denk ik daar toch iets genuanceerder over." Het vertrek van Geert-Jan de Smet naar Hoek bleek dit sei zoen niet te compenseren, maar bovendien ontbeerde Axel de laatste maanden het geluk dat het vorig jaar wél had. „De spe lers doen echt hun stinkende best", beseft De Bakker, „dus wat kan ik hen verwijten? Je kunt na zo'n 7-0 nederlaag als te gen HW wel tekeer gaan, maar als ze met kramp van het veld komen, wat heeft dat dan voor nut? Technisch/taktisch komen we tekort, niet qua instelling en inzet. Alleen: dat neemt natuur lijk niet weg, dat ik vind dat we momenteel voor gek staan met die drie punten. Ik zou daar toch nog verandering in willen zien." van een medewerker KOEWACHT/SINT-JAN- STEEN - Enkele jaren geleden deed de Koninklijke Nederland se Biljart Bond (KNBB) een po ging tot integratie van de vrouw in de biljartsport. In een open brief aan de districtsbe- sturen werd een beroep gedaan om medewerking te verlenen aan een plan om geïnteresseer de vrouwen over de drempel te helpen. Het initiatief werd in Zeeland opgepakt door het district Wal cheren/De Bevelanden. Nel Dek kers uit Vlissingen nam het voortouw, kreeg de steun van het districtsbestuur en tilde de zaak ook van de grond. De ver eniging HIO uit Heinkenszand hield er, getraind en begeleid door Gillis Schaalje uit Middel burg, zelfs een compleet vrou wenteam aan over. Het bestaat nog altijd en trekt wekelijks het district in voor het spelen van teamwedstrijden. Zeeuwsch-Vlaanderen reageer de destijds niet op de actie. Het toenmalige districtsbestuur zag er weinig in, stelde zich vrouw onvriendelijk op en liet de uitda ging liggen. „Dan kun je het wel schudden. Want vrouwenbiljart is allereerst een zaak van de dis tricten. Als die er niet achter staan en de zaak niet stimule ren, kun je het verder vergeten. Dan komt het niet van de grond", heeft Nel Dekkers erva ren. De enthousiaste Vlissingse is on langs op herhaling gegaan. Ook nu niet zonder succes: In haar 'eigen' district kwamen 14 reac ties binnen op de advertentie in de regionale dagbladen, waarin de vrouwen werden opgeroepen te gaan biljarten, het startschot is inmiddels gelost, trainers Gil lis Schaalje en Rinus Hoondert geven met plezier les aan kleine groepjes. In Zeeuwsch-Vlaanderen is men nog niet zover, maar de adver tentie heeft Hilda de Rijk uit Sint-Jansteen en Jenny Stal laart uit Koewacht er wel toe aangezet om contact op te ne men met Nel Dekkers. „Het is natuurlijk zaak om zo gauw mo gelijk een contactadres in Zeeuwsch-Vlaanderen te heb ben. Dat kan in de praktijk al leen maar gunstiger werken", vinden beiden. Jenny Stallaart is best bereid om in de beginfase als contactpersoon te functione ren. Anders dan Hilda de Rijk, die op een rijk sportverleden kan wij zen, moet Jenny Stallaart het doen met een korte kennisma king in het toepbiljartenbijiia rinette in Hulst. De Koewacht wil echter „wat om handen heb ben, sportief bezig zijn. I zoek er ook de ontspanning ij geeft ze aan dat ze vooral hette creatieve element in de biljai sport zoekt. Van De Rijk zalh« niet verbazen dat ze, met ha lange sportcarrière achter i rug, meer wil: „Na een opi dingsperiode wil ik zeker oo presteren. Kijken hoever ik fc komen. En competitie gaans len", weet ze nu al. Instructieboekje De vraag is alleen waar ze ga: terecht kunnen. Want lokz houders staan niet te drfe om beginnende biljarters t: nen te halen. Laat staan ito wen. Bang dat het materiaalb nen de kortste keren de vera ling in wordt geholpen. De o jartbond heeft dat voorzien:E functioneel instructieboei .Beginnerscursus, biljarten ra vrouwen', moet de basis leges de 'pasjes' voor de ges' moet de angst van de zaaiht der voor het doorboren vans lakens wegnemen. Hilda de Rijk verwacht d met JBH, de Hulster jeug eniging van consul Willy Bran wel zaken gedaan kunnen w den. „Het is bovendien een u gelezen accommodatie om starten. Als we daar op clii avonden terecht zouden ku nen, is de drempel genomen kunnen we onder optimale o standigheden kennis mak met de biljartsport", g Rijk een voorzet in de richti van JBH. Overigens loopt ere afspraak tussen Nel Dekkers districtsvoorzitter Eddy Goethem, dat het dislr Zeeuwsch-Vlaanderen bij geb ken belangstelling onderst! ning geeft bij het zoeken nj een lokaal en een trainer. Groepje Beide vrouwen zouden oh gens graag met een groepje v start gaan. Met vrouwen Hulst en omgeving, die, nets zij, wel altijd belangstellinglu den in de biljartsport, maar nooit toe kwamen om eraan beginnen. Jenny Stallaart i Hilde de Rijk hopen dan ookd meer vrouwen de drempel: men. „Er is geen fysieke kra: voor nodig, de sport is niet a leeftijd gebonden, lichame! en geestelijk ontspannend. Ei de verschillende niveaus waan het spel gespeeld kan word* ligt ook een uitdaging", bei het tweetal. Dhondt maakt promotie bij Lokeren van een medewerker TERNEUZEN - Het zat er al enige tijd aan te komen; het ont slag van Aimé Antheunis als trainer bij Lokeren. Na een re delijke start verging het de eer steklasser steeds slechter en slechter waardoor de ploeg in middels in grote degradatiepro blemen terecht is gekomen. De laatste weken kwam er vooral vanuit de spelersgroep nog al wat kritiek op het functioneren van Antheunis. De trainer hield daarom de eer aan zich zelf en diende zijn ontslag in. Lokeren vond snel een opvolger. Jeugdtrainer Etiënne Dhondt is sinds afgelopen weekend de nieuwe oefenmeester van de Daknam-ploeg. Voornamelijk omdat het de club ook financieel niet voor de wind gaat moest een goedkope oplossing gevonden worden. De 50-jarige Dhondt was reeds elf jaar jeugdtrainer bij Lokeren: eerst zes jaar van de junioren en daarna vijf jaar van de UEFA-jeugd. Eerder was Dhondt (die de Heizelschool heeft doorlopen en daar ook zijn diploma als trainer haalde) trai ner van onder meer de provin ciale amateurs van SK Wachte- beke. Aan Etiënne Dhondt nu onge twijfeld de lastige opgave om nog te redden wat er te redden valt. De nieuwe trainer heeft al laten doorschemeren dat hij be slist nog wel mogelijkheden ziet om de degradatie te ontlopen. „Niet praten maar hard werken", is het credo van Dhondt. De spelers zullen i moeten gaan proberen het ka wei af te maken. Een klus d overmorgen, zondag, begint ral het belangrijke treffen te?< Germinal Ekeren, dat to plaatsen hoger staat seerd dan Lokeren maar wel: ven punten meer heeft g seerd. Op de Freethiel ontvangt Bei ren morgen, zaterdag, Andf lecht. Voor Peter van Vosseni trainer Jan Boskamp is dite opmerkelijke wedstrijd, mers, vorig seizoen stonden b den op de loonlijst van Bevere Anderlecht 21 16 4 1 36» StLuik 22 14 4 4 32 4' Waregem 22 12 5 5 29 Club Brugge 22 11 4 7 26 3 AA Gent 22 10 6 6 26 34 KV Mechelen 22 11 3 8 25 3- RWDM 22 8 9 5 25 33 Antwerp 22 10 3 9 23 33 Lierse 22 9 5 8 23 3. Charleroi 22 9 5 8 23 3. Beveren 22 9 5 8 23 Racing Genk 21 6 8 7 20 3 Cercle Brugge 22 6 6 10 18 4- Club Luik 22 6 6 10 18 Ger Ekeren 22 7 3 12 17 3* Boom 22 5 3 14 13 33 Lokeren 22 3 4 15 10 20 Lommei 22 2 3 17 7 2- Het complete programma voorl mend weekend is als volgt: vandaag, vrijdag (20.00): Charis Club Brugge. Zaterdag (20.00): Lommel-B« Antwerp-Waregem, Beveren-AW lecht. Club Luik-AA Gent. KV) chelen-Lierse. Zondag (15.00): RWDM-Stana Luik. Cercle Brugge-Racing Ge Lokeren-Germinal Ekeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1993 | | pagina 44