oegang tot veerboot moet beter Veer probleem nderwijsfusie ■Vlaanderen ij-ontzegging en boete voor rokken tijdens alcoholrit lalt-project liet dertig jonge andalen werken Eerste steen voor nieuwe behuizing BGD Terneuzen Ouderen knappen zelf nieuw onderkomen op provincie 11 fhting Gehandicaptenbeleid ziet mogelijkheden lezers schrijven Tt VRIJDAG 17 JULI 1992 ^verslaggeefster DELBÜRG - De Zeeuwse ,lu!? voor Gehandicapten- j |ZSG) wil betrokken j<nbij de beoordeling van Jfankelijkheidseisen voor ■0,\e veerboot die de Pro- ijle Stoombootdiensten laat bouwen. De ZSG is weliswaar teleurgesteld over de beslissing van de provincie om geen lift tussen het bovenste rijdek en het promenadedek aan te brengen, maar ziet op an dere punten mogelijkheden om de toegankelijkheid voor inva liden te verbeteren. De ZSG is er helemaal niet van overtuigd dat alle alternatieven wze verslaggever REUZEN - Besturen en di és van Westerscheldecol- Baj-en Avondschool en de cling Basiseducatie gaan veel heen-en-weer-gepraat nord met een fusie per 1 au las volgend jaar. De verte- ïoordigers van de drie on- ijjsinstituten verklaren siddag, vrijdag, waarom ze besloten hebben om met el- rénRegionaal Opleidings- (ROC) Zeeuwsch- ederen te vormen. rjtoe waren bestuur en di- van de Stichting Basise is de grootste tegenstan- rande verregaande samen- sig. In de bestuurstop van HOC ontbreekt namelijk een senwoordiger van Basise- ïïe. Twee weken geleden echter toch overeenstem- [bereikt. mede (waarschijn- ivndat de fusie pas volgend ingaat en iedereen es jaar de tijd heeft om aan nderende organisatie te ai Onlangs leek echter tieuwe kink in de kabel te re een deel van het Wester- Mecollege voelt zich nu zeer lukkig met de vorming van IOC. voorzitter H. van den Berg het Westerscheldecollege anderhalve week geleden c brief laten weten niet ak- i v. gaan met de bereikte iandelingsresultaten. Het tps Begeleidend Onderwijs wordt als belangrijke poot van het Westerscheldecol lege 'achtergesteld'. Bestuur ders en directie van het BBO zijn niet terug te vinden op plaatsen waar de beleidsbeslissingen worden genomen en dat is niet conform de afspraken die bij de vorming van het Westerschelde college zijn gemaakt, schreef Van den Berg. De motivatie van het BBO-personeel is schrikba rend gezakt en deze ontwikke lingen gaan ten koste van het be roepsonderwijs in de regio, voeg de de BB O-voorvechter er aan toe. Groot genoeg Van den Berg meent recht van spreken te hebben, omdat het Beroepsbegeleidend Onderwijs groot genoeg is om - los van het Westerscheldecollege - op eigen benen verder te gaan. Het BBO heeft namelijk ruim 900 leerlin gen (de minimum -rijksnorm). Gedeputeerde J. I. Hennekeij, die de onderhandelingen over de vorming van het Zeeuws-Vlaam- se ROC heeft gevoerd tijdens de afwezigheid van zijn collega A. J.Dijkwel, meldde donderdag echter dat het standpunt van de BBO-vertegenwoordigers geen roet meer in het eten kan gooien. „Het BBO heeft nu inderdaad meer dan 900 leerlingen, maar het staat al vast dat dat leerlin genaantal volgend jaar weer te rugvalt. Het afhaken van het BBO lijkt me dus een loos drei gement. Bestuurders en direc tieleden van de fusiepartners zullen dat vrijdag wel duidelijk maken." zijn onderzocht. Zo zou bijvoor beeld een plateaulift volgens de stichting tot de mogelijkheden behoren. De provincie echter vindt dat bij de bouw van de veerboot voldoende rekening wordt gehouden met gehandi capten. De opdrachtgever richt zich immers naar de eisen die zijn uitgezet in Geboden Toe gang, een serie richtlijnen van de gehandicaptenorganisaties zelf. Voor de ZSG is dat echter niet voldoende. Met het vaststellen van de nota gehandicaptenbe leid heeft de provincie zich. zo vindt de stichting, verplicht alle belemmeringen voor gehandi capten weg te nemen in bestaan de en nieuwe voorzieningen. Be halve een trapplateaulift zouden er parkeerplaatsen voor gehan dicapten op het rijdek moeten komen, een invalidentoilet op het bovendek, een verlaagd ge deelte bij de bar, goede verlich ting en trappen en contraste rend kleurgebruik voor slecht zienden. De provincie is helemaal niet van zins het promenadedek voor rolstoelers toegankelijk te ma ken. De voorzieningen aan de wal maken de veerboot toegan kelijk voor iedereen die van de ene naar de andere overkant wil. Voor rolstoelers is op het rijdek een verblijfsruimte ingericht, waar ook een invalidentoilet komt. De overtocht duurt, vol gens de provincie, zo kort dat het niet rendabel is dure liften aan te brengen om mensen naar de salons te krijgen. Rock 'n roll - De rock 'n roll en rhythm 'n' blues-band The Wizzguys treedt zaterdag op in het café De Uientuin aan de Nieuwstraat in Terneuzen. De band uit Huizen wordt gevormd door Bart (leadgitaar en zang). Andries (basgitaar en zang) en Roland (drums en percussie). Het repertoire is eigentijds met invloeden van de ouderwetse rock roll, maar vooral afge stemd op het publiek, dat zich 'happy' moet voelen. The Wizz guys spelen voornamelijk rauwe rock- en strakke bluesnummers en swingende shuffles. The Wizz guys hebben onlangs een CD uit gebracht met vijf eigen num mers. De band speelt graag in pubs, kroegen of zalen. Het op treden in De Uientuin begint om 22.30 uur. sen medewerker SEUZEN - Politierechter KJ.M. Klarenbeek heeft krdag; tijdens de zitting in razen P. van der S. uit Ter ravoor het rijden onder in- ienhet doorrijden na een siding veroordeeld tot een «te van 2.750 gulden. Bo- iffl kreeg de 54-jarige Ter aar een voorwaardelijke ïenisstraf van twee we- •Pfelegd en een rij-ontzeg- nn negen maanden, waar- ine maanden voorwaarde- fits de alcoholverkeers- is(avc) wordt gevolgd, t uitspraak telde ook het (drank)verleden van Van der S. mee. Hij was twee keer eerder voor dergelijke zaken in aanra king gekomen met justitie. Van der S. was op 7 maart van dit jaar na het gebruik van een hoeveel heid alcolhol (bier en wijn) in de binnenstad van Terneuzen in zijn auto gestapt. In de Grenulaan was hij na een aanrijding tegen een schrikhek kennelijk zo geschrokken dat hij meteen doorreed. Later werd hij in zijn woning door de politie aangehouden. Deze sommeerde Van der S. mee te gaan naar het politiebureau voor een alcohol test. „Net voor de politie bij mij - Meer dan dertig 'n Zeeuwsch-Vlaan- Is hebben het afgelopen (nahet Halt-bureau in de alle mogelijke klusjes f opknappen. Het Halt- Fis een samenwerkings plan vijf gemeenten. Wie «politie is gesnapt, be aangerichte sehade en P^npaar uur dienstverle- teelegd. Mjfers, die coordinator (■Dekker donderdag be pakte. blijkt dat de mees talen jongens zijn (27), politie greep ook zes de kraag. De 'daders' leeftijdsgroep van 13 praet 17 jaar. Het gros een aantal Jj* en Axel. Ze maakten pal schuldig san winkel en vernielingen. In twee [®ging het om vervalsing pPpenkaarten. vier keer pte mishandeling. Het pn de vandalen moest Plakwerk verrichten of doen in de rnen- De politie van Ter- JttHulst bracht demees- l«n' aan bij het Halt-bu- ■JJt staat voor 'Het AL- P. alternatief werk voor ■HALT-bureau voor [^-Vlaandern is gehuis- stadhuis van Terneu- j&dtwerk aan twee men- g bureau draait nu een voorzitter A. Stahl - ■4 (wethouder van Ter- het eerste 'kwartaal bericht' van het samenwer kingsverband (Axel, Hontenis- se. Hulst. Sas van Gent, Terneu zen, politie en justitie): „Als goede samenwerking en over zichtelijkheid van het gebied er toe leidt dat wij inderdaad meer zaken af te handelen krijgen dan het landelijke gemiddelde zou dit ons eventueel voor personele problemen kunnen stellen." Maar ze is er van overtuigd dat, indien het bestaansrecht van het Halt-bureau is aangetoond (en daar lijkt het zeer op) de sa menwerkende gemeenten zeker iets dieper in de buidel zullen tasten. Haar slotwoord in de nieuwsbrief: „Samen kunnen we vandalisme een HALT toe roe pen." ZUIDZANDE Dorpsfeest - Zuidzande maakt zich weer op voor het jaarlijkse dorpsfeest. Donder dag 6 augustus wordt in het cen trum van het West Zeeuws- Vlaamse plaatsje een rommel markt gehouden. Vanaf negen uur 's ochtends wordt de koop- waai' uitgestald. Kinderen kun nen zich uitleven op het spring kussen en in de draaimolen. Te vens wordt er een bolbaan aan gelegd. 's Avonds wordt het feest opgeluisterd met een optreden van de plaatselijke muziekver eniging Veronica. Twintig leden van dit korps hullen zich na af loop van het officiële concert in Tiroler kostuum en sluiten de avond geheel in Zuidduitse stijl af. thuiskwam, had ik voor de schrik nog een glas whisky geno men", zei Van der S. donderdag. De adem-analysetest wees een percentage van 910 microgram aan. Verdediger mr F. de Vlees- schauwer voerde aan dat zijn cliënt vanwege zijn zaak zijn rij bewijs moeilijk kon missen. Offi cier van justitie mr J. M. Huijgen vond Van der S„ mede in ver band met zijn verleden, een bui tensporige drinker. „Ik zal reke ning houden met de nadronk, zo dat het alcoholpercentage hier door iets lager ligt." Hij hield de eis op 2.500 gulden boete, een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee weken en een rij-ontzegging van 12 maanden, waarvan drie maan den voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De schade aan het hek (100 gul den) had de Terneuzense zaken man inmiddels aan de gemeente vergoed. Ook de 27-jarige A. de R. uit Ter neuzen kreeg, omwille van een alcoholzaak van twee jaar gele den. een boete van 2.000 gulden opgelegd en daarnaast een on voorwaardelijke rij-ontzegging van een jaar met. een voorwaar delijke gevangenisstraf van twee weken binnen een proeftijd van twee jaar. De R. scoorde bij de adem-analysetest een per centage van 900 microgram. Dit vormde voor de officier de aan leiding tot het eisen van een zwaardere straf. De Terneuzenaar trok op 8 fe bruari van dit jaar de aandacht van de politie, toen hij na een avondje stappen met zijn auto op de Axelse Dam in zijn woon plaats tegen een trottoirband reed. De uitspraak was geheel conform de eis. Een uitzonderlijk geval noemde mr Huijgen de strafzaak tegen P. N. (25) uit Hulst en J. C. (30) uit Axel. Omdat C. zich niet goed voelde, verzocht hij N. op 8 sep tember van het vorig jaar in Sint -Jansteen achter het stuur van zijn auto te kruipen. Beide heren hadden, zo bleek later, teveel al cohol gedronken. N. geraakte onderweg naar een discotheek in Koewacht met de auto in de berm en sloeg over de kop tegen een hek. De drie inzittenden kwamen er goed vanaf. De auto was daarentegen geheel ver nield. De schade van 2.200 gulden werd door de Axelaar en de Hulste naar elk voor de helft op zich ge nomen. De officier eiste voor bei den hetzelfde bedrag: 1.500 gul den boete en ook nog eens drie maanden voorwaardelijke rij ontzegging met een proeftijd van twee jaar. als ze de alcohol- verkeerscursus volgen. De politierechter vonniste con form. Nanda Vlienbergen-Deij bekijkt de door haar gemetselde 'eerste steen' van het nieuwe BGD- onderkomen. foto Camile Schelstraete van onze verslaggever TERNEUZEN - De Bedrijfs Gezondheids dienst (BGD) in Terneuzen verhuist begin ja nuari volgend jaar naar een nieuw onderko men op het bedrijventerrein Huygersluis. De jongste doktersassistente van de Terneuzense dienst, Nanda Vlienbergen-Deij, plaatste don derdag onder het kritisch oog van vertegen woordigers uit de bouw- en gezondheidswe reld de eerste officiële steen van het nieuwe pand. „Er is ontzettend lang gesproken over een nieuwe vestiging van de BGD in Terneuzen. Over dit onderwerp zijn de nodige vergaderin gen geweest, maar nu gaat het er dan toch ein delijk van komen", zei directeur-arts P. H. M de Beer van de Stichting Gezamenlijke Be drijfs Gezondheidsdienst Zeeland. Hij gaf in zijn toespraak aan dat voor de bouw van het complex de nodige hobbels moesten worden genomen. De BGD in Terneuzen was tot 1985 onderge bracht in de Stationstraat, waarna de te krap pe behuizing werd ingeruild voor twee panden aan de Scheldekade. „Maar ook daar waren we zo uit ons jasje gegroeid", aldus vestigings- hoofd dokter M. de Koomen. „In ons nieuwe kantoor kunnen we weer een tijdje vooruit. Mocht het nodig zijn, dan kan er aan de zijkant eventueel nog een stuk worden bijgebouwd. Het voordeel is ook dat alles straks gelijkvloers komt te liggen en we van die vervelende trap pen af zijn. Het lijkt een beetje op het BGD-ge- bouw in Vlissingen. Alleen iets kleiner van op zet. Dit is in ieder geval een hele verbetering. Ook al zal ik het uitzicht op de scheepjes op de Schelde wel missen." Met de bouw van de de nieuwe BGD-vestiging werd in juni begonnen. De binnenmuren van de benedenverdieping staan inmiddels over eind. Het kantoor wordt naar verwachting dit najaar opgeleverd, waarna de verhuizing zal beginnen. Begin januari 1993 wordt het ge bouw in gebruik genomen. Het huidige onder komen van de Zeeuws-Vlaamse gezondheids dienst is verkocht aan particulieren. van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De Ka tholieke Bond van Ouderen van Kloosterzande kan in september een eigen onder komen aan de Rozenstraat betrekken. Leden van de bond knappen de voormalige school in een razend tempo op. Bestuursleden J. Mast en B. Kint willen nog niet op de za ken vooruit lopen, maar ver wachten wel dat de ouderen uit het noord-oostelijke deel van de gemeente binnen twee maanden een bescheiden feestje kunnen opzetten. De KBO-afdeling heeft het lang zonder eigen onderko men moeten doen. De ge meenteraad van Hontenisse discussieerde jaren over de beste oplossing: een aanbouw bij sportzaal De Hinde, een opknapbeurt van vereni gingsgebouw Sint Martinus of een eigen ruimte in de nieuw te bouwen sporthal. Alle ideeën ketsten af of konden niet binnen afzienbare tijd worden verwezenlijkt. Kleuterschool Drie maanden geleden hakte de raad na lang wikken en we gen de knoop door. De voor malige Willem-Alexander- kleuterschool aan de Rozen straat mocht worden opge knapt. Weliswaar was al een peuterspeelzaal in het ge bouw ondergebracht, maar er was ruimte genoeg over om ook de ouderen te huisvesten. De ouderenbond (met een kleine vierhonderd leden) kreeg de beschikking over 35.000 gulden, maar moest wel een groot deel van de werkzaamheden in eigen be heer uitvoeren. De laatste maand is gebleken dat zo'n klus aan de Kloosterzandse ouderen kan worden overge laten. De voormalige kleuter school verandert snel in een ouderen- annex peuterpaleis. Ouderen èn gemeentebe stuurders zijn enthousiast over de metamorfose van het voormalige schooltje. Sleutel tot het succes is de massale steun die de ouderen bond van haar leden krijgt. Al ruim vijf weken zijn elke dag minstens tien man een werk dag bezig in het gebouw. Het dak is al gerepareerd, leidin gen zijn gelegd en het grootste deel van het schilderwerk is ook al gedaan. „In totaal zit ten er al zo'n 1200 manuren in het opknappen van het ge- Met vereende krachten knappen de KBO-leden de voormalige school op. foto Camile Schelstraete bouw", stelde P. Everaert donderdag. Hij kan als voor zitter van de Regionale Zeeuws-Vlaamse Woning bouwvereniging als bouwex- pert worden gezien. Besparing Volgens Everaert heeft de ge meente al zo'n anderhalve ton aan arbeidsloon uitgespaard. De berekening is overigens niet bedoeld als verwijt aan het Hontenisser college. Uit hoofde van zijn functie (en als oud-wethouder) onderhoudt Everaert uitstekende contac ten met het college en de amb telijke afdelingen. „De gemeente houdt wel zeer nauwgezet de vinger aan de pols. De financiële huishou ding van Hontenisse ziet er nu eenmaal nog niet zo florissant uit en een overschrijding als destijds bij de bouw van Hof ter Nesse in Ossenisse kan Bruin niet meer trekken. Maar wij klagen niet. De ge meente is ons zoveel mogelijk behulpzaam". verklaarden Everaert, Mast en Kint in koor. W. Broekhoven, hoofd ge meentewerken, liet al eens half en half gekscherend door schemeren dat hij de hulp van oudere vakmensen wel eens vaker (gratis) zou willen inroe pen. De ouderen hebben die suggestie niet direct afgewe zen. Everaert: „Wij zijn niet te beroerd om af en toe een handje toe te steken voor spe ciale projecten Tenslotte zul len wij ook nog wel eens bij het'gemeentebestuur moeten aankloppen." Hij doelde daarbij op eventuele aanvul lende kredieten straks voor een hek om het pand en voor de inventaris van het 'oude ren-clubhuis'. Een biljart bij voorbeeld mag eigenlijk niet ontbreken in het gebouw. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reac ties op in de PZC verschenen berichten, artike len of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespondeerd. 1111111111111111 i 111111111i Boulevard autovrij Het provinciaal bestuur heeft het in de PZC van 8 juli over bij stelling van het beleid noodza kelijk om de vooraanstaande po sitie van Zeeland op toeristisch gebied te behouden. Nu de gemeente Vlissingen bou levard autovrij heeft afgewezen wordt het tijd, dat ons provin ciaal bestuur, nu het toch bezig is met bijstelling van het beleid en de belangen van de eigen be volking, boulevard autovrij op de eerstvolgende vergadering als agendapunt opneemt. Geacht provinciaal bestuur kom eens naar de Vlissingse boulevard (auto-vrij parkeren op het immens grote parkeerter rein achter de boulevard s.v.p.). Geniet van het ruisen van de zee en de scheepvaart. Het enige waar u van kunt genieten is een lint van blik en knetterende mo toren. milieu-vervuilende uit laatgassen, waaronder rondjes rijdende macho's in dure auto's, open dak en ramen, waaruit een stampend soort geluid wordt uitgespuwd. Het provinciaal bestuur heeft het over leefbaarheid en een aaneenschakeling van toeristi sche. landschappelijke en cul tuurhistorische elementen langs de Zeeuwse kust. Het gemeente bestuur van Vlissingen heeft hier nog nooit van gehoord. Dat houdt zich bezig met zaken als het terugdringen van het ge bruik van tropisch hardhout of het maakt snoepreisjes naar Ta ganrog in Rusland, enz. Ik vind dat het provinciaal be stuur het gemeentebestuur van Vlissingen duidelijk moet ma ken, wat het bedoelt met zijn nieuwe beleidsplan recreatie. Als prioriteit voor de gemeente Vlissingen geldt boulevard auto vrij. Ton Maasdam' Boulevard Banker120, Vlissingen. Vaarbelasting Het Kabinet heeft besloten, dat de vaarbelasting per 1993 inge voerd moet worden, dit ondanks forse kritiek vanuit de Raad van State en de watersport De da mes en heren van CDA en PvdA weten het blijkbaar beter, of zou het zo zijn dat de negatieve ge luiden niet tot de ivoren toren zijn doorgedrongen? Zo zijn er vanuit de ANWB. de KNWV. de KNMC en vele watersportver enigingen. alsmede door parti culiere initiatieven vele handte keningen en tegenstemmen richting Den Haag gezonden. Deze stemmen waren zo te zien van geen enkel gewicht, geld nood maakt de politiek blijk baar doof. Mochten de Kamers de invoe ring van de vaarbelasting goed keuren, meen ik dat ons Neder landse watersporters niets an ders rest, dan onze stem, die bij verkiezingen plotseling wel weer gewicht krijgt, in elk geval niet aan de huidige regerende partij en CDA en PvdA te laten toeko men. Wellicht dringt het dan op deze wijze tot Den Haag door, dat de dames en heren daar. gekozen volksvertegenwoordigers zijn. die daar door maar zeker ook voor de burgers werken. P. L. Brounts. Griegklaan 11, Vlissingen. - examens I I 1M 11 11 MTS Vlissingen VLISINGEN - Aan het Zeeland College, sector MTS in Vlissin gen zijn de volgende kandida ten geslaagd: Technische informatica T14a: Mar tin Bliek. Marco Boehout, Didier Eet- velt, Jeffrey van Gils, Hans Haverbe- ke, Marcel Hoogeboom. Josselyne Hurkmans. René Koenraadt. Wim Kosten. Edwin Lankwarden. Mi chael Leichsenring, Hans Loos. Ro bert Marcussen. Borgert Nienhuis, Marleen de Nooijer, Johan Pouwelse, Frans Trimbos, Marco Vermeirssen, Edwin Verplanke, Anja van der Vliet, Wilbert Volkers, Wijnand Willemse. Beanka WisSe, Jacco de Zwart, T14b: Remo Bol. Serge de Bruijn. Martin Daniëlse. Hans Houweling. Frank Klaassen, Ron de Koek. Desi- ree Maljers. Jacco Mes. Marcel Pot ter. Rob Prop. Wilbert Wenmakers. Elektrotechniek AET: E4a: Emile Anrochte, Jan Bakker. Marco Berk- heij, Erik Bevelander. William Boone, John Buijck, Martin Dekker, Bert Doedel, Michel Dol, René Els-, hout, Richard van Gemert, Jos Groosman. Mark Hoogstrate, Stefan Hoor.dert, Leon Jansen. Erik Louws. Serge Meulmeester. Robert Minder- houd (met lof). Peter Oste, Aijan de Regt, Jurgen Rogh Jacco Saaman, Jorge Sereno, Arnold Smit, Arno van de Weele. Elektrotechniek EIT: E4b: Mare Aben, Rob Baljeu, Ab Gideonse, Wil- ko Janse, Wim Peene, Pascal van Rooy, Jeroen van Sorgen, Erick Traas, Paul van der Velden. Elektrotechniek ECA: E4c: Frank Bertijn. Michiel Bijleveld, Ton Buijs, Paul Cappon. Jeroen Dekker, Sand- ro Eversdijk, Mark Houtzager. Ro land de Jong, Edward Kleinjan. Mar tin Koppejan. Arjan Koster. Xander van Luyk, Willem-Jan Marinissen, Dennis Naerebout. Jeroen Nieuwen- huize, Guus Nolle, Martin Pruyssers, Richard Raas. Johan Ruben, Oscar de Smit. Christiaan Smolders. Toon van der Tak, Ronald Verkaart, Mar- tijn van der Wel, Eric van Zon. Elektrotechniek TCK: E4d: Bert Chermanne, Corné van Eekelen. Ro bert Hartman, Hugo Jacobs, Chris* taan Kok, Rens van Liere. Coen van Loon, Benno de Loos, Engelbert Meijer. Wahied Niamat. Frank Nieu- wenhuize. Mark Schenk, André van de Velde, Chnstian Verberkmoes, Mart Verburg. Jaap Zweemer. Bouwkunde: B4: Ko Allemekinders, Marco Brouwer, René van Eijzeren, Edwin Fraanje, Johan Francke, Han Harthoorn, Monique Hollestelle, Ed win de Jonge, Mark Lemson, Maris- ka Matthijsse. Harald Pientka. Je roen van Popering, Stefan Priemis, Ronald Roose, Edwin van Strien (met lofi. Tom den Toonder. Andre Verloo, Tonny Verloop, Robbie de Vlieger. Werktuigbouwkunde TT: W4a: Hans-Roelof Bauer. Sander de Bert. Marcel Beuker. Ruud Coenen, Rob bie Cornells. Ronald Dekker, Arthur Elliott, Jim Houmes, Leonard Huis- soon, Gert-Jan Jacobse (met lof), Johnny Jansen. Erik de Jonge, Mare Kole. Peter Pellens, Jan-Mark Mat thijsse, Ronald Muller. Dennis de Nood. Kees Otto. Roland Picavet. Michel van de Plasse. Marnix Salo- mé. Eduard Salomons, Jordan Schrier, Michiel Sinke, Robert de Smidt. Steven Winter, Colin Zegers. Werktuigbouwkunde TT: W4b: Ronnie Braam. Erwin Brasz, Michel Coens, Henk Geelhoed. Koen van Gijs, Jacky Hage. Bram Heijboer, Ar jan van den Hoek, Mark Jansen, Pe ter Jansen, Peter de Jonge,. Michel Kramer. Adrie Maljaars. Oscar Pee- ters, Raymond van Reeuwijk, Gert- Jan de Visser. Johnny de Visser. Pa trick Visser, Robin van Voren. Gert- Jan Westerweele. Bram Wijne. Ro bert Wisse. Frank Zoetewel. Werktuigbouwkunde BT: W4c: Jan Aarnoutse. Wilco de Buck, Kees Her- rebout, Jan Kees Kaljouw. Hans Klaasse, Adnaan Kouwenberg. Ar jan Louwerse, Robin Polderman. Jan - Sinke, Emiel Verburg. Arno de Vis ser, Roland Vreeke. Femke de Vries, Harm Walhout, Ernst van der Weele. Remko Witteveen DGO Mode en Kleding VLISSINGEN - Aan het Zeeland College, sector DGO-Vlissingen, slaagden de volgende leerlingen voor het examen Mode en Kleding: Realisatie met vestiging: Angelien Michielsen, Joyce Nijhuis. Annabella Sian, Suzan van de Walle, Isabel Zee- gers. Realisatie zonder vestiging: Sylvia de Bruijn, Marja van Heemskerk. Clarina van Hese, Ilse de Nooijer. Chantal Nooitgedagt. Yvonne Sinke, Jeanette Tevel, Merel van Wezel Commercie: Bianca Brouwer. Linda Harinck, Robekka Latupasinalo. El len Corien de Hond Presentatie met vestiging: Petra van Beveren, Chretiene Hoek, Lllith de Jonge, Helma Wesdijk. Presentatie zonder vestiging: Astnd Everaard, Nelly Frijhoff. Wendy La- zaroms. Esther de Rijk, Dobby Royers, Miranda Wille. Zeeland College MIDDELBURG - Aan het Zee land College, sector Streek school BBO/KMBO-vt, afdeling KMBO-Administratie, behaal den de volgende leerlingen het diploma: Differentiatie: Bedrijfsadministra- tief medewerkende: Danny Hofman, Mark Janse. Wilma Kopmels, Sylvia Koster, Thibaud Poley, Sandra Sim pelaar, Conny Vermuë, Matty Ver- muë, Marleen de Vlieger. Differentiatie: Secretariaatsmede- werkende: Mandy Klink, Marjolein Oosthoek, Sandra Simpelaar, Conny Vermuë. Matty Vermue. Amantis van de Wal. Verklaring: Elise Hartsyker Afdeling KMBO-Detailhandel: Dif ferentiatie ontwikkeling en ont spanning: Jolanda van Gilst, Serge Goossens. Differentiatie wonen doe 't zelf: Ca- rola de Schipper, Els de Trolje Verklaring: Dylan van Belzen, Ester Bliek, Alex de Feijter. Claudia Wa genmakers. KMBO-Horeca: Differentiatie Res taurant-Kok/Kokkin: Peter Alme- kinders. Edwin Joosse. Joris Kriele. Edwin van Liere. Nikie Overbeeke, Robert Passenier, Adriaan Schoe. Erwin Stroo, Marijke Tresonie. Nan da Zoeteweij, Differentiatie Restaurant-Kelner/ Serveerster: Michel Keijmel, Henny Schuurman. Verklaring: Differentiatie Restau rant Kelner/Serveerster: Freike Koopmanschap, Mirjam Kruit- bosch Differentiatie Restaurant Kok/Kokkin: Simon Titaley KMBO-Motorvoertuigentechniek: Differentiatie Personenautomobie len: Serge van den Bos. Maurice Faasse. Danny-'t Gilde. Remco Koo- man. Patrick Ridderbos. Martijn de Schipper Differentiatie Bedrijfsautomobic len: Ron Klippel. Jacco Riemens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 41