Voetbalveld Cadzand in gedrang Historische vliegtuigen PZC Biervliet viert Geuzenfeest Inzet Annie Lippens met zilveren haring beloond Oostburg heeft meer tijd nodig voor renovatie riolering B en w Oostburg: minder geld naar muziekonderwijs streek 14 Bouwer van kuurcentrumwil op die plaats woningen bouwen VRIJDAG 29 MEI 1992 van een medewerkster OOSTBURG - De uitbreiding van een voorbereidingsbesluit Noorddijk/Lange Strinkweg te Cadzand-Bad zorgde woensdag morgen tijdens de commissie vergadering planologie voor veel verwarring. Uitbreiding van het gebied is nodig omdat de bouwer van het 'kuurcen trum' op de plaats waar nu het voetbalveld ligt woningen wil bouwen. Daarvoor, zo stelde het college, moet het voetbalveld verplaatst worden. De onderneming. Cadzand Pro jecten, had daarom een alterna tief bedacht. Dat, zo werd in het voorstel meegedeeld, 'komt te gemoet aan de wensen van alle betrokkenen'. Over wie de be trokkenen zijn, verschilde het college van mening met de com missieleden en het bestuur van ASOC, de huurder van het voet balveld. De penningmeester van ASOC, J. de Blok. vertelde dat er geen enkel overleg met zijn ver eniging was geweest. Het ver plaatsen van het voetbalveld zou, volgens De Blok, een fatale beslissing zijn voor ASOC. ..Een beslissing die berust op valse in formatie", aldus De Blok, die vond dat er sprake was van on behoorlijk bestuur. Door het verplaatsen van het voetbalveld zou het te ver van de kleedaccommodatie komen te liggen. Het in exploitatie geven van het veld aan de projectont wikkelaar was volgens De Blok ook geen goed idee. „In geval van een faillissement, wat niet ondenkbaar is, gaat het veld voorgoed verloren", zo stelde hij. Hij vreesde ook dat toernooien en de competitie in het gedrang kunnen komen. Evenementen Het gebruik van het veld als eve nemententerrein was bij ASOC ook verkeerd gevallen. „Voet balvelden moeten in de zomer met rust gelaten worden." Nog meer ongenoegen uitte De Blok over het eventueel verplaatsen van de tennisvelden. „Er is dan geen zicht meer op. zodat de be heerder geen controle kan hou den en vandalisme het gevolg zal zijn", zo voorspelde hij. Daar naast wees hij op de enorme ka pitaalsvernietiging. Het Pvda-raadslid J. Wielakker vond dat er geen veranderingen moeten worden aangebracht in het sportcomplex. „Anders is het hele verband eruit." Volgens hem is de schadeclaim die de ge meente boven het hoofd hangt er de oorzaak van dat de onder nemer nu op alle manieren in de watten wordt gelegd en overal aan wordt toegegeven. J. Quist (CDA) vond de motivatie om het veld te verplaatsen te zwak. De meeste commissieleden vonden dat er niet aan de voorwaarde was voldaan dat er overeen stemming over de verplaatsing was van het veld met alle betrok kenen. Alleen J. Provoost (WD) was van mening dat het bestuur van ASOC zelf contact had kun nen opnemen met de gemeente. Volgens de voorzitter, burge meester J. Kruize. was er geen sprake van dat het bestuur van ASOC nu al tot de betrokkenen hoorde. „We moeten dit eerst voorleggen aan de commissie om alle planologische mogelijk heden op een rij te krijgen. Daar na volgt overleg met andere be trokkenen", aldus Kruize. Wiel akker en Baarends stoorden zich aan de 'reddings' uitleg van de burgemeester. "U doet het nu anders voorkomen", aldus Wiel akker. De commisie ging ak koord met de uitbreiding van het voorbereidingsbesluit en zal later ingaan op de invulling daarvan. van een medewerkster OOSTBURG - De gemeente Oostburg gaat aan de provincie vragen of de termijn voor het opheffen van de bergingstekor ten en renovatie van de riole ring verlengd kan worden. Ver lenging van 1998 tot 2006 is no dig omdat er anders een tekort van ongeveer 5 miljoen gulden aan dekkingsmiddelen is. Een deel van de leden van de com missie openbare werken was woensdag nogal verbaasd over dit tekort. W. van der Houwen, hoofd afde ling gemeentewerken, legde uit dat de oorspronkelijke uitwer king aan de voorzichtige kant is geweest. „Terwijl de eisen steeds strenger worden", aldus Van der Houwen, die ook geen enkele garantie kon geven voor de toe komst. „Morgen kunnen er weer nieuwe eisen komen." Burge meester J. Kruize wist verder dat er bepaalde zaken ten on rechte niet vanaf het begin zijn meegenomen. Tijdens de commissievergade ring werd verder meegedeeld dat de aanleg van het fietspad/ ventweg langs de Turkeijeweg dinsdag is aanbesteed. De op dracht wordt volgende week ver strekt. Tevens werd gemeld dat de oude afrastering van het voetbalveld in Schoondijke rond het veld van Groede wordt geplaatst. J. Wielakker (PVDA) had begre pen dat het hekwerk al in Nieuw- vliet was geplaatst. "We hebben het daar enkel 'geparkeerd"', legde Van der Houwen uit. Hij wist verder dat de zandsuppletie bij Hoofdplaat was gestart. Het coaten van de tennisbanen in Cadzand zal binnen nu en veertien dagen gebeuren. Vijf weken geleden al werden de ba nen schoongemaakt en beloofde de firma dat het binnen vier we ken 'voor de bakker was'. De fir ma meldde zich echter niet. Vol gens Van der Houwen is men voor het coaten ook afhankelijk van de buitentemperatuur. L. Baarends (D&T) was ver baasd over de extra kosten die worden gerekend voor het opha len van de 1100-liter containers. Gebruikers kregen een brief van de ophaaldienst dat ze de con tainer aan de straat moeten zet ten. Als de gebruiker de contai ner op zijn eigen terrein laat staan, wordt daar vijf gulden voor berekend. Belangstellenden namen een kijkje bij de oude zweefvliegtuigen in Axel. foto Oscar van Beest van onze verslaggever AXEL - De harde wind dreigde roet in het eten te gooien, maar de 'oldies' lieten zich niet zomaar aan de kant zetten. Vijfentwintig oude en nieu were zweefvliegtuigen kozen donderdag in Axel het wijde luchtruim. Verschillende bezoekers langs het vliegveld van de Eerste Zeeuws-Vlaam- se Aero Club (EZAC) zagen de verrichtingen van de zwevers soms met ingehouden adem aan. „Pfff, makkelijk ging het niet. maar des te groter de kick", bevestigde één van de piloten met een be zweet hoofd hun indruk aan de hand van z'n per soonlijke confrontatie metde Axelse luchtstro men. De EZA is tot en met zondag gastheer van de Ne derlandse Vereniging van Historische Vliegtuigen. Jaarlijks komen de leden van deze club bij elkaar voor het uitwisselen van verhalen en 'een gezellig potje vliegen'. Onder de toestellen bevond zich on der meer een exemplaar uit de jaren dertig en een heuse (bemande) zwevende vleugel. De deelne mers aan het EZAC-vIiegfestijn komen uit Nede- land, België en Engeland. Politie geeft 55 hardrijders een bekeuring BRAAKMAN - De gemeentepo litie van Terneuzen hield dins dagmiddag tussen 14.00 en 16.30 uur een verkeerscontrole op de rijksweg in De Braakman bij Hoek. In die tweeëneenhalf uur passeerden 1.035 voertuigen, waarvan er 183 harder reden dan de maximumsnelheid van 80 ki lometer per uur. Er werden 55 bekeuringen uitgedeeld. De hoogst gemeten snelheid be droeg 123 kilometer per uur. Vrouw valt van trap in fabriek BRESKENS - De 39-jarige M. van L. uit Zelzate is dinsdagmid dag gewond geraakt bij een be drijfsongeval in een suikerwerk- fabriek in Breskens. In het be drijfspand was men bezig een trap te verplaatsen. Door een misverstand liep Van L. de trap op, die deels los stond. Toen ze bijna boven was schoof de trap weg en viel Van L. van de trap. Ze werd met een ambulance overgebracht naar het Anto- niusziekenhuis te Oostburg met rugklachten. Na behandeling kon ze weer naar huis toe. Zware schade bij aanrijding IJZENDIJKE - Twee personen auto's zijn woensdagmiddag omstreeks 4 uur bij een aanrij ding op de Middenweg te IJzen- dijke zwaar beschadigd. Langs de Middenweg was een gras maaier aan het werk. Daardor kon er slechts langzaam gereden worden. Bestuurder G. S. uit Zelzate zag dit te laat en botste achterop de auto van W. de H. uit Waterlandkerkje. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. Beide auto's werden weg- getakeld. van onze verslaggever BIERVLIET - Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Terneuzen is Gs dragen bij aan Axelse voorzieningen gehandicapten AXEL - De gemeente Axel kan alsnog rekenen op een bijdrage van 15.000 gulden van de pro vincie voor voorzieningen voor gehandicapten. De gemeente en de openbare bibliotheek in Axel vertimmerden vorig jaar de en trees van het stadhuis en de plaatselijke leeszaal, zodat mensen in rolstoelen zonder problemen de openbare gebou wen konden betreden. In de bibliotheek werd verder een apart toilet voor gehandi capten gebouwd, alsmede een lift. In totaal werd voor ruim 420.000 gulden in de gebouwen geïnvesteerd. Het gemeentebe stuur van Axel klopte, mede na mens het bestuur van de biblio theek, aan bij de provincie om fi nanciële steun. Gevraagd werd om een eenmalige bij drag van 40 mille. De Zeeuwse Stichting voor het Gehandicaptenbeleid adviseer de het provinciebestuur niet op de aanvraag in te gaan, omdat de voorzieningen al getroffen waren. Gedeputeerde staten leg gen het advies naast zich neer. omdat de stimuleringsregeling waarop Axel een beroep heeft gedaan niet expliciet stelt dat geen bijdrage achteraf kan plaatsvinden. KLOOSTERZANDE Kijkdag politie - Het bu reau van de rijkspolitie in Kloos- terzande staat zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur weer open voor mensen die op zoek zijn naar verloren of gestolen voor werpen. Op de post in de Willem Alexanderstraat staan onder meer tien gevonden fietsen. Ver der bestaat het assortiment uit diverse sleutels, brillen, jassen en handschoenen. Gedupeerden die hopen op het wederzien van hun verloren gewaande fiets, kunnen hun rijwiel enkel mee krijgen als ze in het bezit zijn van een eigendomsbewijs of een aan gifteformulier van de politie. SAS VAN GENT Alleenstaanden - De soos voor alleenstaanden Terneuzen en omstreken houdt zaterdag de maandelijkse dansavond in ge bouw De Speye. De muziek wordt verzorgd door het Jumbo Trio. Aanvang 20.00 uur. besmet met een virus. Een soort verslaving, zo openbaarde bur gemeester drs R. C. E. Barbé donderdag bij de opening van de Biervlietse Geuzenfeesten, die hen ieder jaar weer in de richting van het festijn drijft. „Het college is ook nu nagenoeg voltallig aanwezig. Het is altijd dringen wie er mee mag. Er valt nauwelijks aan te weerstaan", aldus Barbé. De diagnose is vrij simpel te stel len. Het gaat zeer waarschijnlijk om het vier-virus. Als er iets te vieren valt, zijn over het alge meen vier van de vijf collegele den wel aanwezig. Of er besmet tingsgevaar bestaat, is nog niet duidelijk. Zowel de bevolking van het voormalige vissersplaatsje als het handjevol toeristen nam dit risico echter op de koop toe. Veel belangstelling was er donderdag voor de permanente expositie over de geschiedenis en het ge bruik van de 150 j aar oude molen Harmonie. Studenten van de Hogeschool Zeeland hebben de constructie van het bouwwerk in kaart gebracht. De tekenin gen zijn samen met authentiek molenaarsgereedschap opge hangen in de romp. De techni sche beschrijving van de Harmo nie waarborgt een eventuele his torisch getrouwe wederopbouw van de molen, mocht deze door brand, storm of andere rampen worden getroffen. Entertainers Afgezien van de gemeentelijke vertegenwoordigers, maakten gisteren ook verschillende bands en entertainers hun op wachting op het Biervlietse feest. De eerste dagfwerd beslo ten met een druk bezocht geu- zenbal in de feestent. Het festijn krijgt vandaag, vrij dag, vanaf 8.30 uur een vervolg met een rommel- en boeren- markt. Om één uur worden er bij de feesttent trekkerbehendig- heidswedstrijden gehouden. Aansluitend (aanvang 15.00 uur) is er op de Markt een zeskamp. De kinderen kunnen vanaf 14.30 in de feesttent terecht bij het duo Rijn en Trijn. De twintigste editie van de geuzenfeesten wordt uitgeluid met de Avro's Roadshow. Rond de molen Harmonie in Biervliet waren donderdag ter gele genheid van de Geuzenfeesten allerlei activiteiten - zoals oude am bachten-te zien. foto Oscar van Beest van onze verslaggever BIERVLIET - Even schudde ze vertwijfeld haar hoofd en wei gerde ze plaats te nemen op het podium, maar aangemoedigd Vloer gymzaal in Breskens wordt opgeknapt van onze verslaggever OOSTBURG - De vloer van de gymzaal in Breskens wordt op geknapt. Burgemeester en wet houders van de gemeente Oost burg hebben voor dit doel elf duizend gulden over, liet wet houder J. Thomaes woensdag weten aan de commissie finan ciën. De ruim 35 jaar oude vloer is door het gebruik van toestellen beschadigd. Sinds 1988 bleef het noodzakelijke groot-onderhoud achterwege. Een laklaag die vo rig jaar werd aangebracht, bleek te glad en werd vervolgens weer verwijderd. Met het krediet van de gemeente kan de vloer nu worden geschuurd en van een nieuwe toplaag worden voor zien, waardoor de oppervlakkige beschadigingen volgens de ge meente 'bijna volledig zijn te herstellen'. door een groot applaus liet An nie Lippens uit Driewegen toch de zilveren haring op haar rever spelden. „Als er iemand is die deze onderscheiding verdient, dan is het Annie wel", onder streepte voorzitter A. C. Goos- ens van de stichting Geuzen feesten Biervliet donderdag de inzet van de 'burgemeesteres van Driewegen' voor het tradi tionele feest in het oude haring dorp. Negentien mensen gingen de Drieweegse al voor. Vijf harin gen liggen nog in de bak te wach ten op hun toekomstige dragers. En dan zijn ze op. „We hebben er destijds slechts 25 laten maken. Deze onderscheiding krijg je dan ook niet zomaar. Je moet hem echt verdienen. Het zou jammer zijn als de haring na overlijden van iemand wordt gedragen door de zoon van deze persoon. Dat hoort niet", schetste Goos- ens het belang van de zilveren geuzenspeld. „Annie vertolkt een voorbeeld- fiinctie voor de Biervlietse ge meenschap. Iedere keer weer slaagt ze er in een historische op tocht van de grond te brengen. Daar komt heel wat voor kijken. Tal van vergaderingen, bolussen halen bij de bakker en koffie zet ten. Maar niet alleen dat, ze moet ook steeds weer de polder in om de mensen te stimuleren om mee te doen en wagens te bouwen. Daar is ze een kei in", aldus de stichtingsvoorzitter. Mevrouw Lippens nam de erken ning zichtbaar geëmotioneerd in ontvangst. Goosens viel een stevige omhelsing te beurt. Een maal weer uit de muziektent af gedaald, werd dit tafereel met vrienden en bekenden hoofd schuddend nog eens dik overge daan. Reünieconcert beatgroep The Garands in Biervliet BIERVLIET - De beat- en rock groep The Garands geeft zater dag een reünie-concert voor voormalige fans en alle liefheb bers van muziek uit de jaren zestig. Het optreden vindt plaats in zaal Tobbetje in Bier vliet en begint om 21.00 uur. The Garands oogstten van 1963 tot 1968 veel succes in Zeeland en Belgie als covergroep. Num mers van The Beatles. Rolling Stones, Shadows en Kinks wor den weer eens uit de mottebal- len gehaald. De groep speelt in exact dezelfde samenstelling als dertig jaar geleden met Huub de Loos, Gerrit van Weelden, Char lie Reubens. Wim Poldermans en Lucien Boussen. 30 EN 31 MEI 1992 CENTRAAL ALARMNUMMER 06-11 Huisartsen: Terneuzen. zat. 08.00-zon. 08.00 uur: H. E. F. A. Nijsten Jr H. D. D. Zuiderbaan, Anna Bijnstraat 25, tel. 12324. zon. 08.00-ma. 08.00 uur: H. Hammer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. Spreekuur 11.30 en 17 uur. Oostburg, Aardenburg en Zuid- zande, vrij. 19.00-ma. 08.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Cadzand, Retranchement en Sluis: M. H. M. de Meijer, Bad huisweg 42, Cadzand, tel. 01179- 1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. van der Pas, IJzendijke, tel. 01176-1366. Breskens en Groede: R. J. La- terveer, Dr. Broodmanstraat 2. Breskens. tel 01172-1956. Axel en Zaamslag, vrij. 17.00 - ma. 08.00 uur: G. P. Harskamp. Noordstraat 8, tel, 01155-1666. Spreekuren zat. van 10-10.30 en 16-16.30 uur. Sas van Gent e.o., vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: F. Puylaert, Oostkade 19. Sas van Gent, tel 1366. Spreekuur zat. 10.00 uur op Bol werk Oranje 2. Hulst vrij. 18 - zon. 24 uur: W. Gielen, Grote Markt 11, tel. 01140-12969. Spreekuur 11 en 17 uur. Hoek, Sluiskil, Philippine: H. G. van Haelst. Spoorstraat 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur 12 uur. Kloosterzande en Hontenisse vrij. 18.00-ma. 08.00 uur. M. van Kalmthout, Groenendijk 52, tel 01148-1377, spreekuur zat. 11.30 uur in de praktijk Groenendijk 52. Clinge, St. Jansteen en Koe wacht vrij. 18.00 - ma. 08.00 uur: R. van Berkel, Nieuwstraat 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: A. C. R. Bracké, Burg. v. Zuijen- straat 81. Breskens. tel. 01172- 2714. Spreekuur 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: N. P. I. P. Verhelst, Irisstraat 17B, Hoek, tel. 01154-1914. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18- 18.30 en zon. 12-12.30 uur. Apotheken: Terneuzen, zat. 08.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17-18 uur: A. J. Klaassen, Winkelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Axel, zat. 10-11 en 16-17: Apo theek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst,zat. 11-12 en 15.30-17.30 en zon. 11-11.30 «yi 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7. tel. 01140-14255. Oostburg en Zuidzande, zat. 10- 12.30 en 13-16.30 en zon. 11.30- 12.30 en 17.30 en 18.30 uur: Apo theek Oostburg, Burchstraat 16, tel 01170-52170. Dierenartsen: Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: M. P. Schaub, Zaamslag, tel. 01153- 1366 en R. T. Versol, Hengstdijl tel. 01148-2365. Spreekuren: Terneuzen, W Zwijgerlaan 2b, zat. van 13.30-1 uur. Axel. Bastionstraat 3, za 11-12 uur. Hengstdijk zat. en zo] 13 uur. IJzendijke: H. H. F. M. v. d. Vi ver, tel 01176-1388. Spreekuur zat. 13 en zon. 12 uu in de dierenkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en (j Burm, Van Diemenstraat 8] Terneuzen, tel. 01150-1962] Spreekuur zat. van 12.30-14.Q uur. Terneuzen: Peter de Vos, Va Steenbergenlaan 7, Terneuzei tel. 01150-96425. Spreekuur za van 12.00-13.00 uur. Breskens, Aardenburg en Sluis G. A. M. de Bruijckere, te 01172-2769. Spreekuur 13.00-13.30 uur, Broi werijstraat 8 te Oostburg. Sluis, Oostburg en Aardenbur; W. H. Kapsenberg, 1 Novembei straat 1, Sluis, tel. 01178-1225. Spreekuren 13 uur. Sas van Gent: E. O. M. Davic Westdam 54, Sas van Gent, té 01158-3800, spreekuur 11.0( 12.00 uur. F. de Dobbelaere, Wa! straat 1, Sas van Gent te: 01158-3322, Spreekuur Za. 1( 11.30 uur en zon. 12-13 uur. St. Jansteen e.o.: A.E. de Bruyr Tempelier 34, St. Jansteen, té 01140-12701. Spreekuur 11.00 12.00 uur. Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01170-53139. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Telefoonnummer 01140-12191. Kruisvereniging kanaalzon Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag ei nacht bereikbaar, tel. 0115C 19049. Verloskundigen: Kanaalzone en Oosl Zeeuwsch-Vlaanderen: Mw. E Haak, St. Maartenlaan 48, Axe, tel. 01155-3982. Overlast door opstarten van installatie Dow TERNEUZEN - Op het terrei van Dow Benelux in Terneuze wordt binnenkort begonne met het opnieuw 'opstartei van de kraakinstallatie LHC! Verwacht wordt dat deze open tie enig geluidsoverlast me zich mee zal brengen voor d omwonenden van de fabriek. D bedrijfsleiding van Dow vraag de betreffende mensen in ee brief om begrip voor deze situ, tie. De kraakinstallatie werd enkel weken geleden uitgeschakeld i verband met de vierjaarlijks onderhoudsbeurt. Dit ging g< paard met een hoger geluidsn veau dan normaal. Het affakke len van de afvalstoffen verooi zaakte eveneens de nodige ovei last. Maar nog een paar dagen e; dan is het leed weer geleder luidt de strekking van de Dov brief. De bedrijfsleiding van he chemieconcern gaat er vanui dat dit uiterlijk zondag het gevj zal zijn. van onze verslaggever OOSTBURG - Burgemeester en wethouders van Oostburg wil len zo snel mogelijk een andere opzet van het Zeeuwse muziek onderwijs. De jaarlijkse stij ging van de gemeentelijke bij drage aan de gemeenschappelij ke regeling moet tot stilstand worden gebracht. „Want zo kan het niet langer. Het wordt alle maal een beetje teveel van het goede", aldus wethouder J. Tho maes woensdag in de commis sie financiën. Vooralsnog zijn b en w van Oost burg echter gebonden aan de ge meenschappelijke regeling en kunnen ze niet anders dan het verwachte steentje bijdragen. Voor 1993 komt dat neer op een bedrag van 222.964 gulden, een kleine vierduizend gulden meer dan vorig jaar en bijna achtdui zend gulden meer dan het maxi mum wat de gemeenteraad in pricipe voor dit doel over heeft. Vorig jaar stelde de raad dat moet. worden gestreefd naar een bijdrage van hooguit 215.000 gulden. Met name de WD-fractie liet woensdag blijken 'met ongenoe gen' kennis te hebben genomen van de nieuwe verhoging. Wat de liberalen betreft moet nu einde lijk eens paal en perk worden ge- stelt en is een reorganisatie van het muziekonderwijs onont koombaar om de situatie in de hand te kunnen houden. „Lukt dat niet, dan moeten we mis schien maar uit de gemeen schappelijke regeling stappen", stelde D. Doeze-Jager voor. Fractievoorzitter A. Roosendaal pleitte voor een gedeeltelijke overheveling van het algemeen muziekonderwijs naar de basis scholen. Eveneens een mogelijk heid is volgens Roosendaal een verhoging van de ouderlijke bij drage voor het muziekonder wijs. De WD houdt, net als de D& T-fractie, het voorstel nog in be raad tot de raadsvergaderin van juni. De PvdA had minder probleme: met een verhoging van het ge meentelijk aandeel. Hoewel ooi de sociaal-democraten no steeds achter het 215.000 gu: den-plafond staat, moet de vooi gestane bezuinigingsoperati volgens deze partij geleideliji aan worden ingevoerd. „Wij vir den dat het college in zijn vooi stel de juiste weg bewandelt door nu in te stemmen met eei verhoging en vervolgens he overleg aan te gaan met de mu ziekschool over een andere op zet van het onderwijs. Dit soor dingen moetje niet forceren", al dus L. Wille. De vertegenwoordigers van di CDA-fractie waren woensdai niet aanwezig in de vergaderini van de commissie financiën. TERNEUZEN Jongerenkoor - Het jonge renkoor van de gereformeerd' kerk in Goes, The Telling Voi ces, geeft zaterdag een concer in De Levensbron aan de Sloe laan in Terneuzen. Het concer begint om 19.30 uur. Het koo heeft 25 leden in de leeftijd vai 16 tot 25 jaar. Zij verzorgen di avond met zang, samenzang ei instrumentale gedeelten. Liede ren uit diverse christelijke zang bundels worden ten gehore ge bracht. Het koor staat onder lei ding van mevrouw Boog-Bolier, Rommelmarkt - De hei vormde gemeente van Temen zen houdt zaterdag haar jaarlijk se rommelmarkt. De verkoo] wordt gehouden bij de Goed' Herderkerk aan de Koninginne laan. De markt begint om 9.0' uur en eindigt rond 12.30 uui Opbrengst van zowel de rom melmarkt als de loterij is be stemd voor het onderhoud va) de gebouwen van de kerk. Voorzitter A. C. Goosens speldde Annie Lippens de zilveren haring op van de stichting Geuzenfeesten Biervliet. foto Oscar van Beest

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 46