bescheiden kuuroord Cadzand Lutherse kerkje in Groede blijft voorlopig behouden Vaart in plannen wandelpad langs kreek Schoondijke Vrouwencentrum Katelijne 1 maart voorgoed gesloten en w Oostburg achten plannen nu haalbaar lezers schrijven Wagenbouwersbal Clinge geslaagd verslaggever jTBURG - B en w van Oost- j rekenen er nog steeds op Cadzand-Bad binnen afzien- i tijd wordt verblijd met een iroord. Wel heeft het college idee van een kuurcentrum het Valkenburgse Thermae intussen laten varen. „Val burg heeft een achterland ir miljoenen mensen wonen, ide opzet van Thermae 2000 vijftien jaar studie ten Een dergelijke is niet 'van passing op Cadzand-Bad", liet college de commissie via een notitie we- rs A. Mouton lorgedragen s griffier bij rije van Sluis lonze verslaggever STBURG - Als het aan het plijks bestuur van het wa- ichap Het Vrije van Sluis wordt de 42-jarige drs A. iton per 1 mei griffier van schap. De sollicitatiecom- sie is zo overtuigd van de aliteiten van de Zeeuwse sulent openluchtrecreatie zij de Goesenaar Mouton als je op de voordrachtslijst ft gezet. huidige griffier van Het Vrije, heeft het water- vorig jaar al la- weten dat hij in mei dit jaar wil uittreden. Hoewel graag langer van de en ervaring van Wete had willen profiteren, heeft dagelijks bestuur de wens griffier gerespecteerd. Op oproep voor de secretaris- ctie van het schap reageer- sollicitanten. Van de vijf werden 'een aan- jpersonen' uitgenodigd voor itweede gesprek. 1 sollicitatiecommissie - de tgraaf, vier gezworenen en de asthoofden - besloot vervol- s unaniem1 om slechts één m op de aanbeveling te itsen. De algemene vergade- i zal donderdag laten horen ij kan instemmen met het deel van het dagelijks be ar. De vergadering begint om I uur in cultureel centrum Hoekzak in Oostburg. De afgelopen jaren werden tel kens nieuwe plannen gelanceerd voor de komst van het kuuroord. Bij het medisch-therapeutisch centrum stond de bouw van twee hoteltorens en ruim twee honderd vakantiebungalows steeds centraal. De nieuwe plan nenmakers, verenigd in Cad zand Projekten BV, hebben wat bescheidener doelen gesteld. Aan een 'Centre-Parcs-achtige beroepings- berichten II I I I I l.ll FfTT NED. HERV. KERK Toegelaten tot de evangeliebe diening: C. Gielen, Strijen. Toegelaten tot de evangeliebe diening en beroepbaar: mevr J. Allewijn, Middelburg. W. H. Boeijen, Deventer. P. Perdok, Utrecht. D. H. Stap. Rotterdam. H. J. D. Schaeffer, Arnhem. A. Vuijst, Noordwijkerhout. Beroepen te Nunspeet: J. Maas land te Axel. Aangenomen naar Ootmarsum: A. R. de Meij Meci- ma, kandidaat te Den Haag. GEREI' KERKEN Beroepen te Midden-Betuwe (Streekgemeente): drs D. Soete- man te Zwijndrecht-Groote Lindt die dit beroep heeft aange nomen. Bedankt voor Woerden: H. Hes sels te Eindhoven. GEREF. KERKEN VRIJGEM. Aangenomen naar Zutphen: J. Koelewijn, missionair predikant (voor het werk in Port Moresby) van de Free Reformed Church (of Australia) te Albany, wonen de te Ommen die bedankte voor Alblasserdam i.c.m. Nieuw Lek- kerland, voor Burlington-South (Ontario, Canada) (Canadian Reformed Chruch), voor Daar- lervee'n, voor Hoek en voor IJs- selmuiden-Grafhorst. Bedankt voor Siegerswoude- Frieschepalen: M. H. de Boer te Gramsbergen. CHR.GEREF.KERKEN Beroepen te Rotterdam-West: A. Stehouwer te Vlaardingen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor St. Annaland: Chr. van der Poel te Yerseke. Beroepen te Meliskerke: G. J. van Aalst te Benthuizen; te Drachten: E. Venema te Elspeet; te Ouddorp: A. J. Gunst te Tho- len. Bedankt voor Leerdam: J. Beens te Scherpenisse. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reac ties op in de PZC verschenen berichten, artike len of commentaren. Niet voor open brieven, gedichten en dergelijke. Anonieme inzendingen of stukken zonder duidelijke opgave van adres en woonplaats worden niet in behandeling geno men. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brieven kan niet worden gecorrespondeerd. ii 1111 )ort in de tang mvse Sportraad onder ir", aldus de PZC van 18 fe- ari. Wat blijkt: de statencom- recept i i i i Jenny van dar Lee uurkoolsalade uit een plastic folie- is altijd iets zuurder dan zuurkool uit het lomdat de verpakte zuurkool ir een geforceerde vergisting (suikers voor een groot deel ft verloren. Wel is de zuur- 1 uit een pak daardoor iets pter van structuur, jrediënten: 300 gram zuurkool inaasappel Ppel 'oensap lllepel rozijnen 1 gram salami, boerenmet- fstofham in dobbelsteentjes ttlepels appelsap of sinaas- ftlepels zonnebloem of mai- ie honing en zout. iding; de zuurkool met twee vor- 'igszins uiteen. Week de ro- in lauw water. Schil de si- ^appel. dik af en snijd de [chl iii plakken. Druk eventu- tenwezige pitjes uit de plak- naasappel. Schil de appel, de vrucht in vieren en lijder het klokhuis. Verdeel Parten in plakjes en bedrup te met citroensap. Schep de fyes appel direct door de pfcooZ. te een sausje van appel- of si- rappelsap, olie en honing, en zout. Laat de rozijnen teken en meng ze door de sa- p Halveer de plakken si- rappel. Meng het sausje v de zuurkool en schep ten te de blokjes salami, boeren bont of ham en de halve teen sinaasappel door de sa- missie welzijn krijgt plotseling in de gaten, dat de Zeeuwse Sportraad bij de welzij nsbezui- nigingen buiten schot is geble ven (wie bracht de commissie op dat idee?). Zonder slag of stoot wordt geopperd, dat die raad maar 1 van de 3.7 arbeidsplaat sen moet inleveren! Laat er geen misverstand over bestaan: als er in het welzijnsveld zo nodig bezuinigd moet worden, zal m.i. ook bij de Zeeuwse Sportraad gekeken moeten worden of daar in een bijdrage geleverd kan worden. Niemand zal zich daar tegen verzetten. Maar hoe is het mogelijk dat de staten de raad eerst toeschrijven naar het Na tionaal Sportcentrum in Arne- muiden, de commissie welzijn zonder analyse dit soort idiote rie naar buiten brengt, ja zelfs nog vóór de raad naar Arnemui- den is verkast. Kan ik op zich al weinig begrip opbrengen voor de wijze waarop het welzijnsterrein wordt uitgekleed, de omme zwaai van sommige commissie leden slaat alles. Als gedepu teerde Dijkwel zich daar vervol gens over verheugt ("ik vond di rect al dat de Zeeuwse Sport raad ook afgeslankt moest wor den"). pleit dat niet voor zijn ni veau. Je mag toch verwachten dat hij afgaat op een analyse, vooraleer dit soort uitlatingen te doen. Ik kan slechts hopen, dat de sta ten in wijsheid zullen beslissen. Zeker past daarin ruimte voor de Zeeuwse Sportraad, de nieu we situatie bij het nationaal sportcentrum in alle rust te er varen. Daarna is er tijd genoeg om weloverwogen te bezien, of ook die raad een bijdrage aan de bezuinigingen kan/moet leve ren. P. J. M. Diepstraten Nadorshueg 32 Middelburg. Alcoholcontrole Zuid-Beveland HEINKENSZAND - Bij een al coholcontrole die de politie in de nacht van zaterdag op zondag uitvoerde op Zuid-Beveland zijn twee bestuurders aangehouden omdat zij teveel op hadden. In totaal werden 98 auto's gecon troleerd. voorziening' wordt niet langer gedacht, melden b en w. Cad zand Projekten gaat nu uit van een 'elk-weer-gelegenheid' die zich zowel op medisch-therapeu- tische als op fitness-voorzienin gen richt. Een 'sauna-land- schap', verschillende baden en een 'beautyfarm' moeten deel uitmaken van het complex. Vast staat ook dat er ruimten voor fysioptherapie en massage in het gebouw komen. Daar naast kunnen geïnteresseerde medici zelf nog met ideeën voor specialismen komen. „Contac ten met de medische wereld zijn reeds gelegd", schrijven b en w aan de commissieleden. Als huisvesting voor de gasten wordt een hotel met tachtig tot honderd kamers gebouwd. Die kamers hoeven niet al te groot te zijn, want er wordt niet op gere kend dat gezinnen met kinderen hun intrek in het hotel zullen ne men. Doelgroepen Andere doelgroepen moeten juist zorgen dat het toeristensei zoen in Cadzand kan worden verlengd. Daartoe zal in het ho tel ook congresruimte worden voorzien. Een congresoord met voorzieningen om te kuren, ge combineerd met het strand en de Zeeuws-Vlaamse ruimtelijk heid moeten heel wat congres gangers kunnen trekken, ver wacht Cadzand Projekten. Voor de financiële onderbouwing moeten wel 250 recreatiewonin gen worden gebouwd. Cadzand Projekten BV wil ondernemers uit de bouwwereld interesseren om clusters woningen te bou wen. De Van Eijkelen Groep uit het Brabantse Rosmalen heeft zich al gemeld en de president directeur van de bouwonderne ming is zelfs al toegetreden tot Cadzand Projekten BV. Het college wil er maar mee aan geven dat het er op lijkt dat er nu daadwerkelijk iets gaat gebeu ren. Wethouder J. Thomaes (re creatie) is voorzitter van een stuurgroep die de taak heeft de ontwikkelingen in een stroom versnelling te brengen. B en w realiseren zich dat het kuuroord misschien niet helemaal wordt wat iedereen een jaar of vier ge leden voor ogen stond. Maar het alternatief is dat er helemaal niets gebeurt en dat is 'niet in het belang van Cadzand-Bad' concludeert het college. De leden van de commissie pla nologie laten woensdag horen of zij dezelfde conclusie trekken. De vergadering van de commis sie begint om 9.00 uur. Prins Kriek I zwaait de scepter op het eerste wagenbouwersbal van Clinge. foto Camile Schel- straete van een medewerker CLINGE - Het eerste wagenbouwersbal, dat afgelopen zaterdagavond in Clinge is gehou den, is een succes geworden. Café De Smidse was tot de nok toe gevuld met bouwers van carnavalswagens. Zij hadden de drukke werkzaamheden zo vlak voor carnaval ever» onderbroken om zich al enigszins te storten in het earnavalsgeweld. De komende week zullen nog vele carnavals wagens aan een laatste inspectie worden on derworpen voordat zij zaterdag" worden losge laten op de diverse carnavalsoptochten. In Clinge alleen al worden acht grote praalwa gens verwacht. De problemen die de laatste tijd opdoken in verband met het al dan niet doorgaan van het Clingse carnaval, lijken daarmee van de baan. Zaterdagmiddag om 14.00 uur is het zover: dan start de grote carna valsoptocht in de Clingse Molenstraat. Het eer ste wagenbouwersbal heeft de carnavalsstem ming er alvast goed ingebracht. Brommer gestolen van onze verslaggever GROEDE - De Lutherse kerk in Groede is voorlopig gered. De Stichting Groede heeft het ge bouw aan de Molenstraat ge kocht en wil het godshuis ge schikt maken voor het houden van tentoonstellingen en optre dens. De bestuursleden van de stichting realiseren zich echter dat het nog wel even zal duren voor het zo ver is, omdat er heel wat geld nodig zal zijn om de historische kerk op te knappen. Het Lutherse kerkje is gebouwd in de jaren 1742 en 1743 en is daarmee de oudste bestaande gebedsplaats van de Luthera nen in Nederland. De uitgedun de gemeente was echter al jaren niet meer in staat het kerkge bouw te onderhouden. Er werd zelfs al aan gedacht, de kerk maai- te laten slopen. De Stich ting Groede heeft dat voorko men. De stichting nam kerk en inventaris van de Lutheranen over. Overigens met medewer king en tot opluchting van de kerkeraad van de Lutheranen in Walcheren, laat bestuursvoor zitter A. Oosterling weten. De Lutheranen zien ook liever een overzichtstentoonstelling van hun kerkgeschiedenis dan een kale vlakte of een bedrijfspand. Leefbaarheid De Stichting Groede is op 26 ok tober 1990 opgericht om de leef baarheid in West-Zeeuwsch- Vlaanderen, en Groede in het bijzonder, zoveel mogelijk te be houden of te vergroten. De stich ting wil dat doen door zich in te zetten voor culturele en natuur wetenschappelijke waarden 'in de breedste zin'. Concreet wil dat zeggen dat de Stichting Groede af en toe een concert of een lezing in de streek wil orga niseren. Daarnaast zal de Stich ting er alles aan doen om roeren de en onroerende culturele goe deren in stand te houden. Als het binnen haar vermogen ligt ook door het in eigendom of bruikleen verwerven van die goederen. „Alles wat we doen, moet Groede of de hele streek een beetje verlevendigen", ver klaart Oosterling het voornaam ste criterium voor de activitei ten van de stichting. De Stichting Groede dicht zich geen eenzame plaats in dorps- en streekleven toe. „Integen deel". betoogt Oosterling, die zich van harte ondersteund weet door de andere bestuursleden „we willen met zoveel mogelijk groeperingen samenwerken." Voor die samenwerking denkt de stichting dan aan instanties als bijvoorbeeld de dorpsraad, kerkbesturen, de gemeente De preekstoel van het Lutherse kerkje in Groede werd in de Napo leontische tijd geverfd om de Fransen ervan te weerhouden de stoel te verzagen tot geweerkolven. Oostburg en natuurbescher mingsvereniging 't Duumpje. Vertegenwoordigers van die laatste groepering hebben nog een argument aangedragen om de Lutherse kerk niet aan de slo pers ten prooi te laten vallen. Net onder de dakgoot bevinden zich de nesten van gierzwalu wen, een vogelsoort die in deze streek niet veel voorkomt. Salzburgers Oosterling en zijn mede-be stuursleden kunnen intussen al boeiende verhalen vertellen over de eerste Salzburgers die 2.5 eeuw geleden de Lutherse godsdienst naar West- Zeeuwsch-Vlaanderen brach ten. Of van de preekstoel die. net als vele andere kerkkansels, in de Napoleontische tijd werd ge verfd om de Fransen ervan te weerhouden de stoel te verzagen tot geweerkolven. De redenen foto Camile Schelstraete waarom het gebouw moet blij ven. hebben ze al. Maar de stich ting wil nu eerst in stilte inventa riseren wat een noodzakelijke opknapbeurt gaat kosten. Met een goed onderbouwd plan willen ze vervolgens bij verschil lende subsidieverstrekkers aan kloppen. „Het heeft geen zin. nu een bedrag te noemen dat later nergens op gestoeld blijkt. Het kan best zo zijn dat niet alle wen sen een-twee-drie gehonoreerd kunnen worden. Daarom willen we met een gedegen rapportage en een alternatief stappenplan op de proppen komen. En we zul len ook best nog eens bij de on dernemers uit de streek aan kloppen. Een bedrijf uit Groede heeft het goede voorbeeld al ge geven door ons financieel te steunen bij de aankoop van het kerkgebouw." Vóór de zomer wil Stichting Groede de te verwe zenlijken ideeën aan de grote klok hangen. TERNEUZEN - De 19-jarige Terneuzenaar M. de K. heeft slechts kort van zijn spiksplin ternieuwe donkerblauwe Vespa kunnen genieten. De brommer, kenteken JZZ 978/91. werd zater dagavond tussen half negen en vijf over tien ontvreemd vanaf het Oostelijk Bolwerk. De K. had de brommer (waarde zo'n 1800 gulden) krap een maand ge leden aangeschaft. Gevaarlijke medicijnen verloren MIDDELBURG Een inwoon ster van Middelburg is zaterdag- haar handtas kwijtgeraakt aan de Nieuwe Oostersestraat in haar woonplaats. De tas bevatte onder meer een bril en en rood etui met harttabletten. De ta bletten kunnen gevaarlijk zijn voor kinderen, als die de pilletjes aanzien'voor snoepgoed. Wie de tas vindt, wordt verzocht con tact op te nemen met de politie in Middelburg, telefoon 01180-88000. CADZAND Muziekuitvoering - De christelijke muziekvereniging Excelsior uit Cadzand geeft za terdag 7 maart haar jaarlijkse uitvoering. Het christelijk ge mengd koor Looft den Heer uit Nieuwvliet verzorgt een gastop treden. Beide groepen staan on der leiding van dirigent T. Ven- neman. De bijeenkomst in de Nederlandse hervormde kerk in Cadzand begint om 19.30 uur. van onze verslaggever OOSTBURG - B en w van Oost- burg willen een beetje vaart brengen in de voorbereidingen voor aanleg van een wandelpad langs de Molenkreek bij Schoondijke. Daar wordt al ja ren over gepraat, maar het wachten is nog op de definitieve plannen voor de ruilverkave ling Schoondijke. B en w zien echter bezwaren van natuurbe schermers in het verschiet. Ze willen alvast met de planologi sche procedui-e beginnen om op tijd te weten wat wel en niet mogelijk is. Het college wil hierover advies van de commis sies planologie en openbare werken. De Stichting Federatieve Be schermende Woonvormen Zee land wil in de Oostburgse Grata- mastraat een aantal huizen bou wen. Bedoeling is om vier clus ters woningen voor twintig per sonen neer te zetten. De bescher mende woonvorm dient als op vang voor mensen met psychi sche problemen. die na behandeling weer hun intrede in de maatschappij maken. Omdat de woningen iets afwijken van de gebruikelijke vorm en hoogte moet de raad goedkeuring verle nen. De welstandscommissie is al akkoord met de plannen, ver zekeren b en w de leden van de commissie planologie (aanvang 9.00 uur) en de leden van de com missie openbare werken. De commissie openbare werken vergadert woensdag direct na die voor planologie. Behalve het bouwen voor Beschermende Woonvormen staan bij dié com missie ook een verzoek om kre diet voor bodemonderzoek op het terrein van de voormalige gasfabriek, een opknapbeurt van de Cadzandse tennisbanen en een notitie over mechanisch grafdelven ter discussie. Door mechanisch delven kan een gro te besparing op arbeid van ge meentewerkers worden ge boekt. betoogt het college. Tenslotte meldt het college nog dat technisch onderzoek heeft uitgewezen dat het Hoofdplaat se café Temmerman geluidsiso- lerende maatregelen moet ne men. Sinds het café van vader Temmerman is overgenomen door dochter en schoonzoon heeft de buurman last van la waai. Metingen hebben uitgewe zen dat het café inderdaad te veel decibels produceert, Vragen statenlid RPF/GPV over bungalowpark in Arnemuiden van onze verslaggeefster MIDDELBURG - Het RPF GPV-statenlid L. C. van Dijke heeft schriftelijke vragen ge steld aan gedeputeerde staten over de plannen van de gemeen te Arnemuiden om een bunga lowpark te vestigen aan de rand van het Veerse Meer (Oranje plaat). Van Dijke vindt dat de reactie van gs veel te lang op zich laat wachten. Hij vraagt het dagelijks provinciebestuur waarom dat zoveel tijd nodig heeft om het vei'zoek van de ge meente Arnemuiden te beoor delen. Van Dijke wil van gs weten of zij het met hem eens zijn dat de plannen van Arnemuiden bin nen het beleid vallen om de re creatiedruk op de kust te ontlas ten, en ook binnen het ruimtelijk beleid zoals dat in het streek plan is neergelegd. Hij is be nieuwd wat de Arnemuidse plannen nu nog in de weg staat. Het statenlid stelt bovendien de vraag, of gs met hem van mening zijn dat het bestaan van het vliegveld Midden-Zeeland geen belemmering mag vormen voor een positieve ontwikkeling als het geplande bungalowpark. Zware schade bij botsingen Hulst HULST Bij een kop-staart- botsing tussen drie voertuigen is zondagmiddag omstreeks 14.00 uur op de Absdaalseweg nabij Hulst een auto geheel ver nield. Bestuurder M. de Z. uit Oosten de reed vanuit de richting Axel over de Absdaalseweg. Ter hoogte van tuincentrum Terra Nova moest hij afremmen. Deze manoeuvre werd te laat opge merkt door de achteropkomen de automobilist E. S. uit Gent. De daar achter naderende A. van E. uitTerneuzen reed op zijn beurt op zijn voorganger in. Door de aanrijding is het voer tuig van E. S. geheel vernield. De andere twee auto's liepen flinke schade op. Vijf minuten eerder raakte bij een aanrijding op de kruising Ti- voliweg met de Julianalaan in Hulst een auto zwaar bescha digd. Automobilist K. de W. uit Hulst verleende, komende van uit de Julianalaan, geen voor rang aan bestuurder R. van de B. uit Clinge. De auto van De B. raakte zwaar beschadigd en moest worden weggetakeld. Er deden zich geen persoonlijke on gelukken voor. van onze verslaggever TERNEUZEN - Vrouwenge- zondheidscenti'um Katelijne sluit 1 maart definitief de deu ren van het onderkomen aan De Blokken in Terneuzen. De slui ting is een tijd terug al aange kondigd, omdat Katelijne geen kans meer ziet het hoofd boven water te houden. De provincie heeft de financiële bijdragen aan het vrouwenge zondheidscentrum dit jaar opge heven. Met de ondersteuning van enkele Zeeuws-Vlaamse ge meenten kan het centrum niet eens de vaste lasten (huisves ting, gas. licht en water, telefoon en postpapier en -zegels) beta len. Daarnaast kampt Katelijne met een tekort aan vrijwilligers. Degenen die zich voor het vrou wengezondheidscentrum inzet ten, hadden vaak daarnaast een vaste baan. Bovendien kon niet zomaar iedereen een helpende hand toesteken, omdat een be paalde deskundigheid vereist is. meldden de medewerksters in hun afscheidsbrief. Te groot VGC Katelijne had ook last van een nadeel dat alle gezondheids centra buiten de Randstad par ten speelde. Zeeuwsch-Vlaande- ren was als regio te groot om ie dereen effectief te helpen, die daarvoor in aanmerking kwam. Terneuzen is voor een aantal hulpzoekenden gewoon te ver weg. Ondanks deze nadelen en klachten hebben de medewerk sters van Katelijne toch het idee de afgelopen jaren iets nuttigs te hebben kunnen doen voor hulp behoevende vrouwen. Cursus sen, informatie- en thema avonden alsmede andere activi teiten op het gebied van vrou wenhulpverlening hebben Zeeuws-Vlaamse vrouwen toch bewust gemaakt van hun eigen lichamelijke en geestelijke ge zondheid. steken de scheidende medewerksters zichzelf een pluim op de hoed. kaartingen I I I I I I I I ITT KLOOSTERZANDE - In zaal De Kombuis werd een kaarting gehouden, waaraan 38 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 T. Kegels. 2 E. Baart, 3 mevrouw Hoop, allen uit Kloosterzande. Jokeren: 1 mevrouw Verschueren. Kloosterzande; 2 me vrouw De Bruyn. Kieldrecht; 3 E. van Vooren, Ossenisse HULST - In zaal Blommaert werd een kaarting gehouden, waaraan 24 personen deelna men. Uitslag bieden: 1 A Picavet. Hulst; 2 L,. Jaarsveld. Hulst; 3 A. Mannaert, Terneuzen. Jokeren. 1 mevrouw Wol- ters, 2 mevrouw Van Delft, 3 A. Assel- man, allen uit Hulst OSSENISSE - De kaartclub Ons Vermaak hield in het ge meenschapscentrum Hof ter Nesse een kaarting. waaraan 47 personen deelnamen. Uitslag bieden 1 J. Valckx. 2 E. de Maat, 3 P. Ivens. Jokeren 1 mevrouw Freijzer. 2 mevrouw Asselman, 3 me vrouw Van Heese. STOPPELDIJK - De katholie ke bond van ouderen hield in Het Gelaag een kaarting, waar aan 32 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1 P. Saman. Vogel waarde; 2 J van Damme, Klooster zande: 3 G. Boerjan, Biervliet. Joke ren: 1 mevrouw Sponselee, Axel; 2 mevrouw Pieters. Axel; 3 mevrouw Van Vooren, Ossenisse. Evenementen VLISSINGEN - Bellamypark, 14-17.30 uur: Reptielenzoo. BERGEN OP ZOOM - Roxy. 20 uur: Thelma and Louise; 20.15 uur: The evil empire. Cinemactueel, 20 uur: Regar ding Henry; 20 uur: De John sons, 12 jr.; 20 uur: Ricochet, 12 jr. GOES - Grand. 20 uur: Th§ Ad- dams family. HULST De Koning van Enge land, 20 uur: De Johnsons, 12 jr.; 20 uur: Eve of destruction, 12 jr.; 20 uur: Harley Davidson and the Marlboro man, 12 jr.; 20 uur: The fisher king. MIDDELBURG - Electro, 20.30 uur: The krays; Schuttershof, 20.30 uur: Modern crimes. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: Hot shots; 20 uur: Doc Holly wood. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: De Johnsons; 20 uur: Hot shots; 20 uur: Kiss before dying; 20 uur: Toto le Heros. Ten toons tellingen GOES De Ruimte Ad Hoe (V.d. Spiegelstraat 15), 8-21 uur: George Schade en Leendert Buth (t/m 1/3). KAPELLE Gemeentehuis, 9- 12 uur: Zeeuwse kralenbeurzen van Nellie Ruissen-Westveer (t/ m 28/2). MIDDELBURG - Zeeuwse bi bliotheek, 17.30-21 uur: 'Mixed- Media* werken Luc. Willem (t/m 29/2) en verschuivende grenzen, Europa in atlassen 1830-1960 (t/ m4/4). Zeeuws Museum, 13.30-17 uur: Itinerarium Willem Buys (t/m 15/3). Galerie Het Gouden Briefke, 13.30-18 uur: Etsen van Yvonne Borgers (t/m 15/4). TERNEUZEN - Bibliotheek, 12-20.15 uur: Geboetseerde beel den van Camiel van Gremberg- he (t/m 27/2) en kinderversjes met tekeningen (t/m 28/2). Stadhuis, 8.30-12 en 13.30-16 uur: Objecten '80-'91 van Eric Brandts (t/m 27/2). VLISSINGEN - Bellamy 19. 10-17 uur: Tekeningen en schil derijen van Boudewijn Wolthuis (t/m 17/3). Stedelijk Museum. 10-17 uur: Werken Kunstkring Het Zuiden (t/m maart). IJZENDIJKE - Aurinhuis, 10- 20 uur: Zeefdrukken en gedich ten van AnneLies Soet. Hulpcentra Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 06-11 SOS Telefonische Hulpdienst Zee land, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar Chr. hulpdienst Zeeland voor men sen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur - weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zee land, tel, 01184-14645, dag en nacht bereikbaar Stichting 'Vrouwen bellen vrou wen', tel. 01100-32233 Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080. dag. van 14-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kinder mishandeling, tel. 01.180-28800 Aids Infolijn: Lel. 01180-38384.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1992 | | pagina 25