PZC Sterke start van korfballers Seolto Driebandentoernooi naar Krabbendijke flH Tweede plaats polodames Stormvogel Tovaal walst Oldbears plat Tennistitels Tiola Start van recreatieve zaalvoetbalcompetitie rdp va kant e- rubriek Volleyballers zaal in Verschueren en Buit nog ongeslagen sport 16 Vierde plaats op eigen handbaltoernooi Winst voor Astroïden UiHA-CtmDSCMP pure Masse. mmMMÊÊÊm éÊIÈtiÊ Winst voor Terneuzen De Vlaeminck pruimt Valcke niet DINSDAG 11 SEPTEMBER 1990 Dames Driekamp M Zwakke start Zeeuwse rugbyteams Elke zaterdag van 29 Nederlandse regionale dagbladen Podiumplaats voor Lars van der Ploeg Delta Sport ten onder in geweld ZIERIKZEE - De handbalheren van Delta Sport zijn op het ei gen toernooi niet verder geko men dan een vierde plaats. Tij dens het goed bezette evene ment, waar vier eerste en drie tweede divisie ploegen in actie kwamen, moest de Schouwse formatie gerenommeerde ploe gen als Aalsmeer 2, Pius X en Kolping in de eindrangschik king voor laten gaan. Het Mid delburgse EMM kwam tot geen enkele zege en eindigde op een bescheiden laatste plaats. Het toernooi dat een handje vol toeschouwers trok, startte met de Zeeuwse confrontatie tussen Delta-Sport en EMM. De beide ploegen die evenals voorgaande duels nauwelijks voor elkaar on der doen, maakten er een span nende vertoning van. In een ge- lijkopgaande ^wedstrijd werden de punten uiteindelijk verdiend gedeeld 4-4. Tegen de latere win naar Aalsmeer 2 stonden de Schouwse heren vrijwel het ge hele duel achter. Na een moeiza me start van Delta-Sport kwam de formatie op achterstand, maar in de slotfase herstelde de Zierikzeese ploeg zich en maak te Aalsmeer 2 alsnog een punt af handig: 5-5. Tegen het Eindhovense Pius X (tevens competitietegenstan der) kwam Delta-Sport er nau welijks aan te pas. Verdedigend werd er te afwachtend gespeeld en werd er dan ook verdiend met 7-4 verloren. In de duels tegen het Almaarse Kolping en het Drentse Hunze herstelde de for matie onder leiding van Rob de Vos zich op uitstekende wijze. Beide confrontaties werden met 8-4 en 11-7 in hun voordeel be slist. De Zierikzeese heren beslo ten het toernooi met een onnodi ge nederlaag tegen AAC: 6-4. Moeizamer Voor het Middelburgse EMM verliep het toernooi beduidend moeizamer. Na het verdiende ge lijkspel tegen Delta-Sport 4-4 werd er vervolgens onnodig ver loren van het Noord-Hollandse Kolping: 5-4. Tegen de latere toernooiwinnaar Aalsmeer 2 speelde de hoofstedelijke forma tie een goede wedstrijd. Het veldspel was aan beide zijden goed verzorgd echter Aalsmeer 2 werkte de doelkansen nauwkeu riger af 4-7. De goede lijn van het spel werd door de Middelburgse heren ook in het duel tegen Pius X verdienstelijk voortgezet. Na een moeizame start herstelde EMM zich goed en sleepte een verdiende 5-5 in de wacht. In het duel tegen het Arnhemse AAC speelde EMM werd er onnodig met 9-3 verloren. In het laatste treffen met de Hunze kwam EMM opnieuw matig uit de startblokken. Na een ruime ach terstand kwam EMM door sterk collectief spel goed terug maar trok met 8-9 uiteindelijk toch aan het kortste eind. De dames van HVSV oefenden op eigen terrein tegen het Rijs- wijkse Animo. Voor de pauze speelde de Terneuzense forma tie onder leiding van René de Bakker een weinig imponerende partij. Aanvallend kwam men moeizaam tot scoren en verdedi gend liet men de nodige steekjes vallen 3-8. Na de hervatting een beter spelbeeld van HVSV. De Terneuzense ploeg kwam goed in de wedstrijd terug maar de achterstand was te groot om Animo alsnog te bedreigen 14- 17. De Middelburgse dames van EMM werkte voor eigen publiek een driekamp af tegen het Bra bantse Gilze en Merksem (B). In het eerste treffen met Gilze (der de divisie) speelde EMM eem matige eerste helft. De equipe onder leiding van John Jansen speelde te afwachtend waardoor de gasten in de score goed bij konden blijven. Na de pauze drukte EMM goed door en won verdiend jnet 21-14. EMM speel de tegen het Belgische Merksem een sterke eerste helft, maar Merksem herstelde zich daarna goed maar moest met 14-11 de zege toch aan EMM laten. De dames van Olympus oefen den voor eigen publiek tegen het Middelburgse EMM 2. Een ma tig duel van de thuisploeg die met een 6-3-voorsprong de rust inging. Na de pauze trokken de gasten het spel meer naar zich toe en bogen de achterstand om in een voorsprong. EMM 2 bleef het duel goed beheersen en won verdiend met 11-8. De herenformatie van het Vlis- singse Olympus speelde een sterke driekamp tegen het Duit se Wegberg en GSC. In het eer ste treffen met Wegberg waren beide ploegen in de eerste perio de vrijwel even sterk. Olympus toonde zich aanvallend de bete re ploeg en nam een verdiende 10-8-voorsprong bij rust. Ook na de hervatting waren de ploegen VLISSINGEN - Zuidwesters, Seolto, All Ready en Korvo zijn de competitie veldkorfbal in de promotieklassen van de afde ling Zeeland met een overwin ning gestart. Zuidwesters won in de A-klas met 10-9 van Atlas, Seolto ging bij BKC in Breskens met de punten lopen (9-12). In de B-afdeling hield All Ready thuis Volharding met 5-3 van zich af en eindigde Korvo-Good Luck in 8-7 voor de thuisploeg. Atlas kwam tegen Zuidwesters het best uit de startblokken, maar moest een 2-0 voorsprong snel inleveren en had daarna geen greep meer op de aanval van de bezoekers. Bij de rust was de stand 4-8, daarna was er een fraaie inhaalrace van de thuis ploeg die de aansluiting net mis- KRABBENDIJKE - Zeeland krijgt een nieuw biljarttoer- nooi driebanden. Na het succes dat de biljartvereniging Auto center Axel vorig seizoen had met het driebandentoernooi in Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft de Bevelandse biljartclub Onda uit Krabbendijke nu een derge lijk evenement opgezet. Vanaf begin oktober wordt in het Stationskoffiehuis in Krab bendijke (het clublokaal van VLISSINGEN - Astroïden uit Oost-Souburg is winnaar gewor den van het badmintontoernooi van de badmintonclub Back hand uit 's Gravenpolder. Het Souburgse team behaalde 24 punten. Smash uit Middelburg werd tweede met 18 punten. Uit slag: poule 2e klasse: 1. Backhand 4 26 pnt, 2. Backhand 3 18, Smash 2 17 pnt. Poule 3e klasse: 1. Backhand 5 18 pnt, 2. Astroïden 2 18 pnt, 3. De Sten- ge 1 11 pnt. Poule 4e klasse: 1. Smash 4 30 pnt, 2. Matchpoint 2 22. 3. Pluumpje 14. Onda) gestreden om de toer nooizege van een biljarttoernooi waarop kan worden ingeschre ven door spelers uit Walcheren, de beide Bevelanden, Zeeuwsch-Vlaanderen en West- Brabant. Het prijzenpakket be draagt tweeëneenhalfduizend gulden, de hoofdprijs is een geld bedrag van vierhonderd gulden. „Het toernooi heeft een geheel eigen gezicht en verschilt totaal van het Zeeuws-Vlaamse initia tief', zegt Hans Bruynzeel van de organiserende vereniging On da bij de voorstelling ervan: er wordt in poules van vier deelne mers gespeeld (de beste twee gaan over naar de volgende ron de) en in plaats van een setsys teem wordt in de poules een hal ve competitie afgewerkt (drie partijtjes van 7 punten). Boven dien is deelname alleen voorbe houden aan biljarters die in drie banden geen hoger moyenne dan 0.400 spelen. Inschrijven staat vanaf nu open bij de organisatie van het toer nooi, waar ook verdere inlichtin gen worden verstrekt. Onda denkt het toernooi begin okto ber van start te kunnen laten gaan. (Advertentie) aan elkaar gewaagd. Olympus 19-18 te beslissen. Het goede spel gezet. Na een 13-7-ruststand in goed vast te houden en het duel wist na een lange strijd het duel van de Vlissingse heren werd het voordeel van Olympus wist verdiend met 21-15 winnend af te verdiend in haar voordeel met ook tegen het Goese GSC voort- men de marge in de tweede helft sluiten. WÈÈÈKÊÊÈÈÊMÈÈÊÈ tcjifi Jacco Vleeschhouwer doet een doelpoging namens Delta Spot op het doel van AAC (foto Willem Mieras) VLISSINGEN - Het internationale waterpolotoernooi van Storm vogel is dit jaar na een spannende finale gewonnen door R.W.V. uit Rotterdam. In de finale versloegen de Rotterdammers Donk uit Gouda met 13-8. Bij de dames eindigden twee ploegen op de eerste plaats waarbij Najade uit Eindhoven een beter doelsaldo had. Het toernooi voor reserve ploegen werd door Ganze gewonnen. Stormvogel startte erg sterk tegen Merlet. Tegen het eveneens in tweede klasse spelende Donk werd het, nadat de Vlissingers de hele "wedstrijd een voorsprong gehad hadden, in de laatste minuut nog gelijk: 8-8. In de laatste wedstrijd zaterdag tegen Neunkirchen, dat tegenviel, behaalden de Vlissingers een grote winst 11-4. Op de tweede wedstrijddag speelden de Stormvogel heren minder sterk en na een forse nederlaag tegen R.W.V. werd er in de laatste wedstrijd tegen T.Z.V. uit Tilburg in de laatste minuut verloren. De beide tweedeklassers speelden redelijk en de laatste wedstrijd van het toernooi bracht beide ploegen in de finale. Na één periode had R.W.V. een 3-2 voorsprong. Donk speelde erg slordig en na twee periode's was het 5-3. De Rotterdammers bouw den de voorsprong regelmatig uit, maar in de laatste periode leek het dat Donk de wedstrijd beter in de hand kreeg. R.W.V. had een goed antwoord op het spel en won verdiend. Bij de dames waren de Stormvogel dames zaterdag de sterksten en wonnen alle wedstrijden. Zondag viel de Vlissingse ploeg iets terug en haalde Nayade uit de vijf gespeelde wedstrijden evenveel punten. Het verschil in doelsaldo was even groot. Omdat de dames uit Eind hoven meer doelpunten hadden gescoord werden ze toernooi-win- naar. Eindstanden waterpolotoernooi: hoofdtoernooi heren: 1 RWV 5-8; 2 Donk 5-7; 3 TZV 5-7; 4 Stormvogel 5-5; 5 Merlet 5-3; 6 Neunkirchen 5-0. Dames toernooi: 1 Nayade 5-6; 2 Stormvogel 5-6; 3 Neunkirchen 5-5; 4 WZV5.-3. Heren 2 toernooi: 1 Ganze; 2 Stormvogel 2; 3 ZVH; 4 Bruinvis; 5 Stormvogel 3. te. Addy Ovaa, Harry Koppejan en Leo de Pagter waren de top scorers. BKC liet in de wedstrijd tegen Seolto in de eerste helft het bete re werk zien, maar zette na de rust de deur wijd open voor de Seolto-aanvallers, die daar gre tig gebruik van maakten. Na een 4-5 achterstand en 7-7 werd het een 12-9 overwinning voor Seol to. Marianne Jasperse was top- scoorster. All Ready-Volharding werd een wedstrijd met veel fouten aan beide kanten en slecht afwer kende aanvalsvakken. Rust stand 3-3. In het eerste kwartier na de rust was het 5-3 en daarna waren beide ploeg een half uur onmachtig. Jacco Stoutjesdijk (3), Anita in 't Veld en Arjan Ha- ge scoorden. Vlissingen 01184-15351 Goes 01106-1298 MÉÉÉfe J a» li* MÊmWÊÊÈSÊm Spelmoment uit de wedstrijd van Oemoemenoe tegen REL, (op de voorgrond vlnr de Oemoemenoe-spelers: Jos Commee, Kemon Bahnerth en in balbezit Herbert-Jan van der Waal (foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De Zeeuwse rugbyteams kenden een zwakke start. Oemoemenoe kwam er thuis niet aan te pas tegen REL, dat na een 0-10-voorsprong bij rust uiteindelijk met 4-18 zege vierde. De Goese rugbyclub Tovaal vormde een positieve uit zondering door de wedstrijd tegen mede-debutant Old Bears met 4-28 te winnen. Het Terneuzense Blue Diamonds was niet opgewassen tegen Oldfants, dat de Terneuzenaren met een 52-9-nederlaag vanuit Eindhoven naar huis stuurde. Het coltsteam van de Goese rug byclub Tovaal in Leiden met 44-7 van D.I.O.K. en de colts van Oemoemenoe kwamen er thuis niet aan te pas tegen Goderozo: 0-68. Oemoemenoe - REL 4-18: In de eerste helft werd Oemoemenoe, dat Ruud van Strien, Peter Mondeel en Rens-Jan Schets miste wegens vakantie, volledig verrast en overklast door het gemoti veerde REL, dat via goed voorwaartsen-spel al snel een 0-10- voorsprong opbouwde. In de tweede helft kwam Oemoemenoe beter in de wedstrijd, maar nadat Jos Commee met een schou derblessure was uitgevallen, liepen de Middelburgers weer ach ter de feiten aan. Pas bij een 0-18 achterstand kon de van Breda overgekomen Pedro van Houwelingen de eer redden: 4-18. Old Bears - Tovaal 4-28: De Goese rugbyclub Tovaal reisde met gemengde gevoelens naar Rotterdam omdat Hein Peeters, Ad van Sprang en Piet de Looff ontbraken. Trainer Peter Kruyk moest noodgedwongen zelf aan de slag tegen Old Bears. On danks de vele omzettingen kwamen de Goesenaren sterk uit de startblokken. Ron Burgs bracht Tovaal al na 8 minuten op een 0-4-voorsprong en binnen 10 minuten vergrootte Jos Sinke de voorsprong na prima voorwaartsenwerk tot 0-8. Halverwege de eerste helft kwam Old Bears terug tot 4-8 en de Goesenaren had den geluk dat de snelle Ronald Pateer vanuit een interceptie op de middenlijn kon scoren 4-12. Arno Witkam bepaalde de rdst- stand op 4-14. In de tweede helft had Tovaal het windvoordeel en kwamen de Goesenaren geen moment meer in gevaar. Peter Kruyk voerde de stand na balwinst in de line-out op tot 4-18 en in de slotfase brachten opnieuw Peter Kruyk, op aangeven van Wouter Mol en Ron Burgs de voorsprong op 4-28. Arno Witkam benutte nog een conversion. DIOK - Tovaal 44-7: Het coltsteam van de Goese Rugbyclub To vaal ging ten onder tegen de colts van landskampioen DIOK. Roy Beenhakker en Jan-Willem Bruël scoorden de Zeeuwse pun ten. Uitslagen: Eerste klasse: Oemoemenoe - REL 4-18. Derde klasse D: Old Bears - Tovaal 4-28, Oldfants - Blue Diamonds 52-9. Colts: DIOK - Tovaal 44-7, Oemoemenoe - Goderozo 0-68. IJZENDIJKE - Cindy Bon- newel bij de dames en Wim Nijsse bij de heren hebben de titels opgeëist tijdens de clubkampioenschappen van de tennisvereniging Tiola. Ruim 45 deelnemers kwamen gedurende twee weekeinden op de baan om de voorronden te spelen, waarna afgelopen zondag de finales plaatsvonden. Cindy Bonnewei en Gemma van Tiggelen stonden in de finale bij de dames tegen over elkaar. Van Tiggelen, vorig jaar winnares, moest in de derde set na 6-3 en 3-6 met 7-5 de. winst laten aan Bon newei. Wim Nijsse had het in de fi nale niet moeilijk en haalde tegen Cees Lips met 6-1 en 6- 4 de titel binnen. Hier legde Niek van Tiggelen beslag op de derde plaats na een walk over op Johan Pielaat. Overige uitslagen: DD: om de eerste en tweede plaats: Den HollanderfVerplanke-Van Tij. gelen/Hinneman 6-2 7-5; derdeen vierde plaats: Van Velzen' Koens-Sassen/Buyze w.o.. HD eerste en tweede plaats' BlondeeWan Kuler-Nijsse/Lins 6-7 6-0 7-6. GD: Nijsse/Tarant-Co- rijn/Pielaat 6-3 7-5. ME: Carina van Tiggelen-Jeani- ne de Waal 6-3 6-0. JE: Niek van Tiggelen-Tristan de Sutter 6-2 6-2. MD: Van Oort/Dusarduyn-Vet- hoosel/De Waal 4-6 6-2 7-6(7-2) JD: De Sutter/Van Tiggelen- Wijffels/Van Poecke 6-0 6-1. GD: Van TiggelenAVijffels-De WaatVan Tiggelen 6-2 6-3. Poule minitennis: l.Joyce van Landschoot; 2.David Spuessens1 3.Barbara de Meyer;'4.Heidi Ha- verbeke. OOSTBURG - De recreatieve West Zeeuws-Vlaamse zaal voetbalcompetitie is afgelopen week in sporthal De Veerhoek van start gegaan. Competitie leider Rinus van de Voorde mocht dertig teams inschrij ven, die ondergebracht zijn in drie poules. Daarmee is het aan tal deelnemende teams prak tisch gelijk gebleven. Opvallendste afwezige is Jansen Sport, dat in de vorige competi tie met overmacht kampioen werd in de C-poule. Rabo 1 en Haheti trokken zich eveneens terug. Nieuw zijn Petrus Pau- lus uit Sluis en Traas uit Groede. De algemeen kampioen van vo rig seizoen, Oud Sluis, moest in de eerste twee wedstrijden ver rassend een gelijkspel toestaan aan de gepromoveerde teams uit de B-poule, Attent Boys en Steenfabriek. De beide debutan ten hadden trouwens toch een meer dan voortreffelijke start, want hun tweede wedstrijd wis ten ze beiden in winst om te zet ten. Kombuis promoveerde vorige competitie uit de C-poule. Een klasse hoger ging het team nu zeer voortvarend van start met 5-1 winst op De Block en een 4-1 overwinning op Gemeente Oost burg. De Bressiaanders werden door deze resultaten trotse kop loper in hun poule. Uitslagen: Poule A: OBV-OBS/De Jonge 10-3; .Veteranen-Mijnders 4-1; Oud Sluis-Attent Boys 2-2; Albert Heijn-Steenfabriek 3-5; Oud Sluis- Steenfabriek 4-4; Veteranen-Attent Boys 1-5; Rabo-Mijnders 5-2; OBV- Tem Boys 3-5. Poule B: De Block-Kombuis 1-5; Te- lepost-Lekens 7-3; Gemeente Oost burg-Boemerang 2-8; Rode Leeuw- TERNEUZEN - Het eerste da meselftal van Terneuzen is de voetbalcompetitie begonnen met een 2-1 overwinning op Pa trijzen. Een uitstekende start voor het debuterende en hoogst spelende Zeeuws-Vlaamse team in de eerste klas. De eerste helft was duidelijk voor Terneuzen, dat soepel com binerend Tamara van Boven de thuisploeg op voorsprong zag brengen. Met deze stand werd ook de rust bereikt. Opnieuw Van Boven zorgde voor een enor me opsteker door de marge zelfs tot 2-0 op te voeren. Patrijzen kwam daarna sterk opzetten wat een doelpunt tot resultaat had. Verder lieten de Terneuzen se dames het echter niet komen waardoor de eerste winst binnen Administratief Personeel 8-1; c| meente Oostburg-Kombuis 1-4, Poule C: FNV Houtbond-Van ui 6-4; Van de Sande-PZEM 5-1; J mens-Petrus Paulus 5-3; Fel Traas 2-5; WOD Cadzand-ChezüJ 3-5. Standen: Poule A: Steenfabriek! Attent Boys 2-3; Rabo 1-2; Tam Bol 1-2; Oud Sluis 2-2; OBV 2-2; Vetel nen 2-2; Albert Heijn 1-0; OBsI Jonge 1-0; Mijnders 2-0. Poule B: Kombuis 2-4; Boemeral 1-2; Rode Leeuw 1-2; Telepostl| Aers 0-0; Amro 0-0; Lekens 1-0; Block 1-0; Administratief Persons 1-0; Gemeente Oostburg 2-0. (Advertentie) voor informatie en reservering VND-RDP/072-196222 BRUSSEL (Reuter) - Roger! Vlaeminck neemt ontslag al ploegleider indien de directi van zijn Tonton-formatie naa de Ierse renner Stephen Roclï diens persoonlijke manager P trick Valcke in dienst neemt, De Vlaeminck pruimt de ex-fie' senmaker uit Roubaix totaJ niet. „Roche wil ik wel in ploeg, maar Valcke moet we blijven." De Vlaeminck is v mening dat Roche met Valck overal problemen kende. De 1! wordt op dit ogenblik afgestoft door de andere Belgische form: tie, Histor-Sigma, waardoor weg vrij is voor een tussentijds! overstap. Ploegleider Willy Tel: linck heeft gezegd, dat Roche Valcke niet langer welkom zij De Vlaeminck: „Ik denk welt kunnen werken met Roch maar niet met Valcke. Hij hee, een andere mentaliteit. Als h» komt, ben ik weg." SAS VAN GENT - Met een drie uur vergend programma gaat komende donderdag de recrea tieve volleybalcompetitie van Sas van Gent weer van start. In drie categorieën (dames, heren en gemengd) zijn in totaal 44 teams ingeschreven. Het groot ste deel daarvan speelt bij de da mes. De 21 in deze categorie uit komende ploegen zijn in dri klassen ingedeeld. De vijftien gemengde teams spf len in twee klassen en de achtte renploegen treffen elkaar in klasse. CLINGE - In het districtskam pioenschap biljarten derde klas driebanden, waarmee in Clinge het seizoen werd geopend, wa ren na drie ronden alleen Ad Buit van DOW en Eddy Ver schueren van De Smickel nog ongeslagen. Daarmee volgden beide spelers de plaatsingslijst waarop ze na de voorronden als de nummers 1 en 2 terecht wa ren gekomen. Vooral Ad Buit speelde een voor treffelijke opening en pakte qua moyenne inmiddels een straat lengte voorsprong op Verschue ren. Als Buit deze vorm ook ind slotronden demonstreert is 1 favoriet voor de eerste districts, titel van het nieuwe seizoen. De tussenstand na drie ronde (resp. punten, moyenne, hoogst serie): 1. Ad Buit, Dow 6-0.4514 2. Eddy Verschueren, De Sn® kei 6-0.322-2; 3. Eddy Vergouwe ABC 4-0.402-4; 4. Leo van He mert, OBV 4-0.324-4; 5. Phil Roe giers SBC 2-0.282-3; 6. Jo deT De Kroon 2-0.280-4; 7. Hans Ver schueren, GBC 0-0.282-2; 8. Wa^ ter Martens, De Troubadour 0 0.260-3. NIEUWDORP - Junior Lars van der Ploeg uit Nieuwdorp heeft een goed weekeinde achter de rug. Zaterdag in de Kempense Pijl, een Belgische klassieker, werd de Bevelandse junior ze ventiende nadat hij in een lange ontsnapping met zeven man in het zicht van de finish werd te ruggepakt. In .pudenbosch kwam Van der Ploeg gisteren wel op het po; dium. Op 5 kilometer van streep demarreerde Van Ploeg uit een kopgroepje dat zich halfweg de wedstrijd uit e® veld van 73 renners had gefor meerd. Fabian van der Ham® Heerle sprong met Van dt> Ploeg mee en in de sprint kon uit niet meer uit het wiel van de Bra- bander komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 28