PZC Nieuwbouwproject voor Nieuwendijk in Vlissingen Basisschooljeugd leert bouw van nabij kennen BOS EN DUIN vakantiehulpen WAT EEN TIMING streek DINSDAG 12 JUNI 1990 14 L. MINDERHOUD examens SEIKO LAAT JE GEEN SECONDE MISSEN De Waayenburgh Groot Stelle UUR ZOUTELANDE Scheldemond wmÊKKmmtsm Profiel stellen Oranje-Nassauschool Toorenvliedtschool De Wellinge MIDDELBURG OOST-SOUBURG VLISSINGEN o^0E% lu cc Het CNV-Vakantiecentrum /ï>V J_ I/V9C Official Timer FIRMA MIDDELBURG - Aan de MDGO De -Waayenburgh in Middelburg zijn de volgende leerlingen geslaagd. CCD: richting consumptieftechni- sche diensten: Carlo Gijssel, Wemel- dinge; Tina van Ifeulen, Domburg; Edwin Sies, Middelburg; Petra Tis- sink, Gapinge; Sylvia Wondergem, Middelburg. INTAS, 1-jarige opleiding: Jolanda Bijl, Zierikzee; Anja Geldof, Middel burg; Sook Koops, Middelburg; Sil via Langebeeke, Middelburg; Ma rianne Meiresonne, Domburg; Lisen- ka Otto, Middelburg; Karin de Rijke, Veere; Christien Schout, Vrouwen polder; Cathalijne Slabbekoorn, Middelburg; Ellen Swijgman, Oost- Souburg; Annette Villée, Veere; Es ther Wondergem, Serooskerke (W). INTAS, 2-jarige opleiding: Jolanda Bosschaart, West-Souburg; Renate Clarisse, West-Souburg; Evelien Cij- souw, westkapelle; Miranda Cijvat, Koudekerke; Liesbeth Dekker, Groede; Carlolien Geldof, Vlissin- gen; Inge Lenselink, Westerschou- wen; Ilona Markusse, Middelburg; Marjan Meliefste, Koudekerke; An- nemarie de Ridder, Middelburg; Mi randa Triou, Middelburg; Diana Ver- berkmoes, Vlissingen; Mariska Wat- tel, Middelburg. GOES Aan de scholengemeen schap voor beroepsonderwijs Groot Stelle in Goes zijn de volgende kandi daten geslaagd: LHNO verzorgende richting: Wilma Geelhoed, Kruiningen; Babita Go- koel, Goes; Sylvia Gorsse, Kapelle; Tanja Hilhorst, 's-Heerenhoek; Pa tricia de Hoogh, Goes; Collin Kaays- teker, Goes; Georg van de Kamer, Kortgene; Alexander Kraan, Yerse- ke; Arno Paap, Goes; Yvonne de Pan, Goes; Roily Vermeulen, Goes; Mi randa Arrebout, 's-H. Arendskerke; Heidi Filius, Colijnsplaat; Lonny Franse, Kadendamme; Cindy van Hoeydonck, 's-Gravenpolder; Patty Holman, Goes; Miranda Kole, Kapel le; Sandra Konst, Goes; John Koster, Goes; Mirjam Kruitbosch, Goes; Bianca Lamper, Yerseke; Brifitte La- vieren, 's-Gravenpolder; Tamara Marroccu, Middelburg; Sandra Mo- hansingh, Goes; Wendy Paauwe, Goes; Patty Perquin, Goes; Angela Ruempol, 's-H.- Arendskerke; Anne- mieke Sinke, Heinkenszand; Saskia Thissen, Ovezande; Sandra Traas, Kapelle; Aifen Wang,-Goes; Carina Zindel, Goes. LHNO vrije afstuur- richting: Wouter Bakx, Zierikzee; Ivonne Bom, Wissenkerke; Micha Brant, Goes; Remko de Bruin, Oos- terland; Maaike Castricum, Goes; Marjolein Fortuin, Wissenkerke; Fred van Gardingen, Scharendijke; Martin de Jager, Kapelle; Marcella Kole, Wemeldinge; Linda de Kraker, Goes; Dennis Moerland, Wemeldin ge; Natasja Nelisse, 's-H. Arendsker ke; Miranda Nuyten, Borssele; Willy van Oosterom, Goes; Karen Schnei der, Kapelle; Evelkyne van der Stok, Goes; Ricardo Verhagen, Kortgene; Marscha van Weele, Krabbendijke. LEAO: Bianca Bilius, Haamstede; Edwin Blok, Dreiwegen; Franciella Dommanschet, Hansweert; Vickie Flippo, Borssele; Rene Geschlere, Waarde; Petra de Graaf, Goes; Anco Helmstrijd, 's-Gravenpolder; Johnny van der jagt, Yerseke; Yolanda de Jonge, Colijnsplaat; Gwenda Kats- man, Wolphaartsdijk; Pascal de Kooning, Goes; Carmen Lebon, Heinkenszand; Jaqueline van der Pijl, Goes; Bernadette Ravia, Brou wershaven; Bram Schrier, Waarde; Sander Verdonk, Hoedekenskerke; Eelco Zwolle, Kapelle; Martin Bak ker, Kapelle; Thonie van Belzen, Co lijnsplaat; Jacqueline van de Berge, Goes; Abi Berrevoets, Goes; Sonja Bishesar, Goes; Freddy Bruijnooge, Goes; Arthur Dekker, Burgh-Haam- stede; Esther van der Doe, Bruinisse; Carola Dommisse, Kapelle; Antoi nette Hoogstrate, Heinkenszand; Lian Hoogstrate, Goes; Rik Hop mans, Wemeldinge; Khadija el Jjar- mount Idrissi, Goes; Claudia Keijser, Goes; Francois Koens, Ovezande; Nathalie van der Scheer, -Wol phaartsdijk; Marisa Ventevogel, Co lijnsplaat; Dana van de Vrie, Kapel le; Michael Wijdeveld, Wolphaarts dijk; Remco Zwemer, Goes. Motor voertuigentechniek: Jeroen Alme- kinders, Goes; Andre de Baar, 's-H. Arendskerke; Peter de Fouw, Goes; Jos de Hooge, Wemeldinge; Barry Lobbezoo, Krabbendijke; Gergo Murre, Nieuwdorp; theo Oggel, Ka pelle; Edwin Olivier, Kloetinge; Re ne Slabbekoorn, Biezelinge; Johnny van Stel, Wemeldinge; Ronnie Stoutjesdijk, Kattendijke; Mario Traas, Heinkenszand; Kees van Vel- zen, Goes; Arnold de Vlieger, Lewe- dorp; Danny Meijer, 's-H. Arendsker ke; Reinaldo van Gessel, 's-heeren- hoek; Michel van Hese, Goes; Ronald van de Heuvel, Heinkenszand; Ste fan Hoondert, 's-Heerenhoek; Peter Kastelein, Geersdijk; Rob Knuit, Borssele; Rens Kommer, Biezelinge; Jacco Lepoeter, Hansweert; Collin Moeleker, Biezelinge; John Nieuwen- huyse, Borssele; Dennis Provoost, Colijnsplaat; Gert Jan de Waard, Goes; Richard Westerweele, Goes. Bouwtechniek timmeren: Jaco van Bommel, Zonnemaire; Raymond Ec kel, Hansweert; Richard van Eenen- naam, 's-Heerenhoek; Patrick Geus, Goes; Huib Hoogerbrugge, Hein kenszand; Martino Koster, Zierik zee; Jaco van Lenten, Goes; Henrico Melisse, Goes; Ronald Oostdijk, Wol phaartsdijk; Yvan Paauwe, Wol phaartsdijk; Roy van der Schagt, Goes; Danny Zuidijk, Goes; Richard van Belzen, 's-Gravenpolder; Ale xander Braam, Goes; Rob Joosse, Kloetinge; Adryan Lamper, Yerseke; Jelte Louwerse, Yerseke; Mariska Minnaar, Kruiningen; Marcel Min- naard, Yerseke; Guillaum de Pun- der, ovezande; Peter Slabbekoorn, Goes; Jacob Vermaire, Wemeldinge; Jim Vermeulen, Lewedorp; Ronald Westdorp, Heinkenszand; Aryan van Wezel, Rilland-Bath. Consumptieve techniek: Richard Dijksman, Heinkenszand: Niek Hoo- gesteger, Zierikzee; Patrick Leen- dertse, Kruiningen; Arjan Maljaars, Middelburg; Menno Nijsse, Wilhelmi- nadorp; Johnny Nuyens, Goes; Mar cel de Smit, Goes; Chantal van der Veer, Wemeldinge; Antoinette Bar- be, Yerseke; Anco Bauer, Yerseke; Hugo Gravestein, Kortgene; Pedro Janse, Wilhelminadorp; Marco Kar- reman, Goes; Beatrix Koens, Ove zande; Anthonie Korstanje, Goes; Johan Pekaar, Krabbendijke; Gerrie Pieper, Krabbendijke; Ernstjan San- derse, Kruiningen; Jorith Toxopeus, Driewegen; Isabel Verdonk, Goes; Rebecca Balde, Goes; Erwin Dek, Kruiningen; jacky Fierloos, Hoede kenskerke; Barbara Hoebeke, Yerse ke; Peter Jakobsen, Waarde; Harald Janse, Heinkenszand; Arno de Moor, Wissenkerke; Jan Siereveld, Colijns plaat; Sandra Toers Bijns, Goes; VLISSINGEN - De stadsver nieuwing krijgt definitief greep op de Nieuwendijk in het zuide lijk deel van de Vlissingse bin nenstad. Vier woningen aan de kant van de Vissershaven gaan volgend jaar tegen de vlakte en maken plaats voor zestien koop-appartementen. De reno vatie van gebouwen in het blok je van de Mastkraanstraat, Vis sershaven, Zeilmarkt en Nieu wendijk begint na de zomer. Het nieuwbouwproject aan de Nieuwendijk hing op de aan koop door de gemeente Vlissin gen van één van de vier wonin gen. Onlangs is daarover over eenstemming bereikt. De Vlis singse gemeenteraad beslist eind deze maand over de verwer ving van het pand en over de ver koop van de vier huizen aan pro jectontwikkelaar Proverko. Dat bedrijf uit Terneuzen kan, als al les op rolletjes verloopt, begin 1991 aan de slag. De eigenaar moet na het passeren van de ver koopakte bij dè notaris binnen zes maanden zijn huis hebben verlaten. Twee andere panden zijn nog verhuurd door de ge meente Vlissingen. De bewoners wordt gevraagd te verhuizen. Als ze dat weigeren, is de ge meente van plan dat zonodig af te dwingen via de rechter. De vier woningen kunnen niet Deze panden aan de Nieuwendijk moeten plaats maken voor een nieuwbouwproject (foto Lex de Meester) Viswedstrijd - De visclub De Knoraene in Zoutelande hield de zevende en laatste wed strijd van het voorseizoen op het Eerste Zuiderstrand. De 40 deel nemers vingen 110 vinden. De jeugdprijs werd gewonnen door Alexander Pattenier. Uitslag: 1 Daan Huibregtse; 2 Dave vd Voorde; 3 Alex Patténier; 4 Pascal Spijkers; 5 David Verstraate; 6 Stof fel Maas; 7 Rob Rhemrev; 8 Rob van Maaren; 9 Peter Westerbeke; 10 Henk Koppejan. Danny Vermue, Lewedorp; Diana Zonneville, Wemeldinge. Elektro techniek: Jos van den Biggelaar, Ril land-Bath; ronnie Bilderbeek, Goes; Alexander van Es, Wemeldinge; Rien Filius, Kamperland; Sjaak Gijssel, Goes; Jerry van der Gun, Yerseke: Dick den Hoed. Heinkenszand; Mar tij n Kemper. Goes; Marcel Lammers, Kamperland; Farid Mantari. Ril land Bath; Eddy Rentmeester, 's- Heerenhoek; Cor Sandee, Goes; Mi chel Velkers, Hoedekenskerke; Den nis Verburg, Kapelle; Caspar Ver hulst, Colijnsplaat; Freddy Meijer, 's-H. Arendskerke; Peter Wolf, Goes; Antoine Zuydwegt, Rilland-Bath; Michel van Aert, Kapelle; Chiel de Bilde, Ovezande; Perry Bos, 's-Hee renhoek; Sebatien Chamuleau, Ka pelle; Gerben Eversdijk, 's-H. Arendskerke; Marcel Hollestelle, Heinkenszand; William de Jonge, 's- Heerenhoek; Antoine de Keizer, Kwadendamme; Peter van Limber- gen, Goes; Jankees Slabbekoorn, Kapelle; Michel Tazelaar, Colijns plaat; Arjan Vermue, Lewedorp; Paul Vrins, Kapelle; Ronald Wage naar, Goes; Martin Wijs, Heinkens zand. Installatietechniek: Michel Bakker, Zierikzee; Peter van Dijk, Goes; Peter Neels, Goes; Willem Niesthoven, Vlissingen; Wilfred, Nieuwdorp, Goes; Lucien Rentmes- ter, Ovezande; patrick Sonke, Kapel le; Leonard Walhout, Borssele; Den ny Wilde, Goes; Patrick de Witte, Goes. Consumptieve techniek diffe rentiatie koken/serveren: Dimitri Beeke, Kamperland; Solange van Dijk, Goes; Guus Jacobus dunki, St.-Annaland; Rik van Essen, Wol phaartsdijk; Michel Goedegebuure, Kloetinge; Leon harinck, Kloetinge; Danny Hollestelle, Kapelle; Rianne Louwerse, Kapelle: Steve Mijnsber- gen, Goes; Marcel de Neef, Colijns plaat; Carlo Nooy, Goes; Cathelijne van Overbeeke, Goes; Ronald van Overbeeke, Goes; Leo Perik, Goes; Petra van Tatenhove, Borssele. Mo torvoertuigentechniek differentia tie landbouwwerktuigentechniek: Corne Davidse, Meliskerke;Wileo de Groen, Noordgouwe; Ad Haak, Hoek; Simon Hart, Burgh-Haamste- de; Leon Kloet, Zierikzee; Martin Minderhoud, Meliskerke; Jan Min- naard, Krabbendijke; Alex van 't We steinde, Lewedorp; Hans Weststrate, Krabbendijke; Janis de Witte, Zoute lande. Mechnische techniek: Harold van den dorpel, Kwadendamme; Re ne Goedegebuure, Goes; Sander van der Hage, 's-H. Abtskerke; Hubert Krier, Goes; Dennis Lindenbergh, Wolphaartsdik; Andre Moerdijk, Borssele; Ihn Nguyen, Yerseke; Johnny Slabbekoorn, Kapelle; Mau rice van Spankeren, Yerseke; Jan Vergouw, Goes; Arnold Willemstein, Kapelle. Mechanische techniek: Ste fan Antonisse, Goes; Roger van der Bel, Goes; Peter Dorrepaal, Schore; Marco van der Endt, Baarland; Olaf Filius, Biezelinge; sjors van Hensber- gen, Goes; Olav Huijsmans, Goes; Jeroen jansens, Oudelande; Guido Milhous, Yerseke; Chris Sentse, Ka pelle; Iwan Snoep, Krabbendijke; Ri chard Steinmeier, Kapelle; Corne Stigter, Goes; Jean-Marie Stokx, 's- Heerenhoek; Wilfred Traas, Hein kenszand; Anco Uijl, Kamperland; Niels Verschuure, Yerseke; Marco Witte, Borssele. Bouwtechniek diffe rentiatie metselen: Martijn Blauw, Kruiningen; Oscar van Dalen, Ka pelle; Leando van der Hart, Kruinin gen; Ary Janse, Meliskerke; Jean- Paul de Jonge, Goes; Jaco Krijnsen, Kamperland; Timo Louwerse, Vlis singen; Kees Meliefste, Middelburg; Jan de Ridder, Oostkapelle; Rudie Rooze, Lewedorp; Kees Snoep, Goes; Frank Thier, Middelburg; Eric Jan Vermue, 's-Gravenpolder; Marco van de Voorde, Koudekerke; Gerrit van Weele, Grijpskerke; Dennis van der Weele, Kruiningen; William West dorp, Goes; Cor van de Woestijne, Aagtekerke. Bouwtechniek diffe rentiatie schilderen: Andre Gijssel, Wemeldinge; Bianca van Hese, Goes; Peter van der Ree, 's-Gravenpolder; Radjindar Sadhoeram, Zierikzee. LTO/LHNO diverse differentiaties: Raoul Beuns. Goes; Erik de Boe, Wil helminadorp; Christiaan van den Bosch, Oude Tonge; Emanuel Dek ker, Wemeldinge; Marko den Dekker, Hoedekenskerke; Johnny van Dijke, Goes; Colin Feytel, Wemeldinge; Bernard Haver, 's-Gravenpolder; Pieter Kesselaar, 's-Gravenpolder; Edwin Keukelaar, 's-Gravenpolder; Jacco Koopman, Kapelle; Jaco Keukniet, 's-Gravenpolder; Johan Melis, Borssele; Ruben Mesland, Goes; Mirjam Paridaen, Kapelle; Stefan, Roeleven, Goes; Kees Rovers, 's-Gravenpolder; Jeffry Schrijver, 's-H. Arendskerke; Erwin de Visser, Wemeldinge; Gerard Vree- ke, Krabbendijke; Michel de Wee, Yerseke; Rico de Witte, Wemeldinge: Armand Zantman, Goes. VLISSINGEN - Aan de rijksscho lengemeenschap Scheldemond in Vlissingen zijn de volgende leerlin gen geslaagd: Mavo: Fatima Afassi, Vlissingen; Teib Aouraghe, Vlissingen; Bob Austmann, Middelburg; Sheila Bal, Oost-Souburg; Paul Beumer, Vlissin gen; Robertino Bortolotto, Oost- Souburg; Maurice van den Bosch, Vlissingen; Mario Bosschaart, Vlis singen; Reona van Broek, Vlissin gen; Danielle van Cadsand, Vlissin gen; Davor Corbijn, Vlissingen; Ra mon van DAalen, Oost-Souburg; Renzo Deurloo, Vlissingen; Mark Dingemanse, Oost-Souburg; Lars van Dorp, Oost-Souburg; Natasja Engels, Vlissingen; Mirese van den Heetkamp, Vlissingen; Wouter Hermsen, Oost-Souburg; Michiel van Herwijnen, Vlissingen; Johnny Hintzen, Vlissingen; Jeroen van der Hoeven, Oost-Souburg; Rick Holzl, Oost-Souburg; Martin Jacobse, Vlis singen; Samantha Keiler, Oost-Sou burg; Brenda Kleinjan, Vlissingen; Angelique Kooman, Vlissingen; Thijs Koopman, Vlissingen; Pim Kraan, Vlissingen; Remy Kruijsse, Oost-Souburg; Marleen Leijdekker, Vlissingen; Eric Lems, Vlissingen; Richard Lems, Oost-Souburg; Linda Lievense, Vlissingen; Patricia van der Linden, Vlissingen; Ronny Ma- chielse, Vlissingen; Elma Maljaars, Oost-Souburg; Richard Meulenberg, Vlissingen; Tanja Minic, Vlissingen; Kim Minnaard, Vlissingen; Angela de Moor, Vlissingen; Jolanda de Nooijer, Oost-Souburg; Ronnie Nuy ten, Oost-Souburg; Cindy Ooster veen, Vlissingen; Mascha Peters, Vlissingen; Natasja Peters, Vlissin gen; Stefan Poppe, Vlissingen; Rob Postma, Vlissingen; Renate Pruys- sers, Vlissingen; Erika Quakernaat, Vlissingen; Miranda van Renswou- de, Oost-Souburg; Daniël Roelse, Vlissingen; Cindy Saman, Oost-Sou burg; Winnifred Stekelenburg, Vlis singen; Jeroen Versteeg, Oost-Sou burg; Niels van Vliet, Vlissingen; Emiel Vreeke, Vlissingen, Micky Vu- jovic, Oost-Souburg; Silke Wanjon, Vlissingen; Saskia Weezepoel, Oost- Souburg; Hannah Wevers, Vlissin gen; Jacquelien van Wichen, Oost- Souburg; Daniëlle van de Wollen- berg, Vlissingen; Björn Ziemann, Vlissingen. Havo: Annemarie van Aalst, Vlissin gen; Verna Barkmeyer, Middelburg; Aldo Bazuin, Vlissingen; Karlijn Bij- leveld, Vlissingen; Ramon de Blok, Vlissingen; Patty Boogerd, Middel burg; Eelco Borsten, Vlissingen; Da- niëlla Christiaans, Oost-Souburg; Danny Corstens, Vlissingen; Esther van Dam, Vlissingen; Naomi Deug, Vlissingen; Mirjam van Gemst, Vlis singen; Linda de Groot, Vlissingen; Linda Habraken, Vlissingen; Martijn Hermsen, Arnemuiden; Esther Hoek, Vlissingen; Monique van Hoek, Vlis singen; Henriette Idskes, Vlissingen; Olav Janssen, Vlissingen; Marije de Jong, Vlissingen; Wiske de Jong, Vlissingen; Joyce van der Kaap, Vlis singen; Esther Keerssemeeckera, Vlissingen; Patricia Kienlen, Vlissin gen; Miranda Kindts, Oost-Souburg; Femke Klemann, Vlissingen; Marcel de Koning, Oost-Souburg; Martin Koolhoven, Oost-souburg; Nietsa Koutouras, Vlissingen; Angela de Kraker, Vlissingen; Stijn Kriele, Vlis singen; Sandy Kuiper, Vlissingen; Wendy Lantsheer, Vlissingen; Jette Lemstra, Vlissingen; Sandra Linden- berg, Vlissingen; Afra Lindner, Vlis singen; Gea Lobbezoo, Oost-Sou burg; Stefan Louwerse, Oost-Sou burg; Angelique Mallekoote, Vlissin gen; Nathalie Meegdes, Middelburg; Marco Monnier, Oost-Souburg; Ale xandra de Moor, Vlissingen; Ralph Nix, Koudekerke; Stefan de Nooijer, Oost-souburg; Tosca van Noppen, Oost-Souburg; Sandra Nortier, Vlis singen; Gert Orgers, Oost-Souburg; Karin de Pagter, Vlissingen; Juan Rodriguez, Vlissingen; Ramon Sard- joemissier, Oost-Souburg; Heinz Schmitz, Vlissingen; Marco Schou ten, Vlissingen; Tamara de Smit, Oost-Souburg; Talitha Theune, Oost-Souburg; Natasja Tordoff, Vlis singen; Edwin van Trier, Vlissingen; Michel Veen, Oost-Souburg; Aylwin Vermeulen, Vlissingen; Volker Ge rard, Vlissingen; Chris Wagenma kers, Oost-Souburg; Richard Weyer- mans, Vlissingen; Tanja Willis, Vlis singen; Yvette Wissenkerke, Oost- Souburg. VWO: Olaf de Bakker, Vlissingen; El len Baumgartner, Koudekerke; Floor Boon, Vlissingen; Eva Broek huis, Vlissingen; Serge Bronkhorst, VHssingen; Esther Caljouw, Vlissin gen; Pauline van Dijck, Vlissingen; Thomas Dirix, Biggekerke; Anne- beth Evertz, Koudekerke; Nathalie ■ia»!» worden gehandhaafd. Ze heb ben veel bouwtechnische gebre ken én opknappen is financieel onhaalbaar. Proverko wil com merciële ruimten, voor restau rants, bouwen op de begane grond en zestien koopapparte menten. Die opzet is aan de Nieuwendijk eerder toegepast. Discotheek De Schuur is tegen de vlakte gegooid. Woningen en een restaurant zijn op die plek neergezet. De voorzijde van dat pand is aan de Vissershaven en aan de Nieuwendijk staat een dode muur. Die geschiedenis wordt niet herhaald. Het nieuwe project krijgt aan de Nieuwen dijk een opener uiterlijk. Dat is mogelijk, omdat er meer ruimte is. Het voordeel is dat de Nieu wendijk aan één kant niet een blinde muur krijgt en het karak ter houdt van een bewoonde straat. Proverko moet nog wachten tot begin volgend jaar. Stienstra uit Heerlen kan na de zomer al aan de slag met het monumentale pand op de hoek Zeilmarkt- Nieuwendijk en het daarachter gelegen oude politiebureau. De Limburgse aannemer herbouwt het monument dat begin dit jaar bij een storm in elkaar is gestort en vervolgens helemaal is ge sloopt. Hij realiseert twee com merciële ruimten op de begane grond en vijf koopappartemen ten. Belangstelling voor meetapparatuur tijdens de tentoonstelling over het bouwproject voor basisscho len foto Willem Mieras GOES - De leerlingen van de Zeeuwse basisscholen, die heb ben meegedaan aan het bouw project, kunnen zich zaterdag morgen geen betere afsluiting voorstellen: Hennie Huisman opent de tentoonstelling van hun werkstukken! Als gastheer A. E. P. W. Wattel van de Bouw opleiding Zeeland in Goes de bijeenkomst opent roepen de kinderen al: Hennie, Hennie...! En dat terwijl nog geen spoor van de televisiepresentator te bekennen is. De kinderen moeten nog even geduld hebben. Eerst moet 'de meneer van de stichting ABZ (Algemene Bouwdoeleinden Zuid), die het allemaal betaald heeft' nog het een en ander ver tellen. Voorzitter M. W. J. van der Linden legt uit dat zijn stich ting het project samen met het Nederlands Verbond van Onder nemers in de Bouwnijverheid en het Contactcentrum Onder- wijs-Arbeid heeft opgezet. Hij vertelt ook dat ze het hebben ge daan om de kinderen van de ba sisscholen enthousiast te krij gen voor een baan in de bouw. Nadat Van der Linden zijn ver haal heeft afgemaakt beklimt de ster van de Nederlandse com merciële televisie het podium. Hij roept steeds twee kinderen bij zich die moeten vertellen wat zij op hun school met het bouw project hebben gedaan. De aan wezigheid van de bekende Ne derlander maakt de meeste leer lingen nogal verlegen. Het pu bliek krijgt dan ook geen goed beeld van de activiteiten. Hennie Huisman peilt tevens de belangstelling van de leerlingen voor een toekomst in de bouw. Die is niet bepaald overweldi gend. Zo'n tien tot vijftien kinde ren zien een beroep in deze be drijfstak wel zitten. Bovendien zeggen de meesten dat ze archi tect willen worden. Dat moet voor de organisatoren van het project een teleurstelling zijn, omdat metselaars of timmerlie den veel harder nodig zijn. Na de gesprekjes met de kinde ren krijgt Huisman een lesje 'profiel stellen' van een vakman. Hij moet een balk, onderdeel van het houten skelet van een huis, loodrecht neerzetten en vastspijkeren. Met het volbren gen van deze taak is de tentoon stelling officieel geopend. De expositie bestaat onder meer uit foto's, een videofilm, muur kranten en schriftelijke versla gen over het project. De bezoe kers kunnen ook maquettes en bouwtekenigen bewonderen die de scholieren hebben gemaakt. van Gemert, Vlissingen; Antoinet Heijboer, Vlissingen; Wouter van Holthuysen, Vlissingen; Jolanda Ho ving, Vlissingen; Rosalinde Jobse, Vlissingen; Kees de Jong, Vlissingen; Martin de Klerk, Vlissingen; Vincent Knottnerus, Vlissingen: Melanie Ko ning, Vlissingen; Willeke de Koster, Vlissingen; Annelouk Kriele, Vlissin gen; Esther Kuiper, Vlissingen; Iem- ke Kuyper, Vlissingen; Edward Laar man, Vlissingen: Marco Lammers, Vlissingen; Huib Maas, Vlissingen; Marina Meijers, Oost-Souburg; Henk-Jan Mulder, Vlissingen; Judith Mulder, Oost-Souburg; Deborah Nas, Vlissingen; Monique den Ou den, Vlissingen; Erwin Schreuder, Vlissingen; Esmee Steiginga, Vlissin gen; Miquel Terlaak, Vlissingen; Marcel Verboom, Koudekerke; Rudy de Vroe, Oost-Souburg. MIDDELBURG - Aan de Middel burgse Oranje-Nassauschool voor christelijk mavo-onderwijs zijn de volgende leerlingen geslaagd: Jankees Adriaanse; Petra Baaijens; Mark-Jan Bastian; Linda van Bel zen; Sandra v. d. Berge; Sonja de Best; Mirjam Besuijen; Krista Boeije; Miranda Bongaerts; Jacqueli ne Boone; Dinelle Bos; Floort van den Brand; Tjalf Brasser; Mark v. d. Broek; Ricky de Buck; emiel Cevaal; Ian Coppoolse; abigail Degener; Tanja Deij; Peter Dekker; Coen d'Huij; Cas-Jan Dieriks; Renate Drost; Caroline Duine; Judith Eek- hardt; Daniël Eckhardt; Dennis van Elewout; Leonie Fondse; Gabriëlle Fraanje; Talitha Francke; Marnix Geelen; Anita Geelhoed; Marcella Geldof; Sandra Geschiere; petra Gle- rum; Leonoor Goedhart; Mireille la Grand; marijn harinck; Heidi van Hees; Jeroen ten heuvel; ruth Hof man; Tim Hofman; harm den Hollan der; Mart den Hollander; Sonja Hou- mes; Anja jacobse; Mark Janse; Wim Jeras; Manfred Jobse; Corné Jobse; Yolanda de Jong; Irene Joosse; Ro bin de Kam; Irma Karelse; Lindu de Keuning; Jeanine Keur; Thomas Kleinjan; Karin de Klerk; machteld Kole; Herman Koops; nadja Koole; Bart Kouwenberg; Peter v. d. Kree- ke; Hans Kuijer; Froukje Kuiper; Franciske Labrujere; René Latuhe- ru; Matthijs Lodder; Joram Loenen; Natalie Louws; Jeroen Luyk; Cyn thia Mangroe; Karin Maranus; Nico Marteijn; Marit ter Mate; Allard meeuwse; Arianne Minnaar; Jenne- ke Mulder; Iwan de Pagter; Miel Pan- nekoek Loois; Anquelien Pattenier; Milko Peterse; CVatheleine POppe; Paulien Poppe; Ernst Job Posthu- ma; Wilco pruysers; Miranda van Raemdonck; Jacco Riemens; Mars- ha Rietbergen; Maltie Ritoe; nancy Robinson; Lia Roorda; Chantal San dee; Eelco Schjerpenisse; Sebastièn Schletterer; Pris Schotsborg; Joos Schroevers; martin van Sighem; Sa bine Simonse; Marjolein Sinke; Ha rold Sluyter; Marjo de Smit; Arno Steenbeek; Marjolein Steutel; Aron Teclegiorgis; Marco Thümann; Aart v. d. Toorn; Marco van Velsen; Mar tin Verburg; Rogier Verburgt; Niels Vergouwe; Adjan Verhage; Simon Verhage; Karien Verhulst; Aureo Vermaes; Wico Vermeulen; maurits Verschuur; Els de Visser; Yvonne v. d. Vlies; sonja v. d. Voet; Annemarie Vogelaar; Johanna Voskamp; Mar cella Wagenaar; marianne van Wal lenburg; Mirjam ter Welle; Mariëlle de Werk; Pedro Westerweel; Joke Weststrate; Dennis Wisse; Gerdaan Wisse; Eric de Wit; Jeroen Wonder gem; Nicole van Zweeden. MIDDELBURG - Aan de Tooren vliedtschool in Middelburg zijn de volgende kandidaten geslaagd voor het mavo-examen: Germt Aalfs; Jason Bouwens; Tim van den Broek; Jeroen Duivenvoor de; Jeroen Fokke; Jop Gelders; Ri chard Gommers; Wilbert Griep; Daphne van Hattem; Brenda Huijs- kens; Ralph Koper; Yorickde Lange; marjolein Maris; Erwin meerman; Robin van Sabben; Patrick Selen; Roland Smolders; Guido Wal. MIDDELBURG - Aan de school voor beroepsonderwijs De Wellinge in Middelburg zijn de volgende leer lingen geslaagd: lager technisch onderwijs afdeling bouwtechniek (differentiatie tim meren): K. A. G. van Belzen, Middel burg; S. Bom, Middelburg; D. Char- pentier, Middelburg; W. J. dingeman se, Westkapelle; W. A. L. Kieboom, Middelburg; A. Roose, Oostkapele; A. Schaalje, Middelburg; J. M. Snel, Middelburg; P. A. J. van der Veeken, Middelburg; E. Verschuren, Nw.- en St. Joosland; D. B. van de Voorde, Ar nemuiden. Afdeling mechanische techniek: M. van den Broeke, Vlissin gen; S. M. van Gelder, Oost-souburg; R. C. de Jonge, Middelburg; A. H. Krijger, Meliskerke; A. H. Loswijk, Middelburg; E. Meulmeester, Mid delburg; J. W. A. Pattiasina, Middel burg; P. A. Rosenthal, Westkapelle; T. Schewe, Oostkapelle; D. C. Selen, Arnemuiden; E. M. Tisserand, Mid delburg. Afdeling elektrotechniek: R. van Aalst, Oost-Souburg; A. van Aartsen, Middelburg; M. Bloemen- daal, Arnemuiden; J. F. A. Broek huis, Vlissingen; A. J. T. van Cassel, Middelburg; A. Cohen, Middelburg; P. duine, Middelburg; B. R. Geschie re, Koudekerke; R. M. C. Goud szwaard, Serooskerke; A. Hoog- straate, Middelburg; Y. C. Kizilcan, Middelburg; D. Lissenburg, Middel burg; B. van der Meijden, Oost-Sou burg; W. M. R. Meijer, Middelburg; J. W. Petiet, Koudekerke; R. Puma, Vrouwenpolder; J. Riemens, Middel burg; R. J. de Rijke, Arnemuiden; R. Sekkour, Middelburg; M. Slager, Middelburg; A. F. W. Tilroe, Veere; B. Zghouhj, Middelburg; M. Zouten dijk, Koudekerke. Afdeling motor voertuigentechniek: S. Böhm, Mid delburg; J. P. E. Colijn, Oost-Sou burg; A. C. H. Compeer, Westkapelle; G. van Gunst, Middelburg; W. A. J. ten have, Oost-Souburg; B. Hooge- steger, Arnemuiden; G. Hoogesteger, Arnemuiden; F. Jiao, Middelburg; W. Jobse, Westkapelle; R. Koole, Oost- Souburg; R. Potter, Middelburg; F. D. Ridderbos, Grijpskerke; M. de Schipper, Middelburg; C. C. J. Zan- dee, Gapinge. Afdeling comsump- tieve techniek: J. de Baat, Vlissin gen; C. J. Basie, Middelburg; L. van Eenennaam, Oost-Souburg; J. M. van Erp, Westkapelle; C. A. C. Hen- ning, Oost-Souburg; P. Jacobse, Oost-Souburg; H. D. de Klerk, Oost- Souburg; M. Knol, Middelburg; E. van Peenen, Vlissingen; E. C. Poppe, Middelburg; J. A. de Raaff, Vlissin gen; N. van Koo, Vlissingen; V. J. P. Sala, Grijpskerke; S. P. Titaley, Oost-Souburg; P. Vermeulen, Vlis singen; J. W. Vreeke, Oostkapelle. Af deling consumptieve techniek (dif ferentiatie koken/serveren): R. P. Aertssen, Middelburg; S. M. Donk, Middelburg; D. Guilliet, Middelburg; M. Louws, Biggekerke; G. Ludikhui- ze, Middelburg; M. J. van de Pieter man, Koudekerke; C. S. Poppe, Vlis singen; P. Verlinde, Middelburg; J. T van Wezel, Vrouwenpolder. Niveau verbetering: M. Akdim, Vlissingen; M. Faasse, Westkapelle; M. M. de Haan, Oost-Souburg; H. El Jadidi, Middelburg; Y. Kambier, Koudeker ke; D. de Kraker, Middelburg; J. E. Latumeten, Middelburg; A. Mast booms, Vlissingen; J. H. Siereveld, Arnemuiden; P. M. A. Stroo, Arne muiden; A. van der Weele, Middel burg, S. G. de Wind, Vlissingen. Afde ling bouwtechniek (differentiatie schilderen): J. E. T. Provoost, Bigge kerke. Lager huishoud- en nijver heidsonderwijs, afstudeerrichting verzorgende beroepen: E. M. C. Cal jouw, Oost-souburg; A. van Dongen, Arnemuiden; J. van Hecke, Koude kerke; M. Maas, Vrouwenpolder; \Y E. J. Neele, Groed e; M. Schoolmees-! ter. Middelburg; F. Uytdewilligen, Middelburg; B. de Witte, Westkapel le. Afstudeerrichting uiterlijke ver zorging: M. D. C. Back, Oost-sou burg; A. M. G. van Belzen, Middel-: burg; C. C. S. Brunings, Vlissingen; W. Burger, Vlissingen; J. Crouwel, Rotterdam; A. W. Donk, Middelburg;, S. Flameling, Oost-Souburg; N. J, Kusse, Zoutelande; S. ottenhof, Vlis singen; A. Wagenaar, Vlissingen; B M. Walhout, Serooskerke. Afstudeer richting textiele werkvormen: P. V van Belzen, Oost-souburg; M. E. A. Broos, Domburg; C. Hernaus, Mid delburg; A. van der Leek, Koudeker ke; S. N. Neve, Koudekerke. Indivi dueel technisch onderwijs, afdeling bouwtechniek: M. F. Boogaard, Vlis singen; C. C. Minderhoud, Westka pelle; M. Peters, Vlissingen; J. Sinke, Vlissingen; R. Thiel, Vlissingen. Af deling mechanische techniek: M. Angele, Oost-Souburg; C. Arslan, Middelburg; H. Kizilarslan, Middel burg; K. Koe, Middelburg; R. H. Lie vense, Westkapelle; M. Mulder, Nw.- en St. Joosland; K. Petiet, Middel burg; R. van Reijen, Veere; H. G. W. Rommens, Vlissingen; O. J. P. Rom- mens, Vlissingen; J. A. Wezepoel, Oost-Souburg. Afdeling consump tieve techniek: H. W. Blok, Middel burg; H. M. Buyck, Groede; G. koog- er, Vlissingen; J. E. Lambregts, Mid delburg; F. Moret, Vlissingen; D. S. Stijl, Vlissingen; L. H. L. van Zwieten, Koudekerke. Individueel huishoud en nijverheidsonderwijs, afstudeer richting verzorgende beroepen: M. W. M. Baert, Oost-Souburg; N. C. J. Baert, Oost-Souburg; Y. van Pame- len, Middelburg; S. Quakernaat, Vlis singen. Afstudeerrichting uiterlijke verzorging: A. Behary, Middelburg; A. M. Lippens, Vlissingen; A. maas, Vlissingen; F. Morren, Koudekerke; P. C. D. Rossel, Vlissingen. Afstu deerrichting textiele werkvormen: D. de Jonge, Oost-Souburg. Huisvrouwen - De afdeling Middelburg van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen maakt vandaag, dinsdag, een excursie naar het rioolwaterzui- veringsbedrijf in Ritthem. Het vertrek per fiets is om 12.00 uur vanaf station Middelburg. Kffip mmiii Sjoelen - Negen leden van de Souburgse sjoelvereniging 'Schijf '83' hebben in het Lim burgse Brunssum prijzen ge wonnen tijdens een toernooi waaraan 166 mensen deelna men. De Zeeuwse resultaten zijn: Dames B: 5de prijs, Corrie Stijns, 1324 pnt; heren C: 3de prijs, Henk Toerse, 1317 pnt; heren D: 2de rpijs, Dave vd Vos 1298 pnt; dames E: 2de prijs, Sijgie Toerse, 1104 pnt. Elf personen van dezelfde sjoel vereniging hebben aan het Jaco- ba van Beierentoernooi te Oost- voorne meegedaan. Daar wisten weer vier leden een prijs te beha len met de volgende resultaten: Dames B: 2de prijs, Ans Schilpe- roort, 2637 pnt; heren C: 2de prijs, Connie Colijn, 266 pnt; heren D: eer ste prijs, Jan den Ouden, 2503 pnt; dames E: 2de prijs, Sijgie Toerse, 2153 pnt. Aan dit toernooi namen 142 personen deel. In Oosterhout nam team IV van de Souburgse sjoelvereniging deel aan de finale van de club competitie van de regio zuid. Het kwam in de finale door eerst zes wedstrijden te sjoelen tegen teams uit Brabant en Zuid-Hol land. Uiteindelijk kwamen acht teams van acht verschillende sjoelverenigingen tegen elkaar, in het strijdperk. Eerste werd DVS uit Ridderkerk, tweede werd 'Schijf '83' uit Oost-Sou burg en derde De Arend uit Hoo- gerheide. Geslaagd - Paul Joosse uit Vlissingen is aan de St. Joseph- school in Roosendaal geslaagd voor het examen LTS/c voor gra fische technieken. Vijf scholen hebben meegedaan aan het leer-en-doe-plan: de Jan Wouter van der Doelschool uit Zierikzee, De Grote Belt uit Oost-Souburg, De Reynaert uit Hulst, de Sint Bavo school uit Oostburg en de Prinses Mar- grietschool uit Goes. Elke school heeft tijdens het project samengewerkt met een LBO-op- leiding en een aannemer in de buurt. De laatste koos een ge bouw waar de leerlingen 'mee aan de slag konden'. De aanne mer moest ervoor zorgen dat het in de buurt van de school lag, zo dat de kinderen regelmatig een kijkje konden gaan nemen op de bouwplaats. Daarnaast kregen de leerlingen bezoek van de op drachtgever, de architect, ie mand van de gemeente en de ar beidsinspectie. Ook namen de scholieren een kijkje op het LBO, waar ze soms zelf mochten metselen. Zaterdagmiddag was de exposi tie opengesteld voor basisscho len en LBO-opleidingen, die ook een keer mee willen doen. Vol gend schooljaar zal de ABZ be halve Zeeland ook Limburg en Noord-Brabant betrekken bij het project. Het feit dat de basis schoolleerlingen veel beter beknd zijn met de bedrijfstak dan voorheen stemt de organisa toren tevreden en is reden ge noeg om door te gaan. Q H Festival Nieuwe Muziek do. 28 juni t/m za. 7 juli 1990 Centrum Nieuwe Muziek Kloveniersdoelen Achter de Houttuinen 30 Postbus 15 4330 AA Middelburg Tel. (01180) 23650 te Oostkapelle vraagt op korte termijn een tweetal voor assistentie in de keuken. Sollicitaties richten aan de directeur van Bos en Duin, Duinweg 82, 4356 GD Oostkapelle. SEIKO SFA017. Sports-timer. Geschikt voor de timing van o.a. voetbal, handbal en hockey. Functies: timer, repeat timer, timer-stopwatch en stopwatch. 30 Meter waterresistant. f 395,- Tijdelijk bij aankoop van een SEIKO-horloge een SEIKO WK-T- shirt cadeau (op op). Zuidstraat 66 WESTKAPELLE Westdijkstraat 27 ARNEMUIDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 16