Lokeren kan stunten tegen KV Mechelen Aantrekkelijk begin nieuwe bedrijfsvolleybalcompetitie Valse start van tenniscompetitie Trainers blijven FC Twente zit in problemen Te laag moyenne Van der Hooft Coopertest Van RKHAV-atletentijdens Indoor Zeeland atletiek Marathonzege Van de Wielen Prestatiedrang Achtste finale Belgische voetbalbeker Blessures Beveren Bekerwedstrijd DEN HAAG - Leon van de Wie len uit Zierikzee heeft voor een goede prestatie gezorgd door in Den Haag een marathon in de A-categorie te winnen. In de wedstrijd over 50 ronden was hijéén van de negen rijders die een ronde voorsprong wist te nemen op de rest van de schaat sers. In de eindsprint versloeg Van de Wielen Alex Jansen uit Leiden. Derde werd Aad Grimbergen uit Rijnsburg. Frans van den Berge uit Krabbendijke werd eerste van de gedubbelden en dus tien de in de eindklassering. In de B-categorie was Ferdy Wis se uit Middelburg opnieuw de smaakmaker. In de eerste, van in totaal dertig ronden, ontsnap te hij al uit het peloton. Na tien ronden kreeg hij hulp van twee medevluchters en gezamenlijk dubbelden ze het peloton. Ferdy Wisse kon door een valpartij niet om de eerste plaats sprinten. Hij werd tweede na de Zuidhollan der Henk Angenent. GOES - Atletiek vereniging AV'56 houdt vanavond een coo pertest. Deze loop, waaraan ie dereen kan meedoen, start om 19.00 uur op de verlichte kunst stofaccommodatie op sportpark Het Schenge in Goes. Piet Lossie voorspelt records HULST - De Hulster atletiek vereniging RKHAV is zonder twijfel de actiefste Zeeuwse club waar het gaat om indoorat- letiek. Een kleine twintig atle ten van deze Zeeuw-Vlaamse vereniging is de hele winter weekeinde na weekeinde onder weg van indoorevenement naar indoorevenement. Deze winter worden er 25 bezocht. De motor achter die activiteiten is trai ner Piet Lossie (48), die zelfs be reid is uit eigen portemonnee het nodige geld te steken in de reiskosten van de atleten. Niet voor niets luidt zijn bijnaam 'Piet Atletiek'. Zaterdag verschijnt RKHAV met een groep van negentien at leten bij Indoor Zeeland atle tiek. Voor de meeste Zeeuwse at leten de enige kans om dichtbij de voordeur indoor competitie te bedrijven en dus waardevol. Voor RKHAV is het evenement in Goes, zo mag duidelijk zijn, er één in de rij. „Voor ons is dit eve nement niet zo belangrijk. We zijn tenslotte elke week actief', zegt de gedreven Lossie. Toch onderkent hij wel dat de andere Zeeuwse verenigingen de verrichtingen van zijn pupillen met nieuwsgierige blikken zul len gadeslaan. „Ik vind het be grijpelijk dat men ervan uit gaat dat RKHAV iets moet laten zien. Zo voel ik het ook. Maar ik wil niet van een afgang spreken als we in het eigen Zeeland eens een keer minder presteren. Vol gende week doen we het mis schien weer goed. Maar natuur lijk willen we voor eigen publiek graag goed presteren. En eerlijk gezegd heb ik daar alle vertrou wen in", zegt Lossie. die voor spelt dat zeker één Zeeuws re cord zaterdag sneuvelt. „Daniëlle Segers gaat bij de meisjes A het Zeeuws record ko gelstoten verbeteren. Dat staat nu op 10.82 meter. Daniëlle heeft pas nog 11.47 meter gegooid, met een rubberen kogel. Met een normale kogel moet ze zeker dicht in de buurt van de twaalf meter komen. Ze gooit nu steeds ruim boven de elf meter." Ande re Hulster kanshebbers op me dailles zijn A-juniore Suzanne van Acker, zij liep zondag een nieuw persoonlijk record op de 60 meter in 7.6 seconden en haar zus Liesbeth. Zij komt bij de da mes op kogel in aanmerking voor een hoge klassering. Verder is Theo Cappendijk weer terug, nadat hij een aantal jaren op non-actief stond in verband met zijn studie. „Hij is absoluut een outsider op de 60 meter", verze kert Lossie. De atleten ervaren de wekelijkse trips naar Utrecht, Zwolle,Den Haag, Dortmund of het Belgi sche Hoboken (35 kilometer van Hulst) bepaald niet als ver moeiend. Integendeel, zegt Los sie, de wedstrijden stimuleren juist hun prestatiedrang. „Er wordt elke keer weer op persoon lijke en clubrecords gejaagd. Als het er een weer is gelukt een re cord te verbeteren, zie je ze glun deren. Nee, de atleten worden niet overbelast door wekelijks wedstrijden te doen. Nu hoeven ze door de week niet zo veel te trainen. Je ziet aan ze dat ze daardoor minder gespannen aan de wedstrijden beginnen", aldus Lossie, die, zoals bekend, op ei gen kosten een kleine indoor- trainingshal naast de atletiek baan van RKHAV liet aanleg gen. Zoals hij ook investeert in de prestaties van zijn atleten. De wekelijkse reizen komen groten deels voor rekening van de trai ner. „Je moet het zo zien. Atle tiek is een hobby van me. En een hobby mag best geld kosten", vindt Lossie. De reizen zijn in aantal de afgelo pen jaren steeds gegroeid. „Het begon eigenlijk dertien jaar gele den met Indoor Zeeland. Daar kwam toen Zwolle bij en de Ne derlandse kampioenschappen in Zuidlaren. Van lieverlee gin gen we steeds meer doen. In Ho boken bijvoorbeeld zie je ook veel Brabantse atleten. Ik denk dat atleten van andere clubs best vaker indoorwedstrijden zouden willen doen, maar dat ze er door de kosten niet aan toe komen. Bovendien zie ik ouders van atleten niet elke week met hun kinderen stad en land afrij den." TERNEUZEN - Voordat volgen de week de clubs uit de eerste klasse aan de tweede competi tiehelft beginnen, worden dit weekeinde de retumwedstrij- den uit de achtste finale van de strijd om de Belgische voetbal beker afgewerkt. De verras sendste uitslag van de eerste wedstrijd, die enkele weken ge leden werd gespeeld, kwam on getwijfeld op naam van Loke ren. De ploeg uit het Waasland klopte toen, in een uitwedstrijd, landskampioen KV Mechelen met 1-3. Lokeren heeft zich daardoor uiteraard een goede uitgangspositie verschaft voor een plaats in de kwartfinale. Ondanks de goede vooruitzich ten met betrekking tot het ver volg van de bekerstrijd was er begin deze week niet erg veel re den tot lachen in Lokeren. Im mers, tijdens een trainingskamp aan de kust, in Koksijde, raak ten enkele spelers geblesseerd, waardoor trainer Aimé Antheu- nis vermoedelijk niet zijn sterk ste formatie in zal kunnen zetten tegen KV Mechelen. Bart de Roover hield aan het verblijf in Koksijde een ontsteking in de voet over en Marko Myyry ge raakte geblesseerd aan de achil lespees. Daarnaast heeft Danny d'Hondt last van een liesblessure en kan er nog steeds geen beroep wor den gedaan op de reeds langere tijd geblesseerde Pier Janssen, alhoewel de routinier inmiddels de trainingen heeft hervat en binnen afzienbare tijd zijn her optreden hoopt te maken. Voor alsnog dus zorgen in Daknam. Bij KV Mechelen wordt er, on danks de 3-1-achterstand, nog steeds in een goede afloop van deze bekerronde geloofd. De ploeg van trainer Ruud Krol won afgelopen week nog een toernooi in Israël (met onder meer deelname van FC Utrecht en FC Groningen) en na terug keer in België kon Krol ver heugd vaststellen dat „iedereen weer helemaal fit is. Met name de spitsen zijn weer allen in staat om te spelen". Vooral dat laatste deed Krol deugd omdat het scoren de laat ste wedstrijden maar moeizaam verliep. Maar tijdens het toer nooi in Israël bleken spelers als Cisse Severeijns en Eli Ohana weer terug de oude te zijn. Ook middenvelder Paul Demes- maecker acteerde naar behoren. „Deze spelers zijn maanden uit de roulatie geweest en ik denk, dat ik weer volledig een beroep op hen kan doen. We wachten nog de trainingen van de laatste dagen af, vooraleer definitief een beslissing genomen wordt of ze tegen Lokeren kunnen spelen. Ze hebben nog wel wat conditio nele achterstand; daar moet nog aan gewerkt worden. Het be langrijkste is dat ze volgende week, als de competitie hervat wordt, weer kunnen spelen". Vraagteken voor zondag is ov erigens nog wel Erwin Koeman. Daarvoor gaf Krol als verkla ring: „Erwin is door de vele bles sures feitelijk té snel weer terug moeten komen. Het is te gefor ceerd gegaan en daar lijkt hij nu de terugslag van te krijgen. Daarom is het goed dat Erwin wat rust gekregen heeft". Ook Beveren heeft een goede kans om zich bij de laatste acht te plaatsen. De tweede Wase ver tegenwoordiger op het hoogste niveau hield aan de uitwedstrijd tegen Sint Truiden een 1-1-gelijk spel over en dat mag waarschijn lijk genoeg zijn. In de thuiswedstrijd tegen Sint* Truiden zullen de in de winter stop aangeworven Paul Lam- brichts en Maurice van Ham (ex-AZ) vermoedelijk van de partij zijn. In de oefenwedstrijd van afgelopen weekeinde tegen Sint Niklaas (2-2) debuteerden beiden verdienstelijk. AA Gent, dat overigens aan een opvallend heroptreden in eerste klasse bezig is, deed in de eerste wedstrijd tegen Standard Luik ook al van zich spreken. De Oost-Vlamingen klopten de for matie van trainer Georg Kessler met 5-2. Overigens lijkt Stan dard zich vlak voor de jaarwisse ling nog behoorlijk versterkt te hebben met onder meer de van Germinal Ekeren overgenomen Nederlandse spits Henk Vos. Eén ploeg heeft zich overigens al geplaatst voor de kwartfinale. In verband met deelneming aan een toernooi in Gran Canaria speelde Anderlecht reeds afgelo pen week tegen Lommei. Nadat de eerste wedstrijd reeds met 5-1 gewonnen werd. bleef Ander lecht nu met 4-1 aan de goede kant van de score. Het programma van de return wedstrijden in de achtste finales van de strijd om de beker van België is als volgt. Zaterdag: Standard-AA Gent (2-5); Beveren-Sint Truiden (1-1); Diest-Aarschot (1-1). Zondag: Waregem-Racing Genk (1-0); Lokeren-KV Mechelen (3- 1); Club Luik-Hoeselt (1-0); Boom-Germinal Ekeren (1-0). Tussen haakjes de uitslag van de eerste wedstrijd. Erwin Koeman is nog een vraagteken bij KV Mechelen (foto ANP) TERNEUZEN - Op de eerste speeldag van de nieuwe compe titie' in het Terne'uzense be- drijfsvolleybal ging de belang stelling vooral uit naar de ver richtingen van de gepromo veerde en gedegradeerde teams. Die deden het in hun nieuwe omgeving over het algemeen uitstekend. Vooral Auto Verlinde maakte in druk met een 3-0-overwinning op het toch heus niet zwakke Noordzee/De Honte. Maar ook De Hoop, Scharmga en Voor- waarts/Amro lieten zien dat ze weinig moeite hadden met het hogere niveau. De degradanten deden het, V.& V. en ABN uitge zonderd, ook op een wat lager plan niet best. Gemeente trof het niet dat het bij de eerste ken nismaking in de lagere poule NHI tegenover zich vond. NHI, dat in de eerste helft van het sei zoen pas in de slotfase voor de titel werd uitgeschakeld, liet di rect zien ook in de tweede helft in de top mee te willen spelen. Met een uiterst gemotiveerde Eddy Roelofs als spelverdeler (en vaak ook afmaker) werd Ge meente op een 1-2-nederlaag ge zet. „We willen vooral van de fa vorieten winnen", gaf Roelofs na afloop een verklaring bij de 2-1- overwinning. Die 1-2-verliescijfers kregen na degradatie ook Dow 2 en Dow 3 te slikken. Interver/Sport haal de Dow 2 onderuit, het gepromo veerde Voorwaarts/Amro pakte het derde team van Dow knap in. ABN, dat de vorige competitie met een negatief saldo (-2) had afgesloten, heeft de rijen kenne lijk weer' gesloten. In de laagste Bevobo-klas haalde het team nu een 3-0-zege op Kramer 4. De eer ste set kon lang alle kanten uit, maar werd tenslotte door ABN met 16-14 gewonnen, daarna ver zwakte de tegenstand en waren 15-10 en 15-4 goed voor de uitste kende nieuwe start. In de hoofdklas gaf Dees tegen nieuwkomer Verbrugge/De Meyer een aardige demonstratie weg (3-0), revancheerde Stunt VLISSINGEN - Vertraging in de postbestelling of niet werkende secretariaten zijn er de oorzaak van geweest, dat de openingsronde van het tweede gedeelte van de districts-in- doortenniscompetitie niet vol ledig volgens de planning kon worden afgewerkt. Bij de mi xed-teams kwam Ludo et Emer- go namelijk niet opdagen, ter wijl in de afdeling herenequi pes SJEF verstek liet gaan. Bei de ploegen gaven bij navraag als reden op geen programma ontvangen te hebben. Animo, herfstkampioen in pou le A bij de gemengde ploegen, profiteerde van een en ander. De uitslag tegen genoemde Oostburgse formatie werd con form het reglement voorlopig op 12-0 bepaald. De reserves van de Terneuzena- ren kwamen wel in actie, waarbij de hoofdmacht van MLTC als opponent fungeerde. Deze in Hoek beslechte tweekamp resul teerde in een gelijkspel, een sco re die de krachtsverhouding uit stekend weergaf. Promovendus Animo kwam overtuigend uit de startblokken, want zowel Bernd van Quekel- berghe, die Dennis de Jong net de baas bleef, als Guido Tol- hoek, ruim de meerdere van Marcel van Sabben, zorgden voor de volle winst. De hoofdstedelijke dames had den hun antwoord evenwel ogenblikkelijk klaar. Esther Le- volger troefde Daniëlle van Zweeden overtuigend af en Gwen Melis kwam geen moment in de problemen tegen Leslie Lipjes. De strijd in de dubbels was vervolgens een afspiegeling van de scores in de singles, zodat uiteindelijk een 6-6-stand op het wedstrijdformulier kon worden ingevuld. In poule C bezet DOS II sinds het afgelopen weekeinde de lei dersplaats, dankzij een ruime ze ge op Souburg III. Yerseke, dat in het prestigeduel tegen de ei gen tweede selectie aan het lang ste eind trok, volgt de Vlissin- gers op één punt achterstand. MLTC IV versus de Schelde III, het enige gevecht dat in poule D op het programma stond, ein digde onbeslist. Uitslagen, poule C: De Schelde II - 't Halve Maantje. G. McGillavry 2-0; M. van Dijk 4-0; Y. Baarends 4-2; C. de Schipper 4-4; G. McGillavry/M. van Dijk en R. van DalerVT. van der FEen 5-5; Y. Baarends/C. de Schipper 5-7. Yerseke II - Yerseke I. J. Verschuure 0-2; K. Oostrom 0-4; B. Oostrom 2-4; L. Rijk 2-6; J. Verschuure/K. Oos trom 2-8; B. OostronVC. Knuyt 4-8 Souburg III - DOS II. J. de Klerk/R. van de Male 1-1; S. de Klerk 3-1; M Drenth 3-3; K. Visser 3-5; R. van de Male/W. Meulmeester 3-7; M. Drenth/K. Visser 3-9. Poule D: MLTC IV - De Schelde III. J. Mooibroek 0-2; T. Lefeber 0-4; E. Labruyere 2-4; M Delfsma 4-4: J. Mooibroek/T. Lefeber 4-6; E. Labruyere/M. Delfsma 6-6. In de eerste klas van de herenaf deling ontmoetten Hulster Am bacht en nieuweling Duiveland elkaar. De Nieuwerkerkers konden hun in december gerealiseerde pro motie nog niet met winst, of op zijn minst een puntendeling, kracht bijzetten. Tegen de routi niers uit de Reynaertstad moes ten ze het namelijk in de afron dende speelperiode laten afwe ten. De opening in de vorm van per soonlijk succes van André Goe degebuure tegen Jean Loup Del tour was overigens veelbelo vend, en ook Winfred van de Pol stond zijn mannetje, in dit geval Ronald Renique. Mark de Brou wer, die meer in zijn mars had dan Hans Jan Goedegebuure. en Stanny Verstraeten, die Piet Vreek onder de duim hield, luid den echter het herstel van de Zeeuws-Vlamingen in, waarna de dubbelspelen zoals vermeld de beslissing brachten, 8-4. Het gedegradeerde DOS en Sou burg lijken de zaken in de twee de klas te gaan beheersen. De Zwanenburgers stonden Kapel- Ie het redden van de spreek woordelijke eer toe, en Souburg boekte de reglementaire 12 winst op SJEF, dat immers niet op het appèl verscheen. Uitslagen, poule B: DOS - Kapelle P Visser/J. Roovers 1-1; H. Tijssen 3-1: F. van de Velde 5-1; T. Veraert 7-1; P Visser/F. van de Velde 9-1; H. Tijs- sen/T. Veraert 11-1. De Schelde Domburg. M. de Gooyer 0-2; T. Ja cobs 0-4; A. Schreurs 2-4; R. Hendrik se/R. Vonk 3-5; M. de Gooyer/T. Ja cobs 3-7; A. Schreurs/R. Hendrikse 5-7. Animo I - Dauwendaele. N. van Riel 2-0; F. Hamelink 4-0; E. Cohenfr 0; P. Kouwijzer 8-0; N. van Riel/F. Ha melink 10-0; E. Cohen/P. Kouwijzei 12-0. KOEWACHT - Jos Oppeneer blijft volgend seizoen ook trai ner van de voetbalvereniging Koewacht. Hij gaat dan aan het derde seizoen beginnen bij de zondagvierdeklasser. „Ik ken de dorpsmentaliteit van Koe wacht goed. Bovendien komen er volgend jaar wellicht enkele spelers terug die eerder bij ons naar een andere club zijn ver trokken", verzekerde de Koe wachttrainer. Ook Hans Radt ziet geen enkele redenen om weg te gaan bij afde lingseersteklasser Corn Boys. „We draaien goed in de competi tie en we zitten nog steeds in de strijd om de Zeeuwse beker. Ik heb het gevoel dat ik mijn werkj in Sas van Gent nog niet heb at gemaakt", aldus de Terneuze naar. Bij de voetbalvereniging Philip pine verandert er eveneeni niets. Edy de Witte, die aan zij; eerste jaar bij de afdelingseei steklasser bezig is, en het be stuur van de zondagclub hebbel elkaar weer voor een seizoen ge vonden. „Er heerst na een ru moerig jaar momenteel een rui tige sfeer binnen de verenigin en dat proberen we te houdéi zo", motiveerde de trainer uil Sint-Jansteen zijn beslissing. L ENSCHEDE (GPD) - FC Twen te zit diep in de problemen. Toch al geteisterd door een was lijst aan blessures, kan de En- schedese club voorlopig niet meer beschikken over Claus Nielsen. Onderzoek in het zie kenhuis wees gisteren uit, dat de Deen dinsdagavond in de oe fenwedstrijd bij AZ een kuit been heeft gebroken. Hij is daardoor voor tenminste drie weken uitgeschakeld. Eerder op de dag bereikte FC Twente al het bericht van het dodelijke ongeluk van de vriendin van Marcel Peeper. Met het oog op de bekerwed strijd van zondag tegen Ajax heeft tijdelijk manager Jan Kas- per contact gezocht met compe titieleider Jan Huijbregts. „Niet om hem te vragen de wedstrijd uit te stellen, maar om hem te vertellen hoe de situatie mo menteel bij ons ligt". Want naast Peeper en Nielsen, mist FC Twente zondag ook Rutten en Neijenhuis, en is het daarnaast nog maar afwachten of Paus, Gaasbeek en Huistra hersteld zijn van een operatie die he: drietal onlangs onderging. Hetii bovendien dubieus of De Ko ning op tijd fit is na de spier bles sure die hij zaterdag opliep te gen Go Ahead Eagles. „Met Kamerling, Ter Avesl Zwijnenberg en Ten Hag hebbel we natuurlijk wel vervanger achter de hand", aldus Kaspei „maar van een representatief el tal is natuürlijk geen sprak meer". Ajax heeft daar vermot delijk geen boodschap aan, ei zal daarom ook niet willen me( werken aan een verschuivinj van de bekerwedstrijd. tu VLISSINGEN - Vanavond (dol derdag) komen de heren va EMM om 20.30 uur in actie vol de derde ronde van de landelijt beker. De Middelburgse forms tie zal het voor eigen publiek de sporthal Nassaulaan opril men tegen Mercasol/Saturm (tweede divisie). Markt zich voor de 1-2-nederlaag die bij de opening van het vorige seizoen tegen Kramer HiFi werd geleden (nu 3-0 voor Stunt Markt) en harflde ook Dow re vanche op Kramer HiFi 2. De openingsdag van deze competi tie was aantrekkelijk. Uitslagen: Kramer 2-Dow 1-2; Verbrugge/De Meyer-Dees 0-3; V.& V.-Mts/Meao 3- 0; PSV-Neelemans 0-3; Kramer 1- Stunt Markt 0-3; De Hoop-De Pooter 1-2; PZEM-Dees 2 1-2; Dow 2-Inter- ver/SSport 1-2; Beldo-Scharmga 1-2; Noordzee/De Honte-Verlinde 0-3; Dow 3-Voorwaarts/Amro 1-2; ABN- Kramer 4 3-0; NHI-Gemeente 2-1; Rabobank-B.& S. 2-1; Bundeltouw- Gemeente 2 1-2; Mts/Meao 2-Beldo 2 3-0. SAS VAN GENT - Het is zo goed als zeker dat Zeeuwsch-Vlaanderi geen finalist krijgt in de nationale eindstrijd biljarten drieband tweede klas groot, die van 9 tot en met 11 februari in Sint Will brord wordt gehouden. De voorwedstrijden in de poule Sas van Gent leverden in zaal Rei da een overwinning op voor Louis van der Hooft uit Terneuzen, mal de Concordia-speler realiseerde een moyenne dat beslist te laag blijken voor een plaats bij de beste acht van Nederland. Met Louis van der Hooft kwam ook Jo d'Hooghe van GBC Groene dijk tot een acceptabel optreden, de rest van het vijfkoppige gea schap presteerde ondermaats. Maar omdat na promotie niet mets een degradatie kan volgen verlengen Felix Bouwens, Jean-Paul Kraker en Ton Koomen hun verblijf in deze klas. De eindstand in Sas van Gent: 1. Louis van der Hooft, Concordia 10-0.523-6; 2. Jo d'Hooghe, GBC 8-0.569-5, Felix Bouwens, HGL/KOT 6-0.468-3; 4. Jean-Paul de Kraker, HGL/KOÏ 0.456-5; 5. Ton Koomen, Autocenter Axel 2-0.374-4. H' Piet Lossie met zijn atletiekgroep. (foto Camile Schelstraete)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1990 | | pagina 32