PZC Gregory Lede toont klasse bij NK jeugd Recordaanval Aouita komt net iets tekort Mario Been zoekt rust op golfbaan Melanie Bos in nationale jeugdselectie NEDERLANDS KAMPIOEN OP VER EN I^N IK DOE GEEN GEKKE DINGEN MEER Europese titel öuitse vrouwen Prestaties van Zeeuwen in Bergen op Zoom Judoploeg loopt lichte schade op Vonck snelste veteraan op 5 kilometer Hans van Helden wordt coach in Frankrijk Feyenoord Tegenvaller SpOrt MAANDAG 3 JULI 1989 1 5 BERGEN OP ZOOM - Kilte noch regen konden dit weekeinde de warmbloedige Gregory Lede afhouden van twee overwin ningen tijdens de Nederlandse kampioenschappen atletiek voor A- en B-junioren. Samen met Dynamo-atlete Karen Gle- rum vormde Lede de opvallendste exponenten tijdens de door de koude en de tweede wedstrijddag (zaterdag) overvloedige regenval geteisterde titelstrijd in Bergen op Zoom. Ondanks de tegenwerkende natuur prijkt er sinds gisteren een nieuw persoonlijk record op de lijst van de donkere Gregory Lede: de Vlissinger verbeterde zijn persoonlijk record op de hinkstap met 24 centimeter tot 14 meter 67. Gregory Lede hier op archieffotowon tijdens het NK voor junioren zowel het verspringen als de hinkstap. Het organiserende Spado had de za ken prima voor elkaar, maar kreeg in ruil daarvoor geen records. Op geen enkel onderdeel werden er nieuwe ju nioren-records gevestigd, waarmee sportief gezien dit kampioenschap van weinig waarde was. Enerzijds werkte het weer tegen, anderzijds werd bij een aantal onderdelen vë'el van de atleten gevraagd omdat slechts via het lopen van één of meerdere kwalificaties de halve en hele finales konden worden bereikt. Daarnaast is de opmerking op zijn plaats, dat de vaderlandse jeug- datletiek op dit moment niet bulkt van het talent. Gregory Lede vormt op deze regel al enige tijd een uitzondering. De Atleti- ca-man is niet alleen van Zeeuwse, maar ook van eenzame nationale klas se op de onderdelen waarop hij dit weekeinde uitkwam, het verspringen en de hinkstap. Zijn uiteindelijke toe komst ligt vrijwel zeker in de hinkstap, het nummer waarop de all-round sportman gisteren onbedreigd de zege greep. Met een nieuw persoonlijk record sloot meerkamper Lede tevreden doch ook vermoeid de voornaamste periode van dit atletiekseizoen af. „Voor mijn ge voel ben ik nu wel uitgeblust. De ko mende maand ga ik het op de training rustiger aan doen. Dit seizoen is voor mij geslaagd, ik kan tevreden zijn", al dus Lede, die zijn opspelende boven- beenspier in het linkerbeen rust wil gunnen. Als gevolg van opeenhoping ?an afvalstoffen in dat been kon hij de aatste weken minder trainen, maar daagde hij er wel in de vorm te behou den. De 14.67m op de hinkstap zou ook bij ie jongens A, de leeftijdscategorie waar Lede de komende twee seizoenen n verkeert, niet hebben misstaan. Een ïilveren medaille zou het deel van de Vlissinger zijn geweest, 9 centimeter achter de winnaar bij de A-junioren ïvo van Oostende (14.76). Waarmee Lede ongevraagd zijn talenten bloot legde, zoals hij dat ook een dag eerder al had gedaan tijdens het verspringen. Op dit onderdeel legde hij met zijn zes de en laatste ultieme sprong pas be slag op het goud door de tot dan toe winnende jump van Stefan Molenaar 16.90) met vier centimeter te overbrug gen. De vraag is wat de Surinamer in de nabije toekomst denkt te gaan doen net zijn atletiekcapaciteiten. „Vol gend seizoen wil ik het wat rustiger aandoen. Dan zit ik in het examenjaar voor het HAVO, de studie gaat dan voor. Eigenlijk gaat het vooral om het iaar daarna, dan wil ik me kwalifice ren voor het EJK. Maar ook dat zal af hankelijk zijn van de mogelijkheden lie een eventuele studie me dan biedt", aldus Lede, die een opleiding voor fysiotherapeut wil gaan volgen. Een geslaagd voorbeeld van de combi natie studie/sport is wellicht Dyna- no-atlete Karen Glerum. De Souburg- se heeft een tijd vol tegenslag (en stu- lie) achter de rug, maar kwam, zag en werwon gisteren op de 1500 meter neisjes A. Glerum, die journalistiek itudeert aan de Iowa State University n de Verenigde Staten, heeft via dit in- itituut een zogeheten sportbeurs. Wat :rop neerkomt, dat ze behalve hard ituderen ook alle faciliteiten en tijd frijgt om te trainen. En dat is in de at- etiek van eminent belang voor wie verkelijk wil presteren. De Souburgse won in de matige tijd van 4.40.76 minuten (ter vergelijking: het Nederlands record stat op 4.13.98 pin), 24-honderdste sneller dan man ner twee Monique Timmermans. Voor Karen Glerum vormde de overwin ning op de Koninginne-afstand een re vanche op wie haar hadden afgeschre ven. De Zeeuwse leidde de boemelrace vrijwel van begin tot einde. „Ik wist vooraf dat de rest op mij zou gaan lo pen, zodat ik het kopwerk moest doen. |k heb nog geprobeerd om een ander PP kop te dwingen, maar dat lukte pet. Toen ben ik de laatste ronde vo- uit gegaan, net genoeg om de snelste ,e zijn. Ik heb denk ik bewezen dat ik het nog kan", aldus een uiterst tevre- ien Karen Glerum, die beseft dat ze ils seniore volgend seizoen harder zal DSNABRUCK (SID) - Het vrouwen voetbalteam van de Bondsrepubliek Duitsland is zondag in Osnabruck Eu- 'opees kampioen geworden. n de eindstrijd versloegen de gast- 'rouwen titelverdediger Noorwegen net 4-1, Bij rust was de stand al 2-0 in iet voordeel van de Westduitse vrou wen door treffers van Lohn. Na rust prgde Mohr voor 3-0 alvorens Grude 'e stand terugbracht tot 3-1Vlak voor ijd bracht Fehrmahn het verschil veer op drie treffers, n de strijd om de derde plaats ver- loeg Zweden Italië met 2-1 na verlen ing. moeten gaan om een rol van betekenis te kunnen spelen. Michel Geijsels gaf zijn 400 meter in- doorzege van februari een goed ver volg door dit keer naar een tweede plaats te snellen achter Richard van Sintmaartensdijk (Altis). De finale- tijd van Geijsels was minder dan die in de series, waarmee werd aangege ven dat de atleten in de kwalificatie- strijd al het nodige hadden moeten ge ven. Bovendien was de wind gisteren van negatieve invloed op alle loop prestaties. Geijsels finishte in 49.60 seconden, Van Sintmaartensdijk deed het met 49.06 aanzienlijk sneller. In de series had Geijsels nog een tijd van 49.44 gelopen. Van Sintmaartens dijk was dus dit weekeinde onbetwist de sterkste op de 400 meter. BERGEN OP ZOOM - Twee Zeeuwen belandden dit weekeinde voor drie ti tels op de hoogste trede van het erepo dium. Dat waren Gregory Lede van Atletica en Karen Glerum van Dyna mo. Lede won zowel het verspringen bij de jongens B als de hinkstap, terwijl Ka ren Glerum overtuigend de 1500 meter bij de meisjes A won. De belangrijkste Zeeuwse resultaten tij dens de Nederlandse kampioenschappen atletiek voor A- en B-junioren waren: Meisjes A: 1500 meter: 1. Karen Glerum (Dy namo), 4.40.76 min, 400m: 5. Marianne Pro voost (AV'56) 58.58 sec, 3000m: 4. Christel van Waes (RKHAV), 11.46.93 min. Jongens A: 400m: 2. Michel Geijsels (RKHAV), 49.60 sec., discus: 3. Arjan de Boer (AV'56), 41.54 sec. Meisjes B: discus: 2. Daniëlla Segers (RKHAV), 34.66m., kogelstoten: Monique Schipper (Delta Sport), 13.22m. Jongens B: verspringen: 1. Gregory Lede (Atletica), 6.94m, hinkstap: 1. Gregory Lede (Atletica), 14.67m., kogelslingeren (Delta Sport), 34.08m. GRENOBLE (AFP) - De oud-Neder lander Hans van Helden is benoemd tot bondscoach van de Franse schaat senrijders. De 41-jarige ex-schaatser, die op de Olympische Winterspelen van 1976 in Innsbruck tweemaal brons veroverde en van 1982 tot 1988 Frans kampioen werd, volgt Marc Vernier op. Van Helden heeft tot taak de Fran se talenten voor te bereiden op de Win terspelen van 1992 in eigen land (Al- bertville). OSLO (ANP) - Het aloude Bislett in Oslo heeft zijn faam als stadion waar bij atletiekwedstrijden topprestaties worden geleverd waar gemaakt. Za terdagavond, tijdens de vijfde Grand Prix-wedstrijd van het seizoen, wer den weliswaar geen wereldrecords verbeterd, maar wel zeven prestaties geleverd en één geëvenaard, die de beste van het nog jonge atletieksei zoen zijn. Op de 3000 en 5000 meter kwamen de wereldrecords niet echt in gevaar, maar werden zij wel zeer dicht bena derd. Said Aouita won de 3000 meter in 7.34,79, een tijd waarmee hij slechts ruim twee seconden verwijderd bleef van de reeds elf jaar oude topprestatie, die Henry Rono (Ken) elf jaar geleden met 7.32,1 in Oslo vestigde. Gobes Ondieki, die Aouita dit seizoen in Sevilla versloeg, liep een impone rende 5000 meter. De Kenyaan miste in de slotfase de tegenstand om met succes een greep te doen naar het we reldrecord, dat met 12.58,39 in handen is van Aouita. Ondieki zegevierde in 13.04,21, de zesde tijd ooit gelopen. Een verassing was de nederlaag van Carl Lewis op de 100 meter. De zesvou dige Olympische kampioen moest, op zijn 28e verjaardag, buigen voor zijn landgenoot en oud-wereldrecordhou der Calvin Smith, die 10,05 seconden won. Lewis finishte 0,06 seconden la ter. Bij de vrouwen zorgde Ingrid Kristian- sen, de lieveling van de 22.000 toe schouwers, voor de beste seizoenpres tatie op de 10.000 meter. De Noorse, die wereldrecordhouidster is op de vijf en tien kilometer en de marathon, werd ruim drie kilometer gegangmaakt door de Amerikaanse Patti-Sue Plu- mer maar moest toen alleen door. Haar wereldrecord, drie jaar geleden in Oslo op 30.13,74 gebracht, bleef bui ten bereik. Met 30.48,51 liep de Noorse wel de snelste tien kilometer van dit seizoen bij de vrouwen. De voornaamste uitslagen: Mannen: 100 m: 1. Smith (VSt) 10,05, 2. Le wis (VSt) 10,11,3. Mitchell (VSt) 10,12,4. Bur- rell (VSt) 10,16,5. Marsh (VSt) 10,27,200 m: 1. Da Silva (Bra) 20,28, 2. Butch Reynolds (VSt) 20,60, 3. Heard (VSt) 210,84, 4. Everett (VSt) 20,91,400 m: 1. Lewis (VSt) 45,32,2. Jeff Reynolds (VSt) 45,33, 3. Clark (Aus) 45,92, 4. Al Malky (Oman) 45,95, 800 m: 1. Gray (VSt) 1.43,39 (bwp), 2. Kibet (Ken) 1.43,70, 3. Suho- nen (Fin) 1.45,16, 4. Kersh (VSt) 1.45,59, 9. Druppers (Ned) 1.46,52,1500 m: 1. Fuhlbrug- ge (DDR) 3.35,27, 2. Lambruschini (Ita) 3.35,42, 3. Atkinson (VSt) 3.37,74, 1 mijl: 1. Bile (Som) 3.49.40 (bwp), 2. Kirochi (Ken) 3.50,40, 3. Falcon (VSt) 3.51,07, 3000 m: 1. Aouita (Mar) 7.34,79 (bwp), 2. OMara (Ier) 7.44,56,3. Levant (Fra) 7.45,83,5000 m: 1. On dieki (Ken) 13.04,24 (bwp), 2. Buckner (GBr) 13.17,82,3. Isangar (Mar) 13.19,54,110 m hor den: 1. Kingdom (VSt) 13,35, 2. Campbell (VSt) 13,43, 3. Clark (VSt) 13,66, 3000 m stee ple chase: 1. Kariuki (Ken) 8.14,39 (bwp), 2. Carossi (Ita) 8.23,83, 3. Hackney (GBr) 8.24,60, hoog: 1. Sotomayor (Cub) 2,37 m, 2. Avdejenko (Sov) 2,34 m, 3. Conway (VSt) 2,31 m. Vrouwen: 100 m: 1. Echols (VSt) 11,18,2. Da- vis (Bah) 11,33, 3. Dunn (GBr) 11,37, 4. Jack son (Jam) 11,46, 5. Sarvari (BRD) 11,54, 800 m: 1. Quirot (Cub) 1.57,51, 2. Wachtel (DDR) 1.58,21, 3. Zuniga (Spa) 2.00,27,1500 m: 1. Ar- tjemova (Sov) 4.08,65, 2. Kömer (DDR) 4.09,34, 3. Aouam (Mar) 4.09,92, 10.000 m: 1. Kristiansen (Noo) 30.48,51 (beste wereldsei- zoenprestatie) 2. Biba (BRD) 31.48,05, 3. Pressler 32.02,82, 4. Collard (Bel) 32.20,71. ROTTERDAM (GPD) - Mario Been heeft zondag na een applauswissel in de wedstrijd tegen Pescara (1—1) met een handdruk en een zoen voor drie weken afscheid genomen van Romeo Anconetani, de 66-jarige ei genaar-voorzitter van de voetbal- cub Pisa. Maandagmorgen reed de ex-Feyenoorder in zijn auto in twaalf uur van Toscane naar Rot terdam en op de golfbaan Oude Maas in Rhoon probeert hij laatste frustatries te verdrijven van zijn eerste seizoen in wat de Italianen de mooiste competitie ter wereld noe men. „Op de golfbaan kom je helemaal tot rust", aldus Been. „Toen ik twee jaar geleden door een vriend werd uitge nodigd om een balletje te gaan slaan, was m'n eerste reactie: dat is geen sport voor mij. Maar na een ochtend was ik er helemaal aan verslingerd. Hoewel ik nooit les heb gehad, kom ik nu al aardig rond". Het deed Mario Been genoegen dat Anconetani hem bij het afscheid een compliment maakte voor de wijze, waarop hij zich in de laatste weken had gemanifesteerd. De zwartkijkers die aan het begin van het seizoen voorspeld hadden dat Rotterdamse Mario het nog geen jaar in Italië zou uithouden, leken enkele maanden geleden gelijk te krijgen, maar de situatie heeft zich daarna aardig genormaliseerd. Pisa kon de degradatie weliswaar niet meer ontlopen, maar Anconetani, de clubeigenaar, had de voldoening dat hij twee van zijn drie buitenlanders, de Brit Elliot (naar Celtic) en de Belg Severijns (naar KV Mechelen) met behoorlijke winst kon verkopen en dat hij ook de marktwaarde van Ma rio Been aanzienlijk zag stijgen. Mario Been zoekt af en toe de rust van de golfbaan op. De laatste weken deden er geruchten de ronde dat Everton en Tottenham Hotspur belangstelling voor de ex- Feyenoorder hadden, maar Mario Been zelfheeft daar nooit iets van ge merkt. „Het enige wat ik weet is dat Elliot op het bureau van Anconetani een brief van Tottenham heeft zien liggen, waarin mijn naam werd ge noemd. Overigens zou het niet de eerste keer zijn dat Tottenham be langstelling voor me toonde. Ruim een jaar geleden hadden de Londe- naren me ook op de korrel, maar toen had ik juist voor Pisa getekend". De naam van Been is onlangs nog even in verband gebracht met Feye noord, maar ook dat bleek geen se rieuze zaak. Mario:„Hans Kraay heeft destijds bij de onderhandelin gen met Pisa mijn belangen behar tigd. Hij weet dus precies wat ik verdien en hij kan ook wel raden wat ik moet opbrengen". „Als ik over een paar jaar in Neder land terugkom, ben ik een heel ande re voetballer dan de Mario Been die vertrok. Als je de hele week met voet bal bezig bent en de stress van het Italiaanse topvoetbal hebt leren kennen, ga je automatisch professio neler handelen. Ik doe geen gekke dingen meer zoals vroeger en ik waag het niet meer om m'n mannetje te la ten lopen. Ik heb in het afgelopen sei zoen met een gemiddelde gespeeld van 6,1. Dat is naar Italiaanse nor men vrij hoog, want je moet heel goed spelen om in de Gazzetta dello Sport een 6,5 te krijgen. Ik zal het niet in m'n hoofd halen om iets nega tiefs te zeggen over m'n medespelers, maar iedereen zal begrijpen dat je in een ploeg als AC Milan gemakkelij ker speelt dan in Pisa". Sportief gezien is zijn eerste seizoen onder de scheve toren een tegenval ler geworden. Financieel heeft hij niet te klagen. Hij heeft wel eens drie maanden op zijn salaris moeten wachten, maar Pisa is tot dusver al le financiële verplichtingen correct nagekomen en de wedstrijdpremies die hij incasseerde zijn zo groot als het maandsalaris van een Feye- noord-speler. „De grote baas wil zo snel mogelijk terug naar serie A. Lukt dat, dan vestigt Pisa een nieuw' record, want het is al drie keer eer der gepromoveerd". AMERSFOORT De schoolslag-elite van de Stormvogel-ploeg uit Vlissin- gen heeft zich in het laatste weekend van de Nederlandse zwemkampioen- schappen in Amersfoort weer aardig geweerd. Het was opnieuw de 14-jari- ge Melanie Bos die de hoofdrol voor zich opeiste. Zij werd ingedeeld in de groep waaruit de afvaardiging voor de Europese Jeugdzwemkampioen- schappen zou worden geselecteerd. Het werd een keiharde strijd om de eerste twee plaatsen. De mentaal zeer sterke Vlissingse zwom voor wat ze waard was. Ze moest de overwinning echter net uit handen geven aan de een jaar oudere Eindhovense Christel Tellegen die de tijd van 1.16.42 noteer de. Melanie Bos zwom de persoonlijke recordtijd van 1.17.00, waarmede ze zich als 7e plaatste voor de A-finale. Door haar tweede plaats prolongeerde Melanie Bos haar nationale jaargang- titel. In de finale behaalde zij de 8e plaats in de tijd van 1.18.81. Daags te voren zwom de Vlissingse ook een per soonlijk record op de vlinderslag met haar tijd van 1.13.90. Ploeggenoot Constantia Martens deed het eveneens uitstekend. In haar leef tijdsgroep behaalde zij de zilveren plak met de tijd van 1.17.34, waarmede zij zich als eerste plaatste voor de B-fi nale. Met een tijd van 1.18.25 behaalde zij hier de tweede plaats. Arlette Knoester, die al heel wat jaartjes mee- LEONDING (ANP) - De Nederlandse judoploeg voor vrouwen heeft op het internationale toernooi in Leonding licht schade opgelopen. Angelique Se- riese en Marjolein van Dommelen raakten dit weekeinde geblesseerd Als enige van de vijf judokas tellende delegatie drong Jessica Gal door tot de finale. In de klasse tot 52 kilogram verloor de jonge Amstelveense op beslissing van de scheidsrechter van de Britse Sha ron Rendle. Het is de bedoeling dat Gal tijdens de wereldtitelstrijd in Bel grado weer optreedt in de lichtste klas se. Derde plaatsen waren er voor Jenny Gal en Carla van Gameren. Bij de mannen was Nederland niet vertegen woordigd. Tweevoudige Europees kampioene Seriese liep zondag een naar het zich laat aanzien vrij ernstige blessure aan de linkerknie op. Dat gebeurde in haar partij tegen de Sovjet-judoka Stets- jenko. Van Dommelen (tot 61 kg) bles seerde zich aan de schouder. Van Gameren, de tweede Nederlandse troef in het zwaargewicht, reikte na een ongelukkig verlies tegen de West duitse Kutz via goede herkansingen (beide keren ippon) tegen Goetsjina (Sov) en Mocktaa (Fra) naar brons. Jenny Gal werd door een nederlaag te gen de vroegere wereldkampioene Bell (GBr) uitgeschakeld voor een plaats in de eindstrijd. Marion van Dorssen (tot 72 kg) eindigde als vijfde. zwemt op de 'Nederlandse' kwam bij de meisjes -18 jaar tot de 8e tijd in 1.20.32. Bepaald teleurstellend was Ronald van Ombergen. In het buitengewoon sterke veld zwom hij de voortreffelijke tijd van 1.10.21, waarmede hij zich als eerste reserve voor de B-finale zou heb ben geplaatst. Hij werd echter gedis kwalificeerd omdat hij na het keer punt een vlinderslagbeweging met de benen had gemaakt. Na afloop van de wedstrijden werd de selectie voor de EJK bekendgemaakt. In deze ploeg is Melanie Bos gekozen om de 100 en 200 meter schoolslag te zwemmen. Het is de eerste keer dat een Zeeuws meisje tot deze selectie doordringt. In het verleden heeft al leen Patrick Braam zich voor deze ti telstrijd kunnen plaatsen. Voor de 14-jarige Vlissingse breken nu heel drukke tijden aan. Zij zal niet zo als de andere zwemsters met vakantie kunnen gaan. Ze zal eens trak trai ningsschema moeten volgen, waarin tevens enkele trainingsstages zijn op genomen, zoals in Wuppertal (5 dagen) en 6 dagen in Leeds. Dit zal plaatsvin den onder strenge medische begelei ding. Stormvogel-trainer Johan Hietbrink was uiteraard blij maar niet zo ver rast van dit resultaat. „Kijk, in het trainingsprogramma wordt toege werkt naar de NK. Daar moeten de beste prestaties worden geleverd. Er zijn natuurlijk wel enkele voorwaar den aan verbonden. Je moet talent hebben, een geweldige wilskracht en je moet praktisch alle trainingen vol gen. Als aan die voorwaarden wordt voldaan, komen die resultaten ge woon. Bijna twee meisjes in de A-fina le is een geweldige prestatie. Ik hoop, dat we deze trend in de toekomst kun nen doorzetten". BEVERWIJK - Piet Vonck is gisteren Nederlands veteranenkampioen op de 5000 meter geworden. De atleet van RKHAV uit Hulst legde de 5 kilometer af in een tijd van 15.06.4, nummer twee Steef Kijne (AVR) fi nishte in een tijd van 15.12.06. Bert Streumer van Hellas Utrecht eindigde als derde in 15.16.7. Bij de dames snelde de Zeeuwse Jopie Daane van Atletica naar een derde plaats op de vijf kilometer Twee jeugdatleten van Atletica heb ben gisteren prima gepresteerd tijdens meerkampwedstrijden in Leiden. Eric huisman werd eerste (3068 pnt) bij de meerkamp jongens C, eerstejaars, zijn clubgenoot Emiel Roodenburg werd eveneens eerste, bij de tweedejaars jongens C, met 3594 pnt. Er werd in Leiden een vijfkamp afgewerkt, omdat de eerste wedstrijddag vanwege het slechte weer de mist in was gegaan. NK zwemmen Vrouwen: 100 m rug: 1. Elzerman (Torpedo) 1.04,38 (serie 1.04,18), 2. Marianne Muis (DAC) 1.05,07, 3. Wiersma (Orca) 1.06,02, 4. Wildeman (Eemsrobben) 1.06,33, 5. Weerd (MZPC) 1.07,24.100 school: 1. Bulten (Steur) 1.12,27, 2. Moes (Bubble) 1.12,70, 3. Mildred Muis (DAC) 1.13,85, 4. Smit (Orca) 1.15,75, 5. Willemse (HPC) 1.15,94, 6. Soomers (MZPC) 1.16,20, 7. Teilegen (PSV) 1.16,26, 8. Bos (Stormvogel) 1.18,81. 4x100 vrij: 1. Dolfijn I 3.51,36, 2. Dedemsvaart AC 3.59,15 (Ma. Muis 55,84 als startzwemster), 3. HPC 4.00,15,4. AZPC 14.02,68, 5. Nautilus 4.04,38. Mannen: 100 vlinder: 1. Van Dam (Zwem- lust/DH) 55,90 (serie 55,64), 2. Ran (HZ Zian) 56,15, 3. Machielsen (HPC) 57,56, 4. Van den Berg (DSZ) 57,60, 5. Hogerbrug (Nautilus) 57,84. 200 wissel: 1. Dekker (IJsel) 2.07,23, 2. Van der Spoel (DWK) 2.10,47, 3. Steegeling (Dolfijn) 2.10,99, 4. Wouda (Zeester) 2.11,86, 5. De Boer (DWK) 2.13,88.400 vrij: 1. Granne- man (HPC) 4.03,58, 2. Elgersma (Dolfijn) 4.06,29, 3. Sloeserwij (Dolfijn) 4.06,43, 4. Nel son (Nautilus) 4.06,48, 5. Van der Spoel (DWK) 4.08,57. 4x200 vrij j.o.16: 1. PSV 8.25,98, 2. Nautilus 8.27,72, 3. AZPC 8.31,73, 4. ZPA 8.33,49, 5. WVZ 8.35,76, 6. MZPC I 8.36,72, 7. HPC 8.40,27, 8. Zwemlust/Den Hommel 8.47,32. Vrouwen 100 m vlinder: 1. Anema (AZPC) 1.01,70,2. Robert (DAW) 1.03,02,3. De Bruijn (Nautilus) 1.03,30, 4. Baars (Raket) 1.03,33, 5. Veldhuizen (Tolhekke) 1.04,95. 200 m wissel: 1Marianne Muis (Dedemsvaart AC) 2.17,78, 2. Mildred Muis (DAC) 2.18,24, 3. Oegema (DAC) 2.24,98, 4. Wigger (Dinkel) 2.25,06, 5. Weerd (MZPC) 2.25,43. 400 m vrij: 1. Van der Plaats (Dolfijn) 4.22,45, 2. Silvester (AZPC) 4.25,12, 3. Wiersma (Orca) 4.25,58, 4. Mas seurs (HPC) 4.31,76, 5. Westheim (MZPC) 4.35,90. Mannen 100 m rug: 1. Sloeserwij (Dolfijn) 59,89 (serie 59,74), 2. Keutgen (Raket) 1.00,40, 3. De Rover (Dolfijn) 1.00,42, 4. Ho gerbrug (Nautilus) 1.00,81, 5. Ter Brugge (SGG) 1.00,90, 6. Van der Berg (DSZ) 1.01,17, 7. Van der Spoel (DWK) 1.01,51, 8. Coone (Dolfijn) 1.02,47. B-finale: 1. Peter Horsthuis (SGG) 1.01,11. 100 m school: 1. Dekker (IJs el) 1.03,80 (serie 1.03,01), 2. Van Dam (Zwem- lust/DH) 1.05,93,3. Van Rijn (KZC) 1.05,98,4. Van Weerde (LZ'86) 1.06,17, 5. Van Brumme- len (VZC Ve) 1.07,25. 4x100 m vrij: 1. Dolfijn 3.31,32, 2. Nautilus 13.32,82, 3. AZPC 3.38,43, 4. HPC II 3.38,84, 5. PSV 3.39,56. Motorcross WK motorcross 125cc: eerste manche: 1. Pu- zar (VSt) Suzuki, 2. Evertsen (Ned) Suzuki, 3. Moore (VSt) KTM, 4. Parker (VSt) KTM, 5. Van Drunen (Ned) Honda. Tweede manche: 1. Healey (VSt) KTM, 2. Parker, 3. Visser, 4. Van Drunen. Dagklassement: 1. Parker 30 punten, 2. Visser 24,3. Van Drunen 24. Stand WK na zestien manches: 1. Parker 277 pun ten, 2. Puzar 223, 3. Healey 167,4. Moore 152. Grand Prix Baldesserona: Eerste manche: 1. Leisk (Aus) Honda, 2. Liles (VSt) Kawasa ki, 3. Thorpe (GBr) Honda, 4. Van der Ven (Ned) KTM, 5. Nicoll (GBr) Kawasaki, 6. Ca- vatorta (Ita) Honda. Tweede manche: 1. Thorpe, 2. Leisk, 3. Geboers (Bel) Honda, 4. Van der Ven, 5. Liles. Stand wereldtitel: 1. Geboers 211 punten, 2. Thorpe 201, 3. Leisk 186, 4. Nicoll 171, 5. Van der Ven 164. Atletiek Nationale lopen: Reusel, 10 Engelse mijl: 1. De Maat (Fortuna, Vlaardingen) 48.49, 2. De Koek (Bel) 49.06, 3, Stam (Sprint, Breda) 49.11, vrouwen: 1. Van Stiphout (LGD, Deurne) 56.48, Goor, 15 km: 1. Mulder (Ath- los. Harderwijk) 46.23, 2. De Weerdt (Vetera nen Nederland) 48.20, 3. Bode (AVA '81, Al- mere) 48.28, Dammen Toernooi in Hierden: Elfde en laatste ron de: Tsjisjov (Sov) - Van der Wal (Ned) 1-1, Gantwarg (Sov) - Jansen (Ned) 1-1, Van Lith (Ned) - Valneris (Sov) 0-2, Autar (Sur) - Go- loebjeva (Sov) 1-1, Clerc (Ned) - Koeperman (VSt) 1-1, Galperin (Isr) - Scholma (Ned) 1-1. Eindstand: 1. Gantwarg 13 punten, 2. Van der Wal 13, 3. Tsjisjov, Jansen, Clerc en Val neris 12, 7. Goloebjeva, Koeperman en Scholma 11,10. Autar 9,11. Galperis en Van Lith 8. Handbal Zeslandentoernooi in Italië: Nederland - Italië 13-12. Eindstand groep A: 1. Neder land, 2. Italië, 3. Tunesië. Beieren - Tsjecho- slowakije 8-28. Eindstand groep B: 1. Tsje- choslowakije, 2. Algerije, 3. Beieren. Neder land - Algerije 22-12, Tsjechoslowakije - Ita lië 18-15. Voetbal Intertoto, groep 11: Carl Zeiss Jena - RKC 0-1 (0-0). 35. Moniz 0-1. Toeschouwers: 3100, Vienna - FC Kaiserslautem 3-0 (1-0). Stand groep 11: 1. Vienna 1-2 (3-0), 2. RKC 1-2 (1-0), 3. Carl Zeiss Jena 1-0 (0-1), 4. FC Kaiserslau tem 1-0 (0-3). Volleybal Beker van de Verenigde Staten: Finale: Verenigde Staten - Sovjetunie 3-0 15-9,15-9, 15-5. Derde plaats: Brazilië - Zuidkorea 3-1 (15-9,13-15, 15-6, 15-12). Wielrennen Criteriums amateurs: Kaatsheuvel: 1. Prijs (Elshout) 90 km in 2.10.17, 2. Theo Akker mans (Nieuw-Vossemeer), 3. Rietveld (Den Bosch). Hoogkarspel: 1. Vroon (Haarlem) 90 km in 2.09.19, 2. Hoopman (Koog aan de Zaan), 3. Mooy (Amsterdam). Sprundel: 1. Van oe Klundert (Hoogerhei- de) 100 km in 2.18.59, 2. Barten (Zevenber gen), 3. Timmermans (Hoogerheide). Volendam: 1. Patrick Rasch (Uitgeest) 90 km in 2.09.13, 2. Compas (Venhuizen), 3. Schuitemaker (Volendam).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 15