Tweede plaats voor Erik van de Wekken Zege Alexander Hoekstra in Surfronde Veerse Meer DRESSUUR IN SEROOSKERKE Overwinning De Punder ZEEUWSE NELLEKE VAN DE WAKKER BESTE DAME VROUWENHEERSCHAPPIJ TIJDENS NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Uitslagen BIJ MOTORCROSS IN RILLAND-BATH Hoog niveau Dames Uitslagen Kippenhok Voorgrond Mascha Bustraan dwingt respect af SEROOSKERKE - Mascha Bustraan deed zaterdag op het ter rein van manege De Eendracht in Serooskerke tijdens een wedstrijd voor de KNF-Rabo dressuurcompetitie weer eens van zich spreken. De Zuid-Bevelandse amazone eiste onder erbarmelijke weersomstandigheden met haar paard Camaro en met een totaal van 196 punten de eerste plaats voor zich op. Ze liet daarmee haar belangrijkste concurrent en leermeester Kees Steendijk met Boy vier punten achter zich. „Het ging heel lekker vandaag", stelde de 23-jarige amazone uit Yerseke na af loop simpel vast. „Ik had het beslist niet verwacht, want met deze wind en met die slagregens is het erg moeilijk om je paard aan de teugel te houden, maar het lukte allemaal uitstekend." En tijdens de strijd met de elementen als extra handicap dwong Camaro met zijn uitstraling, lichtvoetige bewegin gen en souplesse weer veel bewonde ring af. Ook de overgang naar de diver se gangen, wat de meeste combinaties op het door de voordurend neerplen- zende regen glad geworden terrein in moeilijkheden bracht, verliep uitste kend. De beloning van 196 punten door de ju ry was dan ook goed voor twee winst punten, waarmee ze een belangrijke stap richting nationaal niveau zette. Ook in de klasse Z1 werden prestaties van hoog niveau geleverd. Daar onder streepte Doesjka van Loon bijvoor beeld met haar 185 punten, wat goed was voor de overwinning, de vorm waarin ze op dit moment verkeert. De Vlissingse vormt met Wiecotin een combinatie die elkaar uitstekend aan voelen. En ook Joke Nijssen kwam met Arminda tot een uitstekende proef. De Zuid-Bevelandse amzone kwam met 179 punten net een puntje tekort voor een winstpunt. Bij de pony's werden, met een uitzon dering voor de klasse M, vrij goede prestaties verricht. Alle combinaties die in aanmerking kwamen voor de ere-linten kwamen tot winstpunten. Vooral in de klasse Licht waren op vallende verrichtingen te bewonde ren. Zo kwam in de klasse L2 Caroline Murre met de soepel bewegende Gold- line tot het uitstekend resultaat van 125 punten. De Zwinruiters boekten succes bij de achttallen voor paarden. In de klasse Licht behaalde de Nieuwvlietse acht een totaal van 125.5. Ze lieten daarmee hun clubgenoten uit de klasse Zwaar ruim zes punten achter zich. De combi naties uit de Lichte acht toonde ook een aanmerkelijk beter samenspel dan hun clubgenoten in de klasse Zwaar. Bij de viertallen ging de zege naar Zuid-Beveland: een kwartet met nogal wat individuele klasse in huis, wat in het teamwerk duidelijk naar voren kwam. Bij de pony's ging de oranje rozet voor de achttallen naar de Schouwse rui ters. Bij de viertallen was het goud voor het Walcherse Oranjezon. Zij be haalden net als Noord-Beveland 125 punten, maar de klasse Zwaar, waarin Oranjezon uitkwam, deed de balans in het voordeel van de Bevelanders, die in Licht uitkwamen, doorslaan. De uitslagen van de KNF-RABO dressuur competitie voor paarden: Klasse Z2: 1 Ma scha Bustraan/Camaro, Zuid-Beveland, 196; 2 Kees Steendijk/Boy, Zuid-Beveland: 192; 3 Ama Lauret/Uitlanda, Zwinruiters, 164. KI. Zl: 1 Doesjka van Loon/Wiecotin, Scheldestad, 185; 2 Joke NijssenlArminda, RILLAND-BATH Bij motorcross wedstrijden in Rilland-Bath moest Erik van de Wekken (125 cc) dit keer genoegen nemen met een tweede plaats achter de Brabander Arjan Franken. Arjan Franken uit het Brabantse Zeg ge zorgde voor een opmerkelijke pres tatie. Om de wedstrijden wat meer in houd te geven besloot de organisatie de klassen 125, 250 en 500 cc samen te laten rijden, maar wel apart te klasse ren. Franken liet op het Scheldecircuit zien dat er met een lichtere motor goed tegenstand kan worden gegeven aan de zwaardere jongens. Met twee derde plaatsen in de totaalstand leverde de jonge Brabander een voortreffelijke prestatie, die hem tevens de eerste plaats opleverde bij de 125 cc. Erik van der Wekken, die de laatste tijd over winning op overwinning pakt in de 125 cc kon de Franken niet van de over winning afhouden en moest dit keer genoegen nemen met een tweede plaats. De 250 cc werd in de eerste manche een overwinning voor Kees Zuidhof, die de laatste wedstrijden steeds meer voor deze klasse kiest in plaats van de 500 cc. Hij moest alleen de Belgische Zuid Beveland, 179; 3 Kees de Visser/Tho- ran, Gouwe Reyers, 172. KI. Ml: 1 Gerard Lapendrix/Cartoucge, Zwinruiters, 124; 2 Louise Vader/Byou, Gouwe Reyers, 122; 3 Hellen Nooyen/Boy, Gouwe Reyers, 122. KI. M2: 1 Suzanne Malcorps/Bonvivant, Zwin ruiters, 116; 2 Inge Quist/Wagner, Zwinrui ters, 104. KI. LI, ring 6: 1 Willemien de Vis- ser/Ramon, Gouwe Reyers, 124; 2 Marion SpruitVRoxana, Luctor et Emergo, 121; 3 Hans de Zeeuw/Bebop, Zwinruiters, 119. KI. KI. LI, ring 7: 1 Anja op 't Hot'Olimpique, Schouwse Ruiters, 124; 2 Anita Timmer- man/Prejore, Westelijk Schouwen, 123; 3 Paul Jan de Feyter/Chic, Luctor et Emergo, 122. KI. L2: 1 Fransje van Eekelen/Ulivia, Luctor et Emergo, 121; 2 Eline Quartet Brendy, Oranjezon, 121; 3 Jeannot Bakker/ Blizzard, Zwinruiters, 120. KI. B: 1 Dennie Rijn/Casper, Zuid-Beveland, 131; 2 Bianca Poppe/Ultra Queen, Walcheren, 122; Sjaak Boonman/Diamond, Walcheren, 121. Acht tallen: 1 Zwinruiters (kl. L), 125.5; 2 Zwinrui ters (kl. Z), 119; 3 Oranjezon (kl. L), 116. Vier tallen: 1 Zuid-Beveland (kl. L) 126; 2 Noord- Beveland (kl. L), 122; 3 Westelijk Schouwen (kl. L), 121. Pony's kl. M2: 1 Sheila Troost/Annabelle, Luctor et Emergo, 118; 2 Sonja de Feyter/ Melcha, Schouwse Ruiters, 118; 3 Mariska Boone/Melvin, Noord-Beveland. Kl. Ml: 1 Monique Melse/Achim, Oranjezon, 120; 2 Annebeth Poppelaars/Tania, Noord-Beve land, 117; 3 Janis Lindhout/Sapai, Noord- Beveland, 116. Kl. L2: 1 Carolien Murre/ Goldline/Zwinruiters, 125; 2 Lenny Boer/Ra pid, Schouwse Ruiters, 123; 3 Amber bij de Vate/Donald, Schouwse Ruiters, 121. Kl. LI: 1 Nathalie van de Ree/Happy Story, Noord- Beveland, 125; 2 Judith van Maldegem/ Renski, Oranjezon, 121; 3 Jan Willem de Feyter/Valentino, Luctor et Emergo, 120. Kl. B: 1 Margreet Walraven/Annouschka, Oranjezon, 122; 2 Sander Abrahamse/Hart- wig, Oranjezon, 121; 3 Rebecca van den IJs- sel/Udo, Oranjezon, 120. Achttallen: 1 Schouwse Ruiters (kl. L), 121.5; 2 Luctor et Emergo (kl. L), 117; 3 Oranjezon (kl. L), 117. Viertallen: 1 Oranjezon (kl. Z), 125; 2 Noord- Beveland (kl. L), 125; 3 Zwinruiters (kl. L) 115. BLB-intematioriaal Dennis van Peer voor zich dulden, maar pakte, nadat hij de kop had overgenomen enkele meters voorsprong en won afgeschei den. In de tweede manche draaide de Bevelander duidelijk minder en ging de overwinning naar Van Peer, Zuid hof moest zelfs Franken nog voor la ten. Zuidhofs eeuwige rivaal Bennie Poppe doet het de laatste wedstrijden precies andersom en verschijnt met een 360 cc machine aan de start en valt zodoende in de 500 cc. Hij won zater dag de tweede manche in Rilland na dat hij in de eerste manche door een valpartij, na een botsing met Van de Weele, zijn kansen verloren zag en de overwinning naar Roger Dijkhorst ging. RILLAND-BATH: 125/250/500 cc: le man che: 1 Kees Zuidhof (250), 2 Dennis van peer (250), 3 Arjan Franken (125), 4 Erik van der Wekken (125), 5 Roger Dijhorst (500); 2e manche: 1 Poppe (500), 2 Van Peer, 3 Fran ken, 4 Zuidhof, 5 Van der Wekken. Recrea tieklasse: le manche: 1 Kees Broos, 2 Geert Vetters, 3 Frans Sanders, 4 André Hane- maayer, 5 Marcel Loos; 2e manche: 1 Vet ters, 2 Kees Stouten, 3 Broos, 4 Hane- maayer, 5 Loos. 's-HEER ARENDSKERKE - Johan de Punder uit Ovezande heeft zater dag een wielerkoers voor B-trimmers in 's-Heer Arendskerke gewonnen. Hij won de spurt van een vijfmans kop groep. In de A-categorie zegevierde Johan Peemen uit Rijsbergen vóór Marcel Gunst uit Yerseke. Sjaak van Vlimmeren (Etten-Leur) won in de C- categorie en Cees van der Horst (Standdaarbuiten) was de sterkste bij de veteranen. De uitslagen zien er als volgt uit: A-categorie: 1 Johan Peemen Rijsbergen; 2 Marcel Gunst Yerseke; 3 Huib Slabbekoom Kapelle; 4 Rob Kole 's-Heerenhoek; 5 Rinus Slabbekoorn Kapelle; 6 Hans van Oorschot Sprundel; 7 Jan van 't Westende 's-Heeren hoek; 8 Robert de Jonge Lewedorp; 9 Wim Hoondert Heinkenszand; 10 Erik Oostdijk Wolphaartsdijk. B-categorie: 1 Johan de Punder Ovezande; 2 Marius Dijkwel Yerseke; 3 Cees Beenhak ker 's-Heer Arendskerke; 4 Ton Kommers Bergen op Zoom; 5 Ko Tolhoek Yerseke; 6 Leo Beyer Den Bommel; 7 Leo Verhulst Roosendaal; 8 Sacco Paauwe 's-Heer Arendskerke; 9 Wim Wielhouwer Sommels- dijk; 10 Wil Lavooy Vlissingen. C-categorie: 1 Sjaak van Vlimmeren Etten- Leur; 2 Wim v/d Horst Fijnaart; 3 Ben Disco Roosendaal; 4 Eddy Lenstra Koudekerke; 5 Johan Rijnberg Fijnaart; 6 Arie v/d Dries 's- Heerenhoek; 7 Jan van Herwijnen Vlissin gen; 8 Jos Jeremiasse Wemeldinge; 9 Rene de Winter Baarland; 10 Dick van Zweden Kapelle. Veteranen categorie: 1 Cees v/d Horst Stan- daarbuiten; 2 Jan Poldermans Nispen; 3 Jan Smeyers Bergen op Zoom; 4 Henk Rouw; Kapelle; 5 Pierre Pennings Roosendaal; 6 Frans van Oirschot Putte; 7 Jan Filius Goes; 8 Han van Kampen Oude Tonge; 9 Hans Vreeke Krabbendijke. Door de felle zvind slaagden de deelnemers erin hoge snelheden te bereiken tijdens de Ronde van het Veerse Meer. KAMPERLAND— Alexander Hoek stra heeft de Ronde van het Veerse Meer op zijn naam geschreven. De nationale surftopper uit Friesland was in een hevige strijd gewikkeld met Jeroen Gijssen, maar Hoekstra wist met een korte eindsprint net iets eerder aan te tikken. Beste Zeeuw op de 100 kilometer werd Ar jan Gideonse. De Middelburgse sur fer eindigde op de vijfde plaats, ruim een half uur na de winnaar. De Ronde van het Veerse Meer was gisteren alleen weggelegd voor de al- lersterksten. De stevige en onbere kenbare wind zorgde voor een ware slijtageslag onder de surfers. Vooral op de 100 kilometer waren er nogal wat uitvallers. Van de 42 surfers kwa men er 22 binnen. Bij de 50 kilometer haalden 53 van de 94 deelnemers de eindstreep. Alexander Hoekstra, onlangs win naar van de Elfstedentocht op surf planken, bewees gisteren echter zijn klasse. Hij kreeg de zege weliswaar niet in de schoot geworpen, maar hij toonde aan over een ijzersterke con ditie te beschikken. Met name het stuk voor surfcentrum De Schots man, waar de wind aanwakkerde tot 5-6, scheerde hij met duizelingwek kende vaart over het water. „Vooral het laatste stuk liep als een speer", vertelde Hoekstra na zijn winnende race. „In het begin ging het wat minder. Voorin waren we voortdurend aan het stuivertje wis selen". Ondanks zijn overwinning gaf de Fries aan dat de ronde lood zwaar was. „Op het eerste stuk stond er een enorme wind, maar ben je de bocht om (Geersdijk) dan heb je niks meer. Dan is het helemaal weg. Je bent dan verplicht om met een groot zeil te varen. Dat maakt het extra moeilijk", stelde de sympatieke Fries, die vorig week nog de Slag om Schiermonnikoog gewonnen had. Arjan Gideonse, de Zeeuwse topper onder de 42 deelnemers, eindigde in de 100 kilometerrace op de vijfde plaats. Tussen al de nationale surf- cracks een zeer verdienstelijke pres tatie. „In het begin kon ik er wel bij blijven, maar als je eenmaal moet lossen is het gebeurd. Die mannen varen echt heel sterk. Dan hou je het gewoon niet meer", vertelde Arjan Gideonse, die ook aangaf dat het bij zonder zwaar was geweest. Ook zijn broer Stefan moest in de wedstrijd over 50 kilometer tot het uiterste gaan. Hij startte in een erg sterk deelnemersveld, maar wist toch nog beslag te leggen op de zesde plaats. Vijftien minuten na de win naar tikte hij bij de finish aan. „Het is een heel hoog niveau", stelde de 14-jarige Middelburger, „dan is het moeilijk om er bij te blijven. Boven dien schoot m'n touwtje van m'n trapeze los. Het laatste stuk moest ik toen alles op m'n handen doen". Mede door de vele uitvallers leverde Stefan Gideonse een prima presta tie. Kees Moens uit Goes kan daar bijvoorbeeld over meepraten. Hij viel verkleumd en doorweekt uit. „Bij de ronding van de boei lag ik nog derde. Maar ik ging onderuit. Daar na ging het helemaal niet meer. Het was niet meer te houden", zei Moens vanaf de kant, die liever voor z'n ple zier surft want „in wedstrijden ben ik veel te zenuwachtig". Bij de dames viel er wel een Zeeuw se winnaar te noteren. Nelleke van de Wakker uit Wolphaartsdijk ging na bijna drie uur varen als eerste over de finish in de wedstrijd over 50 kilometer. Het was haar eerste ze ge in deze afstand. „Vorig jaar heb ik nog gewonnen bij de achttien kilo meter. Nu wilde ik de vijftig wei eens proberen. Het was enorm moei lijk, maar ik ben toch blij dat ik het gedaan heb", vertelde de 19-jarige surfster,die pas de laatste drie jaar aan wedstrijden meedoet. Ondanks het groot aantal uitvallers is het Surfweekend op het Veerse Meer, georganiseerd door surfvereni- ging Zuid West Zeven uit Middel burg, bijzonder geslaagd. Zondag verschenen er ruim 200 deelnemers aan de start, terwijl er op zaterdag flink gestreden werd om de BIC Surf Cup. In deze wedstrijd konden de surfers zich plaatsen voor het Wereldkam pioenschap in de Verenigde Staten. De Zeeuwen Arjan en Stefan Gi deonse behoorden daarbij tot de kanshebbers. Beide surfers kwa men echter net iets te kort. „In de voorronden ging het erg goed. Ik zat steeds bij de eerste twee. In de finale ging het echter mis. Ik trok m'n zeil te snel aan en viel zodoende hele maal weg. Op zo'n moment baal je wel. Uitzending naar het WK glipt zo door je vingers", vertelde Arjan later. Ook zijn jongere broer haalde het niet. „Het was een heel sterk deelnmersveld, maar zat er gewoon niet in". Wim Opten uit Groningen finishte uiteindelijk als eerste, vlak voor Evert Jan Postema uit Zoeter- meer. 100 km: 1. Alexander Hoekstra; 2. Jeroen Gijssen; 3. Hans Kuipscheer; 4. Martin Meurs; 5. Arjan Gideonse; 9. Jasper Vlas- bom; 10. Peter Lucasse; 12. Rob Maas; 16. Willem Wagenaar; 18. Jan Jacobse. 50 km: 1. Dick Hoekstra; 2. Gijs van Me- gen; 3. Huub van Etten; 4. Wilfried van de Riet; 5. Jan Jaap Maaskant; 6. Stefan Gi deonse; 7. Bart Regeer; 13. Marcel Felius; 14. Rene Melio; 15. Marco Boom. 18 km: l.Remco van de Kaden; 2. Niek Boudens; 3. Peter Nijssen; 4. Peter Rijk; 5. Erik van de Linden. Jolanda de Jong werd beste dame bij de 100 km. Nelleke van de Wakker bij de 50 km. Uitslag BIC Sport Cup: 1. Wim Opten; 2 Evert Jan Postema; 3. Dirk Jan Coljee; 4. Martijn Ristema; 5. Mike Kok; 6. Stefan Gideonse; 12. Arjan Gideonse. Zwemmers geven niet thuis in Amersfoort AMERSFOORT (ANP) - In het na- Olympische jaar is de zwemsport in Nederland een vrouwenheerschappij. Het waren alleen de topzwemsters die bij de nationale titelstrijd in Amers foort hoofd en schouders boven water hielden en zelfverzekerd vooruit ke ken naar de Europese kampioen schappen in Bonn. Zwemmers kwa men er dit weekeinde niet aan te pas. Zelfs het enige resterende fenomeen Ron Dekker slaagde niet. Weliswaar haalde hij in de serie van de 100 meter schoolslag de richttijd van 1.03,5, in de finale, toen het echt moest gebeuren, gaf ook Dekker niet thuis. De zwem mers moesten daaröm worden gered door de keuzecommissie, die de stren ge eisen volstrekt negeerde. De Neder landse EK-ploeg voor Bonn telde dan ook plotseling vijf mannen op tien vrouwen. De tendens viel overigens al na Seoul te vermoeden. Kroes, Drost en Dybio- na - de oude mannen van de vader landse zwemtop - borgen de wedstrijd broek op. Al bij de kwalificatiewed strijden van de afgelopen jaren was op gevallen, dat vervangend talent, zoal voorradig, dan toch heel ver weg was. Ron Dekker, die in Seoul zelfs nog als een medaillekandidaat gold maar de eindstrijd niet eens haalde op de 100 meter, bleef weer als eenling over. De enige haan in het kippenhok, die er in het nabije verleden meestal wel in slaagde enkele collega's binnen te smokkelen, kon alleen hopen op de ontwikkeling van de Utrechtse vlin deraar Casper van Dam en van Erik Ran als vrije-slagsprinter in de Ver enigde Staten. De lange Hagenaar stuurde veelbelovende tijden naar het thuisland, maar vergat er kenne lijk bij te zetten dat het prestaties be trof op afstanden, die werden geme ten in yards. En een yard is nu een maal korter dan een meter. De aanti- kwand bleek in Amersfoort ook steeds iets te ver weg. Al tijdens het eerste weekeinde van het traditioneel verknipte NK bleek een estafetteploeg voor de wisselslag alleen te kunnen bestaan uit Ron Dek ker en met veel goede wil Van Dam. De namen van de meeste nieuwe kam pioenen waren alweer vergeten toen ze van het ereplatform waren afgestapt, hun tijden zelfs al eerder. Uitgerekend Dekker eiste de hoofdrol op in de tragedie van het mannen- zwemmen. 's Ochtends legde hij de 100 school nog geconcentreerd af in 1.03,01, in de finale moest een tijd in de buurt van zijn Nederlands record (1.02,63) aan de orde kunnen komen. Een falikante misrekening. Broer en trainer René Dekker zag het gezwoeg naar 1.03,80 hoofdschuddend aan. „Een erg slechte race. Ron stond al op het startblok te wankelen, was slecht weg en kwam moeilijk in zijn ritme. Toen volgde ook nog een matig keer punt. Alleen de laatste zes meters haalden een voldoende. Jammer, maar het is niet anders." De Deventer zwemmer zelf, tegen woordig werkzaam bij een koeriersbe drijf, legde zijn lot deemoedig in de handen van de keuzecommissie. „Ik heb er verschrikkelijk de pest over in, maar ik ben afhankelijk geworden van anderen. Als ik niet naar Bonn zou mo gen, dan is een heel jaar naar de maan." Door het eendrachtig falen van de huidige topzwemmers, gemeten naar Europese maatstaven, traden de vrouwen nog nadrukkelijker op de voorgrond. Toch gebiedt de eerlijk heid te constateren dat bondscoach Ton van Klooster ook bij deze groep niet uit de leunstoel kan toekijken. In feite werd het bedje slechts gespreid door de gezusters Marianne en Mil dred Muis, met de eerste dit keer als beste. Tijdens de afsluitende clubesta fette was ze als startzwemster al na 55,84 seconden terug, 0,05 boven het nationale record van Verstappen en Van Bentum en daarmee zeer hoog op de wereldranglijst van dit jaar. De tweeling beheerste de vrije-slag nummers en de wisselslag. De fysio- therapie-studenten legden in Amers foort, waar ze mogen blijven trainen, tevens een stevige basis voor de esta fettes. In hun jaargang (1968) was al geen steun voorhanden en die dook ook nu niet plotseling op. Met uitzon dering van Judith Anema, inmiddels ook een oudgediende, die het afscheid van Connie van Bentum afwachtte en op de 100 meter vlinderslag nu haar kans greep. Wel was er een aantal lichtpuntjes in de jeugdiger achterhoede. Ellen Elzer- man bewees op de rugslag oud-Olym pisch kampioene Jolanda de Rover te kunnen vervangen. De Alkmaarse Na- tasja Robert deed zich op vooral op de 200 vlinder als belofte gelden. En ook Linda Moes, die na een moeilijke perio de vertrok bij de Eemsrobben en trai ner Koekkoek, is de schoolslag nog niet verleerd al moest ze wel Kira Bul ten voor laten gaan. De trekschuit van Mi en Ma Muis raak te derhalve nog redelijk bezet. Diana van der Plaats, Kirstén Silvester en Marieke Mastenbroek maakten de vrije-slagestafettes nog heel aardig vol. Ook het wisselslagviertal heeft in Bonn, waar toch een legioen Barcelo- na-talent voor het eerst zal worden ge presenteerd, een gerede medaillekans. Marianne (rechts) en Mildred Muis beheersten het zwemmen bij de vrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 12