PZC in Éevelanc le rs heeft coi nne< 2ties sport 34 MAANDAG IN DE ZEEUWSE ZAALVOETBALDERBY SVN EERST, DAN TELSTAR m Kür op muziek in Serooskerke Van der Weele tekent bij VOETBAL ZEELAflD ZATERDAG 28 JANUARI 1989 Rotgevoel Wurth Tam VINCENT KLAP ZEILDE OP DE WK Contender Redding Nick Marijnisse in winter-zwem-loop Hoek Sluiskil Serooskerke Vlissingen: uitwedstrijd tegen Waubach OOSTKAPELLE-TRAINER JAAP LABRUJÈRE: Bevelanders sbw Chris Bal ruikt alleen doelpunten in de zaal GOES - De 25-jarige Chris Bal speelt op het veld bij zondagvierdeklasser Patrijzen als laatste verdediger en komt normaal gesproken, maar zelden in de buurt van het vijandelijke doel. Maar als de Ovezandenaar in de zaal speelt, dan lijkt het net of er een knop wordt omgedraaid. Van een vlakke verdediger verandert de Zuidbevelander dan in een koele kansenbenutter. Vorig seizoen scoorde hij 64 doelpunten in de Zeeuwse hoofdklas en dit seizoen schopte hij al 24 treffers in de touwen in de districtsklas Zuid I. De 24 doelpunten van Chris Bal krij gen nog meer gehalte, omdat zijn ploeg Schelde International een zeke re degradant is in de landelijke klas. Na dertien wedstrijden bungelt de 1 Goese ploeg met drie punten onder aan de ranglijst met een doelsaldo van 34 doelpunten voor en 79 doelpunten tegen. ..Dat is inderdaad verschrikke lijk veel", reageert Chris Bal als hij daarmee geconfronteerd wordt. Veel hoop dat de Zeeuwse zaalvoetballers nog een positieve draai aan de compe titie kunnen geven heeft hij niet. „De degradatie kunnen we niet meer ontlo pen. Toch is het geen ramp. Ik hoop alleen dat de ploeg niet uit elkaar valt". Voor zichzelf heeft hij nog geen knoop doorgehakt. ..Het liefste zou ik op dit niveau blijven spelen, maar dat zit er met Schelde niet in. Dat zou dus bete kenen dat ik ergens anders naartoe moet gaan. maar waar? Er zijn wel al lerlei geruchten over me in omloop maar wat daarvan waar is weet ikzelf niet". Patrijzen draait op het moment als een trein. De Zuid-Bevelandse formatie staat op een gedeelde eerste plaats in de zondagvierdeklas. ..We hebben een vriendenploeg, dat is nodig om te pres teren", meent Chris Bal. die deson danks overweegt om aan het eind van het seizoen te stoppen met het veld- voetbal. „Naast het voetbal ben ik ook helemaal gek van de paardesport", zegt hij. terwijl hij wijst naar de paar- debak in zijn achtertuin. „Ik heb nu zo veel hobbies dat ik soms door de bo eien het bos niet zie". Het zaalvoetbal zal hij echter nooit aan de kant schuiven. „Daarvoor doe ik het te graag. Het liefste zou ik in een ploeg als Molier/Impac willen spelen. Die maakten vooral als ploeg de sterk ste indruk op mij. Maar zo'n ploeg traint op vrije trappen en allerlei syste men. Dat is nu juist wat wij met Schel de tekortkomen", weet Bal. „Het is dit seizoen al meerdere keren voorgeko men dat we in de laatste twee minuten alsnog de boot ingingen. Natuurlijk, het mag eigenlijk niet, maar het ge beurt toch". Vooral de wedstrijd van vorige week maandag tegen het Brabantse Bunga Melati was daar een sprekend voor beeld van. Bal: „Eén minuut voor tijd stond het nog 4-4. Onze keeper Eddy Geys doet een verre uitworp en die wordt onderschept. Eén van die man nen haalt meteen uit en we gaan als nog in de boot". Chris Bal nam in de zelfde wedstrijd alle vier de Goese doelpunten voor zijn rekening. „Men sen complimenteren je dan na afloop, Chris Bal begon te voetballen bij Pa trijzen en gold al vroeg als een talent. Een trainingsstage op jonge leeftijd bij het Belgische Beveren duurde ech ter maar drie maanden. „Ik kwam toch nog veel tekort voor het prof voetbal", herinnert de topscorer zich, die daarna bij zondagtweedeklasser Middelburg terecht kwam. Ook dat verblijf werd geen succes. Bal: „Hou daar maar over op. André Wurth slaagde er in drie maanden in om me het plezier in het voetballen te ontne men. Toen ik naar Wolfaartsdijk ging heeft het een half jaar geduurd voor dat ik er weer een beetje zin in kreeg":' maar wat koop je daarvoor Je gaat dan toch met een rotgevoel paar huis". Ondanks de teleurstellende resultaten van de Zuidbevelanders heeft Bal het idee dat het voetbal van Schelde steeds beter wordt. „Dat merk je pas als je weer hier in Zeeland speelt. Op het kersttoernooi in Goes namen We als Patrijzen deel met dezelfde ploeg die altijd in de zaal speelt. Andere ja ren hadden we moeite om een goed re sultaat te halen. Dit jaar werden we vrij gemakkelijk eerste. Als we hier in Zeeland zouden uitkomen speelden we weer in de top". Chris Bal vreest dan ook dat er ook volgend jaar weinig aansprekende re sultaten zullen worden gehaald door de Zeeuwse ploegen tegen de kapitaal krachtige Brabanders. „Nu heeft Broodje Ben uit Terneuzen weer de ambitie om in de landelijke klas uit te komen. Ik geef ze echter weinig kans op succes. Ik heb begrepen dat de meeste van de spelers van die ploeg in Philippine spelen op het veld. Met Pa trijzen wonnen we daar met grote cij fers van. Dan weet ik genoeg". Voor het Middelburgse Maartense Ta pijt heeft de topscorer wel alle lof. „Die ploeg is gewoon goed bezig en ik hoop dan ook dat ze zich kunnen handha ven. Het zou beter zijn voor het Zeeuw se zaalvoetbal als we maandag van ze verloren". Bal verzekert echter dat er niet gesjoemeld zal worden in de Zeeuwse derby. „Zo'n wedstrijd leeft ontzettend bij de spelers. Ik hoop al leen dat er nu ook wat publiek op af komt. Je kunt er vergif op innemen dat het een spektakel zal worden". Chris Bal (zwarte broek) in actie voor het Zeeuwse zaalvoetbalteam. ARNEMLTDEN - Bezoekers van het WK-zeilen in het Australische Brisba ne keken soms met verwondering naar het vlagvertoon tijdens het in ja nuari gehouden evenement. Onder de vele bekende nationale vlaggen be vond zich namelijk ook een zelfs voor vlaggekenners onbekende natie. Niet verwonderlijk, want alleen bezoekers uit Zeeland zouden de vlag kunnen thuisbrengen. Verantwoordelijk voor het mysterie was de Arnemuidenaar Vincent Klap die tijdens de zeilwedstrijden de eer van de provincie hooghield. „Ik ben een fanatieke Zeeuw", zegt de 25-jarige Vincent Klap lachend. „Ik stond daar ook niet ingeschreven als Nederlan der, maar als Zeeuw". Die nonchalante houding kenmerkt de student scheikunde die duidelijk niet voor zes weken naar Australië was afgereisd met de bedoeling in de prij zen te vallen. „Ik ben niet echt fana tiek", zegt hij over zichzelf. „Ik ben al tijd een tourzeiler geweest. Je kunt me meer enthousiast noemen". aanschaf van een boot kost een be hoorlijke cent, maar daarna valt het allemaal toch wel mee. Ik ben bijvoor beeld twee weken naar Zweden ge weest, maar dat heeft bijna niets ge kost. Slechts 480 gulden was ik kwijt". Klap komt uit in de Contender-klasse. „Dat is een soort verlengde Laser" legt hij uit. „Het is een éénmansboot die vrij groot en snel is". Al sinds 1979 vaart de aan het Veerse Meer woon achtige student in de door Ben Lexcen ontworpen boot. „De laatste tijd zie je ze steeds meer. Ik denk dat er nu een stuk of acht in Zeeland zijn". Zeilen heeft door de jaren heen het eti ket opgeplakt gekregen van een elitai re sport. Vincent Klap vindt het echter allemaal nogal meevallen. „Alleen de Vincent Klap Hij benadrukt dat de zeilen met de Contender nog niet is doorgedrongen bij het grote publiek. Het kampioen schap in Australië was dan ook niet sterk gesponsord, zoals men door gaans wel ziet bij een dergelijk evene ment. „Het was een grote familie. In het begin was ik een beetje huiverig om in de wedstrijdsport te gaan. Ik had het idee dat het daar om de knik kers zou gaan en er een onsympathie ke sfeer zou heersen. Dat is me dus al lemaal 100 procent meegevallen". In het wedstrijd speelde de Zeeuw een ondergeschikte rol met zijn 51e plaats tussen de 68 deelnemers. „Ik ben in vier van de zeven wedstrijden niet van start gegaan. Ik had net een nieuwe mast gekocht en omdat het zo'n slecht weer was, wilde ik niet riskeren dat ik die kwijt zou raken". „Mijn redding is geweest dat ze voor een wereldkampioenschap geen be paalde toelatingseisen stellen. Ik ben nu éénmaal geen hoogvlieger", aldus Klap, die om die reden niet blij is met de toegenomen belangstelling voor deze zeilklasse. „Ze willen er nu een Olympisch onderdeel van maken. Voor de sport is dat goed, maar voor mezelf zal dat betekenen dat ik niet meer op dit niveau aanwezig zal zijn". De Zeeuw kan zichzelf echter niet ver wijten, dat hij de mogelijkheid niet heeft benut om het maximale uit zijn sport te halen. In 1987 nam hij deel aan het wereldkampioenschap in Zweden en in december en januari verbleef hij zes weken 'down under'. „Ik bezoek zo veel mogelijk wedstrijden, zolang mijn studie in Amsterdam het maar toe laat", verklaart Klap. Maartense Tapijt verloor gister avond overigens met 3-1 van het Til- burgse Bunga Melati. „Het was niet veel", meldt Bertus Hoek. „We speel den veel te tam. Ik denk dat de mees ten al met hun gedachten in Goes za ten". De Middelburgers namen nog wel een voorsprong door een fraai doelpunt van John Tahapary. Joop Lurling en Peter Eyff (2x) zorgden ech ter voor de Brabantse zege (3-1). Schelde International - Maartense Ta pijt wordt maandag (30 - 01) gespeeld in het sportcentrum van Goes, aan vang 20.20 uur. Resultaten van de wedstrijden van deze week: Spurs '74 - Hooghuis 0-3, Molier/Im pac - Rodias 4-2, Delta - Schelde Internatio nal 10-3, Tongelreep - Schoenenreus Zanten 2-0 en gestaakt, Comdes - Rudy van de Zan- de 3-2, Bunga Melati - Maartense Tapijt 3-1. De stand: 1. Molier/Impac en Rudy van de Zande 13-21, 3. Comdes 13-17, 4. Bunga Me lati 13-15, 5. Hooghuis 13-14, 6. Schoenen reus Zanten 13-13, 7. Rodias 13-12, 8. Maar tense Tapijt 13-10, 9. Spurs '74 13-6, 10. Schelde International 13-3. TERNEUZEN - In de manege De Gou we Reijers in Serooskerke wordt van daag (zaterdag) de uitgestelde Pas de deux (kür op muziek) voor paarden en pony's gehouden. De eerste combina tie start om 19.30 uur. In totaal presen teren zich deze avond tien combina ties voor de jury, die de prestaties zal beoordelen op choreografie, rijtech- niek en algemene indruk. Om 23.00 uur vindt in de foyer van de manege de prijsuitreiking plaats. VLISSINGEN - Voor de derde keer wordt vandaag (zaterdag) met de start in het Sportfondsenbad in Vlis singen de Winters-zwem-loop gehou den. Het evenement staat voor het eerst onder de vlag van de Triatlon Vereniging Zeeland. De eerste start is om 9.15 uur in het Sportfondsenbad. De deelnemers gaan van start met 1 ki lometer zwemmen en leggen vervol gens 10 kilometer lopend af. Nick Ma rijnisse uit Bergen op Zoom, de win naar van vorig jaar, is één van de 36 deelnemers. Voor de halve afstanden (halve kilometer zwemmen, vijf kilo meter lopen) is de start om 10.05 uur. KAPELLE/GOES - Afgelopen don derdag zijn in het Racketcentrum Ka- pelle en daags nadien ook in sportcen trum Schelde International te Goes rond de 200 wedstrijdtennissers - se nioren en veteranen - begonnen aan de jaarlijkse afvalrace met de Zeeuw se indoortennistitels als inzet. De meeste krachtmetingen kregen tot dusver hun beslag in de 'lagere regio nen', wedstrijden dus met C- en D-spe- lers aan weerszijden van het net, en bij de veteranen. In de B-categorie was gisteravond laat de eerste ronde bij de heren, waar met uitzondering van schema-aanvoerder Joost Thore- 'naar, alle favorieten bij betrokken zijn. Nog in volle gang. Vandaag, za terdag gaan de kwartfinales op het programma. De dames van dit niveau kruisen dan eveneens de rackets tot de laatste vier bekend zijn. Verrassingen zijn er tot dusver niet te melden om de doodeenvoudige reden dat de gegadigden voor een hoge eind klassering nauwelijks of niet in actie zijn gekomen. In het herenenkel-C 1 hebben drie ten nissers zich voor de kwart-eindstrijd gekwalificeerd: Eric Eversdijk, Jan Goense 8 beide in straight sets en Kees Oostrom. die een beslissende reeks nodig had om het overstapje te kunnen maken Op C2-niveau reikten onder meer Armand Tournois, Martijn Bij de Vaate, Eric Oreel, Richard van Tuyl en Wilco Hoogerhuis tot de laat ste zestien, maar Serge Eude spande hier toch de kroon. De jeugdige repre sentant van de Schelde klopte eerst Hans Huibregtse, en rekende vervol gens af met Martin Verduit, waardoor hij zich kwartfinalist mocht noemen. Eric Jan Oreel, zoals vermeld succes vol in de C2-afdeling, blaast ook in zijn eigen categorie, het heren enkel-Dl zijn partijtje mee. Helemaal moeite loos ging dat evenwel niet, want oppo nent Rogier Havermans gaf zich pas na een driesetter gewonnen. Op het schema bij de veteranen is de eerste schifting volledig achter de rug. Favoriet Piet Bek kostte het nau welijks moeite om zijn tegenstander ter zijde te schuiven, terwijl Lex van Geer, nummer twee in de waardering evenmin zijn reserves moest aanspre ken. Frans van Eenennaam, vanuit vierde positie gestart maakte voorts ook een sterke indruk, en 'good old' Bram van Dijk, na een verblijf in het buitenland ook weer eens present, be hoefte zijn racket tegen Piet Stroo zelfs niet uit de hoes te halen. In het dubbelspel, te beginnen bij de heren met sterkte-aanduiding B ach ter hun naam, overleefden alle ge plaatste combinaties de eerste ronde. Remco Maandag/Joost Thorenaar en Serge Carpentier/Stefan Havermans omdat ze een bye hadden. Manfred de Kok/Marcel Wolfert via een aan duide lijkheid niets te wensen overlatende overwinning en Dick Waasdorp/Mark Zuidweg ten slotte dankzij een walk over. Bij de veteranen die elkaar in deze dis cipline aan de hand van twee poules de hoofdprijs betwisten, is het eerste duo dat aan de kruisfinales zal deelnemen inmiddels bekend. Frans van Eenen- naam/Jan Piet Willemse mochten zich na twee positieve scores in successie namelijk de sterksten van de B-groep noemen. Uitslagen: DE-B: M. van Maarleveld - M. Kienjet w.o. HE-C1: H. Minnaar - S. Jobse w.o., E. Evers- dijk - M. Schouw 6-3 6-4, J. Goense - R. de Jong 6-2, 6-2. K. Oostrom - H Schipper 6-5, 3-6. 6-4 HE-C2: E de Kok - W Hoek w.o.. D van 't Westeinde - A van Trigt w.o.. W Hoo gerhuis - M Geels 6-4, 6-5. S. Eude - H Hui bregtse 3-6,6-3,6-2, A. Tournois - M. van Dijk 6-1, 6-2, M. Bij de Vaate - R. de Looff 6-3, 5-6, 6-3, D. Boom - J. Filius w.o., R. van Tuyl - R. Schoonen 6-4, 6-4. S. Eude - M. Verduit 6-3, 6-2, DE-C2: I. van Leersum - M. Drenth 4-6, 6-2,6-1, HE-D1J. Passenier - B. Minderhoud 6-1. 6-0. E. J. Oreel - R. Havermans 6-1,2-6, 6- 2, HE-D2: P. Verwijs - B. Davidse 6-2, 6-0, J. Sietsma - J. van Schaik w.o.. H. Anrochte - J. P. Baas 6-3, 6-4. HE-veteranen: J. E. Joosten -1. van der Hoofd w.o., C. Markusse - L. Do- minicus w.o., P. Bek - J. E. Joosten 6-1, 6-2, J. de Jonge - J. Roovers 6-3, 6-1, F. van Eenen naam - P. Pellegrino 6-2,6-3, A. van de Sloot - de Dreu 6-2,6-1, L. Breure - C. Zuidweg 5-6, 6-5,6-3, A. van Dijk - P. Stroo w.o., g. Voeten - H. Meijers 6-2,6-4, A. van Geer - C. Markusse 6-2, 6-3. HD-B: M. de Kok/M. Wolfert - J. Goense/R. Vasseur 6-0. 6-4, M. Gorsse - F. Verhulst - W. Hoogerhuis/P. Moerland 6-1, 6-4, D. Waasdorp/M. Zuidweg - B. Hoek/W. Hoek w.o., M. Bijk de Vaate/H. Minnaar - R. de Jong/S. Jobse w.o. HD-D: I. van Iwaar- den/J. Sinke - L. Heyboer/F. Woord 6-5, 6-2. R. van de Male/W. Meulmeester - R. Feher/E. Joosten w.o., J. Roovers/P. Steenbergen - J. Antes/t. Kok 6-2, 6-2. HD-veteranen, poule A: P. Bek/A. van Geer - L. Breure/R. Schol ten 6-2, 6-4, poule B: F. van Eenennaam/J. P. Willemse - A. van Dijk/A. van de Sloot 6-5,1- 6-3, F. van Eenennaam/J. P. Willemse - J. de Jonge/C. Zuidweg 6-2, 6-5. Serooskerke-speler Leo Kayser werd deze week in het ziekenhuis in Vlissingen van een beschadigde meniscus afgeholpen. Zijn vriendin Chantal Labrujère spreekt hem tijdens het bezoekuur moed in. Jo Jansen damt enthousiasme in VLISSINGEN - In Vlissingen wordt al volop gespeculeerd over de kan sen van de plaatselijke hoofdklas ser in de bekerwedstrijd tegen Tel star, vrijdag in Velsen. „Ik geloof niet dat we kansloos zijn", zegt trai ner Jo Jansen, „maar ik probeer het enthousiasme toch wat in te dam men. Bovendien staat eerst de uit wedstrijd tegen SVN op het pro gramma". Aan de vooravond van de wedstrijd tegen hekkesluiter SVN is Jo J ansen niet geheel zonder zorgen. Marcel Schenk en Geert Bouwman moeten het duel missen in verband met een schorsing, maar ook het meespelen van Peter van Vossen (voorhoofds- holte-onsteking), Kees Houtepen (knie) en Rade Despotovic (enkel) is onzeker. „Toch zullen we nadrukke lijk aan het behalen van punten KRUININGEN - Ruud van der Wee le blijft ook het komend seizoen trai ner van afdelings-tweedeklasser Kruiningen. De Vlissingse trainer is bezig aan zijn tweede seizoen bij Kruiningen. moeten denken. Gellukkig leeft dat besef ook in de spelersgroep", aldus Jo Jansen. ker", verzekert Meulmeester, die pas vandaag voor de wedstrijd be slist welke elf het veld ingaan. Zonder Gijs Lokhorst, die destijds met een hoofdwond moest uitval len, speelt Hoek vandaag (zaterdag) de resterende 33 minuten uit van de thuiswedstrijd tegen De Zwerver. Scheidsrechter Paul Cense uit Sou burg moest dit duel voor de winter stop staken, omdat hij zich voort durend bedreigd voelde door spe lers van De Zwerver. Levien de Groote uit Axel is dit keer aange wezen als scheidsrechter. Guido van Boom vervangt Gijs Lokhorst. Jan Meulmeester zette deze week na de laatste training nog vele vraagte kens achter zijn opstelling voor za terdag. Serooskerke speelt in de uit wedstrijd tegen Wilhelmina'26 vrij wel zeker met enkele invallers. Wim Allaart heeft nog last van zijn knie blessure, Marcel de Nijs heeft door militaire dienst een trainingsachter stand, Wim de Fouw kreeg pijn in zijn lies tijdens de training en Jaap Pijnenburg heeft door rugklachten ook vijf weken niet kunnen trainen. „Ze zijn allemaal een beetje onze- Sluiskil-trainer Jan Geelhoedt heeft voor de thuiswedstrijd tegen Voab zijn hoop gevestigd op nieuw komer Rik Putzeys. Deze 23-jarige Belg, afkomstig van Dendermonde, speelt zondag zijn eerste competi tiewedstrijd voor Sluiskil. „Voor ons is Putzeys een aanwinst. Het is een echte Belg. Zo één die per se niet wil verliezen. Hij is bij ons ge komen via Mare de Kunder en we kunnen hem goed gebruiken", al dus trainer Jan Geelhoedt. Sluiskil heeft de Vlaamse aanwinst hard nodig. De Zeeuws-Vlamingen kampen met tal van geblesseerde spelers. Dennis de Bruijne en Ge rard Maas komen dit seizoen niet meer in actie, Fons de Brouwer is af gekeurd en Bennie Boerjan en Peter Zwart herstellen van een knie-bles sure. Bovendien is Adrie Meijer ge blesseerd aan zijn lies. VLISSINGEN - In verband met de bekerwedstrijd tegen Telstar (vrij dag 3 februari in Velsen) is de com petitiewedstrijd Vlissingen-Wau- bach (oorspronkelijk 5 februari) ver plaatst naar donderdag 9 februari. Het duel wordt dan gespeeld in Waubach en begint om 19.30 uur. De thuiswedstrijd van Vlissingen tegen Waubach staat nu als laatste com petitiewedstrijd op het programma. KAPELLE - Kleine lettertjes in het reglement amateurvoetbal hebben ertoe geleid dat vandaag het duel Oostkapelle-Bevelanders opnieuw wordt gespeeld. Zaterdag 3 decem ber eindigde deze ontmoeting in een 3-1-overwinning voor Oostka- pelle, maar Bevelanders tekende protest aan omdat de Walcherse ploeg met een ongerechtigde speler zou zijn uitgekomen. De KNVB stelde Bevelanders in het gelijk en bepaalde tevens dat Kam perland plaats van handeling moest zijn bij de herhaling van die ontmoe ting. Daarom spe'elt Oostkapelle vandaag 'thuis' in Kamperland. Dat is toch een soort competitiever valsing? Oostkapelle-trainer Jaap Labrujè re: „Dat vinden wij ook. Ten opzich te van de andere clubs in de derde klas speelt Bevelanders één thuis wedstrijd meer. Ik kan me goed voorstellen dat die club ambities heeft, maar ik heb toch m'n beden kingen over de manier waarop dit al lemaal gelopen is". Maar jullie kwamen uit met een on gerechtigde speler. Labrujère: „Ik blijf volhouden dat er geen sprake is geweest van opzet, maar van onwetendheid. We speel den op zaterdag en de maandag er na was Ad Vermeulen (de bewuste speler, red.) speelgerechtigd. Die jongen had twee jaar en acht maan den geen bal getrapt, maar hij is wel lid bij ons, daarom wisten wij niet beter of hij mocht gewoon spelen. Het lijkt wel alsof Bevelanders con necties in Zeist heeft. De woensdag na de bewuste wedstrijd hebben wij een verweerschrift opgesteld en za terdag hadden we al antwoord, on dertekend door KNVB-secretaris Jaap van der Zeeuw". Wat bedoel je precies met „connec ties"? Labrujère: „Nou, het heeft ons be vreemd dat er zo snel antwoord kwam uit Zeist en dat zo snel werd vastgesteld dat de tweede wedstrijd tussen Oostkapelle en Bevelanders in Kamperland gespeeld moest wor den. Ik heb daarover contact opge nomen met Wim Ovaa, de trainer van Bevelanders en die wist mij al te vertellen dat de wedstrijd op 28 ja nuari gespeeld zou worden, terwijl wij van niets wisten. Als je dan weet dat de vader van Wim Ovaa goede connecties heeft met KNVB-secre taris Jaap van der Zeeuw, dan krijg je al snel roddels. Bovendien vind ik het vreemd dat deze zaak helemaal niet voor de tuchtcommissie is ge weest en dat we niet eens een boete kregen voor het verkeerd invullen van het wedstrijdformulier". Aan motivatie zal het bij Oostkapel le niet ontbreken. Labrujère: „Aan motivatie niet, maar we zijn toch behoorlijk gehan dicapt. Enkele spelers hebben ons verzocht of ze op wintersport kon den tijdens het seizoen. Daar heb ben wij geen probleem van ge maakt, omdat we er van overtuigd waren dat we niet voor de competi tie hoefden te spelen. Dat bericht kregen we erna pas en toen hadden Harro Hazelaar en Erik Wattel al ge boekt. Dat zijn toch niet onze min ste spelers". Johan Dijkhuizen werd in de bewus te wedstrijd tegen Bevelanders uit het veld gestuurd, zijn vervanger Ad Vermeulen is inmiddels speelge rechtigd, maar geldt voor dit duel als niet-speelgerechtigd. Wie staat er eigenlijk onder de lat? Labrujère: „Ad Coppoolse keept. Hij heeft vorig jaar een ongeluk ge had waarbij hij zijn been brak en hij is nog niet honderd procent fit, maar vorige week in de wedstrijd tegen 's- Heer Arendskerke stopte hij drie penalties. Ik heb vertrouwen in die jongen". Hoe zijn de reacties trouwens, bij voorbeeld van andere clubs? Labrujère: „De meeste clubs vinden het onbegrijpelijk dat het zo gelo pen is. Nogmaals, ik barst zelf ook van de ambities. Ik snap best dat ze kampioen willen worden, maar als je dat probeert te bereiken door mid del van kleine lettertjes in het regle ment, dan ben ik er van overtuigd dat het tegen je gaat werken". Bevelanders-trainer Wim Ovaa reageert verontwaardigd op de aantijgingen van Jaap Labrujère over „de Zeister connecties" bij Be velanders. „Dat doet mij niets. Ik had het trouwens nog niet eerder gehoord. Oostkapelle probeert zichzelf schoon te praten, maar in plaats van bij zichzelf te zijn, wij zen ze naar anderen. Mijn vader heeft er absoluut niets mee te ma ken", verklaart Ovaa. Kun je je die frustratie bij Oostka pelle voorstellen? Ovaa: „Ja hoor, maar Oostkapelle weet dat ze fout zaten. Als iedereen z'n mond had gehouden, dan was er niets gebeurd. Maar bij Oostkapelle zelf werd er op alle niveau's over ge sproken. Op dat moment ging er bij ons een lichtje branden. Ze hebben het vuurtje zelf aangewakkerd en daarom zijn we de boel gaan onder zoeken". Ben je niet bang voor een gespannen sfeer in het veld? Ovaa: „Er zal bij Oostkapelle wel iets leven, maar ik denk dat het alle maal best zal meevallen. Van onze kant zijn er in elk geval geen wraak gevoelens. Bevelanders heeft ook geen schopploeg. Soms zijn we zelfs te lief in het veld. Wij hebben zin orn op z'n minst een punt te pakken. Dat proberen we ook, maar ik hoop verder dat het publiek een beetje aan zijn trekken zal komen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1989 | | pagina 34