WISSEL BMEÏMMN Zuiderzeebotter is uit de hand gelopen hobby Ruim 30.000 bezoekers Middelburgse braderie Gevangenisstraf molesteren 2 fietsers voor PZC/Streek BELG MAAKT CHARTERTOCHTEN VANUIT THOLEN Watersnoodramp POLITIERECHTER MIDDELBURG Feestjes Verveling ORGANISATOREN ZIJN DIK TEVREDEN Toorenvliedtschool Ssg Schouwen Duiveland Delta College Groene school Kapelle Tandartsen: Apotheken: Ziekenauto's: Dierenartsen: Wijkverpleging: Artsen: Dierenartsen Wijkverpleging: Huisartsen: MIDDELBURG Wijkvereniging Dauwendaele zonder bestuur f VRIJDAG 17 JUNI 1988 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath: vr. 19.00-zon. 22.00 uur: A. Plaisier, B. Vogelaarstraat 2a, Kruiningen, tel. 01130-1566. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur Bood schappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: J. M. A. Kole. Kerkstraat 38, Hoedekenskerke, tel. 01193-262. Kapelle, Wemeldinge: vrij. 19.00-zon. 23.00 uur: J. K. J. Eckhardt. Wemeldin ge, tel. 01192-1438. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat: W. J. Klein Wassink, Colijns- plaat, tel. 01199-304. Kamperland en Wissenkerke: B.J. H. Hasken, Kamperland, tel. 01107-1338. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Spreekuren zat. en zon. van 10.00-11.00 uur: G. Koopmans, Statenhof 4, Goes, tel. 01100-11342. Geopend voor spoedgevallen zat. van 8.30-17.30 uur en zon. van 10.00-11.30 uur en van 16.00-18.00 uur. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijdagmor gen daaropvolgend. De Zeeuwsche Apotheek. Gr. Markt 10, tel. 01100-15255. Centrale Post Ambulance Vervoer, tel. 01184-14444. Goes, Ovezande, Kruiningen, Kapel le: Dr. W. Verboom, Alexanderstraat 46, Kapelle, tel. 01102-2486. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve land: Dr. H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. b.g.g. 01100-20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Biezelinge: R. H. G. Aalfs, Hoofd straat 2, tel. 01102-1783. Spreekuur zat. 10-11 uur en verder vol gens afspraak. Yerseke en omgeving: (kleine huisdie ren): mevr. L. Huiskes-Comelisse, Mo lenlaan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Voor de gehele Bevelanden via Centra le Post Alarmering, tel. 01100-31555. Uitsluitend voor dringende hulpver lening. THOLEN EN SÏNT-PHILIPSLAND 18 en 19 juni 1988 ALARMNUMMER 0611 Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland en Scherpenisse: E. H. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: vrij. 18.00-zon. 23.00 uUr: C. H. M. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: R. H. Padt, School straat 33, Poortvliet, tel. 01662-2400. Rob de Raeymaekers bij zijn Zuidwalbotterde Bu 21. Tholen: W. Brons, tel. 01666-2596. Kleine huisdieren weekendspreekuur, Kalfsdamseweg 2, Poortvliet. Op zaterdagen van 08.30-09.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Bo- W Ytllt termarkt 10. THOLEN Het is min of meer een uit de hand gelopen hobby, geeft Rob de Raeymaekers toe. De 29-jarige Belg leeft zo'n beetje voor zijn bijna hon derdjarige Zuiderzeebotter. Uren lang kan hij vertellen over de oude zeilboot, de restauratie ervan en de wetenswaardigheden die hij hierdoor over het vroegere vissersleven te we ten kwam. Deels om andere mensen te laten mee genieten van de charme van het oer- Nederlands vissersvaartuig, deels om verdere restauratie en onderhoud te kunnen bekostigen, heeft De Raey maekers besloten met de eikenhouten twintigtonner te gaan charter-varen. Als vertrek- en aankomstplaats koos hij voor de Thoolse Handelshaven. De Raeymaekers, doctorandus filoso fie, maar werkzaam in het metaalbe drijfvan zijn vader, kocht de botter als twintigjarige student. „Als kind was ik al gek op het water", vertelt hij. „Van mijn moeder kreeg ik ooit een abonne ment op het blad 'Tagrijn' van de Ver eniging van Botterbehoud. Ik bekeek altijd de advertenties van schepen die hierin te koop werden aangeboden". In verband met zijn beperkte financië le mogelijkheden als student bleef de wens voor een eigen boot voor De Raeymaekers een luchtkasteel tot de Zuiderzeebotter voor een schappelijke prijs werd aangeboden. Zr. tel. te bereiken via tel.nr. 01666- 2318. De zogenaamde Zuidwalbotter was tot 1960 actief in de Zuiderzeevisserij en deed daarna zo'n twintig j aar dienst als weekendverblijf bij een eilandje op de Loosdrechtse Plassen. „Na heel lang gepalaver kocht ik de haveloze maar in originele staat verkerende boot. Ik zat met een wrak". De Vereniging voor Botterbehoud ver wees De Raeymaekers naar de werf Nieuwboer in Bunschoten, gespeciali seerd in het bouwen en herstellen van botters en andere platbodems. Hier bleek dat de toen als BU 58 geregi streerde vissersboot in 1889 op deze werf was gebouwd en de laatste nog varende geheel originele Bunschoter botter was. Toen de gemeente Bun schoten in 1985 besloot weer een eigen botter te laten bouwen, is de boot van De Raeymaekers als drijvend voor beeld gebruikt, vertelt de Belg. „Steeds wanneer ik geld had knapte ik wat op, met behulp van enthousiaste inwoners van Bunschoten. Ik leerde intussen ook van plaatselijke oud-vis sers hoe je precies met deze schepen moet omgaan, onder meer van 'Hans van Willem Ruitertje'. Als dank en uit respect voor deze oud-visser hebben we de botter dan ook het nummer van diens voormalige boot, de BU 21, gege ven". De Raeymaekers weet inmiddels ook dat zijn botter vroeger ooit eens de Thoolse wateren opzocht. Met de wa tersnoodramp in 1953 voer de boot naar Tholen om hulp te bieden. De sterke stroming in de Zeeuwse wate ren overviel de bemanning. Of die ook daadwerkelijk hielp bij het reddings werk weet hij niet. De restauratie van de platbodem is nog niet helemaal voltooid. Maar het vaartuig is inmiddels wel zeewaardig en met zo'n 120 vierkante meter ka toendoek zeilklaar. Uit zijn uitleg over de keuze van thuishaven blijkt duide lijk dat het de Belg niet puur om de in komsten te doen is. „In Tholen heb je niet dat commerciële gevoel zoals in sommige toeristenplaatsen", merkt hij op. De oude geheel houten platbo dem in de oude vissershaven, met op de achtergrond het stadje Tholen, gaf de doorslag. Over zijn tijdelijke lig plaats in Goes vlakbij een betonfa- briek zegt hij nu: „Dat was eigenlijk een vloek". Bij de chartervaarten richt de Belg zich op groepjes van ongeveer tien mensen. Met ingang van 25 juni vaart hij iedere zaterdag om 13.00, 15.00 en 17.00 uur uit om mensen de sfeer van het oude visvaartuig te laten proeven en kennis te laten maken met het wa ter in de omgeving van Tholen. Ook dagtochten of meerdaagse tochten be horen tot de mogelijkheden. Op verzoek kan ook worden gevist. De Raeymaekers beklemtoont, dat hij niet wil gaan sportvissen, maar de mensen kennis wil laten maken met de historische visvangst met platvisnet en gewichten. Het originele leefruim op de boot, waar het zeewater door heen spoelt, is volgens hem nog prima te gebruiken. De eilandelijke VVV staat geheel ach ter het initiatief van De Raeymaekers en geeft op aanvraag informatie. Infor- matrice Agnes Saris: „Ik ben erg en thousiast. Het past ontzettend goed bij Tholen. Het is een aanwinst voor ons eiland". MIDDELBURG - Ruim dertigduizend mensen bevolkten donderdag het cen trum van Middelburg om een kijkje te nemen op de veertiende editie van de braderie, die dit jaar in het teken staat van Frankrijk. „Een enorm suc ces", zei de tevreden voorzitter van de braderiecommissie, A. Schuitema, gisteren. „Het is dan ook geweldig braderieweer: niet te koud en niet te warm. Ook het aantal deelnemers is tot recordhoogte gestegen: niet min der dan 280 zijn het er en er kunnen er vandaag en morgen nog bijkomen. Vorig jaar hadden we er 255". Alle straten waar de braderie zich de eerste van de drie dagen afspeelde, stonden tjokvol met kraampjes. „Er zaten geen open plekken tussen", ver telde de voorzitter. Het braderieter rein strekt zich uit over de Lange en Korte Delft, het Geeregebied, Graven straat, Burgprcmenade. Vlasmarkt, Damplein en Segeersstraat. Vandaag, vrijdag, en morgen komt daar de Markt bij. Die werd donderdag ge woontegetrouw gebruikt voor de weekmarkt. Behalve met kraampjes werden de straten gevuld met een ac cordeonist, de groep Bascule, harle kijn Roelinko, een waarzegger verge zeld van een ezel en enkele gedroch ten. Toen de weekmarkt was ontruimd- werd op het terrein in het hartje van de stad een muzikale happening gehou den met medewerking van Inter Scal- dis Pipes Drums, Tamboer- en Trompetterkorps MTV '69, Drum- en Buglekorps Blue Spirit, Junior Drum korps Johan Friso en het Juliana Drum Buglekorps. Braderievoorlichter Arend de Jonge vond het een positief punt dat veel meer Middelburgse ondernemers aan het festijn deelnemen dan in voor gaande jaren. „Het is tenslotte een Middelburgse aangelegenheid" en Schuitema: „Er worden bijzonder goeie zaken gedaan, het loopt als een trein". Hij liet ook al even zijn ge dachten gaan over de braderie van volgend jaar: „Ik denk aan een exoti sche braderie met evenementen uit India, Indonesië, Japan en Pakistan bijvoorbeeld. En een Caribische nacht mag dan ook niet ontbreken". De braderie werd donderdagmorgen om tien uur geopend door Schuitema, burgemeester C. Rutten en de vice- consul voor Frankijk in Zeeland, ir A. Ruys. Rutten vond het een goed idee om Frankrijk als thema te kiezen in verband met het honderdjarig bestaan van de Alliance Franqaise. „De Ned landers zijn nu eenmaal grote liefh' bers van de Franse produkten, zoi vast als vloeibaar". Het deed devi consul goed dat de braderie geheel Franse stijl werd gehouden. Vandaag komt die stijl ook meer uitdrukking want dan worden op Markt een zeven meter hoge Eiffel ren, een Are de Triomphe, Franse clamezuilen, een waterpartij met f tein en Franse vlaggen geplaatst gehesen. Verder is er een Frans getir modeshow en zijn er optredens van verse Franse artiesten. Zaterdag vijf uur wordt de braderie door wethouder M. Vinke. Burgerlijke stand GOES Geboren: Censel H. A. M. dv P. C. M. Sommen en A. J. de Baar; Sarah K. dv J. Faasse en C. E. Elenbaas; Robert C. B. zv M. S. M. Klaassen en M. J. de Kok; Maarten C. zv J. M. de Jonge en C. J. Pannekoek; Jan J. zv J. M. de Jon ge en C. J. Pannekoek; Petrus J. zv M. M. M. van Hasselt en J. Mol; Nienke, dv E. W. de Klerk en M. B. C. Versluis; Evi, dv M. F. Paardekooper en E. J. Bae- rents; Ricardo, zv J. J. Sinke en N. W. van Belzen, Thomas M. zv P. A. J. Be velander en F. P. Lobbezoo; Hendrik K. P. zv P. E. van Iwaarden en C. A. van Meurs; Katharina M. dv M. J. Veer- hoek en M. Neuféglise; Everdina, dv C. Gieskes en C. Lokker; Andrea, dv J. J. van de Vreede en W. M. Waterman; Diane, dv J. J. van de Vreede en W. M. Waterman; Leroy C. zv J. M. van Liere en J. A. Nijhuis; Malouke, dv G. den Hertog en K. M. T. van Damme; Daniël B. zv K. D. Davidse en D. Wellema Wilhelmina M. dv J. de Koeijeren, W. Dekker; Natascha, dv P. R. M.l Reijnhoud en M. C. Gelok; Dominiql H. dv A. G. Fluijt en E. M. J. Lambel Marinus A. zv L. A. M. van Zweden f F. E. van den Berge. Getrouwd:Laport en A. M. J. A. Mol sink; J. R. W. Kloosterman en A. M I Halma; H. J. Zielstra en F. J. Zuurvel B. P. van Nieuwenhuijze en A. J. C. v| Weerlee; E. Jasperse en S. J. M. A.j cavet; G. P. Reijnierse en J. A. M.. ters; R. van Beveren en W. A. de BacJ Overleden: J. Minnaard, 84 jr. wvW.f Bat; J. C. Linders, 91 jr. wv P. de J ge; H. H. Tobbe, 75 jr. evM. B. van! veren; J. F. M. Schutijser, 79jr.;M.l A. Daems, 69 jr. ev A. G. Franssen;! W. Haeck, 78 jr. ev A. Jumelet; J. vi Soelen, 71 jr. ev M. van ReijendamJ de Korte, 91 jr. wv A. W. Walhout; J Maas, 71 jr. ev A. P. van Ameijden;/ M. Junius, 75 jr. ev P. den Ouden; P Kloet, 80 jr. ev J. J. Maartense. Het was dringen op de Middelburgse braderie. MIDDELBURG De Vlissingers B. W. J. de W. (20) en R. ten B. (20) stonden donderdag voor de politierechter in Middelburg voor openlijke geweld pleging tegen twee stadgenoten. Sa men met de negentienjarige J. V. uit Vlissingen, die later terecht moet staan, reden zij met een motorbak fiets opzettelijk de twee mannen aan die gezamenlijk op een fiets over het Groenewoud reden. De mannen vielen, waarbij de fiets werd vernield en één van hen lichte verwondingen opliep. Deze man werd ook nog met een stok afgetuigd. De be rijders van de fiets zouden tegen de jongelui met de bakfiets dingen heb ben gezegd die hen niet bevielen. Twee weken later sloopten De W. en DE BEVELANDEN 18 en 19 juni 1988 ALARMNUMMER 01184-14444 Goes-Kloetinge: vr. 19.00-zat. 19.00 uur: S. Buys/H. Slager, Jac. Valckestr. 3, tel. 15462. Zat. 19.00-zon. 23.00 uur: R. Posthu mus, M. Smallegangesbuurt 38a, tel. 30318. Spreekuur voor spoedgevallen van 10.00-10.30 uur en van 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk, 's-H. Arendskerke, Heinkenszand, Nieuwdorp: D. P. van Driel, Vermetstraat 23, 's-H. Arends kerke, tel. 01106-1202. Boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: vrij. 17.30-ma. 8.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-H. Abtskerke, tel. 01103-2089. Hansweert, Schore, Yerseke: vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: J. de Beij, Hans- weert, tel. 01130-1344. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk vóór 10.00 Ten B. in de Bloemenlaan een aantal antennes en spiegels van geparkeerde auto's af. Ook gooiden ze een tuinka bouter door de ruit van een woning naar binnen. De W. moest zich boven dien verantwoorden voor diefstal van een partij aluminium kozijnen in zijn woonplaats. Hij nam deze weg uit een container van een Walchers aanne mingsbedrijf. De W. werd conform de eis veroordeeld tot acht weken gevangenisstraf waar van drie weken voorwaardelijk. Ten B. kreeg acht weken waarvan vier weken voorwaardelijk opgelegd. Hij moet bo vendien ruim tachtig gulden schade vergoeding voor één van de door hem afgebroken antennes betalen. De negentienjarige R. L. uit Vlissingen werd tot twee weken voorwaardelijk veroordeeld omdat hij in augustus 's nachts om drie uur samen met J. V. een woning aan de Gravestraat in zijn woonplaats binnendrong. De bewoner ervan veroorzaakte nogal eens geluid soverlast tijdens feestjes die hij in zijn flat gaf. De officier had vier weken waarvan twee weken voorwaardelijk geëist, maar politierechter mr G. H. Nomes legde alleen een voorwaardelij ke straf op omdat L. juist een vonnis had uitgezeten. De Goesenaren P. A. de J. (23) en C. J. R. 18) werden beiden tot twaalf weken gevangenisstraf waarvan acht weken voorwaardelijk veroordeeld voor dief stallen. Zij stalen vorig jaar juni uit een vitrine van een winkel aan de Ganze- poortstraat in Goes een partij dolk messen ter waarde van 600 gulden. In augustus sloegen zij een etalageruit aan het Groene Weidje in en namen daar een aantal motoronderdelen weg. Diezelfde maand haalde R. spullen uit een sigarenzaak aan de Kreukelmarkt weg. In januari van dit jaar stal hij een fiets aan de Stationsstraat. Gevraagd naar de reden van hun da den antwoordden zij eenstemmig dat het door verveling en te veel bier was gekomen. Zij schrokken behoorlijk van de eis van de officier van justitie sele: Simon Smits, Lewedorp; Martin Ver sprille, Krabbendijke; Jean P. v. 't Westein- de, Heinkenszand; Leo Zandee, Borssele; Jacky van Belzen, Arnemuiden; Stephan Boonman, Goes; Antoin Hilleman, Goes; André de Jong, Kapelle; Roger Joos, Kloos- terzande; Benny de Koeijer, Yerseke; Peter Korstanje, Oudelande; Johan de Koster, 's- Gravenpolder; Erik van Liere, Nieuwdorp; André Marinissen, Biggekerke; Edward Mijnsbergen, Middelburg; Tonnie Nieuw dorp, Biezelinge; Martijn Otjes, Klooster- zande; Nic Potter. Schore: Mare Schipper, Kapelle; Bas Sengers, Middelburg; René Sies, Goes: Tonnie de Waal, Wolphaarts dijk; Hessel Appel, Baarland; Stefan Arend- se, Oost-Souburg; Ellen van Belzen, Arne muiden; Mathieu Boonman, Ovezande: Ed win Duine, Middelburg; Hessel Eveleens, El- lewoutsdijk; Gert J. de Glopper, Renesse; Piet Goossen, Axel; Ferdinand Jobse, West- kapelle; Jos Minnaar, Wemeldinge; Eelco Riedijk, Vlake; Leonard Schrijver, 's-Gra- venpolder; Danny Simpelaar, Middelburg; Erwin Vanhees, Arnemuiden; Bert J. v. d. Velde, Biezelinge: Silvia Weeland, Oost- Souburg; Richard Zaagman, Middelburg: Jan Zandee, Krabbendijke: Arold van Zee, 's-Heer Hendrikskinderen; Toby van Blop- poel, Vlissingen; Wilco Boone, Kruiningen; Aijen Bouwman, Kruiningen; Danny Böse- ler, Biezlinge: Saskia de Bruijn, Sluiskil; Ar jen van den Dries, Nieuwdorp: Mart Geel hoed, Kamperland; Geertje Geuzenbroek, Schore; Klaas Kanis, St. Philipsland; Jolan- da van de Linde, Goes; Jacko Meulblok, Kwadendamme; Michel Polderman, Oost- Souburg: René de Puyt, Lewedorp: André Raas, Heinkenszand: Arjan Rijk, 's-Heeren- hoek; Wilbert v. Sluijs, Westkapelle; Diny Steijn, Yerseke: Sandra Verhagen, Middel burg; Ingrid Westerweel, Zonnemaire; Ro bert Griekspoor, Hansweert; Rudie de Klerk, Vogelwaarde; Ronald Mei, Hengst dijk; Jan de Nood. Middelburg; Joan Saar- loos. Hansweert; Johan Verhulst, Geers- dijk: Robert Vlonk, Baarland; Hans Wabe- ke, Zierikzee: Caroline Wisse Nijsse, Kapel le; Ronny de Bruijn, Haamstede; Theo Gro- zema. Middelburg; Jan Hoogstrate, Kapel le; Angelique Jankovics, Oost-Souburg; Dennis de Koek, Vlissingen; Lisette Kors- huize, Kats; Joop Liplijn, Goes; Alexander de Moor, Clinge; Jacco Timmerman, Yerse ke. MIDDELBURG Aan de Toorenvliedt school te Middelburg slaagden voor het mavo-diploma: Johan van Belzen Vlissingen; Eduard Bom Middelburg; Bert Doedel Middelburg; Pa trick Eversen Middelburg; Simon Goedhart Zierikzee; Frank de Haan Kamperland; Ma ry den Haan Goes; Henny de Jong Rilland: Merlijn de Jong Vlissingen; Ronald van de Kreke Vlissingen; Michael Lobbezoo Oost- Souburg; Alex Maas Domburg; Remco Mer- tens Middelburg; Martin Noteboom 's-Heer Arendskerke; John Riemens Middelburg; Paul Mbiombi Vlissingen; Richard Sandee Yerseke; Mare Steiginga Vlissingen; Joze- fien Vermeer Middelburg; Einar Versluis Zoutelande; Henk Versluys Serooskerke; Rinkje Wal Middelburg: William Wey Hans weert; Annemiek van der Zouwen Middel burg. Afgewezen: 2x kandidaten. Herexa mens: geen. ZIERIKZEE Aan de schap Schouwen-Duiveland in Zierikl slaagden in de afdelingen Ihno en ltsde] gende kandidaten voor het eindexamei] Klas 4CII: Brouwershaven: Arjan Beuzenberg; k| Kristalijn; Jeanette Waleboer. BrumiJ Stefan Priemis. Duiveland: Richard D; bout: Cees Hermes; Martin Krijger. Wesj schouwen: Michael Berrevoets; Arno Keijzer: Jacco Padmos; Arjan v. d. Zari Zierikzee: Bonno Brouwer; Marco non; Danny de Looze; Gaston van wijk. Afdeling LHNO: Verzorgende beroepen: Monique van Baaien; Miranda kamp; Diana Fonteine; Miriam de Gel" Monique Hagens; Jolanda van Nieuw huyze. Bruinisse: Liesbeth Mol. Duivelai Sandra Dorst; Jacqueline Harinck: Mc que Harinck: Nathaly Wijnstekers. West schouwen: Coriena Hart. Zierikzee: Min: Bal; Anita Bevelander; Christina den Ha! Jolanda Hilleman; Bianca Holland; es Ravia; Marleen Snijders; Wilma Verwest Kantoor- en verkooppraktijk: Brouwers ven: Sandra Fierens; Louise v. d. Marei;! ren Seip. Bruinisse: Corine Bal; Sandra! Kejjser; Heieen Kik. Duiveland: Jacky Brume; Jessica Oosterboer; Marian Vlieger. Westerschouwen: Tamara Bol holt; Wendy Schuurbiers. Zierikzee: Debi Bakker; Bianca van Dongen; Heieen JuJ mans; Janine Rombouts; Rita Sadhoera Chantal Schot; Patricia Vijfvinkel. Afdeling LTS: Bouwtechniek: Timmeren: Duiveland: jan Bom; Erik Gebraad; Tommie Tai Middenschouwen: Leon de Jonge; Leom Leeuwen. Zierikzee: Dennis Feijtel; 1 Theuns. C-diploma: Brouwershaven: Robbie I Vlieger. Duiveland: Edwin Fluijt. Middj schouwen: Mark Lemsom. Schilderen: Bruinisse: Marty DuinhouvJ Chris Dane. Westerschouwen: Rene de m| Zierikzee: Coen Priemis. C-diploma: Westerschouwen: Michel Bot| man. Consumptieve Techniek: Bruinisse: Arco Kik; Remco van Witz| burg. Duiveland: Thijs Bal; Erwin de Viss Henny van Schouwenaar. Middenschi wen: Wilfred Kloet. Westerschouwen: M cel Everaers; Rene Tuinman. Zierikz Marcel Koper; Stephano Meier; Jaco riel. Elektrotechniek: Brouwershaven: Marco Dijst. Bruinis Gertjan Hanse. Duiveland: Johan Geerl Westerschouwen: Leo Boumann; Dar Viergever. Zierikzee: Jacco Blom; Mar Pikard. C-diploma: Brouwershaven: Arjan v. d. Meer; Ariev Weele. Duiveland: Patrick Roozen; Ai Zandijk. Westerschouwen: Walter Bt Eric de Meij. Zierikzee: Christian van'tl Tonnie Klein; Wendel Kotoun; Robv.d den; Ronald Verkaart. mr C. M. P. Nijmeijer die beiden met twaalf weken waarvan de helft voor waardelijk bestraft wou zien. Beiden hebben nu een baan en vrezen ontslag als ze moeten gaan zitten. Om hen de mogelij kheid te geven hun straf in de vakantie uit te zitten beperkte de politierechter het onvoorwaardelijk deel ervan tot vier weken. De destijds in Brouwershaven wo nende M. T. K. (26) deed in maart vorig jaar een valse aangifte van diefstal van zijn auto met de bedoeling zijn straf voor doorrijden na een aanrij ding te ontlopen. Hij had in de West straat in Haamstede twee geparkeer de auto's aangereden, maar ging er snel vandoor. Zijn auto was niet ver zekerd. Een getuige had hem achter het stuur herkend. Hij kreeg conform de eis 1700 gulden boete en zeven maanden rij-ontzegging voorwaarde lijk opgelegd. MIDDELBURG Het totale bestuur van de wijkvereniging Dauwendaele zal tijdens een vergadering op dins dag 21 juni aftreden. De leden zijn niet meer herkiesbaar. Oorzaak daarvan is onder meer het geringe enthousias me voor de activiteiten van de vereni ging en het feit dat binnen de be stuursorganisatie te weinig mens kracht is om de zaak goed draaiende te houden. De vereniging viert dit jaar haar vijf tienjarig bestaan. De huidige voorzit ter A. Sohier denkt echter dat het be- stuursaftreden wel eens het eind van de wijkvereniging kan zijn. De vereni ging zou nog gered kunnen worden, wanneer zich voor de beslissende ver gadering genoeg bestuurskandidaten hebben aangemeld. Die bijeenkomst begint om 19.30 uur in het Ontmoe tingscentrum aan de Vrijlandstraat. MIDDELBURG Aan het Delta College in Middelburg slaagden de volgende kandida ten voor het eindexamen van de afdelingen leao, lmo en mmo-c: LEAO: Sjacky Baas Oostburg: Mark Beeker Mid delburg; Gieta Bhaghu Oost-Souburg; Ma- rielle van Gemert Oost-Souburg; Wim Hengsdijk Middelburg; Jongker Huwae Oost-Souburg; Jolanda Kamp Middelburg; Thea Kuyt Vlissingen: Ivo Leemans Oost- Souburg; Marleen Louwerse Koudekerke; Renzo de Muijnck Vlissingen: Rinaldo Nie- mantsverdriet Oost-Souburg; Jacco Olijsla- ger Serooskerke; Jan Peter de Pagter Oost- kapelle; Chantal Pijlgroms Oost-Souburg; Mary-Antoinet Rooze Zoutelande; Marcel Schieman Middelburg; Carolien Snoep Groede; Natascha Velthoven Middelburg; Karin Warren Vlissingen; Esmee Welleman Middelburg: Amos Akaulaman Oost-Sou burg; Sigrid de Buck Middelburg; Jan-Jaap Buyck Vlissingen; Roland Cevaal Oost- Souburg; Aimee de Clercq Middelburg; Jo landa van Eenennaam Oost-Souburg; Christel Holtkamp Koudekerke; Henk van der Hout Arnemuiden; Ronny Hrvacanin Oost-Souburg; Herma Jobse West-Sou burg; Miranda Louwerse Middelburg; Pas cal van Luyk Middelburg; Marcella de Pan Middelburg; Lieneke Sarioa Oost-Souburg; Jonelda Snepvangers Middelburg; Miranda Triou Middelburg; Esther Vergouwe Mid delburg; Kiran Visser Oost-Souburg; Silvia Weezepoel Oost-Souburg; Wendy Wolters Nieuw- en Sint Joosland. LMO: Maja Adriaanse Middelburg; Johan van Belle Vlissingen; Mariska Boone Oost-Sou burg; Claudia Christiaansen West-Souburg; Emiel Duit Vlissingen; Patricia Huibregtse Domburg; Saskia Huser Middelburg; Men- no de Jager Kapelle; Chantal van de Kette rij Oost-Souburg; Angeline Knuijt Arne muiden; Marcel Koole Koudekerke; Ri chard de Koster Kwadendamme; Jacqueli ne Melis Westkapelle; Nicolien Nova Mid delburg; Ellen Swijgman Middelburg; Tan- ja Vert Giezen Middelburg; Angelique Vree- ke Middelburg; Marian Vreeke Domburg; Edwin de Wit Middelburg; Linda de Witte Biggekerke; Elly Zoeter Vlissingen; Evert- Jan Akkerdaas Domburg: Michel Antheu- nisse Middelburg; Bart van den Berge Yer seke; Rene van den Berge Yerseke; Leon van Es Middelburg; Miranda Geelhoed Oost-Souburg; Bertram Haverman Bergen op Zoom: John de Pree Middelburg; Mario Schelfhout Vlissingen; Monique de Veij Oost-Souburg: Fokko Visser Middelburg; Frans Boone Waterlandkerkje: Robin Co- nijn Middelburg; Jos Dekker Sint-Laurens; Maro de Gooijer Domburg; Jos Jobse Oost- kapelle; Maurice Nijssen Middelburg; Ri chard Polderman Koudekerke; Andre Pou- wer Arnemuiden: Jimmy Remijn Kloetinge; Rene van der Veer Veere; Piet de Visser Domburg: Petro de Visser Oostkapelle. MMO-C: Colinda Augustijn Kortgene; Rino Beer- nink Kloetinge; Joost van Belzen Goes; Martin Bouman Zierikzee; Janhuibert Bouwman Breskens; Ko Brand Domburg; Ingeborg Gijs Eede; Eddy van Hanegem Koudekerke; Jaco Janse Middelburg; Mar ten Jeremiasse Goes; Wilfra Jonker Brou wershaven; Roland van de Kreeke Middel burg; Martin Marinissen Middelburg; Wil liam Roelse Middelburg; Andre Snoep Vlis singen; Jacky Tanghe Hoofdplaat; Paul Verhage Groede; Gerben van der Vinne Ka pelle; Wido van der Vinne Kapelle; Rudi Voet Lewedorp; Matthieu Witlox Vlissin gen. Aan de Groene School in Kapelle zijn de volgende leerlingen voor hun exa men geslaagd: E. Blommaert, Sas van Gent; Werner v. d. Brink, Middelburg; Jan Dekker, Wemeldin ge; Mark Glerum, Wemeldinge; Peter Kesteloo, Vlissingen; Martin Mies, Vlissin gen; Johan Nieuwenhuize, Yerseke: Erik Rijk, Oudelande: Hans Slabbekoorn. Bors-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 40