Oostduitsers waakzaam in Olympiads Ronde Kopstukken in Giro verrast Gari Kasparov jaagt op record Bobby Fischer 16 PAGINA'S PSV OM TE BEWAREN PZC/ sP°rt BUITENLANDSE PERS: ANGSTHAZENVOETBAL 4ARION VAN DORSSEN TWIJFELT NOG Vinst voor electie oost: 4-2 Brenda Schultz bij laatste zestien Fraaie solo MASSIMO PODENZANA LEIDER Een held Commandoes Topvorm TIMMAN EN KARPOV REMISE NIEUWE REEN/U EXTRA Een kleurrijke extra bijlage over de triomf in Stuttgart. Interviews, analyses en prachtfoto's. Verrassing: Ajax-fan Freek de Jonge over PSV. Vierde remise IJDAG 27 MEI 1988 DIEREN (ANP) - De Oostduitse ren ners hebben gisteren de eerste serieu ze aanval op hun leidende positie in Olympia's Ronde van Nederland afge slagen. In de zesde etappe van Em- meloord naar Dieren maakten de Ne derlanders eindelijk weer de indruk zich niet bij voorbaat bij een Oost duitse eindoverwinning neer te leg gen. Louis de Koning, één van de favorie ten voor de eindzege, sloop in het laat ste gedeelte van de etappe mee met de vlucht van de Sergei Oehakov en de Italiaan Brunelli. De Rus hield het tempo van de vluchters hoog, maar de Oostduitse trein slaagde er in de slot- kilometer in het verschil tot enkele se conden beperkt te houden. De Italiaan Brunelli, die in de kopgroep het minste werk opknapte, reed zijn twee con currenten in eindsprint uit het wiel. De uitslag van de zesde etappe is: 1. Brunelli (Ita) 3 uur, 11 minuten en 39 se conden (met bon. 3.11.24), 2. Oehakov (Sov) z.t. (met bon. 3.11.29,3. De Koning (AEc) op 8 seconden (met bon. 3.11.42), 4. Vos (Gia) op 0.10, 5. Theus (AEc), 6. Zamana (Pol), 7. Le Grand (Gia), 8. Akkermans (KMi), 9. Kisten- maker(Elr), 10. Venema(DVo), 11.Boogaard (Moo), 12. Wolsink (Gia), 13. Kok (VGa), 14. Luppes (ABK), 15. Coone (Mil), 16. Van der Wouw (TYS), 17. Wolf (OD1), 18. Mooy (DVo), 19. Engels (SDi), 20. Willems (Oly) allen de zelfde tijd als Vos. Het algemeen klassement: 1. Meier (OD1) 20 uur, 22 minuten en 52 se conden, 2. Wolf (ODD op 24 seconden, 3. De Koning (AEc) 0.31, 4. Van Adrichem 0.33, 5. Wolsink (Gla) 1.00, 6. Boorsma (Gia) 1.02, 7. De Vries (KMi) 1.15, 8. Moorman (KMi) 1.25, 9. Luppes (ABK) 1.30, 10. Vos (Gia) 1.31,11. Duin (Moo) 1.32, 12. Houtop (Moo) 1.35, 13. Knuvers (KMi) 1.37 14. Bol (AEc) 1.55, 15. Cent (Gia) 1.57, 16. Coone (Mil) 2.07, 17. Kruithoff (Sep) 2.08, 18. Mulder (AEc) 2.08, 19. Kok (VGa) 2.23, 20. Kistenmaker (Elr) 2.32. VIESTE (ANP) - Massimo Podenzana, eenzame winnaar van het eerste ge deelte van de vierde etappe in de Gi ro, heeft de ploegentijdrit van giste ren van zijn aantrekkelijkheid be roofd. Het secondenspel om de top- plaats was voorbij, zelfs een matige ploeg als die van Podenzana moest de rose trui over de bergjes en de kron kelwegen van het tijd-rittraject kun nen slepen. De groten kibbelden tussen Rodi Gar- ganico en Vieste nog even op het twee de plan. Er waren duidelijke winnaars, zoals Saronni, Chioccioli, Giupponi en Piasecki uit de winnende ploeg, Visen- tini, Machler en Zimmermann, die met hun negental slechts elf seconden ver speelden. Er was ook één grote verlie zer, Jean Francois-Bernard, die met zijn ploeg bijna twee volle minuten in leverde. Dat verlies van de winnaar van de indi viduele tijdrit en leider van het klasse ment tot de vierde etappe, kan voor een belangrijk deel geschreven wor den op het uiteenvallen van de groep. De teleurgestelde Bernard, die naar de 23e plaats terugviel, kwam slechts met vier helpers aan de streep. Erik Breukink, die bijna een minuut minder moest inleveren op Piasecki, hield ook maar een groepje van vijf over en handhaafde zich maar net bij de top-twintig. In de eerste kilometers vielen De Rooy en Lubberding al weg, vrij kort daarna Freuler en Vanderaer- den. Erik Breukink was binnen tien kilome ter al vier helpers kwijt. „Voor vijf man is zo'n rit eigenlijk te zwaar", zei hij aan de aankomst. „Je kunt van men sen die niet goed rijden onmogelijk verwachten dat zij een topprestatie zullen leveren. Het werd wel een zware opgave voor de vier die overbleven. Ze ker omdat Nulens ook hele stukken heeft moeten verzaken. Maar het zou, denk ik, ook niet goed zijn geweest als wij op de anderen hadden gewacht. Met Winnen, Van Vliet, Peiper en Nu lens heb ik gewoon gedaan wat het beste was." Massimo Podenzana heeft in minder dan drie uur de sprong uit het niets gemaakt. De 26-jarige renner uit La Spezia werd door een, voor de Giro opmerkelijke solo, die meer dan vijf minuten winst opleverde, de nieuwe leider in het klassement. De ploegen tijdrit verkleinde de marge, maar liet de trui ongeschonden. Podenzana, die nog nooit eerder een overwinning bij de professionals had behaald, sinds hij vorig jaar een con tract tekende, ontsnapte in de vroege ochtenduren onmiddellijk na de start. Walter Planckaert, als ploegleider plaatsvervanger van Peter Post in de eerste dagen, heeft wat turfjes uit het veen verspeeld. In de nacht van woens dag op donderdag werd in Vasto inge broken in de auto's van vier ploegen. De buit was in alle gevallen de radio uit de wagens, die juist om dergelijke gevallen van braak te voorkomen, niet zo in het zicht waren geparkeerd. Een onjuiste tactiek dus van de ploeglei ders. De inbrekers hebben vermoede lijk gedacht dat het verlies van een paar radio's voor de electronica-reus onevenredig klein was. De uitslag van het eerste gedeelte: 123 km van Vasto naar Rodi Carganico: 1. Podenzana (Ita) 2.50,25 (20 sec. tijdsver- goeding) (gem. snelheid 43,305 km/uur), 2. Tomasini (Ita) op 5,13 (15 sec), 3. Galleschi (Ita) op 5,13 (10 sec), 4. Soerensen (Den) op 5,13, 5. Baffi (Ita) op 5,18, 6. Van der Velde (Ned) z.t., 7. Di Basco (Ita) z.t., 8. Joho (Zwi) z.t., 9. Chesini (Ita) z.t., 10. Boffi (Ita) z.t. 14. Morandi (Ita), 15. Freuler (Zwi), 16. Cimini (Ita), 17. Redant (Bel), 18. Popp (Oos), 19. Gavazzi (Ita), 20. Brugna (Ita), 21. Vande- raerden (Bel), 26. Delgado (Spa), 27. Bernard (Fra), 41. Bontempi (Ita), 42. Rominger (Zwi), 45. Rooks, 49. Muller (Zwi), 53. Breu kink, 61. Lubberding, 66. Theunisse, 73. Vi- sentini (Ita), 75. Winnen, 77. De Rooy, 83. Van Orsouw, 95. Van Vliet, 116. Lammerts, 143. Stevenhaagen allen dezelfde tijd als Baffi, 179. en laatste Mantovani (Ita) op 15.38. Bugno (Ita) staakte de strijd. De uitslag van de ploegentijdrit over 40 ki lometer, met de tussentijd na 18 km op het hoogste punt, is (achtereenvolgens ploeg, ploegleider, voornaamste renner en promi nente „verliezers" uit de ploeg: 1. Del Tongo/Algeri (Sarinni) 50 minuten en 30 seconden (gemiddelde snelheid 47,524 km/u, 24.37 (1); 2. Carrera/Boifava (Visenti- ni) 50.41, 24.40 (2), Bontempi op 4.42; 3. Ge wiss/De Lillo (Pagnin) 51.27,24.56 (4); 4. Mag- niflex/Thalmann (Breu) 51.28, 25.04 (5); 5. Panasonic/Post (Breukink) 51.36, 24.48 (3), Freuler, Lubberding, De Rooy en Vande- raerden op 6.00; 6. Gis/Bartolozzi (Van der Velde) 51.41, 25.14 (7), Baffi op 0.22; 7. Cha teau d'Ax/Stanga (Rominger) 51.42, 25.07 (6); 8. Ariostea/Ferretti (Sörensen) 52.01, 25.21 (8); 9. 7-Eleven/Neel (Alcala) 52.06, 25,24 (12); 10. PDM/Gisbers (Lemond) 52.06, 25,41 (16); 11. Reynolds/Echevarri (Delgado) 52.07, 25,21 (7); 14. Toshiba/Hezard (Ber nard) 52.29, 25.30 (13), Lammerts op 1.44. Het algemeen klassement: 1. Podenzana (Ita) 14 uur 53 minuten en 53 seconden, 2. Piasecki (Pol) op 2 minuten en 12 seconden, 3. Saronni (Ita) 2.32,4. Machler (Zwi) 2.35,5. Chioccioli (Ita) 2.36,6. Visentini (Ita) 2.36,7. Giupponi (Ita) 2.39,8. Bordonali (Ita) 2.41, 9. Ghirotto (Ita) 2.46, 10. Zimmer mann (Zwi) 2.47,11. Lecchi (Ita) 2.50,12. Ro ta (Ita) 2.54,13. Chiapucci (Ita) 3.01,14. Loro (Ita) 3.04,15. Votolo (Ita) 3.15, 16. Rominger (Zwi) 3.16,17. Pagnin (Ita) 3.26,18. Bombini (Ita) 3.26, 19. Breukink (Ned) 3.30, 20. Breu (Zwi) 3.44, 23. Bernard (Fra) 3.55, 25. Joho (Zwi) 3.56, 34. Winnen 4.07, 36. Muller (Zwi) 4.10, 37. Hampsten (VSt) 4.12, 38. Van Vliet 4.13,39. Alcala (Mex) 4.15,43. Delgado (Spa) 4.21,46. Sörensen (Den) 4.23, 54. Stevenhaa gen 4.29, 58. Van der Velde 4.34,68. Theunis se 4.46, 78. Van Orsouw 4.55, 90. Rooks 5.11, 96. Lemond (VSt) 5.19, 128. Bontempi (Ita) 7.32, 149. Freuler (Zwi) 9.58,150. Vanderaer- den (Bel) 10.12, 151. Lubberding 10.15, 152. De Rooy 10.16, 175. Lammerts (Ned) 31.39, 179. en laatste Musetti (Ita) 43,30. HOEK Jan de Block speelde gisteravond zijn laatste wedstrijd voor het eerste elftal van de voetbalvereni ging Hoek. De bijna 34- jarige middenvelder wordt volgend seizoen trainer van de tweede selectie en stopt daarom als actief voetballer. Te genstander van Hoek was een elftal van oud- Terneuzenspelers. Hoek won het duel met 6-1 na een 4-0 ruststand. Voor Hoek scoorden Gijs Lokhorst, Jean- Pierre Hubregsen, Adriaan van Nieuwe- huijse, Martin Quataert en Jan de Block (uit een strafschop twee minu ten voor tijd). Het tegendoelpunt kwam op naam van Eu- géne Lauret. Hoek nam op deze avond ook af scheid van Martin Qua taert, die naar SK Mal- degem vertrekt. Beide spelers werden na afloop in de bloemen gezet. PSV krijgt een groots onthaal ÏINDHOVEN (ANP) - Twintig- tot iertigduizend mensen waren gister avond in Eindhoven op de been om iuropcaup-winnaar PSV te huldi- ;en tijdens een rijtoer door de bin- ïenstad en een daaropvolgende ont vangst op het stadhuis. Het enthou siasme was groot toen de spelers op iet bordes verschenen en de gewon- len Cup toonden. Minister-president Lubbers was ver hinderd wegens werkzaamheden in Den Haag. Namens de regering was minister Braks aanwezig. Hij noem de het management van PSV „een in spiratiebron voor iedereen die een taak heeft in de maaatschappij." Evenals burgemeester Van Kemena- de van Eindhoven, commissaris van de koningin Houben en PSV-voorzit- ter Ruts prees Braks de supporters- schare voor hun gedrag voor, tijdens ;n na de wedstrijd. „En die Cup gaat aiet meer uit Eindhoven weg", be sloot Braks zijn speech. Commissaris Houben overhandigde PSV-aanvoerder Erik Gerets de hoogste onderscheiding die de pro vincie Noord-Brabant kent: de pro vinciepenning. „Nu begrijp ik waar om Van Agt al lang naar Tokio is", zei Houben. „En wij gaan hem achter na." In de Japanse hoofdstad komt PSV om de Supercup uit tegen Euro pacup Il-winnaar KV Mechelen. Van Eindhovens burgemeester Van Kemenade ontvingen de spelers ie der een zilveren bord. Volgens een woordvoerder van de Eindhovense politie zijn de festiviteiten rond de overwinning van PSV zonder enige wanklank verlopen. De feestelijkhe den werden gisteravond voortgezet op de Markt. Het gedrag van de bijna 60.000 Ne derlandse en Portugese fans is ook in de Westduitse pers geroemd. „Velen waren beneveld door alcohol, maar Hans van Breukelen en Sören Lerby zwaaien op het balkon van het gemeentehuis tijdens de huldiging met de cup. Hans Gilhaus en Wim Kieft (links) delen in het succes. vredig", schreef de krant Stuttgar- ter Nachrichten. Van de wedstrijd zelf daarentegen werd niet veel heel gelaten. De Stuttgarter Zeitung ging het verst in zijn kritiek. „De toe schouwers waren gekomen voor een feestmaaltijd, maar het opgediende smaakte van geen kanten." „Veel Portugezen waren meer dan dertig uur met de bus onderweg. Ze hebben tot 88 Mark betaald voor een kaartje, maar elke Mark was teveel uitgegeven." Voor het boulevard-blad Bild was Hans van Breukelen de „held in de strafschoppen-oorlog. Bild heeft het over 'angsthazenvoetbal' van PSV en Benfica. De krant schrijft: „Portuge zen en Nederlanders verbroederden zich. Een heerlijk gegeven voor een voetbalfeest, maar de teams pikten het niet op." Stuttgarter Nachrichten vroeg zich af hoe het mogelijk is dat de 'doel- puntenfabriek' PSV in de vaderland se competitie 117 treffers heeft ge maakt. Veel beter te spreken was de Duitse pers over het gedrag van de fans. Politiechef Gunther Rathgeb in de Stuttgarter Nachrichten: „We heb ben meer dan een miljoen uitgegeven om de veiligheid in het stadion te ver groten. Voor dit publiek was dat hele maal niet nodig geweest." Het Rode Kruis moest zestig keer in actie komen, meestal om flauw geval len mensen op te peppen. Twee sup porters kregen een hartinfarct. Als beloning voor hun goede gedrag in de stad, mochten de PSV-supporters de levensgrote clubvlag, die over de hoofden van de toeschouwers een heel tribunevak kan vullen, mee naar binnen nemen. Hans van Breukelen een held, Velo- so een pechvogel. Dat is de tendens van de commentaren in Portugal. Toch vindt men dat over het geheel genomen PSV in Stuttgart iets beter was dan Benfica en daarom ver diend winnaar is geworden van de Europa Cup 1. Al spreekt men dan ook van een loterij. Men vindt dat het optreden van Ben fica heel wat minder indrukwekkend is geweest dan dat van FC Porto een jaar tevoren. O Jogo (Porto) schrijft: „Eerst ontbrak het voetbal, daarna het geluk. Het is treurig zo te moeten verliezen." Het sportblad A Bola zag Benfica tweemaal drie kwartier plus een ver lenging van een half uur standhou den en prijst de club ervoor, „Een grootse prestatie in een finale, die een terechte winnaar kende." Het niveau van de wedstrijd wordt al gemeen bekritiseerd. De Diario de Noticias vormt een uitzondering. De overwinning van PSV, die pas na de officiële speeltijd gestalte kreeg, zou zonder het verbluffend spel van de tegenstander geen waarde hebben gehad." Het verslagen Benfica wachtte gis termorgen vroeg bij thuiskomst op de luchthaven van Lissabon toch nog zoiets als een huldiging. Honderden supporters verdrongen zich in de aankomsthal om de spelers te ver welkomen. „Zij hoopte", voegt De Moor er wijzend op zijn leerlinge aan toe, „via Irene de Kok hogerop te komen. Dat is natuur lijk eervoller. Toen Anton Geesink er mee stopte omdat ie steeds banger werd voor Wim Ruska, al erkende hij dat natuurlijk niet, zei iedereen bij de successen van Ruska: 'Leuk, maar als Geesink er nog bij geweest was...' Dat gaat Marion nu ook meemaken. Daar moet ze zich tegen wapenen." Hoewel er zeker een kern van waarheid in die beweringen zit, beschouwen De Moor en Van Dorssen deze ontwikke ling eigenlijk uitsluitend als een pro ces dat alleen wat versneld is. Want dat de judoka uit Sas van Gent uitein delijk toch op die positie terecht zou komen, was hun beider overtuiging. Een gemakkelijke weg? Staf de Moor: „Marion is nu de beste van Nederland, ja. Maar het is wel mei, het seizoen is afgelopen. Waar het om gaat is dat ze in oktober de beste is en daarvoor moet ze weer helemaal on deraan beginnen. Eerst kampioen worden van Zuid-Nederland om zich te plaatsen voor de Nederlandse en daar kampioen worden om uitgezonden te kunnen worden naar een Europees- en een wereldkampioenschap." Ze zal het bewijs moeten leveren on der de druk van buitenaf en onder moeilijker omstandigheden. Marion van Dorssen begint komend studie jaar met een driejarige opleiding aan het CIOS in Goes. Wel heeft ze van de directie de toezegging dat ze alle me dewerking zal krijgen bij het beoefe nen van de topsport. „Maar het zal van ons allebei creativi teit vereisen om desondanks even in tensief samen bezig te blijven als nu", weet De Moor. Als het op vindingrijk heid aankomt staat de „zesde dan" uit Axel zijn mannetje wel. Zo heeft hij speciaal voor Marion van Dorssen een op judo gerichte krachttraining ont wikkeld. „Ik laat haar werken met tou wen, waarbij haar lijf het gewicht is. Ze moet met haar lichaam werken, zoals dat ook bij judo het geval is. Het is loodzwaar. Ik ben deze vorm van krachttraining nog nooit tegengeko men in de sport. Wel bij de comman do's, waar ik sportinstructeur was." Het is een bikkelharde training, die past in het topsportmilieu waarin Ma rion van Dorssen nu al weer heel wat jaren verkeert. De hele aanpak van De Moor is gericht op het werken naar de top. Die is zijn leerlinge zeer dicht ge naderd, maar telkens was er Irene de Kok die haar weg naar een Europees- of wereldtoernooi blokkeerde, omdat er in elke gewichtsklas maar één deel neemster per land mag worden inge schreven. Marion van Dorssen dreigde daarmee een soort eeuwige tweede te PARIJS (GPD) Van PSV naar Bren da Schultz is maar een kleine stap. Tenminste, voor het handjevol sup porters van de Eindhovense Europa- Cup-I-winnaar, dat direct vanuit Stuttgart naar Parijs was gereisd om op Roland Garros de onbetwist beste Nederlandse tennisster van het mo ment aan te moedigen. De met petjes en vlaggen uitgeruste voetbalfans werden opnieuw niet te leurgesteld, want Schultz zorgde voor een grote verrassing door de als veer tiende geplaatste top-20-speelster Sandra Cecchini uit te schakelen. Ze werd daarmee na Nicole Jagerman de tweede Nederlandse bij de laatste zes tien. worden. „Hoewel ze dit jaar, omdat Irene de Kok die wedstrijden liet schieten, toch heel wat grote toernooi en heeft gehad, waar ze ervaring kon opdoen. Daar deed ze het niet slecht. Vooral het toernooi van Parijs was met een derde plaats uitstekend." Als Irene de Kok bij haar besluit blijft en de krachtsverhoudingen in de na tionale damesjudowereld zich vol gend seizoen zich niet drastisch wijzi gen, heeft Marion van Dorssen vanaf heden de eerste keus wat de wedstrij den betreft. Vereist dat een andere aanpak, een opgevoerde training? Staf de Moor: „Voor ons maakt het be sluit van Irene in feite niks uit. We had den een lijn uitgezet en die blijven we volgen. En ook de voorbereiding op toernooien zal niet aangepast worden. Ze heeft dit jaar trouwens al naar de Europese titelstrijd toegewerkt. De bond had haar aangewezen als reserve en daar moet je de consequentie aan verbinden dat je op het moment dat het toernooi begint in topvorm bent. Topsport is blessuregevoelig, er kan altijd iemand op het laatste moment uitvallen en dan moet de reserve een goede vervanger zijn. Marion was er klaar voor. Eigenlijk is Irene de Kok een week te laat gekomen met haar be slissing om te stoppen", besluit De Moor. Marion van Dorssen en de man achter haar succes, Staf de Moor. AMSTERDAM (ANP) - Gari Kaspa rovs brandende eerzucht houdt de schaakvierkamp in Amsterdam in de slotakkoorden levendig. Over zijn eindzege wordt niet meer gerept, die staat vast, wel over het aantal ELO- punten dat hij aan zijn al fantastische score van 2750 zal toevoegen. De wereldkampioen heeft een levens doel voor ogen. Met al zijn hartstocht maakt hij jacht op het record van Bob by Fischer. De Amerikaan nam in 1972 vrijwillig afscheid van het toernooi- schaak met de rating van 2780 punten: de hoogste ooit. Gari Kasparov zal en moet bewijzen, dat hij de beste schaker aller tijden is: beter ook dan Fischer. In zijn omstre- Advertentie) den boek 'Hoog Spel' streelde hij zich zelf op zo'n genante wijze, dat de sup porters zich walgend van hem afwend den. Dus nam de wereldkampioen uit Azerbaidsjan zijn toevlucht tot het schaakbord om zijn stelling te bewij zen. De vierkamp in Amsterdam werd na de match om het wereldkampioen schap in Sevilla de eerste gelegenheid. Die greep hij onmiddellijk aan om ELO-punten te verzamelen. Na negen ronden stond zijn eindzege vast. De dertig mille verhuizen naar de Sovjet unie, ook de premie van 2500 gulden voor de strijdlustigs te schaker kan Kasparov niet meer ontgaan, maar de grootmeester blijft jagen. Gisteren werd Van der Wiel voor de derde keer zijn slachtoffer. Door de ze ge bracht hij zijn totaal op 7,5 punt uit 10, waardoor hij zeker werd van een stijging met tien ELO-punten. Karpov en Timman remiseerden voor de vierde keer. Andermaal kwam Tim man met zwart nauwelijks in moeilijk heden. Hij bracht het aangenomen da me-gambiet op het bord en stond al kort na de opening bevredigend. Hij bereikte zelfs een klein voordeeltje, dat nimmer voldoende was voor de overwinning. Na 43 zetten tekenden beide spelers de vrede. De uitslagen van de gisteren gespeelde par tijen uit de tiende ronde zijn: Van der Wiel (Ned) - Kasparov (Sov) 0-1; Karpov (Sov) - Timman (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Kasparov 7 1/2 punt, 2. Karpov 5 1/ 2, 3. Timman 4 1/2, 4. Van der Wiel 2 1/2. Irene de Kok is 'n week te laat gestopt lSVAN GENT-Marion van Dorssen n en wil het nog niet geloven. Al een ar jaar verspert judoka Irene de >k haar de weg naar de grote inter- tionale toernooien, zoals Europese- wereldtitelstrijd. Maar afgelopen :ekeinde rolde uitgerekend die Ire- de Kok de rode loper naar de top uit or de Zeeuws-Vlaamse sport- ouw. De Kok deelde na een vroege tschakeling op de Europese in Pam- ona mee haar carrière te beëidigen pakte het eerste toestel terug naar 'derland. arion van Dorssen, bekomen van de rste schrik, houdt het er op dat haar langrijkste opponente terug zal ko- :n op haar beslissing. Mocht dat niet beuren, dan is ze eigenlijk min of eer teleurgesteld in de manier waar- ze nationaal - althans op papier - n de top is gekomen. „Ik had haar ver judoënd verslagen. En dat zat er Er was een stijgende lijn en je kon k merken dat ze tegenover mij toch eer gespannen op de mat stond, vee jaar geleden versloeg ik haar in finale alle categoriën en toen ze dit ïr in die finale van me won, was ze vallend uitgelaten. Vooraf had ik et zo aan haar gemerkt dat ze tegen s partij opkeek, maar aan de reactie hterafzie je dat wel." lar trainer Staf de Moor uit Axel, die de Nederlandse judowereld hoog in nzien staat, heeft wat minder twij- s over de beslissing van Irene de )k dan zijn pupil Marion van Dors- n. „Aan de ene kant zeg ik: ze heeft tal eens meer gedaan. Vier jaar gele- n is ze een jaar gestopt om daarna :er groots terug te komen. Toch zeg wat Irene nu heeft gedaan is eigen- 5 niks voor haar. Ik denk dat er meer eelt dan alleen maar de teleurstel- ig om uitgeschakeld te worden door n onbekende. Twee jaar terug ver- ze ze op het Nederlands kampioen- bap alle categoriën ook van Marion, 3 toen nog onbekend was. Toch stop- ze er toen niet mee. Misschien heeft nu wel een goede baan aangeboden kregen of is er iets in de privésfeer, lardoor de motivatie weg was. Ik :et het niet." '°r het judo in Nederland vinden af de Moor en Marion van Dorssen t jammer dat het unieke talent Irene Kok van de mat verdwijnt. „Tech- >ch gezien is zij de betere en leer je er 'Nederlandse judoka van als je daar ieds tegenop moet boksen", vindt arion van Dorssen. JfISKIL - De Oost-Zeeuws-Vlaamse 'Hbalselectie won gisteren op het ld van Sluiskil met 4-2 van een se ctie uit West-Zeeuws-Vlaanderen. de eerste helft werd van beide kan- 11 goed gespeeld, maar na rust kwam West-Zeeuws-Vlaamse selectie (ge- mdicapt door het ontbreken van elers van Hoek en Philippine) dui- lijk tekort. >°r Oost scoorden voor rust Maikel eters (Vogelwaarde) en Mark de ander (Sluiskil). Het tegendoelpunt 'am van Eric van Poucke (IJzendij- Ruststand: 2-1. In de tweede helft eek het kwaliteitsverschil echter te oot. a doelpunten van Eric de Block ■oewacht) uit een strafschop en Ge- rd Maas (Sluiskil) liep de Oost- ■euws-Vlaamse selectie uit naar een 1 voorsprong. In de slotfase bepaalde ank Neve (IJzendijke) de eindstand >4-2. Jan de Block krijgt bloemen van voorzitter Cas Braafhart van Hoek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 35